Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

1 marca 2013 r.
14:59
Edytuj ten wpis

Nowe trolejbusy dla Lublina. Bogdan wygrał, ale Solaris się odwołał

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 38 A A
Wozy Bogdan (po lewej) jeżdżą na razie tylko za naszą wschodnią granicą, Solarisy są dobrze znane w
Wozy Bogdan (po lewej) jeżdżą na razie tylko za naszą wschodnią granicą, Solarisy są dobrze znane w

Solaris odwołał się od wyniku przetargu na dostawę 38 trolejbusów dla Lublina. Przetarg wygrało konsorcjum lubelskiej fabryki Ursus i ukraińskiego producenta trolejbusów marki Bogdan.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Naszym zdaniem oferta konsorcjum powinna zostać odrzucona. Składamy odwołanie do Krajowej Izby Odwoławczej – mówi Mateusz Figaszewski, rzecznik Solaris Bus&Coach z podpoznańskiego Bolechowa. KIO będzie mieć 14 dni na wyznaczenie terminu rozprawy.

Polska spółka produkująca pod Poznaniem trolejbusy marki Solaris Trollino była jedną z dwóch firm, które stanęły do ogłoszonego przez Zarząd Transportu Miejskiego przetargu na nowe pojazdy. Wszystkie wozy mają być wyposażone w akumulatory pozwalające na jazdę ulicami, nad którymi nie ma sieci trakcyjnej.

Zwycięska oferta konsorcjum Ursusa i Bogdana opiewała na blisko 65 milionów zł. Ta złożona przez firmę Solaris była droższa o 313 tys. zł. Obie przekraczały jednak kwotę, którą ZTM zarezerwował na zakup, czyli 61,7 mln zł. Taki powód byłby wystarczający dla unieważnienia przetargu i ogłoszenia nowego. Ale prezydent postanowił dołożyć dodatkowe pieniądze. Tymczasem miesiąc przed rozstrzygnięciem przetargu konsul Ukrainy oficjalnie poinformował o planach uruchomienia montażu trolejbusów w Lublinie i o wsparciu Ratusza dla tych zamiarów.

Pojazdy, które wygrały przetarg to model Bogdan T-701.16. Wozy tej marki jeżdżą na razie tylko za naszą wschodnią granicą. Do tej pory wyprodukowano ich 130, tymczasem Solaris ma na swoim koncie prawie 700 trolejbusów, które sprzedał również do Szwecji, Szwajcarii, Włoch, Portugalii i Rumunii, zaś drugim po Czechach rynkiem eksportowym dla trolejbusów tej marki są Węgry. Przegubowe wersje jeżdżą również m.in. w Niemczech i Austrii, a 30 takich wozów jeżdżących po Rzymie ma dodatkowe zasilanie akumulatorowe.

FOT. JACEK ŚWIERCZYŃSKI/ARCHIWUM
Solarisy są dobrze znane w wielu europejskich krajach
FOT. BOGDAN MOTORS
Wozy Bogdan jeżdżą na razie tylko za naszą wschodnią granicą

Komentarze 38

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
trolejbus/solaris148 / 10 stycznia 2015 o 18:07
0
Solarisy lepiej się prezentują i
Są porządniejsze a ursusy brzydkie i
Co chwile się psują! Poco one tu są!
Avatar
egz / 17 marca 2013 o 15:36
0
rzeczywiscie Bogdan ladny, chociaz te tylne drzwi moglyby byc dwuskrzydlowe. ogolnie przegubowiec tez ciekawie sie prezentuje
Avatar
nyga / 17 marca 2013 o 15:26
0
[quote name='mn' timestamp='1362164322' post='740194']
[size=4]
Policz najpierw kretyński cwelu ile będą kosztować naprawy i przestoje tego syfu. Ile miejsc pracy mogło by powstać gdyby nie konieczność ciągłego i nieustannego dopłacania do niekończących się napraw tego syfu. Rusz durniu łbem!!! Ukraińcy w mglisty i niekonkretny sposób wspomnieli o ewentualnej możliwości składania części wozów w Polsce. A prawda jest taka, że dadzą swoich ludzi!!! O jakiej promocji regionu ty mówisz kretynie? Raczej będzie to właśnie ogólnopolska kompromitacja regionu, który chce montować coś czego nigdzie w Europie zachodniej NIE CHCĄ! A miejsc pracy ile powstanie? 5, 6 a może 7 w tym dwóch ukraińskich prezesów. I z założenia będą to miejsca pracy chwilowe, które po montażu 38 sztuk wozów zostaną zlikwidowane. I powtarzam, że ewentualna korzyść z krótkotrwałego zatrudnienia 5 Polaków i 2 ukraińskich Prezesów będzie niczym wobec wielkiego marnotrawstwa publicznych pieniędzy na niekończące się naprawy i problemy z częściami i serwisem, na który trzeba będzie czekać po 2-3 miesiące. Już tak jest z białoruskim Mazem, który więcej stoi w halach naprawczych i czeka na części niż jeździ. Ale ty tłumoku jesteś zbyt tępy, żeby ogarnąć to swoim durnym łbem półgłówka! Żal mi takiego cwela jak ty.
[/quote]


ale polaczek hahaha
[quote name='mn' timestamp='1362164322' post='740194']
[size=4]
Policz najpierw kretyński cwelu ile będą kosztować naprawy i przestoje tego syfu. Ile miejsc pracy mogło by powstać gdyby nie konieczność ciągłego i nieustannego dopłacania do niekończących się napraw tego syfu. Rusz durniu łbem!!! Ukraińcy w mglisty i niekonkretny sposób wspomnieli o ewentualnej możliwości składania części wozów w Polsce. A prawda jest taka, że dadzą swoich ludzi!!! O jakiej promocji regionu ty mówisz ... rozwiń
Avatar
Bohdan / 5 marca 2013 o 17:00
0
Bogdan ładniejszy.I będzie produkowany w Lublinie.A Solaris......?
Avatar
robi / 2 marca 2013 o 13:02
0
[quote name='hahha' timestamp='1362163408' post='740184']
oks wiec ponad500 osób na bruk z Żagla, niedgługo uslyszymy kolejne zwolnienia - 300 osób z KBC wiec nawet kilka miejsc pracY w Lbn sa cenniejsze niz inne np we wrocławiu . Dwa matoły które pisza o pudełkach itp. nie maja naprawde zielonego pojęcia jak w tej chwil działa i bedzie działąć firma, ktora bedzie składać trajtki z Bogdana. podtrzymuje- naprawde, jak tacy deb***e miejszkaja w lublinie ze kilka miejsc pracy to dla nich nic( w jednej fabryce) to teraz rozumiem dlaczego lublin i cala sciana wschodnia to zadupie polski
[/quote]

[quote name='hahha' timestamp='1362163408' post='740184']
oks wiec ponad500 osób na bruk z Żagla, niedgługo uslyszymy kolejne zwolnienia - 300 osób z KBC wiec nawet kilka miejsc pracY w Lbn sa cenniejsze niz inne np we wrocławiu . Dwa matoły które pisza o pudełkach itp. nie maja naprawde zielonego pojęcia jak w tej chwil działa i bedzie działąć firma, ktora bedzie składać trajtki z Bogdana. podtrzymuje- naprawde, jak tacy deb***e miejszkaja w lublinie ze kilka miejsc pracy to dla nich nic( w jednej fabryce) to teraz rozumiem dlaczego lublin i cala sciana wschodnia to zadupie polski
[/quote]to do mnie ta uwaga chłopczyku? Licz się ze słowami bo to że chowasz się gdzieś w norze i obrażasz innych nie oznacza że możesz to robić bezkarnie! Troszeczkę kultury jeżeli chcesz dyskutować z kimś na jakimś poziomie. Ja z Tobą w ten sposób dyskutować nie będę. A skoro już jestem tu to zwracam uwagę na OGÓLNY BILANS korzyści i kosztów tej imprezy. Owszem każde miejsce pracy jest dobre ale co w zamian? Badziewie które większość czasu spędzi w warsztacie zamiast robić to po co jest kupione? Od roboty jest pralka. Tu trzeba pomyśleć i policzyć a nie podniecać się, napalać, obrażać i drzeć japę. Dlatego jesteśmy Polską wschodnią a nie normalną Europą.
[quote name='hahha' timestamp='1362163408' post='740184']
oks wiec ponad500 osób na bruk z Żagla, niedgługo uslyszymy kolejne zwolnienia - 300 osób z KBC wiec nawet kilka miejsc pracY w Lbn sa cenniejsze niz inne np we wrocławiu . Dwa matoły które pisza o pudełkach itp. nie maja naprawde zielonego pojęcia jak w tej chwil działa i bedzie działąć firma, ktora bedzie składać trajtki z Bogdana. podtrzymuje- naprawde, jak tacy deb***e miejszkaja w lublinie ze kilka miejsc pracy to dla nich nic( w jednej fabryce) to ... rozwiń
Avatar
Gość / 2 marca 2013 o 12:34
0
Już w warszawie są rosyjskie pociągi metra, nie dość że plastiki smierdzą to jesczze ciągle się psują, Solaris przynajmniej reprezentuje jakąs jakość
Avatar
Trajluś / 2 marca 2013 o 10:43
0
[quote name='Trolejbusowski' timestamp='1362216175' post='740385']
Bogdan Motors Łuck. [color=#008000]Kilka lat temu miasto Łuck zakupiło używane trolejbusy PR z Lublina:[/color] [color=#0000cd][url="http://www.open.phototrans.eu/14,587688,0,KPNA_Jelcz_PR110E_210.html"]http://www.open.phot...PR110E_210.html[/url][/color]
[color=#0000cd]Napędy w trolejbusie Solaris i napędy w trolejbusie Bogdan[/color] porównywalne- prawdopodobnie produkcji Skoda.
[/quote]

Nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz.

Łuck kupił używane trolejbusy z Lubina w zeszłym roku, a nie kilka lat temu.

Napędy w solarisie - ale jakim ? Bo w samym lublinie są 3 różne, zaś w sumie producentów elektryki do solarisa jest 8. bogdan do tej pory zmontował a raczej zamontowało 3 różne. Jedyny napęd asynchroniczny zamontowany w Bogdanie jest produkcji czeskiego Cegelca i to też tyko w jednym prototypowym egzemplarzu wystawionym na sprzedaż, i nikt go nie chce kupić.
[quote name='Trolejbusowski' timestamp='1362216175' post='740385']
Bogdan Motors Łuck. [color=#008000]Kilka lat temu miasto Łuck zakupiło używane trolejbusy PR z Lublina:[/color] [color=#0000cd][url="http://www.open.phototrans.eu/14,587688,0,KPNA_Jelcz_PR110E_210.html"]http://www.open.phot...PR110E_210.html[/url][/color]
[color=#0000cd]Napędy w trolejbusie Solaris i napędy w trolejbusie Bogdan[/color] porównywalne- prawdopodobnie produkcji Skoda.
[/quote]

Nie masz zielonego pojęcia o czy... rozwiń
Avatar
Trolejbusowski / 2 marca 2013 o 10:22
0
Bogdan Motors Łuck. [color=#008000]Kilka lat temu miasto Łuck zakupiło używane trolejbusy PR z Lublina:[/color] [color=#0000cd][url="http://www.open.phototrans.eu/14,587688,0,KPNA_Jelcz_PR110E_210.html"]http://www.open.phot...PR110E_210.html[/url][/color]
[color=#0000cd]Napędy w trolejbusie Solaris i napędy w trolejbusie Bogdan[/color] porównywalne- prawdopodobnie produkcji Skoda.
Avatar
. / 2 marca 2013 o 10:01
0
To jak z bezrobotnymi - nie zatrudnimy pana/pani, bo nie ma pani doświadczenia. A gdzie je zdobyć, skoro na starcie jest ono wymagane? Co z tego, że Solaris wyprodukował xxx trolejbusów,a Bogdan 130? Za x lat będą mieli może i 700, kto wie. Przecież x lat temu Solaris też nie mógł popisać się setkami pojazdów. Głupie takie podejście, bo eliminuje nowych na rynku, którzy niekoniecznie muszą być kiepscy. Pozdrawiam
Avatar
Aspirant / 2 marca 2013 o 09:55
0
Bogdan Motors Łuck. [color=#008000]Kilka lat temu miasto Łuck zakupiło używane trolejbusy PR z Lublina:[/color] [color=#0000cd][url="http://www.open.phototrans.eu/14,587688,0,KPNA_Jelcz_PR110E_210.html"]http://www.open.phot...PR110E_210.html[/url][/color]
Avatar
trolejbus/solaris148 / 10 stycznia 2015 o 18:07
0
Solarisy lepiej się prezentują i
Są porządniejsze a ursusy brzydkie i
Co chwile się psują! Poco one tu są!
Avatar
egz / 17 marca 2013 o 15:36
0
rzeczywiscie Bogdan ladny, chociaz te tylne drzwi moglyby byc dwuskrzydlowe. ogolnie przegubowiec tez ciekawie sie prezentuje
Avatar
nyga / 17 marca 2013 o 15:26
0
[quote name='mn' timestamp='1362164322' post='740194']
[size=4]
Policz najpierw kretyński cwelu ile będą kosztować naprawy i przestoje tego syfu. Ile miejsc pracy mogło by powstać gdyby nie konieczność ciągłego i nieustannego dopłacania do niekończących się napraw tego syfu. Rusz durniu łbem!!! Ukraińcy w mglisty i niekonkretny sposób wspomnieli o ewentualnej możliwości składania części wozów w Polsce. A prawda jest taka, że dadzą swoich ludzi!!! O jakiej promocji regionu ty mówisz kretynie? Raczej będzie to właśnie ogólnopolska kompromitacja regionu, który chce montować coś czego nigdzie w Europie zachodniej NIE CHCĄ! A miejsc pracy ile powstanie? 5, 6 a może 7 w tym dwóch ukraińskich prezesów. I z założenia będą to miejsca pracy chwilowe, które po montażu 38 sztuk wozów zostaną zlikwidowane. I powtarzam, że ewentualna korzyść z krótkotrwałego zatrudnienia 5 Polaków i 2 ukraińskich Prezesów będzie niczym wobec wielkiego marnotrawstwa publicznych pieniędzy na niekończące się naprawy i problemy z częściami i serwisem, na który trzeba będzie czekać po 2-3 miesiące. Już tak jest z białoruskim Mazem, który więcej stoi w halach naprawczych i czeka na części niż jeździ. Ale ty tłumoku jesteś zbyt tępy, żeby ogarnąć to swoim durnym łbem półgłówka! Żal mi takiego cwela jak ty.
[/quote]


ale polaczek hahaha
[quote name='mn' timestamp='1362164322' post='740194']
[size=4]
Policz najpierw kretyński cwelu ile będą kosztować naprawy i przestoje tego syfu. Ile miejsc pracy mogło by powstać gdyby nie konieczność ciągłego i nieustannego dopłacania do niekończących się napraw tego syfu. Rusz durniu łbem!!! Ukraińcy w mglisty i niekonkretny sposób wspomnieli o ewentualnej możliwości składania części wozów w Polsce. A prawda jest taka, że dadzą swoich ludzi!!! O jakiej promocji regionu ty mówisz ... rozwiń
Avatar
Bohdan / 5 marca 2013 o 17:00
0
Bogdan ładniejszy.I będzie produkowany w Lublinie.A Solaris......?
Avatar
robi / 2 marca 2013 o 13:02
0
[quote name='hahha' timestamp='1362163408' post='740184']
oks wiec ponad500 osób na bruk z Żagla, niedgługo uslyszymy kolejne zwolnienia - 300 osób z KBC wiec nawet kilka miejsc pracY w Lbn sa cenniejsze niz inne np we wrocławiu . Dwa matoły które pisza o pudełkach itp. nie maja naprawde zielonego pojęcia jak w tej chwil działa i bedzie działąć firma, ktora bedzie składać trajtki z Bogdana. podtrzymuje- naprawde, jak tacy deb***e miejszkaja w lublinie ze kilka miejsc pracy to dla nich nic( w jednej fabryce) to teraz rozumiem dlaczego lublin i cala sciana wschodnia to zadupie polski
[/quote]

[quote name='hahha' timestamp='1362163408' post='740184']
oks wiec ponad500 osób na bruk z Żagla, niedgługo uslyszymy kolejne zwolnienia - 300 osób z KBC wiec nawet kilka miejsc pracY w Lbn sa cenniejsze niz inne np we wrocławiu . Dwa matoły które pisza o pudełkach itp. nie maja naprawde zielonego pojęcia jak w tej chwil działa i bedzie działąć firma, ktora bedzie składać trajtki z Bogdana. podtrzymuje- naprawde, jak tacy deb***e miejszkaja w lublinie ze kilka miejsc pracy to dla nich nic( w jednej fabryce) to teraz rozumiem dlaczego lublin i cala sciana wschodnia to zadupie polski
[/quote]to do mnie ta uwaga chłopczyku? Licz się ze słowami bo to że chowasz się gdzieś w norze i obrażasz innych nie oznacza że możesz to robić bezkarnie! Troszeczkę kultury jeżeli chcesz dyskutować z kimś na jakimś poziomie. Ja z Tobą w ten sposób dyskutować nie będę. A skoro już jestem tu to zwracam uwagę na OGÓLNY BILANS korzyści i kosztów tej imprezy. Owszem każde miejsce pracy jest dobre ale co w zamian? Badziewie które większość czasu spędzi w warsztacie zamiast robić to po co jest kupione? Od roboty jest pralka. Tu trzeba pomyśleć i policzyć a nie podniecać się, napalać, obrażać i drzeć japę. Dlatego jesteśmy Polską wschodnią a nie normalną Europą.
[quote name='hahha' timestamp='1362163408' post='740184']
oks wiec ponad500 osób na bruk z Żagla, niedgługo uslyszymy kolejne zwolnienia - 300 osób z KBC wiec nawet kilka miejsc pracY w Lbn sa cenniejsze niz inne np we wrocławiu . Dwa matoły które pisza o pudełkach itp. nie maja naprawde zielonego pojęcia jak w tej chwil działa i bedzie działąć firma, ktora bedzie składać trajtki z Bogdana. podtrzymuje- naprawde, jak tacy deb***e miejszkaja w lublinie ze kilka miejsc pracy to dla nich nic( w jednej fabryce) to ... rozwiń
Avatar
Gość / 2 marca 2013 o 12:34
0
Już w warszawie są rosyjskie pociągi metra, nie dość że plastiki smierdzą to jesczze ciągle się psują, Solaris przynajmniej reprezentuje jakąs jakość
Avatar
Trajluś / 2 marca 2013 o 10:43
0
[quote name='Trolejbusowski' timestamp='1362216175' post='740385']
Bogdan Motors Łuck. [color=#008000]Kilka lat temu miasto Łuck zakupiło używane trolejbusy PR z Lublina:[/color] [color=#0000cd][url="http://www.open.phototrans.eu/14,587688,0,KPNA_Jelcz_PR110E_210.html"]http://www.open.phot...PR110E_210.html[/url][/color]
[color=#0000cd]Napędy w trolejbusie Solaris i napędy w trolejbusie Bogdan[/color] porównywalne- prawdopodobnie produkcji Skoda.
[/quote]

Nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz.

Łuck kupił używane trolejbusy z Lubina w zeszłym roku, a nie kilka lat temu.

Napędy w solarisie - ale jakim ? Bo w samym lublinie są 3 różne, zaś w sumie producentów elektryki do solarisa jest 8. bogdan do tej pory zmontował a raczej zamontowało 3 różne. Jedyny napęd asynchroniczny zamontowany w Bogdanie jest produkcji czeskiego Cegelca i to też tyko w jednym prototypowym egzemplarzu wystawionym na sprzedaż, i nikt go nie chce kupić.
[quote name='Trolejbusowski' timestamp='1362216175' post='740385']
Bogdan Motors Łuck. [color=#008000]Kilka lat temu miasto Łuck zakupiło używane trolejbusy PR z Lublina:[/color] [color=#0000cd][url="http://www.open.phototrans.eu/14,587688,0,KPNA_Jelcz_PR110E_210.html"]http://www.open.phot...PR110E_210.html[/url][/color]
[color=#0000cd]Napędy w trolejbusie Solaris i napędy w trolejbusie Bogdan[/color] porównywalne- prawdopodobnie produkcji Skoda.
[/quote]

Nie masz zielonego pojęcia o czy... rozwiń
Avatar
Trolejbusowski / 2 marca 2013 o 10:22
0
Bogdan Motors Łuck. [color=#008000]Kilka lat temu miasto Łuck zakupiło używane trolejbusy PR z Lublina:[/color] [color=#0000cd][url="http://www.open.phototrans.eu/14,587688,0,KPNA_Jelcz_PR110E_210.html"]http://www.open.phot...PR110E_210.html[/url][/color]
[color=#0000cd]Napędy w trolejbusie Solaris i napędy w trolejbusie Bogdan[/color] porównywalne- prawdopodobnie produkcji Skoda.
Avatar
. / 2 marca 2013 o 10:01
0
To jak z bezrobotnymi - nie zatrudnimy pana/pani, bo nie ma pani doświadczenia. A gdzie je zdobyć, skoro na starcie jest ono wymagane? Co z tego, że Solaris wyprodukował xxx trolejbusów,a Bogdan 130? Za x lat będą mieli może i 700, kto wie. Przecież x lat temu Solaris też nie mógł popisać się setkami pojazdów. Głupie takie podejście, bo eliminuje nowych na rynku, którzy niekoniecznie muszą być kiepscy. Pozdrawiam
Avatar
Aspirant / 2 marca 2013 o 09:55
0
Bogdan Motors Łuck. [color=#008000]Kilka lat temu miasto Łuck zakupiło używane trolejbusy PR z Lublina:[/color] [color=#0000cd][url="http://www.open.phototrans.eu/14,587688,0,KPNA_Jelcz_PR110E_210.html"]http://www.open.phot...PR110E_210.html[/url][/color]
Zobacz wszystkie komentarze 38

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ciężarówka wjechała w samochód osobowy. Dwie osoby nie żyją
PILNE

Ciężarówka wjechała w samochód osobowy. Dwie osoby nie żyją 2 3

Tragiczny wypadek w miejscowości Leokadiów na trasie DK-12. Nie żyją dwie osoby,

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem 9 1

11-letnie dziecko zostało porażone prądem w wesołym miasteczku w Okunince.

"Wystaw to!" w Labiryncie
20 lipca 2018, 19:00

"Wystaw to!" w Labiryncie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt 2 (ul. Grodzka 3) zaprasza na wernisaż ekspozycji Wystaw to!. Otwarcie wystawy odbędzie się 20 lipca o godz. 19.

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi 29 11

Ze Straży Miejskiej odchodzi co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy – alarmują kontrolerzy z Ratusza. Komendant odpowiada, że zarobki są nieatrakcyjne, a fundusz płac zależy od tego, ile pieniędzy przekaże mu Ratusz. Czy w miejskiej kasie znajdą się pieniądze na podwyżki dla strażników?

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać 0 0

Podawał się za szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na operację córki. Wyłudził od kobiety ponad tysiąc złotych.

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie 2 0

Zawodniczki Górnika Łęczna wracają ze zgrupowania z zaledwie jednym zwycięstwem. Podopiecznym Piotra Mazurkiewicza udało się pokonać białoruski FK Mińsk

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje]
galeria

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje] 0 0

Będzie kolejny etap inwestycji przy ul. Parkowej w Lubartowie. Do końca września ma powstać budynek szatniowo-sanitarny z pełną infrastrukturą, a do lipca przyszłego roku: pełnowymiarowe boisko z naturalną nawierzchnią

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki
Od Czytelnika
galeria

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki 36 18

W niedzielę podczas finału Mistrzostw Świata nie było chętnych na wspólne kibicowanie w Strefie Kibica w Lublinie

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni?

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni? 7 1

Cały tydzień ma być deszczowy. Dzisiaj możemy spodziewać się również burz. IMGW wydał ostrzeżenie

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce 0 3

Na 400 zł została ustalona stawka za jedno miejsce pod wózek gastronomiczny na odnowionym deptaku.

MKS Perła Lublin wraca do treningów

MKS Perła Lublin wraca do treningów 0 3

MKS Lublin dzisiaj wraca do treningów. Zespół mistrzyń Polski wzmocniło aż pięć nowych zawodniczek

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce