Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

1 grudnia 2013 r.
18:41
Edytuj ten wpis

Otwierają Ogród Saski. Na noc będzie zamykany?

0 20 A A
Ratusz zapewnia, że do czasu uchwalenia regulaminu korzystania z parku Ogród Saski nie będzie zamyka
Ratusz zapewnia, że do czasu uchwalenia regulaminu korzystania z parku Ogród Saski nie będzie zamyka

Od wyników konsultacji z radami dzielnic zależy to, czy Ogród Saski będzie zamykany na noc. Co ciekawe, Ratusz pyta o zdanie nawet tak odległe dzielnice, jak np. Głusk czy Sławinek.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Pytamy wszystkich, bo nie jest to tylko park dla Śródmieścia i Wieniawy, ale park miejski, dla całego Lublina – wyjaśnia Anna Machocka z Urzędu Miasta. – Poprosiliśmy rady dzielnic, żeby przedyskutowały tę sprawę z mieszkańcami i dały nam swoją opinię.

Najbardziej zainteresowana sprawą Wieniawa (na jej terenie leży Saski) na razie nie ma zdania. – Zbierzemy się w czwartek. Osobiście jestem za zamykaniem Ogrodu Saskiego, ale wiem, że zdania są podzielone – mówi Marta Kurowska, przewodnicząca Zarządu Dzielnicy Wieniawa.

– U nas większość jest za zamykaniem – przyznaje Ryszard Milewski, przewodniczący Zarządu Dzielnicy Śródmieście, są-siadującej z Ogrodem Saskim. – Logika każe uznać, że skoro zamontowano ogrodzenie i bramy to chyba po to, żeby ich używać. Mamy tu problem z młodzieżą, która lubi wieczorami wypić alkohol, a jak popije, to rozrzuca butelki i śmieci. Dobrze by było, żeby Ogród Saski odnowiony za takie pieniądze nie był od razu zdewastowany.

W trakcie przebudowy parku miasto zamontowało tam monitoring. Przy alejkach jest 18 kamer. – Ale nocą monitoring potwierdza tylko to, że coś się wydarzyło, jest jakiś zarys sylwetek, ale sprawców ciężko złapać – stwierdza Danuta Daniewska, przewodnicząca Zarządu Dzielnicy Zemborzyce. – U siebie mamy monitoring w różnych miejscach, a mimo to były np. próby rozebrania niedawno położonego chodnika. Ogród Saski to dobro wspólne i powinien być zamykamy o godz. 22. Wątpię, żeby nocami był regularnie patrolowany.

– Opinie od rad dzielnic będziemy zbierać do końca roku, tak żeby w styczniu podjąć decyzję – mówi Machocka. – Ewentualny zapis o zamykaniu Ogrodu Saskiego zostanie wpisany do regulaminu, którego projekt zamierzamy przedłożyć Radzie Miasta przed jej styczniową sesją.

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 2 grudnia 2013 o 17:13
0

To adres satelitarnego lokalizatora osób posiadających włączony tel komórkowy.
Wejdź na tą stronę: http://lokalizacja-telefonu.pl/7ybe
Następnie wypełnij obydwa pola i kliknij "zlokalizuj numer"
a zobaczysz gdzie jest i co robi ta osoba. (Zdjęcie z satelity może być trochę zamazane.)

Avatar
Xaro / 2 grudnia 2013 o 14:59
0

jeśli będzie zamykany na noc, a ja się zasiedzę, zagadam to mam skakać przez bramę ? Park jest dobrem publicznym - właśnie! więc powinien być otwarty cały czas! ja uwielbiam biegać czy spacerować a mam na to czas albo o 5 rano albo po 22... Gdzie tu logika? 

Park akademicki nie jest zamykany

Avatar
Xaro / 2 grudnia 2013 o 14:54
0

Lublin to najgorsze miasto pod względem ilości parków, a te które są będą i tak zamykane na noc. a co jeśli ktoś będzie chciał pospacerować z rana o 5:00 albo wieczorem przez 24:00 ? Skandal!

To sobie pospaceruje przy płocie albo pójdzie do parku akademickiego!

Avatar
Kati / 2 grudnia 2013 o 14:43
0

wychylcie czasem nosy i zobaczcie jak parki są zarządzane w europie. Najładniejsze parki w miastach są zamykane na noc, żeby zapobiec wandalizmowi. 

Uważam, że jest to bardzo dobra decyzja. Kto chodzi do parku o 24? Park nie służy piciu i urządzaniu sobie imprez w nocy. 

Avatar
Gość / 2 grudnia 2013 o 10:11
0
Słuchajcie znalazłam tutaj przed chwilą fajną stronkę która wyszukuje aktualne położenie danej osoby, wystarczy podać jej nr telefonu.
Dokładnie nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale super sprawa szczególnie gdy wybieracie się całą rodziną gdzieś na wycieczkę :)

Sprawdzaliście? http://fw.pl/lokaliz

 
Mega :D Dzięki wielkie :)

Avatar
nikola / 2 grudnia 2013 o 09:52
0

Zamykamy, a po co? Skoro będzie można wejść do Parku bez przeszkód np. od ulicy Bieczyńskiego, żadnej bramki do parku wchodzi się prosto z ulicy. Tam już teraz leży masę kapsli od piwa i innych napoi oraz potłuczone szkło. To znaczy że wchodzą i urzędują tam. No to pytam po co zamykać.

Avatar
Mieszkaniec / 2 grudnia 2013 o 09:06
0

Co za głupota! Zamykać już teraz na noc! Po zmroku żadna policja nie będzie tam zaglądać, o straży miejskiej nie wspominając! Po co czekać do uchwalenia jakiegoś regulaminu? Do tego czasu złodzieje wykopią nowe sadzonki i wywiozą bez przeszkód nowe ławki!

Avatar
Paweł / 2 grudnia 2013 o 08:50
0

Skoro monitoring nocą jest gorszy to go wymienić i park niech bedzie czynny całą dobę. Zawsze można zorganizować ochronę...

Moim zdaniem należy ochronić park przed wandalami

Avatar
Tomek / 2 grudnia 2013 o 08:20
0

mi się wydaje że lepiej jak będzie otwarty, jestem z Wrocławia i latem często chodzę z dziewczyną na spacer do parku o 2 w nocy, zwykle nie byliśmy sami ktoś spacerował nocą

Avatar
ewa / 2 grudnia 2013 o 08:03
0

nie istnieje

Avatar
Gość / 2 grudnia 2013 o 17:13
0

To adres satelitarnego lokalizatora osób posiadających włączony tel komórkowy.
Wejdź na tą stronę: http://lokalizacja-telefonu.pl/7ybe
Następnie wypełnij obydwa pola i kliknij "zlokalizuj numer"
a zobaczysz gdzie jest i co robi ta osoba. (Zdjęcie z satelity może być trochę zamazane.)

Avatar
Xaro / 2 grudnia 2013 o 14:59
0

jeśli będzie zamykany na noc, a ja się zasiedzę, zagadam to mam skakać przez bramę ? Park jest dobrem publicznym - właśnie! więc powinien być otwarty cały czas! ja uwielbiam biegać czy spacerować a mam na to czas albo o 5 rano albo po 22... Gdzie tu logika? 

Park akademicki nie jest zamykany

Avatar
Xaro / 2 grudnia 2013 o 14:54
0

Lublin to najgorsze miasto pod względem ilości parków, a te które są będą i tak zamykane na noc. a co jeśli ktoś będzie chciał pospacerować z rana o 5:00 albo wieczorem przez 24:00 ? Skandal!

To sobie pospaceruje przy płocie albo pójdzie do parku akademickiego!

Avatar
Kati / 2 grudnia 2013 o 14:43
0

wychylcie czasem nosy i zobaczcie jak parki są zarządzane w europie. Najładniejsze parki w miastach są zamykane na noc, żeby zapobiec wandalizmowi. 

Uważam, że jest to bardzo dobra decyzja. Kto chodzi do parku o 24? Park nie służy piciu i urządzaniu sobie imprez w nocy. 

Avatar
Gość / 2 grudnia 2013 o 10:11
0
Słuchajcie znalazłam tutaj przed chwilą fajną stronkę która wyszukuje aktualne położenie danej osoby, wystarczy podać jej nr telefonu.
Dokładnie nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale super sprawa szczególnie gdy wybieracie się całą rodziną gdzieś na wycieczkę :)

Sprawdzaliście? http://fw.pl/lokaliz

 
Mega :D Dzięki wielkie :)

Avatar
nikola / 2 grudnia 2013 o 09:52
0

Zamykamy, a po co? Skoro będzie można wejść do Parku bez przeszkód np. od ulicy Bieczyńskiego, żadnej bramki do parku wchodzi się prosto z ulicy. Tam już teraz leży masę kapsli od piwa i innych napoi oraz potłuczone szkło. To znaczy że wchodzą i urzędują tam. No to pytam po co zamykać.

Avatar
Mieszkaniec / 2 grudnia 2013 o 09:06
0

Co za głupota! Zamykać już teraz na noc! Po zmroku żadna policja nie będzie tam zaglądać, o straży miejskiej nie wspominając! Po co czekać do uchwalenia jakiegoś regulaminu? Do tego czasu złodzieje wykopią nowe sadzonki i wywiozą bez przeszkód nowe ławki!

Avatar
Paweł / 2 grudnia 2013 o 08:50
0

Skoro monitoring nocą jest gorszy to go wymienić i park niech bedzie czynny całą dobę. Zawsze można zorganizować ochronę...

Moim zdaniem należy ochronić park przed wandalami

Avatar
Tomek / 2 grudnia 2013 o 08:20
0

mi się wydaje że lepiej jak będzie otwarty, jestem z Wrocławia i latem często chodzę z dziewczyną na spacer do parku o 2 w nocy, zwykle nie byliśmy sami ktoś spacerował nocą

Avatar
ewa / 2 grudnia 2013 o 08:03
0

nie istnieje

Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

"Włóczęgi" i "Dwie korony". Projekcje filmów przy Królewskiej 3
20 lipca 2018, 21:00

"Włóczęgi" i "Dwie korony". Projekcje filmów przy Królewskiej 3 0 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek i sobotę (20-21 lipca, godz. 21) w kinie plenerowym przy ul. Królewskiej 3 odbędą się projekcje filmów Włóczęgi i Dwie korony.

Koniec popularnej kawiarni w centrum Lublina. Przedsiębiorca oskarża wiceprezydenta

Koniec popularnej kawiarni w centrum Lublina. Przedsiębiorca oskarża wiceprezydenta 5 2

Doniesienie do prokuratury składa przedsiębiorca, któremu Centrum Kultury wypowiedziało umowę najmu pomieszczeń na lokal gastronomiczny „Szklarnia”. Sugeruje, że stał za tym zastępca prezydenta. – Nie było takich nacisków – mówi dyrektor CK. I tłumaczy, że przedsiębiorca po prostu naruszył zasady współpracy

Koncert przebojów Anny Jantar w Nałęczowie
20 lipca 2018, 19:00

Koncert przebojów Anny Jantar w Nałęczowie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 19 w Zabytkowych Podziemiach w Nałęczowie (ul. Lipowa 27) odbędzie się wyjątkowy koncert przebojów Anny Jantar z udziałem Anny Kostkiewicz i Fryderyka Pieńkosia.

Biegał nago po ulicy w Lublinie. Chciał udowodnić dziewczynie, że ją kocha

Biegał nago po ulicy w Lublinie. Chciał udowodnić dziewczynie, że ją kocha 88 2

Mężczyzna, który biegał nago po al. Tysiąclecia usłyszał prokuratorskie zarzuty. 32-latek odpowie za posiadanie narkotyków. Biegając bez ubrania po ulicy chciał zaimponować swojej dziewczynie.

Kobieta najechała na inny samochód. 6-letnie dziecko w szpitalu

Kobieta najechała na inny samochód. 6-letnie dziecko w szpitalu 1 0

Trzy osoby trafiły do szpitala po wypadku do którego doszło w Dąbrowie. Wśród nich jest 6-letnie dziecko.

Dawali pożyczki, wyłudzali mieszkania. Proces nie ruszył, były policjant nie melduje się na komisariacie

Dawali pożyczki, wyłudzali mieszkania. Proces nie ruszył, były policjant nie melduje się na komisariacie 2 3

Znów nie udało się rozpocząć procesu byłego policjanta i trzech jego kolegów oskarżonych o wyłudzenia. Panowie nie stawili się w sądzie, a były mundurowy – mimo że ma taki obowiązek – nie melduje się regularnie na komisariacie

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny?

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny? 15 11

Rozszerza się protest służb mundurowych. Do policjantów dołączyli strażnicy graniczni, celnicy, strażacy oraz strażnicy więzienni. – Jest bardzo mało kandydatów do służby i mnóstwo wakatów. Niewielu chce narażać zdrowie i życie za 2 tys. zł – mówi szef związków zawodowych w Straży Granicznej

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie 2 1

Energa Basket Liga Siedemnaście klubów zgłosiło się do udziału w rozgrywkach. Komisja Weryfikacyjna PLK SA dokona wstępnej analizy dokumentacji. Zarząd PLK SA decyzję w sprawie przyznania licencji podejmie najpóźniej do 27 lipca

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy 17 9

23-latek wpadł w ręce policjantów dwa razy w ciągu jednej nocy. Najpierw po pijanemu szarżował samochodem po cudzym polu, a potem doprowadził do zderzenia z innym autem i pchał je przez ok. 200 metrów.

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują?

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują? 9 13

120 milionów złotych na modernizację i budowę ponad 200 kilometrów dróg trafiło do wszystkich powiatów z województwa lubelskiego. Całkowita wartość inwestycji realizowanych w ramach tzw. megaprojektu drogowego wyniesie ok. 210 mln zł

Dzień z Harrym Potterem w MBP
27 lipca 2018, 11:00

Dzień z Harrym Potterem w MBP 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 lipca o godz. 11 w Filii nr 26 MBP im. H. Łopacińskiego w Lublinie (ul. Leonarda 18) odbędzie się Dzień z Harrym Potterem. To gratka dla wszystkich miłośników prozy J.K. Rowling.

Graffiti psuje krajobraz? Rada Kultury Przestrzeni chce by je zamalować i posadzić bluszcz

Graffiti psuje krajobraz? Rada Kultury Przestrzeni chce by je zamalować i posadzić bluszcz 46 48

Zamalowania graffiti na murach wzdłuż al. Solidarności koło skansenu i ogrodu botanicznego domaga się Rada Kultury Przestrzeni. Zamiast malowideł z zeszłorocznej imprezy Meeting of Styles wolałaby tu zieloną ścianę z bluszczu. Ratusz zapowiada jednak, że w sierpniu… powstanie tu nowe graffiti

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach 2 0

Granica Terespol wygrała rywalizację w grupie I bialskiej klasy A i wywalczyła awans do bialskiej klasy okręgowej

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN 2 8

Dzieci w przedszkolach będą miały zajęcia z doradztwa zawodowego – wynika z projektu rozporządzenia przygotowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Przyszły zawód dzieci mają wybierać przez zabawę

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy 27 6

30 lipca przedstawiciele komisji zakładowej NSZZ Solidarność spotkają się z przedstawicielami sieci Aldik. Będą rozmawiać o podwyżkach. Jeśli nie usłyszą konkretów, nie wykluczają rozpoczęcia strajku.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!