Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

25 kwietnia 2019 r.
20:35

Ogromne emocje w sejmiku. Radni PiS i PSL przeciwko "ideologii LGBT"

0 48 A A

Sejmik województwa lubelskiego zaprotestował w sprawie „wprowadzania ideologii LGBT” do wspólnot samorządowych. Projekt PiS poparli także radni PSL

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Pewne było, że dyskusja nad dokumentem wywoła ogromne emocje. Na obrady przyszli m.in. przedstawiciele stowarzyszenia Marsz Równości (na zdjęciu).

– Zawiera on kłamstwa, manipulacje i szczuje na osoby LGBT. Nie ma czegoś takiego, jak ideologia LGBT. To ludzie, którzy tu mieszkają, pracują i płacą podatki – tłumaczyła Alicja Sienkiewicz.

Treść stanowiska krytykowali też niektórzy radni. Jacek Bury z Koalicji Obywatelskiej stwierdził, że sejmik nie powinien zajmować się sprawami światopoglądowymi i na znak protestu wyszedł z sali. Jego klubowy kolega Krzysztof Komorski stwierdził, że „treść nie ma wartości merytorycznej”, a Bożena Lisowska (KO), że to „ewidentne łamanie praw człowieka”.

– Mam wrażenie, że mówimy zupełnie o różnych projektach – odpowiedział jej Przemysław Litwiniuk z PSL. – Nie widzę ani jednego zdania, które godziłoby w ludzką godność. Widzimy potrzebę akceptacji i ochrony godności, ale nie widzimy potrzeby chronienia prawa do afirmacji określonych zachowań czy postaw.

Szef klubu ludowców Marek Kos odniósł się do jednej z autorek apelu - posłanki PiS Elżbiety Kruk, która ubiega się o mandat euodeputowanej. – Ja panią poseł oceniałem dużo wyżej. Wjechać do europarlamentu na walce ze środowiskiem LGBT to trochę mało – skomentował.

Radni PiS przekonywali do swoich racji. – W tym stanowisku nie ma ani jednego słowa, które by w odniesieniu do jakiejkolwiek osoby poniżała jej godność czy miała kogoś urazić – zapewniał Mieczysław Ryba (PiS).

– Widzimy was, dostrzegamy wasze człowieczeństwo i naprawdę nie trzeba pisać na kartkach – zwracała się do członków Marszu Równości Barbara Barszczewska (PiS). – Sami alienujecie się od społeczeństwa demonstrując swoją inność, a my tego nie chcemy. My chcemy integracji, żeby wszyscy byli ludźmi i nie afiszowali się ze swoją innością.

Stanowisko zostało przyjęte 24 głosami. „ZA” głosowali wszyscy obecni na sali radni PiS i PSL. Trzy osoby były przeciwko, a cztery nie oddały głosu.

