Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 września 2014 r.
0:01
Edytuj ten wpis

Nowe bloki powstaną przy Bursztynowej? Mieszkańcy wolą zieleń

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
5 11 A A

Czy w miejscu trawiastego boiska na os. Poręba powstaną bloki? Radni na prośbę dewelopera zdecydowali, że miejscy planiści na nowo określą przeznaczenie tej nieruchomości. Część mieszkańców chce, by nadal był to teren zielony.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Zielona działka naprzeciwko wieżowców przy ul. Bursztynowej leży tuż przy głównym chodniku prowadzącym od pawilonu Stokrotki do przystanków komunikacji miejskiej. Na części terenu działa parking strzeżony. Ale prawdziwe przeznaczenie tego miejsca jest zupełnie inne. 12 lat temu radni postanowili, że działka będzie rezerwą pod nową szkołę.

- To jedyna funkcja, która może być zrealizowana na tym terenie - mówi Małgorzata Żurkowska, zastępca dyrektora Wydziału Planowania w Urzędzie Miasta. - Mając wątpliwość co do dalszej rezerwacji tego terenu pod funkcję oświatową zwróciliśmy się do Wydziału Oświaty i Wychowania z pytaniem, czy ta działka będzie dalej potrzebna na ten cel. Otrzymaliśmy odpowiedź, że wobec zamiaru budowy szkoły przy ul. Berylowej nie ma już takiej potrzeby.

Do Ratusza od 2008 roku trafiały wnioski o zmianę przeznaczenia parceli pod budownictwo wielorodzinne z usługami towarzyszącymi. Urzędnicy przeprowadzili tzw. analizę zasadności zmiany planu i stwierdzili "przewidywany pozytywny wpływ związany ze wzrostem atrakcyjności inwestycyjnej”.

Nie znaleźli argumentów przeciw zmianie, poza tym, że w toku są już prace nad innymi planami.
Część mieszkańców woli, by teren pozostał taki, jaki jest i by nie pozwalać tu na budowę nowych bloków. A jeśli już coś ma stanąć, to jedynie dom kultury.

Właściciel działki nie ogrodził jej, umożliwia jej regularne koszenie, dzięki czemu dzieci mogą grać tu w piłkę. Tyle, że nic z tego nie ma. Ze strony mieszkańców padła nawet propozycja, by miasto przejęło tę nieruchomość i dało w zamian inną, na której budowa bloków byłaby możliwa i nie będzie budziła kontrowersji. - Nie mamy działki, na którą moglibyśmy się zamienić - stwierdza Krzysztof Żuk, prezydent miasta.

Urzędnicy deklarują, że przy tworzeniu nowego planu będą brać pod uwagę nie tylko wnioski inwestorów, ale też mieszkańców. - Z chwilą rozpoczęcia zmiany planu zamieścimy ogłoszenie o możliwości składania wniosków przez wszystkich zainteresowanych - mówi Żurkowska. Procedura może potrwać rok, a po jej zakończeniu plan będzie musiała jeszcze zatwierdzić Rada Miasta.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Sławek / 29 września 2014 o 19:26
0

No tak wszyscy by chcieli coś za darmo i czyimś kosztem. Jeśli mieszkacie w Sm Czuby to zwróćcie się do prezesa i Rady osiedla żeby wam wybudowali boiska, korty baseny , ławeczki i co tam wam się jeszcze zamarzy zamiast włazić z butami na nie swój teren i pyszczyć , ze on się wam należy za darmo. A niby dlaczego ? Gdyby właściciele ogrodzili sobie swój teren to też uważalibyście , że wolno wam na niego wchodzić i grać w piłkę. Na miejscu właścicieli ogrodziłbym to albo umieścił tabliczki teren prywatny wstęp wzbroniony .

Avatar
abc / 29 września 2014 o 15:47
0

Tak i co jeszcze? Zabierajcie dzieciom wszystko a potem się dziwicie ze nie ma komu grać w pilke nożną, że dzieci krzywe grube itp..... TYlko sie biznes liczy widze.

kaśka - mam super pomysł, zrobimy w Twoim mieszkaniu dom kultury!

Postawimy u Ciebie dzieciom stół do ping-ponga, zrobimy czytelnię... No co, przecież prawo własności się nie liczy to jak komuś zabrać działke to można i mieszkanie? A do Parku JP2 to z dziećmi się przejść niełaska? Wszystko musi być pod nosem, hę?

kaśka - mam super pomysł, zrobimy w Twoim mieszkaniu dom kultury!

