Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 grudnia 2012 r.
18:12
Edytuj ten wpis

Nowy stadion w Lublinie będzie droższy. O 4 miliony złotych

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 26 A A
21 grudnia – uroczyste rozpoczęcie prac na terenie przyszłego stadionu. Obecnie trwa stabilizacja gr
21 grudnia – uroczyste rozpoczęcie prac na terenie przyszłego stadionu. Obecnie trwa stabilizacja gr

O 4 miliony zł wzrosną koszty budowy stadionu przy Krochmalnej. Miasto zleca dodatkowe prace projektowe, a to opóźni wydanie pozwolenia na budowę.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Zlecenie na projekt i wykonanie wszystkich tych elementów trafi do firmy Budimex, która wcześniej wygrała przetarg na budowę stadionu podejmując się wznieść go za 136 milionów zł. Zarobi więcej, bo umowa dopuszcza tzw. zlecenia uzupełniające. To, o którym mowa, jest już drugim tego typu.

W ostatecznym rozrachunku stadion będzie kosztować więcej niż 136 mln zł. – Spodziewamy się, że będzie to ok. 140 mln zł – mówi Joanna Bobowska z Kancelarii Prezydenta Miasta.

Tymczasem unijna dotacja jest "sztywna” i wynosi 67 mln zł. – Staramy się o pozyskanie dodatkowych pieniędzy z innych źródeł – dodaje Bobowska.
Zmiany w projekcie spowodują, że opóźni się wydanie pozwolenia na budowę zapowiadane na przełom grudnia i stycznia. – Mamy je uzyskać w połowie stycznia, ale w żaden sposób nie opóźni to zasadniczego rozpoczęcia budowy, które przewidujemy na luty – mówi Szczepańska.

