Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 sierpnia 2014 r.
7:30
Edytuj ten wpis

Bijatyka czy pyskówka przy Bramie Krakowskiej? Czytelnik: Policja nie reagowała

74 30 A A

- W reprezentacyjnym miejscu Lublina, koło Bramy Krakowskiej, pobiło się kilkunastu dobrze zbudowanych mężczyzn. Dlaczego nie zainterweniowała policja? - pyta nasz Czytelnik. - Takiego zdarzenia nie było - odpowiada Andrzej Fijołek z lubelskiej policji.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Dostaliśmy e-mail, w którym Czytelnik ze szczegółami opisuje bójkę, do której miało dojść w nocy z piątku na sobotę na Starym Mieście.

- Piętnaście minut przed północą zaczęły do nas docierać typowe kibicowskie przyśpiewki z kilkunastu męskich gardeł. Zaintrygowani całą sytuacją zwróciliśmy nasze spojrzenia w kierunku Bramy Krakowskiej. Ku naszemu przerażeniu zauważyliśmy grupę około piętnastu, może dwudziestu dobrze zbudowanych, pijanych mężczyzn, którzy po chwili zaczęli się bić, kopać, krzyczeć a także rozdzierać na sobie ubranie. Szamotanina wyglądała naprawdę groźnie i wzbudziła strach w oczach licznych gości w ogródkach a także obsługi lokali - pisze pan Łukasz.

Podkreśla, że kilkakrotnie z kolegami dzwonili na policję, ale nie doczekali się na interwencję. - To, jak w nocy reagowały a raczej nie reagowały służby w centrum miasta woła o pomstę do nieba. Nie wiem czy musiałoby dojść do rozlewu krwi czy też do demolowania ogródków żeby ktoś się tym zainteresował?

Zupełnie inaczej sytuację przedstawiają policjanci. Andrzej Fijołek z biura prasowego lubelskiej policji przyznaje, że policjanci dostali tej nocy zgłoszenia, ale wyjaśnia, że bijatyki w ogóle nie było. - Widać to na monitoringu miejskim, który obejmuje ten teren. Dokładnie go przejrzeliśmy. Faktycznie pojawia się tam w tym czasie grupka osób, ale nie piętnastu czy dwudziestu, a około pięciu. Nie dochodzi do żadnej bójki, a jedynie, co najwyżej do wymiany słownej. Po chwili te osoby rozchodzą się w swoje strony - mówi.

Fijołek odpiera też zarzuty, że policjanci nie zainteresowali się sprawą. Według niego był tam patrol. - Najpierw, w tym samym czasie, przechodzili tamtędy policjanci, którzy prowadzili pijanych mężczyzn z innej interwencji przy ul. Jezuickiej. Niczego nie widzieli też funkcjonariusze w żółtych kamizelkach, którzy na co dzień patrolują deptak - tłumaczy.

Cały list pana Łukasza

Wczorajszej nocy (piątkowej nocy - red.) przebywałem z grupą znajomych w jednej z restauracji na rynku. Piętnaście minut przed północą zaczęły do nas docierać typowe kibicowskie przyśpiewki z kilkunastu męskich gardeł. Zaintrygowani całą sytuacją zwróciliśmy nasze spojrzenia w kierunku Bramy Krakowskiej skąd owe dźwięki przybierały na sile. Ku naszemu przerażeniu zauważyliśmy grupę około 15, może 20 dobrze zbudowanych, pijanych mężczyzn, którzy po chwili zaczęli się bić, kopać, krzyczeć a także rozdzierać na sobie ubranie. Szamotanina wyglądała naprawdę groźnie i wzbudziła strach w oczach licznych gości w ogródkach a także obsługi lokali.

