Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 sierpnia 2014 r.
9:30
Edytuj ten wpis

Opiekunki małych dzieci narzekają na bałagan na placu Lecha Kaczyńskiego

51 18 A A

Plac Lecha Kaczyńskiego i okolice Centrum Kultury stały się bardzo popularnym miejscem. - Służbom trudno zapanować nad utrzymaniem tu porządku - narzekają opiekunowie dzieci, które korzystają placu zabaw

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Plac zabaw w pobliżu Centrum Kultury odwiedzamy z wnukiem regularne. To ładne miejsce, z nowymi urządzeniami do zabawy, tylko zaśmiecone - żali się Mariusz Maikowski, pastor Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego. - Każdego dnia zbieram porozrzucane pety i kapsle. Czasem jest też rozbite szkło a nawet świeża krew. A małe dzieci wszystkiego dotykają. Zabawa wśród śmieci może być dla nich nie tylko nieprzyjemna ale też niebezpieczna. Interweniowałem już u Straży Miejskiej. Usłyszałem, że są wystawiane mandaty. Tyle, że moim zdaniem to nie pomaga. Może należałoby kogoś dodatkowego zatrudnić, aby rano przed przyjściem dzieci dokładnie tu posprzątać.

Pety i kapsle

Czystość na placu zabaw przy CK sprawdziliśmy w czwartek i piątek. Koło ławek i urządzeń były pety i kapsle. - Dziś nie wygląda to jeszcze najgorzej. Czasem śmieci leży dużo więcej - mówi pani Angelika, którą spotkaliśmy na placu zabaw w piątek. Była razem z córką. - Zdarza się, że są też oplute ślizgawki, z których korzystają dzieci. Leży też potłuczone szkło.

Plac Lecha Kaczyńskiego, na którym są trzy ogrodzone miejsca do zabaw dla dzieci strzegą trzy kamery. Miejsce to regularnie kontrolują też strażnicy miejscy.
- Od początku roku nałożyliśmy w tym miejscu ponad 250 mandatów karnych. Skierowaliśmy też dwa wnioski o ukaranie do sądu rejonowego - podaje Robert Gogola, rzecznik Straży Miejskiej w Lublinie. - Kary dotyczyły m.in. zaśmiecania terenu, zakłócania ciszy czy też spożywania napojów alkoholowych w miejscu niedozwolonym.

Strażnicy kontrolują to miejsce również z innego powodu. - Codziennie rano, średnio ok. godziny 5 na miejsce udaje się nasz nocny patrol, aby sprawdzić jak wygląda czystość na placu - dodaje Gogola. - W momencie, kiedy mamy jakiekolwiek zastrzeżenia to informujemy o tym wydział gospodarki komunalnej, natomiast w weekend kontaktujemy się bezpośrednio z firmą sprzątającą. I dodaje, że takie sytuacje nie zdarzają się jednak często.

Zdaniem rodziców i opiekunów dzieci, które korzystają z placu zabaw sprzątanie nie jest jednak wystarczające. - Sam często muszą wyrzucać do kosza te pety. Już nawet nosze ze sobą gumowe rękawice - dodaje pastor Maikowski.

3 firmy

Terenem placu Lecha Kaczyńskiego zajmują się trzy firmy - kto inny odpowiada za plac zabaw, inna firma za alejki, a jeszcze inna za zieleń.
Place zabaw na terenie miasta, w sumie 47 sprząta firmą Garden Designers, z którą Ratusz ma podpisaną umowę. - Firma ta prowadzi codzienny przegląd urządzeń i piaskownic także w tym rejonie (pl. Lecha Kaczyńskiego-red.), łącznie z opróżnianiem koszy na placach zabaw. Zwykle to się odbywa codziennie w okolicach godziny 7 - podaje Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta miasta Lublin.

