Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

2 kwietnia 2009 r.
14:08
Edytuj ten wpis

Papieskie happeningi na deptaku (zdjęcia, wideo)

Autor: Zdjęcie autora (tom)
0 11 A A

Uroczystości upamiętniające czwartą rocznicę śmierci Jana Pawła II rozpoczął w Lublinie happening na deptaku. Dziewczyny z Centrum Duszpasterstwa Akademickiego ubrane na biało szły przy dźwiękach muzyki kubańskiej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Od godz. 13.30 w między Ratuszem a Placem Litewskim będą rozgrywają się dramaty Afryki. Uczestnicy wydarzenia mówią o głodzie, wojnach, chorobach - i nieczułości bogatych państw.

O godz. 14.15 na deptaku pojawiły się dzieci. Mali uczniowie lubelskich szkół trzymają plakaty ze smutnymi historiami swoich rówieśników z różnych części świata. Jednocześnie trwa mini-festyn uliczny dla dzieci.

O godz. 15.00 mieszkańcy miasta będą mogli przenieść się do Gruzji. A dokładnie do prowizorycznych domów, w jakich mieszkają uchodźcy wewnętrzni.

Miasteczko akademickie to miejsce, z którego o godz. 14.30 wyruszy charakterystyczny pochód. Kobiety opatulone chustami, mężczyźni z tobołkami - około godz. 15.45 "uchodźcy” dotrą na deptak.

W centrum miasta od godz. 16.00 pojawią się także happenerzy, którzy przypominać będą o problemie wolności słowa na Białorusi. Z zalepionymi taśmą ustami i z napisami "wolność” w rękach będą wzywać do solidarności.

O godz. 17.00 w Archikatedrze Lubelskiej abp Józef Życiński odprawi Mszę św. w intencji beatyfikacji Jana Pawła II.


Wszystkie grupy pojawią się ponownie, by o godz. 18.00 wyruszyć sprzed Archikatedry Lubelskiej w Papieskim Marszu Życia i Solidarności.

Marsz zakończy się pod pomnikiem Jana Pawła II, gdzie na znak pamięci wszyscy uczestnicy zapalą lampiony.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
zibi / 3 kwietnia 2009 o 13:46
0
Nie mówcie o wolności słowa na Białorusi zobaczcie do jakich posunięc doszlo w UPC aby zniszczyć dla niektórych niewygodną Telewizję Trwam?,co się stało z MISJĄ SPECJALNĄ w TVP I,Niektórych posunięć to i tow.Rokosowski by się nie powstydził.Biskup Życiński może niech wychowywanieanie dzieci zostawi ich rodzicom, bo jak się do tego zabrał z przyjaciółmi od króla Dawida to nasze dziatki flagę zaniosły do kibla aby tam ją dowartościować a panu nauczycielowi kosz na śmieci założyły na głowę.Myślę że Ojciec(dla mnie zawsze )Święty najbardziej czego od nas oczekiwał to nie abyśmy nosili jego wizerunki po ulicach ale jego nauki w sercach.Źle się dzieje kiedy laska w ręku pasterza zamiast służyć do odpędzania wilków służy wyłącznie do popędzania owiec .Zastanówmy się czy te owce tedy znalazły się na tym pastwisku zwanym Krak Przedmieście z powodu zdrowej karmy czy z powodu ciętej laski?Zobaczmy,ostatnio na jak różne łąki wypędza się naszą dziatwę chociaż tam i trawa modyfikowana i wilków pełno.....
Nie mówcie o wolności słowa na Białorusi zobaczcie do jakich posunięc doszlo w UPC aby zniszczyć dla niektórych niewygodną Telewizję Trwam?,co się stało z MISJĄ SPECJALNĄ w TVP I,Niektórych posunięć to i tow.Rokosowski by się nie powstydził.Biskup Życiński może niech wychowywanieanie dzieci zostawi ich rodzicom, bo jak się do tego zabrał z przyjaciółmi od króla Dawida to nasze dziatki flagę zaniosły do kibla aby tam ją dowartościować a panu nauczycielowi kosz na śmieci założyły na głowę.Myślę że Ojciec(dla mnie zawsze )Święty najbardziej cz... rozwiń
Avatar
Gość / 3 kwietnia 2009 o 10:36
0
CANON:

