Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

8 grudnia 2011 r.
21:32
Edytuj ten wpis

Nowe bloki powstaną na Węglinie w Lublinie. Będzie 800 mieszkań

0 6 A A

W rejonie ul. Jana Pawła II i Gęsiej powstanie ponad 800 nowych mieszkań. Inwestują tam zarówno spółdzielnie, jak i prywatni deweloperzy. Klientów kusi niezła lokalizacja i dobre ceny. Jedyny minus
to utrudniony dojazd.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Dwa nowe budynki powstają przy ul. Onyksowej. W pierwszym znalazło się ponad 90 mieszkań i kilka lokali usługowych. W kolejnym zaplanowano 11 mieszkań. Dla dewelopera Willowa II buduje je firma Ekbud.

Prace mają potrwać do końca roku. W sąsiedztwie powstaje również centrum medyczne, przedszkole i szkoła języków obcych. Powierzchnia mieszkań jest zróżnicowana. Mieści się w przedziale od 31 do 120 mkw. Ceny oscylują wokół 5 tys. zł za mkw. To ok. 300 zł powyżej lubelskiej średniej.

Taniej można zamieszkać w spółdzielni mieszkaniowej. Przy ul. Jantarowej powstaje kompleks siedmiu budynków SM "Rudnik”. Będą liczyć od 4 do 8 kondygnacji. Całe osiedle to w sumie 306 mieszkań o powierzchni od 34 do 81 mkw. Średnia cena to 4440 zł za mkw.

– Kończymy trzy budynki, czyli pierwszy etap inwestycji – mówi Andrzej Borawski, prezes SM "Rudnik”. – Wszystko będzie gotowe z końcem roku. Do dyspozycji mieszkańców będą m.in. panoramiczne windy oraz podziemne garaże w każdym budynku.

W drugim etapie powstają cztery bloki i ponad 140 mieszkań, których większość jest jeszcze do kupienia. Będą gotowe pod koniec przyszłego roku.

– Chociaż prace idą zgodnie planem, to mamy problem z dojazdami – przyznaje Borawski. – Staramy się, by miasto zbudowało wreszcie ul. Jantarową. To strategiczny dojazd, zarówno dla nas, jak i dla innych spółdzielni i deweloperów. Rejon ul. Jana Pawła II to teren, gdzie najszybciej rozwija się budownictwo mieszkaniowe. Wszyscy mamy nadzieję, że Ratusz uwzględni to w swoich planach.

Niestety, w przyszłorocznym budżecie nie zarezerwowano pieniędzy na budowę ulicy.

Przy ul. Jantarowej powstaje również kompleks mieszkaniowy Spółdzielni AZS. Firma Ekbud stawia tam 6 budynków z 276 mieszkaniami. Ich powierzchnia mieści się w przedziale od 31 do 81 mkw. Połowa znalazła już nabywców. Średnia cena metra kwadratowego – ok. 4300 zł.

Za taką cenę można zamieszkać również przy ul. Gęsiej. Spółdzielnia Mieszkaniowa "Felin” buduje tam cztery bloki. W trzech znajdzie się w sumie 128 mieszkań o powierzchni od 34 do 60 mkw. Powstanie też kilka lokali usługowych. Dwa pierwsze budynki będą gotowe do końca roku. Kolejne w pierwszym i ostatnim kwartale przyszłego roku.

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
nick / 9 grudnia 2011 o 22:52
0
wejdzie na forum www.poreba2.fora.pl zobaczcie jak oddaje bloki orion!!!
Avatar
beti / 9 grudnia 2011 o 19:17
0
Mieszkałam wcześnije przy Orkana i w porównaniu do nieustannego szumu samochodów, dźwięk przejeżdżającego pociągu jest niezauważalny
Co do bloków Oriona to bądźcie ostrożni - razem z sąsiadami czekamy na akty rok i 3 miesiące i nadal nie wiadomo kiedy beda bo pan prezes jest takim kłamczuchem , ze to jest hit, ze taki człowiek kieruje dużym przedsiębiorstwem. Także należy z góry doliczyć koszty związane z ich obsuwą, za którą co miesiąc placimy przy kredycie
Mieszkałam wcześnije przy Orkana i w porównaniu do nieustannego szumu samochodów, dźwięk przejeżdżającego pociągu jest niezauważalny
Co do bloków Oriona to bądźcie ostrożni - razem z sąsiadami czekamy na akty rok i 3 miesiące i nadal nie wiadomo kiedy beda bo pan prezes jest takim kłamczuchem , ze to jest hit, ze taki człowiek kieruje dużym przedsiębiorstwem. Także należy z góry doliczyć koszty związane z ich obsuwą, za którą co miesiąc placimy przy kredycie rozwiń
Avatar
lbn / 9 grudnia 2011 o 18:08
0
[quote name='elt' timestamp='1323443655' post='568138']


