Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

30 czerwca 2019 r.
17:53

Parlamentarzyści z Polski i Litwy w Lublinie. 450 lat temu zawarto unię lubelską [zdjęcia]

10 22 A A

Msza święta w archikatedrze, prezentacja okolicznościowego znaczka pocztowego i koncert orkiestry Filharmonii Lubelskiej towarzyszyły uroczystościom związanym z 450. rocznicą zawarcia Unii Lubelskiej. Głównym punktem państwowych obchodów było spotkanie parlamentarzystów z Polski i Litwy w Centrum Spotkania Kultur.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Gdy 10 lat temu świętowano 440-lecie wydarzeń z 1569 roku, do Lublina przyjechali ówcześni prezydenci Polski, Litwy i Ukrainy. Lech Kaczyński, Valdas Adamus i Wiktor Juszczenko wzięli udział m. in. w przemarszu przez centrum miasta i spotkali się z mieszkańcami na pl. Po Farze. W niedzielę wśród "najwyższych rangą urzędników państwowych", jak zapowiadała Kancelaria Sejmu, byli: marszałkowie Sejmu Marek Kuchciński i Stanisław Karczewski i przewodniczący Seimasu (litewskiego parlamentu) Viktoras Pranckietis. W imieniu prezydenta Andrzeja Dudy przyjechał szef jego gabinetu Krzysztof Szczerski. Na chwilę w Lublinie pojawił się premier Mateusz Morawiecki, który uczestniczył w mszy św. w archikatedrze lubelskiej i złożeniu kwiatów pod pomnikiem Unii Lubelskiej na pl. Litewskim, a następnie udał się w podróż do Brukseli. W dalszej części uroczystości stronę rządową reprezentował wicepremier Jacek Sasin.

– Unia lubelska była epokowym wydarzeniem, które na wiele lat określiło porządek polityczny i ład społeczny w Europie środkowej. Dzięki niej powstała bowiem Rzeczpospolita Obojga Narodów – podmiot polityczny, który stanowił rzadki przykład udanego kompromisu pomiędzy różnymi narodami, ziemiami, religiami, kulturami i językami – podkreślał podczas debaty z udziałem przedstawicieli parlamentów Marek Kuchciński.

I dodał, że państwo polski-litewskie było wówczas wyjątkiem w Europie, gdzie standardem stawały się rządy absolutystyczne i zasada „czyj kraj, tego religia”. – Rzeczpospolita była zaprzeczeniem tych tendencji, dlatego stała się atrakcyjna dla wielu ludzi. Osiedlali się w jej granicach przybysze z państw ościennych, bo gwarantowała im stabilność i bezpieczny rozwój – podsumował Kuchciński. 

W podobnym tonie wypowiadali się inni politycy. Podkreślali też, że Unia lubelska była w pewnym sensie protoplastką Unii Europejskiej.

– Razem tworzymy unię i przez ostatnie 10 lat staliśmy przed wieloma wyzwaniami: emigracją, terroryzmem, kryzysem ekonomicznym, groźbą agresji Rosji i to przetestowało nasz sposób reagowania. Żaden kraj nie może stawić czoła światowemu zagrożeniu. UE musi być silna i spójna – podkreślała Ināra Mūrniece, przewodnicząca Saeimy Republiki Łotewskiej, która stwierdziła nawet, że dzisiejsza wspólnota może się uczyć od Unii lubelskiej.

– Ocena tego dziedzictwa nie jest jednoznaczna. Były też błędy, których możemy uniknąć w przyszłości – mówił natomiast János Latorcai, wiceprzewodniczący węgierskiego Zgromadzenia Narodowego. Według Węgra te błędy to np. dualizm władzy i liberum veto. – Które przeszkodziło w dalszym rozwoju i rozwinięciu wizji – tłumaczył Węgier.

