Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 maja 2009 r.
15:27
Edytuj ten wpis

Obwodnica Lublina - zobacz dokładny przebieg trasy (pobierz pdf-y z mapą))

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 30 A A

Dwa, a czasami nawet trzy, pasy ruchu w jednym kierunku, droga równa jak stół, bezkolizyjne skrzyżowanie, żadnych traktorów, rowerzystów i pieszych - tak za trzy lata ma wyglądać obwodnica Lublina.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Popuśćmy wodze fantazji. Jest koniec maja 2012 roku. Wjeżdżamy właśnie na najnowszą w Polsce drogę, czyli na fragment S-17, od węzła "Sielce” do Piask. 73 kilometry raju dla kierowców.

W węźle "Sielce”, gmina Końskowla, tuż przed Kurowem, łączą się dwie ważne drogi: S-17 z ekspresową S-12 ( Piotrków Trybunalski-Lublin-Dorohusk). Bezkolizyjny dwupoziomowy ślimak zapewnia maksimum bezpieczeństwa. Takich skrzyżowań będzie 10 na odcinku, który zostanie oddany do użytku do 2012 roku.

Mnóstwo tuneli

Stara droga warszawska zostaje po prawej stronie i obsługuje ruch lokalny. Na nowej samochody mkną po dwóch pasach w kierunku Lublina i Warszawy. Każdy pas ma 3,5 metra szerokości. - Kierowcy będą mieli także do dyspozycji pas awaryjny szerokości 2,5 metra - dodaje Krzysztof Nalewajko, rzecznik prasowy lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Lublinie. - A na całym przebiegu pozostaje rezerwa ziemi, aby można było dołożyć w przyszłości po jednym pasie ruchu w każdym kierunku.

Droga spełnia wszystkie unijne wymogi. Ruch lokalny "jedzie” po drogach serwisowych, zwierzęta małe i duże mogą przechodzić pod drogą przepustami. Natomiast rolnicy co kilkaset metrów mają do dyspozycji tunele, którymi mogą dojechać do pól. Między jezdniami jest 4-5-metrowy pas rozdzielający, w tym opaski bezpieczeństwa.

Z węzła "Sielce” można zjechać w kierunku miejscowości Chrząchów i Chrząchówek.

Między węzłami "Kurów” - "Przybysławice” - "Bogucin”

Dalej jedziemy drogą dwupasmową, na której maksymalnie można pędzić 110 km/h. Już nie ma co chwila - jak na starej trasie - znaku z ograniczeniem do "50” i złowrogo zerkających masztów fotoradarów. Trzeba się jednak pilnować, bo policyjne laserowe wideo może namierzyć zbyt szybkiego kierowcę z bardzo dużej odległości.

Z węzła "Kurów” zjeżdżamy do stolicy kożuchów. Przez węzeł "Przybsławice” możemy się dostać do Markuszowa, Zagród i Garbowa. Przed tym węzłem zaplanowano pierwszy MOP - Miejsce Obsługi Podróżnych. Po polsku parking z toaletą (skończą się wizyty w lesie i epatowanie z pobocza walorami męskości) i drobnym zapleczem gastronomicznym. Z węzła "Bogucin” do Jastkowa i Lublina.

Węzeł "Dąbrowica”

To umowny początek obwodnicy Lublina. Jadąc od Warszawy, w prawo jedziemy do Rzeszowa, w lewo do Białegostoku, Zamościa i Chełma.

Niestety, przez ten węzeł - co najmniej do 2014 - nie wjedziemy do Lublina.
Aby dostać się do południowej części miasta, trzeba będzie zjechać na węźle "Bogucin” i po obecnym przebiegu drogi warszawskiej, przez Sławinek, dostać się do stolicy regionu. Do wspomnianej daty, a być może dłużej, Lublin nie wybuduje przedłużenia alei Solidarności, a zatem przez węzeł "Dąbrowica” nie będzie można połączyć obwodnicy z miastem.

Z węzła "Dąbrowica” można skierować się w kierunku Rzeszowa, Tam jednak jeszcze w tym czasie będą trwały prace, których zakończenie zaplanowano na 2013 rok.

Jest też i dobra informacja - od węzła "Dąbrowica” przez "Jakubowice” aż do węzła "Lubartów” drogowcy zbudują prawdziwą autostradę, z trzema pasami w każdym kierunku. Po tym szlaku będą biegły razem trzy ważne drogi - S-12, S-17 i S-19 (kierunek Białystok - Rzeszów).

Ślepe \"Jakubowice”, cywilizowany \"Lubartów”

Lublin z węzłem "Jakubowice” może będzie połączony przedłużeniem ulicy Poligonowej. Kiedy? Być może w 2014 r. Aby bezpośrednio z obwodnicy wjechać do Lublina, trzeba będzie pokonać kilka kolejnych kilometrów, do węzła "Lubartów”. W maju 2012 r. będzie to cywilizowany zjazd z obwodnicy do Lublina. A to za sprawą nowoczesnego dwujezdniowego łącznika, który zbuduje GDDKiA w Lublinie. Droga zostanie wpięta do dwujezdniowej alei Spółdzielczości Pracy.

Na tym węźle do obwodnicy dobiegnie także droga S-19, z kierunku Lubartów i Białystok.

Dalej do "piaseckiej”

Po minięciu węzła "Lubartów” jedziemy do węzła "Włodawa”. Po drodze przekraczamy Bystrzycę i to przez prawie kilometrową estakadę. Podróżujemy kilkanaście metrów nad ziemią, zostawiając w dole rzekę i łąki To chyba będzie najpiękniejszy fragment obwodnicy, o ile przejdzie wariant I, bo w II wariancie już nie ma tej estakady. Jest most w okolicach ruin zamku w Jakubowicach Murowanych.

Po minięciu węzła "Włodawa”, na którym można zjechać w kierunku Łęcznej, po paru kilometrach pojawia się węzeł "Mełgiewska”, który łączy obwodnicę z lotniskiem i nowym wjazdem do Świdnika. Potem krótki skok i węzeł "Witosa”, gdzie droga płynnie wtapia się w dwupasmówkę do Piask. Na tym węźle kończy się północno-wschodnia obwodnica Lublina i wirtualna podróż w 2012 roku.
Kontrowersje

W związku z obowiązywaniem nowego prawa inwestor, czyli Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, musiała pod koniec 2008 roku przedstawić warianty alternatywne wobec dobrze znanego przebiegu trasy (potoczenie zwanego wariantem 1). Nowe przebiegi (wariant 2) zaproponowano pomiędzy węzłem "Sielce” i "Kurów” oraz tuż za nim. Największe zmiany jednak dotyczyły przebiegu trasy pomiędzy węzłami "Bogucin” i "Dąbrowica” oraz "Włodawa” i "Mełgiewska”.

Oba warianty poddano konsultacjom społecznym. Ludzie zdecydowanie opowiedzieli się za wariantem 1. Podczas konsultacji społecznych wpłynęły 463 głosy za wariantem 1 i 90 za drugim.
Decyzja w rękach eko-urzędników

Wpływ na środowisko naturalne i oddziaływanie społeczne oceniła krakowska firm Ekkom. Kilkusetstronicowy raport trafił w minionym tygodniu do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. Urzędnicy zajmujący się ochroną środowiska w ciągu 180 dni, czyli do listopada, mają czas na podjęcie decyzji, który wariant drogi S-12/S-17 i północno-wschodniej części obwodnicy Lublina będzie realizowany. Od tej decyzji także można się odwołać do Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska.
Przetargi i czas na budowę

Drogowcy mają mało czasu. Zaraz po uzyskaniu decyzji z RDOŚ, na początku 2010 roku rozpiszą przetargi na poszczególne części 73-kilometrowego odcinka drogi. Przetarg potrwa ok. 6 miesięcy, kolejne 3 miesiące to zakładany czas na protesty firm startujących w przetargu (przecież idzie o 2,5 miliarda złotych). W III kwartale 2010 roku szpadle powinny być wbite w ziemię równocześnie na kilku odcinkach.

