Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 września 2014 r.
0:01
Edytuj ten wpis

Nowe bloki powstaną przy Bursztynowej? Mieszkańcy wolą zieleń

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
5 11 A A

Czy w miejscu trawiastego boiska na os. Poręba powstaną bloki? Radni na prośbę dewelopera zdecydowali, że miejscy planiści na nowo określą przeznaczenie tej nieruchomości. Część mieszkańców chce, by nadal był to teren zielony.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Zielona działka naprzeciwko wieżowców przy ul. Bursztynowej leży tuż przy głównym chodniku prowadzącym od pawilonu Stokrotki do przystanków komunikacji miejskiej. Na części terenu działa parking strzeżony. Ale prawdziwe przeznaczenie tego miejsca jest zupełnie inne. 12 lat temu radni postanowili, że działka będzie rezerwą pod nową szkołę.

- To jedyna funkcja, która może być zrealizowana na tym terenie - mówi Małgorzata Żurkowska, zastępca dyrektora Wydziału Planowania w Urzędzie Miasta. - Mając wątpliwość co do dalszej rezerwacji tego terenu pod funkcję oświatową zwróciliśmy się do Wydziału Oświaty i Wychowania z pytaniem, czy ta działka będzie dalej potrzebna na ten cel. Otrzymaliśmy odpowiedź, że wobec zamiaru budowy szkoły przy ul. Berylowej nie ma już takiej potrzeby.

Do Ratusza od 2008 roku trafiały wnioski o zmianę przeznaczenia parceli pod budownictwo wielorodzinne z usługami towarzyszącymi. Urzędnicy przeprowadzili tzw. analizę zasadności zmiany planu i stwierdzili "przewidywany pozytywny wpływ związany ze wzrostem atrakcyjności inwestycyjnej”.

Nie znaleźli argumentów przeciw zmianie, poza tym, że w toku są już prace nad innymi planami.
Część mieszkańców woli, by teren pozostał taki, jaki jest i by nie pozwalać tu na budowę nowych bloków. A jeśli już coś ma stanąć, to jedynie dom kultury.

Właściciel działki nie ogrodził jej, umożliwia jej regularne koszenie, dzięki czemu dzieci mogą grać tu w piłkę. Tyle, że nic z tego nie ma. Ze strony mieszkańców padła nawet propozycja, by miasto przejęło tę nieruchomość i dało w zamian inną, na której budowa bloków byłaby możliwa i nie będzie budziła kontrowersji. - Nie mamy działki, na którą moglibyśmy się zamienić - stwierdza Krzysztof Żuk, prezydent miasta.

Urzędnicy deklarują, że przy tworzeniu nowego planu będą brać pod uwagę nie tylko wnioski inwestorów, ale też mieszkańców. - Z chwilą rozpoczęcia zmiany planu zamieścimy ogłoszenie o możliwości składania wniosków przez wszystkich zainteresowanych - mówi Żurkowska. Procedura może potrwać rok, a po jej zakończeniu plan będzie musiała jeszcze zatwierdzić Rada Miasta.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Sławek / 29 września 2014 o 19:26
0

No tak wszyscy by chcieli coś za darmo i czyimś kosztem. Jeśli mieszkacie w Sm Czuby to zwróćcie się do prezesa i Rady osiedla żeby wam wybudowali boiska, korty baseny , ławeczki i co tam wam się jeszcze zamarzy zamiast włazić z butami na nie swój teren i pyszczyć , ze on się wam należy za darmo. A niby dlaczego ? Gdyby właściciele ogrodzili sobie swój teren to też uważalibyście , że wolno wam na niego wchodzić i grać w piłkę. Na miejscu właścicieli ogrodziłbym to albo umieścił tabliczki teren prywatny wstęp wzbroniony .

Avatar
abc / 29 września 2014 o 15:47
0

Tak i co jeszcze? Zabierajcie dzieciom wszystko a potem się dziwicie ze nie ma komu grać w pilke nożną, że dzieci krzywe grube itp..... TYlko sie biznes liczy widze.

kaśka - mam super pomysł, zrobimy w Twoim mieszkaniu dom kultury!

Postawimy u Ciebie dzieciom stół do ping-ponga, zrobimy czytelnię... No co, przecież prawo własności się nie liczy to jak komuś zabrać działke to można i mieszkanie? A do Parku JP2 to z dziećmi się przejść niełaska? Wszystko musi być pod nosem, hę?

kaśka - mam super pomysł, zrobimy w Twoim mieszkaniu dom kultury!

