Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

13 kwietnia 2019 r.
13:09

Nocna akcja policji w Lublinie. Prawie co druga kontrola kończyła się mandatem

247 47 A A
(fot. Policja)

Minionej nocy policjanci lubelskiej drogówki w Lublinie przeprowadzili akcję pod nazwą „Stop Agresji na Drodze”. Chodziło o eliminowanie z ruchu kierujących, którzy w rażący sposób naruszają przepisy ruchu drogowego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Policjanci z lubelskiej drogówki objęli nadzorem te miejsca gdzie zwłaszcza młodzi ludzie pozwalają sobie na rozwijanie nadmiernej prędkości.

W trakcie działań policjanci przeprowadzili ponad 100 kontroli pojazdów, podczas których sprawdzali m.in. stan trzeźwości kierujących oraz stan techniczny samochodów.

Kontrole zazwyczaj kończyły się mandatami karnymi za prędkość i zły stan techniczny pojazdów. Łącznie policjanci wypisali 44 mandaty karne, zatrzymali 6 dowodów rejestracyjnych. Mundurowi zatrzymali także 1 prawo jazdy za przekroczenie o 50 km/h prędkości w terenie zabudowanym.

Policjantów w nocnej akcji wspierali funkcjonariusze Żandarmerii Wojskowej oraz Straży Miejskiej w Lublinie z pojazdem wyposażonym w kamerę mobilnego monitoringu.

e-Wydanie

Komentarze 47

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Rock / 13 kwietnia 2019 o 13:57
+30
Mandaty są za niskie. Patroli za mało. Jestem kierowcą.
Avatar
Gość / 13 kwietnia 2019 o 13:57
+30
CO TYDZIEŃ robić takie trzepanie i bedzie mniej ofiar ..!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
miki / 13 kwietnia 2019 o 13:37
+23
narzekającym życzę bliskiego spotkania z pijanym ćpunem w rozpędzonym gnojowozie
Avatar
Gość / 13 kwietnia 2019 o 13:23
+22
Bardzo dobrze, popieram takie akcje. Również jestem kierowcą i mam dość pseudo rajdowców na drodze.
Avatar
Gość / 13 kwietnia 2019 o 13:25
+19
Szkoda, że takie akcje nie odbywają się codziennie. Dramat się odbywa na naszych drogach. Po raz pierwszy od wielu lat wzrosła lista kolizji i ofiar. Polacy jeżdżą okropnie. Ale cóż, na nauce jazdy najważniejsze jest czy staniesz metr od linii. Zwiększyć trzeba znaczącą liczbę fotoradarów, wprowadzić fotoradary na czerwone światło, okamerować przejścia dla pieszych i znacząco podnieść wysokość mandatów. Może to coś da. W Czechach, na Słowacji czy Francji po wprowadzeniu tych zmian stan bezpieczeństwo poprawiło się znacząco.
Avatar
Orland / 13 kwietnia 2019 o 20:28
+14
Kierowca jadacy zgodnie z przepisami jest traktowany na drodze jak intruz. To patologia.
Avatar
Mike / 13 kwietnia 2019 o 13:46
+14
I bardzo dobrze! Częsciej Panowie Policjanci. Z pewnością większość "mistrzów kierownicy" pochodziła z okolic Lublina, Zamościa, Chełma czy też słynnego ze "wspaniałych" kierowców Tomaszowa Lubelskiego :) przyjedzie taki swoim gnojowozem Passatem czy 15to letnim Audi i jest najlepszy :)))
Avatar
Kierowca zawodowy / 13 kwietnia 2019 o 15:57
+12
Stan techniczny kontrola ok, zgoda,  Edukacja i prewencja ok, zgoda,  Poprawa infrastruktury liczniki pod swiatlami jak na zachodzie Polski,  I wysokie mandaty za brak uzywania kierunkowskazow oraz jazde na zderzaku,  Wprowadzenie mandatow za jazde z zbyt niska predkoscia powodujaca desperackie proby wyprzedzania, dziennie powoduja najwiecej niebezpiecznych sytuacji na drodze, tzw. Wyprzedzanie na chama i zmiatanie aut z naprzeciwka 
Avatar
Gent / 13 kwietnia 2019 o 18:36
+11
Żeby zrobić porządek tp nie trzeba nocy i pomocy. Wystarczy postawić funkcjonariuszy w kilkunastu punktach lublina, gdzie przepisy lamane są w sposób ciągły i drastyczny. Pelne rece roboty zapewnio e
Avatar
Te / 13 kwietnia 2019 o 15:51
+9
Dodatkowo powinni być też karani ci co swoją powolną jazdą utrudniają ruch powodując korki. Taka jazda po 40 km/h wyzwala właśnie odruch przyspieszania. Dodatkowo należy zająć się rowerzystami wjeżdżającymi na pasy.
 Na obszarze zabudowanym limit to 50 kmh, wiec jak najbardziej jazda 40 jest ok i to nie tacy powodują korki, tylko takie typowe łajzy lubelskie jak codziennie widzę na drogach: spod świateł rusza z opóźnieniem kilku sekund i ociężale, ale jak już sie rozpedzi na zabudowanym do tych 70-80kmh to prawdziwy władca szosy!
Avatar
kier / 15 kwietnia 2019 o 08:20
0
Policyjna Akcja w Lublinie.....a na dr 835, w Dominowie.....ktoś chyba mocno wku.....ny skosił w nocy wysepkę z dwoma nowo postawionym znakami !!!
Avatar
Q / 14 kwietnia 2019 o 21:49
0
Dodatkowo powinni być też karani ci co swoją powolną jazdą utrudniają ruch powodując korki. Taka jazda po 40 km/h wyzwala właśnie odruch przyspieszania. Dodatkowo należy zająć się rowerzystami wjeżdżającymi na pasy.
Na obszarze zabudowanym limit to 50 kmh, wiec jak najbardziej jazda 40 jest ok i to nie tacy powodują korki, tylko takie typowe łajzy lubelskie jak codziennie widzę na drogach: spod świateł rusza z opóźnieniem kilku sekund i ociężale, ale jak już sie rozpedzi na zabudowanym do tych 70-80kmh to prawdziwy władca szosy!
40km/h gdzie obowiązuje 50 jest ok? chyba komuś coś sie pomyliło. w Polsce jest dopuszczalne ok 9km/h ponad ograniczenie prędkości co nie skutkuje mandatem czy to taki problem włączyć tempomat na 55km/h i sobie jechać. Ahh no tak połowa kierowców w Lublinie nawet nie wie co to takiego. Ostatnio jadąc przez witosa jechało auto 40km/h i ewidentnie blokowało ruch. Jeżeli ktoś nie czuje się pewnie za kierownicą że aż musi jechać na 70-tce 40km/h to może lepiej zastanowić się nad przesiadką do komunikacji miejskiej. Odbiegając od tematu ruchu w Lublinie. Ludzie są strasznie przerażeni fotoradarami i chyba myślą, że jak ktoś przy fotoradarze przekroczy prędkość o 1km/h to dostanie mandat. Niemalże zawsze jak mijają fotoradar to jeszcze przed fotoradarem hamują i jadą 10km/h mniej niż obowiązuje ograniczenie...
 Powinienes oddać prawo jazdy - tak wynika z tego bełkotu który napisałeś - nie rozumiesz co to oznacza limit prędkości i bredzisz o jakimś " dopuszczalnym" 9kmh ponad limit. Nie ma czegoś takiego- to ze jadąc kilka km powużej limitu jest mała szansa na mandat to nie  zmienia faktu zę jest to PRZEKROCZENIE PRĘDKOŚCI.   2. W jaki sposob auto jadące 40 kmh blokowało ruch na witosa? Przecież tam są min. Po 2 pasy w każdą stronę?
 Powinienes oddać prawo jazdy - tak wynika z tego bełkotu który napisałeś - nie rozumiesz co to oznacza limit prędkości i bredzisz o jakimś " dopuszczalnym" 9kmh ponad limit. Nie ma czegoś takiego- to ze jadąc kilka km powużej limitu jest mała szansa na mandat to nie  zmienia faktu zę jest to PRZEKROCZENIE PRĘDKOŚCI.   2. W jaki sposob auto jadące 40 kmh blokowało ruch na witosa? Przecież tam są min. Po 2 pasy w każdą stronę? rozwiń
Avatar
RG / 14 kwietnia 2019 o 20:42
-3
Dobra sprawa, trzeba tęperować zapędy, tej samej nocy w Chełmie doszło do tragedii - gdyby nie szaleństwo z pewnością ic by się nie stało. Ja osobiście jeszcez czekam na akcję Policji pt. "wolne skrzyżowanie" - każde skrzyżowanie. Jestem pewien, że po takiej akcji dobrze nagłośnionej korki trochę by się skróciły.
Avatar
doris / 14 kwietnia 2019 o 19:28
-1
w miejscu do tego wyznaczonym jazda 60km/h to nie grzech, yanosik też ostrzega wiec jest sporo czasu na dostosawanie predkosci
Avatar
Gość / 14 kwietnia 2019 o 13:47
+3
Wieśmaku z LLE,nawet jak jadę do innego miasta to nie toczę się 40 km/h i nie parkuję pod marketami jak na polu(zajmując 2 lub 3 miejsca).Jak nie potrafisz jeździć to zostaw samochód na wjeździe do miasta i weź taksę!!!
Avatar
Ka / 14 kwietnia 2019 o 09:57
-3
Dodatkowo powinni być też karani ci co swoją powolną jazdą utrudniają ruch powodując korki. Taka jazda po 40 km/h wyzwala właśnie odruch przyspieszania. Dodatkowo należy zająć się rowerzystami wjeżdżającymi na pasy.
Na obszarze zabudowanym limit to 50 kmh, wiec jak najbardziej jazda 40 jest ok i to nie tacy powodują korki, tylko takie typowe łajzy lubelskie jak codziennie widzę na drogach: spod świateł rusza z opóźnieniem kilku sekund i ociężale, ale jak już sie rozpedzi na zabudowanym do tych 70-80kmh to prawdziwy władca szosy!
 40km/h gdzie obowiązuje 50 jest ok? chyba komuś coś sie pomyliło. w Polsce jest dopuszczalne ok 9km/h ponad ograniczenie prędkości co nie skutkuje mandatem czy to taki problem włączyć tempomat na 55km/h i sobie jechać. Ahh no tak połowa kierowców w Lublinie nawet nie wie co to takiego. Ostatnio jadąc przez witosa jechało auto 40km/h i ewidentnie blokowało ruch. Jeżeli ktoś nie czuje się pewnie za kierownicą że aż musi jechać na 70-tce 40km/h to może lepiej zastanowić się nad przesiadką do komunikacji miejskiej. Odbiegając od tematu ruchu w Lublinie. Ludzie są strasznie przerażeni fotoradarami i chyba myślą, że jak ktoś przy fotoradarze przekroczy prędkość o 1km/h to dostanie mandat. Niemalże zawsze jak mijają fotoradar to jeszcze przed fotoradarem hamują i jadą 10km/h mniej niż obowiązuje ograniczenie...
 40km/h gdzie obowiązuje 50 jest ok? chyba komuś coś sie pomyliło. w Polsce jest dopuszczalne ok 9km/h ponad ograniczenie prędkości co nie skutkuje mandatem czy to taki problem włączyć tempomat na 55km/h i sobie jechać. Ahh no tak połowa kierowców w Lublinie nawet nie wie co to takiego. Ostatnio jadąc przez witosa jechało auto 40km/h i ewidentnie blokowało ruch. Jeżeli ktoś nie czuje się pewnie za kierownicą że aż musi jechać na 70-tce 40km/h to może lepiej zastanowić się nad przesiadką do komunikacji miejskiej. Odbiegając o... rozwiń
Avatar
Jurrk / 14 kwietnia 2019 o 09:26
+4
Panowie szoferaki z Lublina nie każdy musi znać miasto i wybaczcie błędy a wasza agresja na widok LLE nic nie zmieni pojedziecie do Wa-wy też potraktują LUB  jak wieśniaka tolerujemy błędy a nam też ktoś wybaczy pozdrówka dla somsiadów na drodze szerokoßci
Avatar
Te / 14 kwietnia 2019 o 08:47
-1
g prawda jak chcesz się popisywać statystykami to je najpierw sprawdź, dużo więcej ludzi popełnia samobójstwo niż ginie w wypadkach na drogach, to wiele mówi o jakości życia w tym kraju. Typowo pelmienne nastawienie charakterystyczne dla prostych ludów gdzie pewna grupa ludzi chroniła resztę społeczeństwa jest całkowicie naturalne i zrozumiałe. Jednak gdy ta grupa to banda darmozjadów co zaczyna grabić własnych obywateli tłumacząc im że to dla ich bezpieczeństwa to chyba coś jest nie tak. Ludzie i tak jeżdzą już dużo bezpieczniej niż te 10 lat temu co przy narastajacym natężeniu ruchu jest bardzo duzym osiągniecięm. Jak będzie trzeba to się i nauczą jeździć jeszcze wolniej pytanie tylko czy cie szlag nie trafi jak bedziesz ciągle stał w korkach. naćpani kierowcy skad się biorą? sami wytwarzają sobie dragi? patrol skręci 3 studentów co mieli jednego blanta następnego dnia w gazetach że rozbito gang dilerów. A prawdziwe mafie wpuszczają duże ilości do obiegu i nikt nic nie robi. Gangi kiboli załatwiają już porachunki giwerami ale to są prawdziwi patrioci. Poczekaj niech sie tylko skonczy konflikt na ukrainie to zobaczysz jak te młodsze aspiranty o specjalności wystawiacza mandatów sobie poradzą z napływem zaprawionych w boju bandziorów.
 Głąbie co mnie obchodzą samobojstwa, to nie przestępstwo. I nie odwracaj uwagi jakimis smiesznymi kibolami, dla wiekszosci normalnych ludzi o wiele wieksze zagrozenie to przygłupy za kierownicą. A korki nie biorą sie od jazdy zgodnej z przepisami, jak trzeba miec nas...ane we łbie zeby tak mysleć?
 Głąbie co mnie obchodzą samobojstwa, to nie przestępstwo. I nie odwracaj uwagi jakimis smiesznymi kibolami, dla wiekszosci normalnych ludzi o wiele wieksze zagrozenie to przygłupy za kierownicą. A korki nie biorą sie od jazdy zgodnej z przepisami, jak trzeba miec nas...ane we łbie zeby tak mysleć? rozwiń
Avatar
Oleg / 14 kwietnia 2019 o 08:44
+1
opel corsa 1.0 eco boost oczywiście najbiedniejsza wersja ale nówka z salonu,
 Lepsze takie niż 15 letnie kałdi od niemca co pierdział jak sprzedawał 
Avatar
nielubelak / 13 kwietnia 2019 o 23:00
0
opel corsa 1.0 eco boost oczywiście najbiedniejsza wersja ale nówka z salonu,
Zobacz wszystkie komentarze 47

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nauczyciele odpuścili, strajk zawieszony. "Teraz wszyscy będą się z nas tylko śmiać"

Nauczyciele odpuścili, strajk zawieszony. "Teraz wszyscy będą się z nas tylko śmiać" 0 37

Strajk nauczycieli zawieszony, po weekendzie pedagodzy wrócą do klas. – Walka o lepszą szkołę wcale się nie zakończyła – grzmią związkowcy. Nie wszyscy jednak w to wierzą. – Mieliśmy gigantyczne wsparcie ze strony uczniów i ich rodziców, protest powinien trwać. Teraz wszyscy będą się z nas już tylko śmiać – komentuje jeden z nauczycieli

Pierwsze urodziny Wielokranu Browaru Zakładowego. Impreza na patio
26 kwietnia 2019, 19:00

Pierwsze urodziny Wielokranu Browaru Zakładowego. Impreza na patio 0 0

Grill, muzyka, leżaki i duuużo piwa rzemieślniczego. W piątek Browar Zakładowy Wielokran, czyli lokal firmowy browaru z Poniatowej świętuje 1. urodziny.

Ogromne emocje w sejmiku. Radni PiS i PSL przeciwko "ideologii LGBT"
galeria

Ogromne emocje w sejmiku. Radni PiS i PSL przeciwko "ideologii LGBT" 0 17

Sejmik województwa lubelskiego zaprotestował w sprawie „wprowadzania ideologii LGBT” do wspólnot samorządowych. Projekt PiS poparli także radni PSL

Lublin: Był stok narciarski, a jest tor rowerowy. Pierwsza impreza już w niedzielę

Lublin: Był stok narciarski, a jest tor rowerowy. Pierwsza impreza już w niedzielę 0 30

Nowy tor do jazdy rowerem ma być otwarty od przyszłego tygodnia na górce Globus w miejscu stroku narciarskiego. Już w niedzielę odbędzie się tu pierwsza impreza sportowa, później trasy powinny być dostępne dla wszystkich chętnych rowerzystów – bez ograniczeń i bez opłat

Rolnicy rozmawiają o ciężkiej sytuacji. Zaprosili ministra, ale nie przyjechał

Rolnicy rozmawiają o ciężkiej sytuacji. Zaprosili ministra, ale nie przyjechał 0 15

Rolnicy z powiatu bialskiego debatowali wczoraj o tym, jak wyjść z dramatycznej sytuacji, w której się znaleźli. Zaprosili ministra rolnictwa, ale ten nie przyjechał

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 26-28 kwietnia

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 26-28 kwietnia 0 0

Wydarzeniem weekendu będzie gala KSW 48, która w sobotni wieczór odbędzie się w hali Globus przy ul. Kazimierza Wielkiego 8.

Nowa przeszkoda dla pieszych. Krzyż wmurowany na środku chodnika

Nowa przeszkoda dla pieszych. Krzyż wmurowany na środku chodnika 0 14

W Białej Podlaskiej trwa budowa ścieżek rowerowych. Jednak na ulicy Brzeskiej można się natknąć na architektoniczną przeszkodę.

Weekend majowy 2019. Lublin pełen darmowych atrakcji. Co będzie się działo? [lista wydarzeń]

Weekend majowy 2019. Lublin pełen darmowych atrakcji. Co będzie się działo? [lista wydarzeń] 0 6

Żeby w majowy weekend nudzić się w Lublinie, trzeba będzie się mocno uprzeć. Wiele darmowych atrakcji będzie czekać na mieszkańców i gości od 26 kwietnia do 5 maja. Można będzie pójść na koncert, potańcówkę lub jedną z wielu wycieczek tematycznych. Poniżej spis wydarzeń, na które można się wybrać za darmo bez wcześniejszych zapisów

Pobił Banglijczyka bo ten przez przypadek go dotknął? 49-latek przed sądem

Pobił Banglijczyka bo ten przez przypadek go dotknął? 49-latek przed sądem 0 10

Mieszkaniec Białej Podlaskiej zwyzywał i pobił młodego mężczyznę z Bangladeszu. Wszystko dlatego, że ten przed przypadek dotknął go podczas imprezy w klubie – dowodzą śledczy. Napastnik uderzył również Polaka, który bronił obcokrajowca.