Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 grudnia 2012 r.
15:58
Edytuj ten wpis

Nowy stadion w Lublinie. Pierwsze prace ruszą 20 grudnia

Autor: Zdjęcie autora (DRS)
0 19 A A
Na przekazanie terenu Ratusz zapraszał media naprędce, z 40-minutowym wyprzedzeniem (Jacek Świerczyń
Na przekazanie terenu Ratusz zapraszał media naprędce, z 40-minutowym wyprzedzeniem (Jacek Świerczyń

Harmonogram budowy miejskiego stadionu przedstawili we wtorek miejscy urzędnicy wspólnie z wykonawcą robót. Dopiero w środę uprawomocni się pozwolenie na przygotowanie gruntu pod palowanie. Takie prace rozpoczną się tutaj 20 grudnia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Tymczasem o przekazaniu terenu budowniczym miasto informowało już 26 listopada, na kilka godzin przed marszem kibiców Motoru Lublin oburzonych nadrukami na biletach. Na przekazanie terenu Ratusz zapraszał media naprędce, z 40-minutowym wyprzedzeniem. Gdy sekretarz miasta, który wyszedł do protestujących kibiców obwieścił rozpoczęcie budowy został wyśmiany.

Dopiero w połowie stycznia mają się zacząć prace przy stabilizacji gruntu betonowymi palami. – To pozwoli nam rozpocząć od połowy lutego prace konstrukcyjną – mówi Bolesław Mazur, dyrektor firmy Budimex, która kosztem 136 mln zł ma zbudować stadion na 15,5 tys. widzów.

Zapewnia, że aura nie będzie przeszkadzać, o ile temperatura nie spadnie poniżej minus 15 stopni. – Za rok chcemy mieć gotowy cały stan surowy stadionu – dodaje Mazur. Otwarcie obiektu planowane jest na wrzesień 2014 r.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ToBi / 12 grudnia 2012 r. o 08:13
[quote name='Gość' timestamp='1355241332' post='707963']
Budujmy stadiony !!! Komu przeszkadzał cukier po 1,90 PLN ? Lublin, Garbów, Rejowiec, Wożuczyn Opole Lub. . Ile miejsc pracy ? Ilu rolników, miało zatrudnienie, ile paliwa trzeba było kupić, ile ton przewieźli lokalni przewoźnicy. Komu to przeszkadzało ?
[/quote]

Zapytaj się Jarka K. On Ci odpowie.
Avatar
megi / 12 grudnia 2012 r. o 06:29
[quote name='Gość' timestamp='1355259387' post='708081']
W Warszawie wyburzono stary stadion i wybudowano na tym miejscu nowy. Dlaczego Lublin nie postąpił tak samo?
[/quote] bo może ta dzałka w centrum już ma plan zagospodarowania
Avatar
fiej / 12 grudnia 2012 r. o 01:24
[quote name='Marcin' timestamp='1355262329' post='708104']
Myślę że powinny być jakieś priorytety.....moim zdaniem tunel pod racławickimi jest/był ważniejszy....
[/quote]
O pacz no kolego, ja żem myślał, że tunel między nogami twej dziołchy najważniejszy, toć gom przefedrował. A tu pacz no chłopcze.
Avatar
Marcin / 11 grudnia 2012 r. o 22:45
Myślę że powinny być jakieś priorytety.....moim zdaniem tunel pod racławickimi jest/był ważniejszy....
Avatar
Gość / 11 grudnia 2012 r. o 22:32
[quote name='Stały bywalec' timestamp='1355260630' post='708092']
Drużyny które mogą grać na nowym obiekcie mamy. Nie zapomnijmy że w ciągu ostatnich 30 lat Motor grał i w ekstraklasie i w czwartej lidze, w ciągu przyszłych 30 lat może grać nawet w Lidze Mistrzów. W innych miastach są nie takie ekipy jak ci z Zygmuntowskich i jakoś nie zdemolowali żadnego z nowych obiektów. Głupoty wypisują ci co w życiu na żdnym meczu nie byli, bo ci co chodzą żadnej zadymy od kilku lat nie widzieli w Lublinie i taka jest prawda Czas już przejrzeć na oczy i zmienić płytę bo stara już zdarta i nijak się ma do rzeczywistości.
[/quote]

