Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 października 2013 r.
15:42
Edytuj ten wpis

Obwodnica Lublina: "Mikser i ciężarówki rujnują nam życie". Mieszkańcy wściekli na Dragadosa

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 32 A A
Tomasz Bryda ma dość głośnej pracy miksera (Maciej Kaczanowski)
Tomasz Bryda ma dość głośnej pracy miksera (Maciej Kaczanowski)

Firma budująca obwodnicę Lublina ustawiła nielegalnie na mojej działce wielki i głośny mikser do kruszywa – irytuje się Anna Barwińska i kieruje sprawę do sądu. Do pozwania Dragadosa szykują się kolejni mieszkańcy Długiego

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Hiszpańska firma budowlana Dragados w odległości ok. 100 metrów od domu 5-osobowej rodziny Brydów ustawiła na początku maja mikser do mieszania kruszywa i piasku.

– Huk zaczyna się najpóźniej o 4.30 rano. Ruszają ciężarówki z kruszywem i piachem. Wszyscy zrywamy się wtedy na równe nogi. Od kilku miesięcy bezskutecznie walczymy z Dragadosem. Mamy dość – mówi Tomasz Bryda.

Rodzina interweniowała wszędzie – w Dragadosie, na policji, w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, wreszcie w lubelskim oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

– Bezskutecznie. W GDDKiA usłyszeliśmy, że mikser ma zniknąć 1 października. Wczoraj pracował jak zwykle. Idziemy do sądu, chcemy od Dragadosa odszkodowania – mówi Bryda.

Spotkają się w sądzie

Dragados postawił mikser na działce Anny Barwińskiej. – W umowie dzierżawy nie było mowy o mikserze. Uzgodniliśmy jedynie, że na mojej działce będą składować materiały niezbędne do budowy drogi. Mieszkam daleko od Lublina, nie kontrolowałam, co się tam dzieje – mówi właścicielka nieruchomości.

Gdy Barwińska zobaczyła, że działka jest użytkowana niezgodnie z umową, dała Dragadosowi czas do 30 września na usunięcie miksera i uprzątnięcie terenu.

Głośna praca miksera. Film od Czytelnika:
http://get.x-link.pl/9bf02454-8de4-e9cc-5967-2e51c8c9c40d,635ef554-2731-9d58-1499-0546eb528360,embed.html

– Nic nie zrobili. Dlatego 1 października wymówiłam umowę dzierżawy. Z klauzulą, że do 9 października mają usunąć mikser. Z tego, co wiem, mikser tego dnia działał dalej. Spotkamy się w sądzie. Za każdy miesiąc pracy miksera zażądam zapłaty za bezumowne korzystanie z terenu. Mój prawnik już szykuje pozew – mówi.

Dragados milczy

W czwartek w polskiej centrali Dragadosa nikt nie chciał odpowiedzieć na nasze pytania. Odesłali nas do Hiszpanii. Z kolei zleceniodawca budowy obwodnicy Lublina wypowiada się wyłącznie w sprawie hałasu.

– Zgodnie z decyzją środowiskową wykonawca może prowadzić prace emitujące hałas od godz. 6 do 22. W tym czasie mogą lokalnie wystąpić okresowe przekroczenia emisji hałasu – mówi Krzysztof Nalewajko, rzecznik lubelskiego oddziału GDDKiA.

W błocie do szkoły

Zastrzeżenia do sposobu prowadzenia tej inwestycji mają też inni mieszkańcy Długiego. – Dzieci chodzą do szkoły praktycznie przez budowę. Ciężarówki, błoto i wykopy – to codzienność. Nad jednym z rowów drogowcy przerzucili kładkę – zbite deski o szerokości 30 centymetrów, bez barier. Codziennie martwię się, czy dzieci bezpiecznie wróciły ze szkoły – mówi Małgorzata Kowelska.

Nad pozwami wobec Dragadosa zastanawiają się kolejni mieszkańcy tego rejonu. – Być może wystąpimy z pozwem zbiorowym – dodaje Anna Barwińska.

Komentarze 32

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
SPA / 13 października 2013 o 12:06
0

Serdecznie zapraszamy dzisiaj od samego rana na niedzielny relaks w SPA Długie, wejściówki bezpłatne, oferujemy m.in.kąpiele błotne, inhalacje ze świeżego  czystego powietrza, masaż wibracyjny całego ciała, muzykoterapię (forma nowatorska z wykorzystaniem wysokich dB)

Avatar
von Lublin / 12 października 2013 o 22:08
0

chciałoby sie dorwac troche kasy, ale o tym należało pomyslec wczesniej, niedorajdy.

