Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

13 kwietnia 2019 r.
13:09

Nocna akcja policji w Lublinie. Prawie co druga kontrola kończyła się mandatem

0 49 A A
(fot. Policja)

Minionej nocy policjanci lubelskiej drogówki w Lublinie przeprowadzili akcję pod nazwą „Stop Agresji na Drodze”. Chodziło o eliminowanie z ruchu kierujących, którzy w rażący sposób naruszają przepisy ruchu drogowego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Policjanci z lubelskiej drogówki objęli nadzorem te miejsca gdzie zwłaszcza młodzi ludzie pozwalają sobie na rozwijanie nadmiernej prędkości.

W trakcie działań policjanci przeprowadzili ponad 100 kontroli pojazdów, podczas których sprawdzali m.in. stan trzeźwości kierujących oraz stan techniczny samochodów.

Kontrole zazwyczaj kończyły się mandatami karnymi za prędkość i zły stan techniczny pojazdów. Łącznie policjanci wypisali 44 mandaty karne, zatrzymali 6 dowodów rejestracyjnych. Mundurowi zatrzymali także 1 prawo jazdy za przekroczenie o 50 km/h prędkości w terenie zabudowanym.

Policjantów w nocnej akcji wspierali funkcjonariusze Żandarmerii Wojskowej oraz Straży Miejskiej w Lublinie z pojazdem wyposażonym w kamerę mobilnego monitoringu.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 49