Każdy wie, że z chwilą śmierci JP 2 historia zatrzymała się w miejscu stanowiąc część stała. Do cvzęści stałej w liturgii należy CANON, a canon to wszystkie wydarzenia z okresu święej władzy JP 2 z całą ekipą.
Nie należy do wielkiej tajemnic wiary stosunek duchowieństwa do KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW od roku 1980 - oczywiście negatywny do tego stopnia, że mimo pozornego rozbicia Ziązku duchowieństwo do dziś dostaje drgawek na wieść o KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW.
Czy warto więc składać szumne hołdy tworzonemu na siłę autorytetowi w osobie JP 2 - autorytetowi niczym z minionej epoku Leninowi.
JP 2 i Lenin wydali swoje dzieła, a w PRL-u każdy se robił jaja z Dzieł Lenina". Tak jak KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z Katedr SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIE POLACY przewidział upadek kolęd, tak i teraz snując analogiczne rozumowanie padną też Dzieła JP 2.
Wśród wielu miejscowości wymienianych w lokalnych mediach hołdujących 4 rocznicy śmierci JP 2 zabrakło Abramowic! I tu rodzi się pytanie: DLACZEGO?
Co zaś wspólnego mają Abramowice z wiekopomnym dziełem JP 2?
Dla zdziwionych odpowiedź jest bardzo prosta:
Całą świętą działalność koscioła w morderczej drodze do nieba trudno uznać za normalną!
Od roku 1980 KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW określany był jako "WRZÓD NA DU---PIE PAPIEŻA" - przecież trudno do normalnych zaliczyć klechów, którzy to wymyslili!
W 1982 r. rozbito ale tylko pozornie KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW, bo z chwilą stworzenia internetu Związek działa w internecie.
Spełnienie gróźb słanych od roku 1980 przez duchowieństwo pod adresem KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW nastąpiło w 1994 roku skutkujące nocnymi napadami znajomych księży na mieszkania i rodziny KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW oraz zakazem opalania budynków zimą dzięki czemu wymrozili małe dzieci.
Co z tym wspólnego ma JP 2 , e-PiSkopat, biskiupi, proboszczowie, wikarzy i pozostałe duchowieńswto płci obojga?
Ma: rok 1994 to okres morderczej drogi na ołtarze JP2, władzy biskupa Kazimierza Ryczana, prymasa Józefa Glempa i pozostałej gawiedzi w sutannach płci obojga. Nie da się powstrzymać od stwierdzenia, że decyzje o napadach i wymrożeniu małych dzieci zapadły na poziomie kancelarii parafialnej - stoi za tym sama góra niebieska: Watykan, czyli JP 2, e-PiS-kopat, czyli GLEMP, Kuria biskupia czyli b-p Kazimierz Ryczan, b-p Bolesław PYLAK no i sam wykonawca ks. Jacek Wójcicki!
Pokazywanie się więc publiczne przy ołtarzu samego b-pa Kazimierza Ryczana w pozostałej asyście wygląda dziwnie i na trzeźwo się tego nie zrobi - nie bez kozery więc jest sprawowanie liturgii w oparciu o alkohol nazwany w niebie krwią pańską, a to z kolei nosi znamiona WAMPIRYZMU, konsumpcja zaś ciała pańskiego - KANIBALIZMU i to jak na zlość po wegetariańsku, jako że ciało pańskie nie zawiera w ogóle mięsa, a wypiekene jest z mąki i wody!
Biorąc pod uwagę tak drastyczne zboczenia intelektualne nie mozna się dziwić, iż w roku 1994 żadnemu z winowajców napadających na rodziny KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW mrożących małe dzieci nie spłynęła nawet jedna łza - płynęła natomaist piana z gęby! niczym burząca sie krew świętego Januarego! Przecież to prawdziwy cud!
Krokodyle, a właściwie łzy pańskie płynęły całymi strumieniami w roku 1980 z ambon i od ołtarzy nad łkającym duchowieństwem o losie Ojczyny!
Czy nie są to objawy skrajnej schizofrenii - do cudu należy też płacząca Góra 4 lata temu, a materiały sa w posiadaniu TVP - Jan mu na imię!
Jak widać cudów jest bez liku - nawet po śmierci JP 2 - napdadli raz, wymrozili dzieci raz, a wstydu na wieki wieków - amen!
W 2002 lub 03 roku KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW na forum net SUPEREXPRESSU doczekał się nowego określenia autorstwa jakiegoś watykańczyka podpisującego się "RUDY" lub "SK": "JE---BA---NE---MU ORGANIŚCIE NIE POMOŻE NAWET CZYŚCIEC".
Jak widac po rozpiętości czasowej utrzymuje sie negatywny stosunek duchowieńswa do Związku - Związek zaś jest dumny, że kler do dziś dostaje drgawek na wieśc o KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW - jest to KULejna odmiana delirki - DELIRIUM HUMANIS SANCTIS!.
Zostańcie z B(L)OGIEM!

