Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

10 kwietnia 2016 r.
15:19

W Białej Podlaskiej ma stanąć pomnik Kaczyńskich. Gen. Błasik z ulicą lub rondem

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
0 32 A A

W Białej Podlaskiej powstanie pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich. Zawiązał się już komitet, który przeprowadzi zbiórkę na jego budowę. To inicjatywa działaczy Prawa i Sprawiedliwości.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Można się było o niej dowiedzieć podczas miejskich uroczystości związanych z szóstą rocznicą katastrofy smoleńskiej.  Jak co roku odbywają się one m.in. przy kościele św. Antoniego, gdzie znajduje się tablica  poświęcona ofiarom katastrofy. Z miastem nad Krzną związani byli stewardesa Barbara Maciejczyk, która się tu urodziła oraz generał Andrzej Błasik. W latach 1984–85 jako student szkoły oficerskiej szkolił się tu na samolotach odrzutowych. Poznał wtedy swoją przyszłą żonę - pochodzącą z Białej Ewę Błasik. W październiku w mieście otwarto rondo im. prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Na tym nie koniec.

– Zawiązał się społeczny komitet budowy pomnika Lecha i Marii Kaczyńskich – mówi senator Grzegorz Bierecki, który zasiada w komitecie. Oprócz niego księża, radni miejscy i powiatowi oraz posłowie. – Pomnik będzie odwzorowywał zdjęcie spacerującej i uśmiechniętej pary prezydenckiej. Nie będzie na cokole. Ma zapraszać do podejścia i dotknięcia. Na pewno będzie zdobił miasto – zapewnia Bierecki. Odlany z brązu pomnik wykona rzeźbiarz Stanisław Milewski z Gdańska. Jego koncepcja ma być podobna do gdańskiego pomnika spacerujących Ojca Świętego Jana Pawła II i prezydenta Ronalda Reagana.  – To nowoczesne podejście do upamiętnienia, zgodne ze współczesnymi trendami w rzeźbiarstwie – podkreśla senator.

Władze miasta inicjatywę popierają. Proponują już nawet miejsce, gdzie stanie rzeźba. – Wskazałem park przy Placu Wojska Polskiego. Planujemy rewitalizować to miejsce, aby przywrócić je do życia. Poza tym, niedaleko znajduje się pomnik Sybiraków. To będzie korespondować – uważa prezydent Dariusz Stefaniuk.

Komitet chce aby pomnik był gotowy na 11 listopada tego roku. – Ważne aby to było wspólne dzieło mieszkańców. Dlatego komitet rozpoczyna zbiórkę na jego realizację – dodaje Bierecki. Komitet nie ma przewodniczącego.

Podczas obchodów 6. rocznicy katastrofy smoleńskiej jeszcze inny pomysł przedstawił poseł Adam Abramowicz (PiS). – Zwróciłem się do rady miasta, aby generał Andrzej Błasik miał w mieście ulicę lub rondo swojego imienia - zaproponował parlamentarzysta. Tymczasem, prezydent Dariusz Stefaniuk stwierdził, że już rozmawiał na ten temat z Ewą Błasik, wdową po generale i miasto przystało na taki pomysł upamiętnienia generała Błasika.

