Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

8 grudnia 2011 r.
21:32
Edytuj ten wpis

Nowe bloki powstaną na Węglinie w Lublinie. Będzie 800 mieszkań

0 6 A A

W rejonie ul. Jana Pawła II i Gęsiej powstanie ponad 800 nowych mieszkań. Inwestują tam zarówno spółdzielnie, jak i prywatni deweloperzy. Klientów kusi niezła lokalizacja i dobre ceny. Jedyny minus
to utrudniony dojazd.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Dwa nowe budynki powstają przy ul. Onyksowej. W pierwszym znalazło się ponad 90 mieszkań i kilka lokali usługowych. W kolejnym zaplanowano 11 mieszkań. Dla dewelopera Willowa II buduje je firma Ekbud.

Prace mają potrwać do końca roku. W sąsiedztwie powstaje również centrum medyczne, przedszkole i szkoła języków obcych. Powierzchnia mieszkań jest zróżnicowana. Mieści się w przedziale od 31 do 120 mkw. Ceny oscylują wokół 5 tys. zł za mkw. To ok. 300 zł powyżej lubelskiej średniej.

Taniej można zamieszkać w spółdzielni mieszkaniowej. Przy ul. Jantarowej powstaje kompleks siedmiu budynków SM "Rudnik”. Będą liczyć od 4 do 8 kondygnacji. Całe osiedle to w sumie 306 mieszkań o powierzchni od 34 do 81 mkw. Średnia cena to 4440 zł za mkw.

– Kończymy trzy budynki, czyli pierwszy etap inwestycji – mówi Andrzej Borawski, prezes SM "Rudnik”. – Wszystko będzie gotowe z końcem roku. Do dyspozycji mieszkańców będą m.in. panoramiczne windy oraz podziemne garaże w każdym budynku.

W drugim etapie powstają cztery bloki i ponad 140 mieszkań, których większość jest jeszcze do kupienia. Będą gotowe pod koniec przyszłego roku.

– Chociaż prace idą zgodnie planem, to mamy problem z dojazdami – przyznaje Borawski. – Staramy się, by miasto zbudowało wreszcie ul. Jantarową. To strategiczny dojazd, zarówno dla nas, jak i dla innych spółdzielni i deweloperów. Rejon ul. Jana Pawła II to teren, gdzie najszybciej rozwija się budownictwo mieszkaniowe. Wszyscy mamy nadzieję, że Ratusz uwzględni to w swoich planach.

Niestety, w przyszłorocznym budżecie nie zarezerwowano pieniędzy na budowę ulicy.

Przy ul. Jantarowej powstaje również kompleks mieszkaniowy Spółdzielni AZS. Firma Ekbud stawia tam 6 budynków z 276 mieszkaniami. Ich powierzchnia mieści się w przedziale od 31 do 81 mkw. Połowa znalazła już nabywców. Średnia cena metra kwadratowego – ok. 4300 zł.

Za taką cenę można zamieszkać również przy ul. Gęsiej. Spółdzielnia Mieszkaniowa "Felin” buduje tam cztery bloki. W trzech znajdzie się w sumie 128 mieszkań o powierzchni od 34 do 60 mkw. Powstanie też kilka lokali usługowych. Dwa pierwsze budynki będą gotowe do końca roku. Kolejne w pierwszym i ostatnim kwartale przyszłego roku.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
nick / 9 grudnia 2011 r. o 22:52
wejdzie na forum www.poreba2.fora.pl zobaczcie jak oddaje bloki orion!!!
Avatar
beti / 9 grudnia 2011 r. o 19:17
Mieszkałam wcześnije przy Orkana i w porównaniu do nieustannego szumu samochodów, dźwięk przejeżdżającego pociągu jest niezauważalny
Co do bloków Oriona to bądźcie ostrożni - razem z sąsiadami czekamy na akty rok i 3 miesiące i nadal nie wiadomo kiedy beda bo pan prezes jest takim kłamczuchem , ze to jest hit, ze taki człowiek kieruje dużym przedsiębiorstwem. Także należy z góry doliczyć koszty związane z ich obsuwą, za którą co miesiąc placimy przy kredycie
Mieszkałam wcześnije przy Orkana i w porównaniu do nieustannego szumu samochodów, dźwięk przejeżdżającego pociągu jest niezauważalny
Co do bloków Oriona to bądźcie ostrożni - razem z sąsiadami czekamy na akty rok i 3 miesiące i nadal nie wiadomo kiedy beda bo pan prezes jest takim kłamczuchem , ze to jest hit, ze taki człowiek kieruje dużym przedsiębiorstwem. Także należy z góry doliczyć koszty związane z ich obsuwą, za którą co miesiąc placimy przy kredycie rozwiń
Avatar
lbn / 9 grudnia 2011 r. o 18:08
[quote name='elt' timestamp='1323443655' post='568138']


Poza tym rozkład mieszkań jest zupełnie niepraktyczny, każdy po odbiorze mieszkania coś przerabia, wyburza, dostawia. Jedna wielka lipa - budują na szybko i bez rozplanowania, niczym za komuny. I to za jakie pieniądze. Kiedyś liczyła się ilość, dzisiaj liczy się zysk.
[/quote]

Gówn...o prawda!!! U developera WillowaII mieszkania rozkładowe i funkcjonalne - nie trzeba nic burzyć a tylko wystarczy dokonać zmian w projekcie na etapie budowy, jak się ma taką potrzebę - oczywiście większość zmian możliwych do dokonania jest za darmo!!! Jakość tez nie najgorsza - jak coś "spartolą" wystarczy jedna wizyta u kierownictwa budowy i poprawiają.

PS. Nie jestem w żaden sposób związany z w/w firmą.
[quote name='elt' timestamp='1323443655' post='568138']


Poza tym rozkład mieszkań jest zupełnie niepraktyczny, każdy po odbiorze mieszkania coś przerabia, wyburza, dostawia. Jedna wielka lipa - budują na szybko i bez rozplanowania, niczym za komuny. I to za jakie pieniądze. Kiedyś liczyła się ilość, dzisiaj liczy się zysk.
[/quote]

Gówn...o prawda!!! U developera WillowaII mieszkania rozkładowe i funkcjonalne - nie trzeba nic burzyć a tylko wystarczy dokonać zmian w ... rozwiń
Avatar
Tom / 9 grudnia 2011 r. o 14:16
[quote name='Marek' timestamp='1323428995' post='568006']
To ma być niby niezła lokalizacja? Godzinę od centrum? Na zadupiu między polami? Dziękuję bardzo.
[/quote]

To jedyne peryferia, skąd dojedziesz najszybciej do centrum. Wąskim gardłem jest jedynie Sowińskiego, no ale wtedy także o LSM można by powiedzieć, że cieżko się dostać do centrum.
Avatar
Marek / 9 grudnia 2011 r. o 12:09
To ma być niby niezła lokalizacja? Godzinę od centrum? Na zadupiu między polami? Dziękuję bardzo.
Avatar
elt / 9 grudnia 2011 r. o 16:14
To, że obok pól, to nawet lepiej. Zdala od miejskiego kurzu i ruchu. Dojazd do centrum też nie jest najgorszy (Kraśnicką+Racławicką lub Jana Pawła+Filaretów). Gorzej, że osiedle ulokowane jest zaraz przy głównych torach kolejowych - duży hałas.

