Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

2 kwietnia 2009 r.
14:08
Edytuj ten wpis

Papieskie happeningi na deptaku (zdjęcia, wideo)

Autor: Zdjęcie autora (tom)
0 11 A A

Uroczystości upamiętniające czwartą rocznicę śmierci Jana Pawła II rozpoczął w Lublinie happening na deptaku. Dziewczyny z Centrum Duszpasterstwa Akademickiego ubrane na biało szły przy dźwiękach muzyki kubańskiej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Od godz. 13.30 w między Ratuszem a Placem Litewskim będą rozgrywają się dramaty Afryki. Uczestnicy wydarzenia mówią o głodzie, wojnach, chorobach - i nieczułości bogatych państw.

O godz. 14.15 na deptaku pojawiły się dzieci. Mali uczniowie lubelskich szkół trzymają plakaty ze smutnymi historiami swoich rówieśników z różnych części świata. Jednocześnie trwa mini-festyn uliczny dla dzieci.

O godz. 15.00 mieszkańcy miasta będą mogli przenieść się do Gruzji. A dokładnie do prowizorycznych domów, w jakich mieszkają uchodźcy wewnętrzni.

Miasteczko akademickie to miejsce, z którego o godz. 14.30 wyruszy charakterystyczny pochód. Kobiety opatulone chustami, mężczyźni z tobołkami - około godz. 15.45 "uchodźcy” dotrą na deptak.

W centrum miasta od godz. 16.00 pojawią się także happenerzy, którzy przypominać będą o problemie wolności słowa na Białorusi. Z zalepionymi taśmą ustami i z napisami "wolność” w rękach będą wzywać do solidarności.

O godz. 17.00 w Archikatedrze Lubelskiej abp Józef Życiński odprawi Mszę św. w intencji beatyfikacji Jana Pawła II.


Wszystkie grupy pojawią się ponownie, by o godz. 18.00 wyruszyć sprzed Archikatedry Lubelskiej w Papieskim Marszu Życia i Solidarności.

Marsz zakończy się pod pomnikiem Jana Pawła II, gdzie na znak pamięci wszyscy uczestnicy zapalą lampiony.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
zibi / 3 kwietnia 2009 o 13:46
0
Nie mówcie o wolności słowa na Białorusi zobaczcie do jakich posunięc doszlo w UPC aby zniszczyć dla niektórych niewygodną Telewizję Trwam?,co się stało z MISJĄ SPECJALNĄ w TVP I,Niektórych posunięć to i tow.Rokosowski by się nie powstydził.Biskup Życiński może niech wychowywanieanie dzieci zostawi ich rodzicom, bo jak się do tego zabrał z przyjaciółmi od króla Dawida to nasze dziatki flagę zaniosły do kibla aby tam ją dowartościować a panu nauczycielowi kosz na śmieci założyły na głowę.Myślę że Ojciec(dla mnie zawsze )Święty najbardziej czego od nas oczekiwał to nie abyśmy nosili jego wizerunki po ulicach ale jego nauki w sercach.Źle się dzieje kiedy laska w ręku pasterza zamiast służyć do odpędzania wilków służy wyłącznie do popędzania owiec .Zastanówmy się czy te owce tedy znalazły się na tym pastwisku zwanym Krak Przedmieście z powodu zdrowej karmy czy z powodu ciętej laski?Zobaczmy,ostatnio na jak różne łąki wypędza się naszą dziatwę chociaż tam i trawa modyfikowana i wilków pełno.....
Nie mówcie o wolności słowa na Białorusi zobaczcie do jakich posunięc doszlo w UPC aby zniszczyć dla niektórych niewygodną Telewizję Trwam?,co się stało z MISJĄ SPECJALNĄ w TVP I,Niektórych posunięć to i tow.Rokosowski by się nie powstydził.Biskup Życiński może niech wychowywanieanie dzieci zostawi ich rodzicom, bo jak się do tego zabrał z przyjaciółmi od króla Dawida to nasze dziatki flagę zaniosły do kibla aby tam ją dowartościować a panu nauczycielowi kosz na śmieci założyły na głowę.Myślę że Ojciec(dla mnie zawsze )Święty najbardziej cz... rozwiń
Avatar
Gość / 3 kwietnia 2009 o 10:36
0
CANON:

