Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

25 listopada 2010 r.
20:59
Edytuj ten wpis

Nowe radio "Freee" w Lublinie. Muzycznie ma być jak Radio Eska

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 35 A A

Nowe radio w Lublinie wystartuje jutro na częstotliwości 89,9 MHz. Swój program zacznie nadawać o godz. 22. Radio Freee to nowy kanał Polskiego Radia Lublin. Ma być adresowany do młodych ludzi, a muzycznie przypominać Radio Eska.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Radio zainauguruje swą działalność wielką imprezą, która rozpocznie się w sobotę o godz. 22 w klubie Fashion przy Okopowej w Lublinie. Stamtąd też wyemitowana zostanie pierwsza audycja. Publiczne Radio Lublin zdecydowało się na uruchomienie takiego kanału, by pozyskać nowych, młodszych słuchaczy.

– Chcemy, żeby programy nie były względem siebie konkurencyjne, ale się uzupełniały – wyjaśnia Mariusz Herman, szef nowego radia. Rozgłośnia adresowana jest do słuchaczy między 20 a 35 rokiem życia. – Takich, którzy interesują się kulturą i muzyką.

Krótkie serwisy informacyjne mają być poświęcone wydarzeniom z terenu Lublina. Ale nie będzie w nich polityki. – Bo nią nadal zajmować się będzie stacja-matka, czyli Radio Lublin – zastrzega Herman. – Będą też szybkie relacje z miasta.

Muzyka ma być zdominowana przez pop i dance, stacja chce grać najnowsze utwory, co w specjalistycznym języku określane jest jako format CHR (z ang. Contemporary Hit Radio – radio ze współczesnymi przebojami). Taki sam format ma też Radio Eska.

– Grupa, do której kierujemy program, jest podobna do tej, którą ma Eska, czy wręcz ta sama. Ale chcemy odróżniać się przede wszystkim lokalnością. Eska jest stacją radiową z Warszawy, my jesteśmy z Lublina. Eska ma tylko krótkie wejścia z miasta, a my będziemy dawać niewspółmiernie więcej tematów – dodaje Herman.

W lutym lub marcu na antenie Freee pojawią się też audycje autorskie. Ich lista zostanie ustalona po zaplanowanym na luty badaniu gustów muzycznych słuchaczy. Na początku nocne pasmo ma być emitowane automatycznie przez system komputerowy, docelowo wszystkie audycje przez całą dobę mają być prowadzone na żywo.

Załogę nowej stacji stanowią młodzi ludzie wybrani w trzech castingach, na które zgłosiło się ponad 300 osób. Wybrano z nich osiem, dołączyły do nich osoby z Radia Lublin, które były tam stażystami. Większość prezenterów jest z naboru, za to zdecydowaną większość dziennikarzy informacyjnych przejęto od Radia Lublin.


Komentarze 35

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
donkojot / 16 marca 2011 o 08:19
0
Dokładnie tak.
Szefem waszego ukochanego rafia Free jest M.Herman
Znany nie tylko w Częstochowie z przekrętów i oszustw.
Niedawno był założycielem Częstochowskiego portalu dziennik.cz
Jak szybko powstał tak szybko padł.
Pan M.Herman napełni kieszenie i ulotni się z Lublina zostawiając je z długami a ludziom nie zapłaci pełnych wypłat.
proponuje skontaktować się z ludźmi którzy pracowali dl M.H w portalu dziennik.cz.
Avatar
terefere / 1 grudnia 2010 o 12:18
0
Jeśli zajmuje się tym Herman, to szybko radio upadnie, będzie miało nieziemskie długi, a on sam się przeniesie w inny koniec Polski. Polecam historię Radia City w Częstochowie.
Avatar
SUPER / 30 listopada 2010 o 18:38
0
to radio żądzi a ci co sie nie znaja niech sie nie odzywaja...
RADIO FREEE ŻĄDZI!!!!
Avatar
Dariusz / 28 listopada 2010 o 12:37
0
Ja też zgadzam się z moimi przedmówczami. Zwłaszcza że weszli w format CHR. To trudny format tak naprawdę bo młody słuchacz ma zmienne gusty i trudno go przywiązać do jednej stacji. A pozatym ten tort z tym formatem radia już jest podzielony.
A tu nagle pstryk weszło nowe radio, prawie że z kosmosu, ni stąd nie zowąd i gra.
Nie przygotowali nawet żadnej akcji informacyjnej, marketingowej... więc promocja w radiu leży. Nawet nigdzie się nie reklamowali sami z siebie. Promocji nie ma w ogóle nawet gdy już wystartowali na pół gwizdka (brak strony www, brak reklamy własnej, brak transmisji on-line).