e-Wydanie

Komentarze 48

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
bączek / 26 kwietnia 2019 o 08:14
+13
Bądźcie zatem ludźmi i nie indoktrynujcie innych swoimi mądrościami, nie pchajcie się z nimi w życie innych ludzi. Bądź sobie kim chcesz ale nie paraduj żądając jakiegoś specjalnego traktowania. Po prosty żyj i pozwól żyć.
Avatar
Gość / 26 kwietnia 2019 o 09:55
+9
Transwestyci , biseksualisci, geje itp. jak najdalej od dzieci.
Avatar
liberalny wyborca / 25 kwietnia 2019 o 20:52
+9
Koalicja "Europejska" z PSL w środku.... Taaaaaa......
Avatar
natematpl / 25 kwietnia 2019 o 22:55
+8
....w której grupie zawodowej występuje najwięcej przypadków ...pedofilii?
  "dane statystyczne Ministerstwa Sprawiedliwości - najczęściej to osoby bez żadnego wyuczonego zawodu. Głównie murarze, ślusarze i rolnicy." - opublikowano na stronach Senatu RP
Avatar
Bayer Full koncertowo zaorał PSL :) / 25 kwietnia 2019 o 22:52
+8
 "Nie wyobrażam sobie głosować na LGBT i lewicę"
Avatar
HIPOKRYZJA LEVEL MAX / 25 kwietnia 2019 o 22:44
+7
HETMAN? PSL? Przecież oni są razem z KE! Nawet plakaty wyborcze Hetmana są z KE  - a tam lubią aborcjonistów i lGBT.
Avatar
Dariusz / 26 kwietnia 2019 o 09:48
+6
Gdyby nie było to ideologią,to ci ludzie mieliby transparenty ręcznie zrobione przez siebie,a oni mają identyczne - wykonane przez organizację kierującą się ideologią neomarksistowską, robiącą rewolucję obyczajową w ramach Unii Europejskiej.
Avatar
Ateista / 26 kwietnia 2019 o 07:28
+6
Nareszcie dobra wiadomość. Dla mnie LGBT to psychiczna choroba i dewiacja.
Avatar
Gość / 26 kwietnia 2019 o 02:03
+6
I bardzo dobrze się stało - miasto Lublin obronione przed LGBTQ+. ''Nie ma czegoś takiego, jak ideologia LGBT. To ludzie, którzy tu mieszkają, pracują i płacą podatki – tłumaczyła Alicja Sienkiewicz" - pozwoliłem sobie to zacytować bo mnie to zaintrygowało. Jak nie ma czegoś takiego jak ideologia LGBTQ+? To niby co to jest?, z kosmosu się to nie wzięło, ktoś to wymyślił, ktoś to promuje i nie wiadomo skąd jest to finansowane. Ile jest w Lublinie ludzi płacących podatki, pracujących i mieszkających o kategoriach mieszczących się w LGBTQ+? Może raptem garstka na cały Lublin, 1-2% to wszystko. Owszem widziałem na własne oczy lesbijki nie raz, gejów szczęśliwie w tym mieście nie ale nad morzem tak i powiem w ten sposób - są tacy to niech se będą ale te marsze równości to usilne zmuszanie ludzi do akceptacji odmienności seksualnej za wszelką cenę jest przejawem dziecinności, jest żałosne, dawniej kiedy nie było tego typu marszy ludzie wiedzieli, że osoby o odmiennych orientacjach są w społeczeństwie i jakoś nikt tego nie manifestował i nie robił z tego halo, żyli, robili zakupy ale nie obnosili się ze swoją seksualnością, to lewica robi z nich "atrakcje" i ten tęczowy cyrk tylko dla nich, powinna się lewica za to wstydzić. To samo robią z feminizmem, że niby siła kobiet, niezależność i tak dalej - tyle, że feministki same nie wiedzą o co walczą, a właśnie o co? o to, żeby zamienić się rolami - iść na wojny? opróżniać szamba? przesuwać kontenery ze śmieciami mpo? Takie równouprawnienie, no co? żadna praca nie hańbi. Feministki chcą udowodnić, że są jak faceci to niech się nie dziwią jak większość z nich jest singielkami, to wynika z ich nieustępliwego i apodyktycznego charakteru - dominować, zarządzać, decydować, tylko kariera, samorealizacja, byle z dala od domu i rodziny, bo gospodyni domowa to straszne średniowiecze i niewola, trzeba się rozwijać stale poszerzać horyzonty, a dzieci? po co, najlepiej usunąć ciążę i dalej bez moralnych wyrzutów żyć, imprezować, bawić się i mieć w nosie rodzinę czuć to wyzwolenie, tą dzikość, by się od tego wyrwać jak najdalej, od obowiązków, odpowiedzialności to kuszące wszystko prawda? Lewicowo-liberalne myślenie robi krzywdę kobietom