Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 listopada 2012 r.
19:05
Edytuj ten wpis

Okrucieństwo. Kto zabija gołębie w centrum Lublina?

0 18 A A
Pan Mariusz zawiadomił policję o znęcaniu się nad gołębiami (Wojciech Nieśpiałowski)
Pan Mariusz zawiadomił policję o znęcaniu się nad gołębiami (Wojciech Nieśpiałowski)

Skrępowane nitką, a niektóre uduszone. Ktoś znęca się nad ptakami na pl. Litewskim – alarmuje nasz Czytelnik.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wyszedłem rano na spacer z psem na pl. Litewski i zauważyłem te gołębie. Były przywiązane jeden do drugiego łapkami, męczyły się na trawniku – mówi Mariusz Maikowski, mieszkaniec Lublina.

Myślał, że ptaki zaplątały się przez przypadek, ale w ciągu ostatniego tygodnia sytuacja powtórzyła się kilka razy. Niektóre ptaki były martwe. – Wczoraj znowu jednego tam znalazłem, był uduszony. Miał wokół szyi pętelkę z brązowej nitki – mówi pan Mariusz. – Ktoś to robi świadomie. Nie rozumiem, jak tak można. Przecież to żywe stworzenia – dodaje oburzony.

Sprawa jest znana Lubelskiej Straży Ochrony Zwierząt. – Najprawdopodobniej robią to mieszkańcy, którym przeszkadzają gołębie. Są dla nich uciążliwe, więc traktują je jak szkodniki i zabijają. Tymczasem te zwierzęta są niewinne. Przecież to ludzie je oswoili i sprawili, że dostosowały się do naszego środowiska – mówi Aleksandra Lipianin-Białogrzywy z LSOZ.
Jak rozwiązać problem gołębi w mieście? – Na pewno nie pomoże ich zabijanie. Sprawią mniej kłopotu, jeśli będą karmione tylko w wyznaczonych miejscach. Pamiętajmy, żeby nie dawać im starego jedzenia, bo będą chorować i stwarzać jeszcze więcej problemów. Natomiast jeżeli zauważymy, że ktoś robi im krzywdę, należy to zgłaszać – dodaje Aleksandra Lipianin-Białogrzywy.

Pan Mariusz zawiadomił policję. – Na miejsce wysłaliśmy patrol. Monitorujemy sprawę. Jeżeli ktoś widział sprawcę lub wie, kto to zrobił, prosimy o kontakt z Komisariatem I Policji w Lublinie – mówi kom. Renata Laszczka-Rusek z lubelskiej policji.

– Jeżeli zauważymy taką sytuację, na pewno będziemy interweniować. Jest to przestępstwo – dodaje Robert Gogola z lubelskiej Straży Miejskiej.

Za uśmiercenie zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem grozi do 3 lat więzienia.

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 13 września 2015 o 10:37
0
tego jest za duzo na tym placu, co 2 tygodnie miasto wyzuca pieniadZe w guwna golebi na piulsudzkim i nie tylko.
Avatar
Gość / 27 listopada 2012 o 11:32
0
[quote name='PosranaWiochaLublin' timestamp='1353591451' post='697748']
Lublin to miasto zagłady!
Jeszcze pamiętamy podpalenie osiołka w szopce
pod ratuszem! Teraz gołębie, potem ... psy i koty
a następnie dzieci, chej, dawaj na majdanek
uruchomimy znów krematoria obozowe
i spalimy wszystko co żywe!
[/quote]
Kozi Gród z Koziołka Matołka na cały świat słynie
i nie dziw się,że tak się dzieje w tej mieścinie.
Avatar
PosranaWiochaLublin / 22 listopada 2012 o 14:37
0
Lublin to miasto zagłady!
Jeszcze pamiętamy podpalenie osiołka w szopce
pod ratuszem! Teraz gołębie, potem ... psy i koty
a następnie dzieci, chej, dawaj na majdanek
uruchomimy znów krematoria obozowe
i spalimy wszystko co żywe!
Avatar
ggg / 22 listopada 2012 o 08:49
0
[quote name='kazio grześkowiak się kłan' timestamp='1353539184' post='697552']
Postępowanie naszego społeczeństwa równa się dzikiemu wschodowi,co widać czytając choćby te komentarze.Wytępić ptaki,psy,koty-oto cel życia.Mentalnie nigdy nie dorównamy zachodowi.W Paryżu byście na ulicę nie wyszli,tam gołębie i wróble przylatują do ludzi na ręce,mnóstwo parków,psy biegają z dziećmi.A tu jakbym do ciemnej nory wchodził,totalny prymityw."Chłop żywemu nie przepuści,jak się żywe napatoczy,nie przepuści mu a jużci!"-święte słowa
[/quote]