(PODPISANO: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW)
CANON:

Każdy wie, że z chwilą śmierci JP 2 historia zatrzymała się w miejscu stanowiąc część stała. Do cvzęści stałej w liturgii należy CANON, a canon to wszystkie wydarzenia z okresu święej władzy JP 2 z całą ekipą.
Nie należy do wielkiej tajemnic wiary stosunek duchowieństwa do KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW od roku 1980 - oczywiście negatywny do tego stopnia, że mimo pozornego rozbicia Ziązku duchowieństwo do dziś dostaje drgawek na wieść o KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW.
Czy warto więc składać szumne hołdy tworzo... rozwiń
Avatar
pastafarianin / 3 kwietnia 2009 o 08:45
0
A dzisiaj można ?
Myślisz trzeźwiej ?
Zastanów się czy jakikolwiek katolik, żyd czy wyznawca nogi stołowej powinien narzucać własne prawo i rządzić Twoimi finansami.
A jeśli chodzi o jp2 to uważam go za synonim hipokryty.
Avatar
Lublin.com.pl / 2 kwietnia 2009 o 20:57
0
Wolność dla Polski napisał:
Ludu Polan powstań z kolan i zrzuć watykańskie
kajdany niewoli, przegońmy okupanta!!! Występujmy z kościoła, bądźmy
wolni !!!!!!. WOLNA POLSKA !!!!!!!

Występujmy? Jeśli Twoją wypowiedź traktować serio, to chyba sam(a) już dawno z kościoła wystąpiłe(a)ś, do czego masz oczywiście prawo. Ale proszę Cię nie agituj chociaż dziś, w czwartą rocznicę śmierci Jana Pawła II.
pozdrawiam

Występujmy? Jeśli Twoją wypowiedź traktować serio, to chyba sam(a) już dawno z kościoła wystąpiłe(a)ś, do czego masz oczywiście prawo. Ale proszę Cię nie agituj chociaż dziś, w czwartą rocznicę śmierci Jana Pawła II.
pozdrawiam rozwiń
Avatar
x / 2 kwietnia 2009 o 19:19
0
niezła pro-life propaganda... x.puzewicz mistrz kościelnego marketingu
Avatar
SEZAM / 2 kwietnia 2009 o 19:08
0
I cóz nam TW "Filozof" na mszy powie ??? A dziewczyny? Szkoda mi ich...
Avatar
benz / 2 kwietnia 2009 o 17:40
0
ha! napisał:
Ciekawe ile z tych "białych"dziewczat z duszpasterstwa jest dziewicami