Postawimy u Ciebie dzieciom stół do ping-ponga, zrobimy czytelnię... No co, przecież prawo własności się nie liczy to jak komuś zabrać działke to można i mieszkanie? A do Parku JP2 to z dziećmi się przejść niełaska? Wszystko musi być pod nosem, hę?

rozwiń
Avatar
m / 29 września 2014 o 15:43
0

Tak i co jeszcze? Zabierajcie dzieciom wszystko a potem się dziwicie ze nie ma komu grać w pilke nożną, że dzieci krzywe grube itp..... TYlko sie biznes liczy widze.


Tak i co jeszcze? Zabierajcie dzieciom wszystko a potem się dziwicie ze nie ma komu grać w pilke nożną, że dzieci krzywe grube itp..... TYlko sie biznes liczy widze.

Jaka z  Kasi wielka filantropka-cudze tak się miło rozdaje...

Jaka z  Kasi wielka filantropka-cudze tak się miło rozdaje...

rozwiń
Avatar
kaśka / 29 września 2014 o 15:35
0

Tak i co jeszcze? Zabierajcie dzieciom wszystko a potem się dziwicie ze nie ma komu grać w pilke nożną, że dzieci krzywe grube itp..... TYlko sie biznes liczy widze.

Avatar
kolo / 29 września 2014 o 15:29
0

Sam sobie zrób boisko na własnej działce kolego polo i wtedy udostępnij publicznie każdemu kto zechce. To jest PRYWATNA własność, nie miejska. To że do tej pory ludzie korzystali z tej działki rekreacyjnie to była tylko i wyłącznie uprzejmość ze strony właściciela. Masz z jednej strony Park, z drugiej strony las i wąwóz - co jeszcze mało, że z butami chcesz włazić w nie swoje?

Avatar
polo / 29 września 2014 o 15:06
0

Won od naszego boiska!!! Dzieci i dorośli to na ulicach mają spędzać wolny czas?

Avatar
malkontent / 29 września 2014 o 14:47
0

Jestem jednym z pierwszych mieszkańców osiedla i odkąd pamiętam mówiło się o szkole w tym miejscu. Ktoś tu podrzucił propozycję z gimnazjum, rzeczywiście jest to jedna z opcji.

Ja bym chciał aby powstał tu orlik i boiska do gry w różne dyscypliny. Dodatkowo optuję za siłownią na świeżym powietrzu. To by było fajne rozwiązanie wg mnie. Niestety, ale chodzą plotki, że ponoć Biedronka (kolejna!!!) ma powstać ponoć. I jak znam życie, to się nie ździwię jak to się tak skończy niestety.

Avatar
boberak / 29 września 2014 o 14:41
0

Niestety kolego/koleżanko, ale to nie ten adres. Projekt przez Ciebie wspomniany ma być przy Jana Pawła II.


Avatar
Adam Barnowski / 29 września 2014 o 14:38
0

A może było by to dobre miejsce na gimnazjum, którego w tej okolicy brakuje. Może pan redaktor spyta się w kuratorium o problem gimnazjum na osiedlu Poręba i Widok.

Avatar
rr / 29 września 2014 o 14:12
0

M-257 Budowa boiska wielofunkcyjnego i placu 
zabaw miejscem rekreacji i integracji 
mieszkańców osiedla Czuby i Węglinek

Avatar
Sławek / 29 września 2014 o 19:26
0

No tak wszyscy by chcieli coś za darmo i czyimś kosztem. Jeśli mieszkacie w Sm Czuby to zwróćcie się do prezesa i Rady osiedla żeby wam wybudowali boiska, korty baseny , ławeczki i co tam wam się jeszcze zamarzy zamiast włazić z butami na nie swój teren i pyszczyć , ze on się wam należy za darmo. A niby dlaczego ? Gdyby właściciele ogrodzili sobie swój teren to też uważalibyście , że wolno wam na niego wchodzić i grać w piłkę. Na miejscu właścicieli ogrodziłbym to albo umieścił tabliczki teren prywatny wstęp wzbroniony .

Avatar
abc / 29 września 2014 o 15:47
0

Tak i co jeszcze? Zabierajcie dzieciom wszystko a potem się dziwicie ze nie ma komu grać w pilke nożną, że dzieci krzywe grube itp..... TYlko sie biznes liczy widze.

kaśka - mam super pomysł, zrobimy w Twoim mieszkaniu dom kultury!