Poza tym rozkład mieszkań jest zupełnie niepraktyczny, każdy po odbiorze mieszkania coś przerabia, wyburza, dostawia. Jedna wielka lipa - budują na szybko i bez rozplanowania, niczym za komuny. I to za jakie pieniądze. Kiedyś liczyła się ilość, dzisiaj liczy się zysk.
Avatar
nick / 9 grudnia 2011 r. o 22:52
wejdzie na forum www.poreba2.fora.pl zobaczcie jak oddaje bloki orion!!!
Avatar
beti / 9 grudnia 2011 r. o 19:17
Mieszkałam wcześnije przy Orkana i w porównaniu do nieustannego szumu samochodów, dźwięk przejeżdżającego pociągu jest niezauważalny
Co do bloków Oriona to bądźcie ostrożni - razem z sąsiadami czekamy na akty rok i 3 miesiące i nadal nie wiadomo kiedy beda bo pan prezes jest takim kłamczuchem , ze to jest hit, ze taki człowiek kieruje dużym przedsiębiorstwem. Także należy z góry doliczyć koszty związane z ich obsuwą, za którą co miesiąc placimy przy kredycie
Mieszkałam wcześnije przy Orkana i w porównaniu do nieustannego szumu samochodów, dźwięk przejeżdżającego pociągu jest niezauważalny
Co do bloków Oriona to bądźcie ostrożni - razem z sąsiadami czekamy na akty rok i 3 miesiące i nadal nie wiadomo kiedy beda bo pan prezes jest takim kłamczuchem , ze to jest hit, ze taki człowiek kieruje dużym przedsiębiorstwem. Także należy z góry doliczyć koszty związane z ich obsuwą, za którą co miesiąc placimy przy kredycie rozwiń
Avatar
lbn / 9 grudnia 2011 r. o 18:08
[quote name='elt' timestamp='1323443655' post='568138']


Poza tym rozkład mieszkań jest zupełnie niepraktyczny, każdy po odbiorze mieszkania coś przerabia, wyburza, dostawia. Jedna wielka lipa - budują na szybko i bez rozplanowania, niczym za komuny. I to za jakie pieniądze. Kiedyś liczyła się ilość, dzisiaj liczy się zysk.
[/quote]

Gówn...o prawda!!! U developera WillowaII mieszkania rozkładowe i funkcjonalne - nie trzeba nic burzyć a tylko wystarczy dokonać zmian w projekcie na etapie budowy, jak się ma taką potrzebę - oczywiście większość zmian możliwych do dokonania jest za darmo!!! Jakość tez nie najgorsza - jak coś "spartolą" wystarczy jedna wizyta u kierownictwa budowy i poprawiają.

PS. Nie jestem w żaden sposób związany z w/w firmą.
[quote name='elt' timestamp='1323443655' post='568138']


Poza tym rozkład mieszkań jest zupełnie niepraktyczny, każdy po odbiorze mieszkania coś przerabia, wyburza, dostawia. Jedna wielka lipa - budują na szybko i bez rozplanowania, niczym za komuny. I to za jakie pieniądze. Kiedyś liczyła się ilość, dzisiaj liczy się zysk.
[/quote]

Gówn...o prawda!!! U developera WillowaII mieszkania rozkładowe i funkcjonalne - nie trzeba nic burzyć a tylko wystarczy dokonać zmian w ... rozwiń
Avatar
elt / 9 grudnia 2011 r. o 16:14
To, że obok pól, to nawet lepiej. Zdala od miejskiego kurzu i ruchu. Dojazd do centrum też nie jest najgorszy (Kraśnicką+Racławicką lub Jana Pawła+Filaretów). Gorzej, że osiedle ulokowane jest zaraz przy głównych torach kolejowych - duży hałas.

Poza tym rozkład mieszkań jest zupełnie niepraktyczny, każdy po odbiorze mieszkania coś przerabia, wyburza, dostawia. Jedna wielka lipa - budują na szybko i bez rozplanowania, niczym za komuny. I to za jakie pieniądze. Kiedyś liczyła się ilość, dzisiaj liczy się zysk.
Avatar
Tom / 9 grudnia 2011 r. o 14:16
[quote name='Marek' timestamp='1323428995' post='568006']
To ma być niby niezła lokalizacja? Godzinę od centrum? Na zadupiu między polami? Dziękuję bardzo.
[/quote]

To jedyne peryferia, skąd dojedziesz najszybciej do centrum. Wąskim gardłem jest jedynie Sowińskiego, no ale wtedy także o LSM można by powiedzieć, że cieżko się dostać do centrum.
Avatar
Marek / 9 grudnia 2011 r. o 12:09
To ma być niby niezła lokalizacja? Godzinę od centrum? Na zadupiu między polami? Dziękuję bardzo.