Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 marca 2013 r.
14:37
Edytuj ten wpis

Noc konfesjonałów 2013 w Lublinie: Lista kościołów

Autor: Zdjęcie autora (aa)
0 10 A A
W piątek w nocy w konfesjonałach zasiądzie ok. 70 duchownych. (Archiwum)
W piątek w nocy w konfesjonałach zasiądzie ok. 70 duchownych. (Archiwum)

W piątek w nocy przez 3 godziny będzie można wyspowiadać się w jednym z dziewięciu kościołów w Lublinie. Propozycja lubelskiej kurii skierowana jest m.in. do osób, które pracują za granicą a Wielkanoc spędzą w Lublinie. Z sakramentu pokuty i pojednania mogą skorzystać także obcokrajowcy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Noc konfesjonałów to akcja last minute – mówi ks. Józef Maciąg. – Skierowana jest ona do dwóch grup osób. Tych, którzy wracają do domu czy to z Wielkiej Brytanii czy też z Warszawy, gdzie pracują i z związku z Wielkanocą chcą przygotować się do Paschy. Zapraszamy również tych, którzy nie skorzystali ze spowiedzi podczas rekolekcji.

Będą mogli wyspowiadać się również obcokrajowcy. – W ub. r. te osoby mogły spowiadać się w archikatedrze – dodaje ks. Maciąg. – W świątyni były jednak tłumy i obcokrajowcy czuli się nieco zagubieni. Dlatego w tym roku wyznaczyliśmy osobny kościół – przyszpitalny przy ul. Staszica, który obcokrajowcy znają, bo odprawiane są tam msze w języku angielskim.

Spowiedź dla obcokrajowców rozpocznie się o godz. 20, potrwa do 21.30. W pozostałych kościołach (patrz lista) duchowni będą służyć pomocą w konfesjonałach w godz. 21-24.

Posiadacze smartfonów będą mogli skorzystać ze specjalnej aplikacji zawierającej pomoce przydatne w przygotowaniu do spowiedzi m.in. rachunek sumienia.

– Te elektroniczne formy cieszą się dużym zainteresowaniem – podkreśla ks. dr Ryszard Podpora, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Archidiecezji Lubelskiej.

– Absolutnie odradzam jednak odczytywanie grzechów z telefonu – przestrzega ks. Maciąg. – Te pomoce są po to, aby np. w ławce w kościele przygotować się do tego sakramentu.

W piątek w nocy w konfesjonałach zasiądzie ok. 70 duchownych.

Kościoły biorące udział w Nocy konfesjonałów. Spowiedź w godz. 21-24.

katedra św. Jana
bazylika Dominikanów na Starym Mieście
kościół Świętego Ducha przy Krakowskim Przedmieściu
kościół Kapucynów przy Krakowskim Przedmieściu
kościół św. Pawła przy ul. Bernardyńskiej
kościół "Powizytkowski” przy ul. Narutowicza
kościół Karmelitów przy ul. Świętoduskiej,
kościół akademicki KUL przy al. Racławickiej


Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
folkatka / 28 marca 2013 o 10:32
0
[quote name='kazio' timestamp='1364448815' post='751122']
Katedra nie jest po wezwaniem św. Jana!
A ludzie z Węglina nie muszą jechać do centrum bo na Węglinie też jest noc konfesjonałów
[/quote]

Konkretnie - pod wezwaniem dwóch Janów.
http://diecezja.lublin.pl/parafia,102027
Avatar
gs / 28 marca 2013 o 07:40
0
Grzesznicy muszą, bezgrzeszni nie, się spowiadać!
Avatar
kazio / 28 marca 2013 o 06:33
0
Katedra nie jest po wezwaniem św. Jana!
A ludzie z Węglina nie muszą jechać do centrum bo na Węglinie też jest noc konfesjonałów
Avatar
jurek / 28 marca 2013 o 06:16
0
Księża muszą wyjść do wirnych, bo owieczek w stajence ubywa - Trzeba zrobić obiazdowe, mobilne konfesjonały, a może spowiedz przez internet.


Papież Franciszek powiedział:
- Jezus nie ma domu, bo jego domem jesteśmy my - mówił nowy papież. Położył nacisk na potrzebę wyjścia z wiarą i Ewangelią "na peryferia" do tych, którzy są "zapomniani, potrzebują pocieszenia i pomocy".
- Przykro się robi na widok zamkniętych parafii, trzeba wyjść na spotkanie innym, by zanieść światło i radość naszej wiary - podkreślił papież. Przypomniał wiernym, że "trzeba wychodzić zawsze z miłością i czułością Boga".
Ma racje papież Franciszek. Zobaczcie na naszych księży - spasieni, siedzą w parafi, gorzałe chleją (biskup Głódz), dziwczynki i chłopców obracają, a jak przyjdzie płacić alimenty to kuria wysyła ich na misje.
Księża muszą wyjść do wirnych, bo owieczek w stajence ubywa - Trzeba zrobić obiazdowe, mobilne konfesjonały, a może spowiedz przez internet.