Faktycznie, ostatnio nie było żadnej zadymy, bo kibice bojkotowali swój klub..
[quote name='Stały bywalec' timestamp='1355260630' post='708092']
Drużyny które mogą grać na nowym obiekcie mamy. Nie zapomnijmy że w ciągu ostatnich 30 lat Motor grał i w ekstraklasie i w czwartej lidze, w ciągu przyszłych 30 lat może grać nawet w Lidze Mistrzów. W innych miastach są nie takie ekipy jak ci z Zygmuntowskich i jakoś nie zdemolowali żadnego z nowych obiektów. Głupoty wypisują ci co w życiu na żdnym meczu nie byli, bo ci co chodzą żadnej zadymy od kilku lat nie widzieli w Lublinie i taka jest praw... rozwiń
Avatar
true / 11 grudnia 2012 r. o 22:32
[quote name='Gość' timestamp='1355259387' post='708081']
W Warszawie wyburzono stary stadion i wybudowano na tym miejscu nowy. Dlaczego Lublin nie postąpił tak samo?
[/quote]


odpowiedz jest prosta, ze wzgledu na koszty, wtedy koszt inwestycji bylby duzo wiekszy, pisano o tym i mowiono wielokrotnie
Avatar
Stały bywalec / 11 grudnia 2012 r. o 22:17
Drużyny które mogą grać na nowym obiekcie mamy. Nie zapomnijmy że w ciągu ostatnich 30 lat Motor grał i w ekstraklasie i w czwartej lidze, w ciągu przyszłych 30 lat może grać nawet w Lidze Mistrzów. W innych miastach są nie takie ekipy jak ci z Zygmuntowskich i jakoś nie zdemolowali żadnego z nowych obiektów. Głupoty wypisują ci co w życiu na żdnym meczu nie byli, bo ci co chodzą żadnej zadymy od kilku lat nie widzieli w Lublinie i taka jest prawda Czas już przejrzeć na oczy i zmienić płytę bo stara już zdarta i nijak się ma do rzeczywistości.
Avatar
Gość / 11 grudnia 2012 r. o 21:56
[quote name='true' timestamp='1355242328' post='707971']
liga i puchary to kilka razy w roku dla ciebie? plus imprezy podobne ktore odbywaja sie na globusie?

swoja droga co masz na mysli mowiac wyremontowac obecny stadion pilkarski? rozrobic wiadro zaprawy wziac kielnie i dziury pozalepiac? Czy co, bo nie rozumiem co masz na mysli wyremontowac? Zemborzycka, Zygmuntowskie, Kresowa czy na wieniawie to sa ruiny i remont ich oznaczalby rozbiorke i budowe nowego, nie mozna tego pojac?
[/quote]


W Warszawie wyburzono stary stadion i wybudowano na tym miejscu nowy. Dlaczego Lublin nie postąpił tak samo?
[quote name='true' timestamp='1355242328' post='707971']
liga i puchary to kilka razy w roku dla ciebie? plus imprezy podobne ktore odbywaja sie na globusie?

swoja droga co masz na mysli mowiac wyremontowac obecny stadion pilkarski? rozrobic wiadro zaprawy wziac kielnie i dziury pozalepiac? Czy co, bo nie rozumiem co masz na mysli wyremontowac? Zemborzycka, Zygmuntowskie, Kresowa czy na wieniawie to sa ruiny i remont ich oznaczalby rozbiorke i budowe nowego, nie mozna tego pojac?
[/quote]
rozwiń
Avatar
cypis / 11 grudnia 2012 r. o 20:37
zapewne mi sie dostanie ale mam to w d.... PYTAM się po co stadion w lublinie po pierwsze nie mamy drużyny która zasługiwała by na stadion za 140mln złotych a po drugie znając to bydło mam na myśli psełdo kibiców to po jednym meczu będzie czas na remont . Myslę że lublin mógły bardziej rozsądnie wydać te pieniądze .
Avatar
Michał / 11 grudnia 2012 r. o 19:34
A skąd będą pieniądze na jego utrzymanie ???
Avatar
ToBi / 12 grudnia 2012 r. o 08:13
[quote name='Gość' timestamp='1355241332' post='707963']
Budujmy stadiony !!! Komu przeszkadzał cukier po 1,90 PLN ? Lublin, Garbów, Rejowiec, Wożuczyn Opole Lub. . Ile miejsc pracy ? Ilu rolników, miało zatrudnienie, ile paliwa trzeba było kupić, ile ton przewieźli lokalni przewoźnicy. Komu to przeszkadzało ?
[/quote]

