Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

25 kwietnia 2019 r.
6:38

Dziś Sejmik Województwa Lubelskiego opowie się przeciwko „wprowadzaniu ideologii LGBT do wspólnot samorządowych”

0 60 A A
Stanowisko w sprawie LGBT przedstawili: Michał Mulawa, Elżbieta Kruk, prof. Mieczysław Ryba i Leszek Kowalczyk, szef klubu PiS
Stanowisko w sprawie LGBT przedstawili: Michał Mulawa, Elżbieta Kruk, prof. Mieczysław Ryba i Leszek Kowalczyk, szef klubu PiS (fot. Krzysztof Mazur)

Przeciwko „wprowadzaniu ideologii LGBT do wspólnot samorządowych” opowiedzą się dziś radni wojewódzcy. To pewne, bo większość w sejmiku ma PiS. – Mamy do czynienia z przedwyborczą krucjatą tej partii przeciwko zwykłym ludziom, którzy chcą normalnie żyć – ocenia organizator Marszu Równości.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Sejmik Województwa Lubelskiego wyraża sprzeciw wobec pojawiających się w sferze publicznej działań zorientowanych na promowanie ideologii ruchów LGBT, której cele naruszają podstawowe prawa i wolności, gwarantowane w aktach prawa międzynarodowego, kwestionują wartości chronione w polskiej Konstytucji, a także ingerują w autonomię wspólnot religijnych – czytamy w projekcie stanowiska.

Dalej jest mowa m.in. o obronie szkół przed „rozprzestrzeniającą się ideologią sprzeczną z chrześcijańskimi wartościami”, czy braku zgody na wprowadzanie do nich elementów wychowania seksualnego według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Jest też deklaracja, że sejmik pozostanie wierny tradycji narodowej i państwowej.

– Jestem dumny, że projekt takiego stanowiska pojawi się na sejmiku województwa – mówi jego przewodniczący Michał Mulawa.

Autorami dokumentu są wiceprzewodniczący sejmiku Mieczysław Ryba oraz posłanka Elżbieta Kruk – oboje związani z PiS.

– Widzimy, że przestrzeń naszego życia państwowego stała się przestrzenią dla prób zrewolucjonizowania najbardziej elementarnych relacji społecznych funkcjonujących w naszej kulturze. Mamy do czynienia z pewną propagandą, próbą wprowadzenia rewolucji seksualnej, która miałaby zmienić to, co w naszej tradycji i porządku natury stanowi fundament państwa, narodu i tego, co zwiemy klasyczną etyką – przekonuje radny Ryba, który LGBT uważa za „niezwykle groźną ideologię”.

– Ta kwestia w niektórych środowiskach, nawet konserwatywnych, jest trochę lekceważona. A niesie za sobą ogromne niebezpieczeństwo – dodaje posłanka Kruk. – Pod płaszczykiem równouprawnienia wprowadzane jest uprzywilejowanie środowisk LGBT, czyli grupujących lesbijki, gejów, biseksualistów i transseksualistów, co lepiej można przetłumaczyć na język polski jako „zmiennopłciowych”.

Stanowisko nie ma wielkiej mocy prawnej, ale jeśli zostanie przyjęte, trafi do wszystkich samorządów w województwie lubelskim. To, że zostanie przyjęte nie ulega wątpliwości, bo PiS w sejmiku ma samodzielną większość. A wiele wskazuje, że projekt poprze przynajmniej część radnych opozycji.

– Uważam, że trzeba go dopracować, skorygować niektóre rzeczy i wyjaśnić, co autorzy mają na myśli. Na pewno będzie dyskutowany i ja jestem w stanie go poprzeć, bo mam w tej kwestii podobny światopogląd – mówi nam Marek Kos, szef klubu Polskiego Stronnictwa Ludowego w sejmiku. – Ale w tym przypadku nie będzie dyscypliny klubowej, każdy z naszych radnych zagłosuje zgodnie z własnym sumieniem.

Inne zdanie w tej kwestii prezentuje Jacek Bury, radny Koalicji Obywatelskiej. – Uważam, że sejmik powinien zajmować się poprawą sytuacji gospodarczej regionu i jego mieszkańców, a nie sprawami światopoglądowymi. O tych niech decydują posłowie w Warszawie, którzy mogą zmieniać prawo. Ja nie jestem zwolennikiem wyciągania takich tematów w obliczu zbliżających się wyborów, aby nakręcić spiralę emocji potrzebnych do osiągnięcia wyniku wyborczego – mówi Bury. Jak zamierza więc głosować? – Albo się wstrzymam, albo będę przeciwny – zapowiada.

