Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

30 września 2019 r.
7:48

Zmiany w rozkładzie jazdy komunikacji miejskiej w Lublinie. M.in. trzy linie zmienią numerację

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
10 10 A A

Trzy linie zmienią numerację, jedna będzie mieć skróconą trasę, zaś pięciu liniom zmienią się godziny odjazdów. Przybędzie też połączeń do Świdnika, a w weekendy częściej będą kursować linie nocne. Na niektórych przystankach pojawią się tabliczki z nowymi nazwami

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

• Ci, którzy przyzwyczaili się wychodzić o tej samej godzinie na przystanek, powinni się upewnić, czy we wtorek nie wyjdą za późno. Od 1 października zmienią się nieco godziny odjazdów, ale według informacji podawanej przez Zarząd Transportu Miejskiego dotyczy to tym razem zaledwie pięciu linii: 11, 12, 44, 74 i 160.

• Skrócona zostanie trasa linii 37, która nie będzie już w weekendy docierać do Dąbrowy. W związku z zakończeniem sezonu letniego autobusy będą kończyć kursy na pętli przy Żeglarskiej.

• We wtorek przybędzie kursów linii 55 łączących Lublin ze Świdnikiem. – To kursy o godz. 6.10 i 22.21 z przystanku Świdnik-helikopter, kursy o godz. 21.00 i 22.03 z pętli Choiny, kurs o godz. 22.38 z pętli Choiny do przystanku Świdnik-stadion – wylicza ZTM. W rozkładzie pojawi się również późny kurs linii 55 z przystanku Świdnik-stadion, który zakończy się na Felinie, gdzie pasażerowie będą mogli się przesiąść do nocnego linii N2.

• Nocne linie wracają do rozkładu jazdy sprzed wakacji, co oznacza, że w noce z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę będą odjeżdżać z przystanków co 30 minut. Taka częstotliwość kursów ma być utrzymana do godz. 2.30, później autobusy z pl. Wolności odjadą jeszcze dwa razy: o 3.30 i 4.30.

• Z nową numeracją, o czym informowaliśmy już wielokrotnie, zaczną kursować dwie stałe linie. Dotychczasowa „dziesiątka” stanie się linią 150, a zamiast „dziewiętnastki” na przystanek podjedzie trolejbus linii 162. Do tej pory numer 162 miała uruchamiana co rok linia cmentarna, która tym razem pojedzie jako linia 202.

• ZTM bierze się też za porządki w nazewnictwie przystanków w pobliżu Ogrodu Botanicznego UMCS, do którego od dawna nie można już wejść przy skrzyżowaniu al. Solidarności z al. Warszawską, a mimo to działają tu przystanki o nazwie „Ogród botaniczny”. Od wtorku cała grupa przystanków będzie nosić nazwę „Warszawska – cerkiew”. Aby ułatwić pasażerom dotarcie do „botanika” dotychczasowy przystanek „Relaksowa” na ul. Willowej dostanie nazwę… „Ogród botaniczny”.

• Przystanek Instytut Agrofizyki przestanie być przystankiem na żądanie.

e-Wydanie

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
zorro / 30 września 2019 o 08:20
+8
Cytat-"Aby ułatwić pasażerom dotarcie do „botanika” dotychczasowy przystanek „Relaksowa” na ul. Willowej dostanie nazwę… „Ogród botaniczny”. No nawet Bareja by nie wymyślił nic głupszego. Zmieniając nazwę przystanku ułatwią dotarcie?
Avatar
Andy / 30 września 2019 o 14:01
+6
Pamiętam trasę dawnej linii 150, a jeszcze dawniej to była piętnastka. Dzisiaj się wszystko pozmieniało. tylko nie wiwm czy na lepsze.
Avatar
Gość / 30 września 2019 o 09:15
+3
Podsumowując w ostatnich dwóch miesiącach zmiany jakie zaszły w komunikacji miejskiej w Lublinie stwierdzam następująco: Linia 157 dobrze, że zmieniła trasę, tym samym dając możliwość ul. Filaretów dojazd na Majdanek, czego nie mieli dotychczas, pasażerowie z tej części, docelowo powinno się uwzględnić zajazd linii 157 na Os. Widok, które na pewno połączeniem z Majdankiem nie pogardzi. To tyle jeśli chodzi o 157. Jeśli chodzi o linie cmentarne powinno się zlikwidować numerację zaczynającą się od 200( 200, 201, 202) a nadać oznaczenia: CM1, CM2, CM3 - taka numeracja będzie nieporównywalnie lepiej się kojarzyła. Zamiana linii 19 w linię 162 to trochę bez sensu, jest to tak marginalna linia, która wykonuje raptem 9 kursów w ciągu dnia, jadąc tylko w szczycie komunikacyjnym, że można się było wstrzymać i pomyśleć nad tym aby w jakiś sposób linię 19 uczynić linią całodzienną autobusową, a ten jedyny trolejbus, który na tejże linii jeździ można wykorzystać do uruchomienia dodatkowego kursu na jakiejś innej linii trolejbusowej jak już. Chyba, że są wobec numeru 19 jakieś plany na przyszłość -nie wiadomo. Zamiana numeru linii 10 na 150 także średnio to widzę, 10 powinno pozostawić się 10-tką, a numer 150 można wykorzystać przy okazji dwóch niezaprzeczalnych wydarzeń jakie pewnie nadejdą - jedna możliwość - uruchomienie trakcji trolejbusowej na Czechowie, a druga możliwość - kiedy zostanie przebudowany Dworzec PKP stając się Metropolitalnym. Nastąpiła zamiana tras: linii 10 i 26 - wiemy, że 10 została skrócona do Węglina natomiast linia 26 wydłużona do Węglinka. Zmiana jest dziwaczna, dlaczego? Trasa linii 26 już wcześniej uchodziła za tzw. "turystyczną", zwiedzającą Czuby, obecnie linia 26 po tak udziwnionej trasie jeszcze bardziej jest pogmatwana, jak ktoś lubi przejażdżki, to się może przejechać. Ja sądzę, że jest kilka takich linii czyli 10, 18, 26, 31, 57 - które stanowią, trzon, główny filar komunikacji miejskiej autobusowej, które powinny być nietykalne. Jeśli tylko udałoby się zapełnić lukę po Warbusie to linia 10 powinna powrócić do Węglinka, a linia 26 z powrotem trafić na pętlę Węglin. Wracając do linii 150 to przyda się na ul. Nadbystrzyckiej. Po takiej oto trasie widziałbym przyszłościowo linię 150: OS. PORĘBA -Granitowa -Jana Pawła II -Nadbystrzycka -Muzyczna -Stadionowa -Gazowa -Młyńska -Lubelskiego Lipca '80 -Al. Unii Lubelskiej -Lwowska -Al. Andersa -Mełgiewska -MEŁGIEWSKA WSEI. Wystarczy, żeby na początek jeździła co 30 minut w dzień powszedni. Przynajmniej byłoby tu coś nowego, bo linia 161( to dawny 28), a linia 162( to dawna 19), a 157 zostało zabrane przecież na Filaretów. Dajmy coś nowego. A i o tyle byłoby to spoko, że trakcja na Kalinie miałaby swój trolejbus, a z drugiej strony wykorzystana byłaby bardziej trakcja na Nadbystrzyckiej(od ronda NSZ do skrzyżowania z Muzyczną - a więc po całości)
Podsumowując w ostatnich dwóch miesiącach zmiany jakie zaszły w komunikacji miejskiej w Lublinie stwierdzam następująco: Linia 157 dobrze, że zmieniła trasę, tym samym dając możliwość ul. Filaretów dojazd na Majdanek, czego nie mieli dotychczas, pasażerowie z tej części, docelowo powinno się uwzględnić zajazd linii 157 na Os. Widok, które na pewno połączeniem z Majdankiem nie pogardzi. To tyle jeśli chodzi o 157. Jeśli chodzi o linie cmentarne powinno się zlikwidować numerację zaczynającą się od 200( 200, 201, 202) a nadać oznaczenia: CM1, C... rozwiń
Avatar
Japolan / 30 września 2019 o 09:08
+3
Kiedy 10 wróci na starą trasę?
No właśnie kiedy ??? Cała Gęsia czeka na powrót 10 !!!
Kto za osoby szczególnie zaintetesowane ma zorganizować demonstrację (np. pod Ratuszem lub pod siedzibą ZTM'u)? Okupant jest bezczelny i trzeba mu się opierać, także zbiorowo.
Avatar
Gość / 30 września 2019 o 08:22
+3
Kiedy 10 wróci na starą trasę?
 No właśnie kiedy ??? Cała Gęsia czeka na powrót 10 !!!
Avatar
Gość / 30 września 2019 o 08:03
+3
Kiedy 10 wróci na starą trasę?
Avatar
Gość / 30 września 2019 o 08:25
-1
Sorry że nie w temacie jak tam afera z WARBUSEM ? Bo jakoś cicho
Avatar
Gość / 30 września 2019 o 08:12
-1
Skoro mamy tylu myślicieli w MPK to niech poprowadzą "druty" na ul. Herberta i Inżynierską....zobaczymy reakcję kierowców i mieszkańców tych ulic ???
Avatar
/ 30 września 2019 o 08:18
-2
Geniusze racjonalizacji - wystarczy zmienić numer linii i będzie można przytulić premię za "wzorowe zarządzanie komunikacją...". Niestety, rzeczywistość Lublina to komunikacja miejska sięgająca dna.
Avatar
ZASPALIŚCIE CZY CO ?! / 30 września 2019 o 09:18
-13
... a kiedy artykuł o kolejnym marszu lewaków i prowokatorów??
Avatar
Andy / 30 września 2019 o 14:01
+6
Pamiętam trasę dawnej linii 150, a jeszcze dawniej to była piętnastka. Dzisiaj się wszystko pozmieniało. tylko nie wiwm czy na lepsze.
Avatar
ZASPALIŚCIE CZY CO ?! / 30 września 2019 o 09:18
-13
... a kiedy artykuł o kolejnym marszu lewaków i prowokatorów??
Avatar
Gość / 30 września 2019 o 09:15
+3
Podsumowując w ostatnich dwóch miesiącach zmiany jakie zaszły w komunikacji miejskiej w Lublinie stwierdzam następująco: Linia 157 dobrze, że zmieniła trasę, tym samym dając możliwość ul. Filaretów dojazd na Majdanek, czego nie mieli dotychczas, pasażerowie z tej części, docelowo powinno się uwzględnić zajazd linii 157 na Os. Widok, które na pewno połączeniem z Majdankiem nie pogardzi. To tyle jeśli chodzi o 157. Jeśli chodzi o linie cmentarne powinno się zlikwidować numerację zaczynającą się od 200( 200, 201, 202) a nadać oznaczenia: CM1, CM2, CM3 - taka numeracja będzie nieporównywalnie lepiej się kojarzyła. Zamiana linii 19 w linię 162 to trochę bez sensu, jest to tak marginalna linia, która wykonuje raptem 9 kursów w ciągu dnia, jadąc tylko w szczycie komunikacyjnym, że można się było wstrzymać i pomyśleć nad tym aby w jakiś sposób linię 19 uczynić linią całodzienną autobusową, a ten jedyny trolejbus, który na tejże linii jeździ można wykorzystać do uruchomienia dodatkowego kursu na jakiejś innej linii trolejbusowej jak już. Chyba, że są wobec numeru 19 jakieś plany na przyszłość -nie wiadomo. Zamiana numeru linii 10 na 150 także średnio to widzę, 10 powinno pozostawić się 10-tką, a numer 150 można wykorzystać przy okazji dwóch niezaprzeczalnych wydarzeń jakie pewnie nadejdą - jedna możliwość - uruchomienie trakcji trolejbusowej na Czechowie, a druga możliwość - kiedy zostanie przebudowany Dworzec PKP stając się Metropolitalnym. Nastąpiła zamiana tras: linii 10 i 26 - wiemy, że 10 została skrócona do Węglina natomiast linia 26 wydłużona do Węglinka. Zmiana jest dziwaczna, dlaczego? Trasa linii 26 już wcześniej uchodziła za tzw. "turystyczną", zwiedzającą Czuby, obecnie linia 26 po tak udziwnionej trasie jeszcze bardziej jest pogmatwana, jak ktoś lubi przejażdżki, to się może przejechać. Ja sądzę, że jest kilka takich linii czyli 10, 18, 26, 31, 57 - które stanowią, trzon, główny filar komunikacji miejskiej autobusowej, które powinny być nietykalne. Jeśli tylko udałoby się zapełnić lukę po Warbusie to linia 10 powinna powrócić do Węglinka, a linia 26 z powrotem trafić na pętlę Węglin. Wracając do linii 150 to przyda się na ul. Nadbystrzyckiej. Po takiej oto trasie widziałbym przyszłościowo linię 150: OS. PORĘBA -Granitowa -Jana Pawła II -Nadbystrzycka -Muzyczna -Stadionowa -Gazowa -Młyńska -Lubelskiego Lipca '80 -Al. Unii Lubelskiej -Lwowska -Al. Andersa -Mełgiewska -MEŁGIEWSKA WSEI. Wystarczy, żeby na początek jeździła co 30 minut w dzień powszedni. Przynajmniej byłoby tu coś nowego, bo linia 161( to dawny 28), a linia 162( to dawna 19), a 157 zostało zabrane przecież na Filaretów. Dajmy coś nowego. A i o tyle byłoby to spoko, że trakcja na Kalinie miałaby swój trolejbus, a z drugiej strony wykorzystana byłaby bardziej trakcja na Nadbystrzyckiej(od ronda NSZ do skrzyżowania z Muzyczną - a więc po całości)
Podsumowując w ostatnich dwóch miesiącach zmiany jakie zaszły w komunikacji miejskiej w Lublinie stwierdzam następująco: Linia 157 dobrze, że zmieniła trasę, tym samym dając możliwość ul. Filaretów dojazd na Majdanek, czego nie mieli dotychczas, pasażerowie z tej części, docelowo powinno się uwzględnić zajazd linii 157 na Os. Widok, które na pewno połączeniem z Majdankiem nie pogardzi. To tyle jeśli chodzi o 157. Jeśli chodzi o linie cmentarne powinno się zlikwidować numerację zaczynającą się od 200( 200, 201, 202) a nadać oznaczenia: CM1, C... rozwiń
Avatar
Japolan / 30 września 2019 o 09:08
+3
Kiedy 10 wróci na starą trasę?
No właśnie kiedy ??? Cała Gęsia czeka na powrót 10 !!!
Kto za osoby szczególnie zaintetesowane ma zorganizować demonstrację (np. pod Ratuszem lub pod siedzibą ZTM'u)? Okupant jest bezczelny i trzeba mu się opierać, także zbiorowo.
Avatar
Gość / 30 września 2019 o 08:25
-1
Sorry że nie w temacie jak tam afera z WARBUSEM ? Bo jakoś cicho
Avatar
Gość / 30 września 2019 o 08:22
+3
Kiedy 10 wróci na starą trasę?
 No właśnie kiedy ??? Cała Gęsia czeka na powrót 10 !!!
Avatar
zorro / 30 września 2019 o 08:20
+8
Cytat-"Aby ułatwić pasażerom dotarcie do „botanika” dotychczasowy przystanek „Relaksowa” na ul. Willowej dostanie nazwę… „Ogród botaniczny”. No nawet Bareja by nie wymyślił nic głupszego. Zmieniając nazwę przystanku ułatwią dotarcie?
Avatar
/ 30 września 2019 o 08:18
-2
Geniusze racjonalizacji - wystarczy zmienić numer linii i będzie można przytulić premię za "wzorowe zarządzanie komunikacją...". Niestety, rzeczywistość Lublina to komunikacja miejska sięgająca dna.
Avatar
Gość / 30 września 2019 o 08:12
-1
Skoro mamy tylu myślicieli w MPK to niech poprowadzą "druty" na ul. Herberta i Inżynierską....zobaczymy reakcję kierowców i mieszkańców tych ulic ???
Avatar
Gość / 30 września 2019 o 08:03
+3
Kiedy 10 wróci na starą trasę?