Zapytaj się Jarka K. On Ci odpowie.
Avatar
megi / 12 grudnia 2012 r. o 06:29
[quote name='Gość' timestamp='1355259387' post='708081']
W Warszawie wyburzono stary stadion i wybudowano na tym miejscu nowy. Dlaczego Lublin nie postąpił tak samo?
[/quote] bo może ta dzałka w centrum już ma plan zagospodarowania
Avatar
fiej / 12 grudnia 2012 r. o 01:24
[quote name='Marcin' timestamp='1355262329' post='708104']
Myślę że powinny być jakieś priorytety.....moim zdaniem tunel pod racławickimi jest/był ważniejszy....
[/quote]
O pacz no kolego, ja żem myślał, że tunel między nogami twej dziołchy najważniejszy, toć gom przefedrował. A tu pacz no chłopcze.
Avatar
Marcin / 11 grudnia 2012 r. o 22:45
Myślę że powinny być jakieś priorytety.....moim zdaniem tunel pod racławickimi jest/był ważniejszy....
Avatar
Gość / 11 grudnia 2012 r. o 22:32
[quote name='Stały bywalec' timestamp='1355260630' post='708092']
Drużyny które mogą grać na nowym obiekcie mamy. Nie zapomnijmy że w ciągu ostatnich 30 lat Motor grał i w ekstraklasie i w czwartej lidze, w ciągu przyszłych 30 lat może grać nawet w Lidze Mistrzów. W innych miastach są nie takie ekipy jak ci z Zygmuntowskich i jakoś nie zdemolowali żadnego z nowych obiektów. Głupoty wypisują ci co w życiu na żdnym meczu nie byli, bo ci co chodzą żadnej zadymy od kilku lat nie widzieli w Lublinie i taka jest prawda Czas już przejrzeć na oczy i zmienić płytę bo stara już zdarta i nijak się ma do rzeczywistości.
[/quote]

Faktycznie, ostatnio nie było żadnej zadymy, bo kibice bojkotowali swój klub..
[quote name='Stały bywalec' timestamp='1355260630' post='708092']
Drużyny które mogą grać na nowym obiekcie mamy. Nie zapomnijmy że w ciągu ostatnich 30 lat Motor grał i w ekstraklasie i w czwartej lidze, w ciągu przyszłych 30 lat może grać nawet w Lidze Mistrzów. W innych miastach są nie takie ekipy jak ci z Zygmuntowskich i jakoś nie zdemolowali żadnego z nowych obiektów. Głupoty wypisują ci co w życiu na żdnym meczu nie byli, bo ci co chodzą żadnej zadymy od kilku lat nie widzieli w Lublinie i taka jest praw... rozwiń
Avatar
true / 11 grudnia 2012 r. o 22:32
[quote name='Gość' timestamp='1355259387' post='708081']
W Warszawie wyburzono stary stadion i wybudowano na tym miejscu nowy. Dlaczego Lublin nie postąpił tak samo?
[/quote]


odpowiedz jest prosta, ze wzgledu na koszty, wtedy koszt inwestycji bylby duzo wiekszy, pisano o tym i mowiono wielokrotnie
Avatar
Stały bywalec / 11 grudnia 2012 r. o 22:17
Drużyny które mogą grać na nowym obiekcie mamy. Nie zapomnijmy że w ciągu ostatnich 30 lat Motor grał i w ekstraklasie i w czwartej lidze, w ciągu przyszłych 30 lat może grać nawet w Lidze Mistrzów. W innych miastach są nie takie ekipy jak ci z Zygmuntowskich i jakoś nie zdemolowali żadnego z nowych obiektów. Głupoty wypisują ci co w życiu na żdnym meczu nie byli, bo ci co chodzą żadnej zadymy od kilku lat nie widzieli w Lublinie i taka jest prawda Czas już przejrzeć na oczy i zmienić płytę bo stara już zdarta i nijak się ma do rzeczywistości.
Avatar
Gość / 11 grudnia 2012 r. o 21:56
[quote name='true' timestamp='1355242328' post='707971']
liga i puchary to kilka razy w roku dla ciebie? plus imprezy podobne ktore odbywaja sie na globusie?

