Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

3 czerwca 2012 r.
17:12
Edytuj ten wpis

Noc Kultury 2012. "Wielki bałagan" czy "niesamowita noc"?

0 11 A A
Noc Kultury 2012 w Lublinie (Jacek Świerczyński)
Noc Kultury 2012 w Lublinie (Jacek Świerczyński)

Kolejna edycja Nocy Kultury za nami. I mało kto może powiedzieć – nie byłem. Było bardzo kulturalnie, co potwierdza nawet policja.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Jaka była Twoja Noc Kultury?Czekamy na Wasze zdjęcia.

Do godz. 16 w poniedziałek czekamy na Wasze zdjęcia z tegorocznej: Nocy Kultury. Autorzy najlepszych prac otrzymają w nagrodę bony wartości 100 zł do restauracji "Zamkowa Kuchnia” w Janowcu. Opublikujemy je też na naszej stronie internetowej i w papierowym wydaniu Dziennika Wschodniego.
Zdjęcia wysyłajcie na adres dziennik.wschodni@gmail.com. E-maila prosimy zatytułować "Noc Kultury”.


Kto miał kondycję mógł zacząć w piątek w Klubie Festiwalowym w podwórku przy ul. Olejnej a powitać niedzielny świt gdzieś w mieści gapiąc się na czerwono-granatowe "Totemy” (Jarosława Koziary), leżąc na trawiastym przejściu dla pieszych ("Zielone światło Katarzyny Szczypior).



– Brak dobrej organizacji, dużo zamieszania medialnego i wielki bałagan. Noc Rozgardiaszu – komentuje na naszym forum Kleks. – No chyba cię…Noc była zaj.. i jedyna w swoim rodzaju! Oby więcej takich! – odpowiada Kleksowi internauta kaar.

>> Ciasno, ale wesoło w autobusie z Nocy Kultury (wideo)

– Zgadzam się z Kleksem – pisze Jan. – Poza jedną czy dwiema wartościowymi pozycjami dużo muzycznej łupanki - i chaos. Przewalające się tłumy naprutej młodzieży. (…) Myślę, że program był tak skonstruowany, żeby zadowolić osoby maksymalnie do 25 roku życia (…) Mało wystaw, mało spektakli, mało bardziej stonowanej muzyki. No i organizacja - gdzie były programy?



Endrju1narzeka: – Dojazd komunikacją miejską graniczył z cudem (brak czytelnego info i nieziemski tłok). Widać tylko dzikie tłumy, napruta młodzież. Wszystkie najciekawsze atrakcje tylko na rezerwacje (…) Jakim cudem ktoś przyjezdny miał je zdobyć. Niestety w przyszłym roku nie planuję już wyjazdów na takie atrakcje.

– Na Nocy byłem pierwszy raz i stwierdzam że nie zauważyłem tam kultury. Raczej bezkulturę – komentuje Adam Buczaj, któremu wstyd za Lublin. Ale Beret - Genetic Patriot dodaje: – Niektórzy ludzie nie przestaną mnie zadziwiać swoją ... małostkowością. Podpisuję się wszystkimi kończynami. Noc była niesamowita!

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
henryk / 4 czerwca 2012 o 11:31
0
Oglondając fotki to widać że z organizacji PAŁA ,ktoś mądrze napisał nie ilosć a jalkość świadczy o opublice -ludzie po licha 250 czy 270 spotkan tz . kultury a nie wystarczy np 100 -50 a jakościowo lepszej kultury jak wielu czytelników pisze .1 Organizacja 2.Myślenie 3 Komunikacja dokładna -rozpisana ,a tak jak dziki zachód a to wschód .Ludzie to nie pierwsza taka impreza zamiast postępy to słyszę narzekania.
Avatar
mik / 4 czerwca 2012 o 10:11
0
[quote name='pracujący' timestamp='1338761211' post='636359']
Uprzejmie nie dziękuję za niedzielno-poniedziałkowe fajerwerki na polibudzie.Żeby to jeszcze było w sobotę.Niestety u nas nie ma szacunku dla uczciwie pracujących i wstających rano osób.Nie każdy ma 20 lat i może się rano wyspać.
[/quote]

po stokroć się zgadzam, co za idiota to wymyślił by zrobić to w nocy w niedzielę, powienien natychmiast spaść ze stołka, huk na cały Lublin, niektórzy wstają bardzo wcześnie i chcieliby się normalnie wyspać, szanujmy sie nawzajem
[quote name='pracujący' timestamp='1338761211' post='636359']
Uprzejmie nie dziękuję za niedzielno-poniedziałkowe fajerwerki na polibudzie.Żeby to jeszcze było w sobotę.Niestety u nas nie ma szacunku dla uczciwie pracujących i wstających rano osób.Nie każdy ma 20 lat i może się rano wyspać.
[/quote]