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Rock / 13 kwietnia 2019 r. o 13:57
+30
Mandaty są za niskie. Patroli za mało. Jestem kierowcą.
Avatar
Gość / 13 kwietnia 2019 r. o 13:57
+30
CO TYDZIEŃ robić takie trzepanie i bedzie mniej ofiar ..!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
miki / 13 kwietnia 2019 r. o 13:37
+23
narzekającym życzę bliskiego spotkania z pijanym ćpunem w rozpędzonym gnojowozie
Avatar
Gość / 13 kwietnia 2019 r. o 13:23
+22
Bardzo dobrze, popieram takie akcje. Również jestem kierowcą i mam dość pseudo rajdowców na drodze.
Avatar
Gość / 13 kwietnia 2019 r. o 13:25
+19
Szkoda, że takie akcje nie odbywają się codziennie. Dramat się odbywa na naszych drogach. Po raz pierwszy od wielu lat wzrosła lista kolizji i ofiar. Polacy jeżdżą okropnie. Ale cóż, na nauce jazdy najważniejsze jest czy staniesz metr od linii. Zwiększyć trzeba znaczącą liczbę fotoradarów, wprowadzić fotoradary na czerwone światło, okamerować przejścia dla pieszych i znacząco podnieść wysokość mandatów. Może to coś da. W Czechach, na Słowacji czy Francji po wprowadzeniu tych zmian stan bezpieczeństwo poprawiło się znacząco.
Avatar
Orland / 13 kwietnia 2019 r. o 20:28
+14
Kierowca jadacy zgodnie z przepisami jest traktowany na drodze jak intruz. To patologia.
Avatar
Mike / 13 kwietnia 2019 r. o 13:46
+14
I bardzo dobrze! Częsciej Panowie Policjanci. Z pewnością większość "mistrzów kierownicy" pochodziła z okolic Lublina, Zamościa, Chełma czy też słynnego ze "wspaniałych" kierowców Tomaszowa Lubelskiego :) przyjedzie taki swoim gnojowozem Passatem czy 15to letnim Audi i jest najlepszy :)))
Avatar
Kierowca zawodowy / 13 kwietnia 2019 r. o 15:57
+13
Stan techniczny kontrola ok, zgoda,  Edukacja i prewencja ok, zgoda,  Poprawa infrastruktury liczniki pod swiatlami jak na zachodzie Polski,  I wysokie mandaty za brak uzywania kierunkowskazow oraz jazde na zderzaku,  Wprowadzenie mandatow za jazde z zbyt niska predkoscia powodujaca desperackie proby wyprzedzania, dziennie powoduja najwiecej niebezpiecznych sytuacji na drodze, tzw. Wyprzedzanie na chama i zmiatanie aut z naprzeciwka 
Avatar
Gent / 13 kwietnia 2019 r. o 18:36
+11
Żeby zrobić porządek tp nie trzeba nocy i pomocy. Wystarczy postawić funkcjonariuszy w kilkunastu punktach lublina, gdzie przepisy lamane są w sposób ciągły i drastyczny. Pelne rece roboty zapewnio e
Avatar
Gość / 13 kwietnia 2019 r. o 18:54
+9
Dziś jechałem 55 w zabudowaym . Na przejsciu dla pieszych wyprzedzil mnie dynamicznie jakis mlodzian z telefonem przy uchu. Trzy przewinienia w jednym. To jednak codzienny horror. Radze nie zajmowac sie starszymi kierowcami bo ich wyeliminuje życie, ale należy zająć sie niezwłocznie wyeliminowaniem szalejacych młodych To prawdziwe zagrożenie
Avatar
tede / 16 maja 2019 r. o 20:45
0
yanosika sobie wlaczcie i zwolnijcie
Avatar
Gość / 16 maja 2019 r. o 12:55
+1
Proponuję następny etap kontroli: 1. oświetlenie dzienne (najczęściej bez homologacji), 2. stan techniczny przyczep, 3. białe światła widoczne z tyłu pojazdu, 4. folia na szybach, 5. motocykle 100 decybeli, 6. rozlatujące się "dostawczaki" itd. itd... a i te cholerne rowery na chodnikach i przejściach dla pieszych!
Avatar
kier / 15 kwietnia 2019 r. o 08:20
+1
Policyjna Akcja w Lublinie.....a na dr 835, w Dominowie.....ktoś chyba mocno wku.....ny skosił w nocy wysepkę z dwoma nowo postawionym znakami !!!
Avatar
Q / 14 kwietnia 2019 r. o 21:49
0
Dodatkowo powinni być też karani ci co swoją powolną jazdą utrudniają ruch powodując korki. Taka jazda po 40 km/h wyzwala właśnie odruch przyspieszania. Dodatkowo należy zająć się rowerzystami wjeżdżającymi na pasy.
