Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 maja 2009 r.
15:27
Edytuj ten wpis

Obwodnica Lublina - zobacz dokładny przebieg trasy (pobierz pdf-y z mapą))

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 30 A A

Dwa, a czasami nawet trzy, pasy ruchu w jednym kierunku, droga równa jak stół, bezkolizyjne skrzyżowanie, żadnych traktorów, rowerzystów i pieszych - tak za trzy lata ma wyglądać obwodnica Lublina.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Popuśćmy wodze fantazji. Jest koniec maja 2012 roku. Wjeżdżamy właśnie na najnowszą w Polsce drogę, czyli na fragment S-17, od węzła "Sielce” do Piask. 73 kilometry raju dla kierowców.

W węźle "Sielce”, gmina Końskowla, tuż przed Kurowem, łączą się dwie ważne drogi: S-17 z ekspresową S-12 ( Piotrków Trybunalski-Lublin-Dorohusk). Bezkolizyjny dwupoziomowy ślimak zapewnia maksimum bezpieczeństwa. Takich skrzyżowań będzie 10 na odcinku, który zostanie oddany do użytku do 2012 roku.

Mnóstwo tuneli

Stara droga warszawska zostaje po prawej stronie i obsługuje ruch lokalny. Na nowej samochody mkną po dwóch pasach w kierunku Lublina i Warszawy. Każdy pas ma 3,5 metra szerokości. - Kierowcy będą mieli także do dyspozycji pas awaryjny szerokości 2,5 metra - dodaje Krzysztof Nalewajko, rzecznik prasowy lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Lublinie. - A na całym przebiegu pozostaje rezerwa ziemi, aby można było dołożyć w przyszłości po jednym pasie ruchu w każdym kierunku.

Droga spełnia wszystkie unijne wymogi. Ruch lokalny "jedzie” po drogach serwisowych, zwierzęta małe i duże mogą przechodzić pod drogą przepustami. Natomiast rolnicy co kilkaset metrów mają do dyspozycji tunele, którymi mogą dojechać do pól. Między jezdniami jest 4-5-metrowy pas rozdzielający, w tym opaski bezpieczeństwa.

Z węzła "Sielce” można zjechać w kierunku miejscowości Chrząchów i Chrząchówek.

Między węzłami "Kurów” - "Przybysławice” - "Bogucin”

Dalej jedziemy drogą dwupasmową, na której maksymalnie można pędzić 110 km/h. Już nie ma co chwila - jak na starej trasie - znaku z ograniczeniem do "50” i złowrogo zerkających masztów fotoradarów. Trzeba się jednak pilnować, bo policyjne laserowe wideo może namierzyć zbyt szybkiego kierowcę z bardzo dużej odległości.

Z węzła "Kurów” zjeżdżamy do stolicy kożuchów. Przez węzeł "Przybsławice” możemy się dostać do Markuszowa, Zagród i Garbowa. Przed tym węzłem zaplanowano pierwszy MOP - Miejsce Obsługi Podróżnych. Po polsku parking z toaletą (skończą się wizyty w lesie i epatowanie z pobocza walorami męskości) i drobnym zapleczem gastronomicznym. Z węzła "Bogucin” do Jastkowa i Lublina.

Węzeł "Dąbrowica”

To umowny początek obwodnicy Lublina. Jadąc od Warszawy, w prawo jedziemy do Rzeszowa, w lewo do Białegostoku, Zamościa i Chełma.

Niestety, przez ten węzeł - co najmniej do 2014 - nie wjedziemy do Lublina.
Aby dostać się do południowej części miasta, trzeba będzie zjechać na węźle "Bogucin” i po obecnym przebiegu drogi warszawskiej, przez Sławinek, dostać się do stolicy regionu. Do wspomnianej daty, a być może dłużej, Lublin nie wybuduje przedłużenia alei Solidarności, a zatem przez węzeł "Dąbrowica” nie będzie można połączyć obwodnicy z miastem.

Z węzła "Dąbrowica” można skierować się w kierunku Rzeszowa, Tam jednak jeszcze w tym czasie będą trwały prace, których zakończenie zaplanowano na 2013 rok.

Jest też i dobra informacja - od węzła "Dąbrowica” przez "Jakubowice” aż do węzła "Lubartów” drogowcy zbudują prawdziwą autostradę, z trzema pasami w każdym kierunku. Po tym szlaku będą biegły razem trzy ważne drogi - S-12, S-17 i S-19 (kierunek Białystok - Rzeszów).

Ślepe \"Jakubowice”, cywilizowany \"Lubartów”

Lublin z węzłem "Jakubowice” może będzie połączony przedłużeniem ulicy Poligonowej. Kiedy? Być może w 2014 r. Aby bezpośrednio z obwodnicy wjechać do Lublina, trzeba będzie pokonać kilka kolejnych kilometrów, do węzła "Lubartów”. W maju 2012 r. będzie to cywilizowany zjazd z obwodnicy do Lublina. A to za sprawą nowoczesnego dwujezdniowego łącznika, który zbuduje GDDKiA w Lublinie. Droga zostanie wpięta do dwujezdniowej alei Spółdzielczości Pracy.

Na tym węźle do obwodnicy dobiegnie także droga S-19, z kierunku Lubartów i Białystok.

Dalej do "piaseckiej”

Po minięciu węzła "Lubartów” jedziemy do węzła "Włodawa”. Po drodze przekraczamy Bystrzycę i to przez prawie kilometrową estakadę. Podróżujemy kilkanaście metrów nad ziemią, zostawiając w dole rzekę i łąki To chyba będzie najpiękniejszy fragment obwodnicy, o ile przejdzie wariant I, bo w II wariancie już nie ma tej estakady. Jest most w okolicach ruin zamku w Jakubowicach Murowanych.

Po minięciu węzła "Włodawa”, na którym można zjechać w kierunku Łęcznej, po paru kilometrach pojawia się węzeł "Mełgiewska”, który łączy obwodnicę z lotniskiem i nowym wjazdem do Świdnika. Potem krótki skok i węzeł "Witosa”, gdzie droga płynnie wtapia się w dwupasmówkę do Piask. Na tym węźle kończy się północno-wschodnia obwodnica Lublina i wirtualna podróż w 2012 roku.
Kontrowersje

W związku z obowiązywaniem nowego prawa inwestor, czyli Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, musiała pod koniec 2008 roku przedstawić warianty alternatywne wobec dobrze znanego przebiegu trasy (potoczenie zwanego wariantem 1). Nowe przebiegi (wariant 2) zaproponowano pomiędzy węzłem "Sielce” i "Kurów” oraz tuż za nim. Największe zmiany jednak dotyczyły przebiegu trasy pomiędzy węzłami "Bogucin” i "Dąbrowica” oraz "Włodawa” i "Mełgiewska”.

Oba warianty poddano konsultacjom społecznym. Ludzie zdecydowanie opowiedzieli się za wariantem 1. Podczas konsultacji społecznych wpłynęły 463 głosy za wariantem 1 i 90 za drugim.
Decyzja w rękach eko-urzędników

Wpływ na środowisko naturalne i oddziaływanie społeczne oceniła krakowska firm Ekkom. Kilkusetstronicowy raport trafił w minionym tygodniu do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. Urzędnicy zajmujący się ochroną środowiska w ciągu 180 dni, czyli do listopada, mają czas na podjęcie decyzji, który wariant drogi S-12/S-17 i północno-wschodniej części obwodnicy Lublina będzie realizowany. Od tej decyzji także można się odwołać do Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska.
Przetargi i czas na budowę

Drogowcy mają mało czasu. Zaraz po uzyskaniu decyzji z RDOŚ, na początku 2010 roku rozpiszą przetargi na poszczególne części 73-kilometrowego odcinka drogi. Przetarg potrwa ok. 6 miesięcy, kolejne 3 miesiące to zakładany czas na protesty firm startujących w przetargu (przecież idzie o 2,5 miliarda złotych). W III kwartale 2010 roku szpadle powinny być wbite w ziemię równocześnie na kilku odcinkach.