Avatar
m / 12 października 2013 o 14:28
0

Jak coś jest przesadne to przeszkadza i kurz jak tonami leci na kogoś i hałas.

Kto nie mieszka ten nie wie i tyle.

Mi byle hałas czasami przeszkadza w spaniu, a człowiek niewyspany to człowiek zły.

Avatar
Mieszkaniec / 12 października 2013 o 14:16
0

Ja mieszkam na tej budowie i nie zapowiada sięże skończą ją do grudnia . A i do ' pomyśl ' to zanim zaczęli budować drogę było zadupie

:excl:

Avatar
Gość / 12 października 2013 o 12:35
0

Codziennie przejeżdżam przez odcinek bocznej drogi dezelowany przez Dragados, i nie mogę zrozumieć dlaczego na każdy głos, że można coś zrobić dobrze, czysto i na czas  odzywa się chór obrońców bałaganu i niedoróbek krzyczący na oponentów - MALKONTENCI !!!!

Czy tą obwodnicę robią za nam za darmo, że mamy siedzieć cicho gdy nowy odcinek  (Jastków - Kurów) jest pofalowany jak kora mózgowa, a przeciągająca się budowa umila życie okolicznym mieszkańcom, dewastacją lokalnych dróg i tonami błota? 

Przecież mamy najdroższe drogi w UE - wiec chyba możemy mieć oczekiwania co do standardów?

Codziennie przejeżdżam przez odcinek bocznej drogi dezelowany przez Dragados, i nie mogę zrozumieć dlaczego na każdy głos, że można coś zrobić dobrze, czysto i na czas  odzywa się chór obrońców bałaganu i niedoróbek krzyczący na oponentów - MALKONTENCI !!!!

Czy tą obwodnicę robią za nam za darmo, że mamy siedzieć cicho gdy nowy odcinek  (Jastków - Kurów) jest pofalowany jak kora mózgowa, a przeciągająca się budowa umila życie okolicznym mieszkańcom, dewastacją lokalnych dróg i tonami błota? 

Przecież mamy na... rozwiń

Avatar
GONZO / 12 października 2013 o 08:33
0

Drodzy mieszkańcy, trochę wyrozumiałości!

Fakt decyzja środowiskowa stawia pewne warunki:

Pkt.2 ust. 1  /str. 2/ „ w celu ograniczenia uciążliwości hałasowej  prace budowlane w sąsiedztwie terenów objętych ochroną przed hałasem należy prowadzić wyłącznie w porze dnia, należy ograniczyć równoczesną pracę sprzętu emitującego hałas o dużym natężeniu”; Wszelkie pomiary zostały wykonane. Maszyny wytwarzają wibracje i hałas o dużym  natężeniu owszem, ale przeprowadzony pomiar pojedynczo pracujących maszyn mieści się w normie.

Pkt. 2 ust.2/ str.2/ „ zaplecze budowy powinno być zlokalizowane jak najdalej od budynków pełniących funkcje zabudowy mieszkaniowej, zlokalizowanych na terenach sąsiadujących z projektowaną drogą ekspresową” Fakt, że  lokalizacja maszyn może jest  poza terenem budowy, ale przy tak ogromnej inwestycji zajęcie sąsiadujących działek jest konieczne, ponieważ decyzja środowiskowa nie przewiduje mieszania kruszywa ze spoiwem  na terenie budowy zlokalizowanej tak blisko budynków mieszkalnych.

Pkt.2ust 3 a/ str2/ „ w celu ograniczenia emisji zanieczyszczeń wprowadzanych do powietrza na etapie budowy należy: ograniczyć do minimum operacje mieszania kruszywa ze spoiwem na miejscu budowy, należy stosować do podbudowy gotowe mieszanki wytwarzane w wytwórniach” , podrożyłoby to stanowczo koszty inwestycji, dlatego wytwarzanie mieszanek na miejscu jest ekonomicznie uzasadnione.

RDOŚ-06-WOOŚ-6650/45-25/09/lp

Drodzy mieszkańcy, trochę wyrozumiałości!

Fakt decyzja środowiskowa stawia pewne warunki:

Pkt.2 ust. 1  /str. 2/ „ w celu ograniczenia uciążliwości hałasowej  prace budowlane w sąsiedztwie terenów objętych ochroną przed hała... rozwiń

Avatar
kierowca / 12 października 2013 o 02:13
0

Moim zdaniem Dragados bardzo sprawnie buduje. Będziemy mieli drogę, trzeba się chwilę pomęczyć. Ludzie, trochę wyrozumiałości. Niech Pan Bryda sobie kupi zatyczki do uszu.