po stokroć się zgadzam, co za idiota to wymyślił by zrobić to w nocy w niedzielę, powienien natychmiast spaść ze stołka, huk na cały Lublin, niektórzy wstają bardzo wcześnie i chcieliby się normaln... rozwiń
Avatar
Irmina / 4 czerwca 2012 o 10:04
0
[quote name='t' timestamp='1338742832' post='636298']
nie siejcie fermentu. to było było bardzo porządne wydarzenie i piszę to mając porównanie z innymi tego typu wydarzeniami.
Przy każdej imprezie znajdzie się podpitych ludzi, nie trzeba imprezy, wystarczy zwykła sobota, żeby spotkać "naprutą młodzież" jak tam ktoś napisał. Czego oczekujecie? że ludzie nie będą pić tylko kontemplować muzykę poważną z różańcem w rękach. dużo bardziej dziwna wydaje mi się obecność ONRu na marszu życia.
na nocy kultury oczywiście nie zabrakło potknięć. niewypałem była scena na Świętoduskiej. Nitk nie wiedział o tej scenie, niewielu ludzio tam dotarło. czepianie się, że zabrakło repertuarów. chłonąć kulturę i się z niej cieszyć można bez rozpiski kto jest kto
[/quote]

W Noc Kultury można było pić publicznie na ulicy i nie wszyscy potrafili z tego korzystać. Zataczająca się, rozkrzyczana młodzież to był częsty obrazek. Rozumiem, że dla Ciebie to norma, ale ja nie wyszłam do młodzieżowego klubu, tylko na spotkanie z KULTURĄ, więc był to dla mnie szok.

Co do kontemplacji z różańcem w reku - może nie z różańcem, ale moje pojęcie o kulturze bliższe jest kulturze wysokiej niż niskiej. Tej kultury mi zabrakło w ofercie. Natomiast wśród ubzdryngolonych uczestników - kultury osobistej.

To chyba moja ostatnia Noc Kultury w Lublinie. Jeśli przyszłoroczny program będzie szedł na ilość (270 pozycji), a nie na jakość (4-5 wartych obejrzenia), to wolę poczytać książkę.
[quote name='t' timestamp='1338742832' post='636298']
nie siejcie fermentu. to było było bardzo porządne wydarzenie i piszę to mając porównanie z innymi tego typu wydarzeniami.
Przy każdej imprezie znajdzie się podpitych ludzi, nie trzeba imprezy, wystarczy zwykła sobota, żeby spotkać "naprutą młodzież" jak tam ktoś napisał. Czego oczekujecie? że ludzie nie będą pić tylko kontemplować muzykę poważną z różańcem w rękach. dużo bardziej dziwna wydaje mi się obecność ONRu na marszu życia.
na no... rozwiń
Avatar
józek / 4 czerwca 2012 o 10:00
0
wszędzie tylko ta "napruta młodzież"...a co to już napić się nie można?
Avatar
wrednybardzo / 4 czerwca 2012 o 09:51
0
[size=4][font=arial,helvetica,sans-serif]nie marudźcie, uważam, że tegoroczna Noc była świetna, przed wszystkim ze względu na rosnącą z roku na rok różnorodność oferty, jedyny minus to zimniej niż zwykle, dlatego pewnie sporo ludzi nie przyszło.[/font][/size]
[size=4][font=arial,helvetica,sans-serif]Duże brawa za koncert [font=Calibri][color="#000000"]Jeana-Claude'a Meurisse'a, spektakl Gardzienic "[font=Calibri][color="#000000"]Ifigenia w T", wystawę rysunków w zaułku Brunona Schulza, prezentację multimedialną starego Lublina (Teatr NN), koncert Voo Voo oraz filmy przy kościele ewangelickim (chyba za mało rozlreklamowane, bo ludiz było jak na lekarstwo).[/color][/font][/color][/font][/font][/size]
[size=4][font=arial,helvetica,sans-serif][font=Calibri][color="#000000"][font=Calibri][color="#000000"]Martwi mnie natomiast Koziara, jego prezentacje z roku na rok coraz mniej działają na wyobraźnię, w porównaniu z wystawą w szalecie miejskim (w 2009 r.), te jego tegoroczne totemy... to takie ni w pi ni w drzwi.... szkoda[/color][/font][/color][/font][/font][/size]
[size=4][font=arial,helvetica,sans-serif]nie marudźcie, uważam, że tegoroczna Noc była świetna, przed wszystkim ze względu na rosnącą z roku na rok różnorodność oferty, jedyny minus to zimniej niż zwykle, dlatego pewnie sporo ludzi nie przyszło.[/font][/size]
[size=4][font=arial,helvetica,sans-serif]Duże brawa za koncert [font=Calibri][color="#000000"]Jeana-Claude'a Meurisse'a, spektakl Gardzienic "[font=Calibri][color="#000000"]Ifigenia w T", wystawę rysunków w zaułku Brunona Schulza, prezentację multimedialną stareg... rozwiń
Avatar
Bartosz / 4 czerwca 2012 o 01:18
0
Byłem na wszystkich nocach kultury a pierwszy raz zdarzyło mi się wrócić do domu o 22. Nic się nie działo. Pod scenami po kilkadziesiąt osób. Mnóstwo napitej młodzieży i wszędzie śmierdziało dymem papierosowym. Ogródki i restauracje puste. 2-3 lata temu znalezienie miejsca w knajpie graniczyło z cudem. Wczoraj nie było takiego problemu. Z roku na rok jest coraz nudniej. Niestety folk ukraiński przegrał z Lady Pank.
Avatar
pracujący / 4 czerwca 2012 o 00:06
0
Uprzejmie nie dziękuję za niedzielno-poniedziałkowe fajerwerki na polibudzie.Żeby to jeszcze było w sobotę.Niestety u nas nie ma szacunku dla uczciwie pracujących i wstających rano osób.Nie każdy ma 20 lat i może się rano wyspać.
Avatar
a / 3 czerwca 2012 o 23:38
0
Niestety wczorajsza Noc Kultury zbiegła się w czasie z Juwenaliami na polibudzie...

