Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 grudnia 2012 r.
15:58
Edytuj ten wpis

Nowy stadion w Lublinie. Pierwsze prace ruszą 20 grudnia

Autor: Zdjęcie autora (DRS)
0 19 A A
Na przekazanie terenu Ratusz zapraszał media naprędce, z 40-minutowym wyprzedzeniem (Jacek Świerczyń
Na przekazanie terenu Ratusz zapraszał media naprędce, z 40-minutowym wyprzedzeniem (Jacek Świerczyń

Harmonogram budowy miejskiego stadionu przedstawili we wtorek miejscy urzędnicy wspólnie z wykonawcą robót. Dopiero w środę uprawomocni się pozwolenie na przygotowanie gruntu pod palowanie. Takie prace rozpoczną się tutaj 20 grudnia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Tymczasem o przekazaniu terenu budowniczym miasto informowało już 26 listopada, na kilka godzin przed marszem kibiców Motoru Lublin oburzonych nadrukami na biletach. Na przekazanie terenu Ratusz zapraszał media naprędce, z 40-minutowym wyprzedzeniem. Gdy sekretarz miasta, który wyszedł do protestujących kibiców obwieścił rozpoczęcie budowy został wyśmiany.

Dopiero w połowie stycznia mają się zacząć prace przy stabilizacji gruntu betonowymi palami. – To pozwoli nam rozpocząć od połowy lutego prace konstrukcyjną – mówi Bolesław Mazur, dyrektor firmy Budimex, która kosztem 136 mln zł ma zbudować stadion na 15,5 tys. widzów.

Zapewnia, że aura nie będzie przeszkadzać, o ile temperatura nie spadnie poniżej minus 15 stopni. – Za rok chcemy mieć gotowy cały stan surowy stadionu – dodaje Mazur. Otwarcie obiektu planowane jest na wrzesień 2014 r.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ToBi / 12 grudnia 2012 r. o 08:13
0
[quote name='Gość' timestamp='1355241332' post='707963']
Budujmy stadiony !!! Komu przeszkadzał cukier po 1,90 PLN ? Lublin, Garbów, Rejowiec, Wożuczyn Opole Lub. . Ile miejsc pracy ? Ilu rolników, miało zatrudnienie, ile paliwa trzeba było kupić, ile ton przewieźli lokalni przewoźnicy. Komu to przeszkadzało ?
[/quote]

Zapytaj się Jarka K. On Ci odpowie.
Avatar
megi / 12 grudnia 2012 r. o 06:29
0
[quote name='Gość' timestamp='1355259387' post='708081']
W Warszawie wyburzono stary stadion i wybudowano na tym miejscu nowy. Dlaczego Lublin nie postąpił tak samo?
[/quote] bo może ta dzałka w centrum już ma plan zagospodarowania
Avatar
fiej / 12 grudnia 2012 r. o 01:24
0
[quote name='Marcin' timestamp='1355262329' post='708104']
Myślę że powinny być jakieś priorytety.....moim zdaniem tunel pod racławickimi jest/był ważniejszy....
[/quote]
O pacz no kolego, ja żem myślał, że tunel między nogami twej dziołchy najważniejszy, toć gom przefedrował. A tu pacz no chłopcze.
Avatar
Marcin / 11 grudnia 2012 r. o 22:45
0
Myślę że powinny być jakieś priorytety.....moim zdaniem tunel pod racławickimi jest/był ważniejszy....
Avatar
Gość / 11 grudnia 2012 r. o 22:32
0
[quote name='Stały bywalec' timestamp='1355260630' post='708092']
Drużyny które mogą grać na nowym obiekcie mamy. Nie zapomnijmy że w ciągu ostatnich 30 lat Motor grał i w ekstraklasie i w czwartej lidze, w ciągu przyszłych 30 lat może grać nawet w Lidze Mistrzów. W innych miastach są nie takie ekipy jak ci z Zygmuntowskich i jakoś nie zdemolowali żadnego z nowych obiektów. Głupoty wypisują ci co w życiu na żdnym meczu nie byli, bo ci co chodzą żadnej zadymy od kilku lat nie widzieli w Lublinie i taka jest prawda Czas już przejrzeć na oczy i zmienić płytę bo stara już zdarta i nijak się ma do rzeczywistości.
[/quote]

Faktycznie, ostatnio nie było żadnej zadymy, bo kibice bojkotowali swój klub..
[quote name='Stały bywalec' timestamp='1355260630' post='708092']
Drużyny które mogą grać na nowym obiekcie mamy. Nie zapomnijmy że w ciągu ostatnich 30 lat Motor grał i w ekstraklasie i w czwartej lidze, w ciągu przyszłych 30 lat może grać nawet w Lidze Mistrzów. W innych miastach są nie takie ekipy jak ci z Zygmuntowskich i jakoś nie zdemolowali żadnego z nowych obiektów. Głupoty wypisują ci co w życiu na żdnym meczu nie byli, bo ci co chodzą żadnej zadymy od kilku lat nie widzieli w Lublinie i taka jest praw... rozwiń
Avatar
true / 11 grudnia 2012 r. o 22:32
0
[quote name='Gość' timestamp='1355259387' post='708081']
W Warszawie wyburzono stary stadion i wybudowano na tym miejscu nowy. Dlaczego Lublin nie postąpił tak samo?
[/quote]


odpowiedz jest prosta, ze wzgledu na koszty, wtedy koszt inwestycji bylby duzo wiekszy, pisano o tym i mowiono wielokrotnie
Avatar
Stały bywalec / 11 grudnia 2012 r. o 22:17
0
Drużyny które mogą grać na nowym obiekcie mamy. Nie zapomnijmy że w ciągu ostatnich 30 lat Motor grał i w ekstraklasie i w czwartej lidze, w ciągu przyszłych 30 lat może grać nawet w Lidze Mistrzów. W innych miastach są nie takie ekipy jak ci z Zygmuntowskich i jakoś nie zdemolowali żadnego z nowych obiektów. Głupoty wypisują ci co w życiu na żdnym meczu nie byli, bo ci co chodzą żadnej zadymy od kilku lat nie widzieli w Lublinie i taka jest prawda Czas już przejrzeć na oczy i zmienić płytę bo stara już zdarta i nijak się ma do rzeczywistości.
Avatar
Gość / 11 grudnia 2012 r. o 21:56
0
[quote name='true' timestamp='1355242328' post='707971']
liga i puchary to kilka razy w roku dla ciebie? plus imprezy podobne ktore odbywaja sie na globusie?

swoja droga co masz na mysli mowiac wyremontowac obecny stadion pilkarski? rozrobic wiadro zaprawy wziac kielnie i dziury pozalepiac? Czy co, bo nie rozumiem co masz na mysli wyremontowac? Zemborzycka, Zygmuntowskie, Kresowa czy na wieniawie to sa ruiny i remont ich oznaczalby rozbiorke i budowe nowego, nie mozna tego pojac?
[/quote]


W Warszawie wyburzono stary stadion i wybudowano na tym miejscu nowy. Dlaczego Lublin nie postąpił tak samo?
[quote name='true' timestamp='1355242328' post='707971']
liga i puchary to kilka razy w roku dla ciebie? plus imprezy podobne ktore odbywaja sie na globusie?

swoja droga co masz na mysli mowiac wyremontowac obecny stadion pilkarski? rozrobic wiadro zaprawy wziac kielnie i dziury pozalepiac? Czy co, bo nie rozumiem co masz na mysli wyremontowac? Zemborzycka, Zygmuntowskie, Kresowa czy na wieniawie to sa ruiny i remont ich oznaczalby rozbiorke i budowe nowego, nie mozna tego pojac?
[/quote]
rozwiń
Avatar
cypis / 11 grudnia 2012 r. o 20:37
0
zapewne mi sie dostanie ale mam to w d.... PYTAM się po co stadion w lublinie po pierwsze nie mamy drużyny która zasługiwała by na stadion za 140mln złotych a po drugie znając to bydło mam na myśli psełdo kibiców to po jednym meczu będzie czas na remont . Myslę że lublin mógły bardziej rozsądnie wydać te pieniądze .
Avatar
Michał / 11 grudnia 2012 r. o 19:34
0
A skąd będą pieniądze na jego utrzymanie ???
Avatar
ToBi / 12 grudnia 2012 r. o 08:13
0
[quote name='Gość' timestamp='1355241332' post='707963']
Budujmy stadiony !!! Komu przeszkadzał cukier po 1,90 PLN ? Lublin, Garbów, Rejowiec, Wożuczyn Opole Lub. . Ile miejsc pracy ? Ilu rolników, miało zatrudnienie, ile paliwa trzeba było kupić, ile ton przewieźli lokalni przewoźnicy. Komu to przeszkadzało ?
[/quote]

Zapytaj się Jarka K. On Ci odpowie.
Avatar
megi / 12 grudnia 2012 r. o 06:29
0
[quote name='Gość' timestamp='1355259387' post='708081']
W Warszawie wyburzono stary stadion i wybudowano na tym miejscu nowy. Dlaczego Lublin nie postąpił tak samo?
[/quote] bo może ta dzałka w centrum już ma plan zagospodarowania
Avatar
fiej / 12 grudnia 2012 r. o 01:24
0
[quote name='Marcin' timestamp='1355262329' post='708104']
Myślę że powinny być jakieś priorytety.....moim zdaniem tunel pod racławickimi jest/był ważniejszy....
[/quote]
O pacz no kolego, ja żem myślał, że tunel między nogami twej dziołchy najważniejszy, toć gom przefedrował. A tu pacz no chłopcze.
Avatar
Marcin / 11 grudnia 2012 r. o 22:45
0
Myślę że powinny być jakieś priorytety.....moim zdaniem tunel pod racławickimi jest/był ważniejszy....
Avatar
Gość / 11 grudnia 2012 r. o 22:32
0
[quote name='Stały bywalec' timestamp='1355260630' post='708092']
Drużyny które mogą grać na nowym obiekcie mamy. Nie zapomnijmy że w ciągu ostatnich 30 lat Motor grał i w ekstraklasie i w czwartej lidze, w ciągu przyszłych 30 lat może grać nawet w Lidze Mistrzów. W innych miastach są nie takie ekipy jak ci z Zygmuntowskich i jakoś nie zdemolowali żadnego z nowych obiektów. Głupoty wypisują ci co w życiu na żdnym meczu nie byli, bo ci co chodzą żadnej zadymy od kilku lat nie widzieli w Lublinie i taka jest prawda Czas już przejrzeć na oczy i zmienić płytę bo stara już zdarta i nijak się ma do rzeczywistości.
[/quote]

Faktycznie, ostatnio nie było żadnej zadymy, bo kibice bojkotowali swój klub..
[quote name='Stały bywalec' timestamp='1355260630' post='708092']
Drużyny które mogą grać na nowym obiekcie mamy. Nie zapomnijmy że w ciągu ostatnich 30 lat Motor grał i w ekstraklasie i w czwartej lidze, w ciągu przyszłych 30 lat może grać nawet w Lidze Mistrzów. W innych miastach są nie takie ekipy jak ci z Zygmuntowskich i jakoś nie zdemolowali żadnego z nowych obiektów. Głupoty wypisują ci co w życiu na żdnym meczu nie byli, bo ci co chodzą żadnej zadymy od kilku lat nie widzieli w Lublinie i taka jest praw... rozwiń
Avatar
true / 11 grudnia 2012 r. o 22:32
0
[quote name='Gość' timestamp='1355259387' post='708081']
W Warszawie wyburzono stary stadion i wybudowano na tym miejscu nowy. Dlaczego Lublin nie postąpił tak samo?
[/quote]


odpowiedz jest prosta, ze wzgledu na koszty, wtedy koszt inwestycji bylby duzo wiekszy, pisano o tym i mowiono wielokrotnie
Avatar
Stały bywalec / 11 grudnia 2012 r. o 22:17
0
Drużyny które mogą grać na nowym obiekcie mamy. Nie zapomnijmy że w ciągu ostatnich 30 lat Motor grał i w ekstraklasie i w czwartej lidze, w ciągu przyszłych 30 lat może grać nawet w Lidze Mistrzów. W innych miastach są nie takie ekipy jak ci z Zygmuntowskich i jakoś nie zdemolowali żadnego z nowych obiektów. Głupoty wypisują ci co w życiu na żdnym meczu nie byli, bo ci co chodzą żadnej zadymy od kilku lat nie widzieli w Lublinie i taka jest prawda Czas już przejrzeć na oczy i zmienić płytę bo stara już zdarta i nijak się ma do rzeczywistości.
Avatar
Gość / 11 grudnia 2012 r. o 21:56
0
[quote name='true' timestamp='1355242328' post='707971']
liga i puchary to kilka razy w roku dla ciebie? plus imprezy podobne ktore odbywaja sie na globusie?

swoja droga co masz na mysli mowiac wyremontowac obecny stadion pilkarski? rozrobic wiadro zaprawy wziac kielnie i dziury pozalepiac? Czy co, bo nie rozumiem co masz na mysli wyremontowac? Zemborzycka, Zygmuntowskie, Kresowa czy na wieniawie to sa ruiny i remont ich oznaczalby rozbiorke i budowe nowego, nie mozna tego pojac?
[/quote]


W Warszawie wyburzono stary stadion i wybudowano na tym miejscu nowy. Dlaczego Lublin nie postąpił tak samo?
[quote name='true' timestamp='1355242328' post='707971']
liga i puchary to kilka razy w roku dla ciebie? plus imprezy podobne ktore odbywaja sie na globusie?

swoja droga co masz na mysli mowiac wyremontowac obecny stadion pilkarski? rozrobic wiadro zaprawy wziac kielnie i dziury pozalepiac? Czy co, bo nie rozumiem co masz na mysli wyremontowac? Zemborzycka, Zygmuntowskie, Kresowa czy na wieniawie to sa ruiny i remont ich oznaczalby rozbiorke i budowe nowego, nie mozna tego pojac?
[/quote]
rozwiń
Avatar
cypis / 11 grudnia 2012 r. o 20:37
0
zapewne mi sie dostanie ale mam to w d.... PYTAM się po co stadion w lublinie po pierwsze nie mamy drużyny która zasługiwała by na stadion za 140mln złotych a po drugie znając to bydło mam na myśli psełdo kibiców to po jednym meczu będzie czas na remont . Myslę że lublin mógły bardziej rozsądnie wydać te pieniądze .
Avatar
Michał / 11 grudnia 2012 r. o 19:34
0
A skąd będą pieniądze na jego utrzymanie ???
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Myśliwi chcą rekompensat za stan wyjątkowy

Myśliwi chcą rekompensat za stan wyjątkowy

Straty ponoszą koła łowieckie i rolnicy. Na obszarze objętym stanem wyjątkowym obowiązuje zakaz polowań. Starosta bialski, Mariusz Filipiuk (PSL) apeluje do rządu o zmianę przepisów, choćby w zakresie rekompensat.

Osłabiona Pszczółka Polski Cukier jedzie na Białoruś po awans do play-off EuroCup

Osłabiona Pszczółka Polski Cukier jedzie na Białoruś po awans do play-off EuroCup

Albo koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin będą kowalami swojego losu, albo będą musiały liczyć na łut szczęścia. W czwartek podopieczne Krzysztofa Szewczyka zmierzą się w ostatnim grupowym spotkaniu z BC Horizont Mińsk. Stawka tego starcia jest bardzo duża, a zespół z Lublina osłabiony

Kolejne miasto w regionie ze strefą płatnego parkowania

Kolejne miasto w regionie ze strefą płatnego parkowania

Bez dyskusji przyjęli radni pomysł by miasto brało pieniądze za zostawienie auta na niektórych ulicach. To pierwsza strefa parkowania w historii Biłgoraja, który bardzo narzeka na brak miejsc w centrum.

Polski Cukier Pszczółka Start Lublin zagra dzisiaj z Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski

Polski Cukier Pszczółka Start Lublin zagra dzisiaj z Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski

Ten mecz będzie debiutem w „czerwono-czarnych” Elijaha Wilsona

Pomaganie to nie polityka. LAS Christmas, czyli kiermasz, warsztaty i spotkania

Pomaganie to nie polityka. LAS Christmas, czyli kiermasz, warsztaty i spotkania

Własnoręcznie wykonana lalka może być prezentem pod choinkę. Ale lalka nie wygląda jak zwykła szmacianka, bo ma na sobie koc termiczny. To nawiązanie do sytuacji imigrantów, którzy koczują na granicy polsko-białoruskiej. Tegoroczna akcja przedświąteczna pracowni Sztuczka jest poświęcona właśnie im.

Marek Saganowski (Motor Lublin): Niedosyt po meczu z mistrzem Polski
galeria

Marek Saganowski (Motor Lublin): Niedosyt po meczu z mistrzem Polski

Niemal 15 tysięcy widzów na trybunach, świetna atmosfera i doping od pierwszej do ostatniej minuty. Zabrakło tylko jednego - lepszego wyniku. Chociaż gospodarze i tak pokazali się z bardzo dobrej strony. Motor prowadził z Legią 1:0, ale ostatecznie przegrał 1:2 i to mistrzowie Polski awansowali do ćwierćfinału Fortuna Pucharu Polski. Jak środowe zawody oceniają trenerzy obu ekip?

Książnica Zamojska otwiera nowoczesną filię na osiedlu Karolówka

Książnica Zamojska otwiera nowoczesną filię na osiedlu Karolówka

W czwartek czytelnicy po raz pierwszy przyjdą do nowej siedziby biblioteki na osiedlu Karolówka. W pomieszczeniach po byłej aptece znajdą nowoczesną placówkę, na jaką czekali od dawna. Koniec z chodzeniem po niewygodnych schodach!

Właściciele domów chcieli parkować też przy ulicy. Ta decyzja ich nie ucieszy

Właściciele domów chcieli parkować też przy ulicy. Ta decyzja ich nie ucieszy

Mieszkańcy ulicy Sławacińskiej w Białej Podlaskiej skarżyli się, że znaki zakazu zatrzymywania się uprzykrzają im życie. Na nic jednak zdały się ich petycje w sprawie ich demontażu. Urzędnicy, po zasięgnięciu opinii policji, postanowili znaki pozostawić.

Powiatowy Dzień Wolontariatu w Puławach
3 grudnia 2021, 12:00

Powiatowy Dzień Wolontariatu w Puławach

W piątek, 3 grudnia o godz. 12 w Hali sportowej Zespołu Szkół Technicznych w Puławach (ul. Wojska Polskiego 7) zostanie zorganizowany III Powiatowy Dzień Wolontariatu.

Lubelskie. Mały Mikołaj ma poparzoną twarz, a chciał tylko zdezynfekować ręce w przedszkolu
Pierwsza strona Dziennika

Lubelskie. Mały Mikołaj ma poparzoną twarz, a chciał tylko zdezynfekować ręce w przedszkolu

5-letni Mikołaj wrócił do domu z poparzonym policzkiem. Płyn do dezynfekcji rąk ze szkolnego dystrybutora prysnął mu w twarz. – Nie wiadomo co tam było! – alarmuje mama chłopca. Sprawę wyjaśnia policja i sanepid.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 2 grudnia 2021 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 2 grudnia 2021 roku

Będą naloty na sklepy i restauracje

Będą naloty na sklepy i restauracje

Od środy wzmożone są kontrole inspekcji sanitarnej w sklepach, hotelach i lokalach gastronomicznych.

Motor Lublin – Legia Warszawa 1:2. Rekord frekwencji na Arenie i minimalna porażka
zdjęcia
galeria

Motor Lublin – Legia Warszawa 1:2. Rekord frekwencji na Arenie i minimalna porażka

Piłkarze Motoru napsuli mistrzom Polski sporo krwi, ale z awansu do ćwierćfinału Fortuna Pucharu Polski w środę cieszyła się Legia Warszawa. Drużyna Marka Saganowskiego prowadziła 1:0 jednak rywale po przerwie odwrócili losy spotkania i wygrali 2:1. Zawody z wysokości trybun obserwowało 14914 kibiców, co jest nowym rekordem frekwencji.

Rekord frekwencji na Arenie Lublin. Motor zagrał z Legią przy niemal pełnych trybunach
galeria

Rekord frekwencji na Arenie Lublin. Motor zagrał z Legią przy niemal pełnych trybunach

W środowy wieczór odbyło się wielkie święto piłki nożnej. Na Arenie Lublin w ramach Fortuna Pucharu Polski na szczeblu 1/8 finału Motor Lublin podejmował Legię Warszawa

Chełm. Nie chcą oddać ziemi miastu, ale co na to miastowi?
galeria

Chełm. Nie chcą oddać ziemi miastu, ale co na to miastowi?

Do wtorku chełmianie mogą wziąć udział w konsultacjach społecznych w sprawie zmiany granic administracyjnych miasta. Takie konsultacje zakończyły się już w gminie Chełm.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!