Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

19 marca 2012 r.
15:48
Edytuj ten wpis

O. Wiśniewski krytykuje Kościół za "politykowanie"

0 13 A A
Ojciec Ludwik Wiśniewski (Maciej Kaczanowski)
Ojciec Ludwik Wiśniewski (Maciej Kaczanowski)

Jeśli Kościół popiera jakąś partię to przekracza swoją misję – uważa o. Ludwik Wiśniewski, dominikanin z Lublina. Zakonnik uczestniczył w IX Zjeździe Gnieźnieńskim. Skrytykował polski Kościół za "politykowanie”.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Misją Kościoła nie jest bezustanne napiętnowanie. Mamy głosić Ewangelię, mamy głosić Chrystusa ze świadomością, że temu sprzeciwiać się będą, a nie, że Kościół ma być znakiem sprzeciwu – mówił w niedzielę dominikanin ojciec Ludwik Wiśniewski, były wieloletni duszpasterz akademicki, który w czasach komunistycznych wspierał środowiska niepodległościowe.

Zakonnik z Lublina wziął udział w jednym z paneli dyskusyjnych, na zakończenie odbywającego się w od piątku do niedzieli w Gnieźnie zjeździe. Był on poświęcony budowaniu społeczeństwa obywatelskiego w Kościele.

– Wychowanie do społeczeństwa obywatelskiego dokonuje się tylko tam, gdzie jest szacunek dla drugiego człowieka – przekonywał o. Wiśniewski. – Tymczasem we współczesnym Kościele polskim mamy mnóstwo harcowników, którzy powołując się na Ewangelię, harcują i atakują ludzi o odmiennych poglądach. – Czy to jest Ewangelia? – pytał zakonnik.
– Im kto bardziej pluje na osiągnięcia ostatnich lat, na nasz kraj, tym lepszym jest katolikiem i większym patriotą – zakończył swoje wystąpienie o. Wiśniewski.

Na długą owację od słuchaczy odparł: Nie mam niczego na bis. Mogę tylko jeszcze mocniej powiedzieć.

W IX Zjeździe Gnieźnieńskim obradował pod hasłem "Europa obywatelska. Rola i miejsce chrześcijan”. Do Gniezna przyjechali zarówno duchowni jak też politycy, ludzie nauki, kultury, przedstawiciele ruchów religijnych i organizacji charytatywnych z kraju i zagranicy.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Złote dziecko / 20 marca 2012 o 18:25
0
Widzę, że ojciec Ludwik na starośc zyskał sympatię tych, którzy zwalczają Kościol. To daje wiele do myślenia. Po owocach ich poznacie, jak powiada Pismo.
Avatar
Gość / 20 marca 2012 o 08:11
0
[quote name='NOLLET' timestamp='1332220185' post='612016']
PO co to łgać, niech NARÓD POSTANOWI! REFERENDUM NIECH ZDECYDUJE O MIEJSCU I ROLI KLERU W POLSCE, TYLKO I WYŁACZNIE REFERENDUM.Parlament złożony z kryminalistów, meneli i dewotów udających osoby religijne w zamian za wyborcze poparcie kleru, nie jest naszym przedstawicielem, nie reprezentuje naszego NARODU. Konkordat został zawarty nie tylko bez naszej wiedzy i zgody ale z naruszeniem prawa. NARÓD JEST SUWERENEM, niech NAROD w REFERENDUM ZDECYDUJE. 1. Czy chcemy by w naszym kraju pozycja kleru była taka sama jak we Francji od roku 1905 do dziś !? Tylko jedno pytanie wystarczy! A to znaczy; Państwo nie daje jednego grosza na utrzymanie kleru! Nie ma konkordatu, majątki kleru przejmuje państwo bez odszkodowania. Nie ma religii w szkołach, nie ma kapelanów i co najważniejsze kościół nie ma osobowości prawnej, nie może zawierać umów jako kościół! Więc mowy nie ma o istnieniu Rydzyków, o wydawnictwach typu Stella Maris, o remontach kościołów za pieniądze frajerów, którym klecha nie zapłacił, bo stał się po remoncie klechą a nie kościołem, etc, etc, etc. Dlaczego użyłem argumentu na wzór francuski? Ponieważ bezczelny kler