Nie czekając sięgnąłem po telefon i wybrałem numer 997 w celu zawiadomienia policji. Niestety, dzwoniąc o godzinie 23:46 nikt nie odebrał. Koledzy dodzwonili się natomiast na numer alarmowy 112 i powiadomili operatora, który usłyszawszy o co chodzi poinformował ich, że policja już otrzymała zgłoszenie od innych osób. Czekaliśmy więc 5, 10, 15 minut i nic. Młodzi ludzie przeklinali i bili się na wysokości restauracji Czarcia Łapa w centrum miasta a policja ani chociażby straż miejsca nie interweniowała. Zdenerwowany zadzwoniłem ponownie, tym razem na 112 gdzie usłyszałem od operatora, że zgłoszenie przekazał policji i tyle może zrobić. Pytałem gdzie jest policja ale nie potrafił udzielić mi odpowiedzi. Na moją prośbę przełączył mnie na numer 997 gdzie znowu nikt nie odbierał przez około minutę. W tym czasie agresywni mężczyźni zdążyli przemieścić się dalej, w kierunku Zamku.
Nikomu z osób postronnych na szczęście nic się nie stało ale cała sytuacja, w centrum dużego miasta, przy nasilonym ruchu turystycznym również osób z zagranicy moim zdaniem jest bulwersująca i fatalnie świadcząc o sposobie działania służb porządkowych a także rzutuje negatywnie na wizerunek Lublina. Podczas całego wieczoru nie widziałem ani jednego patrolu pieszego na "starówce", przejechał tylko jeden policyjny radiowóz około godziny 22:00. Nikt nie zareagował, nikt nie zainteresował się co dzieje się w nocy w reprezentacyjnej części miasta. Zresztą, o ile mi dobrze wiadomo, na rynku i w okolicach Bramy Krakowskiej jest monitoring. Nie bardzo wiem tylko czy ktoś go obsługuje? Może nie działa? Naprawdę mam wielki szacunek do munduru ale to jak w nocy reagowały a raczej nie reagowały służby w centrum miasta woła o pomstę do nieba. Nie wiem czy musiałoby dojść do rozlewu krwi czy też do demolowania ogródków żeby ktoś się tym zainteresował? Dodam tylko, że lokal opuściliśmy około godziny 1:00 w nocy, do tego czasu również nie pojawiała się policja lub straż miejska, nawet na patrolu.

Liczę, że może Państwu uda się ustalić czym funkcjonariusze byli tak zajęci w nocy lub dlaczego nie zareagowali na kilka, może nawet kilkanaście zgłoszeń od mieszkańców miasta. Nie muszę chyba dodawać, że patrole w ruchliwym centrum miasta powinny być standardem w nocy.

Komentarze 30

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
waldi / 24 września 2014 o 00:35
0

brawo chopy!

Avatar
Lidka / 18 sierpnia 2014 o 13:26
0
Nadgorliwy donosicielu, chłopaki świętowali wieczór kawalerski kolegi, a okrzyki nie były kibolskie tylko żeglarskie. Patrol stał obok i nie reagował bo właściwie ocenił sytuację. Zawistnicy by tylko karali...
Avatar
Sasza Pałlitrow / 13 sierpnia 2014 o 14:42
0

Nie pitolcie. Jeżdżę nocą na taryfie i policję widać. Sam niedawno dzwoniłem jak dwa łby biły trzeciego. Po kilku minutach były dwa radiowozy. A jak ktoś ryja piłuje, to też bez przesady, nie będzie jechał na sygnale oddział antyterrorystów. Wuluzujta

Nie wiem jak było w tym wypadku,ale zdarzało mi się  telefonować na Policję,bo ktoś rozbijał przystanek,wybijał szyby.10 minto nikt nie odbiera telefonu.Nie zaspecjalnie są zainteresowani takimi drobiazgami.Do grupki gnojków zaćpanych to nire bardzo wychylają się z samochodu.Trzeba chronić swoje życie prawda?

Nie wiem jak było w tym wypadku,ale zdarzało mi się  telefonować na Policję,bo ktoś rozbijał przystanek,wybijał szyby.10 minto nikt nie odbiera telefonu.Nie zaspecjalnie są zainteresowani takimi drobiazgami.Do grupki gnojków zaćpanych to nire bardzo wychylają się z samochodu.Trzeba chronić swoje życie prawda?

rozwiń
Avatar
agentwrogiegoukladu / 13 sierpnia 2014 o 12:57
0

Jeżeli wznosili okrzyki o charakterze narodowym to było to po prostu zebranie dyskusyjne koła patriotycznego. Jeżeli nie wznosili to wina Tuska.

Avatar
antyowad / 12 sierpnia 2014 o 08:53
0
Ojej, żuczek oszczedza na wszystkim zeby na inwestycje mu wystarczylo, po co komu woeksza liczba patroli w miescie, po co martwic sie o zdrowie i zycie obywateli, jestesmy przy korycie to robmy tylko to czym przed wyborami bedzie mozna sie pochwalic. Zuk oszczedza na mieszkancach i realizuje swoje chore ambicje, czlowieku przejrzyj na oczy, w tym miescie nie sa potrzebne igrzyska skoro nawet chleba nie ma! Zawiazalo sie towarzystwo wzajemnego lizania po tylkach i mysla ze sa nie do ruszenia.
Avatar
fre / 12 sierpnia 2014 o 07:27
0

Oni sa dobrzy przy wlepianiu mandatów.