- W piątek pracownicy sprzątali ten plac zabaw o godz. 6.30. Podejrzewam, że pety zostały wywiane przez drugą firmę, która specjalną dmuchawą sprząta alejki. Pewnie byli na miejscu po nas - przypuszcza właściciel firmy, która odpowiada za czystości placu zabaw.

Tymczasem interwencja została skierowana do wydziału gospodarki komunalnej. - Firmy mają w umowie obowiązek dokładnego sprzątania terenu, dlatego zostaną pouczone by przestrzegać zapisów umowy - zapowiada Krzyżanowska. I dodaje: Rozważymy możliwość zwiększenia częstotliwości sprzątania alejek na placu a także na terenie placu zabaw.

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
antyowad / 12 sierpnia 2014 o 23:51
0

Plac powinien być patlolowany od 20 do 6 rano przez Straż Miejską. Conocne libacje alkoholowe są tu normą. Jak przyjdzie się w sobotę czy w niedzielę na plac z dzieckiem to widok jest straszny. Pełno butelek, kapsli, petów i .... czasami dogorywających po nocy. Straż miejska ma nie sprawdzać czy jest czysto i wydzwaniać do urzędu czy firmy sprzątającej że jest brudno tylko ma pilnować porządku CZYLI ŻEBY NIE BYŁO W MIEJSCU GDZIE BAWIĄ SIĘ DZIECI LIBACJI ALKOHOLOWYCH A JAK SĄ TO INTERWENIOWAĆ A NIE BAĆ SIE REAGOWAĆ. Poto stworzono Straż Miejską żeby pilnowała porządku a nie wlepiała mandaty za to że ktoś handlije pietruszką czy skarpetami albo źle zaparkował. Jak żule całymi dniami okupują Plac Litewski i okolice, śpią na ławkach cały dzień i zanieczyszczają fontanne i trawniki to Straż Miejska tego nie widzi. I nie widzi jak odnowiony plac i skwer obok Centrum Kultury też jest niszczony i dewastowany pomimo kamer.

Straz miejska w Lublinie.....jesli chodzi o to zeby nalrawde cos zrobic to oni sa bezradni, jak chodzi o w lepienie mandatu za palenie fajki na przystanku, albo inne wykroczenie, czemu nie, czysty zysk, ale zeby ruszyc d...y kiedy obywatele i mieszkancy tego miasta tego naprawde potrzebuja to ich nie ma, wiem co mowie, bo mialem okazje sprawdzic jak oni dzialaja, jak cos wymaga jakiejs papierologii to robia wszystko zeby sie za to nie zabrac. Spychologie stosuja na kazdym kroku.
Coz, jaki prezydent taka straz wiejska. Zuk zamiast zajmowac sie PR to zacznij myslec o mieszkancach tego miasta, kolejnej szansy mozesz juz nie miec!
Straz miejska w Lublinie.....jesli chodzi o to zeby nalrawde cos zrobic to oni sa bezradni, jak chodzi o w lepienie mandatu za palenie fajki na przystanku, albo inne wykroczenie, czemu nie, czysty zysk, ale zeby ruszyc d...y kiedy obywatele i mieszkancy tego miasta tego naprawde potrzebuja to ich nie ma, wiem co mowie, bo mialem okazje sprawdzic jak oni dzialaja, jak cos wymaga jakiejs papierologii to robia wszystko zeby sie za to nie zabrac. Spychologie stosuja na kazdym kroku.
Coz, jaki prezydent taka straz wiejska. Zuk z... rozwiń
Avatar
Pablo / 12 sierpnia 2014 o 21:38
0

