Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

12 września 2017 r.
18:13

"Nikt nie pozostaje bez opieki". Centrum onkologii odpowiada radnemu PiS

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 30 A A
Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej
Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej

Nasila się spór w Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej, gdzie protestuje zakładowa "Solidarność". Z kolei dyrekcja COZL ostro reaguje na krytykę ze strony jednego z radnych

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Na środę związkowcy zwołali konferencję prasową, na której mają poinformować o dalszych działaniach. Dotychczas ograniczali się do założenia opasek.

– Jesteśmy zmuszeni do podjęcia kolejnych kroków w obronie praw wszystkich pracowników szpitala – czytamy w mailu z Biura Informacyjnego Regionu Środkowowschodniego NSZZ „Solidarność”. Szczegóły mają być ogłoszone w południe.

Tymczasem z bardzo ostrą reakcją dyrekcji COZL spotkały się słowa Tomasza Pituchy, szefa klubu PiS w lubelskiej Radzie Miasta. W ostatni czwartek oznajmił on dziennikarzom, że jego klub przygotował projekt stanowiska, w którym Rada Miasta wyraziłaby swoje zaniepokojenie „dramatyczną sytuacją” szpitala.

Podczas zorganizowanej naprędce konferencji prasowej Pitucha krytykował sposób zarządzania placówką przez jej dyrekcję. – Załoga mówi, że został wydany zakaz przeprowadzania ponadplanowych zabiegów radioterapii, za które NFZ płaci duże stawki. Jeszcze rok temu były pełne korytarze ludzi czekających na te zabiegi, teraz korytarze są puste, a płatność mogłaby poprawić sytuację finansową szpitala – mówił dziennikarzom przewodniczący klubu PiS.

– Nie było, nie ma i nie będzie takiego zakazu – podkreśla Jerzy Kuliński, dyrektor Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej w oświadczeniu przesłanym do naszej redakcji. – Korytarze nie świecą pustkami. Nikt ze zgłaszających się pacjentów nie pozostaje bez opieki. Każdemu zgłaszającemu się pacjentowi udzielamy świadczeń na najwyższym poziomie.

Dyrektor COZL odpiera też zarzut formułowany przez Pituchę mówiącego dziennikarzom, że „COZL przez rok nie zaczęło inwentaryzacji przerwanej budowy”. – Czynności inwentaryzacyjne rozpoczęły się niezwłocznie po zejściu generalnego wykonawcy z budowy – zapewnia Kuliński. – Decyzja o konieczności wyboru nowego generalnego wykonawcy wymusiła dokonanie inwentaryzacji przez firmę zewnętrzną, która aktualnie jest w toku.

Dodajmy, że Rada Miasta jednogłośnie uchwaliła apel do władz województwa o zajęcie się sytuacją COZL. O przyjęcie takiego stanowiska, którego projekt złożyli radni PiS, zabiegali związkowcy z zakładowej „Solidarności”. 