Poza tym rozkład mieszkań jest zupełnie niepraktyczny, każdy po odbiorze mieszkania coś przerabia, wyburza, dostawia. Jedna wielka lipa - budują na szybko i bez rozplanowania, niczym za komuny. I to za jakie pieniądze. Kiedyś liczyła się ilość, dzisiaj liczy się zysk.
[/quote]

Gówn...o prawda!!! U developera WillowaII mieszkania rozkładowe i funkcjonalne - nie trzeba nic burzyć a tylko wystarczy dokonać zmian w projekcie na etapie budowy, jak się ma taką potrzebę - oczywiście większość zmian możliwych do dokonania jest za darmo!!! Jakość tez nie najgorsza - jak coś "spartolą" wystarczy jedna wizyta u kierownictwa budowy i poprawiają.

PS. Nie jestem w żaden sposób związany z w/w firmą.
[quote name='elt' timestamp='1323443655' post='568138']


Poza tym rozkład mieszkań jest zupełnie niepraktyczny, każdy po odbiorze mieszkania coś przerabia, wyburza, dostawia. Jedna wielka lipa - budują na szybko i bez rozplanowania, niczym za komuny. I to za jakie pieniądze. Kiedyś liczyła się ilość, dzisiaj liczy się zysk.
[/quote]

Gówn...o prawda!!! U developera WillowaII mieszkania rozkładowe i funkcjonalne - nie trzeba nic burzyć a tylko wystarczy dokonać zmian w ... rozwiń
Avatar
Tom / 9 grudnia 2011 o 14:16
0
[quote name='Marek' timestamp='1323428995' post='568006']
To ma być niby niezła lokalizacja? Godzinę od centrum? Na zadupiu między polami? Dziękuję bardzo.
[/quote]

To jedyne peryferia, skąd dojedziesz najszybciej do centrum. Wąskim gardłem jest jedynie Sowińskiego, no ale wtedy także o LSM można by powiedzieć, że cieżko się dostać do centrum.
Avatar
Marek / 9 grudnia 2011 o 12:09
0
To ma być niby niezła lokalizacja? Godzinę od centrum? Na zadupiu między polami? Dziękuję bardzo.
Avatar
elt / 9 grudnia 2011 o 16:14
-1
To, że obok pól, to nawet lepiej. Zdala od miejskiego kurzu i ruchu. Dojazd do centrum też nie jest najgorszy (Kraśnicką+Racławicką lub Jana Pawła+Filaretów). Gorzej, że osiedle ulokowane jest zaraz przy głównych torach kolejowych - duży hałas.

Poza tym rozkład mieszkań jest zupełnie niepraktyczny, każdy po odbiorze mieszkania coś przerabia, wyburza, dostawia. Jedna wielka lipa - budują na szybko i bez rozplanowania, niczym za komuny. I to za jakie pieniądze. Kiedyś liczyła się ilość, dzisiaj liczy się zysk.
Avatar
nick / 9 grudnia 2011 o 22:52
0
wejdzie na forum www.poreba2.fora.pl zobaczcie jak oddaje bloki orion!!!
Avatar
beti / 9 grudnia 2011 o 19:17
0
Mieszkałam wcześnije przy Orkana i w porównaniu do nieustannego szumu samochodów, dźwięk przejeżdżającego pociągu jest niezauważalny
Co do bloków Oriona to bądźcie ostrożni - razem z sąsiadami czekamy na akty rok i 3 miesiące i nadal nie wiadomo kiedy beda bo pan prezes jest takim kłamczuchem , ze to jest hit, ze taki człowiek kieruje dużym przedsiębiorstwem. Także należy z góry doliczyć koszty związane z ich obsuwą, za którą co miesiąc placimy przy kredycie
Mieszkałam wcześnije przy Orkana i w porównaniu do nieustannego szumu samochodów, dźwięk przejeżdżającego pociągu jest niezauważalny
Co do bloków Oriona to bądźcie ostrożni - razem z sąsiadami czekamy na akty rok i 3 miesiące i nadal nie wiadomo kiedy beda bo pan prezes jest takim kłamczuchem , ze to jest hit, ze taki człowiek kieruje dużym przedsiębiorstwem. Także należy z góry doliczyć koszty związane z ich obsuwą, za którą co miesiąc placimy przy kredycie rozwiń
Avatar
lbn / 9 grudnia 2011 o 18:08
0
[quote name='elt' timestamp='1323443655' post='568138']


Poza tym rozkład mieszkań jest zupełnie niepraktyczny, każdy po odbiorze mieszkania coś przerabia, wyburza, dostawia. Jedna wielka lipa - budują na szybko i bez rozplanowania, niczym za komuny. I to za jakie pieniądze. Kiedyś liczyła się ilość, dzisiaj liczy się zysk.
[/quote]

Gówn...o prawda!!! U developera WillowaII mieszkania rozkładowe i funkcjonalne - nie trzeba nic burzyć a tylko wystarczy dokonać zmian w projekcie na etapie budowy, jak się ma taką potrzebę - oczywiście większość zmian możliwych do dokonania jest za darmo!!! Jakość tez nie najgorsza - jak coś "spartolą" wystarczy jedna wizyta u kierownictwa budowy i poprawiają.