Na obszarze zabudowanym limit to 50 kmh, wiec jak najbardziej jazda 40 jest ok i to nie tacy powodują korki, tylko takie typowe łajzy lubelskie jak codziennie widzę na drogach: spod świateł rusza z opóźnieniem kilku sekund i ociężale, ale jak już sie rozpedzi na zabudowanym do tych 70-80kmh to prawdziwy władca szosy!
40km/h gdzie obowiązuje 50 jest ok? chyba komuś coś sie pomyliło. w Polsce jest dopuszczalne ok 9km/h ponad ograniczenie prędkości co nie skutkuje mandatem czy to taki problem włączyć tempomat na 55km/h i sobie jechać. Ahh no tak połowa kierowców w Lublinie nawet nie wie co to takiego. Ostatnio jadąc przez witosa jechało auto 40km/h i ewidentnie blokowało ruch. Jeżeli ktoś nie czuje się pewnie za kierownicą że aż musi jechać na 70-tce 40km/h to może lepiej zastanowić się nad przesiadką do komunikacji miejskiej. Odbiegając od tematu ruchu w Lublinie. Ludzie są strasznie przerażeni fotoradarami i chyba myślą, że jak ktoś przy fotoradarze przekroczy prędkość o 1km/h to dostanie mandat. Niemalże zawsze jak mijają fotoradar to jeszcze przed fotoradarem hamują i jadą 10km/h mniej niż obowiązuje ograniczenie...
 Powinienes oddać prawo jazdy - tak wynika z tego bełkotu który napisałeś - nie rozumiesz co to oznacza limit prędkości i bredzisz o jakimś " dopuszczalnym" 9kmh ponad limit. Nie ma czegoś takiego- to ze jadąc kilka km powużej limitu jest mała szansa na mandat to nie  zmienia faktu zę jest to PRZEKROCZENIE PRĘDKOŚCI.   2. W jaki sposob auto jadące 40 kmh blokowało ruch na witosa? Przecież tam są min. Po 2 pasy w każdą stronę?
 Powinienes oddać prawo jazdy - tak wynika z tego bełkotu który napisałeś - nie rozumiesz co to oznacza limit prędkości i bredzisz o jakimś " dopuszczalnym" 9kmh ponad limit. Nie ma czegoś takiego- to ze jadąc kilka km powużej limitu jest mała szansa na mandat to nie  zmienia faktu zę jest to PRZEKROCZENIE PRĘDKOŚCI.   2. W jaki sposob auto jadące 40 kmh blokowało ruch na witosa? Przecież tam są min. Po 2 pasy w każdą stronę? rozwiń
Avatar
RG / 14 kwietnia 2019 r. o 20:42
-2
Dobra sprawa, trzeba tęperować zapędy, tej samej nocy w Chełmie doszło do tragedii - gdyby nie szaleństwo z pewnością ic by się nie stało. Ja osobiście jeszcez czekam na akcję Policji pt. "wolne skrzyżowanie" - każde skrzyżowanie. Jestem pewien, że po takiej akcji dobrze nagłośnionej korki trochę by się skróciły.
Avatar
doris / 14 kwietnia 2019 r. o 19:28
-1
w miejscu do tego wyznaczonym jazda 60km/h to nie grzech, yanosik też ostrzega wiec jest sporo czasu na dostosawanie predkosci
Avatar
Gość / 14 kwietnia 2019 r. o 13:47
+6
Wieśmaku z LLE,nawet jak jadę do innego miasta to nie toczę się 40 km/h i nie parkuję pod marketami jak na polu(zajmując 2 lub 3 miejsca).Jak nie potrafisz jeździć to zostaw samochód na wjeździe do miasta i weź taksę!!!
Avatar
Ka / 14 kwietnia 2019 r. o 09:57
-2
Dodatkowo powinni być też karani ci co swoją powolną jazdą utrudniają ruch powodując korki. Taka jazda po 40 km/h wyzwala właśnie odruch przyspieszania. Dodatkowo należy zająć się rowerzystami wjeżdżającymi na pasy.
Na obszarze zabudowanym limit to 50 kmh, wiec jak najbardziej jazda 40 jest ok i to nie tacy powodują korki, tylko takie typowe łajzy lubelskie jak codziennie widzę na drogach: spod świateł rusza z opóźnieniem kilku sekund i ociężale, ale jak już sie rozpedzi na zabudowanym do tych 70-80kmh to prawdziwy władca szosy!