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 30

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 14 września 2017 r. o 09:24
0
Zaraz...jesli Pani salowa zarabia tak mało to chyba nikt nie chce jej jeszcze odebrać. Oczywiście, że należy jej dodać! Może jak zmniejszą pensję rodzinie Krupów i im podobnym, to wystarczy dla Pań salowych...I nie mówcie, że pensję rzędu 7, 14, czy 20 tysięcy to norma!
Avatar
Gość / 14 września 2017 r. o 08:42
0
minimum jest 2000 ale dyrektor wlicza w to takze wysługe. Paski były z poprzedniego miesiąca 2017 roku. Tak mało zarabia niejedna salowa a przecież bardzo ciężko pracuje. Więc raczej nie powinniśmy walczyc o obniżki tylko o wyrównanie do sensownej średniej
Avatar
Gość / 14 września 2017 r. o 05:53
0
Jakoś nikt nie mówi,że trzeba wszystkim podwyższyć. Każdy się boi o te kokosy,które zarabiał....Pasek salowej był nie wiem.z którego roku. Podstawą od 2017 wynosi najniższa 2000 więc skąd 1800? A ja bym zobaczył paski Krupy i administracji....
Avatar
Gość / 13 września 2017 r. o 21:58
0
Kulinski to tylko kukła marszałka. Ma zrobić konkretną robote. Rozwalić szpital, nie dopuścić aby wszedł do sieci szpitali. A potem to z górki. Zniszczono wiele zakładów pracy w białych rękawiczkach. To samo robią z nami. Jak szpital sprywatyzuja to wszyscy stracimy i personel i pacjenci.śkąd taka zajadłośc o kase. Nadmierne zarobki należy obniżyc ale czego wszystkich równać w dół do minimum. Przecież wszyscyw służbie zdrowia gówno zarabiamy a na wschodzie tym bardziej.Powinniśmy stać murem iżądać rownania w górę
Avatar
Gość / 13 września 2017 r. o 21:48
0
Chorobowska pokazywała w telewizji paski z wypłatami gdzie ludzie mają podstawę 1800.Jeśli masz 2600 na ręke to pewnie w granicach 3800-4000 netto biorac pod uwage pożyczki i in
Avatar
Pielęgniarka / 13 września 2017 r. o 21:00
0
Skoro to pomówienia to niech tych 500 osób pokaże swoje "paski"wypłat , Będzie wtedy czarno na białym...ja swój mogę pokazać do wypłaty 2600 po 20 latach pracy i specjalizacji.
Avatar
Gość / 13 września 2017 r. o 20:52
0
Dyrektor Kuliński maskuje swoją niekompetencję zatrudniają zewnętrzne firmy. Jest to farsa, bo ma 1200 profesjonalnych pracowników, z którymi mógłby przeprowadzić zmiany. Powinien spotkać się z kierownikami działów i wspólnie opracować projekt restrukturyzacji. Niestety do tego nie dojdzie, bo ten człowiek nie ma pojęcia, że ma takich pracowników. Nie wie który dział czym się zajmuje i co potrafi. Woli płacić innym za pracę, którą jego pracownicy wykonują od lat. A już w ogóle kuriozum stanowi firma SGA, która korzysta wyłącznie z opracowań administracji COZL i bierze za to pieniądze. Ale na szczęście są na to dokumenty i Pan Kuliński, który daje na to pozwolenie w odpowiednim momencie będzie tłumaczył się z tego w prokuraturze. Niekorzystne umowy i przetargi bez sensu, to wszystko jest skrupulatnie gromadzone. Przed wyborami będzie z tego świetna promocja dla PSLu :)))
Dyrektor Kuliński maskuje swoją niekompetencję zatrudniają zewnętrzne firmy. Jest to farsa, bo ma 1200 profesjonalnych pracowników, z którymi mógłby przeprowadzić zmiany. Powinien spotkać się z kierownikami działów i wspólnie opracować projekt restrukturyzacji. Niestety do tego nie dojdzie, bo ten człowiek nie ma pojęcia, że ma takich pracowników. Nie wie który dział czym się zajmuje i co potrafi. Woli płacić innym za pracę, którą jego pracownicy wykonują od lat. A już w ogóle kuriozum stanowi firma SGA, która korzysta wyłącznie z opracowań ... rozwiń
Avatar
Gość / 13 września 2017 r. o 19:32
0
To bedziesz w drugiej kolejnosci. Salowym poobnizali niektore maja nawet mniej niz 2000 bo doliczyli wysluge. Moze tobie powinni obnizyc zawsze to 500 zl w kasie szpitala wiecej. Najgorzej ze naiwniaki takie jak ty daja soba manipulowac. Zanim napiszesz cos glupiego to sie zastanow
Avatar
Pracownik COZL z dolnej półki / 13 września 2017 r. o 19:10
0
Osoby,  które mają 2200 NIE figurują na listach! Mam 2500 i mnie tam nie ma! Kłamiecie, by ocalić swoje wygórowane wynagrodzenia!  Panie dyrektorze,  zrównać te sieroty po carycy do normalnego poziomu płac. Nigdzie w Lublinie nie zarobią takiej kasy! Klakierzy i gumowe uszy! Niech zobaczą jak żyje się za 2500... .
Avatar
gosc / 13 września 2017 r. o 11:56
0
o tym ze chcą sprywatyzowac szpital mowi sie coraz głośniej i patrząc na to co się dzieje myślę,że to prawda. doprowadzić do upadku i sprzedać.
