Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 kwietnia 2016 r.
18:27

Obchody 6. rocznicy katastrofy smoleńskiej w Lublinie. "Zawsze będziemy pamiętać"

Autor: Zdjęcie autora TOMA
0 19 A A

W niedzielę mieszkańcy Lublina i naszego województwa wzięli udział w głównej części obchodów 6. rocznicy katastrofy smoleńskiej na placu Litewskim.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

- Przyszliśmy tu ze względów patriotycznych. W naszym odczuciu jesteśmy patriotami, pamiętamy i zawsze będziemy pamiętać o tym, co się wydarzyło. Staramy się uczestniczyć we wszystkich uroczystościach państwowych, kiedy tylko możemy – mówi pan Artur, który na plac Litewski przyszedł z żoną i córką.

- Przyszłam tu pierwszy raz. Akurat byłam w Lublinie i mogłam się pojawić. Chciałam po prostu uczcić pamięć ofiar, które zginęły w katastrofie. Mimo upływu czasu wciąż o tym pamiętam – mówi z kolei pani Danuta.

W trakcie obchodów na placu Litewskim odczytano nazwiska wszystkich ofiar katastrofy i zapalili 96 zniczy. Następnie kwiaty pod tablicą na budynku klasztoru oo. kapucynów przy Krakowskim Przedmieściu złożyli m.in. wojewoda lubelski Przemysław Czarnek, poseł Artur Soboń, prezydent Lublina Krzysztof Żuk, przewodniczący Rady Miasta Piotr Kowalczyk i sekretarz województwa Anna Augustyniak.

Po uroczystości w centrum Lublina mszę świętą w kościele MB Królowej Polski przy ul. Gospodarczej odprawił biskup Ryszard Karpiński.

Z kolei przed południem w Archikatedrze Lubelskiej odbyło się nabożeństwo w intencji Edwarda Wojtasa, posła i byłego marszałka województwa lubelskiego, który był wśród ofiar katastrofy. Po mszy członkowie rodziny polityka, jego przyjaciele i przedstawiciele władz Polskiego Stronnictwa Ludowego złożyli kwiaty i zapalili znicze na jego grobie na cmentarzu przy ul. Lipowej.

Uroczystość przy grobie Edwarda Wojtasa

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
:) :) :) / 11 kwietnia 2016 o 16:13
0

Avatar
Gość / 11 kwietnia 2016 o 16:10
0

weźmiemy ruskich śmiechem :)

http://www.strefa-beki.pl/upload/20151215155020uid1.jpg

Avatar
Gość / 11 kwietnia 2016 o 09:43
0
CHWILA NIEUWAGI - JEDNO ZDJĘCIE, KTÓRE ROZWIAŁO WSZYSTKIE WĄTPLIWOŚCI: niezalezna.pl/uploads/foto2013/47643-537561382913227.jpg
Avatar
małorolny / 11 kwietnia 2016 o 09:19
0

TVN 24 na bieżąco relacjonowala te chwile mam nadzieję ,że w archiwach nie zlikwidowano jako akta do likwidacji po 5-ciu latach.

Pamiętam bo bardzo przeżywałem śmierć znajomych z jednym z nich byłem umówiony na spotkanie okolo 15 kwietnia ''spotkaliśmy'' się niestety na jego pogrzebie.

Pierwsze relacje dawały już punkt widzenia nie było reżyserki bo na żywo się nie da nic ''podrabiać''.

Pół godziny opóźnienia w starcie i wiele innych splotów zdarzeń-o tym się nie mówi bo jest jedna TUBA.

Avatar
andrzej / 11 kwietnia 2016 o 09:09
0

Ja pamiętam kto zaprosił na ten lot dowódców wszystkich sił zbrojnych, marszałków sejmu i senatu, prezydenta Kaczorowskiego oraz inne znamienitości, a Wy pamiętacie, czy wiecie kto?

Tak, oczywiście zapraszającym był św.pamięci LECH KACZYŃSKI

Avatar
wz crx / 11 kwietnia 2016 o 09:08
0

I znowu dzieci zganiają na spędy, jak kiedyś na 1 maja.

Dokładnie tak ,bo to granie młodymi umysłami !!! Ta ziemia ma za dużo patriotów, a zbyt mało mądrych ludzi !!! Co za zwierzchnik Sił Zbrojnych dopuścił do obecności na pokładzie jednego samolotu całego dowództwa ...Czy ci generałowie potrafili myśleć , a przynajmniej jeden z nich ...? Podobno kwiat narodu ,elita elit !!! Boże to co pomyśleć o nieelicie...?;-(((

Avatar
Gość / 11 kwietnia 2016 o 09:07
0
"8.40:50 wysokość 80 metrów, za chwilę stwierdzenie - Odchodzimy."
Avatar
Gość / 11 kwietnia 2016 o 09:00
0
CHWILA NIEUWAGI - JEDNO ZDJĘCIE, KTÓRE ROZWIAŁO WSZYSTKIE WĄTPLIWOŚCI: niezalezna.pl/uploads/foto2013/47643-537561382913227.jpg
Avatar
sasin / 11 kwietnia 2016 o 08:20
0

Ja pamiętam kto zaprosił na ten lot dowódców wszystkich sił zbrojnych, marszałków sejmu i senatu, prezydenta Kaczorowskiego oraz inne znamienitości, a Wy pamiętacie, czy wiecie kto?

Pismo urzędnika 600-osobowej kancelarii Kaczynskiego z marca 2010:
Z upoważnienia Pana Prezydenta RP pragnę poinformować, że na uroczystości 70 rocznicy zbrodni katyńskiej w dniu 10.04.2010 w Katyniu Kancelaria Prezydenta RP organizuje przelot samolotu specjalnego. Obok Pana Prezydenta, w skład wchodzą przedstawiciele rodzin katyńskich, wojska, duchowieństwo, osoby zaproszone przez Pana Prezydenta. Liczba miejsc w samolocie jest ograniczona. Odpowiadając jednak na prośbę Pana Marszałka proponuje udostępnienie miejsc w samolocie dla 12 przedstawicieli parlamentu, po trzech z każdego klubu. W związku z koniecznością prowadzenia dalszych prac organizacyjnych proszę o przekazanie listy osób zgłoszonych na uroczystości.
Władysław Stasiak”
...
"Każdy kto będzie próbował zmienić miejsce lądowania prezydenckiego samolotu zostanie oskarżony o utrudnianie prezydentowi RP sprawowanie władzy." Jarosław Kaczyński
...
Marzec 2010r, I w TVP pojawił się prezydent RP z wystąpieniem: Ja i moja kancelaria przygotujemy wizytę w Smoleńsku. Tusk i rząd mają się do tej wizyty nie wtrącać. Lech Kaczyńskizwiń

Pismo urzędnika 600-osobowej kancelarii Kaczynskiego z marca 2010:
Z upoważnienia Pana Prezydenta RP pragnę poinformować, że na uroczystości 70 rocznicy zbrodni katyńskiej w dniu 10.04.2010 w Katyniu Kancelaria Prezydenta RP organizuje przelot samolotu specjalnego. Obok Pana Prezydenta, w skład wchodzą przedstawiciele rodzin katyńskich, wojska, duchowieństwo, osoby zaproszone prz... rozwiń

Avatar
Gość / 11 kwietnia 2016 o 08:11
0
Jak widzę, wszyscy byli służbowo na tej imprezie. Nie ma to jak nowy pochód na "1 Maja"
Avatar
:) :) :) / 11 kwietnia 2016 o 16:13
0

Avatar
Gość / 11 kwietnia 2016 o 16:10
0

weźmiemy ruskich śmiechem :)

http://www.strefa-beki.pl/upload/20151215155020uid1.jpg

Avatar
Gość / 11 kwietnia 2016 o 09:43
0
CHWILA NIEUWAGI - JEDNO ZDJĘCIE, KTÓRE ROZWIAŁO WSZYSTKIE WĄTPLIWOŚCI: niezalezna.pl/uploads/foto2013/47643-537561382913227.jpg
Avatar
małorolny / 11 kwietnia 2016 o 09:19
0

TVN 24 na bieżąco relacjonowala te chwile mam nadzieję ,że w archiwach nie zlikwidowano jako akta do likwidacji po 5-ciu latach.

Pamiętam bo bardzo przeżywałem śmierć znajomych z jednym z nich byłem umówiony na spotkanie okolo 15 kwietnia ''spotkaliśmy'' się niestety na jego pogrzebie.

Pierwsze relacje dawały już punkt widzenia nie było reżyserki bo na żywo się nie da nic ''podrabiać''.

Pół godziny opóźnienia w starcie i wiele innych splotów zdarzeń-o tym się nie mówi bo jest jedna TUBA.

Avatar
andrzej / 11 kwietnia 2016 o 09:09
0

Ja pamiętam kto zaprosił na ten lot dowódców wszystkich sił zbrojnych, marszałków sejmu i senatu, prezydenta Kaczorowskiego oraz inne znamienitości, a Wy pamiętacie, czy wiecie kto?