Ile to będzie kosztowało?

Szacowany koszt inwestycji Sielce-Piaski to 2 miliardy 502 miliony 700 tysięcy złotych (w tym środki unijne: 905 mln 600 tysięcy złotych).

Andrzej Maciejewski rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie:

Budowa drogi ekspresowej S-17 jest ujęta w Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2008-2012 oraz w Programie Operacyjnym Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013, co świadczy o tym, że została uznana przez rząd za bardzo ważną inwestycję.

Planowana budowa drogi ekspresowej S-17 na odcinku Warszawa-Lublin-Hrebenne-granica państwa jest zadaniem priorytetowym dla GDDKiA. Nie ma ryzyka, że w związku z koniecznością wykonywania inwestycji zaplanowanych ramach przygotowań Polski do Euro 2012, jakiekolwiek pieniądze przeznaczone na inwestycje wyżej wymienione drogi ekspresowe zostaną przesunięte na inne zadania.

Zdajemy sobie sprawę, że inwestycje te są niezbędne i muszą być prowadzone zgodnie z wcześniej przyjętymi założeniami. Oddania w podziale na odcinki planowane są następująco: Warszawa-Garwolin w 2013 roku, Garwolin-Kurów w 2013 roku, Kurów-Lublin -Piaski oraz obwodnica Lublina w 2012 roku.

Przygotowania do Euro 2012 nie mają żadnego wpływu na te inwestycje. •

Komentarze 30

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ika / 6 kwietnia 2011 o 22:14
0
...i Staś kultóra nie pomoże jak otwożysz oczy i popatrzysz dobrze co siędzieje ,to wcale nie chodzi o zwyklych ludzi tylko nabijanie sobie portweli i robienie wody z muzgu mlodym...
Avatar
ika / 6 kwietnia 2011 o 22:01
0
leca sobie juz tak wiele lat kilbasa wyborcza.w c robia ludzi a na koniec gdy powstanie to okarze sie ze bedzie platna do jakiejs prywatnej kieszeni .
Avatar
Stanisław / 16 marca 2011 o 13:42
0
Mniej emocji, więcej cierpliwoścI, drogi są coraz lepsze, poprawmy kulturę jazdy.
Avatar
Gość / 27 stycznia 2011 o 13:43
0
Ja z Lublina do granicy dojeżdżam w 8-9 godz., jadąc przez Stryków, potem A2 do Nw Tomyśla i później do Świecka (ja jeżdżę przez Radom, Spałę, Tomaszów , Brzeziny). Droga do Radomia i dalej do Tomaszowa jest całkiem przyzwoita, gorzej jest za Tomaszowem, ale tam też już remontują.
Avatar
Macej / 27 stycznia 2011 o 13:38
0
[quote name='Kierowca Bombowca' timestamp='1258099224' post='192568']
Mrzonki - może, ale przynajmniej coś się ruszyło w końcu.
Nie wierzę, że już w 2012 pojadę tą trasą... ale 2013 lub 2014 brzmi całkiem wiarygodnie.
Podobnie pisali ludzie o obwodnicy Piask... i co? I jest.

Z resztą mnie, bardziej niż obwodnica Lublina interesuje to, czy na czas dociągną A4 do Rzeszowa... wtedy zostałoby mi mniej niż 160km do cywilizowanej drogi na zachód. Obecnie jazda przez Radom, Piotrków i Bełchatów przypomina średniowieczne wyprawy a osiągnięcie zachodniej granicy kraju bez zbytniego łamania przepisów zajmuje mi 10-11 godzin. S-19 i A4 powinny mi ten czas skrócić do maksimum 7 godzin.
[/quote]
[quote name='Kierowca Bombowca' timestamp='1258099224' post='192568']
Mrzonki - może, ale przynajmniej coś się ruszyło w końcu.
Nie wierzę, że już w 2012 pojadę tą trasą... ale 2013 lub 2014 brzmi całkiem wiarygodnie.
Podobnie pisali ludzie o obwodnicy Piask... i co? I jest.