bezustannie szermuje argumentem zaboru przez „komunistów” ich złodziejskiego majątku! W 1905 roku nie było państw komunistycznych na świecie, zabrany we Francji ich złodziejski łup, nigdy nie został zwrócony, nikt nigdy czegoś takiego się nawet nie domagał! A i tak czasami jakiś łobuz w koloratce podaje do wiadomości kłamstwa, że Francja łoży na remonty świątyń, nie dodając przy tym, że te świątynie są własnością państwa Francji, nie kleru! Po co nam manifestacje nawiedzonych durniów, które nie reprezentują całego NARODU, po co nam zakłamany parlament, który może swoje ustawy zmieniać do woli i w każdym czasie. Wynik REFERENDUM NARODU JEST PRAWEM i tego zdewociały i zaprzedany klerowi parlament zmienić nie może. Skoro –jak twierdzą dewoci, Polacy kochają kler, to REFERENDUM tę miłość potwierdzi! Wszyscy zechcemy jeszcze trzech dodatkowych konkordatów, na pewno zgodzimy się na pedofilski kler, nie będziemy protestować jak będą wykorzystywać seksualnie nasze kilkuletnie dzieci i wnuki, chętnie oddamy im dziesiątą część naszych zarobków, jak drzewiej bywało, na pewno będziemy klękać na widok zboczeńców w koloratkach. Wystarczy tylko zorganizować REFERENDUM, i dowiedzą się łotry w koloratkach jaka jest skala miłości do nich! Nie ma potrzeby z nimi rozmawiać, nie ma potrzeby składać im jakichkolwiek propozycji bez zgody NARODU! Dlaczego rząd III RP traktuje NARÓD jak bydlaków postanawiając za nas?
Przypomnę „wasze bohaterskie” hasło. „NIC O NAS BEZ NAS” Już zawarliście konkordat bez naszej wiedzy i zgody, co roku okradacie naród wypłacając złodziejom nienależne pieniądze, podarowaliście złodziejom majątek NARODU! Dosyć tego! O MIEJSCU I ROLI KLERU W POLSCE MUSI DECYDOWAĆ NARÓD REFERENDUM!!! RZĄDAMY REFERENDUM!!!
[/quote]
Dlatego SIERPEM I MŁOTEM W TĄ CZERWONĄ-KONFIDENCKĄ HOŁOTĘ. Dymać tych CZERWONYCH PACHOŁKÓW MOSKWY.
[quote name='NOLLET' timestamp='1332220185' post='612016']
PO co to łgać, niech NARÓD POSTANOWI! REFERENDUM NIECH ZDECYDUJE O MIEJSCU I ROLI KLERU W POLSCE, TYLKO I WYŁACZNIE REFERENDUM.Parlament złożony z kryminalistów, meneli i dewotów udających osoby religijne w zamian za wyborcze poparcie kleru, nie jest naszym przedstawicielem, nie reprezentuje naszego NARODU. Konkordat został zawarty nie tylko bez naszej wiedzy i zgody ale z naruszeniem prawa. NARÓD JEST SUWERENEM, niech NAROD w REFERENDUM ZDECYDUJE... rozwiń
Avatar
NOLLET / 20 marca 2012 o 06:09
0
PO co to łgać, niech NARÓD POSTANOWI! REFERENDUM NIECH ZDECYDUJE O MIEJSCU I ROLI KLERU W POLSCE, TYLKO I WYŁACZNIE REFERENDUM.Parlament złożony z kryminalistów, meneli i dewotów udających osoby religijne w zamian za wyborcze poparcie kleru, nie jest naszym przedstawicielem, nie reprezentuje naszego NARODU. Konkordat został zawarty nie tylko bez naszej wiedzy i zgody ale z naruszeniem prawa. NARÓD JEST SUWERENEM, niech NAROD w REFERENDUM ZDECYDUJE. 1. Czy chcemy by w naszym kraju pozycja kleru była taka sama jak we Francji od roku 1905 do dziś !? Tylko jedno pytanie wystarczy! A to znaczy; Państwo nie daje jednego grosza na utrzymanie kleru! Nie ma konkordatu, majątki kleru przejmuje państwo bez odszkodowania. Nie ma religii w szkołach, nie ma kapelanów i co najważniejsze kościół nie ma osobowości prawnej, nie może zawierać umów jako kościół! Więc mowy nie ma o istnieniu Rydzyków, o wydawnictwach typu Stella Maris, o remontach kościołów za pieniądze frajerów, którym klecha nie zapłacił, bo stał się