Avatar
Gość / 14 września 2017 r. o 09:24
0
Zaraz...jesli Pani salowa zarabia tak mało to chyba nikt nie chce jej jeszcze odebrać. Oczywiście, że należy jej dodać! Może jak zmniejszą pensję rodzinie Krupów i im podobnym, to wystarczy dla Pań salowych...I nie mówcie, że pensję rzędu 7, 14, czy 20 tysięcy to norma!
Avatar
Gość / 14 września 2017 r. o 08:42
0
minimum jest 2000 ale dyrektor wlicza w to takze wysługe. Paski były z poprzedniego miesiąca 2017 roku. Tak mało zarabia niejedna salowa a przecież bardzo ciężko pracuje. Więc raczej nie powinniśmy walczyc o obniżki tylko o wyrównanie do sensownej średniej
Avatar
Gość / 14 września 2017 r. o 05:53
0
Jakoś nikt nie mówi,że trzeba wszystkim podwyższyć. Każdy się boi o te kokosy,które zarabiał....Pasek salowej był nie wiem.z którego roku. Podstawą od 2017 wynosi najniższa 2000 więc skąd 1800? A ja bym zobaczył paski Krupy i administracji....
Avatar
Gość / 13 września 2017 r. o 21:58
0
Kulinski to tylko kukła marszałka. Ma zrobić konkretną robote. Rozwalić szpital, nie dopuścić aby wszedł do sieci szpitali. A potem to z górki. Zniszczono wiele zakładów pracy w białych rękawiczkach. To samo robią z nami. Jak szpital sprywatyzuja to wszyscy stracimy i personel i pacjenci.śkąd taka zajadłośc o kase. Nadmierne zarobki należy obniżyc ale czego wszystkich równać w dół do minimum. Przecież wszyscyw służbie zdrowia gówno zarabiamy a na wschodzie tym bardziej.Powinniśmy stać murem iżądać rownania w górę
Avatar
Gość / 13 września 2017 r. o 21:48
0
Chorobowska pokazywała w telewizji paski z wypłatami gdzie ludzie mają podstawę 1800.Jeśli masz 2600 na ręke to pewnie w granicach 3800-4000 netto biorac pod uwage pożyczki i in
Avatar
Pielęgniarka / 13 września 2017 r. o 21:00
0
Skoro to pomówienia to niech tych 500 osób pokaże swoje "paski"wypłat , Będzie wtedy czarno na białym...ja swój mogę pokazać do wypłaty 2600 po 20 latach pracy i specjalizacji.
Avatar
Gość / 13 września 2017 r. o 20:52
0
Dyrektor Kuliński maskuje swoją niekompetencję zatrudniają zewnętrzne firmy. Jest to farsa, bo ma 1200 profesjonalnych pracowników, z którymi mógłby przeprowadzić zmiany. Powinien spotkać się z kierownikami działów i wspólnie opracować projekt restrukturyzacji. Niestety do tego nie dojdzie, bo ten człowiek nie ma pojęcia, że ma takich pracowników. Nie wie który dział czym się zajmuje i co potrafi. Woli płacić innym za pracę, którą jego pracownicy wykonują od lat. A już w ogóle kuriozum stanowi firma SGA, która korzysta wyłącznie z opracowań administracji COZL i bierze za to pieniądze. Ale na szczęście są na to dokumenty i Pan Kuliński, który daje na to pozwolenie w odpowiednim momencie będzie tłumaczył się z tego w prokuraturze. Niekorzystne umowy i przetargi bez sensu, to wszystko jest skrupulatnie gromadzone. Przed wyborami będzie z tego świetna promocja dla PSLu :)))
Dyrektor Kuliński maskuje swoją niekompetencję zatrudniają zewnętrzne firmy. Jest to farsa, bo ma 1200 profesjonalnych pracowników, z którymi mógłby przeprowadzić zmiany. Powinien spotkać się z kierownikami działów i wspólnie opracować projekt restrukturyzacji. Niestety do tego nie dojdzie, bo ten człowiek nie ma pojęcia, że ma takich pracowników. Nie wie który dział czym się zajmuje i co potrafi. Woli płacić innym za pracę, którą jego pracownicy wykonują od lat. A już w ogóle kuriozum stanowi firma SGA, która korzysta wyłącznie z opracowań ... rozwiń
Avatar
Gość / 13 września 2017 r. o 19:32
0
To bedziesz w drugiej kolejnosci. Salowym poobnizali niektore maja nawet mniej niz 2000 bo doliczyli wysluge. Moze tobie powinni obnizyc zawsze to 500 zl w kasie szpitala wiecej. Najgorzej ze naiwniaki takie jak ty daja soba manipulowac. Zanim napiszesz cos glupiego to sie zastanow
Avatar
Pracownik COZL z dolnej półki / 13 września 2017 r. o 19:10
0
Osoby,  które mają 2200 NIE figurują na listach! Mam 2500 i mnie tam nie ma! Kłamiecie, by ocalić swoje wygórowane wynagrodzenia!  Panie dyrektorze,  zrównać te sieroty po carycy do normalnego poziomu płac. Nigdzie w Lublinie nie zarobią takiej kasy! Klakierzy i gumowe uszy! Niech zobaczą jak żyje się za 2500... .
Avatar
gosc / 13 września 2017 r. o 11:56
0
o tym ze chcą sprywatyzowac szpital mowi sie coraz głośniej i patrząc na to co się dzieje myślę,że to prawda. doprowadzić do upadku i sprzedać.
Zobacz wszystkie komentarze 30