 40km/h gdzie obowiązuje 50 jest ok? chyba komuś coś sie pomyliło. w Polsce jest dopuszczalne ok 9km/h ponad ograniczenie prędkości co nie skutkuje mandatem czy to taki problem włączyć tempomat na 55km/h i sobie jechać. Ahh no tak połowa kierowców w Lublinie nawet nie wie co to takiego. Ostatnio jadąc przez witosa jechało auto 40km/h i ewidentnie blokowało ruch. Jeżeli ktoś nie czuje się pewnie za kierownicą że aż musi jechać na 70-tce 40km/h to może lepiej zastanowić się nad przesiadką do komunikacji miejskiej. Odbiegając od tematu ruchu w Lublinie. Ludzie są strasznie przerażeni fotoradarami i chyba myślą, że jak ktoś przy fotoradarze przekroczy prędkość o 1km/h to dostanie mandat. Niemalże zawsze jak mijają fotoradar to jeszcze przed fotoradarem hamują i jadą 10km/h mniej niż obowiązuje ograniczenie...
 40km/h gdzie obowiązuje 50 jest ok? chyba komuś coś sie pomyliło. w Polsce jest dopuszczalne ok 9km/h ponad ograniczenie prędkości co nie skutkuje mandatem czy to taki problem włączyć tempomat na 55km/h i sobie jechać. Ahh no tak połowa kierowców w Lublinie nawet nie wie co to takiego. Ostatnio jadąc przez witosa jechało auto 40km/h i ewidentnie blokowało ruch. Jeżeli ktoś nie czuje się pewnie za kierownicą że aż musi jechać na 70-tce 40km/h to może lepiej zastanowić się nad przesiadką do komunikacji miejskiej. Odbiegając o... rozwiń
Avatar
Jurrk / 14 kwietnia 2019 r. o 09:26
+5
Panowie szoferaki z Lublina nie każdy musi znać miasto i wybaczcie błędy a wasza agresja na widok LLE nic nie zmieni pojedziecie do Wa-wy też potraktują LUB  jak wieśniaka tolerujemy błędy a nam też ktoś wybaczy pozdrówka dla somsiadów na drodze szerokoßci
Avatar
Te / 14 kwietnia 2019 r. o 08:47
0
g prawda jak chcesz się popisywać statystykami to je najpierw sprawdź, dużo więcej ludzi popełnia samobójstwo niż ginie w wypadkach na drogach, to wiele mówi o jakości życia w tym kraju. Typowo pelmienne nastawienie charakterystyczne dla prostych ludów gdzie pewna grupa ludzi chroniła resztę społeczeństwa jest całkowicie naturalne i zrozumiałe. Jednak gdy ta grupa to banda darmozjadów co zaczyna grabić własnych obywateli tłumacząc im że to dla ich bezpieczeństwa to chyba coś jest nie tak. Ludzie i tak jeżdzą już dużo bezpieczniej niż te 10 lat temu co przy narastajacym natężeniu ruchu jest bardzo duzym osiągniecięm. Jak będzie trzeba to się i nauczą jeździć jeszcze wolniej pytanie tylko czy cie szlag nie trafi jak bedziesz ciągle stał w korkach. naćpani kierowcy skad się biorą? sami wytwarzają sobie dragi? patrol skręci 3 studentów co mieli jednego blanta następnego dnia w gazetach że rozbito gang dilerów. A prawdziwe mafie wpuszczają duże ilości do obiegu i nikt nic nie robi. Gangi kiboli załatwiają już porachunki giwerami ale to są prawdziwi patrioci. Poczekaj niech sie tylko skonczy konflikt na ukrainie to zobaczysz jak te młodsze aspiranty o specjalności wystawiacza mandatów sobie poradzą z napływem zaprawionych w boju bandziorów.
 Głąbie co mnie obchodzą samobojstwa, to nie przestępstwo. I nie odwracaj uwagi jakimis smiesznymi kibolami, dla wiekszosci normalnych ludzi o wiele wieksze zagrozenie to przygłupy za kierownicą. A korki nie biorą sie od jazdy zgodnej z przepisami, jak trzeba miec nas...ane we łbie zeby tak mysleć?
 Głąbie co mnie obchodzą samobojstwa, to nie przestępstwo. I nie odwracaj uwagi jakimis smiesznymi kibolami, dla wiekszosci normalnych ludzi o wiele wieksze zagrozenie to przygłupy za kierownicą. A korki nie biorą sie od jazdy zgodnej z przepisami, jak trzeba miec nas...ane we łbie zeby tak mysleć? rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 49