Z resztą mnie, bardziej niż obwodnica Lublina interesuje to, czy na czas dociągną A4 do Rzeszowa... wtedy zostałoby mi mniej niż 160km do cywilizowanej drogi na zachód. Obecnie jazda przez Radom, Piotrków i Bełchatów... rozwiń
Avatar
`jan / 12 grudnia 2009 o 20:43
0
Warchoły nie ubliżajcie Lubelszczyznie
Avatar
e / 17 listopada 2009 o 22:15
0
Tusko propaganda , opisali w tamtym tygodniu ze 17 najniebezpieczniejsza droga w Polsce to aby podnieś sondaże wirtualnie nam wybudują drogo prawie od ręki Ku... nastepne códa jakich wiele stworzył.
Avatar
Kierowca Bombowca / 13 listopada 2009 o 09:00
0
malone napisał:
co to za bzdury kto w to wierzy? za sto lat nic tu sensownego nie powstanie, tu psy dupami szczekają , te mapki to utopia i mżonki, miód na serce naiwniaków. pewnie zaczną ale nigdy nie skończą


Mrzonki - może, ale przynajmniej coś się ruszyło w końcu.
Nie wierzę, że już w 2012 pojadę tą trasą... ale 2013 lub 2014 brzmi całkiem wiarygodnie.
Podobnie pisali ludzie o obwodnicy Piask... i co? I jest.

Z resztą mnie, bardziej niż obwodnica Lublina interesuje to, czy na czas dociągną A4 do Rzeszowa... wtedy zostałoby mi mniej niż 160km do cywilizowanej drogi na zachód. Obecnie jazda przez Radom, Piotrków i Bełchatów przypomina średniowieczne wyprawy a osiągnięcie zachodniej granicy kraju bez zbytniego łamania przepisów zajmuje mi 10-11 godzin. S-19 i A4 powinny mi ten czas skrócić do maksimum 7 godzin.


Mrzonki - może, ale przynajmniej coś się ruszyło w końcu.
Nie wierzę, że już w 2012 pojadę tą trasą... ale 2013 lub 2014 brzmi całkiem wiarygodnie.
Podobnie pisali ludzie o obwodnicy Piask... i co? I jest.

Z resztą mnie, bardziej niż obwodnica Lublina interesuje to, czy na czas dociągną A4 do Rzeszowa... wtedy zostałoby mi mniej niż 160km do cywilizowanej drogi na zachód. Obecnie jazda przez Radom, Piotrków i Bełchatów przypomina średniowieczne wyprawy a osiągnięcie zachodniej granicy kraju... rozwiń
Avatar
malone / 12 listopada 2009 o 23:27
0
co to za bzdury kto w to wierzy? za sto lat nic tu sensownego nie powstanie, tu psy dupami szczekają , te mapki to utopia i mżonki, miód na serce naiwniaków. pewnie zaczną ale nigdy nie skończą
Avatar
ryba / 25 maja 2009 o 12:28
0
Pamiętam Pana Maciejewskiego jakie miał argumenty w sprawie obwodnicy Augustowa: "źle mi się kojarzy słowo komisarz" to odnośnie komisarz unijnego
Avatar
ika / 6 kwietnia 2011 o 22:14
0
...i Staś kultóra nie pomoże jak otwożysz oczy i popatrzysz dobrze co siędzieje ,to wcale nie chodzi o zwyklych ludzi tylko nabijanie sobie portweli i robienie wody z muzgu mlodym...
Avatar
ika / 6 kwietnia 2011 o 22:01
0
leca sobie juz tak wiele lat kilbasa wyborcza.w c robia ludzi a na koniec gdy powstanie to okarze sie ze bedzie platna do jakiejs prywatnej kieszeni .
Avatar
Stanisław / 16 marca 2011 o 13:42
0
Mniej emocji, więcej cierpliwoścI, drogi są coraz lepsze, poprawmy kulturę jazdy.
Avatar
Gość / 27 stycznia 2011 o 13:43
0
Ja z Lublina do granicy dojeżdżam w 8-9 godz., jadąc przez Stryków, potem A2 do Nw Tomyśla i później do Świecka (ja jeżdżę przez Radom, Spałę, Tomaszów , Brzeziny). Droga do Radomia i dalej do Tomaszowa jest całkiem przyzwoita, gorzej jest za Tomaszowem, ale tam też już remontują.
Avatar
Macej / 27 stycznia 2011 o 13:38
0
[quote name='Kierowca Bombowca' timestamp='1258099224' post='192568']
Mrzonki - może, ale przynajmniej coś się ruszyło w końcu.
Nie wierzę, że już w 2012 pojadę tą trasą... ale 2013 lub 2014 brzmi całkiem wiarygodnie.
Podobnie pisali ludzie o obwodnicy Piask... i co? I jest.

Z resztą mnie, bardziej niż obwodnica Lublina interesuje to, czy na czas dociągną A4 do Rzeszowa... wtedy zostałoby mi mniej niż 160km do cywilizowanej drogi na zachód. Obecnie jazda przez Radom, Piotrków i Bełchatów przypomina średniowieczne wyprawy a osiągnięcie zachodniej granicy kraju bez zbytniego łamania przepisów zajmuje mi 10-11 godzin. S-19 i A4 powinny mi ten czas skrócić do maksimum 7 godzin.
[/quote]
[quote name='Kierowca Bombowca' timestamp='1258099224' post='192568']
Mrzonki - może, ale przynajmniej coś się ruszyło w końcu.
Nie wierzę, że już w 2012 pojadę tą trasą... ale 2013 lub 2014 brzmi całkiem wiarygodnie.
Podobnie pisali ludzie o obwodnicy Piask... i co? I jest.

Z resztą mnie, bardziej niż obwodnica Lublina interesuje to, czy na czas dociągną A4 do Rzeszowa... wtedy zostałoby mi mniej niż 160km do cywilizowanej drogi na zachód. Obecnie jazda przez Radom, Piotrków i Bełchatów... rozwiń
Avatar
`jan / 12 grudnia 2009 o 20:43
0
Warchoły nie ubliżajcie Lubelszczyznie
Avatar
e / 17 listopada 2009 o 22:15
0
Tusko propaganda , opisali w tamtym tygodniu ze 17 najniebezpieczniejsza droga w Polsce to aby podnieś sondaże wirtualnie nam wybudują drogo prawie od ręki Ku... nastepne códa jakich wiele stworzył.
Avatar
Kierowca Bombowca / 13 listopada 2009 o 09:00
0
malone napisał:
co to za bzdury kto w to wierzy? za sto lat nic tu sensownego nie powstanie, tu psy dupami szczekają , te mapki to utopia i mżonki, miód na serce naiwniaków. pewnie zaczną ale nigdy nie skończą


Mrzonki - może, ale przynajmniej coś się ruszyło w końcu.
Nie wierzę, że już w 2012 pojadę tą trasą... ale 2013 lub 2014 brzmi całkiem wiarygodnie.
Podobnie pisali ludzie o obwodnicy Piask... i co? I jest.

Z resztą mnie, bardziej niż obwodnica Lublina interesuje to, czy na czas dociągną A4 do Rzeszowa... wtedy zostałoby mi mniej niż 160km do cywilizowanej drogi na zachód. Obecnie jazda przez Radom, Piotrków i Bełchatów przypomina średniowieczne wyprawy a osiągnięcie zachodniej granicy kraju bez zbytniego łamania przepisów zajmuje mi 10-11 godzin. S-19 i A4 powinny mi ten czas skrócić do maksimum 7 godzin.


Mrzonki - może, ale przynajmniej coś się ruszyło w końcu.
Nie wierzę, że już w 2012 pojadę tą trasą... ale 2013 lub 2014 brzmi całkiem wiarygodnie.
Podobnie pisali ludzie o obwodnicy Piask... i co? I jest.

Z resztą mnie, bardziej niż obwodnica Lublina interesuje to, czy na czas dociągną A4 do Rzeszowa... wtedy zostałoby mi mniej niż 160km do cywilizowanej drogi na zachód. Obecnie jazda przez Radom, Piotrków i Bełchatów przypomina średniowieczne wyprawy a osiągnięcie zachodniej granicy kraju... rozwiń
Avatar
malone / 12 listopada 2009 o 23:27
0
co to za bzdury kto w to wierzy? za sto lat nic tu sensownego nie powstanie, tu psy dupami szczekają , te mapki to utopia i mżonki, miód na serce naiwniaków. pewnie zaczną ale nigdy nie skończą
Avatar
ryba / 25 maja 2009 o 12:28
0
Pamiętam Pana Maciejewskiego jakie miał argumenty w sprawie obwodnicy Augustowa: "źle mi się kojarzy słowo komisarz" to odnośnie komisarz unijnego
Zobacz wszystkie komentarze 30

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Europoseł z Lublina zarzuca rządowi PiS, że najważniejsze dla Polski decyzje zapadają za granicą
film

Europoseł z Lublina zarzuca rządowi PiS, że najważniejsze dla Polski decyzje zapadają za granicą 1 0

Kto rządzi Polską - pyta w swoim najnowszym felietonie dla Radia Maryja europoseł z Lublina prof. Mirosław Piotrowski. I dowodzi, że najważniejsze decyzje dla Polski wcale nie zapadają w kraju, tylko za granicą.

Jary Oddział Zamknięty. Koncert w Radiu Lublin
14 grudnia 2018, 19:00

Jary Oddział Zamknięty. Koncert w Radiu Lublin 0 0

Co Gdzie Kiedy. Największe przeboje Oddziału Zamkniętego usłyszymy w piątek, 14 grudnia o godz. 19 w Radiu Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2).

Sprawunki – Targi Rzeczy Wyjątkowych w Warsztatach Kultury [lista wystawców]
15 grudnia 2018, 11:00

Sprawunki – Targi Rzeczy Wyjątkowych w Warsztatach Kultury [lista wystawców] 1 0

W dniach 15-16 grudnia w Warsztatach Kultury odbędą się Targi Rzeczy Wyjątkowych, podczas których będzie można znaleźć ciekawe, oryginalne prezenty na gwiazdkę. Będzie można spotkać wielu artystycznie uzdolnionych gości.

CBA: Grupa producentów rolnych z woj. lubelskiego wyłudziła 17 milionów złotych
film

CBA: Grupa producentów rolnych z woj. lubelskiego wyłudziła 17 milionów złotych 13 6

Agenci CBA z Lublina zatrzymali dziś osiem osób. Chodzi o wyłudzenie około 17 mln złotych z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przez grupę producentów rolnych z woj. lubelskiego.

"Lublin w piosence". Zespół Lubelska Baszta i jego nowa płyta
Magazyn

"Lublin w piosence". Zespół Lubelska Baszta i jego nowa płyta 0 0

"Lublin w piosence” to tytuł najnowszej płyty zespołu Lubelska Baszta. Grupę tworzą Adam Ardasiński, Andrzej Namiota, Paweł Niewiarowski i Jacek Szpunar.

Dania wigilijne: Ciekawe przepisy na śledzie: po żydowsku, po kotwicku, czarno biały

Dania wigilijne: Ciekawe przepisy na śledzie: po żydowsku, po kotwicku, czarno biały 0 0

Ponieważ śledzie mają podobne wymiary, bywały w historii jednostką monetarną. Śledzie wymieniano na wino, płacono nimi dziesięciny i marynarski żołd. Ale śledzie to przede wszystkim doskonałe potrawy.