Zdaniem organizatora ubiegłorocznego Marszu Równości Bartosza Staszewskiego, aktywność radnych PiS ma podłoże polityczne. – To stanowisko to propaganda bez żadnej wartości prawnej i merytorycznej. Szkoły nadal będą mogły przeprowadzać warsztaty antydyskryminacyjne, w miastach nadal będą odbywać się marsze równości – komentuje Staszewski. – Moim zdaniem radni PiS rozpoczęli przedwyborczą krucjatę przeciw osobom LGBT. A za tym skrótem kryją się zwykli ludzie, którzy mieszkają w tym województwie i chcą normalnie żyć.

Co oznacza LGBT

LGBT (z ang. Lesbian, Gay, Bisexual, Transgender) – skrótowiec odnoszący się do lesbijek, gejów, osób biseksualnych oraz osób transpłciowych. Terminem tym określa się ogół osób, które tworzą mniejszości o odmiennej od heteroseksualnej orientacji seksualnej oraz osób o tożsamości płciowej niezgodnej z płcią biologiczną.

Sonda: Co sądzisz o stanowisku przeciwko „wprowadzaniu ideologii LGBT do wspólnot samorządowych”?

Liczba głosów: 294
62.59%
Jest niepotrzebne
37.41%
Jest potrzebne
Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 60

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Anka / 25 kwietnia 2019 r. o 07:55
+16
Ej, a może zajęlibyście się zdychająca służbą zdrowia, reformą szkolnictwa, naprawą dróg, budową ścieżek rowerowych, podjazdami dla niepełnosprawnych, rozpieprzoną koleją, brakiem parkingów lub przywróceniem autobusów? A nie p***cie o sprawach, które nikogo - poza skretyniałymi politykami - nie obchodzą
Avatar
małorolny chop / 25 kwietnia 2019 r. o 06:55
+16
Czy Sejmik - nie ma nic lepszego do roboty ? Ideologii LGBT - nie popiera a ideologię PiS - to wdraża ?
Avatar
Pijany powietrzem / 25 kwietnia 2019 r. o 07:00
+15
Dziwię się pani "coś tam, coś tam" .. Przecież LGBT to znaczy Litra Gorzały Będę Trąbić oraz Lubelska Grupa Barowo - Turystyczna. W końcu kto nie lubi Lubi Golnąć Bimbru Tradycyjnego, nie ? Wiecie ludzie, tu nawet nie chodzi o poglądy czy opinie odnośnie gejów czy rowerów.. więc pamiętajcie zamiast hejtu lepiej Lejcie Gorzały - Bez Tłumaczeń !
Avatar
Coś tam cos tam / 25 kwietnia 2019 r. o 07:04
+14
Lubie Gorzałe, Bimber Też
Avatar
Mulawa weź się za robotę! / 25 kwietnia 2019 r. o 07:23
+13
Mulawa startuje wyborach jesiennych i wszędzie się pcha, robi kampanie sobie, niech się weznie za robotę bo w końcu jest opłacany z naszych podatków !
Avatar
S / 25 kwietnia 2019 r. o 07:53
+12
Putinowskie ustawy. Gratulacje PIS. Gdzie my żyjemy? Co następne? Zakaz promowania teorii ewolucji?
Avatar
konstytucjonalista / 25 kwietnia 2019 r. o 08:17
+11
Konstytucja RP, Art. 32. 1. Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne.2. Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny. Ale kogo to obchodzi.
Avatar
znaffca obyczajow... / 25 kwietnia 2019 r. o 12:06
+10
...biorąc pod uwagę fakt, że w tych grach i zabawach uczestniczy pani poseł Kruk wyrażam nadzieję, iż zabezpieczono odpowiednią ilość nie tylko zwyklej wódki, ale tez trunków z tzw. wyższej półki.
Avatar
Gość / 25 kwietnia 2019 r. o 10:31
+10
Pani coś tam, coś tam została cenzorką obyczajów!
Avatar
radek / 25 kwietnia 2019 r. o 10:23
+10
Ciemnogród. Niech się zajmą czymś pożytecznym, a nie zaglądaniem ludziom do łóżka.
Avatar
dyzio / 25 kwietnia 2019 r. o 19:14
-1
Coś tam, coś tam Krukowej przyszło do głowy ? Gwiazda lubelskiej polityki.... ręce opadają !
Avatar
Gość / 25 kwietnia 2019 r. o 16:15
-1
Duża wóda dla Ciebie Ela, za twe Zasługi wiekopomne dla Lublina i okolic. Pośmiertny pomnik, na obelisk tudzież kopiec gwarantowany.
Avatar
niepatriota / 25 kwietnia 2019 r. o 13:34
+6
Mogą też uchwalić, że Ziemia jest płaska i tak to nic nie zmieni. Jesteśmy jednym z najbiedniejszych regionów w UE i nikt się nami nie będzie przejmował. Palenie książek, kukły Judasza czy straszenie "ideologią gender" (ta ideologia istnieje tylko w chorych głowach części polskiego kleru i części nawiedzonych pisowców) w Europie wywoła co najwyżej zniesmaczenie lub politowanie.
Avatar
K / 25 kwietnia 2019 r. o 13:14
+2
Bo każdy ksiądz jest pedofilem.
Nie każdy, ale lepiej nie ryzykować... ;-)
Avatar
Hjjhjhhn / 25 kwietnia 2019 r. o 13:14
-2
Bo każdy ksiądz jest pedofilem.
Avatar
Racja / 25 kwietnia 2019 r. o 13:04
+1
Nie dla biseksualistów, transwestytów wśród dzieci !!!
 Tak jest! I pogonic jeszcze tych pedofilów w czarnych sukienkach! 
Avatar
matematyk / 25 kwietnia 2019 r. o 12:21
+5
Hahahaha, Monty Python. Stowarzyszenie Stawiania Jednych Rzeczy na Innych Rzeczach. Czy istnieje granica żenady? Załóżmy, że istnieje i nazywa się g. Ale wtedy PIS > g. Czyli nie istnieje granica żenady.
Avatar
Waldek / 25 kwietnia 2019 r. o 12:14
-1
Tęczowy psl
Avatar
znaffca obyczajow... / 25 kwietnia 2019 r. o 12:06
+10
...biorąc pod uwagę fakt, że w tych grach i zabawach uczestniczy pani poseł Kruk wyrażam nadzieję, iż zabezpieczono odpowiednią ilość nie tylko zwyklej wódki, ale tez trunków z tzw. wyższej półki.
Avatar
Gość / 25 kwietnia 2019 r. o 12:03
-2
Chłopoki z ZSL , co wy na to?
Zobacz wszystkie komentarze 60