Tort CHR już jest tak naprawdę podzielony.
1. bo jest wierna grupa słuchaczy RMF Maxxx która słucha przez internet lub na 106,5MHz (południe i zachód Lublina odbiera normalnie). Maxx to sprawdzona marka.
2. jest wierna grupa Radia Eska, która wiernie wspiera tę stację bo Radio Eska ma świetny marketing (np. swój portal społeczenościowy na eska.pl) i umie przywiązać młodego słuchacza do siebie (głównie dzięki popisom prowadzących i różnym śmieszno-głupim audycjom) no i ma zaplecze wiedzy i kasy.
3. Jest Polskie Radio Program Czwarty który też ma podobny format tyle że jest tam więcej muzyki właśnie "nie eskowej i nie maxowej" wg. mnie ma najlepszy kontakt ze słuchaczem (liczne konkursy codziennie, kontakt-komentarze sms, audycje młodzieżowo-tematyczne). Sam ich słucham ostatnio i uważam że są dobrze zorganizowani, wiedzą co chcą robić i umieją to robić..
Więc gdzie tu ten kawałęk tortu co można ugryźć? Samą muzyką łupanką nic się nie zrobi.

No i ta nazwa - nie przekonywująca, która nie wiadomo co oznacza (freewolne radio? freewolna muzyka? kicz.) - nowa stacja która nie ma żadnego zaplecza, żadnego know-how zaczyna kompletnie od zera, stacja po której nie wiadomo czego się spodziewać. No i nie te pieniądze - Radio Lublin nie ma tyle kasy co Broker.FM czy GrupaRadiowa TIME. No i ta nowa stacja ciągnie na swoich plecach za sobą banner "Radio Lublin" który więcej szkodzi niż pomaga. Młody człowiek na słowo "Radio Lublin" robi kwaśną minę.
Najlepiejby zrobili jakby ogłosili przetarg na tę wolną częstotliwość 89,9 i sprzedali ją temu który wystawi najlepszą cenę... chociażby grubą kasiorę zarobili. Uważam że rok "pograją sobie" i radio zostanie sprzedane. I tyle.
Ja też zgadzam się z moimi przedmówczami. Zwłaszcza że weszli w format CHR. To trudny format tak naprawdę bo młody słuchacz ma zmienne gusty i trudno go przywiązać do jednej stacji. A pozatym ten tort z tym formatem radia już jest podzielony.
A tu nagle pstryk weszło nowe radio, prawie że z kosmosu, ni stąd nie zowąd i gra.
Nie przygotowali nawet żadnej akcji informacyjnej, marketingowej... więc promocja w radiu leży. Nawet nigdzie się nie reklamowali sami z siebie. Promocji nie ma w ogóle nawet gdy już wystartowali na pół gwizdk... rozwiń
Avatar
marla / 27 listopada 2010 o 14:15
0
[quote name='Gość' timestamp='1290854420' post='392000']
[color="#FF0000"]ZLIKWIDOWALIŚCIE BARACHOŁKĘ TO WAS NIE SŁUCHAM ![/color]
[/quote]



Zlikwidowali? Serio! NARESZCIE! Toż to totalna obora była ,żeby w radiu publicznym (za moje pieniądze, bo płacę abonament)promować tego typu "muzykę"
Avatar
oooooo / 27 listopada 2010 o 13:45
0
polecam program 4 polskieg radia!!!!!! naprawde!
Avatar
Gość / 27 listopada 2010 o 11:40
0
[color="#FF0000"]ZLIKWIDOWALIŚCIE BARACHOŁKĘ TO WAS NIE SŁUCHAM ![/color]
Avatar
obiektywny / 27 listopada 2010 o 10:56
0
[quote name='Stefan' timestamp='1290851619' post='391960']
Ech, całe szczęście można posłuchać przez internet normalnego radia, jak chodźby Chillizet.

No mogło być nieźle, tymczasem znowu jakaś masakra...to już lepiej posłuchać odgłosów pralki, niż kolejnego formatu typu Eska, pralka przynajmniej nie przeklina.
[/quote]


nie chcesz to nie sluchaj tej czestotliwości proste jak drut, ale nie w burakowie, tutaj kazda inicjatywa skazana jest na porazke przez takie tepe lby jak wy, wam nic nie bedzie pasowac, a ja sie ciesze ze choc te 8 osob znalazlo prace, i kilka nastepnych z radia lublin nie zostalo zwolnionych, mimo iz nie slucham takiej muzyki to cos sie dzieje, zrozumcie to tluki jedne
[quote name='Stefan' timestamp='1290851619' post='391960']
Ech, całe szczęście można posłuchać przez internet normalnego radia, jak chodźby Chillizet.