Tak, oczywiście zapraszającym był św.pamięci LECH KACZYŃSKI

Avatar
wz crx / 11 kwietnia 2016 o 09:08
0

I znowu dzieci zganiają na spędy, jak kiedyś na 1 maja.

Dokładnie tak ,bo to granie młodymi umysłami !!! Ta ziemia ma za dużo patriotów, a zbyt mało mądrych ludzi !!! Co za zwierzchnik Sił Zbrojnych dopuścił do obecności na pokładzie jednego samolotu całego dowództwa ...Czy ci generałowie potrafili myśleć , a przynajmniej jeden z nich ...? Podobno kwiat narodu ,elita elit !!! Boże to co pomyśleć o nieelicie...?;-(((

Avatar
Gość / 11 kwietnia 2016 o 09:07
0
"8.40:50 wysokość 80 metrów, za chwilę stwierdzenie - Odchodzimy."
Avatar
Gość / 11 kwietnia 2016 o 09:00
0
CHWILA NIEUWAGI - JEDNO ZDJĘCIE, KTÓRE ROZWIAŁO WSZYSTKIE WĄTPLIWOŚCI: niezalezna.pl/uploads/foto2013/47643-537561382913227.jpg
Avatar
sasin / 11 kwietnia 2016 o 08:20
0

Ja pamiętam kto zaprosił na ten lot dowódców wszystkich sił zbrojnych, marszałków sejmu i senatu, prezydenta Kaczorowskiego oraz inne znamienitości, a Wy pamiętacie, czy wiecie kto?

Pismo urzędnika 600-osobowej kancelarii Kaczynskiego z marca 2010:
Z upoważnienia Pana Prezydenta RP pragnę poinformować, że na uroczystości 70 rocznicy zbrodni katyńskiej w dniu 10.04.2010 w Katyniu Kancelaria Prezydenta RP organizuje przelot samolotu specjalnego. Obok Pana Prezydenta, w skład wchodzą przedstawiciele rodzin katyńskich, wojska, duchowieństwo, osoby zaproszone przez Pana Prezydenta. Liczba miejsc w samolocie jest ograniczona. Odpowiadając jednak na prośbę Pana Marszałka proponuje udostępnienie miejsc w samolocie dla 12 przedstawicieli parlamentu, po trzech z każdego klubu. W związku z koniecznością prowadzenia dalszych prac organizacyjnych proszę o przekazanie listy osób zgłoszonych na uroczystości.
Władysław Stasiak”
...
"Każdy kto będzie próbował zmienić miejsce lądowania prezydenckiego samolotu zostanie oskarżony o utrudnianie prezydentowi RP sprawowanie władzy." Jarosław Kaczyński
...
Marzec 2010r, I w TVP pojawił się prezydent RP z wystąpieniem: Ja i moja kancelaria przygotujemy wizytę w Smoleńsku. Tusk i rząd mają się do tej wizyty nie wtrącać. Lech Kaczyńskizwiń

Pismo urzędnika 600-osobowej kancelarii Kaczynskiego z marca 2010:
Z upoważnienia Pana Prezydenta RP pragnę poinformować, że na uroczystości 70 rocznicy zbrodni katyńskiej w dniu 10.04.2010 w Katyniu Kancelaria Prezydenta RP organizuje przelot samolotu specjalnego. Obok Pana Prezydenta, w skład wchodzą przedstawiciele rodzin katyńskich, wojska, duchowieństwo, osoby zaproszone prz... rozwiń

Avatar
Gość / 11 kwietnia 2016 o 08:11
0
Jak widzę, wszyscy byli służbowo na tej imprezie. Nie ma to jak nowy pochód na "1 Maja"
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 3 0

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 36 2

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 3 0

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 10 1

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 2

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 3 0

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 0

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 3

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 4

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

Chełmianka na piątkę w meczu z Sokołem Konopnica

Chełmianka na piątkę w meczu z Sokołem Konopnica 6 1

Piłkarze Artura Bożyka wysoko pokonali w sobotnim meczu kontrolnym Sokoła Konopnica. Trzecioligowiec zaaplikował rywa-lom pięć goli. Biało-zieloni mieli jednak znacznie więcej sytuacji, pudłowali zwłaszcza w pierwszej połowie. Wiadomo już także, że do klubu z Chełma trafi Aleks Aftyka, który został wypożyczony na rok z Górnika Łęczna. Na obóz do Zwierzyńca z drużyną poje-dzie także Jakub Gołąb (Eko Różanka).

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!