po remoncie klechą a nie kościołem, etc, etc, etc. Dlaczego użyłem argumentu na wzór francuski? Ponieważ bezczelny kler bezustannie szermuje argumentem zaboru przez „komunistów” ich złodziejskiego majątku! W 1905 roku nie było państw komunistycznych na świecie, zabrany we Francji ich złodziejski łup, nigdy nie został zwrócony, nikt nigdy czegoś takiego się nawet nie domagał! A i tak czasami jakiś łobuz w koloratce podaje do wiadomości kłamstwa, że Francja łoży na remonty świątyń, nie dodając przy tym, że te świątynie są własnością państwa Francji, nie kleru! Po co nam manifestacje nawiedzonych durniów, które nie reprezentują całego NARODU, po co nam zakłamany parlament, który może swoje ustawy zmieniać do woli i w każdym czasie. Wynik REFERENDUM NARODU JEST PRAWEM i tego zdewociały i zaprzedany klerowi parlament zmienić nie może. Skoro –jak twierdzą dewoci, Polacy kochają kler, to REFERENDUM tę miłość potwierdzi! Wszyscy zechcemy jeszcze trzech dodatkowych konkordatów, na pewno zgodzimy się na pedofilski kler, nie będziemy protestować jak będą wykorzystywać seksualnie nasze kilkuletnie dzieci i wnuki, chętnie oddamy im dziesiątą część naszych zarobków, jak drzewiej bywało, na pewno będziemy klękać na widok zboczeńców w koloratkach. Wystarczy tylko zorganizować REFERENDUM, i dowiedzą się łotry w koloratkach jaka jest skala miłości do nich! Nie ma potrzeby z nimi rozmawiać, nie ma potrzeby składać im jakichkolwiek propozycji bez zgody NARODU! Dlaczego rząd III RP traktuje NARÓD jak bydlaków postanawiając za nas?
Przypomnę „wasze bohaterskie” hasło. „NIC O NAS BEZ NAS” Już zawarliście konkordat bez naszej wiedzy i zgody, co roku okradacie naród wypłacając złodziejom nienależne pieniądze, podarowaliście złodziejom majątek NARODU! Dosyć tego! O MIEJSCU I ROLI KLERU W POLSCE MUSI DECYDOWAĆ NARÓD REFERENDUM!!! RZĄDAMY REFERENDUM!!!
PO co to łgać, niech NARÓD POSTANOWI! REFERENDUM NIECH ZDECYDUJE O MIEJSCU I ROLI KLERU W POLSCE, TYLKO I WYŁACZNIE REFERENDUM.Parlament złożony z kryminalistów, meneli i dewotów udających osoby religijne w zamian za wyborcze poparcie kleru, nie jest naszym przedstawicielem, nie reprezentuje naszego NARODU. Konkordat został zawarty nie tylko bez naszej wiedzy i zgody ale z naruszeniem prawa. NARÓD JEST SUWERENEM, niech NAROD w REFERENDUM ZDECYDUJE. 1. Czy chcemy by w naszym kraju pozycja kleru była taka sama jak we Francji od roku 190... rozwiń
Avatar
nollet / 20 marca 2012 o 06:07
0
[quote name='PATRON' timestamp='1332190276' post='611973']
Nie wiem, czy ojciec zauważył, że Kościół w Polsce opiera się właśnie na ludziach, którzy wczoraj manifestowali w obronie wolnych mediów. Ustępowanie pola przez niektórych księży typu Boniecki, czy o. Wiśniewski (choć opieram się tylko na tym artykule) doprowadziło do niespotykanych od czasów żydo-komunistów ataków na Kościół w Naszym Kraju. Stawianie na "nowoczesne" społeczeństwo pogrąży tylko Kościół. Na szczęście są duchowni, którzy rozumieją, że o stanie wiernych decydują w ogromnej mierze właśnie politycy z PO, SLD i palikociarze i to właśnie ci księża mają szacunek katolików. Kościół z Narodem - Naród z Kościołem i wszystko jasne. PS. Do moderatora. Użyte przeze mnie określenie "żydo-komuna" jest określeniem historycznym i funkcjonuje ono w ogólnym obiegu. Poza tym, określenie takie jest uzasadnione i nie jest oderwane od rzeczywistości i faktów historycznych, czy się to komu podoba, czy nie.