Stąd sporo napitych ludzików było.
Avatar
Wiktor / 3 czerwca 2012 o 22:44
0
nie siejcie fermentu. to było było bardzo porządne wydarzenie i piszę to mając porównanie z innymi tego typu wydarzeniami
GDZIE ???
Bywałem na wielu festiwalach , koncertach organizowanych w kilku miastach europy zachodniej i takiej tandety nigdzie nie spotkałem .
Nawet gdy jest alkohol to ludzie wiedzą ile wypić a nie słaniać się i wydzierać przez całą noc ale ważniejszym jest noc kultury bez kultury stworzono olbrzymią ilość tandetnych wydarzeń z których wyszła olbrzymia breja buraczano-ziemniaczna
Avatar
michal / 3 czerwca 2012 o 20:20
0
jak nazywa sie ta pierwsza piosenka proszę o odp z gory dzieki
Avatar
henryk / 4 czerwca 2012 o 11:31
0
Oglondając fotki to widać że z organizacji PAŁA ,ktoś mądrze napisał nie ilosć a jalkość świadczy o opublice -ludzie po licha 250 czy 270 spotkan tz . kultury a nie wystarczy np 100 -50 a jakościowo lepszej kultury jak wielu czytelników pisze .1 Organizacja 2.Myślenie 3 Komunikacja dokładna -rozpisana ,a tak jak dziki zachód a to wschód .Ludzie to nie pierwsza taka impreza zamiast postępy to słyszę narzekania.
Avatar
mik / 4 czerwca 2012 o 10:11
0
[quote name='pracujący' timestamp='1338761211' post='636359']
Uprzejmie nie dziękuję za niedzielno-poniedziałkowe fajerwerki na polibudzie.Żeby to jeszcze było w sobotę.Niestety u nas nie ma szacunku dla uczciwie pracujących i wstających rano osób.Nie każdy ma 20 lat i może się rano wyspać.
[/quote]

po stokroć się zgadzam, co za idiota to wymyślił by zrobić to w nocy w niedzielę, powienien natychmiast spaść ze stołka, huk na cały Lublin, niektórzy wstają bardzo wcześnie i chcieliby się normalnie wyspać, szanujmy sie nawzajem
[quote name='pracujący' timestamp='1338761211' post='636359']
Uprzejmie nie dziękuję za niedzielno-poniedziałkowe fajerwerki na polibudzie.Żeby to jeszcze było w sobotę.Niestety u nas nie ma szacunku dla uczciwie pracujących i wstających rano osób.Nie każdy ma 20 lat i może się rano wyspać.
[/quote]

