Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 grudnia 2011 r.
17:32
Edytuj ten wpis

O zwolnieniach i.. dołkach w policzkach. Spotkanie nowej wojewody z dziennikarzami

Autor: Zdjęcie autora DRS
0 9 A A
Jolanta Szołno-Koguc (Jacek Świerczyński)
Jolanta Szołno-Koguc (Jacek Świerczyński)

Nie będzie zwolnień w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim – zapowiedziała w środę nowa wojewoda Jolanta Szołno-Koguc.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Na pewno nie będzie w tej chwili redukcji zatrudnienia i nie wiemy, czy w ogóle będzie ona potrzebna – mówi wojewoda. – Szkoda by mi było dobrych fachowców zwalniać, gdyby mogli realizować inne zadania w tym samym urzędzie – dodaje.

Szołno-Koguc zapowiedziała też, że nie należy oczekiwać obsady wakującego od dawna stanowiska II wicewojewody. O tym, kto będzie wicewojewodą nie chce rozmawiać. – To decyzja premiera – wyjaśnia.

Nowa wojewoda zapowiada też, że będzie starała się proponować rządowi nowe rozwiązania prawne w tych kwestiach, w których brak jednoznacznych regulacji. Pytana o przykład wspomina o powodzi. – Były takie rzeczki i strumienie, które spowodowały ogromne zniszczenia, a później okazało się, że nie są one w gestii ani jednostek samorządowych, ani administracji rządowej – podkreśla Szołno-Koguc i dodaje, że liczy na sygnały od samorządów.

Choć wojewoda została powołana na stanowisko już 12 grudnia, to dopiero w środę zorganizowała swoją pierwszą konferencję prasową. Tę zaplanowaną na 13 grudnia nagle odwołała. Tłumaczyła, że potrzebowała czasu na zapoznanie się z urzędem.

Gwiazdą środowej konferencji stał się jeden z lokalnych dziennikarzy, który prosił wojewodę o komentarz na temat jej… dołków w policzkach wyjaśniając wcześniej, że podobno dołki takie świadczą o tym, że ich posiadacz ma w życiu sporo szczęścia.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Netia HWT / 29 grudnia 2011 o 14:38
0
Czy jesteś zadowolony ze swojej pracy i płacy? Przyjdź do nas i przekonaj się, że możesz zarabiać nawet 24zł/h Zajrzyj na nasz profil na facebooku: http://www.facebook.com/HWTNETIA, Kliknij "Lubię to" by śledzić nasze propozycje pracy i wziąć udział w organizowanych przez nas konkursach z nagrodami!
Avatar
Henio / 29 grudnia 2011 o 10:08
0
Te dołki w policzkach to prawie jak u Geeny Davis.
Avatar
Iza / 29 grudnia 2011 o 09:50
0
[quote name='Gość' timestamp='1325106741' post='575662']
[size="3"]Gościu, jeśli ty tak uważasz to oznacza tylko że jesteś niewidomym z kompleksami. Ja sądzę że ta pani zrobi porządek w Urzędzie Wojewódzkim z różnymi klikami i układami powstałymi na bazie pozamerytorycznej. Ci dyrektorzy-zombi nie nadają się do rządzenia bo brak im wiedzy i odwagi w podejmowaniu decyzji. Podobnie służby informatyczne, w urzędzie są częste awarie, giną dane. Interesanci są odsyłani z powodu "awarii systemu" . Ciekawe jak się tłumaczy kierownik czy dyrektor tych informatyków w takich sytuacjach. Pewno ten przełożony też jest jakimś starym ramolem który trzyma się dzięki układom partyjnym lub towarzyskim. I właśnie myślę że Pani Wojewoda zrobi porządek i przewietrzy niektóre układy. I myślę że Wojewoda przede wszystkim ułatwi pracę zwykłym urzędnikom. Byłam ostatnio w jednym z wydziałów ze sprawą i jeden z urzędników chciał sprawdzić problem podobny do mojego na stronie innego urzędu ale nie mógł wejść na stronę internetową tego urzędu bo jakiś Stefaniak zablokował większość stron internetowych w urzędzie wojewódzkim i urzędnik może tylko popatrzeć na ekran gdzie pisze żeby skontaktował się z administratorem, pewno z tym Stefaniakiem. Czy to możliwe żeby jakiś Stefaniak terroryzował cały urząd. Ten gostek musi chyba mieć jakieś haki na kierownictwo urzędu że nie boi się nikogo.[/size]
[/quote]
Potwierdzam że tak jest w tym urzędzie, byłam tam załatwić swoją sprawę to urzędnicy także narzekali że utrudnia im się prowadzenie spraw merytorycznych poprzez blokowanie stron internetowych, a o przydzieleniu dostępu do internetu decyduje podobno Dyrektor Generalny urzędu Wygląda na to że internet w Urzędzie Wojewódzkim jest bardziej deficytowy niż papier toaletowy w stanie wojennym.
[quote name='Gość' timestamp='1325106741' post='575662']
[size="3"]Gościu, jeśli ty tak uważasz to oznacza tylko że jesteś niewidomym z kompleksami. Ja sądzę że ta pani zrobi porządek w Urzędzie Wojewódzkim z różnymi klikami i układami powstałymi na bazie pozamerytorycznej. Ci dyrektorzy-zombi nie nadają się do rządzenia bo brak im wiedzy i odwagi w podejmowaniu decyzji. Podobnie służby informatyczne, w urzędzie są częste awarie, giną dane. Interesanci są odsyłani z powodu "awarii systemu" . ... rozwiń
Avatar
ab / 29 grudnia 2011 o 09:01
0
[quote name='20 LAT W d***' timestamp='1325095689' post='575616']
ALE DNO
[/quote]
Nie znam tej Pani,ale ze zdjęcia da się wyczytać: pychę,zarozumiałość i wyższość.Moje doświadczenie i wieloletnia obserwacja ludzi tak mi podpowiada.