Postawimy u Ciebie dzieciom stół do ping-ponga, zrobimy czytelnię... No co, przecież prawo własności się nie liczy to jak komuś zabrać działke to można i mieszkanie? A do Parku JP2 to z dziećmi się przejść niełaska? Wszystko musi być pod nosem, hę?

rozwiń
Avatar
m / 29 września 2014 o 15:43
0

Tak i co jeszcze? Zabierajcie dzieciom wszystko a potem się dziwicie ze nie ma komu grać w pilke nożną, że dzieci krzywe grube itp..... TYlko sie biznes liczy widze.


Tak i co jeszcze? Zabierajcie dzieciom wszystko a potem się dziwicie ze nie ma komu grać w pilke nożną, że dzieci krzywe grube itp..... TYlko sie biznes liczy widze.

Jaka z  Kasi wielka filantropka-cudze tak się miło rozdaje...

Jaka z  Kasi wielka filantropka-cudze tak się miło rozdaje...

rozwiń
Avatar
kaśka / 29 września 2014 o 15:35
0

Tak i co jeszcze? Zabierajcie dzieciom wszystko a potem się dziwicie ze nie ma komu grać w pilke nożną, że dzieci krzywe grube itp..... TYlko sie biznes liczy widze.

Avatar
kolo / 29 września 2014 o 15:29
0

Sam sobie zrób boisko na własnej działce kolego polo i wtedy udostępnij publicznie każdemu kto zechce. To jest PRYWATNA własność, nie miejska. To że do tej pory ludzie korzystali z tej działki rekreacyjnie to była tylko i wyłącznie uprzejmość ze strony właściciela. Masz z jednej strony Park, z drugiej strony las i wąwóz - co jeszcze mało, że z butami chcesz włazić w nie swoje?

Avatar
polo / 29 września 2014 o 15:06
0

Won od naszego boiska!!! Dzieci i dorośli to na ulicach mają spędzać wolny czas?

Avatar
malkontent / 29 września 2014 o 14:47
0

Jestem jednym z pierwszych mieszkańców osiedla i odkąd pamiętam mówiło się o szkole w tym miejscu. Ktoś tu podrzucił propozycję z gimnazjum, rzeczywiście jest to jedna z opcji.

Ja bym chciał aby powstał tu orlik i boiska do gry w różne dyscypliny. Dodatkowo optuję za siłownią na świeżym powietrzu. To by było fajne rozwiązanie wg mnie. Niestety, ale chodzą plotki, że ponoć Biedronka (kolejna!!!) ma powstać ponoć. I jak znam życie, to się nie ździwię jak to się tak skończy niestety.

Avatar
boberak / 29 września 2014 o 14:41
0

Niestety kolego/koleżanko, ale to nie ten adres. Projekt przez Ciebie wspomniany ma być przy Jana Pawła II.


Avatar
Adam Barnowski / 29 września 2014 o 14:38
0

A może było by to dobre miejsce na gimnazjum, którego w tej okolicy brakuje. Może pan redaktor spyta się w kuratorium o problem gimnazjum na osiedlu Poręba i Widok.

Avatar
rr / 29 września 2014 o 14:12
0

M-257 Budowa boiska wielofunkcyjnego i placu 
zabaw miejscem rekreacji i integracji 
mieszkańców osiedla Czuby i Węglinek

Avatar
Sławek / 29 września 2014 o 19:26
0

No tak wszyscy by chcieli coś za darmo i czyimś kosztem. Jeśli mieszkacie w Sm Czuby to zwróćcie się do prezesa i Rady osiedla żeby wam wybudowali boiska, korty baseny , ławeczki i co tam wam się jeszcze zamarzy zamiast włazić z butami na nie swój teren i pyszczyć , ze on się wam należy za darmo. A niby dlaczego ? Gdyby właściciele ogrodzili sobie swój teren to też uważalibyście , że wolno wam na niego wchodzić i grać w piłkę. Na miejscu właścicieli ogrodziłbym to albo umieścił tabliczki teren prywatny wstęp wzbroniony .

Avatar
abc / 29 września 2014 o 15:47
0

Tak i co jeszcze? Zabierajcie dzieciom wszystko a potem się dziwicie ze nie ma komu grać w pilke nożną, że dzieci krzywe grube itp..... TYlko sie biznes liczy widze.

kaśka - mam super pomysł, zrobimy w Twoim mieszkaniu dom kultury!

Postawimy u Ciebie dzieciom stół do ping-ponga, zrobimy czytelnię... No co, przecież prawo własności się nie liczy to jak komuś zabrać działke to można i mieszkanie? A do Parku JP2 to z dziećmi się przejść niełaska? Wszystko musi być pod nosem, hę?

kaśka - mam super pomysł, zrobimy w Twoim mieszkaniu dom kultury!