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Za trzy tygodnie matura. Jak się przygotować?
Magazyn

Za trzy tygodnie matura. Jak się przygotować?

Matury i egzaminy ósmoklasisty zbliżają się wielkimi krokami. Czy, ci, którzy jeszcze nie wzięli się uczciwie do pracy zdążą się przygotować? Jak powinna wyglądać nauka?

Ruszyło kino w Muszli Ogrodu Saskiego. Kolejny seans w sobotę
galeria

Ruszyło kino w Muszli Ogrodu Saskiego. Kolejny seans w sobotę

„Biały, biały dzień” to pierwszy film, jaki w piątek oglądać można było w Muszli. W sobotę wyświetlony zostanie „Oficer i szpieg”.

Puławy lub Zamość Rowerową Stolicą Polski? Pobierz aplikację i kręć dla miasta

Puławy lub Zamość Rowerową Stolicą Polski? Pobierz aplikację i kręć dla miasta

Od 1 czerwca do 16 sierpnia puławscy rowerzyści mogą jeździć nie tylko dla przyjemności, ale także pomagając swojemu miastu. Puławy i Zamość dołączyły do rywalizacji o miano "Rowerowej Stolicy Polski". Żeby rozpocząć zabawę, wystarczy pobrać odpowiednią aplikację śledzącą treningi.

Nauczyciele nękani podczas lekcji online. "Jesteśmy bezradni wobec tych cyberataków"
film

Nauczyciele nękani podczas lekcji online. "Jesteśmy bezradni wobec tych cyberataków"

Od kilku tygodni nauczyciele w całej Polsce mierzą się z nowym problemem, tzw. rajdowaniem lekcji. Problem został nagłośniony i publicznie napiętnowany, mimo to każdego dnia internetowi trolle mają pożywkę na e-lekcjach.

Kolumny, żyletki i czerwone fotele, czyli Dom Chemika w nowej odsłonie [zdjęcia]
galeria

Kolumny, żyletki i czerwone fotele, czyli Dom Chemika w nowej odsłonie [zdjęcia]

Nowy Dom Chemika jest już niemal gotowy. Wewnątrz są już meble, które czekają na zdjęcie ochronnych folii. Trwają próby nagłośnienia oraz testowanie systemów sterowania. Na zewnątrz powstaje nowy trawnik od strony pawilonu. Ogrodzenie ma zniknąć w połowie czerwca. Data otwarcia obiektu nie została ustalona.