A ja ją znam z zajęć jakie prowadziła i mogę Ci powiedzieć, że się mylisz...
Konkretna i rzeczowa kobieta, człowiek pokroju tych co mają własne zdanie ale przemawiają do nich argumenty (te rzeczywiście prawdziwe) innych.
Avatar
Gość / 29 grudnia 2011 o 08:57
0
[quote name='Gość' timestamp='1325106741' post='575662']
[size="3"]Gościu, jeśli ty tak uważasz to oznacza tylko że jesteś niewidomym z kompleksami. Ja sądzę że ta pani zrobi porządek w Urzędzie Wojewódzkim z różnymi klikami i układami powstałymi na bazie pozamerytorycznej. Ci dyrektorzy-zombi nie nadają się do rządzenia bo brak im wiedzy i odwagi w podejmowaniu decyzji. Podobnie służby informatyczne, w urzędzie są częste awarie, giną dane. Interesanci są odsyłani z powodu "awarii systemu" . Ciekawe jak się tłumaczy kierownik czy dyrektor tych informatyków w takich sytuacjach. Pewno ten przełożony też jest jakimś starym ramolem który trzyma się dzięki układom partyjnym lub towarzyskim. I właśnie myślę że Pani Wojewoda zrobi porządek i przewietrzy niektóre układy. I myślę że Wojewoda przede wszystkim ułatwi pracę zwykłym urzędnikom. Byłam ostatnio w jednym z wydziałów ze sprawą i jeden z urzędników chciał sprawdzić problem podobny do mojego na stronie innego urzędu ale nie mógł wejść na stronę internetową tego urzędu bo jakiś Stefaniak zablokował większość stron internetowych w urzędzie wojewódzkim i urzędnik może tylko popatrzeć na ekran gdzie pisze żeby skontaktował się z administratorem, pewno z tym Stefaniakiem. Czy to możliwe żeby jakiś Stefaniak terroryzował cały urząd. Ten gostek musi chyba mieć jakieś haki na kierownictwo urzędu że nie boi się nikogo.[/size]
[/quote]

