Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

2 grudnia 2013 r.
16:26
Edytuj ten wpis

Ogród Saski otwarty. Jak wygląda po przebudowie? (zdjęcia)

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 12 A A
 (Wojciech Nieśpiałowski)
(Wojciech Nieśpiałowski)

10-minutowym opóźnieniem, o godz. 8.10 otwarty został w poniedziałek Ogród Saski. Na jego przebudowę miasto wydało prawie 13 milionów złotych

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Artur / 29 grudnia 2013 o 15:41
0

13 milionów.... na co poszły te pieniadze, bo przeciez nie na ogród. Nawet na spacer z dzieckiem nie mozna sie tam wybrac. Alejki wysypane najtanszym grubym piachem z jakąś glina, która brudzi obuwie. Nie ma mozliwosci spaceru z wozkiem dziecięcym, bo koła zapadają się w tej glinie. O rolkach czy hulajnodze nawet nie wspominam. Nie pokuszono sie nawet o plac zabaw dla dzieciaków (w miejscu gdzie byc powinien jest jakas mala imitacja placu z minimum atrakcji). Ale ktos zadbal, zeby pomimo braku placu zabaw bylo tam bardzo niebezpiecznie. Umieszczono tam cos na kształt ściany do wspinaczki o STALOWYCH ostrych narożnikach... zgroza. Odwodnienie nowych "alejek" o ile mozna tak nazwac trochę piachu jest zrobione totalnie źle bo wiekszość wody wyplywa na trawniki i je wymywa, a alejki asfaltowe są brudne i zabłocone. Mialem nadzieje, że po odnowie bedzie to przyjemne miejsce do pospacerowania, ale niestety miasto bezmyslnie pograżyło to miejsce marnujac przy tym ogromna ilosc pieniędzy. Miałem nadzieję na mile spedzony czas, a z parku wyszedłem z kwaśną miną i ubłoconymi butami. Żenada.

13 milionów.... na co poszły te pieniadze, bo przeciez nie na ogród. Nawet na spacer z dzieckiem nie mozna sie tam wybrac. Alejki wysypane najtanszym grubym piachem z jakąś glina, która brudzi obuwie. Nie ma mozliwosci spaceru z wozkiem dziecięcym, bo koła zapadają się w tej glinie. O rolkach czy hulajnodze nawet nie wspominam. Nie pokuszono sie nawet o plac zabaw dla dzieciaków (w miejscu gdzie byc powinien jest jakas mala imitacja placu z minimum atrakcji). Ale ktos zadbal, zeby pomimo braku placu zabaw bylo tam bardzo niebezpiecznie. U... rozwiń

Avatar
master / 4 grudnia 2013 o 18:16
0

Zdjęcia zapierają dech w piersiach, doskonale ujmują cały park

Avatar
zadziwiona / 3 grudnia 2013 o 14:05
0

obserwowałam cała inwestycje od początku, nie spodziewalam się wiele - w parku albo nie było pracowników albo pojawiali się pojedyńczo. Nie wiem gdzie poszły pieniadze, ale napewno nie znajdziemy ich odzwierciedlenia w parku. Acha szukałam tych nowych drzewek, bardzo cieżko znaleźć - może sa tak małe??

Avatar
Observer / 3 grudnia 2013 o 13:50
0

Wszystko ładnie, tylko w tym co w Parku zrobili wcale nie widać tych 13 milionów... Następna rzecz jaką powinna być zrobiona po zakończeniu revamp-u to audit lubelskiego Ratusza... :)))

Avatar
Observer / 3 grudnia 2013 o 13:32
0

Dopiero co otworzyli Ogród Saski a już jest spór czy z pieskami czy bez. Ciekawe czy właściciele czworonogów chcący korzystać z Parku słyszeli o tym że zagranicą jak się wychodzi z pieskiem to zabiera się ze sobą torebkę na jego kupki. A miejsce gdzie piesek się załatwił powinno być pozostawione w takim stanie aby sam właściciel pupilka nie obawiał się rozłożenia kocyka.

Avatar
ndueans / 3 grudnia 2013 o 11:33
0

pójdę zobaczę, ale fotki na kolana nie rzucają .. to raczej porządkowanie ogrodu niż jego rewitalizacja itp itd... zakładma się o 1 000 zł że min 1 mln poszedł do kieszonki ...

Avatar
waldek / 3 grudnia 2013 o 08:15
0

remont byl poto zrobiony, zeby decydenci Ratusza mogli przytulic po pare groszy

Avatar
MtM / 2 grudnia 2013 o 23:09
0

Nie jestem malkolmntentem:) ale jak słysze o wydanych 13 milonach a przy stawie wisi stara pordzewiała tabliczka:"uwaga wysoki brzeg", fontanna też bije po oczach swoją brzydotą na tle odremonowanych alejek. Ciekawy pomysł to wysypanie placu zabaw kamieniami, Pewnie to do zabawy i rzucania przez dzieci, bo napewno nie ułatwi jazdy rodzicom z wózkami. nie rozumiem też idei alejek przzypominających wydeptane ścieżki w lesie, dziś nie było chlapy a buty po kostki można było ubrudzić. Wiem narzekam ale 13 milionów to sporo.

Avatar
Lublinodlat / 2 grudnia 2013 o 20:42
0

Nie widzę tam nawet 1/3 tej kwoty którą podobno zainwestowano w odnowę. Zdecydowanie się zawiodłem.

Avatar
rebeka / 2 grudnia 2013 o 19:39
0

spodziewałam się , że będą jakieś stylizowane lampy, bramy, fontanny, pomosty, kładki full wypas, ładnie jest ale za 13mln zł (!!!!!!!!!!) chyba można się było lepiej postrać...

Avatar
Artur / 29 grudnia 2013 o 15:41
0

13 milionów.... na co poszły te pieniadze, bo przeciez nie na ogród. Nawet na spacer z dzieckiem nie mozna sie tam wybrac. Alejki wysypane najtanszym grubym piachem z jakąś glina, która brudzi obuwie. Nie ma mozliwosci spaceru z wozkiem dziecięcym, bo koła zapadają się w tej glinie. O rolkach czy hulajnodze nawet nie wspominam. Nie pokuszono sie nawet o plac zabaw dla dzieciaków (w miejscu gdzie byc powinien jest jakas mala imitacja placu z minimum atrakcji). Ale ktos zadbal, zeby pomimo braku placu zabaw bylo tam bardzo niebezpiecznie. Umieszczono tam cos na kształt ściany do wspinaczki o STALOWYCH ostrych narożnikach... zgroza. Odwodnienie nowych "alejek" o ile mozna tak nazwac trochę piachu jest zrobione totalnie źle bo wiekszość wody wyplywa na trawniki i je wymywa, a alejki asfaltowe są brudne i zabłocone. Mialem nadzieje, że po odnowie bedzie to przyjemne miejsce do pospacerowania, ale niestety miasto bezmyslnie pograżyło to miejsce marnujac przy tym ogromna ilosc pieniędzy. Miałem nadzieję na mile spedzony czas, a z parku wyszedłem z kwaśną miną i ubłoconymi butami. Żenada.

13 milionów.... na co poszły te pieniadze, bo przeciez nie na ogród. Nawet na spacer z dzieckiem nie mozna sie tam wybrac. Alejki wysypane najtanszym grubym piachem z jakąś glina, która brudzi obuwie. Nie ma mozliwosci spaceru z wozkiem dziecięcym, bo koła zapadają się w tej glinie. O rolkach czy hulajnodze nawet nie wspominam. Nie pokuszono sie nawet o plac zabaw dla dzieciaków (w miejscu gdzie byc powinien jest jakas mala imitacja placu z minimum atrakcji). Ale ktos zadbal, zeby pomimo braku placu zabaw bylo tam bardzo niebezpiecznie. U... rozwiń

Avatar
master / 4 grudnia 2013 o 18:16
0

Zdjęcia zapierają dech w piersiach, doskonale ujmują cały park

Avatar
zadziwiona / 3 grudnia 2013 o 14:05
0

obserwowałam cała inwestycje od początku, nie spodziewalam się wiele - w parku albo nie było pracowników albo pojawiali się pojedyńczo. Nie wiem gdzie poszły pieniadze, ale napewno nie znajdziemy ich odzwierciedlenia w parku. Acha szukałam tych nowych drzewek, bardzo cieżko znaleźć - może sa tak małe??

Avatar
Observer / 3 grudnia 2013 o 13:50
0

Wszystko ładnie, tylko w tym co w Parku zrobili wcale nie widać tych 13 milionów... Następna rzecz jaką powinna być zrobiona po zakończeniu revamp-u to audit lubelskiego Ratusza... :)))

Avatar
Observer / 3 grudnia 2013 o 13:32
0

Dopiero co otworzyli Ogród Saski a już jest spór czy z pieskami czy bez. Ciekawe czy właściciele czworonogów chcący korzystać z Parku słyszeli o tym że zagranicą jak się wychodzi z pieskiem to zabiera się ze sobą torebkę na jego kupki. A miejsce gdzie piesek się załatwił powinno być pozostawione w takim stanie aby sam właściciel pupilka nie obawiał się rozłożenia kocyka.

Avatar
ndueans / 3 grudnia 2013 o 11:33
0

pójdę zobaczę, ale fotki na kolana nie rzucają .. to raczej porządkowanie ogrodu niż jego rewitalizacja itp itd... zakładma się o 1 000 zł że min 1 mln poszedł do kieszonki ...

Avatar
waldek / 3 grudnia 2013 o 08:15
0

remont byl poto zrobiony, zeby decydenci Ratusza mogli przytulic po pare groszy

Avatar
MtM / 2 grudnia 2013 o 23:09
0

Nie jestem malkolmntentem:) ale jak słysze o wydanych 13 milonach a przy stawie wisi stara pordzewiała tabliczka:"uwaga wysoki brzeg", fontanna też bije po oczach swoją brzydotą na tle odremonowanych alejek. Ciekawy pomysł to wysypanie placu zabaw kamieniami, Pewnie to do zabawy i rzucania przez dzieci, bo napewno nie ułatwi jazdy rodzicom z wózkami. nie rozumiem też idei alejek przzypominających wydeptane ścieżki w lesie, dziś nie było chlapy a buty po kostki można było ubrudzić. Wiem narzekam ale 13 milionów to sporo.

Avatar
Lublinodlat / 2 grudnia 2013 o 20:42
0

Nie widzę tam nawet 1/3 tej kwoty którą podobno zainwestowano w odnowę. Zdecydowanie się zawiodłem.

Avatar
rebeka / 2 grudnia 2013 o 19:39
0

spodziewałam się , że będą jakieś stylizowane lampy, bramy, fontanny, pomosty, kładki full wypas, ładnie jest ale za 13mln zł (!!!!!!!!!!) chyba można się było lepiej postrać...

Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r. 0 0

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku
Alarm 24

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku 4 10

Kupiony w hipermarkecie notebook okazał się wadliwy, ale sklep nie chce go przyjąć z powrotem, mimo że obiecuje klientom możliwość zwrotu towarów w ciągu 30 dni od zakupu. Hipermarket tłumaczy, że sprzęt jest już używany. Klient jest oburzony, ale zgodnie z prawem to sklep ma rację.

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program]
28 lipca 2018, 11:00

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program] 13 3

Pokaz filmu „Złodziejaszki” Hirokazu Koreedy nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, a potem wspólny koncert Nosowskiej i Zamilskiej na kazimierskim zamku. Tak będzie wyglądało otwarcie 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się już w następną sobotę 28 lipca.

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo
21 lipca 2018, 18:00

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo 2 0

Co Gdzie Kiedy. Duet Gabryś & Quinn wystąpi 21 lipca o godz. 18 w Muzeum Lubelskim w ramach cyklu Muzyka na lubelskim Zamku.

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych 2 1

Cztery osoby, w tym prezes i dyrektorzy jednej ze spółek, zostali zatrzymani przez prokuratorów z Zamościa. Śledczy podejrzewają ich o wyłudzenia podatku VAT.

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie 130 52

W czwartek zalano betonem studnię odkrytą przed Bramą Krakowską podczas przebudowy nawierzchni. Ratusz planował stworzenie w tym miejscu „okna czasu”, przez które można by zajrzeć do wnętrza. Ale takiej atrakcji jednak tu nie będzie. – Udostępnienie studni okazało się niemożliwe – oznajmił Urząd Miasta.

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
21 lipca 2018, 12:00

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 3 1

Co Gdzie Kiedy. Inna Fundacja - IFKA zaprasza do udziału w projekcje NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, w ramach którego organizowane będą spacery prowadzone w języku polskim oraz migowym. Na początek spacery z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 22 0

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 58 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 5

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 2 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 10

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 7 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!