[/quote]
Smierdzisz klechą jak kloaczny rów. Dla ciebie naród to dewoci i barany, reszta to żydokomuna, której żescie się wysługiwali przez 50 lat, donosząc na siebie nawzajem! Potem, by wasza podłość się nie wydała, wyżebraliscie od zdewociałego sejmu prawo do samolustracji,oczywiscie wasi kapusie w koloratkach lustrując sami siebie, nie znaleźli dowodów swojego kapowania! Na dziś nie ma w naszym kraju nic bardziej obrzydliwego niż kler, katolicki kler! Skoro waszym zdaniem, narod was tak kocha, to czego nie wykorzystujecie swoich wpływów pośród tych baranów na zorganizowanie referendum w sprawie miejsca i roli kleru w naszym państwie? Najlepszym rozwiazaniem byłby system francuski. Nie będzie wam śmierdział żydokomuną! Referendum, niech Narod się wypowie, czy chce konkordatu, czy jest za odebraniem wam zlodziejskich majątków tak jak zrobiła to francja w 1905 roku,słowem zrobić z wami tak samo jak Francja w roku 1905. Niech o was zdecyduje narod nie Suchocka i reszta baranow!
[quote name='PATRON' timestamp='1332190276' post='611973']
Nie wiem, czy ojciec zauważył, że Kościół w Polsce opiera się właśnie na ludziach, którzy wczoraj manifestowali w obronie wolnych mediów. Ustępowanie pola przez niektórych księży typu Boniecki, czy o. Wiśniewski (choć opieram się tylko na tym artykule) doprowadziło do niespotykanych od czasów żydo-komunistów ataków na Kościół w Naszym Kraju. Stawianie na "nowoczesne" społeczeństwo pogrąży tylko Kościół. Na szczęście są duchowni, którzy rozumiej... rozwiń
Avatar
Malkom / 20 marca 2012 o 05:53
0
Jeden z niewielu ludzi kościoła rozumiejących ewangelie
Avatar
Złote dziecko / 19 marca 2012 o 23:05
0
Wstydzę się, że pod koniec lat 70 byłam członkiem duszpastertwa prowadzonego przez ojca Ludwika. Dopiero teraz widzę jak ojcien nami wówczas manipulował.
Avatar
PATRON / 19 marca 2012 o 21:51
0
Nie wiem, czy ojciec zauważył, że Kościół w Polsce opiera się właśnie na ludziach, którzy wczoraj manifestowali w obronie wolnych mediów. Ustępowanie pola przez niektórych księży typu Boniecki, czy o. Wiśniewski (choć opieram się tylko na tym artykule) doprowadziło do niespotykanych od czasów żydo-komunistów ataków na Kościół w Naszym Kraju. Stawianie na "nowoczesne" społeczeństwo pogrąży tylko Kościół. Na szczęście są duchowni, którzy rozumieją, że o stanie wiernych decydują w ogromnej mierze właśnie politycy z PO, SLD i palikociarze i to właśnie ci księża mają szacunek katolików. Kościół z Narodem - Naród z Kościołem i wszystko jasne. PS. Do moderatora. Użyte przeze mnie określenie "żydo-komuna" jest określeniem historycznym i funkcjonuje ono w ogólnym obiegu. Poza tym, określenie takie jest uzasadnione i nie jest oderwane od rzeczywistości i faktów historycznych, czy się to komu podoba, czy nie.
