Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 września 2017 r.
18:38

Od dwóch lat mieszkają na klatce schodowej. Niesamowita reakcja Czytelników, jest szansa na pomoc dla małżeństwa

0 23 A A

W zaledwie kilka godzin od publikacji artykułu o bezdomnym małżeństwie z lubelskiego Czechowa jest szansa na szybką pomoc. Zaoferowali ją jednak nie urzędnicy, a nasi Czytelnicy, na których - jak zawsze! - można liczyć.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

72-letni, chory na białaczkę Witold Ibsz i jego 66-letnia schorowana żona od ponad dwóch lat nocują na klatce schodowej bloku przy ul. Żywnego w Lublinie, w którym mieszkali przez pół życia. Dni spędzają na pobliskim targowisku siedząc na starych drewnianych krzesełkach. Trafili tam po tym, jak utrzymują, zostali oszukani przez nieuczciwą firmę oferującą „chwilówki”. W 2013 r. Zofia Ibsz chciała skorzystać z odwróconej hipoteki. 

– Pan w firmie, do której się zwróciłam obiecał, że spłaci nasz kredyt, a w zamian za to, mieszkanie przejdzie na jego konto. Obiecywał, że będziemy na Czechowie mieszkali aż do śmierci i że nikt nas nie wyrzuci. Dopiero, jak umrzemy on stanie się właścicielem – opowiada kobieta.

Podczas wizyty u notariusza Ibszowie podpisali jednak umowę sprzedaży mieszkania. Co więcej, potwierdzili, że w zamian za nie otrzymali już 100 tys. zł (zgodnie z zapisem resztę wartości mieszkania czyli ponad 60 tys. zł mężczyzna miał zwrócić bankowi). O tym, że zostali oszukani dowiedzieli się dwa lata później, kiedy zostali zmuszeni do opuszczenia mieszkania. Od tego czasu Ibszowie całe dnie spędzają więc na targowisku przy ul. Żelazowej Woli na lubelskim Czechowie, gdzie przy jednym z pustych kramów mają rozstawione stołeczki. Obok krzesełek kuchenka, na której podgrzewają jedzenie. Pod blatem w reklamówkach kuchenne utensylia. Myją się u sąsiadów. Na noc przenoszą się na ostatnie piętro bloku, w którym spędzili 39 lat (36 we własnym mieszkaniu i ponad dwa koczując na klatce schodowej). Na półpiętrze stoi łóżko pana Witolda. Tuż pod dachem jest położona na tekturach gąbka, na której sypia pani Zofia. „Łóżko” jest zbyt krótkie. Nie można rozprostować nóg. Przez kłopoty z krążeniem i chorobę serca kobieta pod nogi podkłada skręcony koc. Nie narzeka.

Wzięli pożyczkę, stracili mieszkanie. Żyją na klatce schodowej

>>> Zobacz także: Od dwóch lat koczują na klatce schodowej. "Trzeba być uczciwym"

Po naszym dzisiejszym reportażu na temat trudnej sytuacji starszej i schorowanej pary pomoc zaoferowali Czytelnicy. Jako pierwszy zadzwonił Tomasz Futyma, który otwiera właśnie restaurację przy ul. Jasnej.

– Ci ludzie są w dramatycznej sytuacji. Koniecznie trzeba im pomóc – mówił. – Zapraszam ich codziennie na ciepłe obiady. Ja nie zbiednieję, a oni zyskają.

Pomoc materialną, ale także prawną zaproponowało biuro poselskie Joanny Muchy. W przeszłym tygodniu Ibszowie mają się spotkać w nim z radcą prawny. Na swoim Twitterze poseł Artur Soboń poinformował, że zwróci się do prokuratury o ponowne przyjrzenie się sprawie.

Już rano wydawało się, że znajdzie się także mieszkanie dla Ibszów. Zaproponował je jeden z mieszkańców powiatu hrubieszowskiego. Niestety, w zamian za nie chciał pomocy w gospodarstwie. W przypadku starszych schorowanych ludzi, którzy raz w tygodniu muszą zgłaszać się do lekarza okazało się to jednak niemożliwe.

