Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 stycznia 2013 r.
17:11
Edytuj ten wpis

Nowy cennik MPWiK. Drożej od 1 marca

Autor: Zdjęcie autora drs
0 11 A A
 (Archiwum)
(Archiwum)

To już przesądzone. 1 marca wzrosną ceny wody i koszty odprowadzenia ścieków.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Za metr sześcienny wody zapłacimy 3,47 zł (wzrost o 4,56 proc.), a za odprowadzenie takiej samej ilości ścieków 4,65 zł (wzrost o 2,86 proc.). Jako, że do rozliczeń przyjmuje się, że wytwarzamy tyle samo ścieków, ile pobieramy wody, łączna stawka wyniesie 8.12 zł. Teraz jest to jeszcze 7,84 zł.

Według szacunków MPWiK, przeciętny mieszkaniec zapłaci o 3,36 zł więcej miesięcznie. Spółka tłumaczy podwyżkę inwestycjami, kosztami prądu i malejącą sprzedażą kranówki.

Na czwartkowej sesji Rada Miasta miała głosować nad projektem cennika, ale ostatecznie do tego nie doszło. Radni wycofali ten punkt z porządku obrad. Głosy przeciwników podwyżki i tak by nic nie dały, bo nawet gdyby zyskali większość, to odrzucone przez nich stawki i tak weszłyby w życie. Tak skonstruowane jest prawo.

W takiej sytuacji zwolennicy podwyżek nie muszą głosować za ich wprowadzeniem, bo ceny tak czy inaczej wzrosną, a popierający podwyżkę radni nie zostaną zapamiętani przez wyborców jako ci, którzy chcieli sięgać do ich portfeli. Taki scenariusz powtarza się już od kilku lat.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
dawid1sm12 / 18 stycznia 2013 o 09:44
0
[quote name='Irena' timestamp='1358488854' post='722027']
Bardzo jestem ciekawa, czy w głosowaniu brał i jak głosował radny Marcin Nowak. Wykonuje obowiązki rzecznika prasowego MPWiK. Firma płaci mu pieniądze i dodatkowo ztrudnia jeszcze jednego rzecznika. Czy w tym przypadku nie zachodzi konflikt interesów? Czy ktoś z pracowników MPWiK mógłby powiedzieć więcej o dokonaniach rzecznika Marcina Nowaka?
[/quote]Przecież nie było głosowania ... ["Na czwartkowej sesji Rada Miasta miała głosować nad projektem cennika, ale ostatecznie do tego nie doszło."]
[quote name='Irena' timestamp='1358488854' post='722027']
Bardzo jestem ciekawa, czy w głosowaniu brał i jak głosował radny Marcin Nowak. Wykonuje obowiązki rzecznika prasowego MPWiK. Firma płaci mu pieniądze i dodatkowo ztrudnia jeszcze jednego rzecznika. Czy w tym przypadku nie zachodzi konflikt interesów? Czy ktoś z pracowników MPWiK mógłby powiedzieć więcej o dokonaniach rzecznika Marcina Nowaka?
[/quote]Przecież nie było głosowania ... ["Na czwartkowej sesji Rada Miasta miała głosować nad projekt... rozwiń
Avatar
wodopij / 18 stycznia 2013 o 09:38
0
[quote name='szer' timestamp='1358448912' post='721909']
Pytam się ponownie Pana Prezesa, dlaczego ilość wody równa się ilości ścieków. Oszustwo na SKALĘ OGÓLNOPOLSKĄ,. Nigdy ilość wody z kranu nie jest równoważna z ilością odprowadzanych ścieków, nigdy. Klikanaście milionów rodzin gotuje wodę na herbatę , zupę, podlewa setki tysięcy kwiatków, ogrodów są to niewyobrażalne ilosci litrów wody, które nie trafiają do ścieków a za które MPWiK każąe płacić. Jezeli podniesiecie ceny wody wyliczymy precyzyjnie ile musicie nam kasy oddać i dmuchniemy w prasę ogólnopolską.
[/quote]
Święta prawda.Przecież woda do podlewania kwiatyków,trawników czy też służąca do napełniania basenik ogrodowy (tych dziecięcych z plastiku) nie trafia do kanalizacji.Po wylaniu wsiąka w ziemię.
A może to już "podatek od deszczu"?????
[quote name='szer' timestamp='1358448912' post='721909']
Pytam się ponownie Pana Prezesa, dlaczego ilość wody równa się ilości ścieków. Oszustwo na SKALĘ OGÓLNOPOLSKĄ,. Nigdy ilość wody z kranu nie jest równoważna z ilością odprowadzanych ścieków, nigdy. Klikanaście milionów rodzin gotuje wodę na herbatę , zupę, podlewa setki tysięcy kwiatków, ogrodów są to niewyobrażalne ilosci litrów wody, które nie trafiają do ścieków a za które MPWiK każąe płacić. Jezeli podniesiecie ceny wody wyliczymy prec... rozwiń
Avatar
wodopij / 18 stycznia 2013 o 09:34
0
[size=5]Drożej od 1 marca.[/size]
[size=4]Dziękujemy panie prezydencie (celowo z małych liter) ,dziękujemy państwu radnym.[/size]
[size=4]Teraz to już będzie z czegop dawać nagrody prezesom oraz zatrudnionym spadochroniarzom z magistratu.Zostanie też na inne,ukryte wydatki magistratu (np.na pokropki,na utrzymanie niektórych sutannowych,na nowe etaty w magistracie)[/size]
Avatar
oburzony / 18 stycznia 2013 o 08:25
0
[quote name='Jan' timestamp='1358456064' post='721962']
Do Radnych miasta Lublin i Prezesów spółek miasta