Komentarze 32

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Zszokowana / 8 listopada 2016 o 10:54
0
Co za wstyd. Lecieli spełnić swój obowiązek. Jak wielu. Każdy z nas ma obowiązki i za śmierć przy ich wykonywaniu nie stawiają pomników. Co oni niby zrobili????? Jakie zasługi dla kraju mieli. I jeszcze łączyć to z rocznicą odzyskania niepodległości???? WSTYD i HAŃBA. Ludzie, którzy zginęli za ojczyznę "w grobach się przewracają". Ktokolwiek dał 1 grosz na ten chory pomysł niech stanie się ofiarą własnej głupoty, a gołąb, który obsra pomnik niech obsra też takie chore łby, które to finansują. Chore. Chore i wstyd za takich "polaków", którzy nie patrzą na dobro kraju i Polaków, a swoje chore zamiłowanie do sekty, jaką stał się PIS.
Co za wstyd. Lecieli spełnić swój obowiązek. Jak wielu. Każdy z nas ma obowiązki i za śmierć przy ich wykonywaniu nie stawiają pomników. Co oni niby zrobili????? Jakie zasługi dla kraju mieli. I jeszcze łączyć to z rocznicą odzyskania niepodległości???? WSTYD i HAŃBA. Ludzie, którzy zginęli za ojczyznę "w grobach się przewracają". Ktokolwiek dał 1 grosz na ten chory pomysł niech stanie się ofiarą własnej głupoty, a gołąb, który obsra pomnik niech obsra też takie chore łby, które to finansują. Chore. Chore i wstyd za takich "po... rozwiń
Avatar
Gość / 13 kwietnia 2016 o 17:03
0
Jakież światłe autorytety komentują artykuł. Takie właśnie słońca narodu przyczynili/ły się do tej tragedii. Przyczynili się, zaczynając i ciągnąc do tej pory, wojnę polsko-polską. Ta "nowoczesna" lewacko-komusza inteligencja musi obrażać, musi donosić obcym. Opiera się tylko na inwektywach, bez żadnych racjonalnych treści w swoich wywodach. A sąsiedzi z dwóch stron tylko zacierają ręce. Jak powiedział Braun, Polska jest teraz w bardzo ważnym momencie dziejowym. Teraz, właśnie teraz, walczymy o to, żebyśmy nie stracili swojej państwowości, a być może wzmocnili się jako naród i jako państwo. Możemy tego dokonać jedynie jak będziemy razem, nie będziemy opluwać swoich przeciwników, tylko dlatego, że mają inną wizję kraju. Wy rządziliście przez ostatnie ~22 lata(przerwa to rządy Olszewskiego i później Marcinkiewicza/Kaczyńskiego), teraz naród wybrał nas, to dajcie nam spokojnie porządzić. To apel do was lewaczki i arbuzy.
Jakież światłe autorytety komentują artykuł. Takie właśnie słońca narodu przyczynili/ły się do tej tragedii. Przyczynili się, zaczynając i ciągnąc do tej pory, wojnę polsko-polską. Ta "nowoczesna" lewacko-komusza inteligencja musi obrażać, musi donosić obcym. Opiera się tylko na inwektywach, bez żadnych racjonalnych treści w swoich wywodach. A sąsiedzi z dwóch stron tylko zacierają ręce. Jak powiedział Braun, Polska jest teraz w bardzo ważnym momencie dziejowym. Teraz, właśnie teraz, walczymy o to, żebyśmy nie stracili swojej państ... rozwiń
Avatar
Gość / 12 kwietnia 2016 o 19:27
0
Zakałą tego miasta i państwa jest CIEMNOGRÓD !!!!!! Dla "wycieczkowiczów" którzy zrobili sobie eskapadę do Katynia w ramach kampanii prezydenckiej dzisiaj mamy stawiać pomniki ?!?!?!? Wykopać ich z trumien i postawić prze sądem za oszołomstwo i śmierć niewinnych ludzi !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 12 kwietnia 2016 o 13:38
0
Jakież to zasługi dla RZECZPOSPOLITEJ wnieśli wymienieni w artykule persony, ja uważam że tylko takie, że skorzystali z "darmowej" wycieczki do Smoleńska ....... . ! Myślę, że warto zastanowić się nad tym co się mówi i robi .... rządzący ! Wstyd !
Avatar
Gość / 12 kwietnia 2016 o 08:48
0
Na pewno nie powstanie za publiczne pieniądze i na miejskich gruntach. Nie zgadzam się !żądam referendum w tej sprawie
Avatar
Gość / 11 kwietnia 2016 o 22:50
0

A może by tak referendum przeprowadzić ? Co mnie obchodzą działacze PiS ? Chcę poznać zdanie wiekszości mieszkańców miasta. Czy ja sobie też mogę komitet założyć , zebrać środki i postawić pomnik Gołej Baby np ?


Możesz... na swoim gruncie :)

Avatar
Gość / 11 kwietnia 2016 o 21:35
0
A może by tak referendum przeprowadzić ? Co mnie obchodzą działacze PiS ? Chcę poznać zdanie wiekszości mieszkańców miasta. Czy ja sobie też mogę komitet założyć , zebrać środki i postawić pomnik Gołej Baby np ?
Avatar
Gość / 11 kwietnia 2016 o 16:54
0
współczuje mieszkańcom Białej
Avatar
Gość / 11 kwietnia 2016 o 16:46
0
Biała już niedługo nie będzie miastem lecz jednym wielkim muzeum upamietniającym przywództwo Polskie. Gratulacje dla pomysłodawcy...
Avatar
Gość / 11 kwietnia 2016 o 15:38
0

Te  wszystkie wypowiedzi krytyczne świadczą  o  Polskim  społeczeństwie  ...ilu  jest  warchołów  co  chca  zakrzyczeć  i  ośmieszać  Polslą historię i  Polskie  ideały ....