Nie spędzą zimy na klatce schodowej?

Być może zanim miasto przekaże Ibszom mieszkanie do remontu (wnioski będzie można składać dopiero w przyszłym roku i - jak upewnialiśmy się dzisiaj - innej, wcześniejszej możliwości znalezienia mieszkania, nie ma) nie będą musieli oni spędzać zimy na klatce schodowej. Jeden z Czytelników (prosi o zachowanie anonimowości) chce zapłacić za wynajęcie Ibszom stancji. Sami musieliby tylko opłacać media. Ponieważ utrzymują się z renty i emerytury nie byłoby to dla nich problemem. Starczyłoby nawet na jakże potrzebne lekarstwa.

– Nie wierzę – mówi pani Zofia, gdy opowiadam jej o tej propozycji, ale w oczach jej widzę łzy radości i nadziei. – Może wszystko się jeszcze dobrze ułoży. Że też są ludzie z takimi sercami, którzy pochylą się nad drugim człowiekiem.

Inna Czytelniczka, pani Klaudia zaproponowała pomoc gotówkową. Jeśli uda się sformalizować wynajem mieszkania - pieniądze przydadzą się na urządzenie.

>>> POMOC dla Państwa Ibsz

Kontakt do dziennikarki Dziennika Wschodniego pod tel. 533-164-474, e-mail: agnieszka.kasperska@dziennikwschodni.pl