Dziewicami ...??? umysłowymi raczej !!!
Avatar
ha! / 2 kwietnia 2009 o 17:22
0
Ciekawe ile z tych "białych"dziewczat z duszpasterstwa jest dziewicami
Avatar
kornik / 2 kwietnia 2009 o 16:12
0
a teczowe parady sie przegania... chore...
Avatar
Wolność dla Polski / 2 kwietnia 2009 o 16:03
0
Ludu Polan powstań z kolan i zrzuć watykańskie
kajdany niewoli, przegońmy okupanta!!! Występujmy z kościoła, bądźmy
wolni !!!!!!. WOLNA POLSKA !!!!!!!
Avatar
zibi / 3 kwietnia 2009 o 13:46
0
Nie mówcie o wolności słowa na Białorusi zobaczcie do jakich posunięc doszlo w UPC aby zniszczyć dla niektórych niewygodną Telewizję Trwam?,co się stało z MISJĄ SPECJALNĄ w TVP I,Niektórych posunięć to i tow.Rokosowski by się nie powstydził.Biskup Życiński może niech wychowywanieanie dzieci zostawi ich rodzicom, bo jak się do tego zabrał z przyjaciółmi od króla Dawida to nasze dziatki flagę zaniosły do kibla aby tam ją dowartościować a panu nauczycielowi kosz na śmieci założyły na głowę.Myślę że Ojciec(dla mnie zawsze )Święty najbardziej czego od nas oczekiwał to nie abyśmy nosili jego wizerunki po ulicach ale jego nauki w sercach.Źle się dzieje kiedy laska w ręku pasterza zamiast służyć do odpędzania wilków służy wyłącznie do popędzania owiec .Zastanówmy się czy te owce tedy znalazły się na tym pastwisku zwanym Krak Przedmieście z powodu zdrowej karmy czy z powodu ciętej laski?Zobaczmy,ostatnio na jak różne łąki wypędza się naszą dziatwę chociaż tam i trawa modyfikowana i wilków pełno.....
Nie mówcie o wolności słowa na Białorusi zobaczcie do jakich posunięc doszlo w UPC aby zniszczyć dla niektórych niewygodną Telewizję Trwam?,co się stało z MISJĄ SPECJALNĄ w TVP I,Niektórych posunięć to i tow.Rokosowski by się nie powstydził.Biskup Życiński może niech wychowywanieanie dzieci zostawi ich rodzicom, bo jak się do tego zabrał z przyjaciółmi od króla Dawida to nasze dziatki flagę zaniosły do kibla aby tam ją dowartościować a panu nauczycielowi kosz na śmieci założyły na głowę.Myślę że Ojciec(dla mnie zawsze )Święty najbardziej cz... rozwiń
Avatar
Gość / 3 kwietnia 2009 o 10:36
0
CANON:

Każdy wie, że z chwilą śmierci JP 2 historia zatrzymała się w miejscu stanowiąc część stała. Do cvzęści stałej w liturgii należy CANON, a canon to wszystkie wydarzenia z okresu święej władzy JP 2 z całą ekipą.
Nie należy do wielkiej tajemnic wiary stosunek duchowieństwa do KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW od roku 1980 - oczywiście negatywny do tego stopnia, że mimo pozornego rozbicia Ziązku duchowieństwo do dziś dostaje drgawek na wieść o KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW.
Czy warto więc składać szumne hołdy tworzonemu na siłę autorytetowi w osobie JP 2 - autorytetowi niczym z minionej epoku Leninowi.
JP 2 i Lenin wydali swoje dzieła, a w PRL-u każdy se robił jaja z Dzieł Lenina". Tak jak KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z Katedr SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIE POLACY przewidział upadek kolęd, tak i teraz snując analogiczne rozumowanie padną też Dzieła JP 2.
Wśród wielu miejscowości wymienianych w lokalnych mediach hołdujących 4 rocznicy śmierci JP 2 zabrakło Abramowic! I tu rodzi się pytanie: DLACZEGO?
Co zaś wspólnego mają Abramowice z wiekopomnym dziełem JP 2?
Dla zdziwionych odpowiedź jest bardzo prosta:
Całą świętą działalność koscioła w morderczej drodze do nieba trudno uznać za normalną!
Od roku 1980 KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW określany był jako "WRZÓD NA DU---PIE PAPIEŻA" - przecież trudno do normalnych zaliczyć klechów, którzy to wymyslili!
W 1982 r. rozbito ale tylko pozornie KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW, bo z chwilą stworzenia internetu Związek działa w internecie.
Spełnienie gróźb słanych od roku 1980 przez duchowieństwo pod adresem KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW nastąpiło w 1994 roku skutkujące nocnymi napadami znajomych księży na mieszkania i rodziny KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW oraz zakazem opalania budynków zimą dzięki czemu wymrozili małe dzieci.
Co z tym wspólnego ma JP 2 , e-PiSkopat, biskiupi, proboszczowie, wikarzy i pozostałe duchowieńswto płci obojga?
Ma: rok 1994 to okres morderczej drogi na ołtarze JP2, władzy biskupa Kazimierza Ryczana, prymasa Józefa Glempa i pozostałej gawiedzi w sutannach płci obojga. Nie da się powstrzymać od stwierdzenia, że decyzje o napadach i wymrożeniu małych dzieci zapadły na poziomie kancelarii parafialnej - stoi za tym sama góra niebieska: Watykan, czyli JP 2, e-PiS-kopat, czyli GLEMP, Kuria biskupia czyli b-p Kazimierz Ryczan, b-p Bolesław PYLAK no i sam wykonawca ks. Jacek Wójcicki!
Pokazywanie się więc publiczne przy ołtarzu samego b-pa Kazimierza Ryczana w pozostałej asyście wygląda dziwnie i na trzeźwo się tego nie zrobi - nie bez kozery więc jest sprawowanie liturgii w oparciu o alkohol nazwany w niebie krwią pańską, a to z kolei nosi znamiona WAMPIRYZMU, konsumpcja zaś ciała pańskiego - KANIBALIZMU i to jak na zlość po wegetariańsku, jako że ciało pańskie nie zawiera w ogóle mięsa, a wypiekene jest z mąki i wody!
Biorąc pod uwagę tak drastyczne zboczenia intelektualne nie mozna się dziwić, iż w roku 1994 żadnemu z winowajców napadających na rodziny KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW mrożących małe dzieci nie spłynęła nawet jedna łza - płynęła natomaist piana z gęby! niczym burząca sie krew świętego Januarego! Przecież to prawdziwy cud!
Krokodyle, a właściwie łzy pańskie płynęły całymi strumieniami w roku 1980 z ambon i od ołtarzy nad łkającym duchowieństwem o losie Ojczyny!
Czy nie są to objawy skrajnej schizofrenii - do cudu należy też płacząca Góra 4 lata temu, a materiały sa w posiadaniu TVP - Jan mu na imię!
Jak widać cudów jest bez liku - nawet po śmierci JP 2 - napdadli raz, wymrozili dzieci raz, a wstydu na wieki wieków - amen!
W 2002 lub 03 roku KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW na forum net SUPEREXPRESSU doczekał się nowego określenia autorstwa jakiegoś watykańczyka podpisującego się "RUDY" lub "SK": "JE---BA---NE---MU ORGANIŚCIE NIE POMOŻE NAWET CZYŚCIEC".
Jak widac po rozpiętości czasowej utrzymuje sie negatywny stosunek duchowieńswa do Związku - Związek zaś jest dumny, że kler do dziś dostaje drgawek na wieśc o KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW - jest to KULejna odmiana delirki - DELIRIUM HUMANIS SANCTIS!.
Zostańcie z B(L)OGIEM!