Nie wiem, czy ojciec zauważył, że Kościół w Polsce opiera się właśnie na ludziach, którzy wczoraj manifestowali w obronie wolnych mediów. Ustępowanie pola przez niektórych księży typu Boniecki, czy o. Wiśniewski (choć opieram się tylko na tym artykule) doprowadziło do niespotykanych od czasów żydo-komunistów ataków na Kościół w Naszym Kraju. Stawianie na "nowoczesne" społeczeństwo pogrąży tylko Kościół. Na szczęście są duchowni, którzy rozumieją, że o stanie wiernych decydują w ogromnej mierze właśnie politycy z PO, SLD i palikocia... rozwiń
Avatar
sadsad / 19 marca 2012 o 21:29
0
rózaniec zabrac i do kruchty. a nie do gazet wyborczych latac!
Avatar
retor / 19 marca 2012 o 21:06
0
Na moje oko to o. Wiśniewski ostro politykuje!
Jam tylko prosty człowiek, to i znać się chyba bardzo nie znam.
Avatar
ja / 19 marca 2012 o 20:00
0
Brawo Ojcze. Mam nadzieję, że kardynał Dziwisz zrozumie, że to do niego i przemyśli swoje błędy POlegające na POpieraniu partii braciszka
Avatar
Złote dziecko / 20 marca 2012 o 18:25
0
Widzę, że ojciec Ludwik na starośc zyskał sympatię tych, którzy zwalczają Kościol. To daje wiele do myślenia. Po owocach ich poznacie, jak powiada Pismo.
Avatar
Gość / 20 marca 2012 o 08:11
0
[quote name='NOLLET' timestamp='1332220185' post='612016']
PO co to łgać, niech NARÓD POSTANOWI! REFERENDUM NIECH ZDECYDUJE O MIEJSCU I ROLI KLERU W POLSCE, TYLKO I WYŁACZNIE REFERENDUM.Parlament złożony z kryminalistów, meneli i dewotów udających osoby religijne w zamian za wyborcze poparcie kleru, nie jest naszym przedstawicielem, nie reprezentuje naszego NARODU. Konkordat został zawarty nie tylko bez naszej wiedzy i zgody ale z naruszeniem prawa. NARÓD JEST SUWERENEM, niech NAROD w REFERENDUM ZDECYDUJE. 1. Czy chcemy by w naszym kraju pozycja kleru była taka sama jak we Francji od roku 1905 do dziś !? Tylko jedno pytanie wystarczy! A to znaczy; Państwo nie daje jednego grosza na utrzymanie kleru! Nie ma konkordatu, majątki kleru przejmuje państwo bez odszkodowania. Nie ma religii w szkołach, nie ma kapelanów i co najważniejsze kościół nie ma osobowości prawnej, nie może zawierać umów jako kościół! Więc mowy nie ma o istnieniu Rydzyków, o wydawnictwach typu Stella Maris, o remontach kościołów za pieniądze frajerów, którym klecha nie zapłacił, bo stał się po remoncie klechą a nie kościołem, etc, etc, etc. Dlaczego użyłem argumentu na wzór francuski? Ponieważ bezczelny kler bezustannie szermuje argumentem zaboru przez „komunistów” ich złodziejskiego majątku! W 1905 roku nie było państw komunistycznych na świecie, zabrany we Francji ich złodziejski łup, nigdy nie został zwrócony, nikt nigdy czegoś takiego się nawet nie domagał! A i tak czasami jakiś łobuz w koloratce podaje do wiadomości kłamstwa, że Francja łoży na remonty świątyń, nie dodając przy tym, że te świątynie są własnością państwa Francji, nie kleru! Po co nam manifestacje nawiedzonych durniów, które nie reprezentują całego NARODU, po co nam zakłamany parlament, który może swoje ustawy zmieniać do woli i w każdym czasie. Wynik REFERENDUM NARODU JEST PRAWEM i tego zdewociały i zaprzedany klerowi parlament zmienić nie może. Skoro –jak twierdzą dewoci, Polacy kochają kler, to REFERENDUM tę miłość potwierdzi! Wszyscy zechcemy jeszcze trzech dodatkowych konkordatów, na pewno zgodzimy się na pedofilski kler, nie będziemy protestować jak będą wykorzystywać seksualnie nasze kilkuletnie dzieci i wnuki, chętnie oddamy im dziesiątą część naszych zarobków, jak drzewiej bywało, na pewno będziemy klękać na widok zboczeńców w koloratkach. Wystarczy tylko zorganizować REFERENDUM, i dowiedzą się łotry w koloratkach jaka jest skala miłości do nich! Nie ma potrzeby z nimi rozmawiać, nie ma potrzeby składać im jakichkolwiek propozycji bez zgody NARODU! Dlaczego rząd III RP traktuje NARÓD jak bydlaków postanawiając za nas?