Jak interpretować wypowiedzi się nie umie,to się pisze co ma się w rozumie.
[quote name='Gość' timestamp='1325106741' post='575662']
[size="3"]Gościu, jeśli ty tak uważasz to oznacza tylko że jesteś niewidomym z kompleksami. Ja sądzę że ta pani zrobi porządek w Urzędzie Wojewódzkim z różnymi klikami i układami powstałymi na bazie pozamerytorycznej. Ci dyrektorzy-zombi nie nadają się do rządzenia bo brak im wiedzy i odwagi w podejmowaniu decyzji. Podobnie służby informatyczne, w urzędzie są częste awarie, giną dane. Interesanci są odsyłani z powodu "awarii systemu" . ... rozwiń
Avatar
Gość / 28 grudnia 2011 o 22:12
0
[quote name='Gość' timestamp='1325097633' post='575627']
Nie znam tej Pani,ale ze zdjęcia da się wyczytać: pychę,zarozumiałość i wyższość.Moje doświadczenie i wieloletnia obserwacja ludzi tak mi podpowiada.
[/quote]
[size="3"]Gościu, jeśli ty tak uważasz to oznacza tylko że jesteś niewidomym z kompleksami. Ja sądzę że ta pani zrobi porządek w Urzędzie Wojewódzkim z różnymi klikami i układami powstałymi na bazie pozamerytorycznej. Ci dyrektorzy-zombi nie nadają się do rządzenia bo brak im wiedzy i odwagi w podejmowaniu decyzji. Podobnie służby informatyczne, w urzędzie są częste awarie, giną dane. Interesanci są odsyłani z powodu "awarii systemu" . Ciekawe jak się tłumaczy kierownik czy dyrektor tych informatyków w takich sytuacjach. Pewno ten przełożony też jest jakimś starym ramolem który trzyma się dzięki układom partyjnym lub towarzyskim. I właśnie myślę że Pani Wojewoda zrobi porządek i przewietrzy niektóre układy. I myślę że Wojewoda przede wszystkim ułatwi pracę zwykłym urzędnikom. Byłam ostatnio w jednym z wydziałów ze sprawą i jeden z urzędników chciał sprawdzić problem podobny do mojego na stronie innego urzędu ale nie mógł wejść na stronę internetową tego urzędu bo jakiś Stefaniak zablokował większość stron internetowych w urzędzie wojewódzkim i urzędnik może tylko popatrzeć na ekran gdzie pisze żeby skontaktował się z administratorem, pewno z tym Stefaniakiem. Czy to możliwe żeby jakiś Stefaniak terroryzował cały urząd. Ten gostek musi chyba mieć jakieś haki na kierownictwo urzędu że nie boi się nikogo.[/size]
[quote name='Gość' timestamp='1325097633' post='575627']
Nie znam tej Pani,ale ze zdjęcia da się wyczytać: pychę,zarozumiałość i wyższość.Moje doświadczenie i wieloletnia obserwacja ludzi tak mi podpowiada.
[/quote]
[size="3"]Gościu, jeśli ty tak uważasz to oznacza tylko że jesteś niewidomym z kompleksami. Ja sądzę że ta pani zrobi porządek w Urzędzie Wojewódzkim z różnymi klikami i układami powstałymi na bazie pozamerytorycznej. Ci dyrektorzy-zombi nie nadają się do rządzenia bo brak im wi... rozwiń
Avatar
Jakim / 28 grudnia 2011 o 20:11
0
a przydałoby się pogonić starych pierdzi-stołków na zasłużony odpoczynek i pozbyć się radców i doradców o nie wiadomej proweniencji.
Avatar
Gość / 28 grudnia 2011 o 19:40
0
Nie znam tej Pani,ale ze zdjęcia da się wyczytać: pychę,zarozumiałość i wyższość.Moje doświadczenie i wieloletnia obserwacja ludzi tak mi podpowiada.
Avatar
20 LAT W DUPE / 28 grudnia 2011 o 19:08
0
ALE DNO
Avatar
Netia HWT / 29 grudnia 2011 o 14:38
0
Czy jesteś zadowolony ze swojej pracy i płacy? Przyjdź do nas i przekonaj się, że możesz zarabiać nawet 24zł/h Zajrzyj na nasz profil na facebooku: http://www.facebook.com/HWTNETIA, Kliknij "Lubię to" by śledzić nasze propozycje pracy i wziąć udział w organizowanych przez nas konkursach z nagrodami!
Avatar
Henio / 29 grudnia 2011 o 10:08
0
Te dołki w policzkach to prawie jak u Geeny Davis.
Avatar
Iza / 29 grudnia 2011 o 09:50
0
[quote name='Gość' timestamp='1325106741' post='575662']
[size="3"]Gościu, jeśli ty tak uważasz to oznacza tylko że jesteś niewidomym z kompleksami. Ja sądzę że ta pani zrobi porządek w Urzędzie Wojewódzkim z różnymi klikami i układami powstałymi na bazie pozamerytorycznej. Ci dyrektorzy-zombi nie nadają się do rządzenia bo brak im wiedzy i odwagi w podejmowaniu decyzji. Podobnie służby informatyczne, w urzędzie są częste awarie, giną dane. Interesanci są odsyłani z powodu "awarii systemu" . Ciekawe jak się tłumaczy kierownik czy dyrektor tych informatyków w takich sytuacjach. Pewno ten przełożony też jest jakimś starym ramolem który trzyma się dzięki układom partyjnym lub towarzyskim. I właśnie myślę że Pani Wojewoda zrobi porządek i przewietrzy niektóre układy. I myślę że Wojewoda przede wszystkim ułatwi pracę zwykłym urzędnikom. Byłam ostatnio w jednym z wydziałów ze sprawą i jeden z urzędników chciał sprawdzić problem podobny do mojego na stronie innego urzędu ale nie mógł wejść na stronę internetową tego urzędu bo jakiś Stefaniak zablokował większość stron internetowych w urzędzie wojewódzkim i urzędnik może tylko popatrzeć na ekran gdzie pisze żeby skontaktował się z administratorem, pewno z tym Stefaniakiem. Czy to możliwe żeby jakiś Stefaniak terroryzował cały urząd. Ten gostek musi chyba mieć jakieś haki na kierownictwo urzędu że nie boi się nikogo.[/size]
[/quote]
Potwierdzam że tak jest w tym urzędzie, byłam tam załatwić swoją sprawę to urzędnicy także narzekali że utrudnia im się prowadzenie spraw merytorycznych poprzez blokowanie stron internetowych, a o przydzieleniu dostępu do internetu decyduje podobno Dyrektor Generalny urzędu Wygląda na to że internet w Urzędzie Wojewódzkim jest bardziej deficytowy niż papier toaletowy w stanie wojennym.
[quote name='Gość' timestamp='1325106741' post='575662']
[size="3"]Gościu, jeśli ty tak uważasz to oznacza tylko że jesteś niewidomym z kompleksami. Ja sądzę że ta pani zrobi porządek w Urzędzie Wojewódzkim z różnymi klikami i układami powstałymi na bazie pozamerytorycznej. Ci dyrektorzy-zombi nie nadają się do rządzenia bo brak im wiedzy i odwagi w podejmowaniu decyzji. Podobnie służby informatyczne, w urzędzie są częste awarie, giną dane. Interesanci są odsyłani z powodu "awarii systemu" . ... rozwiń
Avatar
ab / 29 grudnia 2011 o 09:01
0
[quote name='20 LAT W d***' timestamp='1325095689' post='575616']
ALE DNO
[/quote]
Nie znam tej Pani,ale ze zdjęcia da się wyczytać: pychę,zarozumiałość i wyższość.Moje doświadczenie i wieloletnia obserwacja ludzi tak mi podpowiada.