Postawimy u Ciebie dzieciom stół do ping-ponga, zrobimy czytelnię... No co, przecież prawo własności się nie liczy to jak komuś zabrać działke to można i mieszkanie? A do Parku JP2 to z dziećmi się przejść niełaska? Wszystko musi być pod nosem, hę?

kaśka - mam super pomysł, zrobimy w Twoim mieszkaniu dom kultury!

Postawimy u Ciebie dzieciom stół do ping-ponga, zrobimy czytelnię... No co, przecież prawo własności się nie liczy to jak komuś zabrać działke to można i mieszkanie? A do Parku JP2 to z dziećmi się przejść niełaska? Wszystko musi być pod nosem, hę?

rozwiń
Avatar
m / 29 września 2014 o 15:43
0

Tak i co jeszcze? Zabierajcie dzieciom wszystko a potem się dziwicie ze nie ma komu grać w pilke nożną, że dzieci krzywe grube itp..... TYlko sie biznes liczy widze.


Tak i co jeszcze? Zabierajcie dzieciom wszystko a potem się dziwicie ze nie ma komu grać w pilke nożną, że dzieci krzywe grube itp..... TYlko sie biznes liczy widze.

Jaka z  Kasi wielka filantropka-cudze tak się miło rozdaje...

Jaka z  Kasi wielka filantropka-cudze tak się miło rozdaje...

rozwiń
Avatar
kaśka / 29 września 2014 o 15:35
0

Tak i co jeszcze? Zabierajcie dzieciom wszystko a potem się dziwicie ze nie ma komu grać w pilke nożną, że dzieci krzywe grube itp..... TYlko sie biznes liczy widze.

Avatar
kolo / 29 września 2014 o 15:29
0

Sam sobie zrób boisko na własnej działce kolego polo i wtedy udostępnij publicznie każdemu kto zechce. To jest PRYWATNA własność, nie miejska. To że do tej pory ludzie korzystali z tej działki rekreacyjnie to była tylko i wyłącznie uprzejmość ze strony właściciela. Masz z jednej strony Park, z drugiej strony las i wąwóz - co jeszcze mało, że z butami chcesz włazić w nie swoje?

Avatar
polo / 29 września 2014 o 15:06
0

Won od naszego boiska!!! Dzieci i dorośli to na ulicach mają spędzać wolny czas?

Avatar
malkontent / 29 września 2014 o 14:47
0

Jestem jednym z pierwszych mieszkańców osiedla i odkąd pamiętam mówiło się o szkole w tym miejscu. Ktoś tu podrzucił propozycję z gimnazjum, rzeczywiście jest to jedna z opcji.

Ja bym chciał aby powstał tu orlik i boiska do gry w różne dyscypliny. Dodatkowo optuję za siłownią na świeżym powietrzu. To by było fajne rozwiązanie wg mnie. Niestety, ale chodzą plotki, że ponoć Biedronka (kolejna!!!) ma powstać ponoć. I jak znam życie, to się nie ździwię jak to się tak skończy niestety.

Avatar
boberak / 29 września 2014 o 14:41
0

Niestety kolego/koleżanko, ale to nie ten adres. Projekt przez Ciebie wspomniany ma być przy Jana Pawła II.


Avatar
Adam Barnowski / 29 września 2014 o 14:38
0

A może było by to dobre miejsce na gimnazjum, którego w tej okolicy brakuje. Może pan redaktor spyta się w kuratorium o problem gimnazjum na osiedlu Poręba i Widok.

Avatar
rr / 29 września 2014 o 14:12
0

M-257 Budowa boiska wielofunkcyjnego i placu 
zabaw miejscem rekreacji i integracji 
mieszkańców osiedla Czuby i Węglinek

Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r. 0 0

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele
galeria

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele 26 8

Z jednej strony mobilizacja do uczestnictwa w pikiecie i referendum strajkowym, z drugiej oskarżenia o działanie „godzące w dobre imię spółki”. Związki zawodowe w puławskich Azotach już dawno nie były ze sobą tak skłócone.

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 8 2

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 24 1

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 149 17

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 405 16

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 7 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 27 10

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 9 4

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 22 6

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie 0 0

Zawodniczka AZS UMCS Lublin Paulina Guba bez najmniejszych problemów wywalczyła złoty medal w pchnięciu kulą. Lubelska zawodniczka uzyskała rezultat 18.82 i nad drugą w klasyfikacji zawodniczką miała blisko dwa metry

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!