co mnie Paryż obchodzi ?
Tam gołębie srają czekoladą czy takim samym gównem jak w Polsce ?
Wypowiedz się - widzę że jesteś w temacie.
[quote name='kazio grześkowiak się kłan' timestamp='1353539184' post='697552']
Postępowanie naszego społeczeństwa równa się dzikiemu wschodowi,co widać czytając choćby te komentarze.Wytępić ptaki,psy,koty-oto cel życia.Mentalnie nigdy nie dorównamy zachodowi.W Paryżu byście na ulicę nie wyszli,tam gołębie i wróble przylatują do ludzi na ręce,mnóstwo parków,psy biegają z dziećmi.A tu jakbym do ciemnej nory wchodził,totalny prymityw."Chłop żywemu nie przepuści,jak się żywe napatoczy,nie przepuści mu a jużci&#... rozwiń
Avatar
kazio grześkowiak się kłan / 22 listopada 2012 o 00:06
0
Postępowanie naszego społeczeństwa równa się dzikiemu wschodowi,co widać czytając choćby te komentarze.Wytępić ptaki,psy,koty-oto cel życia.Mentalnie nigdy nie dorównamy zachodowi.W Paryżu byście na ulicę nie wyszli,tam gołębie i wróble przylatują do ludzi na ręce,mnóstwo parków,psy biegają z dziećmi.A tu jakbym do ciemnej nory wchodził,totalny prymityw."Chłop żywemu nie przepuści,jak się żywe napatoczy,nie przepuści mu a jużci!"-święte słowa
Avatar
Ja / 21 listopada 2012 o 23:30
0
Z gołębi jest pycha rosół a jaki zdrowy...nie żartuje spytajcie rodziców. Leczy niektóre choroby.
Avatar
K / 21 listopada 2012 o 22:31
0
Nie zdychają, latające szczury !
Avatar
verally mako / 21 listopada 2012 o 21:54
0
Ja sądzę, że to robią wyszkolone szwadrony wróbli bojowych. Zwłaszcza w sezonie zimowym, gdy pożywienia jest mało, a jeden taki obsraniec dachowy potrafi zjeść tyle co 5 wróbelków, to by było uzasadnione. To się nazywa walka o przetrwanie.
Avatar
Kinio / 21 listopada 2012 o 21:51
0
Nie Majkowski, tylko Maikowski. Znam go, on jest pastorem i sie tyle razy wypowiadał w waszej gazecie, ze byscie sie nauczyli pisac jego nazwisko!
Avatar
mietek / 21 listopada 2012 o 21:39
0
Ja się pytam czy gołąb jest zwierzęciem bo według mnie to nie jest i nie podlega on ochronie. Gołąb jest ptakiem i raczej należy uznać że zalicza się do szkodników bo nic pożytecznego nie czyni a raczej przeciwnie powoduje dużo szkód i kłopotów dla człowieka. Idąc tym tokiem dogłębnego rozumowania ja się pytam czy gołębie nie powinny być usunięte z miast. Niech sobie przebywają w lasach. Jest tam wiele ptaków niebieskich, nie muszą siać ani orać a na pewno będą żyć. Dlaczego człowiek w mieście ma mieć kłopoty przez gołębie.
Czy mało mamy teraz kłopotów i zmartwień.
Ja się pytam czy gołąb jest zwierzęciem bo według mnie to nie jest i nie podlega on ochronie. Gołąb jest ptakiem i raczej należy uznać że zalicza się do szkodników bo nic pożytecznego nie czyni a raczej przeciwnie powoduje dużo szkód i kłopotów dla człowieka. Idąc tym tokiem dogłębnego rozumowania ja się pytam czy gołębie nie powinny być usunięte z miast. Niech sobie przebywają w lasach. Jest tam wiele ptaków niebieskich, nie muszą siać ani orać a na pewno będą żyć. Dlaczego człowiek w mieście ma mieć kłopoty przez gołębie.
Czy mało ma... rozwiń
Avatar
Gość / 13 września 2015 o 10:37
0
tego jest za duzo na tym placu, co 2 tygodnie miasto wyzuca pieniadZe w guwna golebi na piulsudzkim i nie tylko.
Avatar
Gość / 27 listopada 2012 o 11:32
0
[quote name='PosranaWiochaLublin' timestamp='1353591451' post='697748']
Lublin to miasto zagłady!
Jeszcze pamiętamy podpalenie osiołka w szopce
pod ratuszem! Teraz gołębie, potem ... psy i koty
a następnie dzieci, chej, dawaj na majdanek
uruchomimy znów krematoria obozowe
i spalimy wszystko co żywe!
[/quote]
Kozi Gród z Koziołka Matołka na cały świat słynie
i nie dziw się,że tak się dzieje w tej mieścinie.
Avatar
PosranaWiochaLublin / 22 listopada 2012 o 14:37
0
Lublin to miasto zagłady!
Jeszcze pamiętamy podpalenie osiołka w szopce
pod ratuszem! Teraz gołębie, potem ... psy i koty
a następnie dzieci, chej, dawaj na majdanek
uruchomimy znów krematoria obozowe
i spalimy wszystko co żywe!
Avatar
ggg / 22 listopada 2012 o 08:49
0
[quote name='kazio grześkowiak się kłan' timestamp='1353539184' post='697552']
Postępowanie naszego społeczeństwa równa się dzikiemu wschodowi,co widać czytając choćby te komentarze.Wytępić ptaki,psy,koty-oto cel życia.Mentalnie nigdy nie dorównamy zachodowi.W Paryżu byście na ulicę nie wyszli,tam gołębie i wróble przylatują do ludzi na ręce,mnóstwo parków,psy biegają z dziećmi.A tu jakbym do ciemnej nory wchodził,totalny prymityw."Chłop żywemu nie przepuści,jak się żywe napatoczy,nie przepuści mu a jużci!"-święte słowa
[/quote]