A ja ją znam z zajęć jakie prowadziła i mogę Ci powiedzieć, że się mylisz...
Konkretna i rzeczowa kobieta, człowiek pokroju tych co mają własne zdanie ale przemawiają do nich argumenty (te rzeczywiście prawdziwe) innych.
Avatar
Gość / 29 grudnia 2011 o 08:57
0
[quote name='Gość' timestamp='1325106741' post='575662']
[size="3"]Gościu, jeśli ty tak uważasz to oznacza tylko że jesteś niewidomym z kompleksami. Ja sądzę że ta pani zrobi porządek w Urzędzie Wojewódzkim z różnymi klikami i układami powstałymi na bazie pozamerytorycznej. Ci dyrektorzy-zombi nie nadają się do rządzenia bo brak im wiedzy i odwagi w podejmowaniu decyzji. Podobnie służby informatyczne, w urzędzie są częste awarie, giną dane. Interesanci są odsyłani z powodu "awarii systemu" . Ciekawe jak się tłumaczy kierownik czy dyrektor tych informatyków w takich sytuacjach. Pewno ten przełożony też jest jakimś starym ramolem który trzyma się dzięki układom partyjnym lub towarzyskim. I właśnie myślę że Pani Wojewoda zrobi porządek i przewietrzy niektóre układy. I myślę że Wojewoda przede wszystkim ułatwi pracę zwykłym urzędnikom. Byłam ostatnio w jednym z wydziałów ze sprawą i jeden z urzędników chciał sprawdzić problem podobny do mojego na stronie innego urzędu ale nie mógł wejść na stronę internetową tego urzędu bo jakiś Stefaniak zablokował większość stron internetowych w urzędzie wojewódzkim i urzędnik może tylko popatrzeć na ekran gdzie pisze żeby skontaktował się z administratorem, pewno z tym Stefaniakiem. Czy to możliwe żeby jakiś Stefaniak terroryzował cały urząd. Ten gostek musi chyba mieć jakieś haki na kierownictwo urzędu że nie boi się nikogo.[/size]
[/quote]