(PODPISANO: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW)
CANON:

Każdy wie, że z chwilą śmierci JP 2 historia zatrzymała się w miejscu stanowiąc część stała. Do cvzęści stałej w liturgii należy CANON, a canon to wszystkie wydarzenia z okresu święej władzy JP 2 z całą ekipą.
Nie należy do wielkiej tajemnic wiary stosunek duchowieństwa do KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW od roku 1980 - oczywiście negatywny do tego stopnia, że mimo pozornego rozbicia Ziązku duchowieństwo do dziś dostaje drgawek na wieść o KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW.
Czy warto więc składać szumne hołdy tworzo... rozwiń
Avatar
pastafarianin / 3 kwietnia 2009 o 08:45
0
A dzisiaj można ?
Myślisz trzeźwiej ?
Zastanów się czy jakikolwiek katolik, żyd czy wyznawca nogi stołowej powinien narzucać własne prawo i rządzić Twoimi finansami.
A jeśli chodzi o jp2 to uważam go za synonim hipokryty.
Avatar
Lublin.com.pl / 2 kwietnia 2009 o 20:57
0
Wolność dla Polski napisał:
Ludu Polan powstań z kolan i zrzuć watykańskie
kajdany niewoli, przegońmy okupanta!!! Występujmy z kościoła, bądźmy
wolni !!!!!!. WOLNA POLSKA !!!!!!!

Występujmy? Jeśli Twoją wypowiedź traktować serio, to chyba sam(a) już dawno z kościoła wystąpiłe(a)ś, do czego masz oczywiście prawo. Ale proszę Cię nie agituj chociaż dziś, w czwartą rocznicę śmierci Jana Pawła II.
pozdrawiam

Występujmy? Jeśli Twoją wypowiedź traktować serio, to chyba sam(a) już dawno z kościoła wystąpiłe(a)ś, do czego masz oczywiście prawo. Ale proszę Cię nie agituj chociaż dziś, w czwartą rocznicę śmierci Jana Pawła II.
pozdrawiam rozwiń
Avatar
x / 2 kwietnia 2009 o 19:19
0
niezła pro-life propaganda... x.puzewicz mistrz kościelnego marketingu
Avatar
SEZAM / 2 kwietnia 2009 o 19:08
0
I cóz nam TW "Filozof" na mszy powie ??? A dziewczyny? Szkoda mi ich...
Avatar
benz / 2 kwietnia 2009 o 17:40
0
ha! napisał:
Ciekawe ile z tych "białych"dziewczat z duszpasterstwa jest dziewicami

Dziewicami ...??? umysłowymi raczej !!!
Avatar
ha! / 2 kwietnia 2009 o 17:22
0
Ciekawe ile z tych "białych"dziewczat z duszpasterstwa jest dziewicami
Avatar
kornik / 2 kwietnia 2009 o 16:12
0
a teczowe parady sie przegania... chore...
Avatar
Wolność dla Polski / 2 kwietnia 2009 o 16:03
0
Ludu Polan powstań z kolan i zrzuć watykańskie
kajdany niewoli, przegońmy okupanta!!! Występujmy z kościoła, bądźmy
wolni !!!!!!. WOLNA POLSKA !!!!!!!
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r. 0 0

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele
galeria

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele 26 8

Z jednej strony mobilizacja do uczestnictwa w pikiecie i referendum strajkowym, z drugiej oskarżenia o działanie „godzące w dobre imię spółki”. Związki zawodowe w puławskich Azotach już dawno nie były ze sobą tak skłócone.

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 8 2

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 24 1

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 149 17

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 405 16

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 7 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 27 10

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 9 4

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 22 6

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie 0 0

Zawodniczka AZS UMCS Lublin Paulina Guba bez najmniejszych problemów wywalczyła złoty medal w pchnięciu kulą. Lubelska zawodniczka uzyskała rezultat 18.82 i nad drugą w klasyfikacji zawodniczką miała blisko dwa metry

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!