Prymusi z woj. lubelskiego dostali stypendia od premiera. Recepta na sukces? Ciężka praca
Zdjęcia
galeria

Prymusi z woj. lubelskiego dostali stypendia od premiera. Recepta na sukces? Ciężka praca 7 1

230 uczniów ze szkół całego regionu otrzymało w poniedziałek w Lublinie stypendia Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2018/2019.

Testy i pierwsze pożegnania w Motorze Lublin?

Testy i pierwsze pożegnania w Motorze Lublin? 1 5

Dawid Daszkiewicz z Hetmana Zamość ma być sprawdzany w najbliższych dniach przez klub z Lublina. Z Motoru mogą za to odejść: Irakli Meskhia i Patryk Słotwiński, którzy w rundzie jesiennej rzadko pojawiali się w składzie

Sylwester a la France w Centrum Kongresowym UP w Lublinie
31 grudnia 2018, 21:00

Sylwester a la France w Centrum Kongresowym UP w Lublinie 0 2

Fundacja ArtBiz zaprasza na wyjątkową noc sylwestrową, podczas której zabiorą gości muzyczną i kulinarną w podróż do Francji. - Niech to będzie noc inna niż wszystkie! - zachęcają organizatorzy.

Już nie tylko ITD ściga kierowców Taxify w Lublinie. Do akcji włączyła się policja

Już nie tylko ITD ściga kierowców Taxify w Lublinie. Do akcji włączyła się policja 110 15

Służby mundurowe wypowiedziały wojnę kierowcom świadczącym usługi przewozowe za pomocą aplikacji Taxify. Do akcji ścigania takich kierowców włączyła się policja. W minionym tygodniu w Lublinie skontrolowano kolejne cztery samochody.

Padwa Zamość ograła rezerwy wicemistrza Polski

Padwa Zamość ograła rezerwy wicemistrza Polski 1 0

AZS AWF Biała Podlaska przegrał na wyjeździe z MTS Chrzanów. MKS Padwa Zamość lepsza od rezerw wicemistrza Polski Orlen Wisły II Płock

Jedz, dziel się i kochaj! Tutaj można przynieść jedzenie i zostawić potrzebującym
galeria

Jedz, dziel się i kochaj! Tutaj można przynieść jedzenie i zostawić potrzebującym 12 2

Przy parafii św. Brata Alberta w Zamościu powstała pierwsza w mieście jadłodzielnia. Można z niej już korzystać.

AZS UMCS Lublin – Odra Opole 6:3. Metamorfoza po przerwie

AZS UMCS Lublin – Odra Opole 6:3. Metamorfoza po przerwie 1 2

Futsaliści  AZS UMCS Lublin wreszcie z kompletem punktów. Po serii meczów bez zwycięstwa zawodnicy trenera Artura Gadzickiego w ostatnim meczu w 2018 roku pokonali w hali Globus Odrę Opole chociaż do przerwy przegrywali dwiema bramkami

Dyrektor MOPS w Puławach odchodzi ze stanowiska

Dyrektor MOPS w Puławach odchodzi ze stanowiska 17 14

Będzie zmiana na stanowisku dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Puławach. Maria Piastowicz w ubiegłym tygodniu złożyła wniosek o przejście na emeryturę. Prezydent już go zaakceptował i zdecydował, że wkrótce rozpisany zostanie konkurs na to stanowisko.

Wypadek BMW pod Lublinem. Pasażer uciekł, kierowca się przesiadł i wymyślił historię o bracie bliźniaku

Wypadek BMW pod Lublinem. Pasażer uciekł, kierowca się przesiadł i wymyślił historię o bracie bliźniaku 5 7

W niedzielę przed północą policjanci zostali poinformowali o kolizji w miejscowości Panieńszczyzna. Ze zgłoszenia wynikało, że BMW miało uderzyć w słup latarni i wylądować w rowie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.