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Jak / 23 września 2017 o 21:54
0
W Lublinie znajduje się obecnie MOPR a nie MOPS i widać, że byłeś za dawnych czasów świadczeniobiorcą takich instytucji. Nie pisz głupot jak nie masz wiedzy, dochód w MOPRze ze świadczeń emerytalno-rentowych jest liczony w kwocie netto a nie brutto.
Avatar
Janusz Tracz / 23 września 2017 o 19:19
0
undefined napisał:
Ścierwo lemingowe jeszcze w Polsce? Won do Kanady złodziejskie bękarty. Okantowano ludzi, a ci o nich piszą jak o patologii?! Co za sku... żyją w tym kraju? Nawet Mucha zauważyła wyrządzoną krzywdę tym ludziom. Oszuści żerowali i nadal żerują na łatwowiernych i uczciwych ludziach. Sam straciłem ponad 7 tysi, a system prawny w POlsce miał to w du... . Obecnie nikomu nie ufam. Niestety inni uczą się tego tracąc oszczędności życia. Po pierwsze Notariusz powinien stracić swą kancelarię, po drugie... oszust powinien zdrowo beknąć, po trzecie... Jestem w szoku, że za Ziobro bandyctwo ma się tak dobrze. I wstyd panowie i panie posłowie, radni, że pozwoliliście na pozostawienie tej pary bez opieki państwa. Mało hoteli w mieście, skoro brak mieszkań? I co za kretyn pisze o wynajęciu mieszkania? Wynajmiesz może pokój za 800-900zł + opłaty. O mieszkaniu można zapomnieć jak nie zajmujesz się wyłudzaniem, bo z uczciwej pracy i emerytury, to kolego... Zejdź na ziemię.
To może pomożesz Państwu i ofiarujesz im swoje mieszkanie. Dlaczego Skarb Państwa albo samorząd ma odpowiadać za ludzką głupotę? Państwo sami oświadczyli nieprawdę, stwierdzając, że otrzymali kwotę 100 tys. złotych. Czy jeżeli zechcę zrobić darowiznę mojego mieszkania na rzecz właściciela Dziennika Wschodniego, to notariusz ma mi tego zabronić? Moja swobodna wola. Chciwy dwa razy traci, doskonale wiedzieli, co robią. A teraz "państwo nie działa"... "państwo ma dać"... Za własną głupotę płaci się samemu, choć oczywiście z czysto ludzkiego punktu widzenia szkoda, że znaleźli się w takim położeniu.
To może pomożesz Państwu i ofiarujesz im swoje mieszkanie. Dlaczego Skarb Państwa albo samorząd ma odpowiadać za ludzką głupotę? Państwo sami oświadczyli nieprawdę, stwierdzając, że otrzymali kwotę 100 tys. złotych. Czy jeżeli zechcę zrobić darowiznę mojego mieszkania na rzecz właściciela Dziennika Wschodniego, to notariusz ma mi tego zabronić? Moja swobodna wola. Chciwy dwa razy traci, doskonale wiedzieli, co robią. A teraz "państwo nie działa"... "państwo ma dać"... Za własną głupotę płaci się sam... rozwiń
Avatar
Gość / 23 września 2017 o 13:04
0
no i gdzie jest ta pomoc od strony polityków i fundacji coto za prawo które pozwala na takie złodziejstwo dwa lata siedzą na klatce paranoja dopiero gazeta naświetlając temat cośdlanich robi zajmują sie smoleńskami i innymi bzdurami zamiast chronic ludzi starszych i schorowanych dramat
Avatar
Gość / 23 września 2017 o 12:01
0
To wina ustroju ze pozwala grasowac nieuczciwym ludziom czy to takim co uzyczaja chwiluwek czy nieuczciwym deweloperow czy innym zlodziejom. Los zwyklego czlowieka w czasach gdzie licza sie tylko zyski malo kogo obchodzi.
Avatar
aga / 23 września 2017 o 11:37
0
gość napisał:
O, jak niektórzy "dobrze" potrafią "radzić" ! Kurde, tylko sami nigdy nie byłi w takiej sytuacji. Ludzie starsi, chorzy, załamani, w depresji, to sobie nie poradzą tak jak zdrowi i młodsi. Już ich niektórzy wyliczyli z ich pieniędzy, że mają 2.500 zł miesięcznie. Może i mają, ale BRUTTO, bo p.....ne MOPSy nie liczą ile biedny człowiek ma faktycznie na życie, tylko razem z tym co idzie do US i NFZ. Odjęcie od tej kwoty 500 zł to jest bardzo dużo. MOPSy mają takie limity sprzed 20 lat, i wg tych limitów dochodowych państwo liczy, że ludzie wymrą i będzie po problemie. To samo tyczy limitów do przyznania mieszkania komunalnego, albo dodatku mieszkaniowego. To jest draństwo ze strony ustawodawców. Kpiny z ludzi starszych te podwyżki emerytur po kilka, kilkanaście złotych. Czy rządzi PIS czy PO rządziło, to to samo. Emeryci nie powinni w ogóle iść i głosować, bo kolejne rządy robią ich w ch.
 We wcześniejszym artykule była informację podana przez nich, że mają ponad 1200 PLN NA RĘKĘ na osobę na miesiąc. Dlatego takie komentarze.
 We wcześniejszym artykule była informację podana przez nich, że mają ponad 1200 PLN NA RĘKĘ na osobę na miesiąc. Dlatego takie komentarze. rozwiń
Avatar
Gość / 23 września 2017 o 09:47
0
A co na to nasza lubelska prokuratura?czy tego bismesmena za nieuczciwosc nie powinni go przeswietlic?moze jest wiecej takich tragedii.
Avatar
fgggf / 23 września 2017 o 08:47
0
gdzie u nas jest to prawo, dlaczego rzad pozwala na okradanie ludzi, po co  mamy ten rząd, kitości, dopieprzyć porządną karę złodziejom i po problemie
Avatar
Gość / 23 września 2017 o 08:23
0
na bruk wywalić gościa co dał pożyczkę
Avatar
Gość / 23 września 2017 o 07:18
0
Czyli POniektóre firmy dalej dziasłają po moskowemu. Dawaj iszczo dawaj wsio i co. Jest KonstytucjA W iiI RP? TYLKO DLA KOGO.
Avatar
gość / 23 września 2017 o 01:51
0
O, jak niektórzy "dobrze" potrafią "radzić" ! Kurde, tylko sami nigdy nie byłi w takiej sytuacji. Ludzie starsi, chorzy, załamani, w depresji, to sobie nie poradzą tak jak zdrowi i młodsi. Już ich niektórzy wyliczyli z ich pieniędzy, że mają 2.500 zł miesięcznie. Może i mają, ale BRUTTO, bo p.....ne MOPSy nie liczą ile biedny człowiek ma faktycznie na życie, tylko razem z tym co idzie do US i NFZ. Odjęcie od tej kwoty 500 zł to jest bardzo dużo. MOPSy mają takie limity sprzed 20 lat, i wg tych limitów dochodowych państwo liczy, że ludzie wymrą i będzie po problemie. To samo tyczy limitów do przyznania mieszkania komunalnego, albo dodatku mieszkaniowego. To jest draństwo ze strony ustawodawców. Kpiny z ludzi starszych te podwyżki emerytur po kilka, kilkanaście złotych. Czy rządzi PIS czy PO rządziło, to to samo. Emeryci nie powinni w ogóle iść i głosować, bo kolejne rządy robią ich w ch.
O, jak niektórzy "dobrze" potrafią "radzić" ! Kurde, tylko sami nigdy nie byłi w takiej sytuacji. Ludzie starsi, chorzy, załamani, w depresji, to sobie nie poradzą tak jak zdrowi i młodsi. Już ich niektórzy wyliczyli z ich pieniędzy, że mają 2.500 zł miesięcznie. Może i mają, ale BRUTTO, bo p.....ne MOPSy nie liczą ile biedny człowiek ma faktycznie na życie, tylko razem z tym co idzie do US i NFZ. Odjęcie od tej kwoty 500 zł to jest bardzo dużo. MOPSy mają takie limity sprzed 20 lat, i wg tych limitów dochodowych państwo ... rozwiń
Avatar
Jak / 23 września 2017 o 21:54
0
W Lublinie znajduje się obecnie MOPR a nie MOPS i widać, że byłeś za dawnych czasów świadczeniobiorcą takich instytucji. Nie pisz głupot jak nie masz wiedzy, dochód w MOPRze ze świadczeń emerytalno-rentowych jest liczony w kwocie netto a nie brutto.
Avatar
Janusz Tracz / 23 września 2017 o 19:19
0
undefined napisał:
Ścierwo lemingowe jeszcze w Polsce? Won do Kanady złodziejskie bękarty. Okantowano ludzi, a ci o nich piszą jak o patologii?! Co za sku... żyją w tym kraju? Nawet Mucha zauważyła wyrządzoną krzywdę tym ludziom. Oszuści żerowali i nadal żerują na łatwowiernych i uczciwych ludziach. Sam straciłem ponad 7 tysi, a system prawny w POlsce miał to w du... . Obecnie nikomu nie ufam. Niestety inni uczą się tego tracąc oszczędności życia. Po pierwsze Notariusz powinien stracić swą kancelarię, po drugie... oszust powinien zdrowo beknąć, po trzecie... Jestem w szoku, że za Ziobro bandyctwo ma się tak dobrze. I wstyd panowie i panie posłowie, radni, że pozwoliliście na pozostawienie tej pary bez opieki państwa. Mało hoteli w mieście, skoro brak mieszkań? I co za kretyn pisze o wynajęciu mieszkania? Wynajmiesz może pokój za 800-900zł + opłaty. O mieszkaniu można zapomnieć jak nie zajmujesz się wyłudzaniem, bo z uczciwej pracy i emerytury, to kolego... Zejdź na ziemię.
To może pomożesz Państwu i ofiarujesz im swoje mieszkanie. Dlaczego Skarb Państwa albo samorząd ma odpowiadać za ludzką głupotę? Państwo sami oświadczyli nieprawdę, stwierdzając, że otrzymali kwotę 100 tys. złotych. Czy jeżeli zechcę zrobić darowiznę mojego mieszkania na rzecz właściciela Dziennika Wschodniego, to notariusz ma mi tego zabronić? Moja swobodna wola. Chciwy dwa razy traci, doskonale wiedzieli, co robią. A teraz "państwo nie działa"... "państwo ma dać"... Za własną głupotę płaci się samemu, choć oczywiście z czysto ludzkiego punktu widzenia szkoda, że znaleźli się w takim położeniu.
To może pomożesz Państwu i ofiarujesz im swoje mieszkanie. Dlaczego Skarb Państwa albo samorząd ma odpowiadać za ludzką głupotę? Państwo sami oświadczyli nieprawdę, stwierdzając, że otrzymali kwotę 100 tys. złotych. Czy jeżeli zechcę zrobić darowiznę mojego mieszkania na rzecz właściciela Dziennika Wschodniego, to notariusz ma mi tego zabronić? Moja swobodna wola. Chciwy dwa razy traci, doskonale wiedzieli, co robią. A teraz "państwo nie działa"... "państwo ma dać"... Za własną głupotę płaci się sam... rozwiń
Avatar
Gość / 23 września 2017 o 13:04
0
no i gdzie jest ta pomoc od strony polityków i fundacji coto za prawo które pozwala na takie złodziejstwo dwa lata siedzą na klatce paranoja dopiero gazeta naświetlając temat cośdlanich robi zajmują sie smoleńskami i innymi bzdurami zamiast chronic ludzi starszych i schorowanych dramat
Avatar
Gość / 23 września 2017 o 12:01
0
To wina ustroju ze pozwala grasowac nieuczciwym ludziom czy to takim co uzyczaja chwiluwek czy nieuczciwym deweloperow czy innym zlodziejom. Los zwyklego czlowieka w czasach gdzie licza sie tylko zyski malo kogo obchodzi.
Avatar
aga / 23 września 2017 o 11:37
0
gość napisał:
O, jak niektórzy "dobrze" potrafią "radzić" ! Kurde, tylko sami nigdy nie byłi w takiej sytuacji. Ludzie starsi, chorzy, załamani, w depresji, to sobie nie poradzą tak jak zdrowi i młodsi. Już ich niektórzy wyliczyli z ich pieniędzy, że mają 2.500 zł miesięcznie. Może i mają, ale BRUTTO, bo p.....ne MOPSy nie liczą ile biedny człowiek ma faktycznie na życie, tylko razem z tym co idzie do US i NFZ. Odjęcie od tej kwoty 500 zł to jest bardzo dużo. MOPSy mają takie limity sprzed 20 lat, i wg tych limitów dochodowych państwo liczy, że ludzie wymrą i będzie po problemie. To samo tyczy limitów do przyznania mieszkania komunalnego, albo dodatku mieszkaniowego. To jest draństwo ze strony ustawodawców. Kpiny z ludzi starszych te podwyżki emerytur po kilka, kilkanaście złotych. Czy rządzi PIS czy PO rządziło, to to samo. Emeryci nie powinni w ogóle iść i głosować, bo kolejne rządy robią ich w ch.
 We wcześniejszym artykule była informację podana przez nich, że mają ponad 1200 PLN NA RĘKĘ na osobę na miesiąc. Dlatego takie komentarze.
 We wcześniejszym artykule była informację podana przez nich, że mają ponad 1200 PLN NA RĘKĘ na osobę na miesiąc. Dlatego takie komentarze. rozwiń
Avatar
Gość / 23 września 2017 o 09:47
0
A co na to nasza lubelska prokuratura?czy tego bismesmena za nieuczciwosc nie powinni go przeswietlic?moze jest wiecej takich tragedii.
Avatar
fgggf / 23 września 2017 o 08:47
0
gdzie u nas jest to prawo, dlaczego rzad pozwala na okradanie ludzi, po co  mamy ten rząd, kitości, dopieprzyć porządną karę złodziejom i po problemie
Avatar
Gość / 23 września 2017 o 08:23
0
na bruk wywalić gościa co dał pożyczkę
Avatar
Gość / 23 września 2017 o 07:18
0
Czyli POniektóre firmy dalej dziasłają po moskowemu. Dawaj iszczo dawaj wsio i co. Jest KonstytucjA W iiI RP? TYLKO DLA KOGO.
Avatar
gość / 23 września 2017 o 01:51
0
O, jak niektórzy "dobrze" potrafią "radzić" ! Kurde, tylko sami nigdy nie byłi w takiej sytuacji. Ludzie starsi, chorzy, załamani, w depresji, to sobie nie poradzą tak jak zdrowi i młodsi. Już ich niektórzy wyliczyli z ich pieniędzy, że mają 2.500 zł miesięcznie. Może i mają, ale BRUTTO, bo p.....ne MOPSy nie liczą ile biedny człowiek ma faktycznie na życie, tylko razem z tym co idzie do US i NFZ. Odjęcie od tej kwoty 500 zł to jest bardzo dużo. MOPSy mają takie limity sprzed 20 lat, i wg tych limitów dochodowych państwo liczy, że ludzie wymrą i będzie po problemie. To samo tyczy limitów do przyznania mieszkania komunalnego, albo dodatku mieszkaniowego. To jest draństwo ze strony ustawodawców. Kpiny z ludzi starszych te podwyżki emerytur po kilka, kilkanaście złotych. Czy rządzi PIS czy PO rządziło, to to samo. Emeryci nie powinni w ogóle iść i głosować, bo kolejne rządy robią ich w ch.
O, jak niektórzy "dobrze" potrafią "radzić" ! Kurde, tylko sami nigdy nie byłi w takiej sytuacji. Ludzie starsi, chorzy, załamani, w depresji, to sobie nie poradzą tak jak zdrowi i młodsi. Już ich niektórzy wyliczyli z ich pieniędzy, że mają 2.500 zł miesięcznie. Może i mają, ale BRUTTO, bo p.....ne MOPSy nie liczą ile biedny człowiek ma faktycznie na życie, tylko razem z tym co idzie do US i NFZ. Odjęcie od tej kwoty 500 zł to jest bardzo dużo. MOPSy mają takie limity sprzed 20 lat, i wg tych limitów dochodowych państwo ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

