Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

15 stycznia 2019 r.
9:30

Oryginalny strój studniówkowy nauczycielki z Lublina. Zdjęcia uczniów na spódnicy

2444 27 A A

Rozmowa z Beatą Szczerbińską-Budzyńską, wychowawczynią klasy 3 F w II LO im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Lublinie

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

• Takiej kreacji na lubelskich studniówkach jeszcze nie było. Skąd pomysł? 

– Chciałam uczcić swoją klasę. Dostałam ją „w spadku” w drugim roku nauki. Czas na integrację był więc znacznie krótszy. Klasa jest zgrana, uczniowie się szanują, ale przyjaźnią się kameralnie w mniejszych grupkach. W trzeciej klasie poczuli, że coś się kończy i teraz nadrabiają towarzyskie zaległości. Ja też poczułam, że coś się kończy i bardzo tego pożałowałam, bo bardzo się z nimi zżyłam. I to właśnie z tych uczuć zrodził się pomysł na studniówkową kreację.

• Podobno powstawała ona do ostatniej chwili. 

– Najpierw poprosiłam uczniów o zgodę na takie wykorzystanie ich wizerunków podkreślając, że albo będzie to spódnica z podobiznami wszystkich, albo rezygnuję z pomysłu. Zgodzili się. Rozrysowałam więc spódnicę, którą uszyły mi dwie najlepsze krawcowe - moja mama i ciocia. I poprosiłam, żeby każdy wskazał miejsce, w którym chce się znaleźć. Jedni mają dystans do siebie, inni nie. Jedni celowo chcieli być z tyłu, a innym zależało na przodzie. To wszystko ich wybór. Rzeczywiście jeszcze na dzień przed balem kreacji nie miałam, bo nie każdy zdołał mi wcześniej wysłać swoje zdjęcia.

• Zdjęcie wykonane specjalnie na tę okazję. 

– To miało być selfie. Podczas obrabiania tych fotografii przyglądała się swoim uczniom z innej, bardziej osobistej strony. Wiele mi te zdjęcia o nich powiedziały, bo jedni zrobili sobie bardzo żartobliwe, inni poważne, a jeszcze inni sięgnęli po stylizacje. Potem drukowałam je na domowej drukarce atramentowej i naprasowywałam żelazkiem. Był strach, że któraś twarz nie wyjdzie. Wtedy zostałabym na studniówkę bez kreacji.

• Jakie były reakcje? 

– Tylko pozytywne. Świetnie zareagowali rodzice, którzy przyszli popatrzeć na poloneza i odnajdowali na spódnicy swoje dzieci. Śmiesznie było i bardzo miło.

• Co teraz stanie się ze spódnicą. 

– Był pomysł, że na studniówce uczniowie będą składać na niej autografy, ale pisak do tkanin potrzebuje czasu, żeby wyschnąć. Dlatego, żeby się nic nie rozmazało, będzie temu poświęcona godzina wychowawcza. Potem spódnica trafi do szkoły i będzie naszym klasowym tablo.

• Uczy pani wiedzy o kulturze i przygotowuje młodzież do matury z historii sztuki, ale przede wszystkim prowadzi wiele zajęć poza programem nauczania. 

– To bardzo ważne. Podczas 45 minut lekcji nie mogę poświęcić czasu każdemu. Przy projektach każdy jest indywidualnością. Zdarza się więc, że siedzimy po godzinach w kucki lub na czworakach i coś kleimy lub lepimy. To integruje. Wiele można się o młodzieży wtedy dowiedzieć. To takie kameralne godziny wychowawcze.

• Znajduje na nie pani czas? 

– Nauczycielem trzeba być z pasji. Bardzo często to uczniowie wychodzą z inicjatywą. Mówią: „Sorko, zróbmy coś”. Zresztą oni bardzo często wybierają Zamoy, bo w tej szkole się dużo dzieje. Są przeróżne akcje, takie jak np. Zwierciadła czy Coffe Zamoy. Nie mogę im powiedzieć, że mam za dużo na głowie. Z ogromną przyjemnością angażuję się w dodatkowe zajęcia. Na przykład z Anną Łukaszczyk wchodzimy z młodzieżą w przestrzeń miejską. To np. akcje promujące ulicę Ogrodową czy tegoroczna wystawa poświęcona uczniom szkoły walczących w wojnie polsko-bolszewickiej (z Muzeum Brama Krakowska). Uwielbiam to robić. To moja pasja.