e-Wydanie

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
PLATFORMNEN GUTEN MORGEN / 30 czerwca 2019 o 22:11
+9
A gdzie muszysko było - jak zwykle w Warszawie - gdzie mieszka na stałe i udaje posła z Lublina PLATFORMNEN GUTEN MORGEN ???
Avatar
Gość / 30 czerwca 2019 o 18:09
+8
Łapolizy - zapraszają banderowskiego psa na uroczystości . A on za 21 dni wraz kurpianowiczem w Sahryniu będzie mówił jak Polacy dokonywali ludobójstwa . Liżcie łapy i inne części to na mus podziękują wam którejś nocy .
Avatar
Gdzie panie mazurek i kruk? / 30 czerwca 2019 o 19:32
+7
Już po wyborach, wiec gdzie szukać teraz pań Mazurek i Kruk? Ludzie czy aż tak jesteście zaślepieni?
Avatar
Gość / 30 czerwca 2019 o 22:14
+6
A gdzie są nasi prawdziwi bracia Litwini - obecnie Białorusini? Szkoda że są w łapach ruskich - szkoda - też powinni tu być
Avatar
Karol / 30 czerwca 2019 o 19:57
+5
możliwe tylko w Polsce - jeden z kolejnych najazdów litewskich na ziemie polskie, u boku księcia Kiejstuta walczy przeciw Polakom bratanek Jogaiła. "Idący prawym brzegiem Wisły Litwini - pisze Paweł Jasienica - dotarli aż do Tarnowa, wszędzie paląc, grabiąc, biorąc łup i jeńców". Nie minęło nawet dziesięć lat, gdy ten sam Jogaiła dotarł już nie do Tarnowa, lecz do Krakowa. Tym razem z gałązką oliwną otrzymał bowiem rękę córki Ludwika Węgierskiego Jadwigi. Ochrzczony w Kościele łacińskim koronował się na króla Polski i stał się Władysławem Jagiełą
możliwe tylko w Polsce - jeden z kolejnych najazdów litewskich na ziemie polskie, u boku księcia Kiejstuta walczy przeciw Polakom bratanek Jogaiła. "Idący prawym brzegiem Wisły Litwini - pisze Paweł Jasienica - dotarli aż do Tarnowa, wszędzie paląc, grabiąc, biorąc łup i jeńców". Nie minęło nawet dziesięć lat, gdy ten sam Jogaiła dotarł już nie do Tarnowa, lecz do Krakowa. Tym razem z gałązką oliwną otrzymał bowiem rękę córki Ludwika Węgierskiego Jadwigi. Ochrzczony w Kościele łacińskim koronował się na króla Polski i stał się W... rozwiń
Avatar
Gość 51 / 30 czerwca 2019 o 19:58
+4
A gdzie są nasi prawdziwi bracia Litwini - obecnie Białorusini? Nie dostali zaproszeń?
 Ludność zamieszkałą na terenach dzisiejszej  Białorusi w czasach Unii Lubelskiej zaliczano do Rusinów, a Litwini od Mendogi, Giedymina  byli Litwinami.
Avatar
Gość / 30 czerwca 2019 o 18:26
+4
politycy ,to albo nieuki ,bo musieli za młodu kawe swoim starszym panom przynisić,to kiedy sie czegoś istotnego nauczyć,albo to ukraińcy,lub 100% koszerni ,jak w MSZ
Avatar
HI / 30 czerwca 2019 o 18:46
+3
"(...) marszałkowie Sejmu Marek Kuchciński i Stanisław Karczewski (...)"***Redakcjo, litości!!!
Avatar
brześć litewski / 30 czerwca 2019 o 18:40
+2
A gdzie są nasi prawdziwi bracia Litwini - obecnie Białorusini? Nie dostali zaproszeń?
Avatar
Adam z Warszawy / 30 czerwca 2019 o 22:09
+1
Morawiecki to jeden najlepszych premierów od 89 roku.
Avatar
niepatriota / 1 lipca 2019 o 11:28
-2
O co chodzi z tą homogenicznoscia? To znaczy, że Polska jest krajem jednorodnym etnicznie i religijnie. ***s://***salon24.pl/u/rasfufu/16152,polska-homogeniczna-czy-wielokulturowa
Avatar
Ernest / 1 lipca 2019 o 10:42
-1
Tak się składa, że homogeniczna, homofobiczna i ksenofobiczna Polska w wersji PiS-u  jest całkowitym zaprzeczeniem Rzeczpospolitej Obojga Narodów.
 O co chodzi z tą homogenicznoscia?
Avatar
niepatriota / 1 lipca 2019 o 10:39
-3
Tak się składa, że homogeniczna, homofobiczna i ksenofobiczna Polska w wersji PiS-u jest całkowitym zaprzeczeniem Rzeczpospolitej Obojga Narodów.
Avatar
miki / 1 lipca 2019 o 10:21
-1
PLATFORMNEN GUTEN MORGEN - Zawiślak najlepszy - gościu nic nie robi 16 lat tylko chodzi po mszach i festynach a wy go nadal wybieracie.
Avatar
Gość / 1 lipca 2019 o 08:06
0
Psy niewierne przegracie Sromotnie wybory !!!! Robić fajkę francuzikowi i niemcowi . Polski Premier Pan .
Avatar
Kiedyś to bylo / 1 lipca 2019 o 07:12
-4
Klamczuszek przyjechał poklepac po plecach tych nieudaczników Stawijarskiego i Garnka
Avatar
stas / 1 lipca 2019 o 06:51
-5
najlepszy premier do zabawy i obiecanek no i najwazniejsze podwyzek takich cen to nikt nie pamieta
Avatar
Gość / 30 czerwca 2019 o 23:04
0
I nikt inny się dłużej między Bałtykiem a Limanami nie utrzymał, piękne czasy
Avatar
Gość / 30 czerwca 2019 o 22:14
+6
A gdzie są nasi prawdziwi bracia Litwini - obecnie Białorusini? Szkoda że są w łapach ruskich - szkoda - też powinni tu być
Avatar
A lewactwo wyje. / 30 czerwca 2019 o 22:12
-3
A lewactwo wyje. bieedronie powinni otworzyć szeroko pupy - może platformersi coś tam zrobią i wszystkie gejusy nowoczesne się zjednoczą i te z platformy i biiedroniowe
Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2019. Co trzeba zobaczyć? [program]
27 lipca 2019, 11:00

Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2019. Co trzeba zobaczyć? [program] 0 0

Bez dużych koncertów, ale z bogatym programem filmowym. W sobotę w Kazimierzu Dolnym zaczyna się 13. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Bilety można już kupować przez internet.

Lubelskie: Paradoks. Inni nie mogą się tu budować, a on jeden dostał pozwolenie

Lubelskie: Paradoks. Inni nie mogą się tu budować, a on jeden dostał pozwolenie 3 8

Zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego na tym terenie budować nie można. Wstrzymania prac budowlanych chce też Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska. – To obszar Natura 2000 – argumentuje. Tymczasem budowa domu na prywatnej działce jest legalna. Uchylić pozwolenie puławskiego starostwa może jedynie wojewoda.

Zamość na okrągło 2019. Wyścigi kosiarek i Popek Monster [zdjęcia]
galeria

Zamość na okrągło 2019. Wyścigi kosiarek i Popek Monster [zdjęcia] 1 2

Zamość na okrągło to impreza, która w weekend odbyła się w Zamościu.

Wypadek na obwodnicy Lubartowa. Zderzyły się dwa samochody

Wypadek na obwodnicy Lubartowa. Zderzyły się dwa samochody 0 0

Do wypadku doszło na obwodnicy Lubartowa, w rejonie skrzyżowania z ulicą Nowodworską.

Kilka godzin policyjnych kontroli w Lublinie i aż 120 mandatów

Kilka godzin policyjnych kontroli w Lublinie i aż 120 mandatów 6 6

Policjanci ujawnili ponad 170 wykroczeń w ruchu drogowym, z czego ponad 100 dotyczyło przekroczenia dopuszczalnej prędkości.