Przypomnę „wasze bohaterskie” hasło. „NIC O NAS BEZ NAS” Już zawarliście konkordat bez naszej wiedzy i zgody, co roku okradacie naród wypłacając złodziejom nienależne pieniądze, podarowaliście złodziejom majątek NARODU! Dosyć tego! O MIEJSCU I ROLI KLERU W POLSCE MUSI DECYDOWAĆ NARÓD REFERENDUM!!! RZĄDAMY REFERENDUM!!!
[/quote]
Dlatego SIERPEM I MŁOTEM W TĄ CZERWONĄ-KONFIDENCKĄ HOŁOTĘ. Dymać tych CZERWONYCH PACHOŁKÓW MOSKWY.
[quote name='NOLLET' timestamp='1332220185' post='612016']
PO co to łgać, niech NARÓD POSTANOWI! REFERENDUM NIECH ZDECYDUJE O MIEJSCU I ROLI KLERU W POLSCE, TYLKO I WYŁACZNIE REFERENDUM.Parlament złożony z kryminalistów, meneli i dewotów udających osoby religijne w zamian za wyborcze poparcie kleru, nie jest naszym przedstawicielem, nie reprezentuje naszego NARODU. Konkordat został zawarty nie tylko bez naszej wiedzy i zgody ale z naruszeniem prawa. NARÓD JEST SUWERENEM, niech NAROD w REFERENDUM ZDECYDUJE... rozwiń
Avatar
NOLLET / 20 marca 2012 o 06:09
0
PO co to łgać, niech NARÓD POSTANOWI! REFERENDUM NIECH ZDECYDUJE O MIEJSCU I ROLI KLERU W POLSCE, TYLKO I WYŁACZNIE REFERENDUM.Parlament złożony z kryminalistów, meneli i dewotów udających osoby religijne w zamian za wyborcze poparcie kleru, nie jest naszym przedstawicielem, nie reprezentuje naszego NARODU. Konkordat został zawarty nie tylko bez naszej wiedzy i zgody ale z naruszeniem prawa. NARÓD JEST SUWERENEM, niech NAROD w REFERENDUM ZDECYDUJE. 1. Czy chcemy by w naszym kraju pozycja kleru była taka sama jak we Francji od roku 1905 do dziś !? Tylko jedno pytanie wystarczy! A to znaczy; Państwo nie daje jednego grosza na utrzymanie kleru! Nie ma konkordatu, majątki kleru przejmuje państwo bez odszkodowania. Nie ma religii w szkołach, nie ma kapelanów i co najważniejsze kościół nie ma osobowości prawnej, nie może zawierać umów jako kościół! Więc mowy nie ma o istnieniu Rydzyków, o wydawnictwach typu Stella Maris, o remontach kościołów za pieniądze frajerów, którym klecha nie zapłacił, bo stał się po remoncie klechą a nie kościołem, etc, etc, etc. Dlaczego użyłem argumentu na wzór francuski? Ponieważ bezczelny kler bezustannie szermuje argumentem zaboru przez „komunistów” ich złodziejskiego majątku! W 1905 roku nie było państw komunistycznych na świecie, zabrany we Francji ich złodziejski łup, nigdy nie został zwrócony, nikt nigdy czegoś takiego się nawet nie domagał! A i tak czasami jakiś łobuz w koloratce podaje do wiadomości kłamstwa, że Francja łoży na remonty świątyń, nie dodając przy tym, że te świątynie są własnością państwa Francji, nie kleru! Po co nam manifestacje nawiedzonych durniów, które nie reprezentują całego NARODU, po co nam zakłamany parlament, który może swoje ustawy zmieniać do woli i w każdym czasie. Wynik REFERENDUM NARODU JEST PRAWEM i tego zdewociały i zaprzedany klerowi parlament zmienić nie może. Skoro –jak twierdzą dewoci, Polacy kochają kler, to REFERENDUM tę miłość potwierdzi! Wszyscy zechcemy jeszcze trzech dodatkowych konkordatów, na pewno zgodzimy się na pedofilski kler, nie będziemy protestować jak będą wykorzystywać seksualnie nasze kilkuletnie dzieci i wnuki, chętnie oddamy im dziesiątą część naszych zarobków, jak drzewiej bywało, na pewno będziemy klękać na widok zboczeńców w koloratkach. Wystarczy tylko zorganizować REFERENDUM, i dowiedzą się łotry w koloratkach jaka jest skala miłości do nich! Nie ma potrzeby z nimi rozmawiać, nie ma potrzeby składać im jakichkolwiek propozycji bez zgody NARODU! Dlaczego rząd III RP traktuje NARÓD jak bydlaków postanawiając za nas?