Ile to będzie kosztowało?

Szacowany koszt inwestycji Sielce-Piaski to 2 miliardy 502 miliony 700 tysięcy złotych (w tym środki unijne: 905 mln 600 tysięcy złotych).

Andrzej Maciejewski rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie:

Budowa drogi ekspresowej S-17 jest ujęta w Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2008-2012 oraz w Programie Operacyjnym Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013, co świadczy o tym, że została uznana przez rząd za bardzo ważną inwestycję.

Planowana budowa drogi ekspresowej S-17 na odcinku Warszawa-Lublin-Hrebenne-granica państwa jest zadaniem priorytetowym dla GDDKiA. Nie ma ryzyka, że w związku z koniecznością wykonywania inwestycji zaplanowanych ramach przygotowań Polski do Euro 2012, jakiekolwiek pieniądze przeznaczone na inwestycje wyżej wymienione drogi ekspresowe zostaną przesunięte na inne zadania.

Zdajemy sobie sprawę, że inwestycje te są niezbędne i muszą być prowadzone zgodnie z wcześniej przyjętymi założeniami. Oddania w podziale na odcinki planowane są następująco: Warszawa-Garwolin w 2013 roku, Garwolin-Kurów w 2013 roku, Kurów-Lublin -Piaski oraz obwodnica Lublina w 2012 roku.

Przygotowania do Euro 2012 nie mają żadnego wpływu na te inwestycje. •

Komentarze 30

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ika / 6 kwietnia 2011 o 22:14
0
...i Staś kultóra nie pomoże jak otwożysz oczy i popatrzysz dobrze co siędzieje ,to wcale nie chodzi o zwyklych ludzi tylko nabijanie sobie portweli i robienie wody z muzgu mlodym...
Avatar
ika / 6 kwietnia 2011 o 22:01
0
leca sobie juz tak wiele lat kilbasa wyborcza.w c robia ludzi a na koniec gdy powstanie to okarze sie ze bedzie platna do jakiejs prywatnej kieszeni .
Avatar
Stanisław / 16 marca 2011 o 13:42
0
Mniej emocji, więcej cierpliwoścI, drogi są coraz lepsze, poprawmy kulturę jazdy.
Avatar
Gość / 27 stycznia 2011 o 13:43
0
Ja z Lublina do granicy dojeżdżam w 8-9 godz., jadąc przez Stryków, potem A2 do Nw Tomyśla i później do Świecka (ja jeżdżę przez Radom, Spałę, Tomaszów , Brzeziny). Droga do Radomia i dalej do Tomaszowa jest całkiem przyzwoita, gorzej jest za Tomaszowem, ale tam też już remontują.
Avatar
Macej / 27 stycznia 2011 o 13:38
0
[quote name='Kierowca Bombowca' timestamp='1258099224' post='192568']
Mrzonki - może, ale przynajmniej coś się ruszyło w końcu.
Nie wierzę, że już w 2012 pojadę tą trasą... ale 2013 lub 2014 brzmi całkiem wiarygodnie.
Podobnie pisali ludzie o obwodnicy Piask... i co? I jest.

Z resztą mnie, bardziej niż obwodnica Lublina interesuje to, czy na czas dociągną A4 do Rzeszowa... wtedy zostałoby mi mniej niż 160km do cywilizowanej drogi na zachód. Obecnie jazda przez Radom, Piotrków i Bełchatów przypomina średniowieczne wyprawy a osiągnięcie zachodniej granicy kraju bez zbytniego łamania przepisów zajmuje mi 10-11 godzin. S-19 i A4 powinny mi ten czas skrócić do maksimum 7 godzin.
[/quote]
[quote name='Kierowca Bombowca' timestamp='1258099224' post='192568']
Mrzonki - może, ale przynajmniej coś się ruszyło w końcu.
Nie wierzę, że już w 2012 pojadę tą trasą... ale 2013 lub 2014 brzmi całkiem wiarygodnie.
Podobnie pisali ludzie o obwodnicy Piask... i co? I jest.