Wyprzedaż garażowa w Lublinie. Co można było kupić? [zdjęcia]
galeria

Wyprzedaż garażowa w Lublinie. Co można było kupić? [zdjęcia] 1 1

Każdy chętny mógł wymienić zbędne rzeczy na inne przedmioty lub je po prostu sprzedać. Wyprzedaż garażowa w niedzielę po raz kolejny odbyła się na parkingu Targu Pod Zamkiem.

Marsz Równości w Białymstoku. Policyjne zatrzymania i zamieszki wywołane przez przeciwników marszu
film

Marsz Równości w Białymstoku. Policyjne zatrzymania i zamieszki wywołane przez przeciwników marszu 0 2

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku poszukują mężczyzny podejrzewanego o udział w pobiciu 14-latka. Do przestępstwa doszło w sobotę przy Placu Uniwersyteckim w Białymstoku.

Bór Dąbie pierwszy raz w historii  zagra na poziomie klasy okręgowej

Bór Dąbie pierwszy raz w historii zagra na poziomie klasy okręgowej 0 0

W ubiegłym roku Bór Dąbie obchodził jubileusz 50-lecie istnienia. W tym roku prezes klubu Andrzej Sadło świętował 40-te urodziny. Piłkarze zrobili swojemu szefowi podwójny prezent urodzinowy

Chełm: Konkursy na dyrektorów szkół i przedszkoli

Chełm: Konkursy na dyrektorów szkół i przedszkoli 0 0

W ciągu dwóch dni odbyły się posiedzenia Komisji Konkursowych, które miały wyłonić dyrektorów w sześciu szkołach i przedszkolach w Chełmie. W większości nowych szefów nie wybrano.

Nałęczów: Czekają na pomysły na rewitalizację

Nałęczów: Czekają na pomysły na rewitalizację 0 1

Nałęczów. Urząd zachęca mieszkańców do współtworzenia Lokalnego Programu Rewitalizacji, dzięki któremu samorząd będzie mógł m.in. starać się o pieniądze na realizację zapisanych w nim pomysłów. Swoje propozycje, uwagi i opinie można przekazać w ankiecie, opublikowanej na stronie internetowej gminy.

Jarmark Jagielloński 2019 od 16 do 18 sierpnia w Lublinie [program]
16 sierpnia 2019, 10:00
galeria

Jarmark Jagielloński 2019 od 16 do 18 sierpnia w Lublinie [program] 0 0

Już po raz 13. Stare Miasto i Błonia pod Zamkiem w Lublinie wypełnią tradycyjna muzyka, taniec i rzemiosło. Organizowany przez Warsztaty Kultury Jarmark Jagielloński przyniesie moc atrakcji. Nie tylko będzie można poznać sztukę ludową najlepszych rzemieślników z Europy Środkowo-Wschodniej i żywą tradycję, ale też uczestniczyć w fascynujących koncertach i spotkaniach. Tegoroczna edycja święta kultury ludowej odbędzie się w dniach 16-18 sierpnia.

Zobacz, co zmieni się w okolicach Łęcznej

Zobacz, co zmieni się w okolicach Łęcznej 0 0

Do 12 sierpnia będzie wyłożony do publicznego wglądu projekt zmiany Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego gminy Łęczna w granicach administracyjnych gminy z wyłączeniem miasta Łęczna.

Groźny wirus u bram Lublina. Wybito już 330 świń, w mieście ruszyło odławianie dzików

Groźny wirus u bram Lublina. Wybito już 330 świń, w mieście ruszyło odławianie dzików 7 11

Ponad 330 świń zostało wybitych w gospodarstwie w podlubelskim Dysie. Weterynarze potwierdzili tam ognisko afrykańskiego pomoru świń (ASF). Obszar zagrożony tą groźną dla zwierząt chorobą obejmuje też Lublin. W mieście rozpoczęło się wielkie odławianie dzików

Dzieci uczą się u nas przez działanie

Dzieci uczą się u nas przez działanie 0

Rozmowa z Anną Bukowską, kierownikiem Uniwersytetu Dziecięcego UMCS

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 22.07.2019

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 22.07.2019 0 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.