Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

19 stycznia 2011 r.
20:19
Edytuj ten wpis

Opłaty za parkingi w Lublinie pod kontrolą

Autor: Zdjęcie autora (drs)
0 5 A A
 (Fot. sxc.hu)
(Fot. sxc.hu)

Wewnętrzna kontrola ma sprawdzić, jak magistrat zorganizował i nadzoruje system poboru opłat za postój na śródmiejskich parkingach, na których obowiązują miejskie bilety parkingowe. Na takie badanie trzeba będzie jeszcze trochę poczekać – do zajmującego się opłatami Wydziału Dróg i Mostów kontrolerzy mają wkroczyć wiosną.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Dotychczasowy system poboru opłat jest na tyle nieszczelny, że kierowcy niekasujący biletów parkingowych nie ryzykują wiele – prawdopodobieństwo, że zostaną za to ukarani, jest nikłe.

Z proporcji pomiędzy wpływami ze sprzedaży biletów a liczbą miejsc, w których obowiązują, wynika, że każde z miejsc zarabia zaledwie przez jedną godzinę dziennie. W pozostałym czasie kierowcy albo nie płacą, albo to, co wydają, trafia do kieszeni parkingowych naciągaczy, sprzedających po kilka razy ten sam bilet.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
lotnik / 20 stycznia 2011 r. o 17:24
Wywalić tych lewych parkingowych i postawić PARKOMERTY jak to jest w normalnych miastach
Avatar
kolka / 20 stycznia 2011 r. o 13:56
[quote name='zzz' timestamp='1295527302' post='426682']
taka jest prawda. Skoro straż miejska zajmuje się blokowaniem kół za złe parkowanie-to tak jest.
[/quote]
A jaka ta prawda ma być skoro tymi "na lewo parkujacymi"są przeważnie;urzędnicy,działacze
i inna budżetowa gawiedź. Widziałeś kiedyś konia który sam siebie okładałby się batem ?.
Avatar
zzz / 20 stycznia 2011 r. o 13:41
taka jest prawda. Skoro straż miejska zajmuje się blokowaniem kół za złe parkowanie-to tak jest.
Avatar
Ferdek Kiepski / 20 stycznia 2011 r. o 11:21
[size="7"][color="#FF0000"][size="5"]Zawsze kiedy chcę zaparkować w centrum (ostatnio pod liceum na przeciw SPOŁEM i fontanny) naciągacze wyłudzają pieniądze za parking (2zł) ale biletu nie chcą dać!!! Zróbcie coś z tym łajdactwem![/size][/color][/size]
Avatar
Pepe / 20 stycznia 2011 r. o 09:26
no brawo!, do ustalenia faktów podanych w treści artykułu należy powołać wewnętrzną kontrolę magistratu? Tak są marnotrawione nasze podatki - kilka osób w trudzie i znoju dniami i nocami (a nuż wpadnie premia za dodatkowe zaangażowanie) będzie dochodziło do tych oczywistych wniosków przelewając swoje spostrzeżenia na kilkustronicowy raport (nie zapomnijcie proszę tylko o tabelkach i dodatkowych wykresach). Polecam jeszcze umieścić rys psychofizyczny typowego naciągacza wydającego biletu wielokrotnego użytku oraz skład chemiczny jego mazaka do wypisywania danych na bilecie. Super !!! Miasto zmienia się na lepsze. Pozdrawiam wszystkich, którym los naszego miasta jest aż tak mocno tkwi w głowach.
no brawo!, do ustalenia faktów podanych w treści artykułu należy powołać wewnętrzną kontrolę magistratu? Tak są marnotrawione nasze podatki - kilka osób w trudzie i znoju dniami i nocami (a nuż wpadnie premia za dodatkowe zaangażowanie) będzie dochodziło do tych oczywistych wniosków przelewając swoje spostrzeżenia na kilkustronicowy raport (nie zapomnijcie proszę tylko o tabelkach i dodatkowych wykresach). Polecam jeszcze umieścić rys psychofizyczny typowego naciągacza wydającego biletu wielokrotnego użytku oraz skład chemiczny jego maza... rozwiń
Avatar
lotnik / 20 stycznia 2011 r. o 17:24
Wywalić tych lewych parkingowych i postawić PARKOMERTY jak to jest w normalnych miastach
Avatar
kolka / 20 stycznia 2011 r. o 13:56
[quote name='zzz' timestamp='1295527302' post='426682']
taka jest prawda. Skoro straż miejska zajmuje się blokowaniem kół za złe parkowanie-to tak jest.
[/quote]
A jaka ta prawda ma być skoro tymi "na lewo parkujacymi"są przeważnie;urzędnicy,działacze
i inna budżetowa gawiedź. Widziałeś kiedyś konia który sam siebie okładałby się batem ?.
Avatar
zzz / 20 stycznia 2011 r. o 13:41
taka jest prawda. Skoro straż miejska zajmuje się blokowaniem kół za złe parkowanie-to tak jest.
Avatar
Ferdek Kiepski / 20 stycznia 2011 r. o 11:21
[size="7"][color="#FF0000"][size="5"]Zawsze kiedy chcę zaparkować w centrum (ostatnio pod liceum na przeciw SPOŁEM i fontanny) naciągacze wyłudzają pieniądze za parking (2zł) ale biletu nie chcą dać!!! Zróbcie coś z tym łajdactwem![/size][/color][/size]
Avatar
Pepe / 20 stycznia 2011 r. o 09:26
no brawo!, do ustalenia faktów podanych w treści artykułu należy powołać wewnętrzną kontrolę magistratu? Tak są marnotrawione nasze podatki - kilka osób w trudzie i znoju dniami i nocami (a nuż wpadnie premia za dodatkowe zaangażowanie) będzie dochodziło do tych oczywistych wniosków przelewając swoje spostrzeżenia na kilkustronicowy raport (nie zapomnijcie proszę tylko o tabelkach i dodatkowych wykresach). Polecam jeszcze umieścić rys psychofizyczny typowego naciągacza wydającego biletu wielokrotnego użytku oraz skład chemiczny jego mazaka do wypisywania danych na bilecie. Super !!! Miasto zmienia się na lepsze. Pozdrawiam wszystkich, którym los naszego miasta jest aż tak mocno tkwi w głowach.
no brawo!, do ustalenia faktów podanych w treści artykułu należy powołać wewnętrzną kontrolę magistratu? Tak są marnotrawione nasze podatki - kilka osób w trudzie i znoju dniami i nocami (a nuż wpadnie premia za dodatkowe zaangażowanie) będzie dochodziło do tych oczywistych wniosków przelewając swoje spostrzeżenia na kilkustronicowy raport (nie zapomnijcie proszę tylko o tabelkach i dodatkowych wykresach). Polecam jeszcze umieścić rys psychofizyczny typowego naciągacza wydającego biletu wielokrotnego użytku oraz skład chemiczny jego maza... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Samorządy obawiają się podwyżek cen prądu. Instalacje fotowoltaiczne na ratunek

Samorządy obawiają się podwyżek cen prądu. Instalacje fotowoltaiczne na ratunek

Odkręcasz kran, a tam leci słoneczna woda. Samorządy uciekają przed podwyżkami cen prądu i gdzie mogą, montując instalacje fotowoltaiczne. Takie rozwiązania już zastosowano w Łaziskach, a będą w Wilkowie

Zaskrońce zmalały i się zrównały. Jakie to może mieć konsekwencje?

Zaskrońce zmalały i się zrównały. Jakie to może mieć konsekwencje?

W ciągu ostatnich 40 lat w podkrakowskiej populacji zaskrońca zwyczajnego nastąpiły pewne zmiany. Przede wszystkim doszło do spadku średniego rozmiaru ciała węży, a proporcja płci, w której niegdyś przeważały samice, obecnie jest wyrównana – wskazują naukowcy z UJ. Wszystko to może negatywnie wpływać na ich populację.

Lublin: Deweloper chce postawić w centrum trzy bloki. Ale jest jeden problem

Lublin: Deweloper chce postawić w centrum trzy bloki. Ale jest jeden problem

Niekompletny okazał się wniosek firmy, która chce wybudować trzy bloki mieszkalne przy ul. Dolnej 3 Maja, wykorzystując w tym celu ustawę „lex deweloper”. – Brakuje tu wymaganego uzgodnienia z konserwatorem zabytków – przyznaje Ratusz

Nowe miejsce do leśnej edukacji w Puławach

Nowe miejsce do leśnej edukacji w Puławach

Naprzeciwko puławskiego nadleśnictwa stanąć na nowa wiata "edukacyjno-promocyjna". Zadaszony obiekt o powierzchni ok. 70 mkw. będzie służył do spotkań leśników z dziećmi i młodzieżą szkolną.

Tomaszów Lubelski. Szlakiem Marszałka Piłsudskiego. Otwarcie ścieżki edukacyjnej
14 sierpnia 2022, 12:30

Tomaszów Lubelski. Szlakiem Marszałka Piłsudskiego. Otwarcie ścieżki edukacyjnej

Marszałek Józef Piłsudski był w Tomaszowie Lubelskim dwukrotnie: w 1901 i 1921 roku. Ten drugi pobyt i związane z nim zdarzenia upamiętniać ma ścieżka edukacyjno-historyczna, które zostanie oficjalnie otwarta w niedzielę.

Chcą przeprosin od senatora za słowa o śmieciach. "Nie rozumiem, czym poczuli się dotknięci"

Chcą przeprosin od senatora za słowa o śmieciach. "Nie rozumiem, czym poczuli się dotknięci"

Stowarzyszenie „Chełmianie” oczekuje przeprosin od senatora Jacka Burego (Polska 2050). Poszło o słowa polityka, który sprzeciwiając się budowie spalarni śmieci w Lublinie, argumentował, że w stolicy województwa nie ma problemu z odpadami, bo te są spalane w chełmskiej cementowni. – Nie można mówić o pozbywaniu się śmieci w ten sposób

KS Cisowianka Drzewce głównym faworytem lubelskiej klasy okręgowej

KS Cisowianka Drzewce głównym faworytem lubelskiej klasy okręgowej

W tym sezonie rozgrywki mają zdecydowanego faworyta – KS Cisowianka Drzewce

Pediatria w Zamościu wreszcie ruszy. Ordynatora szukano ponad rok

Pediatria w Zamościu wreszcie ruszy. Ordynatora szukano ponad rok

Lekarza, który byłby gotów pokierować oddziałem dziecięcym w Zamościu szukano od przeszło roku. W końcu się udało. Stanowisko ordynatora zdecydowała się objąć Agnieszka Majcher, pediatra z Biłgoraja. Wiadomo, kiedy oddział rozpocznie działalność.

Nie śpij, tylko patrz w niebo, a nie pożałujesz. W sobotę zobaczysz Perseidy

Nie śpij, tylko patrz w niebo, a nie pożałujesz. W sobotę zobaczysz Perseidy

Na sobotę 13 sierpnia nad ranem przypadnie tegoroczne maksimum roju meteorów Perseidy, czyli „noc spadających gwiazd”. W różnych miejscach Polski organizowane są wówczas pikniki astronomiczne. Perseidy w mniejszym natężeniu można obserwować już wcześniej.

Lublin: Na Węglinie Południowym powstanie plac zabaw

Lublin: Na Węglinie Południowym powstanie plac zabaw

Wczoraj miasto wybrało firmę, która zaprojektuje i wykona na Węglinie Południowym ogólnodostępny, ogrodzony plac zabaw. Mieszkańcy dzielnicy wywalczyli go w głosowaniu nad podziałem budżetu obywatelskiego.

Pokaz sprzętu, orkiestra i grochówka. Polskie wojsko będzie świętować i zachęcać do służby

Pokaz sprzętu, orkiestra i grochówka. Polskie wojsko będzie świętować i zachęcać do służby

Najpierw 102. rocznica Bitwy Warszawskiej, a następnie Święto Wojska Polskiego. Nadchodzący weekend będzie należał do żołnierzy, którzy nie tylko będą świętować, ale także zachęcać do wstąpienia do służby