Z tą sprawnością to nie do końca prawda, bo wg umowy ukonczenie budowy to grudzien  tego roku, a jeśli zdążą do wakacji to będzie dobrze

Avatar
Gość / 11 października 2013 o 22:47
0

nie mam najmniejszych kłopotów z ocenami z dyktand drogi "polonisto". przepraszam, mogę wiedzieć jaki to ma związek z tą sprawą?! 

muszę Pana rozczarować, jestem już w takim wieku, że mam własne zdanie na ten temat i nie jest ono w żaden sposób kształtowane przez rodziców, jeśli o to nastawianie Panu chodziło. pozdrawiam

Gratuluję pewności siebie i odwagi w ujawnianiu własnej ortograficznej niemocy (jak widzę, przypadłośc stała, bez szans na poprawę). Mimo wszystko pozdrawiam.

Gratuluję pewności siebie i odwagi w ujawnianiu własnej ortograficznej niemocy (jak widzę, przypadłośc stała, bez szans na poprawę). Mimo wszystko pozdrawiam.

rozwiń
Avatar
pomyśl / 11 października 2013 o 22:23
0

To dopiero tłumok. Za parę miesięcy wszystko się skończy i będzie sobie spokojnie spał.
Od 5 lat wiedział , że będzie budowana obwodnica.

Jak jego pies dziamoli cały dzień przez 10 lat to mu spokoju nie zakłóca ?
Trzeba było przenieść się na jakieś zadupie to nie byłoby obwodnicy i hałasu tylko krowy ryczały.

Pierwszy raz od 20 lat i pewnie nigdy już więcej nie będzie takiej inwestycji rozwijającej nasz region.
Podobny do tych co protestowali jak budowali lotnisko, że im kurz na podwórko leci. Prostacki pomiot widzący czubek swojego nosa. Dzisiaj mu wszystko przeszkadza i protestuje, a jutro będzie w pośredniaku roboty szukał i narzekał , że nie ma pracy i perspektyw.

zapraszam do nas jeśli Pan(i) taki mądry, chociaż na spacer ;)

zapraszam do nas jeśli Pan(i) taki mądry, chociaż na spacer ;)

rozwiń
Avatar
HB / 11 października 2013 o 22:21
0

Rzeczywiście, hałas ma na ciebie, drogie dziecko, negatywny wpływ. To chyba nadmiar decybeli sprawił, że nie umiesz poprawnie pisac (każde zdanie zaczynasz małą literą) oraz masz problemy ze stylem (tak, tak - chodzi o to "nastawienie"; ktoś cię rzeczywiście nastawił na tę budowę, choc nie przesadzaj z tym nastawieniem do ojczyzny; ja też czasem jestem negatywnie do niej nastawiony, ale z zupełnie innych powodów). Powodzenia na dyktandach, mimo budowy obwodnicy.

nie mam najmniejszych kłopotów z ocenami z dyktand drogi "polonisto". przepraszam, mogę wiedzieć jaki to ma związek z tą sprawą?! 

muszę Pana rozczarować, jestem już w takim wieku, że mam własne zdanie na ten temat i nie jest ono w żaden sposób kształtowane przez rodziców, jeśli o to nastawianie Panu chodziło. pozdrawiam

nie mam najmniejszych kłopotów z ocenami z dyktand drogi "polonisto". przepraszam, mogę wiedzieć jaki to ma związek z tą sprawą?! 

muszę Pana rozczarować, jestem już w takim wieku, że mam własne zdanie na ten temat i nie jest ono w żaden sposób kształtowane przez rodziców, jeśli o to nastawianie Panu chodziło. pozdrawiam

rozwiń
Avatar
SPA / 13 października 2013 o 12:06
0

Serdecznie zapraszamy dzisiaj od samego rana na niedzielny relaks w SPA Długie, wejściówki bezpłatne, oferujemy m.in.kąpiele błotne, inhalacje ze świeżego  czystego powietrza, masaż wibracyjny całego ciała, muzykoterapię (forma nowatorska z wykorzystaniem wysokich dB)

Avatar
von Lublin / 12 października 2013 o 22:08
0

chciałoby sie dorwac troche kasy, ale o tym należało pomyslec wczesniej, niedorajdy.

Avatar
m / 12 października 2013 o 14:28
0

Jak coś jest przesadne to przeszkadza i kurz jak tonami leci na kogoś i hałas.

Kto nie mieszka ten nie wie i tyle.

Mi byle hałas czasami przeszkadza w spaniu, a człowiek niewyspany to człowiek zły.