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Stadnina w Janowie Podlaskim. Czy będzie jeszcze chlubą?
Magazyn

Stadnina w Janowie Podlaskim. Czy będzie jeszcze chlubą?

Wokół stadniny koni w Janowie Podlaskim znowu jest głośno. Jeszcze do niedawna była to polska chluba hodowlana na świecie. Dzisiaj mówi się o zaniedbanych zwierzętach i brudnych boksach. Nowy prezes otwarcie przyznaje, że jedyną szansą będzie dokapitalizowanie stadniny

Historyczny moment. Start rakiety SpaceX i NASA [na żywo]
film

Historyczny moment. Start rakiety SpaceX i NASA [na żywo]

NASA i firma SpaceX Elona Muska wysyła w kosmos rakietę z dwoma kosmonautami na pokładzie. To dwaj Amerykanie - Robert Behnken i Douglas Hurley. Obaj kosmonauci, w ramach misji Demo-2, mają pozostać na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej przez dłuższy czas.

Wracają praktyki w szkołach branżowych. Jak będą wyglądać?

Wracają praktyki w szkołach branżowych. Jak będą wyglądać?

Od 1 czerwca uczniowie najstarszych klas branżowych szkół I stopnia będą mogli brać udział w zajęciach praktycznych. MEN opublikowało w piątek wytyczne, które będą obowiązywały w ich trakcie.

Gdzie nad wodę? Wiemy, kiedy sezon rozpoczną kąpieliska

Gdzie nad wodę? Wiemy, kiedy sezon rozpoczną kąpieliska

Od poniedziałku ma być otwarte 18 kąpielisk, zaś większość z 623 zacznie działać pod koniec czerwca i z początkiem lipca. Główny Inspektor Sanitarny uruchomił serwis informacyjny o jakości wody w kąpieliskach w Polsce.

Lublin. Autobusów nie przybędzie

Lublin. Autobusów nie przybędzie

Nie będzie wzmocnienia rozkładów jazdy, mimo kolejnego złagodzenia rządowych obostrzeń związanych z epidemią. Na razie nie wrócą też nocne linie autobusowe. Zarząd Transportu Miejskiego twierdzi, że obecne rozkłady są wystarczające, a poza tym miasto ma problem z pieniędzmi na utrzymanie komunikacji

Przed wakacjami myślą już o wrześniu. Wtedy też zdalne nauczanie?