Studniówka 2019: Bal maturzystów II LO w hotelu Atelia

Komentarze 27

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
yhuk / 15 stycznia 2019 o 10:38
+73
Fajna nauczycielka :) oby było takich wiecej. Na pewno lubiana przez uczniów... moda, energiczna, z hmorem i dystansem do siebe. Do tego...wśród studniówkowej młodziży wygląda jak ich rówieśnica! :) pkt dla pani nauczycielki!!
Avatar
Lis / 15 stycznia 2019 o 10:12
+63
Świetny pomysł! Spódnica rewelacja! A nauczycielka super!
Avatar
L / 15 stycznia 2019 o 11:06
+45
Bardzo oryginalny i ciekawy pomysł. Bardzo atrakcyjna kobieta!
Avatar
Gość / 15 stycznia 2019 o 10:35
+41
Ahh tyle lat jako absolwent a pani Szczerbińska dalej w formie :D
Avatar
Gość / 15 stycznia 2019 o 13:14
+34
Jako uczeń Sorki Szczerbińskiej wiem, że można się wielu rzeczy spodziewać, ale to przeszło moje oczekiwania. Wielkie brawa za pomysł! :)
Avatar
Gość / 15 stycznia 2019 o 09:43
+18
ja chciałbym aby mój wizerunek był na pupie pani profesor, byłbym w centrum uwagi na studniówce
Avatar
mm / 15 stycznia 2019 o 23:59
+14
Pomysł absolutnie rewelacyjny, będzie pewnie pamiętany przez dziesięciolecia. Wielki szacunek za koncept i wykonanie.
Avatar
Jaaaaaaa / 15 stycznia 2019 o 17:45
+14
Super, fajna kobieta
Avatar
ANDRZEJ / 16 stycznia 2019 o 16:24
+10
ŚWIETNA NAUCZYCIELKA Z FANTAZJĄ - TYLKO POGRATULOWAĆ
Avatar
Babcia / 16 stycznia 2019 o 06:11
+8
A Ciebie to pewnie skrzywdziła jakaś "feministka",  bo bredzisz jak ciężko chory psychicznie , wyrazy współczucia:-(
Avatar
kol90 / 20 stycznia 2019 o 01:28
0
Jednym krótkim zdaniem prawdziwa artystka ! Wszystko zgodnie z kierunkiem wykształcenia i nauczania. Choć pomysł na prawdę oryginalny.
Avatar
Waldorf / 18 stycznia 2019 o 17:10
+1
Niezła jest . Ja takich nauczycielek nie miałem
Avatar
Absolwent / 18 stycznia 2019 o 11:09
+1
Miło wiedzieć że moi byli nauczyciele nadal w formie, tak trzymać! :)  #dumnyzZamoya
Avatar
Aleksander / 17 stycznia 2019 o 12:37
0
Obciąć tiul i kracja jak "od projektanta"
Avatar
Dziadek / 17 stycznia 2019 o 10:19
+2
Praca z pasją, to największa potrzeba naszego życia. Mało kto tak potrafi. Gratuluję!!! Wszystkiego dobrego!
Avatar
arek / 17 stycznia 2019 o 06:02
+1
I tylko takim nauczycielom należy się podwyżka. Nauczyciel to nie zawód a pasja i tacy ludzie powinni być w tym zawodzie. A tak w nawiasie to byłem przekonany że to uczennica a nie profesor - świetnie wygląda i dobrze ktoś napisał. Wygrał ten kogo zdjęcie na tyłku miała. Był w centrum uwagi.
Avatar
Gość / 16 stycznia 2019 o 22:10
+2
Genialny gest super nauczycielki. W rezultacie stworzyła piękna kreację i wyglądała rewelacyjnie i co ważne stosownie czego niestety nie można powiedzieć o większości uczennic. Niektóre z nich - żenada.
Avatar
Leoncio / 16 stycznia 2019 o 20:50
-8
ale beznadziejna fryzura.. drogie panie nie rocie sobie tak beznadziejnej fryzury ze jeden bok jest podgolony.. wyglada jak jakas feministka.. tragedia
 kolego , zgadzam się . te boki wygolone do skóry wyglądają tragicznie. babochłopy paskudne się robią
Avatar
Małpa / 16 stycznia 2019 o 19:25
+1
Dobra laska z tej sorki :) że mnie uczyły same babcia bez pasji :(
Avatar
sb82 / 16 stycznia 2019 o 16:58
+3
Wspaniale!!! Plus długie rękawiczki - rewelacja!!!
Zobacz wszystkie komentarze 27

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Studia 2019 – co studiować, żeby mieć pracę po studiach?

Studia 2019 – co studiować, żeby mieć pracę po studiach? 0 0

Uczniowie klas maturalnych coraz częściej biorą udział w spotkaniach prowadzonych przez doradców zawodowych i przedstawicieli różnych branż. Na warsztatach dowiadują się, jakie studia warto wybrać, by w przyszłości nie martwić się o pracę. Niestety - jest jeden problem. Przyszli studenci za każdym razem słyszą coś innego, a ze spotkań wychodzą z coraz większym mętlikiem w głowie. Co warto studiować? Czy istnieje jedyna słuszna recepta? A może czym warto się kierować, by potem nie żałować?

Kompozycje Krzysztofa Komedy w Puławach
23 lutego 2019, 18:00

Kompozycje Krzysztofa Komedy w Puławach 0 0

POK Dom Chemika zaprasza na wyjątkową muzyczną wędrówkę po świecie Krzysztofa Komedy. Koncert w hołdzie wybitnemu artyście będzie miał miejsce 23 lutego o godz. 18 w Pałacu Czartoryskich w Puławach.

Wystawa plakatów Wiesława Wałkuskiego w Galerii Saskiej
23 lutego 2019, 12:00

Wystawa plakatów Wiesława Wałkuskiego w Galerii Saskiej 0 0

W sobotę, 23 lutego o godz. 12 w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) będzie miał miejsce wernisaż wystawy plakatów Wiesława Wałkuskiego. Prace artysty będzie można podziwiać na ogrodzeniu Ogrodu Saskiego do 6 maja.

Co mają puławscy radni? Najnowsze oświadczenia majątkowe

Co mają puławscy radni? Najnowsze oświadczenia majątkowe 0 6

Domy, mieszkania, oszczędności i… długi. Co mają starzy wyjadacze, a co debiutanci w radzie miasta? Radni opublikowali swoje oświadczenia majątkowe.

Puławy: Tory nadal rozgrzebane. Kiedy wrócą pociągi do Warszawy i Lublina?

Puławy: Tory nadal rozgrzebane. Kiedy wrócą pociągi do Warszawy i Lublina? 0 4

Rozgrzebana, porzucona przebudowa i zarastające chwastami torowiska - tak od wielu miesięcy wygląda linia kolejowa nr 7 na odcinku z Lublina, przez Nałęczów i Puławy do Dęblina. Prace, jak zapowiada PKP-PLK mają zostać wznowione w kwietniu tego roku.

Kompletnie pijana kobieta potrąciła dwoje 18-latków na przejściu dla pieszych

Kompletnie pijana kobieta potrąciła dwoje 18-latków na przejściu dla pieszych 0 7

W Puławach pijana kobieta potrąciła dwójkę 18-latków na przejściu dla pieszych. Nastolatkowie trafili do szpitala.

W Kodniu można zobaczyć ikony z czasów Sapiehów

W Kodniu można zobaczyć ikony z czasów Sapiehów 0 0

Przy sanktuarium maryjnym w Kodniu można oglądać zabytkowe ikony pochodzące z czasów Sapiehów.

MKS Perła jedzie na mecz w rywalem z górnej półki

MKS Perła jedzie na mecz w rywalem z górnej półki 1 1

MKS Perła Lublin w sobotę zmierzy się na wyjeździe z KPR Gminy Kobierzyce, aktualnie czwartym zespołem rozgrywek

36-latek z Lublina, który oskarża księdza o molestowanie: "Draniom nie wolno stawiać pomników!"
galeria

36-latek z Lublina, który oskarża księdza o molestowanie: "Draniom nie wolno stawiać pomników!" 35 14

Rozmowa z Piotrem, 36-latkiem z Lublina, który oskarża księdza Waleriana S. o to, że w dzieciństwie przez wiele lat był przez niego molestowany i gwałcony

Prezydenci Polski, Litwy i Ukrainy w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Prezydenci Polski, Litwy i Ukrainy w Lublinie [zdjęcia] 0 18

Prezydenci Polski Andrzej Duda, Litwy Dalia Grybauskaite i Ukrainy Petro Poroszenko przyjechali dzisiaj do Lublina.

Trudne zadanie Pszczółek. W niedzielę mecz z mistrzem Polski

Trudne zadanie Pszczółek. W niedzielę mecz z mistrzem Polski 1 4

Drużyna z najlepszej „ósemki” Euroligi oraz najlepszy obecnie zespół na polskich parkietach przyjedzie w niedzielę (godz. 19) do Lublina. Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS zmierzy się z aktualnym mistrzem Polski – CCC Polkowice

Morderstwo przy ul. Gęsiej. Zatłukł żonę kluczem do kół. Jest wyrok
galeria

Morderstwo przy ul. Gęsiej. Zatłukł żonę kluczem do kół. Jest wyrok 34 11

15 lat więzienia. Taki wyrok usłyszał w piątek Piotr R., który zatłukł swoją żonę kluczem do kół. Nie mógł pogodzić się z tym, że kobieta odeszła od niego do innego mężczyzny

Skoki narciarskie. Polacy bronią złota sprzed dwóch lat
film

Skoki narciarskie. Polacy bronią złota sprzed dwóch lat 0 0

Po emocjach związanych z występami w Pucharze Świata przyszła pora na najważniejszą imprezę tego sezonu. Od piątku do niedzieli Polscy skoczkowie rywalizować będą na skoczni Bergisel w Innsbrucku o medale mistrzostw świata. Apetyty są ogromne, bo Biało-Czerwoni będą bronić złotego medalu wywalczonego drużynowo przed dwoma laty w Lahti. Kibice liczą jednak, że krążków będzie zdecydowanie więcej

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [22-24.02]
22 lutego 2019, 0:00

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [22-24.02] 0 2

Patryk Vega powraca z kolejnym filmem! Już w piątek na ekranach polskich kin zadebiutują Kobiety mafii 2, kontynuacja jednego z przebojów reżysera. Na ekranach w dalszym ciągu królować będą także polskie komedie romantyczne - Planeta Singli 3 i Miszmasz, czyli kogel-mogel 3.

Kupujesz nowy telefon? Ubezpiecz go!

Kupujesz nowy telefon? Ubezpiecz go! 0 1

Smartfon to obecnie niezbędny gadżet, który służy już nie tylko do komunikowania się – z jego pomocą robimy zakupy, oglądamy filmy, słuchamy muzyki, robimy zdjęcia, kręcimy wideo, trzymamy ważne dane, korzystamy z aplikacji. Telefon łączy dziś w sobie funkcje wielu urządzeń. Ceny niektórych smartfonów potrafią już osiągać kwoty, za które z powodzeniem kupilibyśmy używany samochód – również dlatego warto je chronić. Mimo używania etui, chroniących ekran szkieł hartowanych czy folii, smartfony łatwo ulegają uszkodzeniom. Naprawa nawet pozornie niewielkich usterek wiąże się niekiedy z pokaźnymi kwotami, ponieważ często uszkodzeniom mechanicznym ulegają wyświetlacz i powiązane z nim części (np. digitalizer, odpowiadający za jego działanie dotykowe).

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!