Avatar
Mieszkaniec / 12 października 2013 o 14:16
0

Ja mieszkam na tej budowie i nie zapowiada sięże skończą ją do grudnia . A i do ' pomyśl ' to zanim zaczęli budować drogę było zadupie

:excl:

Avatar
Gość / 12 października 2013 o 12:35
0

Codziennie przejeżdżam przez odcinek bocznej drogi dezelowany przez Dragados, i nie mogę zrozumieć dlaczego na każdy głos, że można coś zrobić dobrze, czysto i na czas  odzywa się chór obrońców bałaganu i niedoróbek krzyczący na oponentów - MALKONTENCI !!!!

Czy tą obwodnicę robią za nam za darmo, że mamy siedzieć cicho gdy nowy odcinek  (Jastków - Kurów) jest pofalowany jak kora mózgowa, a przeciągająca się budowa umila życie okolicznym mieszkańcom, dewastacją lokalnych dróg i tonami błota? 

Przecież mamy najdroższe drogi w UE - wiec chyba możemy mieć oczekiwania co do standardów?

Codziennie przejeżdżam przez odcinek bocznej drogi dezelowany przez Dragados, i nie mogę zrozumieć dlaczego na każdy głos, że można coś zrobić dobrze, czysto i na czas  odzywa się chór obrońców bałaganu i niedoróbek krzyczący na oponentów - MALKONTENCI !!!!

Czy tą obwodnicę robią za nam za darmo, że mamy siedzieć cicho gdy nowy odcinek  (Jastków - Kurów) jest pofalowany jak kora mózgowa, a przeciągająca się budowa umila życie okolicznym mieszkańcom, dewastacją lokalnych dróg i tonami błota? 

Przecież mamy na... rozwiń

Avatar
GONZO / 12 października 2013 o 08:33
0

Drodzy mieszkańcy, trochę wyrozumiałości!

Fakt decyzja środowiskowa stawia pewne warunki:

Pkt.2 ust. 1  /str. 2/ „ w celu ograniczenia uciążliwości hałasowej  prace budowlane w sąsiedztwie terenów objętych ochroną przed hałasem należy prowadzić wyłącznie w porze dnia, należy ograniczyć równoczesną pracę sprzętu emitującego hałas o dużym natężeniu”; Wszelkie pomiary zostały wykonane. Maszyny wytwarzają wibracje i hałas o dużym  natężeniu owszem, ale przeprowadzony pomiar pojedynczo pracujących maszyn mieści się w normie.

Pkt. 2 ust.2/ str.2/ „ zaplecze budowy powinno być zlokalizowane jak najdalej od budynków pełniących funkcje zabudowy mieszkaniowej, zlokalizowanych na terenach sąsiadujących z projektowaną drogą ekspresową” Fakt, że  lokalizacja maszyn może jest  poza terenem budowy, ale przy tak ogromnej inwestycji zajęcie sąsiadujących działek jest konieczne, ponieważ decyzja środowiskowa nie przewiduje mieszania kruszywa ze spoiwem  na terenie budowy zlokalizowanej tak blisko budynków mieszkalnych.

Pkt.2ust 3 a/ str2/ „ w celu ograniczenia emisji zanieczyszczeń wprowadzanych do powietrza na etapie budowy należy: ograniczyć do minimum operacje mieszania kruszywa ze spoiwem na miejscu budowy, należy stosować do podbudowy gotowe mieszanki wytwarzane w wytwórniach” , podrożyłoby to stanowczo koszty inwestycji, dlatego wytwarzanie mieszanek na miejscu jest ekonomicznie uzasadnione.

RDOŚ-06-WOOŚ-6650/45-25/09/lp

Drodzy mieszkańcy, trochę wyrozumiałości!

Fakt decyzja środowiskowa stawia pewne warunki:

Pkt.2 ust. 1  /str. 2/ „ w celu ograniczenia uciążliwości hałasowej  prace budowlane w sąsiedztwie terenów objętych ochroną przed hała... rozwiń

Avatar
kierowca / 12 października 2013 o 02:13
0

Moim zdaniem Dragados bardzo sprawnie buduje. Będziemy mieli drogę, trzeba się chwilę pomęczyć. Ludzie, trochę wyrozumiałości. Niech Pan Bryda sobie kupi zatyczki do uszu.