Przypomnę „wasze bohaterskie” hasło. „NIC O NAS BEZ NAS” Już zawarliście konkordat bez naszej wiedzy i zgody, co roku okradacie naród wypłacając złodziejom nienależne pieniądze, podarowaliście złodziejom majątek NARODU! Dosyć tego! O MIEJSCU I ROLI KLERU W POLSCE MUSI DECYDOWAĆ NARÓD REFERENDUM!!! RZĄDAMY REFERENDUM!!!
PO co to łgać, niech NARÓD POSTANOWI! REFERENDUM NIECH ZDECYDUJE O MIEJSCU I ROLI KLERU W POLSCE, TYLKO I WYŁACZNIE REFERENDUM.Parlament złożony z kryminalistów, meneli i dewotów udających osoby religijne w zamian za wyborcze poparcie kleru, nie jest naszym przedstawicielem, nie reprezentuje naszego NARODU. Konkordat został zawarty nie tylko bez naszej wiedzy i zgody ale z naruszeniem prawa. NARÓD JEST SUWERENEM, niech NAROD w REFERENDUM ZDECYDUJE. 1. Czy chcemy by w naszym kraju pozycja kleru była taka sama jak we Francji od roku 190... rozwiń
Avatar
nollet / 20 marca 2012 o 06:07
0
[quote name='PATRON' timestamp='1332190276' post='611973']
Nie wiem, czy ojciec zauważył, że Kościół w Polsce opiera się właśnie na ludziach, którzy wczoraj manifestowali w obronie wolnych mediów. Ustępowanie pola przez niektórych księży typu Boniecki, czy o. Wiśniewski (choć opieram się tylko na tym artykule) doprowadziło do niespotykanych od czasów żydo-komunistów ataków na Kościół w Naszym Kraju. Stawianie na "nowoczesne" społeczeństwo pogrąży tylko Kościół. Na szczęście są duchowni, którzy rozumieją, że o stanie wiernych decydują w ogromnej mierze właśnie politycy z PO, SLD i palikociarze i to właśnie ci księża mają szacunek katolików. Kościół z Narodem - Naród z Kościołem i wszystko jasne. PS. Do moderatora. Użyte przeze mnie określenie "żydo-komuna" jest określeniem historycznym i funkcjonuje ono w ogólnym obiegu. Poza tym, określenie takie jest uzasadnione i nie jest oderwane od rzeczywistości i faktów historycznych, czy się to komu podoba, czy nie.