Komentarze 26

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jon / 28 grudnia 2012 o 21:44
0
[quote name='vimmi' timestamp='1356676389' post='713922']
czy ktoś może określić jakie bedą koszty utrzymania tego stadionu (podejrzewam że bardzo wysokie)
i właściwie to do czego on nam jest potrzebny??? Ledwie mozna zapełnić niewielkie sale koncertowe, nie mówię już o imprezach sportowych, a na jarmark to mamy juz stadion!!. "Nasze władze" chyba traktują ten stadion jako przedłuzenie własnego ego!!
[/quote]
jakie koszty będą ?
stadion w Warszawie dał już 6 mld strat, Wrocław 2 mld, Poznań i Gdańsk - po 1 mld .
tak więc i Lublin przyłączy się do " czołówki " zadłużonych miast i oprócz kasy na utrzymanie airportu , będzie ładował nasze pieniądze na utrzymanie stadionu, z którego pożytku będzie niewiele
[quote name='vimmi' timestamp='1356676389' post='713922']
czy ktoś może określić jakie bedą koszty utrzymania tego stadionu (podejrzewam że bardzo wysokie)
i właściwie to do czego on nam jest potrzebny??? Ledwie mozna zapełnić niewielkie sale koncertowe, nie mówię już o imprezach sportowych, a na jarmark to mamy juz stadion!!. "Nasze władze" chyba traktują ten stadion jako przedłuzenie własnego ego!!
[/quote]
jakie koszty będą ?
stadion w Warszawie dał już 6 ml... rozwiń
Avatar
Gość / 28 grudnia 2012 o 19:15
0
o byśmy nie skończyli jak cukrownia, gdy miastem żądzą tacy prezydenci......
Avatar
Gość / 28 grudnia 2012 o 19:00
0
CUKROWNI nie ma i pan Żuk((wówczas wiceminister skarbu) i jego zastępca pan Kalinowski (były szef cukrowni Lublin) mają ją na sumieniu.Aby całkowicie wymazać z pamięci Lublinian ......zapomnieć .... to dzielnicę ''Za cukrownią''chcą nazwać inaczej.....,zastanawiają się nad nazwą, a może ogłoszą konkurs. Moją propozycją jest " Igrzyskobajerland " Niedaj BÓG aby nie przyszedł im pomysł zmiany nazwy miasta, bo mamy nowe zmiany zamiast KOZIOŁKA jakieś kreski i znaczki za grubą kasę z hasłem "miasto inspiracji". Mam skromne marzenie.... abyśmy nie zatracili własnej tożsamości i mam nadzieję że nie poddamy się tym manipulacjom,pozdrawiam.
CUKROWNI nie ma i pan Żuk((wówczas wiceminister skarbu) i jego zastępca pan Kalinowski (były szef cukrowni Lublin) mają ją na sumieniu.Aby całkowicie wymazać z pamięci Lublinian ......zapomnieć .... to dzielnicę ''Za cukrownią''chcą nazwać inaczej.....,zastanawiają się nad nazwą, a może ogłoszą konkurs. Moją propozycją jest " Igrzyskobajerland " Niedaj BÓG aby nie przyszedł im pomysł zmiany nazwy miasta, bo mamy nowe zmiany zamiast KOZIOŁKA jakieś kreski i znaczki za grubą kasę z hasłem "miasto inspiracji"... rozwiń
Avatar
S Y L W E S T E R / 28 grudnia 2012 o 17:37
0
----------------------"CBA" POWTRZYMAJCIE SZALONEGO PREZYDENTA----------------------------------- Jeszcze nie ma zezwolenia na budowę stadionu"kurnika" a reżimowa propaganda "PO" już zdjęcia i filmy z miejsca które oficjalnie dalej jest BAGNEM po Cukrowni . Panie Jacku Bąk, niech się Pan nie kompromi tuje przy "szalonym" Prezydencie Zuku . Jest Pan rodowitym Lublinianinem i wie Pan, że tereny wokół Cuk rowni były, są i będą wielkim BAGNEM !. Dlatego wybudowano Park Ludowy, bo żadne inne inwestycje tam nie mogą powstawać !. Na tym terenie może powstać LUNA PARK z karuzelami i parkiem spacerowym a NIGDY obiekt stadionu !. Pan Prezydent był i jest powiązany z likwidacją Cukrowni a póżniej odkupił te BAGNO od 'kolegi" który miastu płacił za to BAGNO podatki i tym "wyzwolił" "kumpla" od bezwartościowego BAGNA !. Dlatego najwyższy czas na interwencje "CBA" (Centralne Biuro Antykorupcyjne) aby LUBLIN NIE STRACIŁ DUŻO WIĘCEJ NIŻ 140 MILIONÓW !. Jeżeli chodzi o budowe stadionu, to LUBLIN zasługuje na STADION EUROPEJSKI (50 tys) z międzynarodowym torem żużlowym do rozgrywania Mistrzostw Swiata na żużlu w Lublinie ale na jednej z rogatek miasta; Felin, Sławinek, Spółdzielczości Pracy właśnie bliżej Obwodnicy i lotniska z parkingami samochodowymi oraz do wykorzystania jako PLENER KULTURA LNY KONCERTÓW I IMPREZ KULTURALNYCH !. Prezydent podpatruje propozycje, ale jeżeli nawet będzie jakiś mecz czy koncert to nikt nie będzie Za Cukrownie jeżdził na...rowerze (?ha,ha,ha!). Musi Prezydent Zuk być przygotowany, że gdy Bubel będzie się zapadał w bagno lub inwestycja będzie deficytowa to Prezydent Zuk będzie oskarżony o celowe narażenie miasta Lublina na strate 140 MILIONÓW. Pójdziemy "szalony" Prezydencie do sądu !. Aby nie doszło do kompromitacji LUBLINA już dzisiaj powinna tą "inwestycją" zająć się "CBA" !. ZATRZYMAJCIE "SZALONEGO" PREZYDENTA ! . Ps. w uzupełnieniu powyższego komentarza podaje, iż -- Pan Prezydent był powiązany z likwidacją Cuk rowni a póżniej odkupił to BAGNO od "kolegi" który miastu płacił za to BAGNO podatki i tym wyzwolił "ku mpla" od bezwartościowego BAGNA !. Prezydent za to BAGNO zapłacił z budżetu miasta ... 10 milonów !
----------------------"CBA" POWTRZYMAJCIE SZALONEGO PREZYDENTA----------------------------------- Jeszcze nie ma zezwolenia na budowę stadionu"kurnika" a reżimowa propaganda "PO" już zdjęcia i filmy z miejsca które oficjalnie dalej jest BAGNEM po Cukrowni . Panie Jacku Bąk, niech się Pan nie kompromi tuje przy "szalonym" Prezydencie Zuku . Jest Pan rodowitym Lublinianinem i wie Pan, że tereny wokół Cuk rowni były, są i będą wielkim BAGNEM !. Dlatego wybudowano Park Ludowy, bo żadne inne inw... rozwiń
Avatar
Gość / 28 grudnia 2012 o 16:50
0
Będzie CUD nad CUDA gdy z budową zmieścimy się w 140 mil. zł. realnie szacujemy ok. 200 mil. a utrzymanie roczne stadionu będzie kosztowało mieszkańców 25 mil. zł. Drodzy mieszkańcy nie martwcie się otwarcie stadionu przed wyborami p.Żuk jako pierwszy kandydat, a cała impreza przewidziana na stadionie.W 2013 otwierajcie portfele czekają was podwyżki (zawrotne) życzę wytrwałości.
Avatar
aneksik / 28 grudnia 2012 o 14:36
0
Plac Litewski też zaprojektuje ten kto da najniższą cenę i najkrótszy termin,
A potem zrobi się aneksik do umowy na dwa miliony, za projekt ławki dla Vipów.
Avatar
kibic / 28 grudnia 2012 o 13:59
0
KTO buduje stadion na terenie zalewowym?Najpierw było śmietnisko,potem wywożono odpady cukrownicze,a teraz ma tu być stadion.Każdej wiosny po roztopach /tak jak w Parku Ludowym/cały teren jest zalany wodą/POLDER/

Najgorsza lokalizacja z możliwych.--Nie łepiej budować tam gdzie był URSUS,duże jeszcze istniejące hale/boiska pod dachem,tory rowerowe,cartingowe itp/

Ciekawe kto zapłaci za taką głupotę?????????????????????????????????????????????????
Avatar
dfr / 28 grudnia 2012 o 13:22
0
[quote name='stad' timestamp='1356688577' post='713980']
a czy ktos z tych ludzi majacy decydujacy glos pomyslal o dodaniu biezni lekkoatletycznej bo jest dolozenie kilku mln zl a perspektywy dla stadionu wchodza na calkiem inny poziom
[/quote]

... na Stadionie Narodowym nie ma bieżni lekkoatletycznej i jest fajowo.
Prawie zero imprez, prawie zero meczy (kluby piłkarskie mają swoje obiekty).
Tam gra tylko drużyna narodowa (od wielkiego dzwonu).
[quote name='stad' timestamp='1356688577' post='713980']
a czy ktos z tych ludzi majacy decydujacy glos pomyslal o dodaniu biezni lekkoatletycznej bo jest dolozenie kilku mln zl a perspektywy dla stadionu wchodza na calkiem inny poziom
[/quote]

... na Stadionie Narodowym nie ma bieżni lekkoatletycznej i jest fajowo.
Prawie zero imprez, prawie zero meczy (kluby piłkarskie mają swoje obiekty).
Tam gra tylko drużyna narodowa (od wielkiego dzwonu). rozwiń
Avatar
krokodyl / 28 grudnia 2012 o 13:09
0
Rumunia pewnie się nie obrazi bo średni pkb na mieszkańca jest zbliżony do pkb w lubelskim. (swoją drogą najniższy w Polsce) takie są oficjalne dane i nie pomogą tu klakierzy z UM wychwalającego obecną ekipę
Avatar
ewa / 28 grudnia 2012 o 12:38
0
Ten stadion nie przyniesie Lublinowi żadnych zysków, a tego to miasto potrzebuje najbardziej. Pan Żuk będzie szukał pieniędzy w bankach, albo w NASZYCH kieszeniach. Stąd właśnie to licznie za wywóz śmieci od gospodarstwa, a nie od liczby mieszkańców. Takich podwyżek będzie więcej, podobnie zadłużenie będzie rosło, aby móc realizować te nikomu niepotrzebne plany. Koszt stadionu to 140 mln zł., a dotacja 67 mln, czyli brakuje 73 mln zł. Zastanawiam się, ile chodników można by wyremontować, a raczej wykonać od nowa za te 73 mln zł. Gdyby ten stadion dawał przynajmniej 200 miejsc pracy, a do tego przynosił zyski, to można uznać jego budowę za priorytet, ale tak nie jest i nie będzie. To tak, jakbym nie miała gdzie mieszkać, a najpierw kupiła sobie samochód za ponad 200 tys. zł. Takiego wybraliście nam gospodarza. Nie wiem, czy inny z kandydatów byłby lepszy (zapewne nie), ale może czas pomyśleć o odwoływaniu tych, którzy szkodzą miastu, nie realizują swoich programów, nie tworzą nowych miejsc pracy. Wówczas każdy następny będzie wiedział, że nie jest tak do końca bezkarny i może robić to co przyjdzie jemu, albo jego kolesiom do głowy. A może to właśnie chodzi o to, żeby nasze miasto upadło? Długi, brak miejsc pracy, zniszczenie produkcji, starzejące się społeczeństwo, rozrośnięta administracja, zniszczone ulice i chodniki, zaniedbane trawniki, itd. itp.
Ten stadion nie przyniesie Lublinowi żadnych zysków, a tego to miasto potrzebuje najbardziej. Pan Żuk będzie szukał pieniędzy w bankach, albo w NASZYCH kieszeniach. Stąd właśnie to licznie za wywóz śmieci od gospodarstwa, a nie od liczby mieszkańców. Takich podwyżek będzie więcej, podobnie zadłużenie będzie rosło, aby móc realizować te nikomu niepotrzebne plany. Koszt stadionu to 140 mln zł., a dotacja 67 mln, czyli brakuje 73 mln zł. Zastanawiam się, ile chodników można by wyremontować, a raczej wykonać od nowa za te 73 mln zł. Gdyby ten st... rozwiń
Avatar
jon / 28 grudnia 2012 o 21:44
0
[quote name='vimmi' timestamp='1356676389' post='713922']
czy ktoś może określić jakie bedą koszty utrzymania tego stadionu (podejrzewam że bardzo wysokie)
i właściwie to do czego on nam jest potrzebny??? Ledwie mozna zapełnić niewielkie sale koncertowe, nie mówię już o imprezach sportowych, a na jarmark to mamy juz stadion!!. "Nasze władze" chyba traktują ten stadion jako przedłuzenie własnego ego!!
[/quote]
jakie koszty będą ?
stadion w Warszawie dał już 6 mld strat, Wrocław 2 mld, Poznań i Gdańsk - po 1 mld .
tak więc i Lublin przyłączy się do " czołówki " zadłużonych miast i oprócz kasy na utrzymanie airportu , będzie ładował nasze pieniądze na utrzymanie stadionu, z którego pożytku będzie niewiele
[quote name='vimmi' timestamp='1356676389' post='713922']
czy ktoś może określić jakie bedą koszty utrzymania tego stadionu (podejrzewam że bardzo wysokie)
i właściwie to do czego on nam jest potrzebny??? Ledwie mozna zapełnić niewielkie sale koncertowe, nie mówię już o imprezach sportowych, a na jarmark to mamy juz stadion!!. "Nasze władze" chyba traktują ten stadion jako przedłuzenie własnego ego!!
[/quote]
jakie koszty będą ?
stadion w Warszawie dał już 6 ml... rozwiń
Avatar
Gość / 28 grudnia 2012 o 19:15
0
o byśmy nie skończyli jak cukrownia, gdy miastem żądzą tacy prezydenci......
Avatar
Gość / 28 grudnia 2012 o 19:00
0
CUKROWNI nie ma i pan Żuk((wówczas wiceminister skarbu) i jego zastępca pan Kalinowski (były szef cukrowni Lublin) mają ją na sumieniu.Aby całkowicie wymazać z pamięci Lublinian ......zapomnieć .... to dzielnicę ''Za cukrownią''chcą nazwać inaczej.....,zastanawiają się nad nazwą, a może ogłoszą konkurs. Moją propozycją jest " Igrzyskobajerland " Niedaj BÓG aby nie przyszedł im pomysł zmiany nazwy miasta, bo mamy nowe zmiany zamiast KOZIOŁKA jakieś kreski i znaczki za grubą kasę z hasłem "miasto inspiracji". Mam skromne marzenie.... abyśmy nie zatracili własnej tożsamości i mam nadzieję że nie poddamy się tym manipulacjom,pozdrawiam.
CUKROWNI nie ma i pan Żuk((wówczas wiceminister skarbu) i jego zastępca pan Kalinowski (były szef cukrowni Lublin) mają ją na sumieniu.Aby całkowicie wymazać z pamięci Lublinian ......zapomnieć .... to dzielnicę ''Za cukrownią''chcą nazwać inaczej.....,zastanawiają się nad nazwą, a może ogłoszą konkurs. Moją propozycją jest " Igrzyskobajerland " Niedaj BÓG aby nie przyszedł im pomysł zmiany nazwy miasta, bo mamy nowe zmiany zamiast KOZIOŁKA jakieś kreski i znaczki za grubą kasę z hasłem "miasto inspiracji"... rozwiń
Avatar
S Y L W E S T E R / 28 grudnia 2012 o 17:37
0
----------------------"CBA" POWTRZYMAJCIE SZALONEGO PREZYDENTA----------------------------------- Jeszcze nie ma zezwolenia na budowę stadionu"kurnika" a reżimowa propaganda "PO" już zdjęcia i filmy z miejsca które oficjalnie dalej jest BAGNEM po Cukrowni . Panie Jacku Bąk, niech się Pan nie kompromi tuje przy "szalonym" Prezydencie Zuku . Jest Pan rodowitym Lublinianinem i wie Pan, że tereny wokół Cuk rowni były, są i będą wielkim BAGNEM !. Dlatego wybudowano Park Ludowy, bo żadne inne inwestycje tam nie mogą powstawać !. Na tym terenie może powstać LUNA PARK z karuzelami i parkiem spacerowym a NIGDY obiekt stadionu !. Pan Prezydent był i jest powiązany z likwidacją Cukrowni a póżniej odkupił te BAGNO od 'kolegi" który miastu płacił za to BAGNO podatki i tym "wyzwolił" "kumpla" od bezwartościowego BAGNA !. Dlatego najwyższy czas na interwencje "CBA" (Centralne Biuro Antykorupcyjne) aby LUBLIN NIE STRACIŁ DUŻO WIĘCEJ NIŻ 140 MILIONÓW !. Jeżeli chodzi o budowe stadionu, to LUBLIN zasługuje na STADION EUROPEJSKI (50 tys) z międzynarodowym torem żużlowym do rozgrywania Mistrzostw Swiata na żużlu w Lublinie ale na jednej z rogatek miasta; Felin, Sławinek, Spółdzielczości Pracy właśnie bliżej Obwodnicy i lotniska z parkingami samochodowymi oraz do wykorzystania jako PLENER KULTURA LNY KONCERTÓW I IMPREZ KULTURALNYCH !. Prezydent podpatruje propozycje, ale jeżeli nawet będzie jakiś mecz czy koncert to nikt nie będzie Za Cukrownie jeżdził na...rowerze (?ha,ha,ha!). Musi Prezydent Zuk być przygotowany, że gdy Bubel będzie się zapadał w bagno lub inwestycja będzie deficytowa to Prezydent Zuk będzie oskarżony o celowe narażenie miasta Lublina na strate 140 MILIONÓW. Pójdziemy "szalony" Prezydencie do sądu !. Aby nie doszło do kompromitacji LUBLINA już dzisiaj powinna tą "inwestycją" zająć się "CBA" !. ZATRZYMAJCIE "SZALONEGO" PREZYDENTA ! . Ps. w uzupełnieniu powyższego komentarza podaje, iż -- Pan Prezydent był powiązany z likwidacją Cuk rowni a póżniej odkupił to BAGNO od "kolegi" który miastu płacił za to BAGNO podatki i tym wyzwolił "ku mpla" od bezwartościowego BAGNA !. Prezydent za to BAGNO zapłacił z budżetu miasta ... 10 milonów !
----------------------"CBA" POWTRZYMAJCIE SZALONEGO PREZYDENTA----------------------------------- Jeszcze nie ma zezwolenia na budowę stadionu"kurnika" a reżimowa propaganda "PO" już zdjęcia i filmy z miejsca które oficjalnie dalej jest BAGNEM po Cukrowni . Panie Jacku Bąk, niech się Pan nie kompromi tuje przy "szalonym" Prezydencie Zuku . Jest Pan rodowitym Lublinianinem i wie Pan, że tereny wokół Cuk rowni były, są i będą wielkim BAGNEM !. Dlatego wybudowano Park Ludowy, bo żadne inne inw... rozwiń
Avatar
Gość / 28 grudnia 2012 o 16:50
0
Będzie CUD nad CUDA gdy z budową zmieścimy się w 140 mil. zł. realnie szacujemy ok. 200 mil. a utrzymanie roczne stadionu będzie kosztowało mieszkańców 25 mil. zł. Drodzy mieszkańcy nie martwcie się otwarcie stadionu przed wyborami p.Żuk jako pierwszy kandydat, a cała impreza przewidziana na stadionie.W 2013 otwierajcie portfele czekają was podwyżki (zawrotne) życzę wytrwałości.
Avatar
aneksik / 28 grudnia 2012 o 14:36
0
Plac Litewski też zaprojektuje ten kto da najniższą cenę i najkrótszy termin,
A potem zrobi się aneksik do umowy na dwa miliony, za projekt ławki dla Vipów.
Avatar
kibic / 28 grudnia 2012 o 13:59
0
KTO buduje stadion na terenie zalewowym?Najpierw było śmietnisko,potem wywożono odpady cukrownicze,a teraz ma tu być stadion.Każdej wiosny po roztopach /tak jak w Parku Ludowym/cały teren jest zalany wodą/POLDER/

Najgorsza lokalizacja z możliwych.--Nie łepiej budować tam gdzie był URSUS,duże jeszcze istniejące hale/boiska pod dachem,tory rowerowe,cartingowe itp/

Ciekawe kto zapłaci za taką głupotę?????????????????????????????????????????????????
Avatar
dfr / 28 grudnia 2012 o 13:22
0
[quote name='stad' timestamp='1356688577' post='713980']
a czy ktos z tych ludzi majacy decydujacy glos pomyslal o dodaniu biezni lekkoatletycznej bo jest dolozenie kilku mln zl a perspektywy dla stadionu wchodza na calkiem inny poziom
[/quote]

... na Stadionie Narodowym nie ma bieżni lekkoatletycznej i jest fajowo.
Prawie zero imprez, prawie zero meczy (kluby piłkarskie mają swoje obiekty).
Tam gra tylko drużyna narodowa (od wielkiego dzwonu).
[quote name='stad' timestamp='1356688577' post='713980']
a czy ktos z tych ludzi majacy decydujacy glos pomyslal o dodaniu biezni lekkoatletycznej bo jest dolozenie kilku mln zl a perspektywy dla stadionu wchodza na calkiem inny poziom
[/quote]

... na Stadionie Narodowym nie ma bieżni lekkoatletycznej i jest fajowo.
Prawie zero imprez, prawie zero meczy (kluby piłkarskie mają swoje obiekty).
Tam gra tylko drużyna narodowa (od wielkiego dzwonu). rozwiń
Avatar
krokodyl / 28 grudnia 2012 o 13:09
0
Rumunia pewnie się nie obrazi bo średni pkb na mieszkańca jest zbliżony do pkb w lubelskim. (swoją drogą najniższy w Polsce) takie są oficjalne dane i nie pomogą tu klakierzy z UM wychwalającego obecną ekipę
Avatar
ewa / 28 grudnia 2012 o 12:38
0
Ten stadion nie przyniesie Lublinowi żadnych zysków, a tego to miasto potrzebuje najbardziej. Pan Żuk będzie szukał pieniędzy w bankach, albo w NASZYCH kieszeniach. Stąd właśnie to licznie za wywóz śmieci od gospodarstwa, a nie od liczby mieszkańców. Takich podwyżek będzie więcej, podobnie zadłużenie będzie rosło, aby móc realizować te nikomu niepotrzebne plany. Koszt stadionu to 140 mln zł., a dotacja 67 mln, czyli brakuje 73 mln zł. Zastanawiam się, ile chodników można by wyremontować, a raczej wykonać od nowa za te 73 mln zł. Gdyby ten stadion dawał przynajmniej 200 miejsc pracy, a do tego przynosił zyski, to można uznać jego budowę za priorytet, ale tak nie jest i nie będzie. To tak, jakbym nie miała gdzie mieszkać, a najpierw kupiła sobie samochód za ponad 200 tys. zł. Takiego wybraliście nam gospodarza. Nie wiem, czy inny z kandydatów byłby lepszy (zapewne nie), ale może czas pomyśleć o odwoływaniu tych, którzy szkodzą miastu, nie realizują swoich programów, nie tworzą nowych miejsc pracy. Wówczas każdy następny będzie wiedział, że nie jest tak do końca bezkarny i może robić to co przyjdzie jemu, albo jego kolesiom do głowy. A może to właśnie chodzi o to, żeby nasze miasto upadło? Długi, brak miejsc pracy, zniszczenie produkcji, starzejące się społeczeństwo, rozrośnięta administracja, zniszczone ulice i chodniki, zaniedbane trawniki, itd. itp.
Ten stadion nie przyniesie Lublinowi żadnych zysków, a tego to miasto potrzebuje najbardziej. Pan Żuk będzie szukał pieniędzy w bankach, albo w NASZYCH kieszeniach. Stąd właśnie to licznie za wywóz śmieci od gospodarstwa, a nie od liczby mieszkańców. Takich podwyżek będzie więcej, podobnie zadłużenie będzie rosło, aby móc realizować te nikomu niepotrzebne plany. Koszt stadionu to 140 mln zł., a dotacja 67 mln, czyli brakuje 73 mln zł. Zastanawiam się, ile chodników można by wyremontować, a raczej wykonać od nowa za te 73 mln zł. Gdyby ten st... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 26

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ksiądz z Lublina laureatem "Małopolskiego Nobla". Nagroda to 100 tysięcy dolarów

Ksiądz z Lublina laureatem "Małopolskiego Nobla". Nagroda to 100 tysięcy dolarów 0 1

Ks. Mieczysław Puzewicz, założyciel Centrum Wolontariatu w Lublinie został laureatem Nagrody Województwa Małopolskiego im. św. Jana Pawła II Veritatis Splendor czyli „Małopolskiego Nobla”.