Avatar
x / 11 sierpnia 2014 o 21:27
0

za wykroczenia mandaty nakłada policja!!!!!!!

Avatar
jon / 11 sierpnia 2014 o 20:55
0

odnośnie opisanego zajścia w Rejowcu gdzie w godzinach popołudniowych w centrum miejscowości biła się  około 30 osobowa grupa mężczyzn używając niebezpiecznych przedmiotów i zajściu się temu przyglądało wiele postronnych osób w tym dzieci mam pytanie do rzecznika Policji:

-ilu  uczestników tego zajścia zostało wylegitymowanych i ukaranych?

-czy zabezpieczono zapis z monitoringu lokalu celem ustalenia  i ukarania uczestników zdarzenia?

-czy wszczęto dochodzenie o bójkę lub pobicie-czyny te ścigane są z urzędu niezależnie od stanowiska pokrzywdzonych(wiem,że jeden z nich zgłaszał co najmniej wybicie zęba)?

-czy w czasie tego zajścia doszło do co najmniej zakłócenia spokoju i porządku publicznego co też ścigane jest z urzędu i ile osób zostało za to ukaranych ?

Wiem,że nie padnie tu odpowiedź ze strony Policji bo przecież według nich nic się nie działo i po co sobie tym zawracać głowę.

ile osób zostało ukaranych ?

to pytanie do rzecznika sądu - nie policji

ile osób zostało ukaranych ?

to pytanie do rzecznika sądu - nie policji

rozwiń
Avatar
mieszkaniec / 11 sierpnia 2014 o 16:28
0
Niewiem co kto ma do P.Żuka . W lublinie dużo się dzieje jeśli chodzi o inwestycje i te sprawy ! Napewno to też dzięki niemu. Jako prezydent jak dla mnie jak najbardziej daje radę. Hmm no ale co ja tam wiem ! Dziękuję za uwagę ! pozdrawiam mamę :)
Avatar
adam / 11 sierpnia 2014 o 14:47
0

co z tego ze policję widać jak oni niczego nie zauważają!

Avatar
waldi / 24 września 2014 o 00:35
0

brawo chopy!

Avatar
Lidka / 18 sierpnia 2014 o 13:26
0
Nadgorliwy donosicielu, chłopaki świętowali wieczór kawalerski kolegi, a okrzyki nie były kibolskie tylko żeglarskie. Patrol stał obok i nie reagował bo właściwie ocenił sytuację. Zawistnicy by tylko karali...
Avatar
Sasza Pałlitrow / 13 sierpnia 2014 o 14:42
0

Nie pitolcie. Jeżdżę nocą na taryfie i policję widać. Sam niedawno dzwoniłem jak dwa łby biły trzeciego. Po kilku minutach były dwa radiowozy. A jak ktoś ryja piłuje, to też bez przesady, nie będzie jechał na sygnale oddział antyterrorystów. Wuluzujta

Nie wiem jak było w tym wypadku,ale zdarzało mi się  telefonować na Policję,bo ktoś rozbijał przystanek,wybijał szyby.10 minto nikt nie odbiera telefonu.Nie zaspecjalnie są zainteresowani takimi drobiazgami.Do grupki gnojków zaćpanych to nire bardzo wychylają się z samochodu.Trzeba chronić swoje życie prawda?

Nie wiem jak było w tym wypadku,ale zdarzało mi się  telefonować na Policję,bo ktoś rozbijał przystanek,wybijał szyby.10 minto nikt nie odbiera telefonu.Nie zaspecjalnie są zainteresowani takimi drobiazgami.Do grupki gnojków zaćpanych to nire bardzo wychylają się z samochodu.Trzeba chronić swoje życie prawda?

rozwiń
Avatar
agentwrogiegoukladu / 13 sierpnia 2014 o 12:57
0

Jeżeli wznosili okrzyki o charakterze narodowym to było to po prostu zebranie dyskusyjne koła patriotycznego. Jeżeli nie wznosili to wina Tuska.

Avatar
antyowad / 12 sierpnia 2014 o 08:53
0
Ojej, żuczek oszczedza na wszystkim zeby na inwestycje mu wystarczylo, po co komu woeksza liczba patroli w miescie, po co martwic sie o zdrowie i zycie obywateli, jestesmy przy korycie to robmy tylko to czym przed wyborami bedzie mozna sie pochwalic. Zuk oszczedza na mieszkancach i realizuje swoje chore ambicje, czlowieku przejrzyj na oczy, w tym miescie nie sa potrzebne igrzyska skoro nawet chleba nie ma! Zawiazalo sie towarzystwo wzajemnego lizania po tylkach i mysla ze sa nie do ruszenia.
Avatar
fre / 12 sierpnia 2014 o 07:27
0

Oni sa dobrzy przy wlepianiu mandatów.

Avatar
x / 11 sierpnia 2014 o 21:27
0

za wykroczenia mandaty nakłada policja!!!!!!!

Avatar
jon / 11 sierpnia 2014 o 20:55
0

odnośnie opisanego zajścia w Rejowcu gdzie w godzinach popołudniowych w centrum miejscowości biła się  około 30 osobowa grupa mężczyzn używając niebezpiecznych przedmiotów i zajściu się temu przyglądało wiele postronnych osób w tym dzieci mam pytanie do rzecznika Policji:

-ilu  uczestników tego zajścia zostało wylegitymowanych i ukaranych?

-czy zabezpieczono zapis z monitoringu lokalu celem ustalenia  i ukarania uczestników zdarzenia?

-czy wszczęto dochodzenie o bójkę lub pobicie-czyny te ścigane są z urzędu niezależnie od stanowiska pokrzywdzonych(wiem,że jeden z nich zgłaszał co najmniej wybicie zęba)?

-czy w czasie tego zajścia doszło do co najmniej zakłócenia spokoju i porządku publicznego co też ścigane jest z urzędu i ile osób zostało za to ukaranych ?

Wiem,że nie padnie tu odpowiedź ze strony Policji bo przecież według nich nic się nie działo i po co sobie tym zawracać głowę.

ile osób zostało ukaranych ?

to pytanie do rzecznika sądu - nie policji

ile osób zostało ukaranych ?

to pytanie do rzecznika sądu - nie policji

rozwiń
Avatar
mieszkaniec / 11 sierpnia 2014 o 16:28
0
Niewiem co kto ma do P.Żuka . W lublinie dużo się dzieje jeśli chodzi o inwestycje i te sprawy ! Napewno to też dzięki niemu. Jako prezydent jak dla mnie jak najbardziej daje radę. Hmm no ale co ja tam wiem ! Dziękuję za uwagę ! pozdrawiam mamę :)
Avatar
adam / 11 sierpnia 2014 o 14:47
0

co z tego ze policję widać jak oni niczego nie zauważają!

Zobacz wszystkie komentarze 30

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 25 września 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 25 września 2018 r. 0 0

Co zdrożeje w Lublinie? Urząd ogłosił plany

Co zdrożeje w Lublinie? Urząd ogłosił plany 4 2

Ratusz ogłosił plany co do przyszłorocznych opłat za usługi komunalne, np. cen biletów komunikacji miejskiej, i parkowania w płatnej strefie. Większość cen nie wzrośnie, chociaż nie da się wykluczyć podwyżki w przypadku opłat za wywóz śmieci.

Jest zgoda na budowę pomnika pierwszego rektora KUL

Jest zgoda na budowę pomnika pierwszego rektora KUL 0 0

Jest pozwolenie na budowę pomnika pierwszego rektora KUL, ks. Idziego Radziszewskiego. Stanie na skwerze przy Al. Racławickich, ma być gotowy w listopadzie.

Mieszkańcy boją się nielegalnych śmieci. Skąd się tutaj wzięły? [zdjęcia]
Alarm 24
galeria

Mieszkańcy boją się nielegalnych śmieci. Skąd się tutaj wzięły? [zdjęcia] 3 2

Na widok śmieci w wyrobiskach po kopalniach piachu u mieszkańców Wólki Rokickiej zapala się lampka alarmowa. To efekt aresztowania lokalnego przedsiębiorcy. Michał K. przez lata zakopywał toksyczne odpady w starej kopalni.

Terytorialsi biegają po mistrzowsku

Terytorialsi biegają po mistrzowsku 5 0

W Puławach odbyły się Pierwsze Mistrzostwa Wojsk Obrony Terytorialnej w Średniodystansowym i Sprinterskim Biegu na Orientację. W riozegranych 22 i 23 września zawodach bardzo dobrze zaprezentowali się lubelscy terytorialsi, zdobywając kilka medali w klasyfikacji indywidualnej oraz pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Lubartów: Certyfikaty Młodego Przedsiębiorcy rozdane

Lubartów: Certyfikaty Młodego Przedsiębiorcy rozdane 0 0

W Zespole Szkół nr 2 w Lubartowie odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatów dla uczniów, którzy uczestniczyli w projekcie „Młodzieżowe przedsiębiorstwo”.

Lublin: Lekarz nie przyjął pacjenta na oddział w szpitalu. Następnego dnia chory zmarł

Lublin: Lekarz nie przyjął pacjenta na oddział w szpitalu. Następnego dnia chory zmarł 24 16

Rozpoczął się proces lekarza, który nie przyjął na oddział starszego mężczyzny z zakrzepicą i zapaleniem kolana. Michał B. zalecił pacjentowi okłady z lodu. Dzień później 64-latek zmarł.

Lubelskie: Myśliwi polowali na kaczki, postrzelili człowieka

Lubelskie: Myśliwi polowali na kaczki, postrzelili człowieka 73 5

Podczas polowania na kaczki myśliwi postrzelili jednego z mieszkańców. Mężczyzna został zraniony śrutem w rękę.

Konferencja naukowa: "Romantyzm i jego interpretacje" w Galerii Labirynt
27 września 2018, 11:00

Konferencja naukowa: "Romantyzm i jego interpretacje" w Galerii Labirynt 1 1

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (ul. Popiełuszki 5) zaprasza do udziału w konferencji naukowej poświęconej romantyzmowi w kontekście nowoczesności. Wydarzenie odbędzie się w dniach 27-28 września.

Lublin: Rosną betonowe konstrukcje wiaduktów. Kiedy otworzą drogę? [zdjęcia]
galeria

Lublin: Rosną betonowe konstrukcje wiaduktów. Kiedy otworzą drogę? [zdjęcia] 17 10

Jeszcze w tym roku gotowe mają być wszystkie cztery wiadukty w ciągu ul. Grygowej w Lublinie, które zastąpią stary, zburzony z powodu fatalnego stanu technicznego. Cała trasa nad torami powinna być otwarta wiosną. Jej budowa jest zaawansowana w 30 proc.

Mateusz Mika (Asseco Resaovia): Mistrzostwa rozpoczną się teraz

Mateusz Mika (Asseco Resaovia): Mistrzostwa rozpoczną się teraz 2 0

Rozmowa z Mateuszem Miką, przyjmującym Asseco Resovii Rzeszów i reprezentacji Polski

Lublin: Przebudowa Al. Racławickich później. Przetarg unieważniony

Lublin: Przebudowa Al. Racławickich później. Przetarg unieważniony 2 22

W poniedziałek unieważniony został przetarg na przebudowę Al. Racławickich, ul. Poniatowskiego i Lipowej. Powód?

Nałęczów: Ulica Leśna do remontu

Nałęczów: Ulica Leśna do remontu 4 2

Ponad dwustumetrowy odcinek ulicy Leśnej w Nałęczowie jeszcze w tym roku może zostać wyremontowany. Chodzi o część od Górskiego do kładki dla pieszych w kierunku Harcerskiej.

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS trzecie na turnieju w Toruniu

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS trzecie na turnieju w Toruniu 0 5

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS wraca do Lublina z zaledwie jedną wygraną na III Memoriale Profesora Stanisława Łęgowskiego. Akademiczki mają jeszcze nad czym pracować przed rozpoczęciem rozgrywek

Maszt wielkości 10-piętrowego wieżowca stanie w centrum Lublina. Jak Wam się podoba? [sonda]
galeria

Maszt wielkości 10-piętrowego wieżowca stanie w centrum Lublina. Jak Wam się podoba? [sonda] 544 77

Będzie miał wysokość 10-piętrowego wieżowca, a do jego budowy zużyte zostaną 22 tony stali. Maszt na rondzie obok lubelskiego zamku ma kosztować 676 tys. zł. Pieniądze wyłożą trzy spółki Skarbu Państwa w ramach wydatków na tzw. społeczną odpowiedzialność biznesu.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!