Każdy wie, że z chwilą śmierci JP 2 historia zatrzymała się w miejscu stanowiąc część stała. Do cvzęści stałej w liturgii należy CANON, a canon to wszystkie wydarzenia z okresu święej władzy JP 2 z całą ekipą.
Nie należy do wielkiej tajemnic wiary stosunek duchowieństwa do KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW od roku 1980 - oczywiście negatywny do tego stopnia, że mimo pozornego rozbicia Ziązku duchowieństwo do dziś dostaje drgawek na wieść o KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW.
Czy warto więc składać szumne hołdy tworzonemu na siłę autorytetowi w osobie JP 2 - autorytetowi niczym z minionej epoku Leninowi.
JP 2 i Lenin wydali swoje dzieła, a w PRL-u każdy se robił jaja z Dzieł Lenina". Tak jak KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z Katedr SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIE POLACY przewidział upadek kolęd, tak i teraz snując analogiczne rozumowanie padną też Dzieła JP 2.
Wśród wielu miejscowości wymienianych w lokalnych mediach hołdujących 4 rocznicy śmierci JP 2 zabrakło Abramowic! I tu rodzi się pytanie: DLACZEGO?
Co zaś wspólnego mają Abramowice z wiekopomnym dziełem JP 2?
Dla zdziwionych odpowiedź jest bardzo prosta:
Całą świętą działalność koscioła w morderczej drodze do nieba trudno uznać za normalną!
Od roku 1980 KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW określany był jako "WRZÓD NA DU---PIE PAPIEŻA" - przecież trudno do normalnych zaliczyć klechów, którzy to wymyslili!
W 1982 r. rozbito ale tylko pozornie KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW, bo z chwilą stworzenia internetu Związek działa w internecie.
Spełnienie gróźb słanych od roku 1980 przez duchowieństwo pod adresem KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW nastąpiło w 1994 roku skutkujące nocnymi napadami znajomych księży na mieszkania i rodziny KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW oraz zakazem opalania budynków zimą dzięki czemu wymrozili małe dzieci.
Co z tym wspólnego ma JP 2 , e-PiSkopat, biskiupi, proboszczowie, wikarzy i pozostałe duchowieńswto płci obojga?
Ma: rok 1994 to okres morderczej drogi na ołtarze JP2, władzy biskupa Kazimierza Ryczana, prymasa Józefa Glempa i pozostałej gawiedzi w sutannach płci obojga. Nie da się powstrzymać od stwierdzenia, że decyzje o napadach i wymrożeniu małych dzieci zapadły na poziomie kancelarii parafialnej - stoi za tym sama góra niebieska: Watykan, czyli JP 2, e-PiS-kopat, czyli GLEMP, Kuria biskupia czyli b-p Kazimierz Ryczan, b-p Bolesław PYLAK no i sam wykonawca ks. Jacek Wójcicki!
Pokazywanie się więc publiczne przy ołtarzu samego b-pa Kazimierza Ryczana w pozostałej asyście wygląda dziwnie i na trzeźwo się tego nie zrobi - nie bez kozery więc jest sprawowanie liturgii w oparciu o alkohol nazwany w niebie krwią pańską, a to z kolei nosi znamiona WAMPIRYZMU, konsumpcja zaś ciała pańskiego - KANIBALIZMU i to jak na zlość po wegetariańsku, jako że ciało pańskie nie zawiera w ogóle mięsa, a wypiekene jest z mąki i wody!
Biorąc pod uwagę tak drastyczne zboczenia intelektualne nie mozna się dziwić, iż w roku 1994 żadnemu z winowajców napadających na rodziny KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW mrożących małe dzieci nie spłynęła nawet jedna łza - płynęła natomaist piana z gęby! niczym burząca sie krew świętego Januarego! Przecież to prawdziwy cud!
Krokodyle, a właściwie łzy pańskie płynęły całymi strumieniami w roku 1980 z ambon i od ołtarzy nad łkającym duchowieństwem o losie Ojczyny!
Czy nie są to objawy skrajnej schizofrenii - do cudu należy też płacząca Góra 4 lata temu, a materiały sa w posiadaniu TVP - Jan mu na imię!
Jak widać cudów jest bez liku - nawet po śmierci JP 2 - napdadli raz, wymrozili dzieci raz, a wstydu na wieki wieków - amen!
W 2002 lub 03 roku KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW na forum net SUPEREXPRESSU doczekał się nowego określenia autorstwa jakiegoś watykańczyka podpisującego się "RUDY" lub "SK": "JE---BA---NE---MU ORGANIŚCIE NIE POMOŻE NAWET CZYŚCIEC".
Jak widac po rozpiętości czasowej utrzymuje sie negatywny stosunek duchowieńswa do Związku - Związek zaś jest dumny, że kler do dziś dostaje drgawek na wieśc o KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW - jest to KULejna odmiana delirki - DELIRIUM HUMANIS SANCTIS!.
Zostańcie z B(L)OGIEM!