Postawimy u Ciebie dzieciom stół do ping-ponga, zrobimy czytelnię... No co, przecież prawo własności się nie liczy to jak komuś zabrać działke to można i mieszkanie? A do Parku JP2 to z dziećmi się przejść niełaska? Wszystko musi być pod nosem, hę?

rozwiń
Avatar
m / 29 września 2014 o 15:43
0

Tak i co jeszcze? Zabierajcie dzieciom wszystko a potem się dziwicie ze nie ma komu grać w pilke nożną, że dzieci krzywe grube itp..... TYlko sie biznes liczy widze.


Tak i co jeszcze? Zabierajcie dzieciom wszystko a potem się dziwicie ze nie ma komu grać w pilke nożną, że dzieci krzywe grube itp..... TYlko sie biznes liczy widze.

Jaka z  Kasi wielka filantropka-cudze tak się miło rozdaje...

Jaka z  Kasi wielka filantropka-cudze tak się miło rozdaje...

rozwiń
Avatar
kaśka / 29 września 2014 o 15:35
0

Tak i co jeszcze? Zabierajcie dzieciom wszystko a potem się dziwicie ze nie ma komu grać w pilke nożną, że dzieci krzywe grube itp..... TYlko sie biznes liczy widze.

Avatar
kolo / 29 września 2014 o 15:29
0

Sam sobie zrób boisko na własnej działce kolego polo i wtedy udostępnij publicznie każdemu kto zechce. To jest PRYWATNA własność, nie miejska. To że do tej pory ludzie korzystali z tej działki rekreacyjnie to była tylko i wyłącznie uprzejmość ze strony właściciela. Masz z jednej strony Park, z drugiej strony las i wąwóz - co jeszcze mało, że z butami chcesz włazić w nie swoje?

Avatar
polo / 29 września 2014 o 15:06
0

Won od naszego boiska!!! Dzieci i dorośli to na ulicach mają spędzać wolny czas?

Avatar
malkontent / 29 września 2014 o 14:47
0

Jestem jednym z pierwszych mieszkańców osiedla i odkąd pamiętam mówiło się o szkole w tym miejscu. Ktoś tu podrzucił propozycję z gimnazjum, rzeczywiście jest to jedna z opcji.

Ja bym chciał aby powstał tu orlik i boiska do gry w różne dyscypliny. Dodatkowo optuję za siłownią na świeżym powietrzu. To by było fajne rozwiązanie wg mnie. Niestety, ale chodzą plotki, że ponoć Biedronka (kolejna!!!) ma powstać ponoć. I jak znam życie, to się nie ździwię jak to się tak skończy niestety.

Avatar
boberak / 29 września 2014 o 14:41
0

Niestety kolego/koleżanko, ale to nie ten adres. Projekt przez Ciebie wspomniany ma być przy Jana Pawła II.


Avatar
Adam Barnowski / 29 września 2014 o 14:38
0

A może było by to dobre miejsce na gimnazjum, którego w tej okolicy brakuje. Może pan redaktor spyta się w kuratorium o problem gimnazjum na osiedlu Poręba i Widok.

Avatar
rr / 29 września 2014 o 14:12
0

M-257 Budowa boiska wielofunkcyjnego i placu 
zabaw miejscem rekreacji i integracji 
mieszkańców osiedla Czuby i Węglinek

Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Rozbierają budynki. W tym miejscu może stanąć hotel

Lublin: Rozbierają budynki. W tym miejscu może stanąć hotel 0 4

Zaczęła się rozbiórka budynków przy ul. 1 Maja, w których miejscu może powstać nowy hotel z częścią gastronomiczną oraz konferencyjną, biurową i handlową.

Lubelscy terytorialsi dostaną nową broń

Lubelscy terytorialsi dostaną nową broń 0 9

W przyszłym roku lubelscy terytorialsi dostaną nową broń. Będą to polskie moździerze LMP-2017.

Najmniej i najbardziej zadłużone gminy i miasta w woj. lubelskim

Najmniej i najbardziej zadłużone gminy i miasta w woj. lubelskim 5 20

Ani złotówki długu nie ma zaledwie jedno spośród 42 miast naszego województwa. To Świdnik. Spośród wszystkich 213 gmin zadłużonych nie jest tylko 10. Najwięcej do spłacenia ma samorząd Lublina, którego dług wynosi prawie tyle, co łączne zadłużenie wszystkich pozostałych gmin z województwa

Mocne, świąteczne granie w Puławach
26 grudnia 2018, 20:30

Mocne, świąteczne granie w Puławach 1 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Peweks w Puławach (ul. Centralna 1) zaprasza na głośny, metalowy koncert w drugi dzień świąt, 26 grudnia o godz. 20.30.

To pierwszy bankomat tego typu w Polsce. "Pracownicy austriackiej firmy byli zaskoczeni..."