PKP Lublin Zachodni: miejski chodnik do osiedla, do autobusu... droga tymczasowa

PKP Lublin Zachodni: miejski chodnik do osiedla, do autobusu... droga tymczasowa

Prowizoryczna droga, której zarys już widać, ułatwi dotarcie z peronu PKP Lublin Zachodni do pętli autobusowej przy os. Poręba. Co ciekawe, droga powstaje w innym celu i nie buduje jej miasto. Ratusz ma inny plan: zapowiada budowę chodnika prowadzącego do ul. Szafirowej, skąd do pętli trzeba kluczyć przez osiedle

Zmarł Jerzy Pilch

Zmarł Jerzy Pilch

W wieku 68 lat zmarł Jerzy Pilch, laureat Literackiej Nagrody Nike. Autor wyjątkowych felietonów, poruszających powieści i scenariuszy do lubianych filmów.

Smaki Rosji. Bliny, soljanka i ucha polecają się na lubelski stół
Magazyn

Smaki Rosji. Bliny, soljanka i ucha polecają się na lubelski stół

Śledź na zakuskę, kapuśniak i soljanka, bliny, pielmieni, strogonow - to rosyjskie potrawy, które przeniknęły do polskiej kuchni. W czasach carskich rosyjscy kucharze zadziwiali Europejczyków wyszukanymi daniami. Dziś rosyjskie dania znajdziemy w menu polskich restauracji

Teatr Andersena stworzy baśń wspólnie z dziećmi
22 maja 2020, 9:00

Teatr Andersena stworzy baśń wspólnie z dziećmi

- Stwórz z nami baśń, której jeszcze nikt nie wymyślił! - zachęca swoich młodych odbiorców Teatr Andersena. Dzieci w ramach projektu Teatralne podróże Live! będą mogły zaangażować się w powstanie opowieści, której będzie można wysłuchać na żywo 20 czerwca.

Kolonie w czasie epidemii. Jakie ograniczenia będą obowiązywać?
film

Kolonie w czasie epidemii. Jakie ograniczenia będą obowiązywać?

Tegoroczne obozy i kolonie będą wypoczynkiem stacjonarnym. Rodzice nie będą mogli odwiedzać dzieci, które bawić będą się w mniejszych grupach. Organizatorzy wypoczynku są jednak przekonani, że mimo rygoru sanitarnego wakacje będą udane.

Za tydzień idziemy do kina. Puławska "Sybilla" przygotowuje się do odmrożenia

Za tydzień idziemy do kina. Puławska "Sybilla" przygotowuje się do odmrożenia

Na ten dzień puławscy kinomaniacy czekali prawie trzy miesiące. Kino „Sybilla” potwierdza datę wznowienia swojej działalności. Pierwszy seans po długiej przerwie odbędzie się w sobotę, 6 czerwca. Pierwszym filmem prawdopodobnie zostanie animacja Disneya.

Nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Wśród nich mieszkanka Lublina

Nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Wśród nich mieszkanka Lublina

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek wieczorem o śmierci ośmiu osób zakażonych koronawirusem. Jest też 192 nowych przypadków covid-19.

Lubelskie liceum czeka w sieci. Przez tydzień będzie pokazywać się z jak najlepszej strony

Lubelskie liceum czeka w sieci. Przez tydzień będzie pokazywać się z jak najlepszej strony

W tym roku w szkołach średnich nie będzie tradycyjnych "Dni Otwartych Drzwi". W IX Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Lublinie było to zawsze wyjątkowe wydarzenie. Szkoła nie rezygnuje jednak z uroczystego charakteru imprezy i rozpoczyna promocję na niespotykaną dotychczas skalę.

Lewart Lubartów na razie bez licencji, reszta naszych klubów dostała zgodę na grę w III lidze

Lewart Lubartów na razie bez licencji, reszta naszych klubów dostała zgodę na grę w III lidze

W piątek poznaliśmy pierwsze decyzje Komisji ds. Licencji Klubowych Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej. Większość naszych klubów otrzymała zgodę na występy w III lidze. Do 5 czerwca czas na uzupełnienie dokumentów ma za to beniaminek – Lewart Lubartów.

Mieszkaniec Lublina brał pieniądze za wycieczki, które nigdy się nie odbyły

Mieszkaniec Lublina brał pieniądze za wycieczki, które nigdy się nie odbyły

Miały być rodzinne obozy narciarskie, ale kończyło się na pobraniu zaliczki. Przed sądem stanie 47-letni mieszkaniec Lublina, który oszukał 11 osób wyłudzając od nich blisko 120 tys. złotych.