po stokroć się zgadzam, co za idiota to wymyślił by zrobić to w nocy w niedzielę, powienien natychmiast spaść ze stołka, huk na cały Lublin, niektórzy wstają bardzo wcześnie i chcieliby się normaln... rozwiń
Avatar
Irmina / 4 czerwca 2012 o 10:04
0
[quote name='t' timestamp='1338742832' post='636298']
nie siejcie fermentu. to było było bardzo porządne wydarzenie i piszę to mając porównanie z innymi tego typu wydarzeniami.
Przy każdej imprezie znajdzie się podpitych ludzi, nie trzeba imprezy, wystarczy zwykła sobota, żeby spotkać "naprutą młodzież" jak tam ktoś napisał. Czego oczekujecie? że ludzie nie będą pić tylko kontemplować muzykę poważną z różańcem w rękach. dużo bardziej dziwna wydaje mi się obecność ONRu na marszu życia.
na nocy kultury oczywiście nie zabrakło potknięć. niewypałem była scena na Świętoduskiej. Nitk nie wiedział o tej scenie, niewielu ludzio tam dotarło. czepianie się, że zabrakło repertuarów. chłonąć kulturę i się z niej cieszyć można bez rozpiski kto jest kto
[/quote]

W Noc Kultury można było pić publicznie na ulicy i nie wszyscy potrafili z tego korzystać. Zataczająca się, rozkrzyczana młodzież to był częsty obrazek. Rozumiem, że dla Ciebie to norma, ale ja nie wyszłam do młodzieżowego klubu, tylko na spotkanie z KULTURĄ, więc był to dla mnie szok.

Co do kontemplacji z różańcem w reku - może nie z różańcem, ale moje pojęcie o kulturze bliższe jest kulturze wysokiej niż niskiej. Tej kultury mi zabrakło w ofercie. Natomiast wśród ubzdryngolonych uczestników - kultury osobistej.

To chyba moja ostatnia Noc Kultury w Lublinie. Jeśli przyszłoroczny program będzie szedł na ilość (270 pozycji), a nie na jakość (4-5 wartych obejrzenia), to wolę poczytać książkę.
[quote name='t' timestamp='1338742832' post='636298']
nie siejcie fermentu. to było było bardzo porządne wydarzenie i piszę to mając porównanie z innymi tego typu wydarzeniami.
Przy każdej imprezie znajdzie się podpitych ludzi, nie trzeba imprezy, wystarczy zwykła sobota, żeby spotkać "naprutą młodzież" jak tam ktoś napisał. Czego oczekujecie? że ludzie nie będą pić tylko kontemplować muzykę poważną z różańcem w rękach. dużo bardziej dziwna wydaje mi się obecność ONRu na marszu życia.
na no... rozwiń
Avatar
józek / 4 czerwca 2012 o 10:00
0
wszędzie tylko ta "napruta młodzież"...a co to już napić się nie można?
Avatar
wrednybardzo / 4 czerwca 2012 o 09:51
0
[size=4][font=arial,helvetica,sans-serif]nie marudźcie, uważam, że tegoroczna Noc była świetna, przed wszystkim ze względu na rosnącą z roku na rok różnorodność oferty, jedyny minus to zimniej niż zwykle, dlatego pewnie sporo ludzi nie przyszło.[/font][/size]
[size=4][font=arial,helvetica,sans-serif]Duże brawa za koncert [font=Calibri][color="#000000"]Jeana-Claude'a Meurisse'a, spektakl Gardzienic "[font=Calibri][color="#000000"]Ifigenia w T", wystawę rysunków w zaułku Brunona Schulza, prezentację multimedialną starego Lublina (Teatr NN), koncert Voo Voo oraz filmy przy kościele ewangelickim (chyba za mało rozlreklamowane, bo ludiz było jak na lekarstwo).[/color][/font][/color][/font][/font][/size]
[size=4][font=arial,helvetica,sans-serif][font=Calibri][color="#000000"][font=Calibri][color="#000000"]Martwi mnie natomiast Koziara, jego prezentacje z roku na rok coraz mniej działają na wyobraźnię, w porównaniu z wystawą w szalecie miejskim (w 2009 r.), te jego tegoroczne totemy... to takie ni w pi ni w drzwi.... szkoda[/color][/font][/color][/font][/font][/size]
[size=4][font=arial,helvetica,sans-serif]nie marudźcie, uważam, że tegoroczna Noc była świetna, przed wszystkim ze względu na rosnącą z roku na rok różnorodność oferty, jedyny minus to zimniej niż zwykle, dlatego pewnie sporo ludzi nie przyszło.[/font][/size]
[size=4][font=arial,helvetica,sans-serif]Duże brawa za koncert [font=Calibri][color="#000000"]Jeana-Claude'a Meurisse'a, spektakl Gardzienic "[font=Calibri][color="#000000"]Ifigenia w T", wystawę rysunków w zaułku Brunona Schulza, prezentację multimedialną stareg... rozwiń
Avatar
Bartosz / 4 czerwca 2012 o 01:18
0
Byłem na wszystkich nocach kultury a pierwszy raz zdarzyło mi się wrócić do domu o 22. Nic się nie działo. Pod scenami po kilkadziesiąt osób. Mnóstwo napitej młodzieży i wszędzie śmierdziało dymem papierosowym. Ogródki i restauracje puste. 2-3 lata temu znalezienie miejsca w knajpie graniczyło z cudem. Wczoraj nie było takiego problemu. Z roku na rok jest coraz nudniej. Niestety folk ukraiński przegrał z Lady Pank.
Avatar
pracujący / 4 czerwca 2012 o 00:06
0
Uprzejmie nie dziękuję za niedzielno-poniedziałkowe fajerwerki na polibudzie.Żeby to jeszcze było w sobotę.Niestety u nas nie ma szacunku dla uczciwie pracujących i wstających rano osób.Nie każdy ma 20 lat i może się rano wyspać.
Avatar
a / 3 czerwca 2012 o 23:38
0
Niestety wczorajsza Noc Kultury zbiegła się w czasie z Juwenaliami na polibudzie...