To pierwszy bankomat tego typu w Polsce. "Pracownicy austriackiej firmy byli zaskoczeni..." 12 9

Końskowola Mieszkańcy mogą już korzystać z jednego z najnowcześniejszych modeli bankomatów w Polsce. Urządzenie zamontowano przy ul. Pożowskiej na zlecenie miejscowego Banku Spółdzielczego. Kolejny sprzęt tego rodzaju trafi na Rynek w Kazimierzu Dolnym. Maszyna umożliwia wpłaty i wypłaty gotówki.

Sylwester miejski 2018/19 w Lublinie: Już wiemy, kto wystąpi

Sylwester miejski 2018/19 w Lublinie: Już wiemy, kto wystąpi 38 14

Znamy szczegóły plenerowej imprezy sylwestrowej, która tym razem będzie zorganizowana na dwóch scenach ustawionych na końcach deptaka Krakowskiego Przedmieścia. Z jednej strony wystąpią DJ-e z Litwy, z drugiej znani już w Lublinie rodzimi muzycy. Okazuje się, że będzie też trzecia, ze sztukmistrzami

Prapremiera polska spektaklu "Marleni" Teatru Starego
12 stycznia 2019, 12:00

Prapremiera polska spektaklu "Marleni" Teatru Starego 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 12 stycznia o godz. 19 w Teatrze Starym odbędzie się uroczysta prapremiera polska spektaklu Marleni na podstawie sztuki Thei Dorn. Przedstawienie reżyseruje Mikołaj Grabowski.

Sąsiadka zamieniła ich życie w horror. Lokatorzy wyprowadzają się
film

Sąsiadka zamieniła ich życie w horror. Lokatorzy wyprowadzają się 0 5

Jeden z bloków w podwarszawskim Karczewie wyludnia się. Lokatorzy wyprowadzają się, bo nie chcą żyć z uciążliwą sąsiadką. Dlaczego od lat nikt nie potrafi rozwiązać problemu?

25 lat politologii UMCS. Uniwersytet podpisał umowę na budowę nowej siedziby
galeria

25 lat politologii UMCS. Uniwersytet podpisał umowę na budowę nowej siedziby 18 11

Chyba najmilszą niespodziankę władzom Wydziału Politologii UMCS w Lublinie, jego pracownikom i studentom przygotował rektor tej uczelni prof. Stanisław Michałowski. – Dwa dni temu podpisaliśmy z firmą Warbud umowę na budowę nowej siedziby wydziału – oznajmił w piątek rektor podczas uroczystości 25-lecia Wydziału Politologii.

"Lubelskie drogi do wolności". Wystawa na dworcu [zdjęcia]
galeria

"Lubelskie drogi do wolności". Wystawa na dworcu [zdjęcia] 0 1

40 prac uczniów z całego województwa wyróżniono w konkursie plastycznym „lubelskie drogi do Wolności” zorganizowanym przez spółkę Lubelskie Dworce.

By zupa była niedroga. UMCS chce wskrzesić swoją dawną stołówkę

By zupa była niedroga. UMCS chce wskrzesić swoją dawną stołówkę 84 8

Największa lubelska uczelnia postanowiła wskrzesić zamkniętą przed laty stołówkę. Chcieli tego sami studenci, którzy prosili o miejsce, gdzie będą mogli zjeść tanio, smacznie i jeszcze raz tanio. Rektor UMCS obiecał, że stołówka powróci i właśnie zabiera się za remont budynku przy Langiewicza, choć nie jest to łatwe

TBV Start - King Szczecin, w niedzielę o godz. 18.30

TBV Start - King Szczecin, w niedzielę o godz. 18.30 0 0

Kibice w hali Globus będą mogli po raz pierwszy obejrzeć w akcji Joe Thomassona

16-metrowa choinka stanęła w centrum Lublina [zdjęcia]
galeria

16-metrowa choinka stanęła w centrum Lublina [zdjęcia] 1 4

16-metrowa choinka stanęła w piątek na placu przed pedetem, tuż przy szopce.

Jadłodzielnia w Lublinie już otwarta. Nawet garmażerka i sklepy będą tu zostawiać swoje jedzenie [wideo]
galeria
film

Jadłodzielnia w Lublinie już otwarta. Nawet garmażerka i sklepy będą tu zostawiać swoje jedzenie [wideo] 103 8

Zasada jest prosta: masz za dużo jedzenia, możesz je tu przynieść. Chcesz coś wziąć, to po prostu bierzesz. Za nic nie musisz płacić, ani nikogo pytać o zgodę. Samoobsługowa Jadłodzielnia działa od piątku na targowisku przy al. Tysiąclecia w Lublinie.