Z tą sprawnością to nie do końca prawda, bo wg umowy ukonczenie budowy to grudzien  tego roku, a jeśli zdążą do wakacji to będzie dobrze

Avatar
Gość / 11 października 2013 o 22:47
0

nie mam najmniejszych kłopotów z ocenami z dyktand drogi "polonisto". przepraszam, mogę wiedzieć jaki to ma związek z tą sprawą?! 

muszę Pana rozczarować, jestem już w takim wieku, że mam własne zdanie na ten temat i nie jest ono w żaden sposób kształtowane przez rodziców, jeśli o to nastawianie Panu chodziło. pozdrawiam

Gratuluję pewności siebie i odwagi w ujawnianiu własnej ortograficznej niemocy (jak widzę, przypadłośc stała, bez szans na poprawę). Mimo wszystko pozdrawiam.

Gratuluję pewności siebie i odwagi w ujawnianiu własnej ortograficznej niemocy (jak widzę, przypadłośc stała, bez szans na poprawę). Mimo wszystko pozdrawiam.

rozwiń
Avatar
pomyśl / 11 października 2013 o 22:23
0

To dopiero tłumok. Za parę miesięcy wszystko się skończy i będzie sobie spokojnie spał.
Od 5 lat wiedział , że będzie budowana obwodnica.

Jak jego pies dziamoli cały dzień przez 10 lat to mu spokoju nie zakłóca ?
Trzeba było przenieść się na jakieś zadupie to nie byłoby obwodnicy i hałasu tylko krowy ryczały.

Pierwszy raz od 20 lat i pewnie nigdy już więcej nie będzie takiej inwestycji rozwijającej nasz region.
Podobny do tych co protestowali jak budowali lotnisko, że im kurz na podwórko leci. Prostacki pomiot widzący czubek swojego nosa. Dzisiaj mu wszystko przeszkadza i protestuje, a jutro będzie w pośredniaku roboty szukał i narzekał , że nie ma pracy i perspektyw.

zapraszam do nas jeśli Pan(i) taki mądry, chociaż na spacer ;)

zapraszam do nas jeśli Pan(i) taki mądry, chociaż na spacer ;)

rozwiń
Avatar
HB / 11 października 2013 o 22:21
0

Rzeczywiście, hałas ma na ciebie, drogie dziecko, negatywny wpływ. To chyba nadmiar decybeli sprawił, że nie umiesz poprawnie pisac (każde zdanie zaczynasz małą literą) oraz masz problemy ze stylem (tak, tak - chodzi o to "nastawienie"; ktoś cię rzeczywiście nastawił na tę budowę, choc nie przesadzaj z tym nastawieniem do ojczyzny; ja też czasem jestem negatywnie do niej nastawiony, ale z zupełnie innych powodów). Powodzenia na dyktandach, mimo budowy obwodnicy.

nie mam najmniejszych kłopotów z ocenami z dyktand drogi "polonisto". przepraszam, mogę wiedzieć jaki to ma związek z tą sprawą?! 

muszę Pana rozczarować, jestem już w takim wieku, że mam własne zdanie na ten temat i nie jest ono w żaden sposób kształtowane przez rodziców, jeśli o to nastawianie Panu chodziło. pozdrawiam

nie mam najmniejszych kłopotów z ocenami z dyktand drogi "polonisto". przepraszam, mogę wiedzieć jaki to ma związek z tą sprawą?! 

muszę Pana rozczarować, jestem już w takim wieku, że mam własne zdanie na ten temat i nie jest ono w żaden sposób kształtowane przez rodziców, jeśli o to nastawianie Panu chodziło. pozdrawiam

rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 32

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim 0 0

7 grill barów w Lublinie i okolicy - podpowiadamy, gdzie warto podjechać, żeby dobrze lub bardzo dobrze zjeść. W Lublinie i regionie. Podpowiadamy 7 adresów, które osobiście sprawdziliśmy

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti
4 września 2018, 19:00

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti 0 0

Co Gdzie Kiedy. 4 września o godz. 19 na scenie klubu Graffiti (al. Piłsudskiego 13) wystąpią zespoły Vader, Marduk i goście.

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom 7 2

Poważnie chory 81-latek wyszedł z domu i nie wrócił. Policjanci przeczesywali miasto i las. W końcu udało się go znaleźć.

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu 0 3

11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak w auto w którym jechała uderzył inny samochód.

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami
film

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami 10 8

- Czy w ruinie, gdzie dykta zastępuje szyby, a dziury w ścianach mają wielkość pięści, montowanie kamer to najpilniejsza potrzeba? - pytają oburzeni mieszkańcy bloku socjalnego w Płocku.

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 24 8

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 3

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 8 20

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia
zdjęcia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia 7 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Dominik Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 7

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 10 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 3 17

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.