swoja droga co masz na mysli mowiac wyremontowac obecny stadion pilkarski? rozrobic wiadro zaprawy wziac kielnie i dziury pozalepiac? Czy co, bo nie rozumiem co masz na mysli wyremontowac? Zemborzycka, Zygmuntowskie, Kresowa czy na wieniawie to sa ruiny i remont ich oznaczalby rozbiorke i budowe nowego, nie mozna tego pojac?
[/quote]


W Warszawie wyburzono stary stadion i wybudowano na tym miejscu nowy. Dlaczego Lublin nie postąpił tak samo?
[quote name='true' timestamp='1355242328' post='707971']
liga i puchary to kilka razy w roku dla ciebie? plus imprezy podobne ktore odbywaja sie na globusie?

swoja droga co masz na mysli mowiac wyremontowac obecny stadion pilkarski? rozrobic wiadro zaprawy wziac kielnie i dziury pozalepiac? Czy co, bo nie rozumiem co masz na mysli wyremontowac? Zemborzycka, Zygmuntowskie, Kresowa czy na wieniawie to sa ruiny i remont ich oznaczalby rozbiorke i budowe nowego, nie mozna tego pojac?
[/quote]
rozwiń
Avatar
cypis / 11 grudnia 2012 r. o 20:37
zapewne mi sie dostanie ale mam to w d.... PYTAM się po co stadion w lublinie po pierwsze nie mamy drużyny która zasługiwała by na stadion za 140mln złotych a po drugie znając to bydło mam na myśli psełdo kibiców to po jednym meczu będzie czas na remont . Myslę że lublin mógły bardziej rozsądnie wydać te pieniądze .
Avatar
Michał / 11 grudnia 2012 r. o 19:34
A skąd będą pieniądze na jego utrzymanie ???
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Czytelnicy Dziennika okazali się najlepszymi Mikołajami dla dzieci z Domu Dziecka
Pierwsza strona

Czytelnicy Dziennika okazali się najlepszymi Mikołajami dla dzieci z Domu Dziecka

Święty Mikołaj nie musi mieć na głowie mitry i opierać się o pastorał. Święty Mikołaj musi mieć tylko gorące serce i właśnie tym wykazali się nasi Czytelnicy, którzy ochoczo wsparli zbiórkę na rzecz podopiecznych Domu Dziecka im. Janusza Korczaka w Lublinie.

 Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 6 grudnia 2022 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 6 grudnia 2022 r.

Święty Mikołaj od Coca-Coli był przecież biskupem. Na Lubelszczyźnie jego kult był szczególnie silny
Rozmowa

Święty Mikołaj od Coca-Coli był przecież biskupem. Na Lubelszczyźnie jego kult był szczególnie silny

Dziś św. Mikołaj należy do najbardziej znanych świętych, otaczają go czcią zarówno wierni kościoła wschodniego, jak i zachodniego - rozmowa z dr hab. Mariolą Tymochowicz, prof. Uczelni z Katedry Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego w Instytucie Nauk o Kulturze na Wydziale Filologicznym UMCS.

Mundial 2022: Brazylia - Korea Południowa 4:1. Awans do ćwierćfinału w rytmie samby

Mundial 2022: Brazylia - Korea Południowa 4:1. Awans do ćwierćfinału w rytmie samby

Reprezentacja Brazylii bez żadnych kłopotów zameldowała się w ćwierćfinale. W 1/8 finału „Canarinhos” pokonali 4:1 Koreę Południową i dali jasny sygnał, że należy ich rozważać jako jednego z kandydatów do mistrzostwa świata

Zamość. Nowy dyrektor w Ratuszu od kultury i sportu

Zamość. Nowy dyrektor w Ratuszu od kultury i sportu

Łukasz Gajdecki będzie od 15 grudnia dyrektorem Wydziału Kultury i Sportu Urzędu Miasta Zamość. Wygrał konkurs na to stanowisko ogłoszony po tym, jak zwolnił je w połowie września Piotr Orzechowski, obecnie wiceprezydent Zamościa.

Mundial 2022: Chorwacja lepsza od Japonii po rzutach karnych

Mundial 2022: Chorwacja lepsza od Japonii po rzutach karnych

Chorwaci powoli wyrastają na specjalistów od rzutów karnych. W poprzednim mundialu w drodze po drugie miejsce dwa razy ogrywali rywali w serii jedenastek. W poniedziałek w taki sposób uporali się z Japonią. Po 120 minutach walki było 1:1, ale piłkarze z „Kraju Kwitnącej Wiśni” wykorzystali tylko jeden strzał z „wapna” i ostatecznie przegrali 1:3

Lublin. Startuje Festiwal Bożego Narodzenia. Jutro oficjalnie zaświecą się ozdoby na deptaku
galeria

Lublin. Startuje Festiwal Bożego Narodzenia. Jutro oficjalnie zaświecą się ozdoby na deptaku

Już we wtorek o godz. 16 włączona ma być całość świątecznej iluminacji centrum Lublina. W ten sposób rozpocznie się coroczny Festiwal Bożego Narodzenia.