Z resztą mnie, bardziej niż obwodnica Lublina interesuje to, czy na czas dociągną A4 do Rzeszowa... wtedy zostałoby mi mniej niż 160km do cywilizowanej drogi na zachód. Obecnie jazda przez Radom, Piotrków i Bełchatów... rozwiń
Avatar
`jan / 12 grudnia 2009 o 20:43
0
Warchoły nie ubliżajcie Lubelszczyznie
Avatar
e / 17 listopada 2009 o 22:15
0
Tusko propaganda , opisali w tamtym tygodniu ze 17 najniebezpieczniejsza droga w Polsce to aby podnieś sondaże wirtualnie nam wybudują drogo prawie od ręki Ku... nastepne códa jakich wiele stworzył.
Avatar
Kierowca Bombowca / 13 listopada 2009 o 09:00
0
malone napisał:
co to za bzdury kto w to wierzy? za sto lat nic tu sensownego nie powstanie, tu psy dupami szczekają , te mapki to utopia i mżonki, miód na serce naiwniaków. pewnie zaczną ale nigdy nie skończą


Mrzonki - może, ale przynajmniej coś się ruszyło w końcu.
Nie wierzę, że już w 2012 pojadę tą trasą... ale 2013 lub 2014 brzmi całkiem wiarygodnie.
Podobnie pisali ludzie o obwodnicy Piask... i co? I jest.

Z resztą mnie, bardziej niż obwodnica Lublina interesuje to, czy na czas dociągną A4 do Rzeszowa... wtedy zostałoby mi mniej niż 160km do cywilizowanej drogi na zachód. Obecnie jazda przez Radom, Piotrków i Bełchatów przypomina średniowieczne wyprawy a osiągnięcie zachodniej granicy kraju bez zbytniego łamania przepisów zajmuje mi 10-11 godzin. S-19 i A4 powinny mi ten czas skrócić do maksimum 7 godzin.


Mrzonki - może, ale przynajmniej coś się ruszyło w końcu.
Nie wierzę, że już w 2012 pojadę tą trasą... ale 2013 lub 2014 brzmi całkiem wiarygodnie.
Podobnie pisali ludzie o obwodnicy Piask... i co? I jest.

Z resztą mnie, bardziej niż obwodnica Lublina interesuje to, czy na czas dociągną A4 do Rzeszowa... wtedy zostałoby mi mniej niż 160km do cywilizowanej drogi na zachód. Obecnie jazda przez Radom, Piotrków i Bełchatów przypomina średniowieczne wyprawy a osiągnięcie zachodniej granicy kraju... rozwiń
Avatar
malone / 12 listopada 2009 o 23:27
0
co to za bzdury kto w to wierzy? za sto lat nic tu sensownego nie powstanie, tu psy dupami szczekają , te mapki to utopia i mżonki, miód na serce naiwniaków. pewnie zaczną ale nigdy nie skończą
Avatar
ryba / 25 maja 2009 o 12:28
0
Pamiętam Pana Maciejewskiego jakie miał argumenty w sprawie obwodnicy Augustowa: "źle mi się kojarzy słowo komisarz" to odnośnie komisarz unijnego
Avatar
ika / 6 kwietnia 2011 o 22:14
0
...i Staś kultóra nie pomoże jak otwożysz oczy i popatrzysz dobrze co siędzieje ,to wcale nie chodzi o zwyklych ludzi tylko nabijanie sobie portweli i robienie wody z muzgu mlodym...
Avatar
ika / 6 kwietnia 2011 o 22:01
0
leca sobie juz tak wiele lat kilbasa wyborcza.w c robia ludzi a na koniec gdy powstanie to okarze sie ze bedzie platna do jakiejs prywatnej kieszeni .
Avatar
Stanisław / 16 marca 2011 o 13:42
0
Mniej emocji, więcej cierpliwoścI, drogi są coraz lepsze, poprawmy kulturę jazdy.
Avatar
Gość / 27 stycznia 2011 o 13:43
0
Ja z Lublina do granicy dojeżdżam w 8-9 godz., jadąc przez Stryków, potem A2 do Nw Tomyśla i później do Świecka (ja jeżdżę przez Radom, Spałę, Tomaszów , Brzeziny). Droga do Radomia i dalej do Tomaszowa jest całkiem przyzwoita, gorzej jest za Tomaszowem, ale tam też już remontują.
Avatar
Macej / 27 stycznia 2011 o 13:38
0
[quote name='Kierowca Bombowca' timestamp='1258099224' post='192568']
Mrzonki - może, ale przynajmniej coś się ruszyło w końcu.
Nie wierzę, że już w 2012 pojadę tą trasą... ale 2013 lub 2014 brzmi całkiem wiarygodnie.
Podobnie pisali ludzie o obwodnicy Piask... i co? I jest.

Z resztą mnie, bardziej niż obwodnica Lublina interesuje to, czy na czas dociągną A4 do Rzeszowa... wtedy zostałoby mi mniej niż 160km do cywilizowanej drogi na zachód. Obecnie jazda przez Radom, Piotrków i Bełchatów przypomina średniowieczne wyprawy a osiągnięcie zachodniej granicy kraju bez zbytniego łamania przepisów zajmuje mi 10-11 godzin. S-19 i A4 powinny mi ten czas skrócić do maksimum 7 godzin.
[/quote]
[quote name='Kierowca Bombowca' timestamp='1258099224' post='192568']
Mrzonki - może, ale przynajmniej coś się ruszyło w końcu.
Nie wierzę, że już w 2012 pojadę tą trasą... ale 2013 lub 2014 brzmi całkiem wiarygodnie.
Podobnie pisali ludzie o obwodnicy Piask... i co? I jest.

Z resztą mnie, bardziej niż obwodnica Lublina interesuje to, czy na czas dociągną A4 do Rzeszowa... wtedy zostałoby mi mniej niż 160km do cywilizowanej drogi na zachód. Obecnie jazda przez Radom, Piotrków i Bełchatów... rozwiń
Avatar
`jan / 12 grudnia 2009 o 20:43
0
Warchoły nie ubliżajcie Lubelszczyznie
Avatar
e / 17 listopada 2009 o 22:15
0
Tusko propaganda , opisali w tamtym tygodniu ze 17 najniebezpieczniejsza droga w Polsce to aby podnieś sondaże wirtualnie nam wybudują drogo prawie od ręki Ku... nastepne códa jakich wiele stworzył.
Avatar
Kierowca Bombowca / 13 listopada 2009 o 09:00
0
malone napisał:
co to za bzdury kto w to wierzy? za sto lat nic tu sensownego nie powstanie, tu psy dupami szczekają , te mapki to utopia i mżonki, miód na serce naiwniaków. pewnie zaczną ale nigdy nie skończą


Mrzonki - może, ale przynajmniej coś się ruszyło w końcu.
Nie wierzę, że już w 2012 pojadę tą trasą... ale 2013 lub 2014 brzmi całkiem wiarygodnie.
Podobnie pisali ludzie o obwodnicy Piask... i co? I jest.

Z resztą mnie, bardziej niż obwodnica Lublina interesuje to, czy na czas dociągną A4 do Rzeszowa... wtedy zostałoby mi mniej niż 160km do cywilizowanej drogi na zachód. Obecnie jazda przez Radom, Piotrków i Bełchatów przypomina średniowieczne wyprawy a osiągnięcie zachodniej granicy kraju bez zbytniego łamania przepisów zajmuje mi 10-11 godzin. S-19 i A4 powinny mi ten czas skrócić do maksimum 7 godzin.


Mrzonki - może, ale przynajmniej coś się ruszyło w końcu.
Nie wierzę, że już w 2012 pojadę tą trasą... ale 2013 lub 2014 brzmi całkiem wiarygodnie.
Podobnie pisali ludzie o obwodnicy Piask... i co? I jest.

Z resztą mnie, bardziej niż obwodnica Lublina interesuje to, czy na czas dociągną A4 do Rzeszowa... wtedy zostałoby mi mniej niż 160km do cywilizowanej drogi na zachód. Obecnie jazda przez Radom, Piotrków i Bełchatów przypomina średniowieczne wyprawy a osiągnięcie zachodniej granicy kraju... rozwiń
Avatar
malone / 12 listopada 2009 o 23:27
0
co to za bzdury kto w to wierzy? za sto lat nic tu sensownego nie powstanie, tu psy dupami szczekają , te mapki to utopia i mżonki, miód na serce naiwniaków. pewnie zaczną ale nigdy nie skończą
Avatar
ryba / 25 maja 2009 o 12:28
0
Pamiętam Pana Maciejewskiego jakie miał argumenty w sprawie obwodnicy Augustowa: "źle mi się kojarzy słowo komisarz" to odnośnie komisarz unijnego
Zobacz wszystkie komentarze 30

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Europoseł z Lublina zarzuca rządowi PiS, że najważniejsze dla Polski decyzje zapadają za granicą
film

Europoseł z Lublina zarzuca rządowi PiS, że najważniejsze dla Polski decyzje zapadają za granicą 1 0

Kto rządzi Polską - pyta w swoim najnowszym felietonie dla Radia Maryja europoseł z Lublina prof. Mirosław Piotrowski. I dowodzi, że najważniejsze decyzje dla Polski wcale nie zapadają w kraju, tylko za granicą.

Jary Oddział Zamknięty. Koncert w Radiu Lublin
14 grudnia 2018, 19:00

Jary Oddział Zamknięty. Koncert w Radiu Lublin 0 0

Co Gdzie Kiedy. Największe przeboje Oddziału Zamkniętego usłyszymy w piątek, 14 grudnia o godz. 19 w Radiu Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2).

Sprawunki – Targi Rzeczy Wyjątkowych w Warsztatach Kultury [lista wystawców]
15 grudnia 2018, 11:00

Sprawunki – Targi Rzeczy Wyjątkowych w Warsztatach Kultury [lista wystawców] 1 0

W dniach 15-16 grudnia w Warsztatach Kultury odbędą się Targi Rzeczy Wyjątkowych, podczas których będzie można znaleźć ciekawe, oryginalne prezenty na gwiazdkę. Będzie można spotkać wielu artystycznie uzdolnionych gości.

CBA: Grupa producentów rolnych z woj. lubelskiego wyłudziła 17 milionów złotych
film

CBA: Grupa producentów rolnych z woj. lubelskiego wyłudziła 17 milionów złotych 13 6

Agenci CBA z Lublina zatrzymali dziś osiem osób. Chodzi o wyłudzenie około 17 mln złotych z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przez grupę producentów rolnych z woj. lubelskiego.

"Lublin w piosence". Zespół Lubelska Baszta i jego nowa płyta
Magazyn

"Lublin w piosence". Zespół Lubelska Baszta i jego nowa płyta 0 0

"Lublin w piosence” to tytuł najnowszej płyty zespołu Lubelska Baszta. Grupę tworzą Adam Ardasiński, Andrzej Namiota, Paweł Niewiarowski i Jacek Szpunar.

Dania wigilijne: Ciekawe przepisy na śledzie: po żydowsku, po kotwicku, czarno biały

Dania wigilijne: Ciekawe przepisy na śledzie: po żydowsku, po kotwicku, czarno biały 0 0

Ponieważ śledzie mają podobne wymiary, bywały w historii jednostką monetarną. Śledzie wymieniano na wino, płacono nimi dziesięciny i marynarski żołd. Ale śledzie to przede wszystkim doskonałe potrawy.

Prymusi z woj. lubelskiego dostali stypendia od premiera. Recepta na sukces? Ciężka praca
Zdjęcia
galeria

Prymusi z woj. lubelskiego dostali stypendia od premiera. Recepta na sukces? Ciężka praca 7 1

230 uczniów ze szkół całego regionu otrzymało w poniedziałek w Lublinie stypendia Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2018/2019.

Testy i pierwsze pożegnania w Motorze Lublin?

Testy i pierwsze pożegnania w Motorze Lublin? 1 5

Dawid Daszkiewicz z Hetmana Zamość ma być sprawdzany w najbliższych dniach przez klub z Lublina. Z Motoru mogą za to odejść: Irakli Meskhia i Patryk Słotwiński, którzy w rundzie jesiennej rzadko pojawiali się w składzie

Sylwester a la France w Centrum Kongresowym UP w Lublinie
31 grudnia 2018, 21:00

Sylwester a la France w Centrum Kongresowym UP w Lublinie 0 2

Fundacja ArtBiz zaprasza na wyjątkową noc sylwestrową, podczas której zabiorą gości muzyczną i kulinarną w podróż do Francji. - Niech to będzie noc inna niż wszystkie! - zachęcają organizatorzy.

Już nie tylko ITD ściga kierowców Taxify w Lublinie. Do akcji włączyła się policja

Już nie tylko ITD ściga kierowców Taxify w Lublinie. Do akcji włączyła się policja 110 15

Służby mundurowe wypowiedziały wojnę kierowcom świadczącym usługi przewozowe za pomocą aplikacji Taxify. Do akcji ścigania takich kierowców włączyła się policja. W minionym tygodniu w Lublinie skontrolowano kolejne cztery samochody.

Padwa Zamość ograła rezerwy wicemistrza Polski

Padwa Zamość ograła rezerwy wicemistrza Polski 1 0

AZS AWF Biała Podlaska przegrał na wyjeździe z MTS Chrzanów. MKS Padwa Zamość lepsza od rezerw wicemistrza Polski Orlen Wisły II Płock

Jedz, dziel się i kochaj! Tutaj można przynieść jedzenie i zostawić potrzebującym
galeria

Jedz, dziel się i kochaj! Tutaj można przynieść jedzenie i zostawić potrzebującym 12 2

Przy parafii św. Brata Alberta w Zamościu powstała pierwsza w mieście jadłodzielnia. Można z niej już korzystać.

AZS UMCS Lublin – Odra Opole 6:3. Metamorfoza po przerwie

AZS UMCS Lublin – Odra Opole 6:3. Metamorfoza po przerwie 1 2

Futsaliści  AZS UMCS Lublin wreszcie z kompletem punktów. Po serii meczów bez zwycięstwa zawodnicy trenera Artura Gadzickiego w ostatnim meczu w 2018 roku pokonali w hali Globus Odrę Opole chociaż do przerwy przegrywali dwiema bramkami

Dyrektor MOPS w Puławach odchodzi ze stanowiska

Dyrektor MOPS w Puławach odchodzi ze stanowiska 17 14

Będzie zmiana na stanowisku dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Puławach. Maria Piastowicz w ubiegłym tygodniu złożyła wniosek o przejście na emeryturę. Prezydent już go zaakceptował i zdecydował, że wkrótce rozpisany zostanie konkurs na to stanowisko.

Wypadek BMW pod Lublinem. Pasażer uciekł, kierowca się przesiadł i wymyślił historię o bracie bliźniaku

Wypadek BMW pod Lublinem. Pasażer uciekł, kierowca się przesiadł i wymyślił historię o bracie bliźniaku 5 7

W niedzielę przed północą policjanci zostali poinformowali o kolizji w miejscowości Panieńszczyzna. Ze zgłoszenia wynikało, że BMW miało uderzyć w słup latarni i wylądować w rowie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!