i nawet tym osobom LGBTQ+. Im więcej będzie manifestowania LGBTQ+ tym ludzie większą nienawiść będą żywili do tego. Z kolei dziewczyny/kobiety powinny przestać natychmiast słuchać feministek - te obrzydliwe baby zepsują im relacje z chłopakami tworząc z nich wrogów kobiet. Już obecnie mamy kryzys, że się młodzi faceci nie żenią - to główna zasługa feministycznego myślenia - jak mają się młodzi faceci żenić jak nie będą widzieli w swoich partnerkach materiału na matki i żony? Kobiety karierowiczki, imprezowiczki nie będą trzymać się domu - będą od niego z dala jak tylko się da. A jeszcze jedna kwestia - jeśli kobiety będą w pełni samodzielne, niezależne, zaradne to po co w takim razie facet? może jako zabawka erotyczna? No tego to jeszcze nie było. Ale z tym równouprawnieniem jedna rzecz byłaby dobra - jakby to dziewczyny oświadczały się chłopakom - to już byłoby coś pięknego, panowie już nie mieliby stresu, w końcu to panie zabiegałyby o swoich wybranków, podoba się zamiana ról? Tak średnio coś czuję. Jak chcemy by wszystko było jak potrzeba w przyrodzie to dostrzeżmy podstawowe fakty: Związek małżeński to związek mężczyzny i kobiety. Rodzice to matka i ojciec oraz przynajmniej dwójka dzieci( jedno też ok. ale później będzie mu smutno, lepiej dwójka). Pozwólmy mężczyznom czuć się mężczyznami, eksponowanie męskości to naturalny objaw, który przejawia się odwagą, męstwem, przedsiębiorczością, obmyślaniem strategii i logicznym myśleniem - taki mężczyzna być powinien plus trochę humoru, nieco charyzmy i jest ok. Kobietom pozwólmy czuć się kobietami - bycie gospodynią domu to żaden wstyd a powód do dumy, czynności jak przyrządzanie posiłku, gotowanie, pranie, prasowanie - to kobiece czynności, nic nadzwyczajnego i żeby robić z tego tytułu łaskę, bycie matką i dzielne sprostanie temu zadaniu to także powód do dumy, dziecko podrośnie to ojciec pomoże w wychowywaniu, małym dzieckiem zajmuje się matka, gdyż ma więcej cierpliwości. Mężczyzna może pomóc np. w sprzątaniu i wykonaniu obowiązków domowych bardziej skomplikowanych ale jego podstawową domeną jest ochrona rodziny i zapewnienie jej przyzwoitego statusu materialnego, co nie znaczy, że kobieta nie może mieć kariery zawodowej, jednak nie może być ona ponad dom i rodzinę.
I bardzo dobrze się stało - miasto Lublin obronione przed LGBTQ+. ''Nie ma czegoś takiego, jak ideologia LGBT. To ludzie, którzy tu mieszkają, pracują i płacą podatki – tłumaczyła Alicja Sienkiewicz" - pozwoliłem sobie to zacytować bo mnie to zaintrygowało. Jak nie ma czegoś takiego jak ideologia LGBTQ+? To niby co to jest?, z kosmosu się to nie wzięło, ktoś to wymyślił, ktoś to promuje i nie wiadomo skąd jest to finansowane. Ile jest w Lublinie ludzi płacących podatki, pracujących i mieszkających o kategoriach mieszczących się w LGBTQ+... rozwiń
Avatar
napisane w piśmie / 25 kwietnia 2019 o 22:47
+6
"zapałali nawzajem żądzą ku sobie,... uprawiając bezwstyd i na samych sobie ponosząc zapłatę należną za zboczenie. "
Avatar
Chełm / 28 kwietnia 2019 o 20:04
-2
wstyd mi za naszych radnych Nie wybraliśmy Was abyście dyskryminowali naszych mieszkańców LGBT !!!!! Radnym przyda się lekcja tolerancji
Avatar
K / 28 kwietnia 2019 o 18:08
-3
Zacznę od końca. Wyzywa, to się tu zwykle właśnie "lewaków", a czynią to zwolennicy "tradycyjnego modelu rodziny", kleru, PiS-u itp. Przeciwnicy LGBT, homoseksualizmu, rowezrystów, ekologów i Bóg wie, kogo jeszcze. Z całej reszty Twojej wypowiedzi faktycznie szowninizm aż bije po oczach. Umieściłeś kobiety w społeczeństwie typowo po niemiecku (KKK) i dorabiasz do tego ideologię. Piszesz też: "to, ze sie rozwinal patriarchat swiadczy o tym, ze tylko patriarchat moze zapewniec trwaly rozwoj cywilizacji". Niestety - rozwinął się, bo mężczyźni traktowali kobiety, jak podludzi i przez wieki nie chcieli im przyznać żadnych praw poza usługowymi wobec facetów.
  Warto tu jeszcze dodać, a wręcz podkreślić, bardzo aktywny po dziś dzień wkład Kościoła Katolickiego w utrwalanie owego patriarchatu.
  Warto tu jeszcze dodać, a wręcz podkreślić, bardzo aktywny po dziś dzień wkład Kościoła Katolickiego w utrwalanie owego patriarchatu. rozwiń
Avatar
Jolka / 27 kwietnia 2019 o 22:56
0
KE to partie od sasa do lasa. Niby dla każdego, a tak naprawde służy tylko PO. Mam dylemat, czy zagłosować na PSL. I to nie z powodu niepoparcia LGBT, ale sojusz ze skompromitowaną Platformą.
Avatar
K / 27 kwietnia 2019 o 08:53
0
Do "K ": nikt nie odbiera kobietom zadnych praw w Polsce (chyba, ze to lesba, ktora chce miec dzieci albo mordzerczyni chcaca aborcji na zyczenie i traktujaca ja jak forme antykoncepcji); kobiety w Polsce maja nie tylko prawa ale tez liczne przywileje, w niektorych sprawach sa wrecz faworyzowane co jest zlym trendem z zepsutego LGBT i feminazizmem Zachodu. W policji jest ich pelno chociaz stanowia wieksze zagrozenie niz pozytek dla bezpieczenstwa publicznego, wiekszosc pierdzacych w stoleczki w urzedach i biurach to paniusie siedzace na fejsie i plotkujace o "ciachach" i podkladajace psiapsiolom swienie, mozecie sie swobodnie pusdzcac ile wlezie bo piguly sa ogolnodostepne.. Takze jaka nierownosc? PS: nie ma zadnych naukowych dowodow na tyo, ze matriarchalne spoleczenstwo byloby lepiej rozwiniete - wrecz przeciwnie to, ze sie rozwinal patriarchat swiadczy o tym, ze tylko patriarchat moze zapewniec trwaly rozwoj cywilizacji. Teraz mozesz mnie zwyzywac (jak to lewactwo ma w swoim zwyczaju) od mizoginow, szowinistow, bomofobow, faszystow, ciemniakow, nieudaczkow itd itd.
Zacznę od końca. Wyzywa, to się tu zwykle właśnie "lewaków", a czynią to zwolennicy "tradycyjnego modelu rodziny", kleru, PiS-u itp. Przeciwnicy LGBT, homoseksualizmu, rowezrystów, ekologów i Bóg wie, kogo jeszcze. Z całej reszty Twojej wypowiedzi faktycznie szowninizm aż bije po oczach. Umieściłeś kobiety w społeczeństwie typowo po niemiecku (KKK) i dorabiasz do tego ideologię. Piszesz też: "to, ze sie rozwinal patriarchat swiadczy o tym, ze tylko patriarchat moze zapewniec trwaly rozwoj cywilizacji". Niestety - rozwinął się, bo mężczyźni traktowali kobiety, jak podludzi i przez wieki nie chcieli im przyznać żadnych praw poza usługowymi wobec facetów.
Zacznę od końca. Wyzywa, to się tu zwykle właśnie "lewaków", a czynią to zwolennicy "tradycyjnego modelu rodziny", kleru, PiS-u itp. Przeciwnicy LGBT, homoseksualizmu, rowezrystów, ekologów i Bóg wie, kogo jeszcze. Z całej reszty Twojej wypowiedzi faktycznie szowninizm aż bije po oczach. Umieściłeś kobiety w społeczeństwie typowo po niemiecku (KKK) i dorabiasz do tego ideologię. Piszesz też: "to, ze sie rozwinal patriarchat swiadczy o tym, ze tylko patriarchat moze zapewniec trwaly rozwoj cywilizacji&q... rozwiń
Avatar
Rysa / 26 kwietnia 2019 o 16:20
-1
Feminizm to szokujący pogląd, że kobieta jest człowiekiem, w dodatku równym innemu człowiekowi - mężczyźnie. Nigdy nie mogłam(em) zrozumieć jak można nie być feministką i feministą. Feminizm to po prostu normalność. To dotaczy wszystkich innych ludzi.
Avatar
Gość / 26 kwietnia 2019 o 15:26
+2
Z Ewangelii wiemy, że Jezus nie miał żony, tylko dwóch ulubionych uczniów i głosił miłość, nawet do nieprzyjaciół, ciekawe jak zostałby dzisiaj potraktowany przez polskich wyznawców...
Avatar
szowinista / 26 kwietnia 2019 o 11:55
0
Do "K ": nikt nie odbiera kobietom zadnych praw w Polsce (chyba, ze to lesba, ktora chce miec dzieci albo mordzerczyni chcaca aborcji na zyczenie i traktujaca ja jak forme antykoncepcji); kobiety w Polsce maja nie tylko prawa ale tez liczne przywileje, w niektorych sprawach sa wrecz faworyzowane co jest zlym trendem z zepsutego LGBT i feminazizmem Zachodu. W policji jest ich pelno chociaz stanowia wieksze zagrozenie niz pozytek dla bezpieczenstwa publicznego, wiekszosc pierdzacych w stoleczki w urzedach i biurach to paniusie siedzace na fejsie i plotkujace o "ciachach" i podkladajace psiapsiolom swienie, mozecie sie swobodnie pusdzcac ile wlezie bo piguly sa ogolnodostepne.. Takze jaka nierownosc? PS: nie ma zadnych naukowych dowodow na tyo, ze matriarchalne spoleczenstwo byloby lepiej rozwiniete - wrecz przeciwnie to, ze sie rozwinal patriarchat swiadczy o tym, ze tylko patriarchat moze zapewniec trwaly rozwoj cywilizacji. Teraz mozesz mnie zwyzywac (jak to lewactwo ma w swoim zwyczaju) od mizoginow, szowinistow, bomofobow, faszystow, ciemniakow, nieudaczkow itd itd.
Do "K ": nikt nie odbiera kobietom zadnych praw w Polsce (chyba, ze to lesba, ktora chce miec dzieci albo mordzerczyni chcaca aborcji na zyczenie i traktujaca ja jak forme antykoncepcji); kobiety w Polsce maja nie tylko prawa ale tez liczne przywileje, w niektorych sprawach sa wrecz faworyzowane co jest zlym trendem z zepsutego LGBT i feminazizmem Zachodu. W policji jest ich pelno chociaz stanowia wieksze zagrozenie niz pozytek dla bezpieczenstwa publicznego, wiekszosc pierdzacych w stoleczki w urzedach i biurach to paniusie siedza... rozwiń
Avatar
K / 26 kwietnia 2019 o 11:22
+5
Nareszcie dobra wiadomość. Dla mnie LGBT to psychiczna choroba i dewiacja.
Na szczęście Twoje zdanie nie ma znaczenia.
Avatar
K / 26 kwietnia 2019 o 11:21
-2
I bardzo dobrze się stało - miasto Lublin obronione przed LGBTQ+. (...)  Rodzice to matka i ojciec oraz przynajmniej dwójka dzieci( jedno też ok. ale później będzie mu smutno, lepiej dwójka). Pozwólmy mężczyznom czuć się mężczyznami, eksponowanie męskości to naturalny objaw, który przejawia się odwagą, męstwem, przedsiębiorczością, obmyślaniem strategii i logicznym myśleniem - taki mężczyzna być powinien plus trochę humoru, nieco charyzmy i jest ok. Kobietom pozwólmy czuć się kobietami - bycie gospodynią domu to żaden wstyd a powód do dumy, czynności jak przyrządzanie posiłku, gotowanie, pranie, prasowanie - to kobiece czynności, nic nadzwyczajnego i żeby robić z tego tytułu łaskę, bycie matką i dzielne sprostanie temu zadaniu to także powód do dumy, dziecko podrośnie to ojciec pomoże w wychowywaniu, małym dzieckiem zajmuje się matka, gdyż ma więcej cierpliwości. Mężczyzna może pomóc np. w sprzątaniu i wykonaniu obowiązków domowych bardziej skomplikowanych ale jego podstawową domeną jest ochrona rodziny i zapewnienie jej przyzwoitego statusu materialnego, co nie znaczy, że kobieta nie może mieć kariery zawodowej, jednak nie może być ona ponad dom i rodzinę.
Opisałeś się dużo, ale ja to skomentuję jednym zdaniem: mamy XXI wiek i takie podejście jest nie tylko anachronizmem, ale wręcz nie przystaje do obecnyzh standardów de facto odbierając kobiecie wiele praw i klasyfikując ją niżej od mężczyzny. A to znaczy, że jednak kwestie równości płci trzeba rozpowszechniać, bo wciąż są obywatele o patriarchalnym podejściu.
Opisałeś się dużo, ale ja to skomentuję jednym zdaniem: mamy XXI wiek i takie podejście jest nie tylko anachronizmem, ale wręcz nie przystaje do obecnyzh standardów de facto odbierając kobiecie wiele praw i klasyfikując ją niżej od mężczyzny. A to znaczy, że jednak kwestie równości płci trzeba rozpowszechniać, bo wciąż są obywatele o patriarchalnym podejściu. rozwiń
Avatar
K / 26 kwietnia 2019 o 11:15
-2
"Nie wyobrażam sobie głosować na LGBT i lewicę. PSL straciło szansę bycia centroprawicą taką jak za Witosa.Partia której hymnem jest Rota idzie razem z aborcjonistami, lewakami..." -Sławomir Świerzyński,lider zespołu Bayer Full, były jużdziałaczstruktur PSL-u.
 No tak, faktycznie - to przykład człowieka, który pcha świat do przodu. Autorytet z wiejskiej remizy.
Zobacz wszystkie komentarze 48

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Opera w parku i nowe wystawy. Noc Muzeów w Puławach [ZDJĘCIA]
galeria

Opera w parku i nowe wystawy. Noc Muzeów w Puławach [ZDJĘCIA] 0 1

Sobotni wieczór wielu mieszkańców Puław spędziło w parku, gdzie za złotówkę można było zwiedzić Świątynię Sybilli, czy Pałac Czartoryskich, a także obejrzeć operę "Walka Tankreda z Kloryndą" w wykonaniu aktorów Teatru Muzycznego w Lublinie.

Podaliśmy tlen przeciwnikowi, czyli opinie po meczu Chełmianka - Motor

Podaliśmy tlen przeciwnikowi, czyli opinie po meczu Chełmianka - Motor 0 0

Motor pokonał w sobotę na wyjeździe Chełmiankę 3:1. Jak spotkanie oceniają trenerzy obu ekip?

Łowcy burz nagrali tornado. Trąba powietrzna uszkodziła kilkanaście domów
Stany Zjednoczone
film

Łowcy burz nagrali tornado. Trąba powietrzna uszkodziła kilkanaście domów 0 2

McCook, Nebraska, USA. Łowcy burz nagrali tornado w amerykańskim stanie Nebraska. O możliwości pojawienia się tornada ostrzegały służby meteorologiczne.

BMW uderzyło w latarnię. Nikomu nic sie nie stało

BMW uderzyło w latarnię. Nikomu nic sie nie stało 0 1

Do kolizji doszło dzisiaj ok. godz. 10 na al. Gen. Andersa w Lublinie, na wysokości sklepu Carrefour. Osoba kierująca BMW zjechała na pas zieleni i uderzyła przodem w słup oświetleniowy.

Coraz mniej czasu na pomoc 13-latkowi. "Jeśli się nie uda, to Kacper nie przeżyje"
APEL O POMOC

Coraz mniej czasu na pomoc 13-latkowi. "Jeśli się nie uda, to Kacper nie przeżyje" 76 11

Pisarze, malarze, muzycy, ludzie kultury, samorządowcy – jednym słowem znani i lubiani. Dziesiątki ludzi dobrej woli walczą o życie 13-lateniego Kacpra Drzazgi ze Świdnika. Pomóc możesz i Ty!

Niedziela ciepła i burzowa. Kolejne dni wciąż z deszczem
film

Niedziela ciepła i burzowa. Kolejne dni wciąż z deszczem 0 0

W niedzielę w całym kraju będą pojawiały się przelotne opady deszczu oraz burze.

Monster Truck Show w Puławach. W programie m.in. przejazd przez ścianę ognia
22 maja 2019, 18:00

Monster Truck Show w Puławach. W programie m.in. przejazd przez ścianę ognia 1 4

Już 22 maja w Puławach wystąpią najlepsi europejscy kaskaderzy podczas Monster Truck Show. W programie elementy pirotechniczne, świetlne i muzyczne. Start o godz. 18 przy na parkingach przy ul. Słowackiego.

Czy Jagiełło jadł gruszki w Kraśniku?

Czy Jagiełło jadł gruszki w Kraśniku? 1 5

Królowa Jadwiga lubiła poziomki i jabłka. Król Władysław Jagiełło jabłek nie lubił, uwielbiał za to gruszki. Oboje lubili śliwki. Owoce w kuchni mają w naszym regionie specjalnie miejsce. Jabłka lubelskie robią furorę w Polsce, w restauracjach znów pojawiają się pierogi ze śliwkami, naleśniki z jabłkami i cynamonem, a słynna kraśnicka szarytka w marynacie stoi w słojach w warszawskich restauracjach.

Trwa remont strażackiej remizy. Rozebrany został już stary dach

Trwa remont strażackiej remizy. Rozebrany został już stary dach 5 8

Trwają prace remontowe strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Wąwolnicy, która pełni jednocześnie funkcję wiejskiej świetlicy. Rozebrany został już stary dach, który wkrótce zastąpi nowe poszycie.

Victoria Żmudź – Powiślak Końskowola 2:1. Siódmy mecz bez porażki

Victoria Żmudź – Powiślak Końskowola 2:1. Siódmy mecz bez porażki 0 0

Dobrej formy zespołu ze Żmudzi ciąg dalszy. W sobotę Victoria zanotowała trzecie zwycięstwo z rzędu. Tym razem z Powiślakiem Końskowola (2:1). Co więcej, drużyna Piotra Molińskiego nie przegrała już od siedmiu kolejek

Odmłodzona Stal Kraśnik minimalnie gorsza od Podhala Nowy Targ

Odmłodzona Stal Kraśnik minimalnie gorsza od Podhala Nowy Targ 0 3

W końcówce sezonu Stal Kraśnik nie musi się martwić o utrzymanie, dlatego koncentruje się na zbieraniu punktów w klasyfikacji Pro Junior System. W sobotę niebiesko-żółci w podstawowym składzie wystawili aż siedmiu młodzieżowców. Mimo to powalczyli z liderem tabeli i przegrali w Nowym Targu „tylko” 0:1.

Noc Muzeów 2019: Nocne zwiedzanie i oglądanie w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Noc Muzeów 2019: Nocne zwiedzanie i oglądanie w Lublinie [zdjęcia] 0 1

Tradycja nocnego zwiedzania muzealnych zakamarków przyszła z Berlina. To tam w 1997 roku odbyła się pierwsza Noc Muzeów. Dziś to impreza, w której żadnym szanującym się muzeom i galeriom sztuki nie wypada nie brać udziału.

Kłos Chełm – Lublinianka 2:0. Walczyli o każde źdźbło trawy

Kłos Chełm – Lublinianka 2:0. Walczyli o każde źdźbło trawy 0 2

Kłos Chełm znowu złapał formę. Piłkarze Roberta Tarnowskiego nie pozwolili na wiele Lubliniance i pokonali wyżej notowanego rywala 2:0