co mnie Paryż obchodzi ?
Tam gołębie srają czekoladą czy takim samym gównem jak w Polsce ?
Wypowiedz się - widzę że jesteś w temacie.
[quote name='kazio grześkowiak się kłan' timestamp='1353539184' post='697552']
Postępowanie naszego społeczeństwa równa się dzikiemu wschodowi,co widać czytając choćby te komentarze.Wytępić ptaki,psy,koty-oto cel życia.Mentalnie nigdy nie dorównamy zachodowi.W Paryżu byście na ulicę nie wyszli,tam gołębie i wróble przylatują do ludzi na ręce,mnóstwo parków,psy biegają z dziećmi.A tu jakbym do ciemnej nory wchodził,totalny prymityw."Chłop żywemu nie przepuści,jak się żywe napatoczy,nie przepuści mu a jużci&#... rozwiń
Avatar
kazio grześkowiak się kłan / 22 listopada 2012 o 00:06
0
Postępowanie naszego społeczeństwa równa się dzikiemu wschodowi,co widać czytając choćby te komentarze.Wytępić ptaki,psy,koty-oto cel życia.Mentalnie nigdy nie dorównamy zachodowi.W Paryżu byście na ulicę nie wyszli,tam gołębie i wróble przylatują do ludzi na ręce,mnóstwo parków,psy biegają z dziećmi.A tu jakbym do ciemnej nory wchodził,totalny prymityw."Chłop żywemu nie przepuści,jak się żywe napatoczy,nie przepuści mu a jużci!"-święte słowa
Avatar
Ja / 21 listopada 2012 o 23:30
0
Z gołębi jest pycha rosół a jaki zdrowy...nie żartuje spytajcie rodziców. Leczy niektóre choroby.
Avatar
K / 21 listopada 2012 o 22:31
0
Nie zdychają, latające szczury !
Avatar
verally mako / 21 listopada 2012 o 21:54
0
Ja sądzę, że to robią wyszkolone szwadrony wróbli bojowych. Zwłaszcza w sezonie zimowym, gdy pożywienia jest mało, a jeden taki obsraniec dachowy potrafi zjeść tyle co 5 wróbelków, to by było uzasadnione. To się nazywa walka o przetrwanie.
Avatar
Kinio / 21 listopada 2012 o 21:51
0
Nie Majkowski, tylko Maikowski. Znam go, on jest pastorem i sie tyle razy wypowiadał w waszej gazecie, ze byscie sie nauczyli pisac jego nazwisko!
Avatar
mietek / 21 listopada 2012 o 21:39
0
Ja się pytam czy gołąb jest zwierzęciem bo według mnie to nie jest i nie podlega on ochronie. Gołąb jest ptakiem i raczej należy uznać że zalicza się do szkodników bo nic pożytecznego nie czyni a raczej przeciwnie powoduje dużo szkód i kłopotów dla człowieka. Idąc tym tokiem dogłębnego rozumowania ja się pytam czy gołębie nie powinny być usunięte z miast. Niech sobie przebywają w lasach. Jest tam wiele ptaków niebieskich, nie muszą siać ani orać a na pewno będą żyć. Dlaczego człowiek w mieście ma mieć kłopoty przez gołębie.
Czy mało mamy teraz kłopotów i zmartwień.
Ja się pytam czy gołąb jest zwierzęciem bo według mnie to nie jest i nie podlega on ochronie. Gołąb jest ptakiem i raczej należy uznać że zalicza się do szkodników bo nic pożytecznego nie czyni a raczej przeciwnie powoduje dużo szkód i kłopotów dla człowieka. Idąc tym tokiem dogłębnego rozumowania ja się pytam czy gołębie nie powinny być usunięte z miast. Niech sobie przebywają w lasach. Jest tam wiele ptaków niebieskich, nie muszą siać ani orać a na pewno będą żyć. Dlaczego człowiek w mieście ma mieć kłopoty przez gołębie.
Czy mało ma... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018 0 0