Papież Franciszek powiedział:
- Jezus nie ma domu, bo jego domem jesteśmy my - mówił nowy papież. Położył nacisk na potrzebę wyjścia z wiarą i Ewangelią "na peryferia" do tych, którzy są "zapomniani, potrzebują pocieszenia i pomocy".
- Przykro się robi na widok zamkniętych parafii, trzeba wyjść na spotkanie innym, by zanieść światło i... rozwiń
Avatar
Gość / 28 marca 2013 o 01:15
0
Oni od wieków chcą wiedzieć i wiedzą najwięcej! To ich polityka! Nawet Ci, którym się wydaje, że pełnią posługę, tylko się wydaje. To instytucja, rozmiarem przewyższa kontrwywiad i inne temu podobne, CBś, CBA......... .Koniec I-go kwartału? Liczenie wiernych! Za pokropienie trumny płodu - promocja- 400 zł.To rozbój w biały dzień! Za mało spowiadających się? Za mało info?Że dupsko rusz,y trzeba płacić? A od czego jest ksiądz? Aha.............. po kolędzie się opyla, bo przyjmuje księdza sporo" katolików"!
Avatar
Lubelak / 27 marca 2013 o 20:56
0
Gdzie w Lublinie jest al. Racławicka?
Avatar
Gość / 27 marca 2013 o 19:06
0
znam takich co z miejscowości poza Lublina przyjeżdżali i się oplacalo
Avatar
Gość / 27 marca 2013 o 18:35
0
[quote name='Mosze' timestamp='1364405402' post='750978']
A na co to czarnym opowiadać o sobie. Na którym to soborze wymyślono spowiedź.

Dobremu człowiekowi wystarczy rozmowa bezpośrednio z Bogiem bez pośredników, którzy ostatnio słyną z pedofilskich skandali.....
[/quote]
Fajnie ująłeś:dobremu człowiekowi i tu się zgadzam.
Avatar
Mosze / 27 marca 2013 o 18:30
0
A na co to czarnym opowiadać o sobie. Na którym to soborze wymyślono spowiedź.

Dobremu człowiekowi wystarczy rozmowa bezpośrednio z Bogiem bez pośredników, którzy ostatnio słyną z pedofilskich skandali.....
Avatar
marcus72 / 27 marca 2013 o 17:30
0
Wszystkie koscioly scisle centrum


a moze by tak ksieza w osiedlowych tez podjeli rekawice??????
juz widze jak ktos z czubow czy np weglina leci w nocy sie wspowiadac do centrum
Avatar
folkatka / 28 marca 2013 o 10:32
0
[quote name='kazio' timestamp='1364448815' post='751122']
Katedra nie jest po wezwaniem św. Jana!
A ludzie z Węglina nie muszą jechać do centrum bo na Węglinie też jest noc konfesjonałów
[/quote]

Konkretnie - pod wezwaniem dwóch Janów.
http://diecezja.lublin.pl/parafia,102027
Avatar
gs / 28 marca 2013 o 07:40
0
Grzesznicy muszą, bezgrzeszni nie, się spowiadać!
Avatar
kazio / 28 marca 2013 o 06:33
0
Katedra nie jest po wezwaniem św. Jana!
A ludzie z Węglina nie muszą jechać do centrum bo na Węglinie też jest noc konfesjonałów
Avatar
jurek / 28 marca 2013 o 06:16
0
Księża muszą wyjść do wirnych, bo owieczek w stajence ubywa - Trzeba zrobić obiazdowe, mobilne konfesjonały, a może spowiedz przez internet.


Papież Franciszek powiedział:
- Jezus nie ma domu, bo jego domem jesteśmy my - mówił nowy papież. Położył nacisk na potrzebę wyjścia z wiarą i Ewangelią "na peryferia" do tych, którzy są "zapomniani, potrzebują pocieszenia i pomocy".
- Przykro się robi na widok zamkniętych parafii, trzeba wyjść na spotkanie innym, by zanieść światło i radość naszej wiary - podkreślił papież. Przypomniał wiernym, że "trzeba wychodzić zawsze z miłością i czułością Boga".
Ma racje papież Franciszek. Zobaczcie na naszych księży - spasieni, siedzą w parafi, gorzałe chleją (biskup Głódz), dziwczynki i chłopców obracają, a jak przyjdzie płacić alimenty to kuria wysyła ich na misje.
Księża muszą wyjść do wirnych, bo owieczek w stajence ubywa - Trzeba zrobić obiazdowe, mobilne konfesjonały, a może spowiedz przez internet.