(PODPISANO: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW)
CANON:

Każdy wie, że z chwilą śmierci JP 2 historia zatrzymała się w miejscu stanowiąc część stała. Do cvzęści stałej w liturgii należy CANON, a canon to wszystkie wydarzenia z okresu święej władzy JP 2 z całą ekipą.
Nie należy do wielkiej tajemnic wiary stosunek duchowieństwa do KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW od roku 1980 - oczywiście negatywny do tego stopnia, że mimo pozornego rozbicia Ziązku duchowieństwo do dziś dostaje drgawek na wieść o KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW.
Czy warto więc składać szumne hołdy tworzo... rozwiń
Avatar
pastafarianin / 3 kwietnia 2009 o 08:45
0
A dzisiaj można ?
Myślisz trzeźwiej ?
Zastanów się czy jakikolwiek katolik, żyd czy wyznawca nogi stołowej powinien narzucać własne prawo i rządzić Twoimi finansami.
A jeśli chodzi o jp2 to uważam go za synonim hipokryty.
Avatar
Lublin.com.pl / 2 kwietnia 2009 o 20:57
0
Wolność dla Polski napisał:
Ludu Polan powstań z kolan i zrzuć watykańskie
kajdany niewoli, przegońmy okupanta!!! Występujmy z kościoła, bądźmy
wolni !!!!!!. WOLNA POLSKA !!!!!!!

Występujmy? Jeśli Twoją wypowiedź traktować serio, to chyba sam(a) już dawno z kościoła wystąpiłe(a)ś, do czego masz oczywiście prawo. Ale proszę Cię nie agituj chociaż dziś, w czwartą rocznicę śmierci Jana Pawła II.
pozdrawiam

Występujmy? Jeśli Twoją wypowiedź traktować serio, to chyba sam(a) już dawno z kościoła wystąpiłe(a)ś, do czego masz oczywiście prawo. Ale proszę Cię nie agituj chociaż dziś, w czwartą rocznicę śmierci Jana Pawła II.
pozdrawiam rozwiń
Avatar
x / 2 kwietnia 2009 o 19:19
0
niezła pro-life propaganda... x.puzewicz mistrz kościelnego marketingu
Avatar
SEZAM / 2 kwietnia 2009 o 19:08
0
I cóz nam TW "Filozof" na mszy powie ??? A dziewczyny? Szkoda mi ich...
Avatar
benz / 2 kwietnia 2009 o 17:40
0
ha! napisał:
Ciekawe ile z tych "białych"dziewczat z duszpasterstwa jest dziewicami

Dziewicami ...??? umysłowymi raczej !!!
Avatar
ha! / 2 kwietnia 2009 o 17:22
0
Ciekawe ile z tych "białych"dziewczat z duszpasterstwa jest dziewicami
Avatar
kornik / 2 kwietnia 2009 o 16:12
0
a teczowe parady sie przegania... chore...
Avatar
Wolność dla Polski / 2 kwietnia 2009 o 16:03
0
Ludu Polan powstań z kolan i zrzuć watykańskie
kajdany niewoli, przegońmy okupanta!!! Występujmy z kościoła, bądźmy
wolni !!!!!!. WOLNA POLSKA !!!!!!!
Avatar
zibi / 3 kwietnia 2009 o 13:46
0
Nie mówcie o wolności słowa na Białorusi zobaczcie do jakich posunięc doszlo w UPC aby zniszczyć dla niektórych niewygodną Telewizję Trwam?,co się stało z MISJĄ SPECJALNĄ w TVP I,Niektórych posunięć to i tow.Rokosowski by się nie powstydził.Biskup Życiński może niech wychowywanieanie dzieci zostawi ich rodzicom, bo jak się do tego zabrał z przyjaciółmi od króla Dawida to nasze dziatki flagę zaniosły do kibla aby tam ją dowartościować a panu nauczycielowi kosz na śmieci założyły na głowę.Myślę że Ojciec(dla mnie zawsze )Święty najbardziej czego od nas oczekiwał to nie abyśmy nosili jego wizerunki po ulicach ale jego nauki w sercach.Źle się dzieje kiedy laska w ręku pasterza zamiast służyć do odpędzania wilków służy wyłącznie do popędzania owiec .Zastanówmy się czy te owce tedy znalazły się na tym pastwisku zwanym Krak Przedmieście z powodu zdrowej karmy czy z powodu ciętej laski?Zobaczmy,ostatnio na jak różne łąki wypędza się naszą dziatwę chociaż tam i trawa modyfikowana i wilków pełno.....
Nie mówcie o wolności słowa na Białorusi zobaczcie do jakich posunięc doszlo w UPC aby zniszczyć dla niektórych niewygodną Telewizję Trwam?,co się stało z MISJĄ SPECJALNĄ w TVP I,Niektórych posunięć to i tow.Rokosowski by się nie powstydził.Biskup Życiński może niech wychowywanieanie dzieci zostawi ich rodzicom, bo jak się do tego zabrał z przyjaciółmi od króla Dawida to nasze dziatki flagę zaniosły do kibla aby tam ją dowartościować a panu nauczycielowi kosz na śmieci założyły na głowę.Myślę że Ojciec(dla mnie zawsze )Święty najbardziej cz... rozwiń
Avatar
Gość / 3 kwietnia 2009 o 10:36
0
CANON:

Każdy wie, że z chwilą śmierci JP 2 historia zatrzymała się w miejscu stanowiąc część stała. Do cvzęści stałej w liturgii należy CANON, a canon to wszystkie wydarzenia z okresu święej władzy JP 2 z całą ekipą.
Nie należy do wielkiej tajemnic wiary stosunek duchowieństwa do KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW od roku 1980 - oczywiście negatywny do tego stopnia, że mimo pozornego rozbicia Ziązku duchowieństwo do dziś dostaje drgawek na wieść o KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW.
Czy warto więc składać szumne hołdy tworzonemu na siłę autorytetowi w osobie JP 2 - autorytetowi niczym z minionej epoku Leninowi.
JP 2 i Lenin wydali swoje dzieła, a w PRL-u każdy se robił jaja z Dzieł Lenina". Tak jak KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z Katedr SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIE POLACY przewidział upadek kolęd, tak i teraz snując analogiczne rozumowanie padną też Dzieła JP 2.
Wśród wielu miejscowości wymienianych w lokalnych mediach hołdujących 4 rocznicy śmierci JP 2 zabrakło Abramowic! I tu rodzi się pytanie: DLACZEGO?
Co zaś wspólnego mają Abramowice z wiekopomnym dziełem JP 2?
Dla zdziwionych odpowiedź jest bardzo prosta:
Całą świętą działalność koscioła w morderczej drodze do nieba trudno uznać za normalną!
Od roku 1980 KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW określany był jako "WRZÓD NA DU---PIE PAPIEŻA" - przecież trudno do normalnych zaliczyć klechów, którzy to wymyslili!
W 1982 r. rozbito ale tylko pozornie KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW, bo z chwilą stworzenia internetu Związek działa w internecie.
Spełnienie gróźb słanych od roku 1980 przez duchowieństwo pod adresem KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW nastąpiło w 1994 roku skutkujące nocnymi napadami znajomych księży na mieszkania i rodziny KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW oraz zakazem opalania budynków zimą dzięki czemu wymrozili małe dzieci.
Co z tym wspólnego ma JP 2 , e-PiSkopat, biskiupi, proboszczowie, wikarzy i pozostałe duchowieńswto płci obojga?
Ma: rok 1994 to okres morderczej drogi na ołtarze JP2, władzy biskupa Kazimierza Ryczana, prymasa Józefa Glempa i pozostałej gawiedzi w sutannach płci obojga. Nie da się powstrzymać od stwierdzenia, że decyzje o napadach i wymrożeniu małych dzieci zapadły na poziomie kancelarii parafialnej - stoi za tym sama góra niebieska: Watykan, czyli JP 2, e-PiS-kopat, czyli GLEMP, Kuria biskupia czyli b-p Kazimierz Ryczan, b-p Bolesław PYLAK no i sam wykonawca ks. Jacek Wójcicki!
Pokazywanie się więc publiczne przy ołtarzu samego b-pa Kazimierza Ryczana w pozostałej asyście wygląda dziwnie i na trzeźwo się tego nie zrobi - nie bez kozery więc jest sprawowanie liturgii w oparciu o alkohol nazwany w niebie krwią pańską, a to z kolei nosi znamiona WAMPIRYZMU, konsumpcja zaś ciała pańskiego - KANIBALIZMU i to jak na zlość po wegetariańsku, jako że ciało pańskie nie zawiera w ogóle mięsa, a wypiekene jest z mąki i wody!
Biorąc pod uwagę tak drastyczne zboczenia intelektualne nie mozna się dziwić, iż w roku 1994 żadnemu z winowajców napadających na rodziny KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW mrożących małe dzieci nie spłynęła nawet jedna łza - płynęła natomaist piana z gęby! niczym burząca sie krew świętego Januarego! Przecież to prawdziwy cud!
Krokodyle, a właściwie łzy pańskie płynęły całymi strumieniami w roku 1980 z ambon i od ołtarzy nad łkającym duchowieństwem o losie Ojczyny!
Czy nie są to objawy skrajnej schizofrenii - do cudu należy też płacząca Góra 4 lata temu, a materiały sa w posiadaniu TVP - Jan mu na imię!
Jak widać cudów jest bez liku - nawet po śmierci JP 2 - napdadli raz, wymrozili dzieci raz, a wstydu na wieki wieków - amen!
W 2002 lub 03 roku KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW na forum net SUPEREXPRESSU doczekał się nowego określenia autorstwa jakiegoś watykańczyka podpisującego się "RUDY" lub "SK": "JE---BA---NE---MU ORGANIŚCIE NIE POMOŻE NAWET CZYŚCIEC".
Jak widac po rozpiętości czasowej utrzymuje sie negatywny stosunek duchowieńswa do Związku - Związek zaś jest dumny, że kler do dziś dostaje drgawek na wieśc o KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW - jest to KULejna odmiana delirki - DELIRIUM HUMANIS SANCTIS!.
Zostańcie z B(L)OGIEM!