No mogło być nieźle, tymczasem znowu jakaś masakra...to już lepiej posłuchać odgłosów pralki, niż kolejnego formatu typu Eska, pralka przynajmniej nie przeklina.
[/quote]


nie chcesz to nie sluchaj tej czestotliwości proste jak drut, ale nie w burakowie, tutaj kazda inicjatywa skazana jest na porazke przez takie tepe lby jak w... rozwiń
Avatar
Stefan / 27 listopada 2010 o 10:53
0
Ech, całe szczęście można posłuchać przez internet normalnego radia, jak chodźby Chillizet.

No mogło być nieźle, tymczasem znowu jakaś masakra...to już lepiej posłuchać odgłosów pralki, niż kolejnego formatu typu Eska, pralka przynajmniej nie przeklina.
Avatar
Ździcha / 27 listopada 2010 o 10:48
0
Bydą audycje typu NASZE SPRAWY NA WASZEJ ANTENIE ? Bo u Nas w Lublynie to jezd hid radjowy ! I waszne audycje z drogi TRAFICKS jak to Taskufkasze w korkach stojom i płaczom że nie zarabiajom złotówek !
Avatar
donkojot / 16 marca 2011 o 08:19
0
Dokładnie tak.
Szefem waszego ukochanego rafia Free jest M.Herman
Znany nie tylko w Częstochowie z przekrętów i oszustw.
Niedawno był założycielem Częstochowskiego portalu dziennik.cz
Jak szybko powstał tak szybko padł.
Pan M.Herman napełni kieszenie i ulotni się z Lublina zostawiając je z długami a ludziom nie zapłaci pełnych wypłat.
proponuje skontaktować się z ludźmi którzy pracowali dl M.H w portalu dziennik.cz.
Avatar
terefere / 1 grudnia 2010 o 12:18
0
Jeśli zajmuje się tym Herman, to szybko radio upadnie, będzie miało nieziemskie długi, a on sam się przeniesie w inny koniec Polski. Polecam historię Radia City w Częstochowie.
Avatar
SUPER / 30 listopada 2010 o 18:38
0
to radio żądzi a ci co sie nie znaja niech sie nie odzywaja...
RADIO FREEE ŻĄDZI!!!!
Avatar
Dariusz / 28 listopada 2010 o 12:37
0
Ja też zgadzam się z moimi przedmówczami. Zwłaszcza że weszli w format CHR. To trudny format tak naprawdę bo młody słuchacz ma zmienne gusty i trudno go przywiązać do jednej stacji. A pozatym ten tort z tym formatem radia już jest podzielony.
A tu nagle pstryk weszło nowe radio, prawie że z kosmosu, ni stąd nie zowąd i gra.
Nie przygotowali nawet żadnej akcji informacyjnej, marketingowej... więc promocja w radiu leży. Nawet nigdzie się nie reklamowali sami z siebie. Promocji nie ma w ogóle nawet gdy już wystartowali na pół gwizdka (brak strony www, brak reklamy własnej, brak transmisji on-line).

Tort CHR już jest tak naprawdę podzielony.
1. bo jest wierna grupa słuchaczy RMF Maxxx która słucha przez internet lub na 106,5MHz (południe i zachód Lublina odbiera normalnie). Maxx to sprawdzona marka.
2. jest wierna grupa Radia Eska, która wiernie wspiera tę stację bo Radio Eska ma świetny marketing (np. swój portal społeczenościowy na eska.pl) i umie przywiązać młodego słuchacza do siebie (głównie dzięki popisom prowadzących i różnym śmieszno-głupim audycjom) no i ma zaplecze wiedzy i kasy.
3. Jest Polskie Radio Program Czwarty który też ma podobny format tyle że jest tam więcej muzyki właśnie "nie eskowej i nie maxowej" wg. mnie ma najlepszy kontakt ze słuchaczem (liczne konkursy codziennie, kontakt-komentarze sms, audycje młodzieżowo-tematyczne). Sam ich słucham ostatnio i uważam że są dobrze zorganizowani, wiedzą co chcą robić i umieją to robić..
Więc gdzie tu ten kawałęk tortu co można ugryźć? Samą muzyką łupanką nic się nie zrobi.

No i ta nazwa - nie przekonywująca, która nie wiadomo co oznacza (freewolne radio? freewolna muzyka? kicz.) - nowa stacja która nie ma żadnego zaplecza, żadnego know-how zaczyna kompletnie od zera, stacja po której nie wiadomo czego się spodziewać. No i nie te pieniądze - Radio Lublin nie ma tyle kasy co Broker.FM czy GrupaRadiowa TIME. No i ta nowa stacja ciągnie na swoich plecach za sobą banner "Radio Lublin" który więcej szkodzi niż pomaga. Młody człowiek na słowo "Radio Lublin" robi kwaśną minę.
Najlepiejby zrobili jakby ogłosili przetarg na tę wolną częstotliwość 89,9 i sprzedali ją temu który wystawi najlepszą cenę... chociażby grubą kasiorę zarobili. Uważam że rok "pograją sobie" i radio zostanie sprzedane. I tyle.
Ja też zgadzam się z moimi przedmówczami. Zwłaszcza że weszli w format CHR. To trudny format tak naprawdę bo młody słuchacz ma zmienne gusty i trudno go przywiązać do jednej stacji. A pozatym ten tort z tym formatem radia już jest podzielony.
A tu nagle pstryk weszło nowe radio, prawie że z kosmosu, ni stąd nie zowąd i gra.
Nie przygotowali nawet żadnej akcji informacyjnej, marketingowej... więc promocja w radiu leży. Nawet nigdzie się nie reklamowali sami z siebie. Promocji nie ma w ogóle nawet gdy już wystartowali na pół gwizdk... rozwiń
Avatar
marla / 27 listopada 2010 o 14:15
0
[quote name='Gość' timestamp='1290854420' post='392000']
[color="#FF0000"]ZLIKWIDOWALIŚCIE BARACHOŁKĘ TO WAS NIE SŁUCHAM ![/color]
[/quote]



Zlikwidowali? Serio! NARESZCIE! Toż to totalna obora była ,żeby w radiu publicznym (za moje pieniądze, bo płacę abonament)promować tego typu "muzykę"
Avatar
oooooo / 27 listopada 2010 o 13:45
0
polecam program 4 polskieg radia!!!!!! naprawde!
Avatar
Gość / 27 listopada 2010 o 11:40
0
[color="#FF0000"]ZLIKWIDOWALIŚCIE BARACHOŁKĘ TO WAS NIE SŁUCHAM ![/color]
Avatar
obiektywny / 27 listopada 2010 o 10:56
0
[quote name='Stefan' timestamp='1290851619' post='391960']
Ech, całe szczęście można posłuchać przez internet normalnego radia, jak chodźby Chillizet.

No mogło być nieźle, tymczasem znowu jakaś masakra...to już lepiej posłuchać odgłosów pralki, niż kolejnego formatu typu Eska, pralka przynajmniej nie przeklina.
[/quote]


nie chcesz to nie sluchaj tej czestotliwości proste jak drut, ale nie w burakowie, tutaj kazda inicjatywa skazana jest na porazke przez takie tepe lby jak wy, wam nic nie bedzie pasowac, a ja sie ciesze ze choc te 8 osob znalazlo prace, i kilka nastepnych z radia lublin nie zostalo zwolnionych, mimo iz nie slucham takiej muzyki to cos sie dzieje, zrozumcie to tluki jedne
[quote name='Stefan' timestamp='1290851619' post='391960']
Ech, całe szczęście można posłuchać przez internet normalnego radia, jak chodźby Chillizet.

No mogło być nieźle, tymczasem znowu jakaś masakra...to już lepiej posłuchać odgłosów pralki, niż kolejnego formatu typu Eska, pralka przynajmniej nie przeklina.
[/quote]


nie chcesz to nie sluchaj tej czestotliwości proste jak drut, ale nie w burakowie, tutaj kazda inicjatywa skazana jest na porazke przez takie tepe lby jak w... rozwiń
Avatar
Stefan / 27 listopada 2010 o 10:53
0
Ech, całe szczęście można posłuchać przez internet normalnego radia, jak chodźby Chillizet.

No mogło być nieźle, tymczasem znowu jakaś masakra...to już lepiej posłuchać odgłosów pralki, niż kolejnego formatu typu Eska, pralka przynajmniej nie przeklina.
Avatar
Ździcha / 27 listopada 2010 o 10:48
0
Bydą audycje typu NASZE SPRAWY NA WASZEJ ANTENIE ? Bo u Nas w Lublynie to jezd hid radjowy ! I waszne audycje z drogi TRAFICKS jak to Taskufkasze w korkach stojom i płaczom że nie zarabiajom złotówek !
Zobacz wszystkie komentarze 35

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Będą podwyżki płac dla pielęgniarek z kolejnych szpitali w Lublinie?

Będą podwyżki płac dla pielęgniarek z kolejnych szpitali w Lublinie? 4 0

W sobotę pielęgniarki ze szpitala przy Jaczewskiego zawarły wstępne porozumienie z dyrekcją kończące pięciodniowy strajk. Czy ich koleżanki z pozostałych szpitali klinicznych pójdą w ich ślady i zaostrzą swoje działania?

Koncert Companions w Akwarela Cafe
20 lipca 2018, 19:30

Koncert Companions w Akwarela Cafe 0 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 20 lipca o godz. 19.30 na letniej scenie Akwarela Cafe (Rynek 6) wystąpi zespół Companions.

Łęczna: Gdzie zbudować domki dla kotów?

Łęczna: Gdzie zbudować domki dla kotów? 0 0

Do końca sierpnia można zgłaszać propozycje lokalizacji trzech domków dla kotów. Na sygnały od mieszkańców czeka Referat Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Łęcznej.

Padwa Zamość dołącza do grona pierwszoligowców

Padwa Zamość dołącza do grona pierwszoligowców 1 0

AZS AWF Biała Podlaska i MKS Padwa Zamość w nowym sezonie występować będą w grupie C. Na kibiców piłki ręcznej na tym poziomie rozgrywkowym czekają trzy nowe grupy, w każdej znalazło się 12 drużyn

Donald Trump: Prezydent Putin zdecydowanie zaprzeczył, że ingerował w wybory w USA
film

Donald Trump: Prezydent Putin zdecydowanie zaprzeczył, że ingerował w wybory w USA 0 0

– Nasze stosunki nigdy nie były tak złe, ale to się zmieniło cztery godziny temu – ocenił po spotkaniu z prezydentem Rosji Donald Trump.

Biała Podlaska: Skasuj bilet smartfonem

Biała Podlaska: Skasuj bilet smartfonem 0 0

Pasażerowie miejskiej komunikacji w Białej Podlaskiej mogą kupować bilety za pomocą aplikacji mobilnej mPay. Ceny biletów są takie same, jak w tradycyjnych punktach sprzedaży.

Lublin: Jest zgoda na stację paliw przy ul. Zelwerowicza

Lublin: Jest zgoda na stację paliw przy ul. Zelwerowicza 0 0

Nowa stacja paliw może powstać przy ul. Zelwerowicza 27 w Lublinie.

Puławy: Mieszkańcy ul. Centralnej nocą chcą spać

Puławy: Mieszkańcy ul. Centralnej nocą chcą spać 1 2

Mieszkańcy dwóch bloków z ul. Centralnej zwrócili się do radnego Ignacego Czeżyka (PiS) o pomoc w sprawie zakłócania ciszy nocnej. Chodzi o zbyt głośne przejazdy motocyklistów.

Lublin: Kierowca prowadził miejski autobus i oglądał film w telefonie komórkowym
film

Lublin: Kierowca prowadził miejski autobus i oglądał film w telefonie komórkowym 28 4

Kierowca autobusu linii 32 w Lublinie przez kilka przystanków prowadził oglądając film w telefonie komórkowym. Odłożył go dopiero po interwencji pasażera. Teraz kierowcy grożą konsekwencje służbowe.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018 0 0

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu
20 lipca 2018, 20:30

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu 1 0

W piątek, 20 lipca o godz. 20.30 na Zamku w Kazimierzu Dolnym odbędzie się koncert Sound'n'Grace & Filip Lato.

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo]
film

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo] 9 5

Pani Anna ma 30 lat. W internecie funkcjonuje jako 14-latka i od półtora roku odpowiada na ogłoszenia mężczyzn, oferujących dzieciom seks. Dzięki niej, policja zatrzymała już 40 pedofili.

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej"

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej" 37 29

Setki tysięcy przydrożnych drzew w całym kraju może pójść pod topór. Szykuje się zmiana w prawie ułatwiająca wycinkę. Ekolodzy protestują, a fachowcy od bezpieczeństwa na drogach są w tej sprawie podzieleni.

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc 59 2

6-letni Michałek z Jedlanki urodził się z wadą genetyczną lewej nogi. Chłopczyk marzy aby we wrześniu pójść do zerówki. Będzie to możliwe, jeżeli dziecko przejdzie operację ratującą staw kolanowy i wyskakujące biodro. Ale potrzeba na to 176 tys. zł

Lublin: Zamkną ul. Staszica

Lublin: Zamkną ul. Staszica 0 0

Z powodu awarii kanalizacji burzowej zamknięty dla ruchu będzie we wtorek fragment ul. Staszica.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!