Papież Franciszek powiedział:
- Jezus nie ma domu, bo jego domem jesteśmy my - mówił nowy papież. Położył nacisk na potrzebę wyjścia z wiarą i Ewangelią "na peryferia" do tych, którzy są "zapomniani, potrzebują pocieszenia i pomocy".
- Przykro się robi na widok zamkniętych parafii, trzeba wyjść na spotkanie innym, by zanieść światło i... rozwiń
Avatar
Gość / 28 marca 2013 o 01:15
0
Oni od wieków chcą wiedzieć i wiedzą najwięcej! To ich polityka! Nawet Ci, którym się wydaje, że pełnią posługę, tylko się wydaje. To instytucja, rozmiarem przewyższa kontrwywiad i inne temu podobne, CBś, CBA......... .Koniec I-go kwartału? Liczenie wiernych! Za pokropienie trumny płodu - promocja- 400 zł.To rozbój w biały dzień! Za mało spowiadających się? Za mało info?Że dupsko rusz,y trzeba płacić? A od czego jest ksiądz? Aha.............. po kolędzie się opyla, bo przyjmuje księdza sporo" katolików"!
Avatar
Lubelak / 27 marca 2013 o 20:56
0
Gdzie w Lublinie jest al. Racławicka?
Avatar
Gość / 27 marca 2013 o 19:06
0
znam takich co z miejscowości poza Lublina przyjeżdżali i się oplacalo
Avatar
Gość / 27 marca 2013 o 18:35
0
[quote name='Mosze' timestamp='1364405402' post='750978']
A na co to czarnym opowiadać o sobie. Na którym to soborze wymyślono spowiedź.

Dobremu człowiekowi wystarczy rozmowa bezpośrednio z Bogiem bez pośredników, którzy ostatnio słyną z pedofilskich skandali.....
[/quote]
Fajnie ująłeś:dobremu człowiekowi i tu się zgadzam.
Avatar
Mosze / 27 marca 2013 o 18:30
0
A na co to czarnym opowiadać o sobie. Na którym to soborze wymyślono spowiedź.

Dobremu człowiekowi wystarczy rozmowa bezpośrednio z Bogiem bez pośredników, którzy ostatnio słyną z pedofilskich skandali.....
Avatar
marcus72 / 27 marca 2013 o 17:30
0
Wszystkie koscioly scisle centrum


a moze by tak ksieza w osiedlowych tez podjeli rekawice??????
juz widze jak ktos z czubow czy np weglina leci w nocy sie wspowiadac do centrum
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ciężarówka wjechała w samochód osobowy. Dwie osoby nie żyją
PILNE

Ciężarówka wjechała w samochód osobowy. Dwie osoby nie żyją 6 5

Tragiczny wypadek w miejscowości Leokadiów na trasie DK-12. Nie żyją dwie osoby,

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem 9 1

11-letnie dziecko zostało porażone prądem w wesołym miasteczku w Okunince.

"Wystaw to!" w Labiryncie
20 lipca 2018, 19:00

"Wystaw to!" w Labiryncie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt 2 (ul. Grodzka 3) zaprasza na wernisaż ekspozycji Wystaw to!. Otwarcie wystawy odbędzie się 20 lipca o godz. 19.

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi 31 11

Ze Straży Miejskiej odchodzi co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy – alarmują kontrolerzy z Ratusza. Komendant odpowiada, że zarobki są nieatrakcyjne, a fundusz płac zależy od tego, ile pieniędzy przekaże mu Ratusz. Czy w miejskiej kasie znajdą się pieniądze na podwyżki dla strażników?

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać 0 0

Podawał się za szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na operację córki. Wyłudził od kobiety ponad tysiąc złotych.

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie 2 0

Zawodniczki Górnika Łęczna wracają ze zgrupowania z zaledwie jednym zwycięstwem. Podopiecznym Piotra Mazurkiewicza udało się pokonać białoruski FK Mińsk

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje]
galeria

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje] 0 0

Będzie kolejny etap inwestycji przy ul. Parkowej w Lubartowie. Do końca września ma powstać budynek szatniowo-sanitarny z pełną infrastrukturą, a do lipca przyszłego roku: pełnowymiarowe boisko z naturalną nawierzchnią

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki
Od Czytelnika
galeria

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki 39 18

W niedzielę podczas finału Mistrzostw Świata nie było chętnych na wspólne kibicowanie w Strefie Kibica w Lublinie

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni?

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni? 8 1

Cały tydzień ma być deszczowy. Dzisiaj możemy spodziewać się również burz. IMGW wydał ostrzeżenie

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce 0 3

Na 400 zł została ustalona stawka za jedno miejsce pod wózek gastronomiczny na odnowionym deptaku.

MKS Perła Lublin wraca do treningów

MKS Perła Lublin wraca do treningów 0 3

MKS Lublin dzisiaj wraca do treningów. Zespół mistrzyń Polski wzmocniło aż pięć nowych zawodniczek

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce