Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

3 lutego 2012 r.
14:54
Edytuj ten wpis

Obywatel Rumunii oszukiwał ekspedientki w lubelskich sklepach

Autor: Zdjęcie autora er
0 10 A A

Pochodzący z Rumunii 27-latek proponował sprzedawczyniom rozmienienie pieniędzy. Sprytny mężczyzna zostawiał im tylko 700 zł a wychodził z kwotą dwukrotnie wyższą.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Oszusta rozpoznała pracownica sklepu przy ul. Zana w Lublinie. W czwartek mężczyzna ponownie wszedł do jej sklepu. Był u niej kilka dni wcześniej. Rozmieniał pieniądze. Kobieta na tej transakcji straciła 700 zł. W czwartek wezwała policję. Patrol zatrzymał mężczyznę.

Kilka godzin wcześniej w ten sam sposób została oszukana pracownica punktu gier i loterii pieniężnych w centrum Lublina.

- Mężczyzna kupił los, chciał za niego zapłacić, wówczas okazało się, że pracownica ma problem z wydaniem reszty – mówi Renata Laszczka-Rusek, z KWP w Lublinie. - Wówczas klient zaproponował, że może rozmienić pieniądze. Bo ma sporo banknotów o nominałach 10 zł i 20 zł.

Kobieta przeliczyła pieniądze, które dał jej mężczyzna. W zamian dała mu 1,4 tys. zł. Wydawał się, że wszystko się zgadza. - Kobieta tylko na chwilę odwróciła się, w tym momencie mężczyzna wyszedł – dodaje Laszczka-Rusek. - Początkowo nie zorientowała się, że została oszukana. Schowała pieniądze do kasy. Po chwili spostrzegła, że plik banknotów, który dał jej nieznajomy jest zbyt mały.

Okazało się, że została oszukana na 700 zł. Policjanci sprawdzają czy obydwu oszust dokonał ten sam mężczyzna zatrzymany przy ul. Zana.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
obserwatorka / 4 lutego 2012 o 13:24
0
Mam na nich alergię i nic na to nie poradzę. My, mieszkańcy tego miasta, sami jesteśmy sobie winni, że zbyt długo tolerowaliśmy tych niebieskich ptaków na naszych ulicach. Nasza wielkoduszność godna podziwu: czemu wsparcie akurat dla tej, która przez cały dzień zadem grzeje asfalt i często wciąga w to jeszcze dziecko, zasłaniając się nim jak tarczą? A może by tak mniej serca, a więcej rozumu? Ktoś inny świetnie udaje kalekę, a my mu za te sztuczki płacimy. Polacy, to jednak dziwna nacja...
Avatar
solcan / 3 lutego 2012 o 19:23
0
tu mozna zobaczyc bydlaka, filmik z zatrzymania...www.showup.tv/pp/osiemPik
Avatar
mario / 3 lutego 2012 o 19:08
0
Nie ma co się nad nimi litować,w mojej miejscowości staruszkowi wcisnęli tombak,kłamiąc go w zywe oczy że to złoto.
A wzieli go na litość,że to nie mają za co kupić jedzenia w sklepie-cholerne brudasy.
Avatar
nas oszukali / 3 lutego 2012 o 18:55
0
nas oszukali na giełdzie w zamosciu, chieli zamienic kase. poczatkowo sie wachalam no ale ok, na szczescie zorientowałam sie po chwili ze cos nie tak, maz sie wrocil i powiedzial zeby oddal kase bo zadzwoni po policje cos ok 100 zł na ukradł wtedy, przy okazji zostały ostrzezone jeszcze 2 inne osoby ktore byly w trakcie "wymiany", jest łatwo sie nabrac poniewaz on daje o 10 zł za mało i wtedy jak sie nie zgadza niewiem jak on to zrobił ale wział te pieniadze spowrotem zeby przeliczyc i niby 10 zł dołozył wiec niby powinno sie zgadzac to poszlismy dalej. Pozniej chciałam cos jeszcze kupic i patrze a cos mało kasy mam w portfelu. Nie polecam interesow z tymi złodziejami, od tamtej pory omijam wszystkich rumonow z daleka!!!
nas oszukali na giełdzie w zamosciu, chieli zamienic kase. poczatkowo sie wachalam no ale ok, na szczescie zorientowałam sie po chwili ze cos nie tak, maz sie wrocil i powiedzial zeby oddal kase bo zadzwoni po policje cos ok 100 zł na ukradł wtedy, przy okazji zostały ostrzezone jeszcze 2 inne osoby ktore byly w trakcie "wymiany", jest łatwo sie nabrac poniewaz on daje o 10 zł za mało i wtedy jak sie nie zgadza niewiem jak on to zrobił ale wział te pieniadze spowrotem zeby przeliczyc i niby 10 zł dołozył wiec niby powinno sie zgadz... rozwiń
Avatar
kamila / 3 lutego 2012 o 17:03
0
[quote name='paula' timestamp='1328281618' post='592272']
drogi obywatelu..Rumunii to obywatele takiego państwa w Rumunii-państwo w Europie należące do UE..nie są brudasami-mają jasną karnacje,taką jak my..Ty pewnie miałeś na mysli Romów,którzy swojego państwa nie mają i pomieszkują po całej Europie..jednak nie należy generalizować, bo Polaków, którzy kradną zarówno w Polsce jak i w innych krajach..chyba nie chcesz aby Ciebie drogi obywatelu postrzegano jako złodzieja i bandyte tylko dlatego że Twój krajan zachował się tak a nie inaczej..pozdrawiam..
[/quote]
Jasne! Romowie nie mają państwa i nie mają paszportów a na granicach przepuszczają ich na ładne romskie oczy...
Rom z paszportem Rumuńskim oficjalnie jest Rumunem, tak jak żyd z paszportem USA jest Amerykaninem. To są złodzieje a Twoja opinia tego nie zmieni.
[quote name='paula' timestamp='1328281618' post='592272']
drogi obywatelu..Rumunii to obywatele takiego państwa w Rumunii-państwo w Europie należące do UE..nie są brudasami-mają jasną karnacje,taką jak my..Ty pewnie miałeś na mysli Romów,którzy swojego państwa nie mają i pomieszkują po całej Europie..jednak nie należy generalizować, bo Polaków, którzy kradną zarówno w Polsce jak i w innych krajach..chyba nie chcesz aby Ciebie drogi obywatelu postrzegano jako złodzieja i bandyte tylko dlatego że Twój krajan zacho... rozwiń
Avatar
XXX / 3 lutego 2012 o 16:41
0
Wczoraj ten meżczyzna byl u nas w lokalu, chciał wymienić banknoty 20 zł, zaproponowałam mu, że jesli juz to 100 zł moge mu zamienić, stanowczo odmówił, powiedział, że chce wszystkie więc nie doszło do wymiany. Pozatym, kto mądry nie liczy pieniędzy przy wymianie?!
Avatar
farmaceutka / 3 lutego 2012 o 16:30
0
W taki sam sposób zostałam oszukana na 200 zł w aptece w Świdniku w kwietniu 2011. Chłopak około 27-letni i ciemniejsza karnacja. Droga lekcja...
Avatar
paula / 3 lutego 2012 o 16:06
0
drogi obywatelu..Rumunii to obywatele takiego państwa w Rumunii-państwo w Europie należące do UE..nie są brudasami-mają jasną karnacje,taką jak my..Ty pewnie miałeś na mysli Romów,którzy swojego państwa nie mają i pomieszkują po całej Europie..jednak nie należy generalizować, bo Polaków, którzy kradną zarówno w Polsce jak i w innych krajach..chyba nie chcesz aby Ciebie drogi obywatelu postrzegano jako złodzieja i bandyte tylko dlatego że Twój krajan zachował się tak a nie inaczej..pozdrawiam..
Avatar
GregoryPek / 3 lutego 2012 o 15:55
0
Koleś nie tylko w Lublinie działał w Chełmie też oszukiwał. Działał na tej samej zasadzie miał 20 i 10 i rozmieniał. Deport i nie lądując wysadzić frajera.
Avatar
obywatel / 3 lutego 2012 o 15:42
0
Rumuni to odmóżdżone brudasy. Czego nikt nie sprawdza po co przyjezdzaja do Polski ?!? Pozniej tu zostają i koczują w tych swoich lepiankach a co wieksi zlodzieje nawet w willach za kilkaset tys. ;/ Zawsze kit chcą wklepić ... to one o tym nie wiedzialy ?
Avatar
obserwatorka / 4 lutego 2012 o 13:24
0
Mam na nich alergię i nic na to nie poradzę. My, mieszkańcy tego miasta, sami jesteśmy sobie winni, że zbyt długo tolerowaliśmy tych niebieskich ptaków na naszych ulicach. Nasza wielkoduszność godna podziwu: czemu wsparcie akurat dla tej, która przez cały dzień zadem grzeje asfalt i często wciąga w to jeszcze dziecko, zasłaniając się nim jak tarczą? A może by tak mniej serca, a więcej rozumu? Ktoś inny świetnie udaje kalekę, a my mu za te sztuczki płacimy. Polacy, to jednak dziwna nacja...
Avatar
solcan / 3 lutego 2012 o 19:23
0
tu mozna zobaczyc bydlaka, filmik z zatrzymania...www.showup.tv/pp/osiemPik
Avatar
mario / 3 lutego 2012 o 19:08
0
Nie ma co się nad nimi litować,w mojej miejscowości staruszkowi wcisnęli tombak,kłamiąc go w zywe oczy że to złoto.
A wzieli go na litość,że to nie mają za co kupić jedzenia w sklepie-cholerne brudasy.
Avatar
nas oszukali / 3 lutego 2012 o 18:55
0
nas oszukali na giełdzie w zamosciu, chieli zamienic kase. poczatkowo sie wachalam no ale ok, na szczescie zorientowałam sie po chwili ze cos nie tak, maz sie wrocil i powiedzial zeby oddal kase bo zadzwoni po policje cos ok 100 zł na ukradł wtedy, przy okazji zostały ostrzezone jeszcze 2 inne osoby ktore byly w trakcie "wymiany", jest łatwo sie nabrac poniewaz on daje o 10 zł za mało i wtedy jak sie nie zgadza niewiem jak on to zrobił ale wział te pieniadze spowrotem zeby przeliczyc i niby 10 zł dołozył wiec niby powinno sie zgadzac to poszlismy dalej. Pozniej chciałam cos jeszcze kupic i patrze a cos mało kasy mam w portfelu. Nie polecam interesow z tymi złodziejami, od tamtej pory omijam wszystkich rumonow z daleka!!!
nas oszukali na giełdzie w zamosciu, chieli zamienic kase. poczatkowo sie wachalam no ale ok, na szczescie zorientowałam sie po chwili ze cos nie tak, maz sie wrocil i powiedzial zeby oddal kase bo zadzwoni po policje cos ok 100 zł na ukradł wtedy, przy okazji zostały ostrzezone jeszcze 2 inne osoby ktore byly w trakcie "wymiany", jest łatwo sie nabrac poniewaz on daje o 10 zł za mało i wtedy jak sie nie zgadza niewiem jak on to zrobił ale wział te pieniadze spowrotem zeby przeliczyc i niby 10 zł dołozył wiec niby powinno sie zgadz... rozwiń
Avatar
kamila / 3 lutego 2012 o 17:03
0
[quote name='paula' timestamp='1328281618' post='592272']
drogi obywatelu..Rumunii to obywatele takiego państwa w Rumunii-państwo w Europie należące do UE..nie są brudasami-mają jasną karnacje,taką jak my..Ty pewnie miałeś na mysli Romów,którzy swojego państwa nie mają i pomieszkują po całej Europie..jednak nie należy generalizować, bo Polaków, którzy kradną zarówno w Polsce jak i w innych krajach..chyba nie chcesz aby Ciebie drogi obywatelu postrzegano jako złodzieja i bandyte tylko dlatego że Twój krajan zachował się tak a nie inaczej..pozdrawiam..
[/quote]
Jasne! Romowie nie mają państwa i nie mają paszportów a na granicach przepuszczają ich na ładne romskie oczy...
Rom z paszportem Rumuńskim oficjalnie jest Rumunem, tak jak żyd z paszportem USA jest Amerykaninem. To są złodzieje a Twoja opinia tego nie zmieni.
[quote name='paula' timestamp='1328281618' post='592272']
drogi obywatelu..Rumunii to obywatele takiego państwa w Rumunii-państwo w Europie należące do UE..nie są brudasami-mają jasną karnacje,taką jak my..Ty pewnie miałeś na mysli Romów,którzy swojego państwa nie mają i pomieszkują po całej Europie..jednak nie należy generalizować, bo Polaków, którzy kradną zarówno w Polsce jak i w innych krajach..chyba nie chcesz aby Ciebie drogi obywatelu postrzegano jako złodzieja i bandyte tylko dlatego że Twój krajan zacho... rozwiń
Avatar
XXX / 3 lutego 2012 o 16:41
0
Wczoraj ten meżczyzna byl u nas w lokalu, chciał wymienić banknoty 20 zł, zaproponowałam mu, że jesli juz to 100 zł moge mu zamienić, stanowczo odmówił, powiedział, że chce wszystkie więc nie doszło do wymiany. Pozatym, kto mądry nie liczy pieniędzy przy wymianie?!
Avatar
farmaceutka / 3 lutego 2012 o 16:30
0
W taki sam sposób zostałam oszukana na 200 zł w aptece w Świdniku w kwietniu 2011. Chłopak około 27-letni i ciemniejsza karnacja. Droga lekcja...
Avatar
paula / 3 lutego 2012 o 16:06
0
drogi obywatelu..Rumunii to obywatele takiego państwa w Rumunii-państwo w Europie należące do UE..nie są brudasami-mają jasną karnacje,taką jak my..Ty pewnie miałeś na mysli Romów,którzy swojego państwa nie mają i pomieszkują po całej Europie..jednak nie należy generalizować, bo Polaków, którzy kradną zarówno w Polsce jak i w innych krajach..chyba nie chcesz aby Ciebie drogi obywatelu postrzegano jako złodzieja i bandyte tylko dlatego że Twój krajan zachował się tak a nie inaczej..pozdrawiam..
Avatar
GregoryPek / 3 lutego 2012 o 15:55
0
Koleś nie tylko w Lublinie działał w Chełmie też oszukiwał. Działał na tej samej zasadzie miał 20 i 10 i rozmieniał. Deport i nie lądując wysadzić frajera.
Avatar
obywatel / 3 lutego 2012 o 15:42
0
Rumuni to odmóżdżone brudasy. Czego nikt nie sprawdza po co przyjezdzaja do Polski ?!? Pozniej tu zostają i koczują w tych swoich lepiankach a co wieksi zlodzieje nawet w willach za kilkaset tys. ;/ Zawsze kit chcą wklepić ... to one o tym nie wiedzialy ?
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r. 0 0

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia]
galeria

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia] 1 0

Wernisaż wystawy "Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina" odbył się w środę w Centrum Historii Sportu w Lublinie.

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia]
galeria

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia] 27 4

Tarpany, ciężarówki star z chłodniami i inne wojskowe skarby czekają na chętnych w ostatnim w te wakacje przetargu Agencji Mienia Wojskowego, która zarabia w ten sposób na modernizację polskiej armii.

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi 0 2

Janusz Kobyłka jedzie dookoła Polski dla chorej Bianki. W trasę wyruszył z Lubartowa 30 czerwca. Wczoraj był już Lubuskiem. Do domu wróci w połowie sierpnia

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 27 11

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 12 8

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 1 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 36 15

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 11 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 21 7

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 3 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 3 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 15 5

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 30 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!