Stąd sporo napitych ludzików było.
Avatar
Wiktor / 3 czerwca 2012 o 22:44
0
nie siejcie fermentu. to było było bardzo porządne wydarzenie i piszę to mając porównanie z innymi tego typu wydarzeniami
GDZIE ???
Bywałem na wielu festiwalach , koncertach organizowanych w kilku miastach europy zachodniej i takiej tandety nigdzie nie spotkałem .
Nawet gdy jest alkohol to ludzie wiedzą ile wypić a nie słaniać się i wydzierać przez całą noc ale ważniejszym jest noc kultury bez kultury stworzono olbrzymią ilość tandetnych wydarzeń z których wyszła olbrzymia breja buraczano-ziemniaczna
Avatar
michal / 3 czerwca 2012 o 20:20
0
jak nazywa sie ta pierwsza piosenka proszę o odp z gory dzieki
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ciężarówka wjechała w samochód osobowy. Dwie osoby nie żyją
PILNE

Ciężarówka wjechała w samochód osobowy. Dwie osoby nie żyją 2 3

Tragiczny wypadek w miejscowości Leokadiów na trasie DK-12. Nie żyją dwie osoby,

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem 9 1

11-letnie dziecko zostało porażone prądem w wesołym miasteczku w Okunince.

"Wystaw to!" w Labiryncie
20 lipca 2018, 19:00

"Wystaw to!" w Labiryncie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt 2 (ul. Grodzka 3) zaprasza na wernisaż ekspozycji Wystaw to!. Otwarcie wystawy odbędzie się 20 lipca o godz. 19.

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi 29 11

Ze Straży Miejskiej odchodzi co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy – alarmują kontrolerzy z Ratusza. Komendant odpowiada, że zarobki są nieatrakcyjne, a fundusz płac zależy od tego, ile pieniędzy przekaże mu Ratusz. Czy w miejskiej kasie znajdą się pieniądze na podwyżki dla strażników?

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać 0 0

Podawał się za szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na operację córki. Wyłudził od kobiety ponad tysiąc złotych.

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie 2 0

Zawodniczki Górnika Łęczna wracają ze zgrupowania z zaledwie jednym zwycięstwem. Podopiecznym Piotra Mazurkiewicza udało się pokonać białoruski FK Mińsk

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje]
galeria

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje] 0 0

Będzie kolejny etap inwestycji przy ul. Parkowej w Lubartowie. Do końca września ma powstać budynek szatniowo-sanitarny z pełną infrastrukturą, a do lipca przyszłego roku: pełnowymiarowe boisko z naturalną nawierzchnią

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki
Od Czytelnika
galeria

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki 36 18

W niedzielę podczas finału Mistrzostw Świata nie było chętnych na wspólne kibicowanie w Strefie Kibica w Lublinie

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni?

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni? 7 1

Cały tydzień ma być deszczowy. Dzisiaj możemy spodziewać się również burz. IMGW wydał ostrzeżenie

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce 0 3

Na 400 zł została ustalona stawka za jedno miejsce pod wózek gastronomiczny na odnowionym deptaku.

MKS Perła Lublin wraca do treningów

MKS Perła Lublin wraca do treningów 0 3

MKS Lublin dzisiaj wraca do treningów. Zespół mistrzyń Polski wzmocniło aż pięć nowych zawodniczek

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce