Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

25 kwietnia 2012 r.
20:56
Edytuj ten wpis

Nowa montownia samochodów może powstać w Lublinie

0 4 A A
Voleex C10 i Haval M1 <br />
– m.in. takie auta produkuje dziś chiński Great Wall Motors
Voleex C10 i Haval M1
– m.in. takie auta produkuje dziś chiński Great Wall Motors

Na terenie dawnej fabryki Daewoo ma powstać nowa wytwórnia samochodów. Do inwestycji przymierza się chiński koncern Great Wall Motors. W grę wchodzi produkcja samochodu dostawczego, bądź kompaktowej osobówki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Jak ustaliliśmy, GWM rozważa uruchomienie montowni samochodów w hali, w której niegdyś montowano dostawczy model LD 100.

– We wrześniu przedstawiciele Great Wall Motors odwiedzą Lublin – mówi Grzegorz Siemiński, zastępca prezydenta miasta.

– Rzeczywiście będziemy rozmawiać o inwestycji na terenie dawnej fabryki Daewoo. Na razie nie zapadły jeszcze żadne konkretne ustalenia. Sądzę, że w grę wchodzi przede wszystkim produkcja samochodu dostawczego.

Z naszych informacji wynika jednak, że GWM zastanawia się również nad produkowaniem w Lublinie samochodu osobowego. Kompaktowy hatchback ma być tańszą alternatywą, np. dla volkswagena golfa. Pod względem gabarytów, to podobny model, a kosztuje ok. 10 tys. euro (ok. 42 000 zł).

– Miałem okazję przejechać się tym samochodem podczas wizyty w Chinach – dodaje Siemiński. – To całkiem niezłe auto. Na razie nie mogę jednak potwierdzić informacji o ewentualnej produkcji tego modelu w Lublinie. Rozmowy z chińskimi partnerami trwają.

Wczoraj kilkudziesięciu chińskich przedsiębiorców przyjechało z wizytą do Lublina. Goście obejrzeli tereny dawnej fabryki Daewoo, strefę ekonomiczną na Felinie oraz powstające lotnisko w Świdniku. Zwiedzili również fabrykę POL–MOT Warfama, w której produkowane są traktory Ursus. Wśród przedsiębiorców byli m.in. przedstawiciele branży wydobywczej, motoryzacyjnej i spożywczej.
– To właściwie cały przekrój gospodarki – mówi Grzegorz Siemiński, zastępca prezydenta Lublina. – Dla nas takie spotkania są bardzo ważne. To kolejny sposób na promowanie miasta.

Grupa odwiedzająca Lublin, to część większej delegacji, która przybyła do Polski wraz z premierem Chińskiej Republiki Ludowej Wen Jiabao. Wizyta w naszym mieście nie jest przypadkowa. Lublin od wielu miesięcy zabiega o pozyskanie chińskich inwestorów. Pomaga w tym fakt, że na terenie dawnego Daewoo już produkowane są chińskie pojazdy. Z wytwórni POL–Motu wyjeżdżają terenowe Grand Tigery. Przesądzona jest również produkcja modelu zotye nomad II. To kopia terenowego daihatsu therios.


Kraśnik też kusi Chińczyków

Chińska Tri-Ring Group Corporation chce zainwestować w Fabrykę Łożysk Tocznych w Kraśniku. Taką informację podała w połowie kwietnia Agencja Rozwoju Przemysłu, do której należy 89 proc. akcji FŁT. Przedstawiciele fabryki i ARP byli w Chinach. Spotkali się z władzami Tri-Ring Group, które zadeklarowały chęć nabycia FŁT, która zatrudnia około 2 tys. osób, a jej obroty w 2010 r. przekroczyły 200 mln zł.

Komentarze 4

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Bobby / 26 kwietnia 2012 o 07:58
0
Hmm ciekawi mnie ile to tych LD100 zmontowano w tej hali
Avatar
jan88 / 26 kwietnia 2012 o 07:30
0
JAK TO JEST JESZCZE 20 LAT TEMU SOLIDARUCHY WOŁAŁY PRECZ Z KOMUNĄ A TERAZ CHODŹ KOCHANA ZAINWESTUJ U NAS CZYLI KOMUNO WRÓĆ??

POZDRAWIAM WSZYTSKICH BOJOWNIKÓW O WOLNOŚĆ NASZĄ I WASZĄ NIECH ŻYJE NAM WOLNA, DEMOKRATYCZNA, PRULALISTYCZNA , BEZ CENZURY, Z PRAWAMI CZŁOWIEKA (KTÓRYMI NIKT SIĘ NIE PREJMUJE ), WIWAT SOLIDARNOŚĆ (MOŻE DORZYJE TAKICH CZASÓW KIEDY TO SOLIDARUCHY ZMIENIĄ LEGITYMACJE Z SOLIDARNOŚCI NA KOMUNISTYCZNĄ PARTIĘ RZECZPOSPOLITEJ LUDOWEJ?)
Avatar
Marcel / 26 kwietnia 2012 o 06:56
0
Faktycznie fajnie byłoby gdyby w dawnej FSC Lublin znów produkowane były samochody. Fajnie byłoby gdyby ludzie znów mieli tam pracę i temu będę kibicował. Jednak niestety, ale pomysł na to, aby inwestowali tu Chińczycy nie jest dobrym pomysłem !!! Mamy już jeden niesprzedawalny chiński samochód składany w Lublinie - jest nim, a właściwie był, bo nie ma na niego zupełnie zbytu, Grand Tiger. Chiński Pick-up, który pomimo niskiej ceny, nie jest w stanie przyciągnąć do siebie klientów. Samochody te zalegają na placach u dealerów i pomimo znaczych obniżek cen, są niesprzedawalne !! Nikt ich nie chce. To samo było z Hinduską marką Tata, tóra oferowała tanie, ale fatalnej jakości auta i .... niestety ale musiała zlikwidować swoje salony, bo w Polsce nikt tego nie chciał kupować.
Przepraszam, ale kto kupi Chińskie auto klasy kompact za 42 tys zł, kiedy za nielwiele większą kwotę (48-50 tys zł) mozna kupić najnowszego Hundaia i30 lub najnowszą Kię Ceed,a za nacznie mniej pieniędzy dostanie sie Dacię Logan czy Sandero która są o niebo lapszymi autami od chińskich jednorazówek ?? Kto kupi Chińskie auto jeśli jego jakość wykonania i uzyte materiały będą takie, że polski Polonez będzie przy tym super idealnie wykonanym autem ?? NIestety ale nie tylko cena odgrywa rolę przy decyzji o zakupie auta. Najlepszym dego przykładem jest właśnie firma Tata, która oferowała bardzo tanie, dobrze wyposażone auta, ale fatalna jakość tych pojazdów odpychała od nich potencjalnych klientów.
Dlatego produkcja Chińskich aut w Lublinie to zły pomysł. Znów skończy się na wielkim rozczarowaniu i zwolnieniach, bo nie bedzie zbytu dla produkowanych tu aut. Szukajmuy inwestora, ale niech to będzie inwestor który zapewni produkt na dobrym poziomie i ciągłość jego produkcji.
Faktycznie fajnie byłoby gdyby w dawnej FSC Lublin znów produkowane były samochody. Fajnie byłoby gdyby ludzie znów mieli tam pracę i temu będę kibicował. Jednak niestety, ale pomysł na to, aby inwestowali tu Chińczycy nie jest dobrym pomysłem !!! Mamy już jeden niesprzedawalny chiński samochód składany w Lublinie - jest nim, a właściwie był, bo nie ma na niego zupełnie zbytu, Grand Tiger. Chiński Pick-up, który pomimo niskiej ceny, nie jest w stanie przyciągnąć do siebie klientów. Samochody te zalegają na placach u dealerów i po... rozwiń
Avatar
Antypasożyt / 26 kwietnia 2012 o 06:35
0
W tytule artykułu pojawia się magiczne słowo "może" czyli oznacza to ni mniej ni więcej że obecna "władza" z miasta Lublina ogłasza wszem i wobec jak wiele działają dla mieszkańców województwa lubelskiego, zapewne takich artykułów pojawi się kilka by utkwiły mieszkańcom w pamięci ponieważ grunt pod nogami się pali darmozjadom a wybory się zbliżają, A MONTOWNI JAK NIE BYŁO TAK NIE BĘDZIE!!!
A TERAZ MAM PYTANIE: JAK A TYM INWESTOREM STRATEGICZNYM KTÓRY MIAŁ PRZEJĄĆ FŁT W KRAŚNIKU????
TYLE ARTYKUŁÓW SIĘ POJAWIŁO I NAGLE CISZA!!!
W tytule artykułu pojawia się magiczne słowo "może" czyli oznacza to ni mniej ni więcej że obecna "władza" z miasta Lublina ogłasza wszem i wobec jak wiele działają dla mieszkańców województwa lubelskiego, zapewne takich artykułów pojawi się kilka by utkwiły mieszkańcom w pamięci ponieważ grunt pod nogami się pali darmozjadom a wybory się zbliżają, A MONTOWNI JAK NIE BYŁO TAK NIE BĘDZIE!!!
A TERAZ MAM PYTANIE: JAK A TYM INWESTOREM STRATEGICZNYM KTÓRY MIAŁ PRZEJĄĆ FŁT W KRAŚNIKU????
TYLE ARTYKUŁÓW S... rozwiń
Avatar
Bobby / 26 kwietnia 2012 o 07:58
0
Hmm ciekawi mnie ile to tych LD100 zmontowano w tej hali
Avatar
jan88 / 26 kwietnia 2012 o 07:30
0
JAK TO JEST JESZCZE 20 LAT TEMU SOLIDARUCHY WOŁAŁY PRECZ Z KOMUNĄ A TERAZ CHODŹ KOCHANA ZAINWESTUJ U NAS CZYLI KOMUNO WRÓĆ??

POZDRAWIAM WSZYTSKICH BOJOWNIKÓW O WOLNOŚĆ NASZĄ I WASZĄ NIECH ŻYJE NAM WOLNA, DEMOKRATYCZNA, PRULALISTYCZNA , BEZ CENZURY, Z PRAWAMI CZŁOWIEKA (KTÓRYMI NIKT SIĘ NIE PREJMUJE ), WIWAT SOLIDARNOŚĆ (MOŻE DORZYJE TAKICH CZASÓW KIEDY TO SOLIDARUCHY ZMIENIĄ LEGITYMACJE Z SOLIDARNOŚCI NA KOMUNISTYCZNĄ PARTIĘ RZECZPOSPOLITEJ LUDOWEJ?)
Avatar
Marcel / 26 kwietnia 2012 o 06:56
0
Faktycznie fajnie byłoby gdyby w dawnej FSC Lublin znów produkowane były samochody. Fajnie byłoby gdyby ludzie znów mieli tam pracę i temu będę kibicował. Jednak niestety, ale pomysł na to, aby inwestowali tu Chińczycy nie jest dobrym pomysłem !!! Mamy już jeden niesprzedawalny chiński samochód składany w Lublinie - jest nim, a właściwie był, bo nie ma na niego zupełnie zbytu, Grand Tiger. Chiński Pick-up, który pomimo niskiej ceny, nie jest w stanie przyciągnąć do siebie klientów. Samochody te zalegają na placach u dealerów i pomimo znaczych obniżek cen, są niesprzedawalne !! Nikt ich nie chce. To samo było z Hinduską marką Tata, tóra oferowała tanie, ale fatalnej jakości auta i .... niestety ale musiała zlikwidować swoje salony, bo w Polsce nikt tego nie chciał kupować.
Przepraszam, ale kto kupi Chińskie auto klasy kompact za 42 tys zł, kiedy za nielwiele większą kwotę (48-50 tys zł) mozna kupić najnowszego Hundaia i30 lub najnowszą Kię Ceed,a za nacznie mniej pieniędzy dostanie sie Dacię Logan czy Sandero która są o niebo lapszymi autami od chińskich jednorazówek ?? Kto kupi Chińskie auto jeśli jego jakość wykonania i uzyte materiały będą takie, że polski Polonez będzie przy tym super idealnie wykonanym autem ?? NIestety ale nie tylko cena odgrywa rolę przy decyzji o zakupie auta. Najlepszym dego przykładem jest właśnie firma Tata, która oferowała bardzo tanie, dobrze wyposażone auta, ale fatalna jakość tych pojazdów odpychała od nich potencjalnych klientów.
Dlatego produkcja Chińskich aut w Lublinie to zły pomysł. Znów skończy się na wielkim rozczarowaniu i zwolnieniach, bo nie bedzie zbytu dla produkowanych tu aut. Szukajmuy inwestora, ale niech to będzie inwestor który zapewni produkt na dobrym poziomie i ciągłość jego produkcji.
Faktycznie fajnie byłoby gdyby w dawnej FSC Lublin znów produkowane były samochody. Fajnie byłoby gdyby ludzie znów mieli tam pracę i temu będę kibicował. Jednak niestety, ale pomysł na to, aby inwestowali tu Chińczycy nie jest dobrym pomysłem !!! Mamy już jeden niesprzedawalny chiński samochód składany w Lublinie - jest nim, a właściwie był, bo nie ma na niego zupełnie zbytu, Grand Tiger. Chiński Pick-up, który pomimo niskiej ceny, nie jest w stanie przyciągnąć do siebie klientów. Samochody te zalegają na placach u dealerów i po... rozwiń
Avatar
Antypasożyt / 26 kwietnia 2012 o 06:35
0
W tytule artykułu pojawia się magiczne słowo "może" czyli oznacza to ni mniej ni więcej że obecna "władza" z miasta Lublina ogłasza wszem i wobec jak wiele działają dla mieszkańców województwa lubelskiego, zapewne takich artykułów pojawi się kilka by utkwiły mieszkańcom w pamięci ponieważ grunt pod nogami się pali darmozjadom a wybory się zbliżają, A MONTOWNI JAK NIE BYŁO TAK NIE BĘDZIE!!!
A TERAZ MAM PYTANIE: JAK A TYM INWESTOREM STRATEGICZNYM KTÓRY MIAŁ PRZEJĄĆ FŁT W KRAŚNIKU????
TYLE ARTYKUŁÓW SIĘ POJAWIŁO I NAGLE CISZA!!!
W tytule artykułu pojawia się magiczne słowo "może" czyli oznacza to ni mniej ni więcej że obecna "władza" z miasta Lublina ogłasza wszem i wobec jak wiele działają dla mieszkańców województwa lubelskiego, zapewne takich artykułów pojawi się kilka by utkwiły mieszkańcom w pamięci ponieważ grunt pod nogami się pali darmozjadom a wybory się zbliżają, A MONTOWNI JAK NIE BYŁO TAK NIE BĘDZIE!!!
A TERAZ MAM PYTANIE: JAK A TYM INWESTOREM STRATEGICZNYM KTÓRY MIAŁ PRZEJĄĆ FŁT W KRAŚNIKU????
TYLE ARTYKUŁÓW S... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 4

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Biegał nago po ulicy w Lublinie. Chciał udowodnić dziewczynie, że ją kocha

Biegał nago po ulicy w Lublinie. Chciał udowodnić dziewczynie, że ją kocha 16 0

Mężczyzna, który biegał nago po al. Tysiąclecia usłyszał prokuratorskie zarzuty. 32-latek odpowie za posiadanie narkotyków. Biegając bez ubrania po ulicy chciał zaimponować swojej dziewczynie.

Kobieta najechała na inny samochód. 6-letnie dziecko w szpitalu

Kobieta najechała na inny samochód. 6-letnie dziecko w szpitalu 1 0

Trzy osoby trafiły do szpitala po wypadku do którego doszło w Dąbrowie. Wśród nich jest 6-letnie dziecko.

Dawali pożyczki, wyłudzali mieszkania. Proces nie ruszył, były policjant nie melduje się na komisariacie

Dawali pożyczki, wyłudzali mieszkania. Proces nie ruszył, były policjant nie melduje się na komisariacie 2 3

Znów nie udało się rozpocząć procesu byłego policjanta i trzech jego kolegów oskarżonych o wyłudzenia. Panowie nie stawili się w sądzie, a były mundurowy – mimo że ma taki obowiązek – nie melduje się regularnie na komisariacie

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny?

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny? 10 7

Rozszerza się protest służb mundurowych. Do policjantów dołączyli strażnicy graniczni, celnicy, strażacy oraz strażnicy więzienni. – Jest bardzo mało kandydatów do służby i mnóstwo wakatów. Niewielu chce narażać zdrowie i życie za 2 tys. zł – mówi szef związków zawodowych w Straży Granicznej

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie 2 1

Energa Basket Liga Siedemnaście klubów zgłosiło się do udziału w rozgrywkach. Komisja Weryfikacyjna PLK SA dokona wstępnej analizy dokumentacji. Zarząd PLK SA decyzję w sprawie przyznania licencji podejmie najpóźniej do 27 lipca

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy 14 9

23-latek wpadł w ręce policjantów dwa razy w ciągu jednej nocy. Najpierw po pijanemu szarżował samochodem po cudzym polu, a potem doprowadził do zderzenia z innym autem i pchał je przez ok. 200 metrów.

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują?

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują? 9 12

120 milionów złotych na modernizację i budowę ponad 200 kilometrów dróg trafiło do wszystkich powiatów z województwa lubelskiego. Całkowita wartość inwestycji realizowanych w ramach tzw. megaprojektu drogowego wyniesie ok. 210 mln zł

Dzień z Harrym Potterem w MBP
27 lipca 2018, 11:00

Dzień z Harrym Potterem w MBP 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 lipca o godz. 11 w Filii nr 26 MBP im. H. Łopacińskiego w Lublinie (ul. Leonarda 18) odbędzie się Dzień z Harrym Potterem. To gratka dla wszystkich miłośników prozy J.K. Rowling.

Graffiti psuje krajobraz? Rada Kultury Przestrzeni chce by je zamalować i posadzić bluszcz

Graffiti psuje krajobraz? Rada Kultury Przestrzeni chce by je zamalować i posadzić bluszcz 43 44

Zamalowania graffiti na murach wzdłuż al. Solidarności koło skansenu i ogrodu botanicznego domaga się Rada Kultury Przestrzeni. Zamiast malowideł z zeszłorocznej imprezy Meeting of Styles wolałaby tu zieloną ścianę z bluszczu. Ratusz zapowiada jednak, że w sierpniu… powstanie tu nowe graffiti

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach 2 0

Granica Terespol wygrała rywalizację w grupie I bialskiej klasy A i wywalczyła awans do bialskiej klasy okręgowej

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN 2 8

Dzieci w przedszkolach będą miały zajęcia z doradztwa zawodowego – wynika z projektu rozporządzenia przygotowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Przyszły zawód dzieci mają wybierać przez zabawę

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy 21 6

30 lipca przedstawiciele komisji zakładowej NSZZ Solidarność spotkają się z przedstawicielami sieci Aldik. Będą rozmawiać o podwyżkach. Jeśli nie usłyszą konkretów, nie wykluczają rozpoczęcia strajku.

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać 0 2

W drugim kwartale tego roku Polacy kupili mniej nowych mieszkań niż rok wcześniej. W statystykach GUS widać pierwsze symptomy spadku aktywności deweloperów – oceniają eksperci. Liczba nowych pozwoleń na budowę rośnie, ale wolniej niż kiedyś.

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku
22 lipca 2018, 17:00

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku 1 0

Co Gdzie Kiedy. Trwa Festiwal Fresków w Lublinie. W najbliższą niedzielę, 22 lipca o godz. 17 w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku odbędzie się koncert Szymona Krzemiania i Grzegorza Siedlaczka.

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później 160 18

Ostry ból głowy, 40-stopniowa gorączka, wymioty. – Stan męża się pogarszał, dosłownie miotał się z bólu, a ja byłam bezsilna – opowiada Katarzyna Gnaś. Mimo to, 26-latek nie został przyjęty do szpitala w Poniatowej. Kilka dni później zmarł

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!