[/quote]
Smierdzisz klechą jak kloaczny rów. Dla ciebie naród to dewoci i barany, reszta to żydokomuna, której żescie się wysługiwali przez 50 lat, donosząc na siebie nawzajem! Potem, by wasza podłość się nie wydała, wyżebraliscie od zdewociałego sejmu prawo do samolustracji,oczywiscie wasi kapusie w koloratkach lustrując sami siebie, nie znaleźli dowodów swojego kapowania! Na dziś nie ma w naszym kraju nic bardziej obrzydliwego niż kler, katolicki kler! Skoro waszym zdaniem, narod was tak kocha, to czego nie wykorzystujecie swoich wpływów pośród tych baranów na zorganizowanie referendum w sprawie miejsca i roli kleru w naszym państwie? Najlepszym rozwiazaniem byłby system francuski. Nie będzie wam śmierdział żydokomuną! Referendum, niech Narod się wypowie, czy chce konkordatu, czy jest za odebraniem wam zlodziejskich majątków tak jak zrobiła to francja w 1905 roku,słowem zrobić z wami tak samo jak Francja w roku 1905. Niech o was zdecyduje narod nie Suchocka i reszta baranow!
[quote name='PATRON' timestamp='1332190276' post='611973']
Nie wiem, czy ojciec zauważył, że Kościół w Polsce opiera się właśnie na ludziach, którzy wczoraj manifestowali w obronie wolnych mediów. Ustępowanie pola przez niektórych księży typu Boniecki, czy o. Wiśniewski (choć opieram się tylko na tym artykule) doprowadziło do niespotykanych od czasów żydo-komunistów ataków na Kościół w Naszym Kraju. Stawianie na "nowoczesne" społeczeństwo pogrąży tylko Kościół. Na szczęście są duchowni, którzy rozumiej... rozwiń
Avatar
Malkom / 20 marca 2012 o 05:53
0
Jeden z niewielu ludzi kościoła rozumiejących ewangelie
Avatar
Złote dziecko / 19 marca 2012 o 23:05
0
Wstydzę się, że pod koniec lat 70 byłam członkiem duszpastertwa prowadzonego przez ojca Ludwika. Dopiero teraz widzę jak ojcien nami wówczas manipulował.
Avatar
PATRON / 19 marca 2012 o 21:51
0
Nie wiem, czy ojciec zauważył, że Kościół w Polsce opiera się właśnie na ludziach, którzy wczoraj manifestowali w obronie wolnych mediów. Ustępowanie pola przez niektórych księży typu Boniecki, czy o. Wiśniewski (choć opieram się tylko na tym artykule) doprowadziło do niespotykanych od czasów żydo-komunistów ataków na Kościół w Naszym Kraju. Stawianie na "nowoczesne" społeczeństwo pogrąży tylko Kościół. Na szczęście są duchowni, którzy rozumieją, że o stanie wiernych decydują w ogromnej mierze właśnie politycy z PO, SLD i palikociarze i to właśnie ci księża mają szacunek katolików. Kościół z Narodem - Naród z Kościołem i wszystko jasne. PS. Do moderatora. Użyte przeze mnie określenie "żydo-komuna" jest określeniem historycznym i funkcjonuje ono w ogólnym obiegu. Poza tym, określenie takie jest uzasadnione i nie jest oderwane od rzeczywistości i faktów historycznych, czy się to komu podoba, czy nie.
Nie wiem, czy ojciec zauważył, że Kościół w Polsce opiera się właśnie na ludziach, którzy wczoraj manifestowali w obronie wolnych mediów. Ustępowanie pola przez niektórych księży typu Boniecki, czy o. Wiśniewski (choć opieram się tylko na tym artykule) doprowadziło do niespotykanych od czasów żydo-komunistów ataków na Kościół w Naszym Kraju. Stawianie na "nowoczesne" społeczeństwo pogrąży tylko Kościół. Na szczęście są duchowni, którzy rozumieją, że o stanie wiernych decydują w ogromnej mierze właśnie politycy z PO, SLD i palikocia... rozwiń
Avatar
sadsad / 19 marca 2012 o 21:29
0
rózaniec zabrac i do kruchty. a nie do gazet wyborczych latac!
Avatar
retor / 19 marca 2012 o 21:06
0
Na moje oko to o. Wiśniewski ostro politykuje!
Jam tylko prosty człowiek, to i znać się chyba bardzo nie znam.
Avatar
ja / 19 marca 2012 o 20:00
0
Brawo Ojcze. Mam nadzieję, że kardynał Dziwisz zrozumie, że to do niego i przemyśli swoje błędy POlegające na POpieraniu partii braciszka