World of Tanks Blitz: Halloween, czołgi, Mad Games i Mad Max (wideo)
film

World of Tanks Blitz: Halloween, czołgi, Mad Games i Mad Max (wideo) 0 0

Mad Games to nowy, postapokaliptyczny tryb gry w World of Tanks Blitz. Nagrodą za wygrane i wykonane misje będą czołgi zaprojektowane przez Petera Pounda, projektanta pojazdów w filmie Mad Max: Na drodze gniewu.

Dwa razy włamywał się do tego samego domu

Dwa razy włamywał się do tego samego domu 2 0

27-latek z gm. Dubienka dwa razy włamał się do tego samego domu. Ukradł kilka tysięcy złotych. Mężczyzna został już zatrzymany przez miejscowych policjantów.

3. Koncert Muzyki Filmowej w Lublinie
17 lutego 2019, 19:00

3. Koncert Muzyki Filmowej w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 17 lutego o godz. 19 na Hali Globus zorganizowane zostanie wyjątkowe widowisko muzyczne dla wszystkich miłośników kina - Koncert Muzyki Filmowej.

Biała Podlaska: Plac zabaw przy ulicy Kopernika w końcu powstanie

Biała Podlaska: Plac zabaw przy ulicy Kopernika w końcu powstanie 0 0

Plac zabaw przy ulicy Kopernika w końcu powstanie. To projekt zgłoszony jeszcze w pierwszej edycji budżetu obywatelskiego. Ale prace wstrzymano ze względu na wniosek jednej z mieszkanek pobliskiego bloku.

Lubelskie: Szła z płaczącym dzieckiem przez pole kukurydzy i cmentarz. Potem wrzuciła je do rzeki
galeria

Lubelskie: Szła z płaczącym dzieckiem przez pole kukurydzy i cmentarz. Potem wrzuciła je do rzeki 40 4

Zakończył się proces 23-letniej studentki, oskarżonej o zabicie swojego dziecka. Zaraz po porodzie Aneta P. wrzuciła swoją córkę do rzeki. Śledczy dowodzą, że miesiącami przygotowywała się do zbrodni.

Niedrzwica Kościelna: Wypadek na drodze nr 19, zderzyły się trzy samochody

Niedrzwica Kościelna: Wypadek na drodze nr 19, zderzyły się trzy samochody 2 0

Do wypadku doszło około godz. 16.10 w Niedrzwicy Kościelnej na drodze krajowej nr 19 między Lublinem a Kraśnikiem.

Kierowca zdążył w porę wysiąść. Samochód stanął w ogniu

Kierowca zdążył w porę wysiąść. Samochód stanął w ogniu 5 0

W poniedziałek po godz. 16 policjanci krasnostawskiej drogówki jadąc przez Żółkiewkę zobaczyli stojący na poboczu płonący samochód.

To musiało być mocne uderzenie. Samochód przeleciał przez rów i zatrzymał się na skarpie

To musiało być mocne uderzenie. Samochód przeleciał przez rów i zatrzymał się na skarpie 9 4

Policjanci ustalają jak doszło do wypadku drogowego w miejscowości Dąbrowa (gm. Annopol) na drodze krajowej nr 74.

Próg zwalniający na ul. Wysockiego w Lublinie? Za wcześnie

Próg zwalniający na ul. Wysockiego w Lublinie? Za wcześnie 0 1

Nie będzie na razie progu zwalniającego na ul. Wysockiego, o którego montaż upominał się w Ratuszu miejski radny Marcin Nowak.

XXVII Międzynarodowy Turniej o Puchar Ziemi Kraśnickiej. Uczcili jubileusz jak należy

XXVII Międzynarodowy Turniej o Puchar Ziemi Kraśnickiej. Uczcili jubileusz jak należy 1 0

W Kraśniku odbył się XXVII Międzynarodowy Turniej o Puchar Ziemi Kraśnickiej. Przy okazji tegorocznych zawodów gospodarze obchodzili jubileusz 40-lecia sportu zapaśniczego w Kraśniku i ziemi kraśnickiej

Puławy na 9. miejscu w rankingu samorządów

Puławy na 9. miejscu w rankingu samorządów 1 2