Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

1 grudnia 2013 r.
18:41
Edytuj ten wpis

Otwierają Ogród Saski. Na noc będzie zamykany?

0 20 A A
Ratusz zapewnia, że do czasu uchwalenia regulaminu korzystania z parku Ogród Saski nie będzie zamyka
Ratusz zapewnia, że do czasu uchwalenia regulaminu korzystania z parku Ogród Saski nie będzie zamyka

Od wyników konsultacji z radami dzielnic zależy to, czy Ogród Saski będzie zamykany na noc. Co ciekawe, Ratusz pyta o zdanie nawet tak odległe dzielnice, jak np. Głusk czy Sławinek.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Pytamy wszystkich, bo nie jest to tylko park dla Śródmieścia i Wieniawy, ale park miejski, dla całego Lublina – wyjaśnia Anna Machocka z Urzędu Miasta. – Poprosiliśmy rady dzielnic, żeby przedyskutowały tę sprawę z mieszkańcami i dały nam swoją opinię.

Najbardziej zainteresowana sprawą Wieniawa (na jej terenie leży Saski) na razie nie ma zdania. – Zbierzemy się w czwartek. Osobiście jestem za zamykaniem Ogrodu Saskiego, ale wiem, że zdania są podzielone – mówi Marta Kurowska, przewodnicząca Zarządu Dzielnicy Wieniawa.

– U nas większość jest za zamykaniem – przyznaje Ryszard Milewski, przewodniczący Zarządu Dzielnicy Śródmieście, są-siadującej z Ogrodem Saskim. – Logika każe uznać, że skoro zamontowano ogrodzenie i bramy to chyba po to, żeby ich używać. Mamy tu problem z młodzieżą, która lubi wieczorami wypić alkohol, a jak popije, to rozrzuca butelki i śmieci. Dobrze by było, żeby Ogród Saski odnowiony za takie pieniądze nie był od razu zdewastowany.

W trakcie przebudowy parku miasto zamontowało tam monitoring. Przy alejkach jest 18 kamer. – Ale nocą monitoring potwierdza tylko to, że coś się wydarzyło, jest jakiś zarys sylwetek, ale sprawców ciężko złapać – stwierdza Danuta Daniewska, przewodnicząca Zarządu Dzielnicy Zemborzyce. – U siebie mamy monitoring w różnych miejscach, a mimo to były np. próby rozebrania niedawno położonego chodnika. Ogród Saski to dobro wspólne i powinien być zamykamy o godz. 22. Wątpię, żeby nocami był regularnie patrolowany.

– Opinie od rad dzielnic będziemy zbierać do końca roku, tak żeby w styczniu podjąć decyzję – mówi Machocka. – Ewentualny zapis o zamykaniu Ogrodu Saskiego zostanie wpisany do regulaminu, którego projekt zamierzamy przedłożyć Radzie Miasta przed jej styczniową sesją.

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 2 grudnia 2013 o 17:13
0

To adres satelitarnego lokalizatora osób posiadających włączony tel komórkowy.
Wejdź na tą stronę: http://lokalizacja-telefonu.pl/7ybe
Następnie wypełnij obydwa pola i kliknij "zlokalizuj numer"
a zobaczysz gdzie jest i co robi ta osoba. (Zdjęcie z satelity może być trochę zamazane.)

Avatar
Xaro / 2 grudnia 2013 o 14:59
0

jeśli będzie zamykany na noc, a ja się zasiedzę, zagadam to mam skakać przez bramę ? Park jest dobrem publicznym - właśnie! więc powinien być otwarty cały czas! ja uwielbiam biegać czy spacerować a mam na to czas albo o 5 rano albo po 22... Gdzie tu logika? 

Park akademicki nie jest zamykany

Avatar
Xaro / 2 grudnia 2013 o 14:54
0

Lublin to najgorsze miasto pod względem ilości parków, a te które są będą i tak zamykane na noc. a co jeśli ktoś będzie chciał pospacerować z rana o 5:00 albo wieczorem przez 24:00 ? Skandal!

To sobie pospaceruje przy płocie albo pójdzie do parku akademickiego!

Avatar
Kati / 2 grudnia 2013 o 14:43
0

wychylcie czasem nosy i zobaczcie jak parki są zarządzane w europie. Najładniejsze parki w miastach są zamykane na noc, żeby zapobiec wandalizmowi. 

Uważam, że jest to bardzo dobra decyzja. Kto chodzi do parku o 24? Park nie służy piciu i urządzaniu sobie imprez w nocy. 

Avatar
Gość / 2 grudnia 2013 o 10:11
0
Słuchajcie znalazłam tutaj przed chwilą fajną stronkę która wyszukuje aktualne położenie danej osoby, wystarczy podać jej nr telefonu.
Dokładnie nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale super sprawa szczególnie gdy wybieracie się całą rodziną gdzieś na wycieczkę :)

Sprawdzaliście? http://fw.pl/lokaliz

 
Mega :D Dzięki wielkie :)

Avatar
nikola / 2 grudnia 2013 o 09:52
0

Zamykamy, a po co? Skoro będzie można wejść do Parku bez przeszkód np. od ulicy Bieczyńskiego, żadnej bramki do parku wchodzi się prosto z ulicy. Tam już teraz leży masę kapsli od piwa i innych napoi oraz potłuczone szkło. To znaczy że wchodzą i urzędują tam. No to pytam po co zamykać.

Avatar
Mieszkaniec / 2 grudnia 2013 o 09:06
0

Co za głupota! Zamykać już teraz na noc! Po zmroku żadna policja nie będzie tam zaglądać, o straży miejskiej nie wspominając! Po co czekać do uchwalenia jakiegoś regulaminu? Do tego czasu złodzieje wykopią nowe sadzonki i wywiozą bez przeszkód nowe ławki!

Avatar
Paweł / 2 grudnia 2013 o 08:50
0

Skoro monitoring nocą jest gorszy to go wymienić i park niech bedzie czynny całą dobę. Zawsze można zorganizować ochronę...

Moim zdaniem należy ochronić park przed wandalami

Avatar
Tomek / 2 grudnia 2013 o 08:20
0

mi się wydaje że lepiej jak będzie otwarty, jestem z Wrocławia i latem często chodzę z dziewczyną na spacer do parku o 2 w nocy, zwykle nie byliśmy sami ktoś spacerował nocą

Avatar
ewa / 2 grudnia 2013 o 08:03
0

nie istnieje

Avatar
Gość / 2 grudnia 2013 o 17:13
0

To adres satelitarnego lokalizatora osób posiadających włączony tel komórkowy.
Wejdź na tą stronę: http://lokalizacja-telefonu.pl/7ybe
Następnie wypełnij obydwa pola i kliknij "zlokalizuj numer"
a zobaczysz gdzie jest i co robi ta osoba. (Zdjęcie z satelity może być trochę zamazane.)

Avatar
Xaro / 2 grudnia 2013 o 14:59
0

jeśli będzie zamykany na noc, a ja się zasiedzę, zagadam to mam skakać przez bramę ? Park jest dobrem publicznym - właśnie! więc powinien być otwarty cały czas! ja uwielbiam biegać czy spacerować a mam na to czas albo o 5 rano albo po 22... Gdzie tu logika? 

Park akademicki nie jest zamykany

Avatar
Xaro / 2 grudnia 2013 o 14:54
0

Lublin to najgorsze miasto pod względem ilości parków, a te które są będą i tak zamykane na noc. a co jeśli ktoś będzie chciał pospacerować z rana o 5:00 albo wieczorem przez 24:00 ? Skandal!

To sobie pospaceruje przy płocie albo pójdzie do parku akademickiego!

Avatar
Kati / 2 grudnia 2013 o 14:43
0

wychylcie czasem nosy i zobaczcie jak parki są zarządzane w europie. Najładniejsze parki w miastach są zamykane na noc, żeby zapobiec wandalizmowi. 

Uważam, że jest to bardzo dobra decyzja. Kto chodzi do parku o 24? Park nie służy piciu i urządzaniu sobie imprez w nocy. 

Avatar
Gość / 2 grudnia 2013 o 10:11
0
Słuchajcie znalazłam tutaj przed chwilą fajną stronkę która wyszukuje aktualne położenie danej osoby, wystarczy podać jej nr telefonu.
Dokładnie nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale super sprawa szczególnie gdy wybieracie się całą rodziną gdzieś na wycieczkę :)

Sprawdzaliście? http://fw.pl/lokaliz

 
Mega :D Dzięki wielkie :)

Avatar
nikola / 2 grudnia 2013 o 09:52
0

Zamykamy, a po co? Skoro będzie można wejść do Parku bez przeszkód np. od ulicy Bieczyńskiego, żadnej bramki do parku wchodzi się prosto z ulicy. Tam już teraz leży masę kapsli od piwa i innych napoi oraz potłuczone szkło. To znaczy że wchodzą i urzędują tam. No to pytam po co zamykać.

Avatar
Mieszkaniec / 2 grudnia 2013 o 09:06
0

Co za głupota! Zamykać już teraz na noc! Po zmroku żadna policja nie będzie tam zaglądać, o straży miejskiej nie wspominając! Po co czekać do uchwalenia jakiegoś regulaminu? Do tego czasu złodzieje wykopią nowe sadzonki i wywiozą bez przeszkód nowe ławki!

Avatar
Paweł / 2 grudnia 2013 o 08:50
0

Skoro monitoring nocą jest gorszy to go wymienić i park niech bedzie czynny całą dobę. Zawsze można zorganizować ochronę...

Moim zdaniem należy ochronić park przed wandalami

Avatar
Tomek / 2 grudnia 2013 o 08:20
0

mi się wydaje że lepiej jak będzie otwarty, jestem z Wrocławia i latem często chodzę z dziewczyną na spacer do parku o 2 w nocy, zwykle nie byliśmy sami ktoś spacerował nocą

Avatar
ewa / 2 grudnia 2013 o 08:03
0

nie istnieje

Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Sobota na Zachodnim. Trwają prace na nowym przystanku PKP [zdjęcia]
galeria

Sobota na Zachodnim. Trwają prace na nowym przystanku PKP [zdjęcia] 1 0

Mimo chłodu trwają prace na nowym przystanku kolejowym Lublin Zachodni, na którym - przynajmniej teoretycznie - już w następną niedzielę (15 grudnia) powinien stanąć pierwszy pociąg osobowy

"Na placu budowy panuje straszny bałagan". Budują wiadukt, ale śmiecić nie powinni
Alarm 24
galeria

"Na placu budowy panuje straszny bałagan". Budują wiadukt, ale śmiecić nie powinni 0 3

Po naszej interwencji PKP-PLK wezwało wykonawcę modernizacji linii kolejowej nr 7 do oczyszczenia terenu przy wiadukcie w Czesławicach z zalegających w tym miejscu odpadów. Informację o problemie z utrzymaniem czystości otrzymaliśmy od czytelnika.

Kto korzystał z darmowej reklamy w kinie? Dyrektor Chełmskiego Domu Kultury tłumaczyła się z nieprawidłowości

Kto korzystał z darmowej reklamy w kinie? Dyrektor Chełmskiego Domu Kultury tłumaczyła się z nieprawidłowości 0 3

Po raz pierwszy w historii chełmskiego samorządu sprawa takiego kalibru została wprowadzona na obrady sesji Rady Miasta, a głos zabrała sama zainteresowana Małgorzata Paździor-Król. Dyrektor ChDK tłumaczyła się z porozumień z kontrahentami domu kultury, którym placówka zapewniała przez ostatnie lata reklamę w kinie.

Ruch Społeczny Kobiet na Działalności kontra ZUS. Przedsiębiorcze matki postawiły się urzędnikom
Magazyn

Ruch Społeczny Kobiet na Działalności kontra ZUS. Przedsiębiorcze matki postawiły się urzędnikom 23 8

Nawet kilkaset tysięcy złotych musiałyby zwrócić właścicielki firm - także z naszego województwa - po tegorocznych kontrolach ZUS. Zdaniem urzędników korzystały ze świadczeń, które im się nie należały.

Spektakl dla dzieci "Skejciołek" w Warsztatach Kultury
8 grudnia 2019, 14:30

Spektakl dla dzieci "Skejciołek" w Warsztatach Kultury 0 0

Warsztaty Kultury (ul. Grodzka 5a) zapraszają najmłodszych widzów wraz z opiekunami na pokaz spektaklu "Skejciołek", który odbędzie się 8 grudnia o godz. 14.30.

Mirosław Hajdo (Motor Lublin): Możemy pójść tylko w dobrym kierunku

Mirosław Hajdo (Motor Lublin): Możemy pójść tylko w dobrym kierunku 0 5

Rozmowa z Mirosławem Hajdą, trenerem Motoru Lublin

Wypadek pod Puławami. Mężczyzna przygnieciony przez pień upadającego drzewa
galeria

Wypadek pod Puławami. Mężczyzna przygnieciony przez pień upadającego drzewa 13 5

W piątek w Bronowicach (gm. Puławy) 45-letni mężczyzna został przygnieciony przez pień upadającego drzewa. W ciężkim stanie trafił do szpitala.

W Zalewie Zemborzyckim znaleziono ciało zaginionego mężczyzny. Strażacy i policjanci szukają drugiego
galeria

W Zalewie Zemborzyckim znaleziono ciało zaginionego mężczyzny. Strażacy i policjanci szukają drugiego 36 7

Trwa akcja poszukiwawcza na Zalewie Zemborzyckim. Policjanci i strażacy szukali tam od rana dwóch zaginionych mężczyzn. Ciało jednego z nich już udało się znaleźć.

Tragedia w Szczyrku. Kto odpowie za śmierć ośmiu osób?
Wideo
film

Tragedia w Szczyrku. Kto odpowie za śmierć ośmiu osób? 0 0

Wybuch gazu zrównał ich dom z ziemią. Zginęło osiem osób - dwa małżeństwa oraz czwórka dzieci. Najmłodsze z nich miało trzy lata. Co było przyczyną tragedii, która wstrząsnęła całym krajem?

Lubelskie: Martwy mężczyzna znaleziony w altance działkowej

Lubelskie: Martwy mężczyzna znaleziony w altance działkowej 42 2

Jeden z policjantów włodawskiej komendy odnalazł podczas czynności służbowych mężczyznę, który nie dawał oznak życia.

Wisła i Azoty Puławy wzięły udział w akcji Szlachetna Paczka [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Wisła i Azoty Puławy wzięły udział w akcji Szlachetna Paczka [zdjęcia, wideo] 0 1

Kluby sportowe z Puław ponownie przyłączyły się do akcji Szlachetna Paczka. Zakupy dla potrzebujących robili zarówno szczypiorniści Azotów Puławy, jak i piłkarze Wisły.

Ofiar szukali w gazecie z ogłoszeniami. Jeden ze skazanych to były policjant i kandydat na radnego

Ofiar szukali w gazecie z ogłoszeniami. Jeden ze skazanych to były policjant i kandydat na radnego 9 9

Zakończył się proces grupy, oskarżonej o wyłudzanie mieszkań od ludzi w trudnej sytuacji finansowej. Wszyscy zostali skazani na kary więzienia. Wśród oskarżonych jest były policjant i kandydat na radnego.

Marcin Wroński gościem DDK Węglin
8 grudnia 2019, 17:00

Marcin Wroński gościem DDK Węglin 0 1

W ramach cyklu "Spis Treści", 8 grudnia o godz. 17 w Dzielnicowym Domu Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) zorganizowane zostanie spotkanie z autorem kryminałów Marcinem Wrońskim.

Charytatywny Bieg Mikołajów w Puławach
8 grudnia 2019, 11:00

Charytatywny Bieg Mikołajów w Puławach 0 0

Fundacja BezMiar zaprasza na Charytatywny Bieg Mikołajów, który odbędzie się 8 grudnia o godz. 11 w Puławach. Start przy Pałacu Czartoryskich.

Kierowca opla jechał bardzo dziwnie. Błyskawiczna reakcja, policjant zajechał mu drogę

Kierowca opla jechał bardzo dziwnie. Błyskawiczna reakcja, policjant zajechał mu drogę 5 5

Szybka i zdecydowana reakcja policjanta z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie zakończyła niebezpieczną jazdę pijanego kierowcy.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!