Jak interpretować wypowiedzi się nie umie,to się pisze co ma się w rozumie.
[quote name='Gość' timestamp='1325106741' post='575662']
[size="3"]Gościu, jeśli ty tak uważasz to oznacza tylko że jesteś niewidomym z kompleksami. Ja sądzę że ta pani zrobi porządek w Urzędzie Wojewódzkim z różnymi klikami i układami powstałymi na bazie pozamerytorycznej. Ci dyrektorzy-zombi nie nadają się do rządzenia bo brak im wiedzy i odwagi w podejmowaniu decyzji. Podobnie służby informatyczne, w urzędzie są częste awarie, giną dane. Interesanci są odsyłani z powodu "awarii systemu" . ... rozwiń
Avatar
Gość / 28 grudnia 2011 o 22:12
0
[quote name='Gość' timestamp='1325097633' post='575627']
Nie znam tej Pani,ale ze zdjęcia da się wyczytać: pychę,zarozumiałość i wyższość.Moje doświadczenie i wieloletnia obserwacja ludzi tak mi podpowiada.
[/quote]
[size="3"]Gościu, jeśli ty tak uważasz to oznacza tylko że jesteś niewidomym z kompleksami. Ja sądzę że ta pani zrobi porządek w Urzędzie Wojewódzkim z różnymi klikami i układami powstałymi na bazie pozamerytorycznej. Ci dyrektorzy-zombi nie nadają się do rządzenia bo brak im wiedzy i odwagi w podejmowaniu decyzji. Podobnie służby informatyczne, w urzędzie są częste awarie, giną dane. Interesanci są odsyłani z powodu "awarii systemu" . Ciekawe jak się tłumaczy kierownik czy dyrektor tych informatyków w takich sytuacjach. Pewno ten przełożony też jest jakimś starym ramolem który trzyma się dzięki układom partyjnym lub towarzyskim. I właśnie myślę że Pani Wojewoda zrobi porządek i przewietrzy niektóre układy. I myślę że Wojewoda przede wszystkim ułatwi pracę zwykłym urzędnikom. Byłam ostatnio w jednym z wydziałów ze sprawą i jeden z urzędników chciał sprawdzić problem podobny do mojego na stronie innego urzędu ale nie mógł wejść na stronę internetową tego urzędu bo jakiś Stefaniak zablokował większość stron internetowych w urzędzie wojewódzkim i urzędnik może tylko popatrzeć na ekran gdzie pisze żeby skontaktował się z administratorem, pewno z tym Stefaniakiem. Czy to możliwe żeby jakiś Stefaniak terroryzował cały urząd. Ten gostek musi chyba mieć jakieś haki na kierownictwo urzędu że nie boi się nikogo.[/size]
[quote name='Gość' timestamp='1325097633' post='575627']
Nie znam tej Pani,ale ze zdjęcia da się wyczytać: pychę,zarozumiałość i wyższość.Moje doświadczenie i wieloletnia obserwacja ludzi tak mi podpowiada.
[/quote]
[size="3"]Gościu, jeśli ty tak uważasz to oznacza tylko że jesteś niewidomym z kompleksami. Ja sądzę że ta pani zrobi porządek w Urzędzie Wojewódzkim z różnymi klikami i układami powstałymi na bazie pozamerytorycznej. Ci dyrektorzy-zombi nie nadają się do rządzenia bo brak im wi... rozwiń
Avatar
Jakim / 28 grudnia 2011 o 20:11
0
a przydałoby się pogonić starych pierdzi-stołków na zasłużony odpoczynek i pozbyć się radców i doradców o nie wiadomej proweniencji.
Avatar
Gość / 28 grudnia 2011 o 19:40
0
Nie znam tej Pani,ale ze zdjęcia da się wyczytać: pychę,zarozumiałość i wyższość.Moje doświadczenie i wieloletnia obserwacja ludzi tak mi podpowiada.
Avatar
20 LAT W DUPE / 28 grudnia 2011 o 19:08
0
ALE DNO
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Prezydent Zamościa złamał prawo wyborcze? Jest reakcja komisarza wyborczego

Prezydent Zamościa złamał prawo wyborcze? Jest reakcja komisarza wyborczego 1 1

Komisarz wyborczy w Zamościu uznał, że niezgodne z prawem jest prezentowanie na bilbordach Andrzeja Wnuka raz jako kandydata na prezydenta, a raz jako osoby popierającej kandydata do Rady Miasta.

Irena Vrancić (Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS): Chciałabym zagrać w finale

Irena Vrancić (Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS): Chciałabym zagrać w finale 0 0

Rozmową z Ireną Vrancic, koszykarką Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin

Czy nagranie z wideorejestratora policji jest wiarygodne? Sprawa wraca do sądu

Czy nagranie z wideorejestratora policji jest wiarygodne? Sprawa wraca do sądu 5 7

Sprawa dotycząca stosowania przez drogówkę wideorejestratorów PolCam wróci na wokandę. W pierwszym procesie sąd uznał, że pomiary wykonane tym sprzętem są niewiarygodne i uniewinnił zatrzymanego przez policję kierowcę. Uniewinnienie było przedwczesne – oceniła wczoraj sędzia Anna Samulak z Sądu Okręgowego w Lublinie. – Jak można było to zrobić, skoro obwiniony sam przyznał zatrzymującym policjantom, że przekroczył prędkość.

Kandydat Kukiz'15 wyzwał konkurenta na pojedynek. Jest odpowiedź

Kandydat Kukiz'15 wyzwał konkurenta na pojedynek. Jest odpowiedź 7 12

Kandydat Kukiz 15 na prezydenta Chełma wyzywa swojego rywala na sportowy pojedynek. – To ośmieszanie naszego miasta – komentuje Dariusz Grabczuk, kandydat PO i Nowoczesnej

Tomasz Wójtowicz świętował jubileusz 65-lecia na sportowo

Tomasz Wójtowicz świętował jubileusz 65-lecia na sportowo 1 0

Największe triumfy święcił w latach 70. i na stałe wpisał się do annałów światowej siatkówki. Tomasz Wójtowicz świętował swoje 65. urodziny w hali Globus razem z kibicami podczas meczu Asseco Resovii Rzeszów z Cerrad Czarnymi Radom.

130 terytorialsów złoży przysięgę na pl. Zamkowym w Lublinie

130 terytorialsów złoży przysięgę na pl. Zamkowym w Lublinie 0 1

W najbliższą niedzielę 130 terytorialsów złoży przysięgę na placu Zamkowym w Lublinie, w przededniu 100. rocznicy urodzin patrona mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora”. Ceremonia rozpocznie się w samo południe.

Wybory w Lublinie. Propozycje Komitetu "Miasto dla Ludzi - Lubelski Ruch Miejski"

Wybory w Lublinie. Propozycje Komitetu "Miasto dla Ludzi - Lubelski Ruch Miejski" 36 17

O godz. 14 swoje pomysły dla osób niepełnosprawnych ogłosili kandydaci ruchu miejskiego. – Musimy zadbać o to, żeby nasze miasto było faktycznie dostępne – mówi Magdalena Długosz, kandydatka na prezydenta. – Musimy zadbać o tych, którzy w tym momencie nie są w stanie dotrzeć do oferty miasta i do usług publicznych.

Zamiast do rolnika, zadzwonił do dziennikarza o tym samym nazwisku. Teraz ma kłopoty

Zamiast do rolnika, zadzwonił do dziennikarza o tym samym nazwisku. Teraz ma kłopoty 51 24

„Podłożyć od kogoś, czy będziemy się szarpać?” – miał zapytać swojego rozmówcę lekarz weterynarii. Chodziło o próbkę krwi od świni z rejonu zagrożonego ASF. Weterynarz sądził, że rozmawia z rolnikiem, ale przez pomyłkę zadzwonił do dziennikarza

Tydzień innowacji w Lublinie. Leczenie światłem i samochody bez kierowcy
galeria

Tydzień innowacji w Lublinie. Leczenie światłem i samochody bez kierowcy 0 2

W każdej sekundzie do internetu podłączana jest setka urządzeń. Nasze mózgi w ciągu roku przetwarzają tyle danych, co mózgi naszych dziadków w ciągu całego życia. Materiały przyszłości to te, które można dalej przetwarzać i łatwo utylizować. A po autach elektrycznych, napędzanych wodorem, na drogi wyjechały samochody bez kierowcy.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 21-23 września

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 21-23 września 5 0

Najbliższy weekend to przede wszystkim rewanżowy mecz o awans do żużlowej ekstraligi. Speed Car Motor musi odrobić aż 14 punktów straty do ROW Rybnik. Po porażce z Hutnikiem Kraków 3:5 chcą się także zrehabilitować piłkarze Motoru

Beata Szydło w Lublinie. Awantura i przepychanki na placu Litewskim [zdjęcia, wideo]
aktualizacja
galeria
film

Beata Szydło w Lublinie. Awantura i przepychanki na placu Litewskim [zdjęcia, wideo] 36 81

Na plac Litewski w Lublinie przyszli zwolennicy i przeciwnicy wicepremier Beaty Szydło. Nad tłumem latały na zmianę okrzyki: Beata, złodzieje, dobra zmiana, oddaj kasę.

Wypadek w Uściążu. Zginął motocyklista, miał 26 lat

Wypadek w Uściążu. Zginął motocyklista, miał 26 lat 2 7

26-letni motocyklista zginął w wypadku w miejscowości Uściąż w powiecie opolskim. Mężczyzna nie miał prawa jazdy

Marcin Gortat i Alicja kupili konie w Janowie Podlaskim. Co się stanie ze zwierzętami?

Marcin Gortat i Alicja kupili konie w Janowie Podlaskim. Co się stanie ze zwierzętami? 0 6

W Janowie Podlaskim Marcin Gortat z Alicją Bachleda-Curuś pojawili się jakiś czas temu. Znany koszykarz sprezentował ukochanej dwa konie arabskie. Co stanie się z piękną klaczą i ogierem, po tym jak para się rozstała?

Wystawa malarstwa Mieczysława Maławskiego
28 września 2018, 18:00

Wystawa malarstwa Mieczysława Maławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 28 września o godz. 18 w Galerii Krańcowej DDK Bronowice (ul. Krańcowa 106) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Mieczysława Maławskiego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!