Plac powinien być patlolowany od 20 do 6 rano przez Straż Miejską. Conocne libacje alkoholowe są tu normą. Jak przyjdzie się w sobotę czy w niedzielę na plac z dzieckiem to widok jest straszny. Pełno butelek, kapsli, petów i .... czasami dogorywających po nocy. Straż miejska ma nie sprawdzać czy jest czysto i wydzwaniać do urzędu czy firmy sprzątającej że jest brudno tylko ma pilnować porządku CZYLI ŻEBY NIE BYŁO W MIEJSCU GDZIE BAWIĄ SIĘ DZIECI LIBACJI ALKOHOLOWYCH A JAK SĄ TO INTERWENIOWAĆ A NIE BAĆ SIE REAGOWAĆ. Poto stworzono Straż Miejską żeby pilnowała porządku a nie wlepiała mandaty za to że ktoś handlije pietruszką czy skarpetami albo źle zaparkował. Jak żule całymi dniami okupują Plac Litewski i okolice, śpią na ławkach cały dzień i zanieczyszczają fontanne i trawniki to Straż Miejska tego nie widzi. I nie widzi jak odnowiony plac i skwer obok Centrum Kultury też jest niszczony i dewastowany pomimo kamer.

Plac powinien być patlolowany od 20 do 6 rano przez Straż Miejską. Conocne libacje alkoholowe są tu normą. Jak przyjdzie się w sobotę czy w niedzielę na plac z dzieckiem to widok jest straszny. Pełno butelek, kapsli, petów i .... czasami dogorywających po nocy. Straż miejska ma nie sprawdzać czy jest czysto i wydzwaniać do urzędu czy firmy sprzątającej że jest brudno tylko ma pilnować porządku CZYLI ŻEBY NIE BYŁO W MIEJSCU GDZIE BAWIĄ SIĘ DZIECI LIBACJI ALKOHOLOWYCH A JAK SĄ TO INTERWENIOWAĆ A NIE BAĆ SIE REAGOWAĆ. Poto stworzono Straż Mi... rozwiń

Avatar
Gość / 11 sierpnia 2014 o 20:22
0

jaka nazwa placu taki na nim porządek

Avatar
rozbawiona Iwona / 11 sierpnia 2014 o 19:44
0

Jaki patron taki porządek.Zasłużył sobie na to całym swoim ultrapartyjnym życiem i przypadkowym urzędowaniem.

A teraz za komucha i żyda jest CIOTO lepiej,przecież to oni siedzą okrakiem na żłobie !!!

Avatar
Barbara Ubryk / 11 sierpnia 2014 o 19:12
0

Jaki patron taki porządek.Zasłużył sobie na to całym swoim ultrapartyjnym życiem i przypadkowym urzędowaniem.

Avatar
anonymek / 11 sierpnia 2014 o 17:43
0

mieszkam tuz obok tego miejsca, tyle mandatow to zebraloby sie moze nawet w ciagu miesiaca a mysle, ze duzo szybciej:) to wyglada jak ciche przyzwolenie na spozywanie i balangowanire w tym miejscu, spoko rozumiem sama bym skorzytala, ale te place zabaw....

Avatar
JacuŚ / 11 sierpnia 2014 o 17:38
0

Skoro tak, to niech bojówki PiSu pijlnują porządku.

Avatar
ja@ / 11 sierpnia 2014 o 16:17
0

to samo na "świętych placykach " bronowickich. szkoda ze KSIONDZ Proboszcz nie odwiedza ze swietym slowem bandy dresów o 2.00 czy 4.00 w nocy! co usłyszałam natomiast od dyżurnego policji? ze oni nie moga zabronić ludziom przebywac na świezym powietrzu i ze nie ma czegoś takiego jak cisza nocna! to sie nadaje do prasy , bo i zachowanie samych policjantów na miejscu interwencji pozostawia sporo do życzenia- jak sie wyrazaja w taki sam sposób jak te drechy to pozniej nie mozna sie dziwić ze nikt ich nie szanuje ani sie nie przejmuje,  a wrecz oprychy smieją sie w twarz!

to samo na "świętych placykach " bronowickich. szkoda ze KSIONDZ Proboszcz nie odwiedza ze swietym slowem bandy dresów o 2.00 czy 4.00 w nocy! co usłyszałam natomiast od dyżurnego policji? ze oni nie moga zabronić ludziom przebywac na świezym powietrzu i ze nie ma czegoś takiego jak cisza nocna! to sie nadaje do prasy , bo i zachowanie samych policjantów na miejscu interwencji pozostawia sporo do życzenia- jak sie wyrazaja w taki sam sposób jak te drechy to pozniej nie mozna sie dziwić ze nikt ich nie szanuje ani sie nie przejmuje,  ... rozwiń

Avatar
Gość / 11 sierpnia 2014 o 12:00
0

...nie należałoby zastanowić się nad stanem całego naszego społeczeństwa? Oczywiście można rzucać obelgami, można utyskiwać na władze municypalne i wylewać potoki słów potępienia, ale to nie prezydent Żuk,   ani nikt z Ratusza nie szpeci placu zabaw. Nawet nie zwolennicy PO, ale my zwykli Lublinianie. No i może przyjezdni k..retyni pokroju tak często prezentującego się "Łowcy Skór"!

Idio(t)ów przecież nie brakuje! 

wreszcie jakiś mądry wpis

wreszcie jakiś mądry wpis

rozwiń
Avatar
ogrodnik amator ... / 11 sierpnia 2014 o 11:54
0

...nie należałoby zastanowić się nad stanem całego naszego społeczeństwa? Oczywiście można rzucać obelgami, można utyskiwać na władze municypalne i wylewać potoki słów potępienia, ale to nie prezydent Żuk,   ani nikt z Ratusza nie szpeci placu zabaw. Nawet nie zwolennicy PO, ale my zwykli Lublinianie. No i może przyjezdni k..retyni pokroju tak często prezentującego się "Łowcy Skór"!

Idio(t)ów przecież nie brakuje! 

Avatar
antyowad / 12 sierpnia 2014 o 23:51
0

Plac powinien być patlolowany od 20 do 6 rano przez Straż Miejską. Conocne libacje alkoholowe są tu normą. Jak przyjdzie się w sobotę czy w niedzielę na plac z dzieckiem to widok jest straszny. Pełno butelek, kapsli, petów i .... czasami dogorywających po nocy. Straż miejska ma nie sprawdzać czy jest czysto i wydzwaniać do urzędu czy firmy sprzątającej że jest brudno tylko ma pilnować porządku CZYLI ŻEBY NIE BYŁO W MIEJSCU GDZIE BAWIĄ SIĘ DZIECI LIBACJI ALKOHOLOWYCH A JAK SĄ TO INTERWENIOWAĆ A NIE BAĆ SIE REAGOWAĆ. Poto stworzono Straż Miejską żeby pilnowała porządku a nie wlepiała mandaty za to że ktoś handlije pietruszką czy skarpetami albo źle zaparkował. Jak żule całymi dniami okupują Plac Litewski i okolice, śpią na ławkach cały dzień i zanieczyszczają fontanne i trawniki to Straż Miejska tego nie widzi. I nie widzi jak odnowiony plac i skwer obok Centrum Kultury też jest niszczony i dewastowany pomimo kamer.

Straz miejska w Lublinie.....jesli chodzi o to zeby nalrawde cos zrobic to oni sa bezradni, jak chodzi o w lepienie mandatu za palenie fajki na przystanku, albo inne wykroczenie, czemu nie, czysty zysk, ale zeby ruszyc d...y kiedy obywatele i mieszkancy tego miasta tego naprawde potrzebuja to ich nie ma, wiem co mowie, bo mialem okazje sprawdzic jak oni dzialaja, jak cos wymaga jakiejs papierologii to robia wszystko zeby sie za to nie zabrac. Spychologie stosuja na kazdym kroku.
Coz, jaki prezydent taka straz wiejska. Zuk zamiast zajmowac sie PR to zacznij myslec o mieszkancach tego miasta, kolejnej szansy mozesz juz nie miec!
Straz miejska w Lublinie.....jesli chodzi o to zeby nalrawde cos zrobic to oni sa bezradni, jak chodzi o w lepienie mandatu za palenie fajki na przystanku, albo inne wykroczenie, czemu nie, czysty zysk, ale zeby ruszyc d...y kiedy obywatele i mieszkancy tego miasta tego naprawde potrzebuja to ich nie ma, wiem co mowie, bo mialem okazje sprawdzic jak oni dzialaja, jak cos wymaga jakiejs papierologii to robia wszystko zeby sie za to nie zabrac. Spychologie stosuja na kazdym kroku.
Coz, jaki prezydent taka straz wiejska. Zuk z... rozwiń
Avatar
Pablo / 12 sierpnia 2014 o 21:38
0

Plac powinien być patlolowany od 20 do 6 rano przez Straż Miejską. Conocne libacje alkoholowe są tu normą. Jak przyjdzie się w sobotę czy w niedzielę na plac z dzieckiem to widok jest straszny. Pełno butelek, kapsli, petów i .... czasami dogorywających po nocy. Straż miejska ma nie sprawdzać czy jest czysto i wydzwaniać do urzędu czy firmy sprzątającej że jest brudno tylko ma pilnować porządku CZYLI ŻEBY NIE BYŁO W MIEJSCU GDZIE BAWIĄ SIĘ DZIECI LIBACJI ALKOHOLOWYCH A JAK SĄ TO INTERWENIOWAĆ A NIE BAĆ SIE REAGOWAĆ. Poto stworzono Straż Miejską żeby pilnowała porządku a nie wlepiała mandaty za to że ktoś handlije pietruszką czy skarpetami albo źle zaparkował. Jak żule całymi dniami okupują Plac Litewski i okolice, śpią na ławkach cały dzień i zanieczyszczają fontanne i trawniki to Straż Miejska tego nie widzi. I nie widzi jak odnowiony plac i skwer obok Centrum Kultury też jest niszczony i dewastowany pomimo kamer.

Plac powinien być patlolowany od 20 do 6 rano przez Straż Miejską. Conocne libacje alkoholowe są tu normą. Jak przyjdzie się w sobotę czy w niedzielę na plac z dzieckiem to widok jest straszny. Pełno butelek, kapsli, petów i .... czasami dogorywających po nocy. Straż miejska ma nie sprawdzać czy jest czysto i wydzwaniać do urzędu czy firmy sprzątającej że jest brudno tylko ma pilnować porządku CZYLI ŻEBY NIE BYŁO W MIEJSCU GDZIE BAWIĄ SIĘ DZIECI LIBACJI ALKOHOLOWYCH A JAK SĄ TO INTERWENIOWAĆ A NIE BAĆ SIE REAGOWAĆ. Poto stworzono Straż Mi... rozwiń

Avatar
Gość / 11 sierpnia 2014 o 20:22
0

jaka nazwa placu taki na nim porządek

Avatar
rozbawiona Iwona / 11 sierpnia 2014 o 19:44
0

Jaki patron taki porządek.Zasłużył sobie na to całym swoim ultrapartyjnym życiem i przypadkowym urzędowaniem.

A teraz za komucha i żyda jest CIOTO lepiej,przecież to oni siedzą okrakiem na żłobie !!!

Avatar
Barbara Ubryk / 11 sierpnia 2014 o 19:12
0

Jaki patron taki porządek.Zasłużył sobie na to całym swoim ultrapartyjnym życiem i przypadkowym urzędowaniem.

Avatar
anonymek / 11 sierpnia 2014 o 17:43
0

mieszkam tuz obok tego miejsca, tyle mandatow to zebraloby sie moze nawet w ciagu miesiaca a mysle, ze duzo szybciej:) to wyglada jak ciche przyzwolenie na spozywanie i balangowanire w tym miejscu, spoko rozumiem sama bym skorzytala, ale te place zabaw....

Avatar
JacuŚ / 11 sierpnia 2014 o 17:38
0

Skoro tak, to niech bojówki PiSu pijlnują porządku.

Avatar
ja@ / 11 sierpnia 2014 o 16:17
0

to samo na "świętych placykach " bronowickich. szkoda ze KSIONDZ Proboszcz nie odwiedza ze swietym slowem bandy dresów o 2.00 czy 4.00 w nocy! co usłyszałam natomiast od dyżurnego policji? ze oni nie moga zabronić ludziom przebywac na świezym powietrzu i ze nie ma czegoś takiego jak cisza nocna! to sie nadaje do prasy , bo i zachowanie samych policjantów na miejscu interwencji pozostawia sporo do życzenia- jak sie wyrazaja w taki sam sposób jak te drechy to pozniej nie mozna sie dziwić ze nikt ich nie szanuje ani sie nie przejmuje,  a wrecz oprychy smieją sie w twarz!

to samo na "świętych placykach " bronowickich. szkoda ze KSIONDZ Proboszcz nie odwiedza ze swietym slowem bandy dresów o 2.00 czy 4.00 w nocy! co usłyszałam natomiast od dyżurnego policji? ze oni nie moga zabronić ludziom przebywac na świezym powietrzu i ze nie ma czegoś takiego jak cisza nocna! to sie nadaje do prasy , bo i zachowanie samych policjantów na miejscu interwencji pozostawia sporo do życzenia- jak sie wyrazaja w taki sam sposób jak te drechy to pozniej nie mozna sie dziwić ze nikt ich nie szanuje ani sie nie przejmuje,  ... rozwiń

Avatar
Gość / 11 sierpnia 2014 o 12:00
0

...nie należałoby zastanowić się nad stanem całego naszego społeczeństwa? Oczywiście można rzucać obelgami, można utyskiwać na władze municypalne i wylewać potoki słów potępienia, ale to nie prezydent Żuk,   ani nikt z Ratusza nie szpeci placu zabaw. Nawet nie zwolennicy PO, ale my zwykli Lublinianie. No i może przyjezdni k..retyni pokroju tak często prezentującego się "Łowcy Skór"!

Idio(t)ów przecież nie brakuje! 

wreszcie jakiś mądry wpis

wreszcie jakiś mądry wpis

rozwiń
Avatar
ogrodnik amator ... / 11 sierpnia 2014 o 11:54
0

...nie należałoby zastanowić się nad stanem całego naszego społeczeństwa? Oczywiście można rzucać obelgami, można utyskiwać na władze municypalne i wylewać potoki słów potępienia, ale to nie prezydent Żuk,   ani nikt z Ratusza nie szpeci placu zabaw. Nawet nie zwolennicy PO, ale my zwykli Lublinianie. No i może przyjezdni k..retyni pokroju tak często prezentującego się "Łowcy Skór"!

Idio(t)ów przecież nie brakuje! 

Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce 0 0

Na 400 zł została ustalona stawka za jedno miejsce pod wózek gastronomiczny na odnowionym deptaku.

MKS Perła Lublin wraca do treningów

MKS Perła Lublin wraca do treningów 0 0

MKS Lublin dzisiaj wraca do treningów. Zespół mistrzyń Polski wzmocniło aż pięć nowych zawodniczek

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce. Są wiaty, będzie biurowiec
Tylko u nas
galeria

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce. Są wiaty, będzie biurowiec 2 2

Na terenie Lubelskiego Rynku Hurtowego ma powstać Centrum Obsługi Rolnictwa. – Chcemy sprowadzić do Elizówki jak najwięcej instytucji związanych z rolnictwem – zapowiada prezes największej rolno-spożywczej giełdy w regionie.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018 0 0

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 22 11

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 16 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 5

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 3

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 517 51

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 8 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 18 10

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje 19 10

Rozpoczęła się przebudowa drogi Krężnica Jara - Strzeszkowice w powiecie lubelskim. To jedna z dwóch inwestycji, realizowanych przez samorząd powiatowy w ramach megaprojektu drogowego, w którym biorą udział także pozostałe powiaty ziemskie województwa lubelskiego.