Listę swoich wniosków do przyszłorocznego budżetu miasta ujawniła w poniedziałek grupa radnych Platformy Obywatelskiej.
Ich wspólną propozycją jest zwiększenie rezerwy przeznaczonej do dyspozycji każdej z 27 rad dzielnic z niespełna 110 tys. do 130 tys. zł na dzielnicę rocznie.
Niezależnie od tego każdy z radnych zgłaszał własne wnioski.
* Jan Madejek wystąpił o uwzględnienie w budżecie budowy podstawówki w rejonie nowych bloków przy ul. Jana Pawła II i Gęsiej. Tymczasem prezydent już wcześniej zapowiedział, że taka szkoła będzie budowana.
– Szkoły przy Bursztynowej i Roztoczu nie są w stanie przyjąć dzieci z tego rejonu – mówi Madejek.
Chce też budowy świateł na skrzyżowaniu al. Kraśnickiej z drogą wojewódzką nr 747 oraz wykonania kładki nad wąwozem łączącej os Świt (w rejonie ul. Poznańskiej) z os. Łęgi (koło Kaczeńcowej). Taka kładka była już zapisana w tegorocznym budżecie, ale okazało się, że będzie znacznie droższa.
* Marta Wcisło wystąpiła o budowę ul. Kalinowszczyzna z chodnikami, park w miejscu dawnego wysypiska przy Zawilcowej, budowę ul. Daszyńskiego, Trześniowskiej, kontynuację ul. Poziomkowej, kładkę nad Mełgiewską, ul. Dojazdową, Łęczyńską, poznawalnię w gmachu kolejowego dworca Lublin Północny, chodniki przy Gospodarczej i parking przy Rusałce.
* Jarosław Pakuła informuje o wnioskach o remonty głównych chodników w os. Skarpa i Ruta, kładkę między Łęgami a Świtem, przebudowę Raszyńskiej i odnowienie boiska przy Judyma.
* Z kolei Michał Krawczyk mówi m.in. o wniosku na przebudowę ul. Symfonicznej wraz z parkingiem przy ul. Żelazowej Woli 11 oraz o termomodernizacji Przedszkola nr 75.