Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 września 2012 r.
16:59
Edytuj ten wpis

Odwiedź Lotnisko Lublin przed otwarciem

0 10 A A
 (Jacek Świerczyński)
(Jacek Świerczyński)

W ostatni weekend października mieszkańcy regionu lubelskiego będą mieli okazję zobaczyć gotowe lotnisko w Świdniku, tuż przed jego uroczystym otwarciem.
Uczniowie mogą wziąć udział również w konkursie "Nasze lotnisko”. Wystawa – podczas dnia otwartego w porcie lotniczym.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Zorganizujemy dzień otwarty na terenie portu. Każdy będzie zajrzeć do wszystkich części terminalu, przespacerować się po pasie startowym, czy płycie postoju samolotów. Potem już takiej okazji nie będzie, gdyż pewne miejsca będą niedostępne dla podróżnych – mówi Piotr Jankowski, rzecznik Portu Lotniczego Lublin.

Spółka szykuje sporo atrakcji i niespodzianek dla uczestników. – Na pewno będziemy opowiadać o budowie i oprowadzać po terenie lotniska. Poza tym pokażemy całą historię inwestycji na fotografiach, wyemitujemy filmy. Będą także pokazy lotnicze, zaprezentują się m. in. modelarze, spadochroniarze – wylicza Jankowski. – Będzie coś do zjedzenia i wypicia, a najwięcej atrakcji czeka na dzieci.

Ale dzieci będą też miały swoje pięć minut podczas dnia otwartego. W terminalu zobaczymy bowiem wystawę prac plastycznych przygotowanych na konkurs "Nasze lotnisko”. Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 5 w Świdniku, a patronatem objęły go władze Lublina, Świdnika, województwa i portu. Dzieci z całego województwa w wieku od 5 do 15 lat mogą przygotować prace plastyczne w dowolnej technice w formacie A3. Na rysunki organizatorzy czekają do 8 października.

– To znakomity pomysł, żeby pobudzić wyobraźnię dzieci związaną z działaniem lotniska, czy tajnikami pracy pilotów i stewardess – mówi Jankowski. – Mamy nadzieję, że ta wystawa będzie kolorowym i oryginalnym akcentem w naszym terminalu.

Nagrodzą szczęśliwą dwunastkę

Prace (wraz z kuponem zgłoszeniowym) należy przesłać pocztą lub dostarczyć osobiście pod adres: Zespół Szkół Nr 2, Szkoła Podstawowa nr 5, 21-040 Świdnik, ul. Jarzębinowa 6 z dopiskiem na kopercie: "Konkurs plastyczny”. Kontakt: Mariola Piętal, Marzena Herda. Tel. 81 751 33 71, e – mail info@sp5.swidnik.pl. Komisja do 10 października nagrodzi 12 prac w czterech przedziałach wiekowych.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
peter68 / 23 września 2012 o 18:21
0
A kto powiedział, że z tego lotniska będą korzystać tylko ludzie z Lublina i naszego regionu? Każdy Polak, który zechce, to poleci z tego lotniska.
Będzie ono ważnym ogniwem w systemie połączeń lotniczych całego kraju i Europy. Polska to wciąż zaścianek pod względem liczby lotnisk..Modlin i Lublin-nowe lotniska zbytnio tej sytuacji nie poprawią. Na przykład w wysoko rozwiniętych Niemczech jest kilkadziesiąt lotnisk pasażerskich i cargo. U nas niewiele ponad 10.
W Niemczech w samym tylko 600 tysięcznym Dusseldorfie jest np. dwa lotniska, a miasto to jest mniejsze od Warszawy. Więc z czym do ludzi??? Trzeba najpierw zmienić mentalność Polaków, aby nie bali się latać...Należy też zmienić mentalność prostych ludzi, którzy są nastawieni anty lotniskom, nie mając zielonego pojęcia o korzyściach transportu lotniczego, nie tylko pasażerskiego. Od postępu odwrotu we współczesnym świecie nie ma.
A kto powiedział, że z tego lotniska będą korzystać tylko ludzie z Lublina i naszego regionu? Każdy Polak, który zechce, to poleci z tego lotniska.
Będzie ono ważnym ogniwem w systemie połączeń lotniczych całego kraju i Europy. Polska to wciąż zaścianek pod względem liczby lotnisk..Modlin i Lublin-nowe lotniska zbytnio tej sytuacji nie poprawią. Na przykład w wysoko rozwiniętych Niemczech jest kilkadziesiąt lotnisk pasażerskich i cargo. U nas niewiele ponad 10.
W Niemczech w samym tylko 600 tysięcznym Dusseldorfie jest np. dwa lo... rozwiń
Avatar
Karola / 23 września 2012 o 17:29
0
Znając życie Ci co tak się wymądrzają nigdzie nie polecą, bo po prostu nie będzie ich stać, albo biedna hołota poleci do swych jedynych żywicieli wypruwających sobie żyły gdzieś w tej lepszej ^^ części europy
Avatar
momo / 23 września 2012 o 12:06
0
...zaden cudzoziemiec nie wymowi "SWIDNIK"- nie mowiac o tym, ze wielu Polakow nie ma o nim pojecia.
Zasciankowosc i basta.
Avatar
asiabw890@Lublin / 23 września 2012 o 00:20
0
Zastanówcie się trochę. A nasze największe Lotniska to gdzie są?
Warszawa - Okęcie
Kraków - Balice
Rzeszów - Jasionka
i tak dalej. Mieli wam w środku miast postawić? Więc będzie Lublin - Świdnik.
Cieszcie się że wogóle mamy lotnisko. KIedyś się tak rozrośnie, że będzie lepsze niż Jasionka.
Avatar
Gienia / 22 września 2012 o 15:53
0
[quote name='Gość' timestamp='1348301423' post='676713']
Lotnisko ŚWIDNIK !!! lublin nie ma lotniska ! dlaczego ludzi wprowadzacie w błąd ??? Lotnisko jest w Świdniku !!!!!!!!!!!!!! Oczywiście, że w Świdniku! Tylko czy we wsio-mieście Świdnik czy na wsi Świdnik Duży gm.Wólka za przeproszeniem.
[/quote]
Avatar
daniel / 22 września 2012 o 14:16
0
macie ludzie straszne problemy...przykładowo Paris CDG czy ORLY ...Te lotniska nie są w tym mieście a w przyleglych do niego i nikt nie przeczy że to nie paryskie.... weźcie się za coś porządnego ...
Avatar
KJarr / 22 września 2012 o 10:49
0
W du*** NIE W swidnicku !!!!! LOTNISKO NALEŻY DO LUBLINA <JEST JEGO WŁASNOŚCIĄ I BYŁ BUDOWANY PIERWSZORZĘDNIE Z MYŚLĄ O ROZWOJU STOLICY REGIONU A NIE JAKIEJŚ PIZDÓWKI. W swidnicku BYŁO TYLKO POLE POD LOTNISKO.Boże jacy ludzie z tej wioszy są PO WA LE NI !!!!!!
Avatar
lolki / 22 września 2012 o 10:41
0
[quote name='Gość' timestamp='1348301423' post='676713']
Lotnisko ŚWIDNIK !!! lublin nie ma lotniska ! dlaczego ludzi wprowadzacie w błąd ??? Lotnisko jest w Świdniku !!!!!!!!!!!!!!
[/quote]
"Airport Lublin" = "Lotnisko Lublin" w Świdniku. Kumasz?!
Avatar
efene / 22 września 2012 o 10:40
0
wejdz w systemy rezerwacji biletow i zobaczysz gdzie jest lotnisko...
Avatar
Gość / 22 września 2012 o 10:10
0
Lotnisko ŚWIDNIK !!! lublin nie ma lotniska ! dlaczego ludzi wprowadzacie w błąd ??? Lotnisko jest w Świdniku !!!!!!!!!!!!!!
Avatar
peter68 / 23 września 2012 o 18:21
0
A kto powiedział, że z tego lotniska będą korzystać tylko ludzie z Lublina i naszego regionu? Każdy Polak, który zechce, to poleci z tego lotniska.
Będzie ono ważnym ogniwem w systemie połączeń lotniczych całego kraju i Europy. Polska to wciąż zaścianek pod względem liczby lotnisk..Modlin i Lublin-nowe lotniska zbytnio tej sytuacji nie poprawią. Na przykład w wysoko rozwiniętych Niemczech jest kilkadziesiąt lotnisk pasażerskich i cargo. U nas niewiele ponad 10.
W Niemczech w samym tylko 600 tysięcznym Dusseldorfie jest np. dwa lotniska, a miasto to jest mniejsze od Warszawy. Więc z czym do ludzi??? Trzeba najpierw zmienić mentalność Polaków, aby nie bali się latać...Należy też zmienić mentalność prostych ludzi, którzy są nastawieni anty lotniskom, nie mając zielonego pojęcia o korzyściach transportu lotniczego, nie tylko pasażerskiego. Od postępu odwrotu we współczesnym świecie nie ma.
A kto powiedział, że z tego lotniska będą korzystać tylko ludzie z Lublina i naszego regionu? Każdy Polak, który zechce, to poleci z tego lotniska.
Będzie ono ważnym ogniwem w systemie połączeń lotniczych całego kraju i Europy. Polska to wciąż zaścianek pod względem liczby lotnisk..Modlin i Lublin-nowe lotniska zbytnio tej sytuacji nie poprawią. Na przykład w wysoko rozwiniętych Niemczech jest kilkadziesiąt lotnisk pasażerskich i cargo. U nas niewiele ponad 10.
W Niemczech w samym tylko 600 tysięcznym Dusseldorfie jest np. dwa lo... rozwiń
Avatar
Karola / 23 września 2012 o 17:29
0
Znając życie Ci co tak się wymądrzają nigdzie nie polecą, bo po prostu nie będzie ich stać, albo biedna hołota poleci do swych jedynych żywicieli wypruwających sobie żyły gdzieś w tej lepszej ^^ części europy
Avatar
momo / 23 września 2012 o 12:06
0
...zaden cudzoziemiec nie wymowi "SWIDNIK"- nie mowiac o tym, ze wielu Polakow nie ma o nim pojecia.
Zasciankowosc i basta.
Avatar
asiabw890@Lublin / 23 września 2012 o 00:20
0
Zastanówcie się trochę. A nasze największe Lotniska to gdzie są?
Warszawa - Okęcie
Kraków - Balice
Rzeszów - Jasionka
i tak dalej. Mieli wam w środku miast postawić? Więc będzie Lublin - Świdnik.
Cieszcie się że wogóle mamy lotnisko. KIedyś się tak rozrośnie, że będzie lepsze niż Jasionka.
Avatar
Gienia / 22 września 2012 o 15:53
0
[quote name='Gość' timestamp='1348301423' post='676713']
Lotnisko ŚWIDNIK !!! lublin nie ma lotniska ! dlaczego ludzi wprowadzacie w błąd ??? Lotnisko jest w Świdniku !!!!!!!!!!!!!! Oczywiście, że w Świdniku! Tylko czy we wsio-mieście Świdnik czy na wsi Świdnik Duży gm.Wólka za przeproszeniem.
[/quote]
Avatar
daniel / 22 września 2012 o 14:16
0
macie ludzie straszne problemy...przykładowo Paris CDG czy ORLY ...Te lotniska nie są w tym mieście a w przyleglych do niego i nikt nie przeczy że to nie paryskie.... weźcie się za coś porządnego ...
Avatar
KJarr / 22 września 2012 o 10:49
0
W du*** NIE W swidnicku !!!!! LOTNISKO NALEŻY DO LUBLINA <JEST JEGO WŁASNOŚCIĄ I BYŁ BUDOWANY PIERWSZORZĘDNIE Z MYŚLĄ O ROZWOJU STOLICY REGIONU A NIE JAKIEJŚ PIZDÓWKI. W swidnicku BYŁO TYLKO POLE POD LOTNISKO.Boże jacy ludzie z tej wioszy są PO WA LE NI !!!!!!
Avatar
lolki / 22 września 2012 o 10:41
0
[quote name='Gość' timestamp='1348301423' post='676713']
Lotnisko ŚWIDNIK !!! lublin nie ma lotniska ! dlaczego ludzi wprowadzacie w błąd ??? Lotnisko jest w Świdniku !!!!!!!!!!!!!!
[/quote]
"Airport Lublin" = "Lotnisko Lublin" w Świdniku. Kumasz?!
Avatar
efene / 22 września 2012 o 10:40
0
wejdz w systemy rezerwacji biletow i zobaczysz gdzie jest lotnisko...
Avatar
Gość / 22 września 2012 o 10:10
0
Lotnisko ŚWIDNIK !!! lublin nie ma lotniska ! dlaczego ludzi wprowadzacie w błąd ??? Lotnisko jest w Świdniku !!!!!!!!!!!!!!
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom 6 2

Poważnie chory 81-latek wyszedł z domu i nie wrócił. Policjanci przeczesywali miasto i las. W końcu udało się go znaleźć.

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu 0 2

11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak w auto w którym jechała uderzył inny samochód.

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami
film

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami 4 7

- Czy w ruinie, gdzie dykta zastępuje szyby, a dziury w ścianach mają wielkość pięści, montowanie kamer to najpilniejsza potrzeba? - pytają oburzeni mieszkańcy bloku socjalnego w Płocku.

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 23 6

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 3

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 8 15

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia
zdjęcia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia 7 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Dominik Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 7

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 10 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 2 17

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 7

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 30 11

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!