Przed wakacjami myślą już o wrześniu. Wtedy też zdalne nauczanie?

Do wakacji został jeszcze prawie miesiąc, ale Związek Nauczycielstwa Polskiego już dziś apeluje o rozpoczęcie intensywnych przygotowań dotyczących prowadzenia zdalnego nauczania w nowym roku szkolnym. To odpowiedź na słowa ministra edukacji, który wielokrotnie przyznawał, że takiego scenariusza nie można wykluczyć.

"Królowa lasu". Solowy debiut folkowej artystki Joanny Lacher
Magazyn

"Królowa lasu". Solowy debiut folkowej artystki Joanny Lacher

Przepraszam, zbierałam pokrzywy i nie mogłam odebrać telefonu – przyznała Joanna Lacher, wokalistka od wielu lat obecna na polskiej scenie folkowej. Rozmawialiśmy nie tylko o jej debiutanckiej płycie solowej „Królowa lasu”, która miała premierę 8 maja, ale także o zaufaniu i życiu po wypadku samochodowym

Lubelskie. 9-latka spadła z balkonu

Lubelskie. 9-latka spadła z balkonu

W piątek w nocy w Żółkiewce 9-letnia dziewczynka spadła z balkonu. Ratownicy stwierdzili uraz głowy. Dziecko zostało przewiezione do Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Lublinie.

Studia w dobie pandemii
Magazyn

Studia w dobie pandemii

Choć rząd luzuje kolejne obostrzenia związane z epidemią koronawirusa, wciąż w bardzo ograniczonym stopniu możliwe jest funkcjonowanie szkół wyższych. Wiadomo, że co najmniej do końca obecnego semestru zajęcia dydaktyczne będą odbywać się w formie zdalnej. W tych trudnych warunkach uczelnie prowadzą nabór kandydatów na kolejny rok akademicki

Jest szansa na chodnik. Żeby go wywalczyć mieszkańcy Lubartowa blokowali drogę

Jest szansa na chodnik. Żeby go wywalczyć mieszkańcy Lubartowa blokowali drogę

Po naszych publikacjach powstanie chodnik przy ulicy Wojska Polskiego w Lubartowie. W piątek wieczorem lubartowscy radni jednogłośnie podjęli uchwałę o opracowaniu dokumentacji technicznej brakującego odcinka.

Dziś w woj. lubelskim żadnych nowych zachorowań. Raport wieczorny

Dziś w woj. lubelskim żadnych nowych zachorowań. Raport wieczorny

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w sobotę wieczorem o śmierci 10 osób zakażonych koronawirusem. Jest też 195 nowych przypadków zakażenia.

Chełm. Ma być ładniej w centrum i w parku miejskim

Chełm. Ma być ładniej w centrum i w parku miejskim

Więcej zieleni, remont studni i stworzenie od lat oczekiwanego placu zabaw – te i wiele innych pomysłów składa się na projekt "Rewitalizacja Placu Doktora Edwarda Łuczkowskiego wraz z zabytkowymi piwnicami w Chełmie". Na jego realizację potrzeba 16 milionów złotych.

Rowerzysta zginął w wypadku w Adamowie. Kierujący osobówką miał prawo jazdy od kilku miesięcy

Rowerzysta zginął w wypadku w Adamowie. Kierujący osobówką miał prawo jazdy od kilku miesięcy

W piątek około godziny 16:30 w miejscowości Adamów doszło do tragicznego w skutkach wypadku. W wyniku zderzenia z volkswagenem śmierć na miejscu poniósł 60-letni rowerzysta.

Dyrektorzy podstawówki z Lublina zarapowali
film

Dyrektorzy podstawówki z Lublina zarapowali

Miro (Mirosław Wójcik) i Juro (Jerzy Jarosiński), czyli dyrektor i wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 38 im. Henryka Sienkiewicza w Lublinie nagrali własny rap. Uczniowie nie są zaskoczeni. Podobne muzyczne niespodzianki w wykonaniu "ciała pedagogicznego" spotykają ich regularnie.

Marek Lebiedziński dołączył do Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS

Marek Lebiedziński dołączył do Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS

Do sztabu szkoleniowego Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin dołączył Marek Lebiedziński. W nowym sezonie wesprze na ławce Krzysztofa Szewczyka, będąc drugim trenerem akademiczek

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.