W tym urzędzie w Lublinie pracuje 76 osób. Przenieśli się do nowej siedziby [zdjęcia]
galeria

W tym urzędzie w Lublinie pracuje 76 osób. Przenieśli się do nowej siedziby [zdjęcia] 0 0

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Lublinie ma nową siedzibę. Funkcjonująca od stycznia w ramach Państwowego Przedsiębiorstwa Wodnego Wody Polskie instytucja mieści się teraz przy ul. Leszka Czarnego 3 w dzielnicy Rury.

94 PZLA MP. Dominik Kopeć z kolejnym złotym medalem!

94 PZLA MP. Dominik Kopeć z kolejnym złotym medalem! 4 0

Zawodnik Agrosu Zamość wywalczył drugi krążek na trwającej od piątku imprezy w Lublinie. Po złocie na 100 metrów Kopeć dołożył kolejne, ale na dwa razy dłuższym dystansie

94 PZLA MP. Malwina Kopron z brązowym medalem

94 PZLA MP. Malwina Kopron z brązowym medalem 0 0

Zawodniczka AZS UMCS zajęła trzecie miejsce w niedzielnym konkursie rzutu młotem. Srebrny medal zdobyła Joanna Fiodorow, a złoto przypadło Anicie Włodarczyk, która była poza zasięgiem

Po kontroli NIK: Seniorzy bez opieki w 41 gminach woj. lubelskiego

Po kontroli NIK: Seniorzy bez opieki w 41 gminach woj. lubelskiego 0 0

41 gmin czyli 19 proc. wszystkich gmin w województwie lubelskim nie zapewnia seniorom opieki – wynika z najnowszego raportu Najwyższej Izby Kontroli. W skali kraju robi to zaledwie 20 proc. gmin, mimo że należy to do ich obowiązków i jest najmniej kosztowną dla samorządów formą pomocy seniorom.

Kontrola policji nad jez. Białym. Trzech nerwowych panów w seacie

Kontrola policji nad jez. Białym. Trzech nerwowych panów w seacie 18 3

W sobotę pełniący służbę w Okunince nad jeziorem Białym policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód seat leon, którym podróżowało trzech młodych mężczyzn z woj. mazowieckiego.

Tragedia podczas remontu. Znaleźli przy betoniarce syna i ojca
film

Tragedia podczas remontu. Znaleźli przy betoniarce syna i ojca 14 0

Grodków, woj. opolskie. 15-letni chłopak i jego ojciec zostali porażeni prądem w Grodkowie.

Dachowanie na prostym odcinku drogi. Kierująca i pasażerka w szpitalu
galeria

Dachowanie na prostym odcinku drogi. Kierująca i pasażerka w szpitalu 0 3

Do groźnego zdarzenia doszło w piątkowe południe w Dębowej Kłodzie (pow. parczewski).

Pomysł na biznes: 10 hektarów rodzinnej zabawy
Złota Setka

Pomysł na biznes: 10 hektarów rodzinnej zabawy 0 1

Na pomysł otworzenia tematycznego parku rozrywki trójka przedsiębiorców wpadła 8 lat temu. Dzisiaj to jedno z największych i najbardziej znanych miejsc tego typu w naszych kraju. Do Magicznych Ogródów koło Janowca w sezonie ściągają prawdziwe tłumy.

Awantura podczas festiwalu. Zaatakowali ochroniarza

Awantura podczas festiwalu. Zaatakowali ochroniarza 1 0

Do zdarzenia doszło w piątek wieczorem podczas festiwalu Kolory Muzyki w Parku Miejskim w Chełmie.

Zakupy po pijanemu z małym dzieckiem to zły pomysł. Przyjechał "Przyjazny Patrol"

Zakupy po pijanemu z małym dzieckiem to zły pomysł. Przyjechał "Przyjazny Patrol" 12 2

W sobotę przed godz. 20 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie od pracowników jednego z marketów przy Al. Tysiąclecia w Lublinie. Z przekazanej informacji wynikało, że na zakupy z malutkim dzieckiem przyszła nietrzeźwa kobieta.

Upalny dzień w PRL. Dla ochłody napój dla imperialistów czy syfon z wodą sodową?
Magazyn

Upalny dzień w PRL. Dla ochłody napój dla imperialistów czy syfon z wodą sodową? 27 1

W PRL-u nie trzeba było baru czy restauracji, aby ugasić pragnienie. Coca-colę okrzyknięto w latach 50. napojem imperialistów. W sklepach królowała oranżada, a na ulicy popularna „gruźliczanka” - woda sodowa z sokiem (droższa) i bez soku (tańsza), sprzedawana z saturatorów.

Francuscy organiści w Puławach
23 lipca 2018, 19:00

Francuscy organiści w Puławach 6 0

W poniedziałek, 23 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta w Puławach wystąpi duet organistów z Francji - Eric Lebrun oraz Marie-Ange Leurent. Wydarzenie odbędzie się w ramach trwającego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej.

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów 1 0

Do przerwy w starciu Lewartu z Orlętami Łuków padła tylko jedna bramka. W drugiej połowie obie ekipy się rozstrzelały i ostatecznie zawody zakończyły się remisem 3:3. Zarówno Łukasz Mierzejewski, jak i Robert Różański mieli w składach wiele nowych twarzy

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń 39 18

Lubelscy policjanci skontrowali blisko 90 pojazdów oraz ujawnili 60 wykroczeń w ruchu drogowym.

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać?

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać? 2 15

Grunty w dwóch częściach Puław chce sprzedać Urząd Miasta. Chodzi o trzy działki pod usługi przy ul. Sosnowej oraz jedną większą nieruchomość położoną w strefie ekonomicznej przy ul. Komunalnej.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!