Lubelskie. Kolej wprowadza przystanki na żądanie. Co musi zrobić pasażer, żeby wysiąść?

Lubelskie. Kolej wprowadza przystanki na żądanie. Co musi zrobić pasażer, żeby wysiąść?

Maszynista nie zatrzyma pociągu, jeżeli podróżny przynajmniej stację wcześniej nie zgłosi obsłudze, że ma zamiar wysiadać. Już od najbliższej niedzieli, wraz ze zmianą rozkładu jazdy, kolej wprowadzi w regionie siedem przystanków na żądanie.

Lubelskie. Piernikowe serca od uczniów. "Pomagamy ludziom, którzy są samotni"

Lubelskie. Piernikowe serca od uczniów. "Pomagamy ludziom, którzy są samotni"

Po wymuszonej przez pandemię przerwie uczniowie Szkoły Podstawowej znów przyniosą sąsiadom mikołajkowe prezenty. Prezenty najcenniejsze, bo własnoręcznie przygotowane i wyjątkowe smaczne.

Nowe sklepy w Lublinie. Na początek otwiera się Aldi

Nowe sklepy w Lublinie. Na początek otwiera się Aldi

W tym tygodniu zmienia się handlowa mapa Lublina. Sprawdzamy, jakie sklepy pojawiają się, a w jakich nie zrobimy już zakupów.

26. Międzynarodowy Wschodni Salon Sztuki. Wernisaż w Lublinie
9 grudnia 2022, 18:00

26. Międzynarodowy Wschodni Salon Sztuki. Wernisaż w Lublinie

Prace z różnych dziedzin sztuki współczesnej będzie można podziwiać w Centrum Spotkania Kultur w ramach 26. Międzynarodowego Wschodniego Salonu Sztuki. Otwarcie ekspozycji nastąpi 9 grudnia o godz. 18.

Nowy konsulat honorowy w Lublinie. Nowa rola znanego biznesmena

Nowy konsulat honorowy w Lublinie. Nowa rola znanego biznesmena

W Lublinie uroczyście został otwarty nowy konsulat honorowy. Swoje przedstawicielstwo w stolicy województwa lubelskiego ma Republika Czeska. Konsulem został przedsiębiorca Bogdan Łukasik.

Biała Podlaska: Był urząd, już go nie ma. Wiadomo, co teraz będzie przy ul. Brzeskiej. Zdjęcia
galeria

Biała Podlaska: Był urząd, już go nie ma. Wiadomo, co teraz będzie przy ul. Brzeskiej. Zdjęcia

Po budynku dawnego Urzędu Kontroli Skarbowej zostały gruzy. Firma, która jest właścicielem tego terenu ma co do niego własne plany.

Wystawa bożonarodzeniowa w Muzeum Wsi Lubelskiej
11 grudnia 2022, 11:00

Wystawa bożonarodzeniowa w Muzeum Wsi Lubelskiej

W niedzielę, 11 grudnia o godz. 11 w galerii na piętrze ratusza z Głuska Muzeum Wsi Lubelskiej (sektor Miasteczko) zostanie otwarta wystawa zbiorów bożonarodzeniowych "Wszystko się zmieniło jak nigdy nie było (...)".

Lubelski marszałek dostał czek, ale pewnie się z tego nie cieszy. Ponad miliard zł, którego nie dostaniemy
galeria

Lubelski marszałek dostał czek, ale pewnie się z tego nie cieszy. Ponad miliard zł, którego nie dostaniemy

Symboliczny czek na „minus miliard złotych” przekazała władzom województwa „delegacja ważnych górniczych prezesów”. W ten sposób, przy okazji przypadającej niedawno Barbórki ekolodzy chcieli przypomnieć o 250 mln euro (w przeliczeniu 1,2 mld zł), jakie nasz region mógł otrzymać w ramach unijnego wsparcia dla górniczych regionów odchodzących od węgla.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!