Proponuję wyjazd  do  niemiec  tam ,, demokracja  '' jest  pełna  ...ciapatych  coraz  więcej  a  redaktorzy  gazet  mają  wytyczne  jak  muszą pisać !!!!!!!!!

w  Berlinie  muzułmanie zgwałcili  dwóch  Policjantów ....powodzenia

jak na razie jest to Wolska historia i wolskie iedeały

zie jest to Wolska historia i wolskie iedeały

rozwiń
Avatar
Zszokowana / 8 listopada 2016 o 10:54
0
Co za wstyd. Lecieli spełnić swój obowiązek. Jak wielu. Każdy z nas ma obowiązki i za śmierć przy ich wykonywaniu nie stawiają pomników. Co oni niby zrobili????? Jakie zasługi dla kraju mieli. I jeszcze łączyć to z rocznicą odzyskania niepodległości???? WSTYD i HAŃBA. Ludzie, którzy zginęli za ojczyznę "w grobach się przewracają". Ktokolwiek dał 1 grosz na ten chory pomysł niech stanie się ofiarą własnej głupoty, a gołąb, który obsra pomnik niech obsra też takie chore łby, które to finansują. Chore. Chore i wstyd za takich "polaków", którzy nie patrzą na dobro kraju i Polaków, a swoje chore zamiłowanie do sekty, jaką stał się PIS.
Co za wstyd. Lecieli spełnić swój obowiązek. Jak wielu. Każdy z nas ma obowiązki i za śmierć przy ich wykonywaniu nie stawiają pomników. Co oni niby zrobili????? Jakie zasługi dla kraju mieli. I jeszcze łączyć to z rocznicą odzyskania niepodległości???? WSTYD i HAŃBA. Ludzie, którzy zginęli za ojczyznę "w grobach się przewracają". Ktokolwiek dał 1 grosz na ten chory pomysł niech stanie się ofiarą własnej głupoty, a gołąb, który obsra pomnik niech obsra też takie chore łby, które to finansują. Chore. Chore i wstyd za takich "po... rozwiń
Avatar
Gość / 13 kwietnia 2016 o 17:03
0
Jakież światłe autorytety komentują artykuł. Takie właśnie słońca narodu przyczynili/ły się do tej tragedii. Przyczynili się, zaczynając i ciągnąc do tej pory, wojnę polsko-polską. Ta "nowoczesna" lewacko-komusza inteligencja musi obrażać, musi donosić obcym. Opiera się tylko na inwektywach, bez żadnych racjonalnych treści w swoich wywodach. A sąsiedzi z dwóch stron tylko zacierają ręce. Jak powiedział Braun, Polska jest teraz w bardzo ważnym momencie dziejowym. Teraz, właśnie teraz, walczymy o to, żebyśmy nie stracili swojej państwowości, a być może wzmocnili się jako naród i jako państwo. Możemy tego dokonać jedynie jak będziemy razem, nie będziemy opluwać swoich przeciwników, tylko dlatego, że mają inną wizję kraju. Wy rządziliście przez ostatnie ~22 lata(przerwa to rządy Olszewskiego i później Marcinkiewicza/Kaczyńskiego), teraz naród wybrał nas, to dajcie nam spokojnie porządzić. To apel do was lewaczki i arbuzy.
Jakież światłe autorytety komentują artykuł. Takie właśnie słońca narodu przyczynili/ły się do tej tragedii. Przyczynili się, zaczynając i ciągnąc do tej pory, wojnę polsko-polską. Ta "nowoczesna" lewacko-komusza inteligencja musi obrażać, musi donosić obcym. Opiera się tylko na inwektywach, bez żadnych racjonalnych treści w swoich wywodach. A sąsiedzi z dwóch stron tylko zacierają ręce. Jak powiedział Braun, Polska jest teraz w bardzo ważnym momencie dziejowym. Teraz, właśnie teraz, walczymy o to, żebyśmy nie stracili swojej państ... rozwiń
Avatar
Gość / 12 kwietnia 2016 o 19:27
0
Zakałą tego miasta i państwa jest CIEMNOGRÓD !!!!!! Dla "wycieczkowiczów" którzy zrobili sobie eskapadę do Katynia w ramach kampanii prezydenckiej dzisiaj mamy stawiać pomniki ?!?!?!? Wykopać ich z trumien i postawić prze sądem za oszołomstwo i śmierć niewinnych ludzi !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 12 kwietnia 2016 o 13:38
0
Jakież to zasługi dla RZECZPOSPOLITEJ wnieśli wymienieni w artykule persony, ja uważam że tylko takie, że skorzystali z "darmowej" wycieczki do Smoleńska ....... . ! Myślę, że warto zastanowić się nad tym co się mówi i robi .... rządzący ! Wstyd !
Avatar
Gość / 12 kwietnia 2016 o 08:48
0
Na pewno nie powstanie za publiczne pieniądze i na miejskich gruntach. Nie zgadzam się !żądam referendum w tej sprawie
Avatar
Gość / 11 kwietnia 2016 o 22:50
0

A może by tak referendum przeprowadzić ? Co mnie obchodzą działacze PiS ? Chcę poznać zdanie wiekszości mieszkańców miasta. Czy ja sobie też mogę komitet założyć , zebrać środki i postawić pomnik Gołej Baby np ?


Możesz... na swoim gruncie :)

Avatar
Gość / 11 kwietnia 2016 o 21:35
0
A może by tak referendum przeprowadzić ? Co mnie obchodzą działacze PiS ? Chcę poznać zdanie wiekszości mieszkańców miasta. Czy ja sobie też mogę komitet założyć , zebrać środki i postawić pomnik Gołej Baby np ?
Avatar
Gość / 11 kwietnia 2016 o 16:54
0
współczuje mieszkańcom Białej
Avatar
Gość / 11 kwietnia 2016 o 16:46
0
Biała już niedługo nie będzie miastem lecz jednym wielkim muzeum upamietniającym przywództwo Polskie. Gratulacje dla pomysłodawcy...
Avatar
Gość / 11 kwietnia 2016 o 15:38
0

Te  wszystkie wypowiedzi krytyczne świadczą  o  Polskim  społeczeństwie  ...ilu  jest  warchołów  co  chca  zakrzyczeć  i  ośmieszać  Polslą historię i  Polskie  ideały ....

Proponuję wyjazd  do  niemiec  tam ,, demokracja  '' jest  pełna  ...ciapatych  coraz  więcej  a  redaktorzy  gazet  mają  wytyczne  jak  muszą pisać !!!!!!!!!

w  Berlinie  muzułmanie zgwałcili  dwóch  Policjantów ....powodzenia

jak na razie jest to Wolska historia i wolskie iedeały

zie jest to Wolska historia i wolskie iedeały

rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 32

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r. 0 0

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku
Alarm 24

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku 4 10

Kupiony w hipermarkecie notebook okazał się wadliwy, ale sklep nie chce go przyjąć z powrotem, mimo że obiecuje klientom możliwość zwrotu towarów w ciągu 30 dni od zakupu. Hipermarket tłumaczy, że sprzęt jest już używany. Klient jest oburzony, ale zgodnie z prawem to sklep ma rację.

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program]
28 lipca 2018, 11:00

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program] 25 3

Pokaz filmu „Złodziejaszki” Hirokazu Koreedy nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, a potem wspólny koncert Nosowskiej i Zamilskiej na kazimierskim zamku. Tak będzie wyglądało otwarcie 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się już w następną sobotę 28 lipca.

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo
21 lipca 2018, 18:00

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo 2 0

Co Gdzie Kiedy. Duet Gabryś & Quinn wystąpi 21 lipca o godz. 18 w Muzeum Lubelskim w ramach cyklu Muzyka na lubelskim Zamku.

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych 2 2

Cztery osoby, w tym prezes i dyrektorzy jednej ze spółek, zostali zatrzymani przez prokuratorów z Zamościa. Śledczy podejrzewają ich o wyłudzenia podatku VAT.

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie 132 53

W czwartek zalano betonem studnię odkrytą przed Bramą Krakowską podczas przebudowy nawierzchni. Ratusz planował stworzenie w tym miejscu „okna czasu”, przez które można by zajrzeć do wnętrza. Ale takiej atrakcji jednak tu nie będzie. – Udostępnienie studni okazało się niemożliwe – oznajmił Urząd Miasta.

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
21 lipca 2018, 12:00

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 3 1

Co Gdzie Kiedy. Inna Fundacja - IFKA zaprasza do udziału w projekcje NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, w ramach którego organizowane będą spacery prowadzone w języku polskim oraz migowym. Na początek spacery z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 22 0

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 59 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 5

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 2 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 11

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 7 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!