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

"Robocop" w Kultowym Lecie Filmowym
20 sierpnia 2020, 20:30

"Robocop" w Kultowym Lecie Filmowym

Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) zaprasza na kolejną odsłonę Kultowego Lata Filmowego na dachu instytucji. W czwartek, 20 sierpnia o godz. 20.30 będzie można zobaczyć klasykę kina sci-fi - "Robocop".

W poniedziałek Urząd Miasta w Chełmie będzie nieczynny

W poniedziałek Urząd Miasta w Chełmie będzie nieczynny

Urzędnicy biorą wolny dzień za święto państwowe przypadające w sobotę, więc w poniedziałek, 17 sierpnia, lepiej się do chełmskiego Urzędu Miasta nie wybierać, bo będzie zamknięty. Za to w Urzędzie Stanu Cywilnego załatwimy sprawy bez problemu, dyżurować będzie także Straż Miejska.

Jakub Olchowski: „Łukaszenka nie będzie już traktowany w kategoriach może i satrapa, ale w sumie nieszkodliwy”
Magazyn

Jakub Olchowski: „Łukaszenka nie będzie już traktowany w kategoriach może i satrapa, ale w sumie nieszkodliwy”

Rozmowa z dr. Jakubem Olchowskim, adiunktem w Katedrze Bezpieczeństwa Międzynarodowego UMCS i kierownikiem Zespołu Europy Wschodniej w Instytucie Europy Środkowej w Lublinie.

Świętokrzyskie Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej 2020
16 sierpnia 2020, 19:30

Świętokrzyskie Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej 2020

Już po raz siódmy w Lublinie odbędzie się Festiwal Świętokrzyskie Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej. W tym roku Fundacja Sono Organi zaprosi słuchaczy na pięć koncertów, które organizowane będą w niedziele, od 16 sierpnia do 13 września, w kościele pw. Świętego Krzyża (ul. Pogodna 7).

Lublinianka – Włodawianka 0:2. Wykorzystali błędy rywali
galeria

Lublinianka – Włodawianka 0:2. Wykorzystali błędy rywali

Po zimnym prysznicu na inaugurację piłkarze Mirosława Kosowskiego odpowiedzieli trzema zwycięstwami z rzędu. To trzecie odnieśli w sobotę na Wieniawie pokonując Lubliniankę 2:0.

"Waszej służbie zawdzięczamy, że jesteśmy bezpiecznym państwem". Andrzej Duda podziękował polskim żołnierzom i sojusznikom z NATO
film

"Waszej służbie zawdzięczamy, że jesteśmy bezpiecznym państwem". Andrzej Duda podziękował polskim żołnierzom i sojusznikom z NATO

Warszawa. "Chwała bohaterom Bitwy Warszawskiej, chwała polskim żołnierzom, wszystkim naszym sojusznikom" – mówił podczas uroczystości święta Wojska Polskiego prezydent Andrzej Duda. Poinformował też, że podpisał ustawę, która przewiduje wypłatę świadczeń dla osób zesłanych lub deportowanych przez ZSRR w latach 1936-56.

Odpust z okazji święta Matki Boskiej Zielnej w lubelskim skansenie [zdjęcia]
galeria

Odpust z okazji święta Matki Boskiej Zielnej w lubelskim skansenie [zdjęcia]

Przywołanie dawnych tradycji we wsiach i miasteczkach, czyli odpust z okazji święta Matki Boskiej Zielnej w Muzeum Wsi Lubelskiej. To nie tylko piękna uroczystość, ale także okazja do kupienia zabytkowych przedmiotów na jednym z kramów.

Hetman Zamość – Wisła Puławy 1:5. Nadal z kompletem zwycięstw

Hetman Zamość – Wisła Puławy 1:5. Nadal z kompletem zwycięstw

Bez niespodzianki w Zamościu. Hetman nie przełamał złej passy, a Wisła nie straciła jeszcze punkty. Puławianie rozbili rywali na ich boisku aż 5:1.

Nietypowy pomysł na biznes. Oprócz ludzi przewoził także narkotyki

Nietypowy pomysł na biznes. Oprócz ludzi przewoził także narkotyki

Właściciel jednej z firm przewozowych wpadł podczas kontroli busów w miejscowości Tarnawatka (pow. tomaszowski). Oprócz ludzi, mężczyzna przewoził także mefedron. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli jeszcze paczki papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Młodzi artyści tworzą sztukę w Galerii Labirynt. "Dzieci mają dużo więcej kreatywności niż dorośli"
galeria

Młodzi artyści tworzą sztukę w Galerii Labirynt. "Dzieci mają dużo więcej kreatywności niż dorośli"