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu
20 lipca 2018, 20:30

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu 1 0

W piątek, 20 lipca o godz. 20.30 na Zamku w Kazimierzu Dolnym odbędzie się koncert Sound'n'Grace & Filip Lato.

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo]
film

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo] 7 1

Pani Anna ma 30 lat. W internecie funkcjonuje jako 14-latka i od półtora roku odpowiada na ogłoszenia mężczyzn, oferujących dzieciom seks. Dzięki niej, policja zatrzymała już 40 pedofili.

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej"

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej" 24 20

Setki tysięcy przydrożnych drzew w całym kraju może pójść pod topór. Szykuje się zmiana w prawie ułatwiająca wycinkę. Ekolodzy protestują, a fachowcy od bezpieczeństwa na drogach są w tej sprawie podzieleni.

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc 49 2

6-letni Michałek z Jedlanki urodził się z wadą genetyczną lewej nogi. Chłopczyk marzy aby we wrześniu pójść do zerówki. Będzie to możliwe, jeżeli dziecko przejdzie operację ratującą staw kolanowy i wyskakujące biodro. Ale potrzeba na to 176 tys. zł

Lublin: Zamkną ul. Staszica

Lublin: Zamkną ul. Staszica 0 0

Z powodu awarii kanalizacji burzowej zamknięty dla ruchu będzie we wtorek fragment ul. Staszica.

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada
galeria
film

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada 92 20

Postać Lecha Kaczyńskiego z pomnika smoleńskiego w Kraśniku zdaniem internautów i specjalistów przypomina raczej Maliniaka z „Czterdziestolatka” albo hobbita z trylogii Tolkiena niż tragicznie zmarłego prezydenta. Niektórzy wskazują też, że umieszczony na monumencie napis jest błędny.

Wege Festiwal znów w Lublinie
21 lipca 2018, 12:00

Wege Festiwal znów w Lublinie 4 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Radość (ul. Bernardyńska 15) zaprasza na wakacyjną odsłonę Wege Festiwalu. Wydarzenie odbędzie się 21 lipca o godz. 12.

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża
film

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża 37 1

Po ulewie jaka przeszła w poniedziałek nad Lublinem tylko w jednym miejscu aż kilkunastu kierowców zgubiło tablice rejestracyjne.

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL 68 106

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce chce wydzierżawiać zakład produkcyjny w Poniatowej i jak najszybciej rozpocząć skup interwencyjny oraz produkcję. Ma to pomóc w fatalnej sytuacji na rynku owoców miękkich.

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 2 1

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 2

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 1 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 20 21

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach 7 10

W niedzielę wieczorem policjanci z VII komisariatu w Lublinie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu nastolatki.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!