Opamiętajcie się z tymi podwyżkami, dbacie tylko o planowane zyski i premie dala siebie, a kto zaddba o los mieszkańców? cyt.:"Spółka tłumaczy podwyżkę inwestycjami, kosztami prądu i malejącą sprzedażą kranówki." To my już umiemy oszczędzać na wodzie a wy nie potraficie po studiach i szkoleniach lepiej zrządzać kasą? Zciągacie z nas haracze za to że w ogóle żyjemy. Czynsze, woda, energia, śmieci itd zawsze w góre, tylko nasze pensje na czas kryzysu muszą iść w dół. Dosyć tego, bo nas poprostu doprowadzicie do nędzy i co wtedy?
[/quote]Nie opamiętają się.Pazerność wymienionych nie zna granic.Dla nich zarabiających kilkanaście tyś.taka podwyżka to promil,dla nas reszty parę procent.Idiotyczne zbójeckie prawo pozwala monopoliście robić co chce,i nic nikt nie ma do gadania.
[quote name='Jan' timestamp='1358456064' post='721962']
Do Radnych miasta Lublin i Prezesów spółek miasta

Opamiętajcie się z tymi podwyżkami, dbacie tylko o planowane zyski i premie dala siebie, a kto zaddba o los mieszkańców? cyt.:"Spółka tłumaczy podwyżkę inwestycjami, kosztami prądu i malejącą sprzedażą kranówki." To my już umiemy oszczędzać na wodzie a wy nie potraficie po studiach i szkoleniach lepiej zrządzać kasą? Zciągacie z nas haracze za to że w ogóle żyjemy. Czynsze, woda, energ... rozwiń
Avatar
Irena / 18 stycznia 2013 o 07:00
0
Bardzo jestem ciekawa, czy w głosowaniu brał i jak głosował radny Marcin Nowak. Wykonuje obowiązki rzecznika prasowego MPWiK. Firma płaci mu pieniądze i dodatkowo ztrudnia jeszcze jednego rzecznika. Czy w tym przypadku nie zachodzi konflikt interesów? Czy ktoś z pracowników MPWiK mógłby powiedzieć więcej o dokonaniach rzecznika Marcina Nowaka?
Avatar
Waldek1702 / 17 stycznia 2013 o 23:20
0
Oszczędzaj wodę, a więcej zapłacisz za mniej!!!!
Avatar
Jan / 17 stycznia 2013 o 21:54
0
Do Radnych miasta Lublin i Prezesów spółek miasta

Opamiętajcie się z tymi podwyżkami, dbacie tylko o planowane zyski i premie dala siebie, a kto zaddba o los mieszkańców? cyt.:"Spółka tłumaczy podwyżkę inwestycjami, kosztami prądu i malejącą sprzedażą kranówki." To my już umiemy oszczędzać na wodzie a wy nie potraficie po studiach i szkoleniach lepiej zrządzać kasą? Zciągacie z nas haracze za to że w ogóle żyjemy. Czynsze, woda, energia, śmieci itd zawsze w góre, tylko nasze pensje na czas kryzysu muszą iść w dół. Dosyć tego, bo nas poprostu doprowadzicie do nędzy i co wtedy?
Do Radnych miasta Lublin i Prezesów spółek miasta

Opamiętajcie się z tymi podwyżkami, dbacie tylko o planowane zyski i premie dala siebie, a kto zaddba o los mieszkańców? cyt.:"Spółka tłumaczy podwyżkę inwestycjami, kosztami prądu i malejącą sprzedażą kranówki." To my już umiemy oszczędzać na wodzie a wy nie potraficie po studiach i szkoleniach lepiej zrządzać kasą? Zciągacie z nas haracze za to że w ogóle żyjemy. Czynsze, woda, energia, śmieci itd zawsze w góre, tylko nasze pensje na czas kryzysu muszą iść w dół. Dosy... rozwiń
Avatar
nom / 17 stycznia 2013 o 20:46
0
a ty pewnie ~szer~ jak już zjesz tą zupę i wypijesz tą herbatę to pewnie później sikasz do tych kwiatków Uważaj bo jak ci wodociągi podliczą te coca cole, piwa i inne napoje, które kupujesz w sklepie a później spuszczasz do kanalizacji to dowiesz się ile kasy masz oddać )
Avatar
L / 17 stycznia 2013 o 19:55
0
"Spółka tłumaczy podwyżkę inwestycjami, kosztami prądu i malejącą sprzedażą kranówki."
Może nie jestem ekspertem od ekonomii, ale wydaje mi się, że gdy popyt maleje, to podaż i CENY powinny spadać, by dostosować się do rynku i zachęcić konsumentów. A u nas się ich zniechęca... Bo przecież jak woda podrożeje, to ludzie jeszcze mniej będą "kupować kranówki" (nawiasem pisząc: znów totalnie potoczny zwrot w podobno profesjonalnej gazecie).
Avatar
szer / 17 stycznia 2013 o 19:55
0
Pytam się ponownie Pana Prezesa, dlaczego ilość wody równa się ilości ścieków. Oszustwo na SKALĘ OGÓLNOPOLSKĄ,. Nigdy ilość wody z kranu nie jest równoważna z ilością odprowadzanych ścieków, nigdy. Klikanaście milionów rodzin gotuje wodę na herbatę , zupę, podlewa setki tysięcy kwiatków, ogrodów są to niewyobrażalne ilosci litrów wody, które nie trafiają do ścieków a za które MPWiK każąe płacić. Jezeli podniesiecie ceny wody wyliczymy precyzyjnie ile musicie nam kasy oddać i dmuchniemy w prasę ogólnopolską.
Avatar
dawid1sm12 / 18 stycznia 2013 o 09:44
0
[quote name='Irena' timestamp='1358488854' post='722027']
Bardzo jestem ciekawa, czy w głosowaniu brał i jak głosował radny Marcin Nowak. Wykonuje obowiązki rzecznika prasowego MPWiK. Firma płaci mu pieniądze i dodatkowo ztrudnia jeszcze jednego rzecznika. Czy w tym przypadku nie zachodzi konflikt interesów? Czy ktoś z pracowników MPWiK mógłby powiedzieć więcej o dokonaniach rzecznika Marcina Nowaka?
[/quote]Przecież nie było głosowania ... ["Na czwartkowej sesji Rada Miasta miała głosować nad projektem cennika, ale ostatecznie do tego nie doszło."]
[quote name='Irena' timestamp='1358488854' post='722027']
Bardzo jestem ciekawa, czy w głosowaniu brał i jak głosował radny Marcin Nowak. Wykonuje obowiązki rzecznika prasowego MPWiK. Firma płaci mu pieniądze i dodatkowo ztrudnia jeszcze jednego rzecznika. Czy w tym przypadku nie zachodzi konflikt interesów? Czy ktoś z pracowników MPWiK mógłby powiedzieć więcej o dokonaniach rzecznika Marcina Nowaka?
[/quote]Przecież nie było głosowania ... ["Na czwartkowej sesji Rada Miasta miała głosować nad projekt... rozwiń
Avatar
wodopij / 18 stycznia 2013 o 09:38
0
[quote name='szer' timestamp='1358448912' post='721909']
Pytam się ponownie Pana Prezesa, dlaczego ilość wody równa się ilości ścieków. Oszustwo na SKALĘ OGÓLNOPOLSKĄ,. Nigdy ilość wody z kranu nie jest równoważna z ilością odprowadzanych ścieków, nigdy. Klikanaście milionów rodzin gotuje wodę na herbatę , zupę, podlewa setki tysięcy kwiatków, ogrodów są to niewyobrażalne ilosci litrów wody, które nie trafiają do ścieków a za które MPWiK każąe płacić. Jezeli podniesiecie ceny wody wyliczymy precyzyjnie ile musicie nam kasy oddać i dmuchniemy w prasę ogólnopolską.
[/quote]
Święta prawda.Przecież woda do podlewania kwiatyków,trawników czy też służąca do napełniania basenik ogrodowy (tych dziecięcych z plastiku) nie trafia do kanalizacji.Po wylaniu wsiąka w ziemię.
A może to już "podatek od deszczu"?????
[quote name='szer' timestamp='1358448912' post='721909']
Pytam się ponownie Pana Prezesa, dlaczego ilość wody równa się ilości ścieków. Oszustwo na SKALĘ OGÓLNOPOLSKĄ,. Nigdy ilość wody z kranu nie jest równoważna z ilością odprowadzanych ścieków, nigdy. Klikanaście milionów rodzin gotuje wodę na herbatę , zupę, podlewa setki tysięcy kwiatków, ogrodów są to niewyobrażalne ilosci litrów wody, które nie trafiają do ścieków a za które MPWiK każąe płacić. Jezeli podniesiecie ceny wody wyliczymy prec... rozwiń
Avatar
wodopij / 18 stycznia 2013 o 09:34
0
[size=5]Drożej od 1 marca.[/size]
[size=4]Dziękujemy panie prezydencie (celowo z małych liter) ,dziękujemy państwu radnym.[/size]
[size=4]Teraz to już będzie z czegop dawać nagrody prezesom oraz zatrudnionym spadochroniarzom z magistratu.Zostanie też na inne,ukryte wydatki magistratu (np.na pokropki,na utrzymanie niektórych sutannowych,na nowe etaty w magistracie)[/size]
Avatar
oburzony / 18 stycznia 2013 o 08:25
0
[quote name='Jan' timestamp='1358456064' post='721962']
Do Radnych miasta Lublin i Prezesów spółek miasta

Opamiętajcie się z tymi podwyżkami, dbacie tylko o planowane zyski i premie dala siebie, a kto zaddba o los mieszkańców? cyt.:"Spółka tłumaczy podwyżkę inwestycjami, kosztami prądu i malejącą sprzedażą kranówki." To my już umiemy oszczędzać na wodzie a wy nie potraficie po studiach i szkoleniach lepiej zrządzać kasą? Zciągacie z nas haracze za to że w ogóle żyjemy. Czynsze, woda, energia, śmieci itd zawsze w góre, tylko nasze pensje na czas kryzysu muszą iść w dół. Dosyć tego, bo nas poprostu doprowadzicie do nędzy i co wtedy?
[/quote]Nie opamiętają się.Pazerność wymienionych nie zna granic.Dla nich zarabiających kilkanaście tyś.taka podwyżka to promil,dla nas reszty parę procent.Idiotyczne zbójeckie prawo pozwala monopoliście robić co chce,i nic nikt nie ma do gadania.
[quote name='Jan' timestamp='1358456064' post='721962']
Do Radnych miasta Lublin i Prezesów spółek miasta

Opamiętajcie się z tymi podwyżkami, dbacie tylko o planowane zyski i premie dala siebie, a kto zaddba o los mieszkańców? cyt.:"Spółka tłumaczy podwyżkę inwestycjami, kosztami prądu i malejącą sprzedażą kranówki." To my już umiemy oszczędzać na wodzie a wy nie potraficie po studiach i szkoleniach lepiej zrządzać kasą? Zciągacie z nas haracze za to że w ogóle żyjemy. Czynsze, woda, energ... rozwiń
Avatar
Irena / 18 stycznia 2013 o 07:00
0
Bardzo jestem ciekawa, czy w głosowaniu brał i jak głosował radny Marcin Nowak. Wykonuje obowiązki rzecznika prasowego MPWiK. Firma płaci mu pieniądze i dodatkowo ztrudnia jeszcze jednego rzecznika. Czy w tym przypadku nie zachodzi konflikt interesów? Czy ktoś z pracowników MPWiK mógłby powiedzieć więcej o dokonaniach rzecznika Marcina Nowaka?
Avatar
Waldek1702 / 17 stycznia 2013 o 23:20
0
Oszczędzaj wodę, a więcej zapłacisz za mniej!!!!
Avatar
Jan / 17 stycznia 2013 o 21:54
0
Do Radnych miasta Lublin i Prezesów spółek miasta

Opamiętajcie się z tymi podwyżkami, dbacie tylko o planowane zyski i premie dala siebie, a kto zaddba o los mieszkańców? cyt.:"Spółka tłumaczy podwyżkę inwestycjami, kosztami prądu i malejącą sprzedażą kranówki." To my już umiemy oszczędzać na wodzie a wy nie potraficie po studiach i szkoleniach lepiej zrządzać kasą? Zciągacie z nas haracze za to że w ogóle żyjemy. Czynsze, woda, energia, śmieci itd zawsze w góre, tylko nasze pensje na czas kryzysu muszą iść w dół. Dosyć tego, bo nas poprostu doprowadzicie do nędzy i co wtedy?
Do Radnych miasta Lublin i Prezesów spółek miasta

Opamiętajcie się z tymi podwyżkami, dbacie tylko o planowane zyski i premie dala siebie, a kto zaddba o los mieszkańców? cyt.:"Spółka tłumaczy podwyżkę inwestycjami, kosztami prądu i malejącą sprzedażą kranówki." To my już umiemy oszczędzać na wodzie a wy nie potraficie po studiach i szkoleniach lepiej zrządzać kasą? Zciągacie z nas haracze za to że w ogóle żyjemy. Czynsze, woda, energia, śmieci itd zawsze w góre, tylko nasze pensje na czas kryzysu muszą iść w dół. Dosy... rozwiń
Avatar
nom / 17 stycznia 2013 o 20:46
0
a ty pewnie ~szer~ jak już zjesz tą zupę i wypijesz tą herbatę to pewnie później sikasz do tych kwiatków Uważaj bo jak ci wodociągi podliczą te coca cole, piwa i inne napoje, które kupujesz w sklepie a później spuszczasz do kanalizacji to dowiesz się ile kasy masz oddać )
Avatar
L / 17 stycznia 2013 o 19:55
0
"Spółka tłumaczy podwyżkę inwestycjami, kosztami prądu i malejącą sprzedażą kranówki."
Może nie jestem ekspertem od ekonomii, ale wydaje mi się, że gdy popyt maleje, to podaż i CENY powinny spadać, by dostosować się do rynku i zachęcić konsumentów. A u nas się ich zniechęca... Bo przecież jak woda podrożeje, to ludzie jeszcze mniej będą "kupować kranówki" (nawiasem pisząc: znów totalnie potoczny zwrot w podobno profesjonalnej gazecie).
Avatar
szer / 17 stycznia 2013 o 19:55
0
Pytam się ponownie Pana Prezesa, dlaczego ilość wody równa się ilości ścieków. Oszustwo na SKALĘ OGÓLNOPOLSKĄ,. Nigdy ilość wody z kranu nie jest równoważna z ilością odprowadzanych ścieków, nigdy. Klikanaście milionów rodzin gotuje wodę na herbatę , zupę, podlewa setki tysięcy kwiatków, ogrodów są to niewyobrażalne ilosci litrów wody, które nie trafiają do ścieków a za które MPWiK każąe płacić. Jezeli podniesiecie ceny wody wyliczymy precyzyjnie ile musicie nam kasy oddać i dmuchniemy w prasę ogólnopolską.
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 2 3

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 2

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce
wizualizacje
galeria

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce 10 3

43 apartamenty, parking podziemny, lokale usługowe i przede wszystkim przepiękny widok z okien – tak najkrócej opisać można „Apartamenty Bazyliańska 1”. Inwestycja na Zielonym Rynku otrzymała już pozytywną opinię służb konserwatorskich

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami?

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami? 0 0

Rodzinne ogródki działkowe są charakterystycznym elementem miejskiej przestrzeni w Polsce. Przez kilka dekad korzystali z nich pracownicy dużych zakładów oraz lokatorzy spółdzielni mieszkaniowych. W ogrodach uprawiano warzywa i owoce dla swoich rodzin, gdy sklepowe półki były puste. Obecnie coraz więcej ogrodów jest użytkowanych przez młodych ludzi, którzy stawiają nową, typowo rekreacyjną architekturę ogrodową. Co zrobić z odpadami z rozbiórki altany?

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu
Magazyn
galeria

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu 0 0

Dziś rocznica urodzin księdza Ignacego Kłopotowskiego. Był związany z Lublinem ponad 20 lat. Pomagał wykluczonym. Mając ich sporo pod opieką, był specjalistą crowdfundingu i nie był mu obcy fundraising. Z konieczności propagował i stosował idee zero waste. Twórca konsorcjum wydawniczego, publicysta wykorzystujący mechanizmy marketingu i public relations. Co w tym niezwykłego? Błogosławiony ksiądz Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu.

Turniej Purpurowej Róży

Turniej Purpurowej Róży 0 0

Waleczni wojownicy z Magicznych Ogrodów ogłaszają turniej, który ma rozstrzygnąć, która armia jest najsprawniejsza! Czy to zaszczytne miano przypadnie wojownikom dowodzonym przez Thoroda Raptora, czy może Bestiom Araga?

IV NightSkating Lublin 2018: Rolkarze dla zwierząt
21 lipca 2018, 20:00

IV NightSkating Lublin 2018: Rolkarze dla zwierząt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Fani rolek i wrotek ponownie wyjadą w nocy na ulice miasta. Kolejną edycję NightSkating Lublin zaplanowano na sobotę. Tym razem przejażdżka będzie połączona z akcją charytatywną.

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka
22 lipca 2018, 12:00

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka 1 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 22 lipca o godz. 12 w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) odbędzie się turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski 2018 w grze planszowej Neuroshima Hex. Chętni mogą zapisywać się do udziału od godz. 11.30 na miejscu.

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście 31 3

Milionowym klientem pochwalił się dzisiaj kompleks pływacki Aqua Lublin przy Al. Zygmuntowskich. Pani Anna, która miała to szczęście, dostała rodzinny karnet do Aqua Lublin.

1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy. Zbiórka na środki transportu dla misjonarzy

1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy. Zbiórka na środki transportu dla misjonarzy 0 1

W niedzielę zaczyna się Akcja św. Krzysztofa – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. W ubiegłym roku dzięki przekazanym pieniądzom udało się spełnić prośby polskich misjonarzy w 30 krajach świata.

Pokazy fontanny na placu Litewskim w Lublinie: Nowe widowisko "Anioły lubelskie"

Pokazy fontanny na placu Litewskim w Lublinie: Nowe widowisko "Anioły lubelskie" 6 0

Co Gdzie Kiedy. Już w piątek 20 lipca po raz pierwszy pokazane zostanie w fontannie na pl. Litewskim nowe widowisko „Anioły lubelskie”. W lipcu zobaczymy je w sumie sześć razy, bo Ratusz zmienił harmonogram pokazów.

Chwila nieuwagi i takie efekty. Dachowanie audi [zdjęcia]
galeria

Chwila nieuwagi i takie efekty. Dachowanie audi [zdjęcia] 0 3

Do zdarzenia doszło w piątek po godz. 8 w Janowicach (pow. świdnicki).

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Brązowy medal Joanny Bemowskiej z AZS UMCS
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Brązowy medal Joanny Bemowskiej z AZS UMCS 3 0

Świetny początek 94 PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce dla AZS UMCS. Joanna Bemowska wywalczyła brązowy medal w chodzie sportowym na 5 km.

Rzucił się z nożem na swoją matkę. Bo nie zostawili mu kotletów na kolację

Rzucił się z nożem na swoją matkę. Bo nie zostawili mu kotletów na kolację 51 8

Cztery lata więzienia i przymusowa terapia odwykowa. To kara dla 26-latka z okolic Puław, który ugodził nożem własną matkę. Wcześniej latami znęcał się nad rodziną.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!