(PODPISANO: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW)
CANON:

Każdy wie, że z chwilą śmierci JP 2 historia zatrzymała się w miejscu stanowiąc część stała. Do cvzęści stałej w liturgii należy CANON, a canon to wszystkie wydarzenia z okresu święej władzy JP 2 z całą ekipą.
Nie należy do wielkiej tajemnic wiary stosunek duchowieństwa do KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW od roku 1980 - oczywiście negatywny do tego stopnia, że mimo pozornego rozbicia Ziązku duchowieństwo do dziś dostaje drgawek na wieść o KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW.
Czy warto więc składać szumne hołdy tworzo... rozwiń
Avatar
pastafarianin / 3 kwietnia 2009 o 08:45
0
A dzisiaj można ?
Myślisz trzeźwiej ?
Zastanów się czy jakikolwiek katolik, żyd czy wyznawca nogi stołowej powinien narzucać własne prawo i rządzić Twoimi finansami.
A jeśli chodzi o jp2 to uważam go za synonim hipokryty.
Avatar
Lublin.com.pl / 2 kwietnia 2009 o 20:57
0
Wolność dla Polski napisał:
Ludu Polan powstań z kolan i zrzuć watykańskie
kajdany niewoli, przegońmy okupanta!!! Występujmy z kościoła, bądźmy
wolni !!!!!!. WOLNA POLSKA !!!!!!!

Występujmy? Jeśli Twoją wypowiedź traktować serio, to chyba sam(a) już dawno z kościoła wystąpiłe(a)ś, do czego masz oczywiście prawo. Ale proszę Cię nie agituj chociaż dziś, w czwartą rocznicę śmierci Jana Pawła II.
pozdrawiam

Występujmy? Jeśli Twoją wypowiedź traktować serio, to chyba sam(a) już dawno z kościoła wystąpiłe(a)ś, do czego masz oczywiście prawo. Ale proszę Cię nie agituj chociaż dziś, w czwartą rocznicę śmierci Jana Pawła II.
pozdrawiam rozwiń
Avatar
x / 2 kwietnia 2009 o 19:19
0
niezła pro-life propaganda... x.puzewicz mistrz kościelnego marketingu
Avatar
SEZAM / 2 kwietnia 2009 o 19:08
0
I cóz nam TW "Filozof" na mszy powie ??? A dziewczyny? Szkoda mi ich...
Avatar
benz / 2 kwietnia 2009 o 17:40
0
ha! napisał:
Ciekawe ile z tych "białych"dziewczat z duszpasterstwa jest dziewicami

Dziewicami ...??? umysłowymi raczej !!!
Avatar
ha! / 2 kwietnia 2009 o 17:22
0
Ciekawe ile z tych "białych"dziewczat z duszpasterstwa jest dziewicami
Avatar
kornik / 2 kwietnia 2009 o 16:12
0
a teczowe parady sie przegania... chore...
Avatar
Wolność dla Polski / 2 kwietnia 2009 o 16:03
0
Ludu Polan powstań z kolan i zrzuć watykańskie
kajdany niewoli, przegońmy okupanta!!! Występujmy z kościoła, bądźmy
wolni !!!!!!. WOLNA POLSKA !!!!!!!
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r. 0 0

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele
galeria

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele 26 8

Z jednej strony mobilizacja do uczestnictwa w pikiecie i referendum strajkowym, z drugiej oskarżenia o działanie „godzące w dobre imię spółki”. Związki zawodowe w puławskich Azotach już dawno nie były ze sobą tak skłócone.

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 8 2

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 24 1

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 149 17

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 405 16

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 7 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 27 10

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 9 4

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 22 6

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie 0 0

Zawodniczka AZS UMCS Lublin Paulina Guba bez najmniejszych problemów wywalczyła złoty medal w pchnięciu kulą. Lubelska zawodniczka uzyskała rezultat 18.82 i nad drugą w klasyfikacji zawodniczką miała blisko dwa metry

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.