PS. Nie jestem w żaden sposób związany z w/w firmą.
[quote name='elt' timestamp='1323443655' post='568138']


Poza tym rozkład mieszkań jest zupełnie niepraktyczny, każdy po odbiorze mieszkania coś przerabia, wyburza, dostawia. Jedna wielka lipa - budują na szybko i bez rozplanowania, niczym za komuny. I to za jakie pieniądze. Kiedyś liczyła się ilość, dzisiaj liczy się zysk.
[/quote]

Gówn...o prawda!!! U developera WillowaII mieszkania rozkładowe i funkcjonalne - nie trzeba nic burzyć a tylko wystarczy dokonać zmian w ... rozwiń
Avatar
elt / 9 grudnia 2011 o 16:14
-1
To, że obok pól, to nawet lepiej. Zdala od miejskiego kurzu i ruchu. Dojazd do centrum też nie jest najgorszy (Kraśnicką+Racławicką lub Jana Pawła+Filaretów). Gorzej, że osiedle ulokowane jest zaraz przy głównych torach kolejowych - duży hałas.

Poza tym rozkład mieszkań jest zupełnie niepraktyczny, każdy po odbiorze mieszkania coś przerabia, wyburza, dostawia. Jedna wielka lipa - budują na szybko i bez rozplanowania, niczym za komuny. I to za jakie pieniądze. Kiedyś liczyła się ilość, dzisiaj liczy się zysk.
Avatar
Tom / 9 grudnia 2011 o 14:16
0
[quote name='Marek' timestamp='1323428995' post='568006']
To ma być niby niezła lokalizacja? Godzinę od centrum? Na zadupiu między polami? Dziękuję bardzo.
[/quote]

To jedyne peryferia, skąd dojedziesz najszybciej do centrum. Wąskim gardłem jest jedynie Sowińskiego, no ale wtedy także o LSM można by powiedzieć, że cieżko się dostać do centrum.
Avatar
Marek / 9 grudnia 2011 o 12:09
0
To ma być niby niezła lokalizacja? Godzinę od centrum? Na zadupiu między polami? Dziękuję bardzo.
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Masowe protesty w Iranie. Przyczyną wzrost cen paliw
film

Masowe protesty w Iranie. Przyczyną wzrost cen paliw 0 0

Teheran, Iran. Antyrządowe protesty w Iranie. To wynik ogłoszenia podwyżek cen benzyny. Podczas starć z policją zginęła jedna osoba.

Kolorowe zdrowie i fajna zabawa. Szkoła Podstawowa w Pliszczynie chce być bardziej eko [zdjęcia]
Magazyn
galeria

Kolorowe zdrowie i fajna zabawa. Szkoła Podstawowa w Pliszczynie chce być bardziej eko [zdjęcia] 3 3

Zakładki z odciskami warzyw, książki o zdrowym stylu życiu, kolorowe gotowanie i odnowiona stolika. W Szkole Podstawowej im. Róży Kołaczkowskej w Pliszczynie rozpoczął się właśnie projekt edukacyjny „Kolorowe zdrowie”

Lubelskie: Czołowe zderzenie samochodów na krajowej "12". Są ranni
Aktualizacja

Lubelskie: Czołowe zderzenie samochodów na krajowej "12". Są ranni 5 5

Do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło na drodze krajowej nr 12 na trasie Piaski-Chełm. W wypadku ucierpiały trzy osoby. Droga jest zablokowana w obu kierunkach.

Lubelskie: Walczą z czasem i dziurami w DK 12. Mają czas do połowy grudnia

Lubelskie: Walczą z czasem i dziurami w DK 12. Mają czas do połowy grudnia 0 0

Minimum dwa tygodnie potrwa jeszcze cząstkowy remont 5 km krajowej „12” na odcinku Bezek – Stołpie. Drogowcy muszą zdążyć przed prawdziwą zimą.

Niedziela handlowa 2019. Czy zrobimy dzisiaj zakupy w sklepach?

Niedziela handlowa 2019. Czy zrobimy dzisiaj zakupy w sklepach? 5 11

Dzisiaj sklepy będą zamknięte. Możemy odwiedzać tylko te miejsca, w których za ladą stoi właściciel. Najbliższa niedziela handlowa przypadnie za tydzień, 24 listopada.

Kamil Kiereś: To był dla nas bardzo trudny tydzień

Kamil Kiereś: To był dla nas bardzo trudny tydzień 0 1

Górnik Łęczna pokonał 1:0 Garbarnię Kraków i utrzymał pierwsze miejsce w tabeli. Mecz miał dwa oblicza - przed przerwą lepsze wrażenie sprawiali łęcznianie, a po zmianie stron goście kilka razy zagrozili bramce "zielono-czarnych"

Dwoje olimpijczyków otrzyma dodatkowe wsparcie od marszałka. "To są dwie marki"

Dwoje olimpijczyków otrzyma dodatkowe wsparcie od marszałka. "To są dwie marki" 0 3

Dwójka zawodników z regionu dostanie od marszałka województwa lubelskiego dodatkowe wsparcie na czas przygotowań do przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich. Nie wiadomo jeszcze jak duże. Aleksandra Mirosław i Paweł Fajdek spotkali się w piątek z Jarosławem Stawiarskim

"Korytarz życia" oraz jazda na "suwak" będą obowiązkowe. Kierowcy muszą przygotować się na zmiany

"Korytarz życia" oraz jazda na "suwak" będą obowiązkowe. Kierowcy muszą przygotować się na zmiany 54 7

Od 6 grudnia wjedzie w życie obowiązek tworzenia przez kierowców „korytarza życia” oraz jazdy na „suwak”. Teraz nie jest z tym najlepiej.

Serial improwizowany w Chatce Żaka: "Szatnia"
17 listopada 2019, 19:00

Serial improwizowany w Chatce Żaka: "Szatnia" 0 0

Chatka Żaka (ul. Radziszewskiego 16) zaprasza na serię improwizowanych spektakli w wykonaniu Impro Teatru Bezczelnego. Pierwszy odcinek "Szatni" będzie można zobaczyć 17 listopada o godz. 19.

23. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca. Wieczór IV i V

23. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca. Wieczór IV i V 0 0

Podobno tancerzy Company Wayne McGregor bawiło, gdy słyszeli oklaski w trakcie spektaklu. Może dziś nikt nie potraktuje „Autobiography” jak wiązanki tańców

Nie dojechali na pierwszą połowę, czyli opinie po meczu Motor - Hetman

Nie dojechali na pierwszą połowę, czyli opinie po meczu Motor - Hetman 0 9

Bardzo dobry mecz Motoru w pierwszej połowie i pewna wygrana z Hetmanem Zamość 4:1. Po przerwie lepiej spisali się goście, ale to nie dało im punktów. Jak sobotnie derby oceniają drużyny obu ekip?

Nazywam się Katarina. Katarina Jagellonica. "Potrafiła być szczęśliwa w nieszczęśliwym czasie"
Magazyn
galeria

Nazywam się Katarina. Katarina Jagellonica. "Potrafiła być szczęśliwa w nieszczęśliwym czasie" 5 0

Widzi podobieństwo między Katarzyną Jagiellonką a sobą. Obie urodziły się w Polsce, ale mieszkały w Szwecji. Obie wierzące i zainteresowane modą. W tym roku Victoria ma tyle lat, ile miała Katarzyna, gdy została koronowana na królową Szwecji. - Świętowałam to w wielu miejscach i będę świętować przez cały rok - Rozmowa z Victorią Enefors, Polką mieszkającą w Szwecji, zafascynowaną postacią Katarzyny Jagiellonki, polskiej księżniczki, królowej Szwecji.

Huragan – Unia Hrubieszów 0:2. Porażka na własne życzenie

Huragan – Unia Hrubieszów 0:2. Porażka na własne życzenie 0 1

Niespodzianka w Międzyrzecu Podlaskim. Tamtejszym Huragan w sobotę przegrał u siebie z innym beniaminkiem – Unią Hrubieszów 1:2

Izrael – Polska 1:2. Wygrywamy grupę G!
film

Izrael – Polska 1:2. Wygrywamy grupę G! 0 2

Reprezentacja Polski wygrała w Jerozolimie z Izraelem 2:1 po trafieniach Grzegorza Krychowiaka i Krzysztofa Piątka. Dzięki temu drużyna selekcjonera Jerzego Brzęczka zapewniła sobie pierwsze miejsce w grupie G

Kłos – Tomasovia 1:2. Jakość po stronie gości

Kłos – Tomasovia 1:2. Jakość po stronie gości 0 0

Tomasovia musiała się mocno napracować na zwycięstwo w Rożdżałowie, ale pokonała na wyjeździe Kłosa Chełm 2:1.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!