Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 maja 2018 r.
18:45

Pielęgniarki z Kraśnickiej masowo poszły na zwolnienia. I dopięły swego, dostaną podwyżki

0 62 A A

Pielęgniarki z Kraśnickiej dopięły swego: dostaną 500 zł podwyżki „na rękę” od 1 czerwca i kolejne 500 zł od 1 stycznia

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Pielęgniarki chciały podwyżki w wysokości 1000 zł „na rękę”. Podczas ostatnich negocjacji zaproponowały rozłożenie tej kwoty na dwie transze po 500 zł. W poniedziałek przystała na to dyrekcja szpitala.

– Moja decyzja jest efektem polityki samorządu województwa, dotyczącej ujednolicenia wynagrodzeń we wszystkich szpitalach marszałkowskich – tłumaczy Gabriel Maj, dyrektor szpitala przy Kraśnickiej. – To będzie jednak oznaczało zadłużanie się szpitala (w tym momencie dług wynosi ok. 250 mln zł – dop. red.). Na razie nie chciałbym jednak mówić o konkretnych kwotach, bo zarówno szpital, jak i Urząd Marszałkowski będzie pracował nad pozyskaniem pieniędzy na pokrycie tych zobowiązań – dodaje.

– Oprócz podwyżek ma być też jednomiesięczny okres rozliczeniowy, a nie trzymiesięczny jak było do tej pory. Nie będzie zatem możliwości manewrowania godzinami pracy, bo zdarzało się, że w jednym miesiącu pielęgniarka przepracowała mniej godzin, ale już w kolejnym pracowała ponad siły. Teraz średnia w miesiącu ma być na poziomie 168 godzin – mówi Mariusz Gnat, przewodniczący Zakładowej Organizacji Związkowej Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych. - Ponadto umowy mają być zawierane na oddział, a nie na szpital, dzięki czemu pielęgniarka nie będzie mogła być „przerzucana” z oddziału na oddział – dodaje.

– Do tej pory zasadnicze pensje naszych pielęgniarek w porównaniu do wynagrodzeń w szpitalach klinicznych na tych samych stanowiskach były niższe nawet o 1100 zł. Mogę to odnieść do własnego przykładu z oddziału kardiologicznego – mówi Beata Rogozińska z Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Bloku Operacyjnego Anestezjologii i Intensywnej Terapii działającego w szpitalu przy Kraśnickiej.

– Różnice są nawet w szpitalach marszałkowskich, np. w COZL zarobki są wyższe o 700–800 zł – podkreśla pani Edyta, pielęgniarka z Kraśnickiej.

– Do tej pory dyrektor nie dostrzegał problemu, udawał, że nic się nie dzieje. Zmienił zdanie, kiedy sprawa stała się głośna i trzeba było wstrzymać zabiegi, bo pielęgniarki poszły masowo na zwolnienia lekarskie – mówiła nam jedna z pielęgniarek. Przypomnijmy, że w szczytowym momencie sporu na 660 pielęgniarek na zwolnieniu było 130.

Podwyżkom wynagrodzeń w szpitalu przy al. Kraśnickiej było poświęcone poniedziałkowe spotkanie zorganizowane przez Arkadiusza Bratkowskiego, członka zarządu województwa lubelskiego i europosła Krzysztofa Hetmana.

– 500 zł podwyżki pensji zasadniczej „na rękę”, to dla pracodawcy koszt 1200 zł na osobę miesięcznie. W sumie dla szpitala to dodatkowe 765 tys. zł miesięcznie na rzecz funduszu płac – czytamy w komunikacie wydanym po spotkaniu.

Właśnie to spowoduje dalsze zadłużanie się szpitala. – Jednak ze względu na dobro pacjentów, których planowe zabiegi nie mogą być przesuwane oraz specyficzną sytuację zawodową grupy, jaką są pielęgniarki i położne, zdecydowaliśmy się na zwiększenie wynagrodzeń – czytamy w komunikacie.

Marszałek chce też, aby „wynagrodzenia ustalone w tym szpitalu stanowiły poziom odniesienia dla wynagrodzeń w innych szpitalach samorządowych w Lublinie”.

W tej chwili pensja zasadnicza pielęgniarki przy Kraśnickiej wynosi od ok. 2050 do 2800 zł brutto.

 

 

 

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 62

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
lesio / 31 maja 2018 r. o 12:03
+2
Brawo pielęgniarki!!! Podła zmiana przyznaje sobie setki tysięcy złotych premii a nie ma dla przeciętnego człowieka. Dość obłudy od tych katolskich bydlaków.
Avatar
w k........ona pielęgniara / 30 maja 2018 r. o 14:46
+2
Szpital się zadłuży i to wina pielęgniarek bo dadzą marne podwyżki. I co znaczy "specyficzna sytuacja zawodową grupy jaka są pielęgniarki". Te wypowiedzi pani dyrektor szpitala i cały ten artykuł jest tak napisany , aby czytelnicy podświadomie nie nawidzili pielęgniarek, bo one chodzą na lewe zwolnienia i chcą więcej kasy. Nigdzie nie napiszą, że to 500zł to jest 1/4 czy 1/5 tego co lekarz bierze za dyżur
Avatar
przyszły lekarz / 29 maja 2018 r. o 21:09
+2
Pielęgniarka, szczególnie z doświadczeniem, powinna bez problemu zarabiać powyżej średniej krajowej. Ciężka, stresująca praca, narażenie na szkodliwe czynniki, zakażenia itd. W normalnych krajach pielęgniarka jest szanowanym i nieźle opłacanym zawodem, a nie niewolnikiem tyrającym za niewiele ponad minimalną.
Avatar
s / 28 maja 2018 r. o 19:47
+2
undefined napisał:
jak to wszystkie nagle  zachorowały ? Nie rozumiem .
 Normalnie zachorowały, to sie zdarza wszystkim nawet pielęgniarkom
Avatar
Gość / 28 maja 2018 r. o 19:17
+2
Oczywiście trzeba było podkreślić że przez podwyżki dla pielęgniarek szpital się zadłuży. Ciekawe że nigdy za to nie winią lekarz którzy po cichu dostają znacznie większe kwoty...
Avatar
Gość / 2 czerwca 2018 r. o 06:48
+1
Czytając te komentarze można zauważyć jakie tępe mamy spoleczenstwo. Najlepszy tekst to stwierdzeniem że pielegniarka odpowiada za ludzkie życie. To pisali chyba fani Pielęgniarek, Wybacz mi ,Szpital. Pielęgniarką działa na zlecenie lekarza sama to może pościel zmienić zmierzyć ciśnienie. Żądania płacowe poparte zwolnieniami lekarskimi jak ktoś napisał wbrew prawu i jeszcze można dodać na szkodę instytucji jaka jest ZUS jest ewidentne. Potwierdzenie nieprawdy przez kekarzy wydających zwolnienia pielęgniarkom jest przestępstwem z paragrafu wspoludzial w osiągnięciu korzyści finansowych materialnych bo dzięki tym zwolnieniem osiągnęły korzyści o których mówi kodeks karny. Jeśli ktoś mądry znający zawiłe polskie prawo zajął się tym procederem wyszłoby złamanie polskiego prawa które powinno być przykładnie ukarane.
 Chyba Pan/Pani nie wie o czym mowa. Pielęgniarka jest samodzielnym zawodem i może dużo więcej niż tylko prześcielić łóżko czy zmierzyć ciśnienie. Ciekawe czy kiedykolwiek na dzwonek że szpitalnej sali odpowiedział lekarz?.....i jak się lekarzowi nie powie że coś się z pacjentem dzieje to często sam tego nie widzi.... Ale jasne pielęgniarka jak przychodzi do pracy to tylko nóżka na nóżkę, kawka za kawką i dyżur leci......
 Chyba Pan/Pani nie wie o czym mowa. Pielęgniarka jest samodzielnym zawodem i może dużo więcej niż tylko prześcielić łóżko czy zmierzyć ciśnienie. Ciekawe czy kiedykolwiek na dzwonek że szpitalnej sali odpowiedział lekarz?.....i jak się lekarzowi nie powie że coś się z pacjentem dzieje to często sam tego nie widzi.... Ale jasne pielęgniarka jak przychodzi do pracy to tylko nóżka na nóżkę, kawka za kawką i dyżur leci...... rozwiń
Avatar
Baska / 2 czerwca 2018 r. o 06:32
+1
Tzn że pi podwyżce do ręki dostanie ok 2300. A te przeliczenia netto brutto to koszt pracodawcy.....
Avatar
pytam / 31 maja 2018 r. o 22:23
+1
A ja zapytam do jakiego koncernu medialnego należy Dziennik Wschodni? Czy nie przypadkiem do niemieckiej spółki .... proszę o odpowiedż administratora. Odpowiedż by tłumaczyła politykę odnośnie dopuszczania ludzkich wypowiedzi .... ???
Avatar
Iga / 31 maja 2018 r. o 22:21
+1
Myyyy? A to dobre! Macie nas za nic a tylko wymagacie! Niech się zajmą doktory którym tak wychodzicie w tyłki! Nas ignorujecie, nie liczcie się z naszym zdaniem, uważacie tylko doktorów a zauważcie nas tyko jak coś wam trzeba i służbę zdrowia trzeba ratować... wtedy to pielęgniarki...zniszczyliście nas zawód, zdeptaliscie..więc teraz pocałujcie nas w nos! Teraz to my nie mamy prawa głosu bo właśnie to wy pacjenci z tym głosem nigdy się nie liczyliście więc już nie jest on uznawany skoro my nie jesteśmy ważne w służbie zdrowia.prowadziłyśmy nieskuteczną batalię z systemem przez lata -nigdy nam nie pomogliscie a wręcz przeciwnie,  wyzywaliście więc teraz nie rozsmieszajcie mnie tekstami żebyśmy się służba zdrowia zajęły...my będziemy wiecznie strajkować o barkach personelu, o brakach sprzętu,o zagrożeniach dla pacjenta i co z tego mamy?- poczytaj komentarze z obelgami.... tyle mamy! 
Myyyy? A to dobre! Macie nas za nic a tylko wymagacie! Niech się zajmą doktory którym tak wychodzicie w tyłki! Nas ignorujecie, nie liczcie się z naszym zdaniem, uważacie tylko doktorów a zauważcie nas tyko jak coś wam trzeba i służbę zdrowia trzeba ratować... wtedy to pielęgniarki...zniszczyliście nas zawód, zdeptaliscie..więc teraz pocałujcie nas w nos! Teraz to my nie mamy prawa głosu bo właśnie to wy pacjenci z tym głosem nigdy się nie liczyliście więc już nie jest on uznawany skoro my nie jesteśmy ważne w służbie zdrowia.prowadziłyśmy n... rozwiń
Avatar
Mk / 31 maja 2018 r. o 22:10
+1
Pielęgniarka ma przynieść z magazynu? A co Jeszce ma za magazyniera robić? I co jeszcze może ci w domu posprzątać..debilizm ludzi mnie osłabia. 
Avatar
Gość / 2 czerwca 2018 r. o 06:48
+1
Czytając te komentarze można zauważyć jakie tępe mamy spoleczenstwo. Najlepszy tekst to stwierdzeniem że pielegniarka odpowiada za ludzkie życie. To pisali chyba fani Pielęgniarek, Wybacz mi ,Szpital. Pielęgniarką działa na zlecenie lekarza sama to może pościel zmienić zmierzyć ciśnienie. Żądania płacowe poparte zwolnieniami lekarskimi jak ktoś napisał wbrew prawu i jeszcze można dodać na szkodę instytucji jaka jest ZUS jest ewidentne. Potwierdzenie nieprawdy przez kekarzy wydających zwolnienia pielęgniarkom jest przestępstwem z paragrafu wspoludzial w osiągnięciu korzyści finansowych materialnych bo dzięki tym zwolnieniem osiągnęły korzyści o których mówi kodeks karny. Jeśli ktoś mądry znający zawiłe polskie prawo zajął się tym procederem wyszłoby złamanie polskiego prawa które powinno być przykładnie ukarane.
 Chyba Pan/Pani nie wie o czym mowa. Pielęgniarka jest samodzielnym zawodem i może dużo więcej niż tylko prześcielić łóżko czy zmierzyć ciśnienie. Ciekawe czy kiedykolwiek na dzwonek że szpitalnej sali odpowiedział lekarz?.....i jak się lekarzowi nie powie że coś się z pacjentem dzieje to często sam tego nie widzi.... Ale jasne pielęgniarka jak przychodzi do pracy to tylko nóżka na nóżkę, kawka za kawką i dyżur leci......
 Chyba Pan/Pani nie wie o czym mowa. Pielęgniarka jest samodzielnym zawodem i może dużo więcej niż tylko prześcielić łóżko czy zmierzyć ciśnienie. Ciekawe czy kiedykolwiek na dzwonek że szpitalnej sali odpowiedział lekarz?.....i jak się lekarzowi nie powie że coś się z pacjentem dzieje to często sam tego nie widzi.... Ale jasne pielęgniarka jak przychodzi do pracy to tylko nóżka na nóżkę, kawka za kawką i dyżur leci...... rozwiń
Avatar
Baska / 2 czerwca 2018 r. o 06:32
+1
Tzn że pi podwyżce do ręki dostanie ok 2300. A te przeliczenia netto brutto to koszt pracodawcy.....
Avatar
pytam / 31 maja 2018 r. o 22:23
+1
A ja zapytam do jakiego koncernu medialnego należy Dziennik Wschodni? Czy nie przypadkiem do niemieckiej spółki .... proszę o odpowiedż administratora. Odpowiedż by tłumaczyła politykę odnośnie dopuszczania ludzkich wypowiedzi .... ???
Avatar
Iga / 31 maja 2018 r. o 22:21
+1
Myyyy? A to dobre! Macie nas za nic a tylko wymagacie! Niech się zajmą doktory którym tak wychodzicie w tyłki! Nas ignorujecie, nie liczcie się z naszym zdaniem, uważacie tylko doktorów a zauważcie nas tyko jak coś wam trzeba i służbę zdrowia trzeba ratować... wtedy to pielęgniarki...zniszczyliście nas zawód, zdeptaliscie..więc teraz pocałujcie nas w nos! Teraz to my nie mamy prawa głosu bo właśnie to wy pacjenci z tym głosem nigdy się nie liczyliście więc już nie jest on uznawany skoro my nie jesteśmy ważne w służbie zdrowia.prowadziłyśmy nieskuteczną batalię z systemem przez lata -nigdy nam nie pomogliscie a wręcz przeciwnie,  wyzywaliście więc teraz nie rozsmieszajcie mnie tekstami żebyśmy się służba zdrowia zajęły...my będziemy wiecznie strajkować o barkach personelu, o brakach sprzętu,o zagrożeniach dla pacjenta i co z tego mamy?- poczytaj komentarze z obelgami.... tyle mamy! 
Myyyy? A to dobre! Macie nas za nic a tylko wymagacie! Niech się zajmą doktory którym tak wychodzicie w tyłki! Nas ignorujecie, nie liczcie się z naszym zdaniem, uważacie tylko doktorów a zauważcie nas tyko jak coś wam trzeba i służbę zdrowia trzeba ratować... wtedy to pielęgniarki...zniszczyliście nas zawód, zdeptaliscie..więc teraz pocałujcie nas w nos! Teraz to my nie mamy prawa głosu bo właśnie to wy pacjenci z tym głosem nigdy się nie liczyliście więc już nie jest on uznawany skoro my nie jesteśmy ważne w służbie zdrowia.prowadziłyśmy n... rozwiń
Avatar
Mk / 31 maja 2018 r. o 22:10
+1
Pielęgniarka ma przynieść z magazynu? A co Jeszce ma za magazyniera robić? I co jeszcze może ci w domu posprzątać..debilizm ludzi mnie osłabia. 
Avatar
lesio / 31 maja 2018 r. o 12:03
+2
Brawo pielęgniarki!!! Podła zmiana przyznaje sobie setki tysięcy złotych premii a nie ma dla przeciętnego człowieka. Dość obłudy od tych katolskich bydlaków.
Avatar
w k........ona pielęgniara / 30 maja 2018 r. o 14:46
+2
Szpital się zadłuży i to wina pielęgniarek bo dadzą marne podwyżki. I co znaczy "specyficzna sytuacja zawodową grupy jaka są pielęgniarki". Te wypowiedzi pani dyrektor szpitala i cały ten artykuł jest tak napisany , aby czytelnicy podświadomie nie nawidzili pielęgniarek, bo one chodzą na lewe zwolnienia i chcą więcej kasy. Nigdzie nie napiszą, że to 500zł to jest 1/4 czy 1/5 tego co lekarz bierze za dyżur
Avatar
piel / 30 maja 2018 r. o 09:17
+1
Dobrze, że pielęgniarki dostały na Al. Kraśnickiej podwyżki, bo skończy się podbieranie pielęgniarek z tego szpitala np. do szpitala na Staszica. Poza tym podwyżka spowoduje, że pielęgniarki zainteresują się teraz bardziej pracą na Al. Kraśnickiej niż w innym szpitalu. Okaże się teraz, że na Kraśnickiej będą lepsze warunki płacowe dla niektórych pielęgniarek niż w szpitalach klinicznych, gdzie także lekarze dostają podwyżki o których media milczą (np. Staszica), a pielęgniarkom zabiera się z dodatku Zembalowego na "podwyżki" z ustawy Radziwiłła, czyli z jednej kupki na drugą przerzuca się kasę - ale propaganda trwa i wszyscy mówią, że pielęgniarki dostały 20%. Oczywiście lekarzom szpital dalej kasę z własnych środków niczego im nie zabierając.
Dobrze, że pielęgniarki dostały na Al. Kraśnickiej podwyżki, bo skończy się podbieranie pielęgniarek z tego szpitala np. do szpitala na Staszica. Poza tym podwyżka spowoduje, że pielęgniarki zainteresują się teraz bardziej pracą na Al. Kraśnickiej niż w innym szpitalu. Okaże się teraz, że na Kraśnickiej będą lepsze warunki płacowe dla niektórych pielęgniarek niż w szpitalach klinicznych, gdzie także lekarze dostają podwyżki o których media milczą (np. Staszica), a pielęgniarkom zabiera się z dodatku Zembalowego na "podwyżki" z us... rozwiń
Avatar
przyszły lekarz / 29 maja 2018 r. o 21:09
+2
Pielęgniarka, szczególnie z doświadczeniem, powinna bez problemu zarabiać powyżej średniej krajowej. Ciężka, stresująca praca, narażenie na szkodliwe czynniki, zakażenia itd. W normalnych krajach pielęgniarka jest szanowanym i nieźle opłacanym zawodem, a nie niewolnikiem tyrającym za niewiele ponad minimalną.
Avatar
Gość / 29 maja 2018 r. o 18:23
0
Może byście się zajęły ogólnie służbą zdrowia a nie własnym tyłkiem?
Zobacz wszystkie komentarze 62

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Za trzy tygodnie matura. Jak się przygotować?
Magazyn

Za trzy tygodnie matura. Jak się przygotować?

Matury i egzaminy ósmoklasisty zbliżają się wielkimi krokami. Czy, ci, którzy jeszcze nie wzięli się uczciwie do pracy zdążą się przygotować? Jak powinna wyglądać nauka?

Ruszyło kino w Muszli Ogrodu Saskiego. Kolejny seans w sobotę
galeria

Ruszyło kino w Muszli Ogrodu Saskiego. Kolejny seans w sobotę

„Biały, biały dzień” to pierwszy film, jaki w piątek oglądać można było w Muszli. W sobotę wyświetlony zostanie „Oficer i szpieg”.

Puławy lub Zamość Rowerową Stolicą Polski? Pobierz aplikację i kręć dla miasta

Puławy lub Zamość Rowerową Stolicą Polski? Pobierz aplikację i kręć dla miasta

Od 1 czerwca do 16 sierpnia puławscy rowerzyści mogą jeździć nie tylko dla przyjemności, ale także pomagając swojemu miastu. Puławy i Zamość dołączyły do rywalizacji o miano "Rowerowej Stolicy Polski". Żeby rozpocząć zabawę, wystarczy pobrać odpowiednią aplikację śledzącą treningi.

Nauczyciele nękani podczas lekcji online. "Jesteśmy bezradni wobec tych cyberataków"
film

Nauczyciele nękani podczas lekcji online. "Jesteśmy bezradni wobec tych cyberataków"

Od kilku tygodni nauczyciele w całej Polsce mierzą się z nowym problemem, tzw. rajdowaniem lekcji. Problem został nagłośniony i publicznie napiętnowany, mimo to każdego dnia internetowi trolle mają pożywkę na e-lekcjach.

Kolumny, żyletki i czerwone fotele, czyli Dom Chemika w nowej odsłonie [zdjęcia]
galeria

Kolumny, żyletki i czerwone fotele, czyli Dom Chemika w nowej odsłonie [zdjęcia]

Nowy Dom Chemika jest już niemal gotowy. Wewnątrz są już meble, które czekają na zdjęcie ochronnych folii. Trwają próby nagłośnienia oraz testowanie systemów sterowania. Na zewnątrz powstaje nowy trawnik od strony pawilonu. Ogrodzenie ma zniknąć w połowie czerwca. Data otwarcia obiektu nie została ustalona.

PKP Lublin Zachodni: miejski chodnik do osiedla, do autobusu... droga tymczasowa

PKP Lublin Zachodni: miejski chodnik do osiedla, do autobusu... droga tymczasowa

Prowizoryczna droga, której zarys już widać, ułatwi dotarcie z peronu PKP Lublin Zachodni do pętli autobusowej przy os. Poręba. Co ciekawe, droga powstaje w innym celu i nie buduje jej miasto. Ratusz ma inny plan: zapowiada budowę chodnika prowadzącego do ul. Szafirowej, skąd do pętli trzeba kluczyć przez osiedle

Zmarł Jerzy Pilch

Zmarł Jerzy Pilch

W wieku 68 lat zmarł Jerzy Pilch, laureat Literackiej Nagrody Nike. Autor wyjątkowych felietonów, poruszających powieści i scenariuszy do lubianych filmów.

Smaki Rosji. Bliny, soljanka i ucha polecają się na lubelski stół
Magazyn

Smaki Rosji. Bliny, soljanka i ucha polecają się na lubelski stół

Śledź na zakuskę, kapuśniak i soljanka, bliny, pielmieni, strogonow - to rosyjskie potrawy, które przeniknęły do polskiej kuchni. W czasach carskich rosyjscy kucharze zadziwiali Europejczyków wyszukanymi daniami. Dziś rosyjskie dania znajdziemy w menu polskich restauracji

Teatr Andersena stworzy baśń wspólnie z dziećmi
22 maja 2020, 9:00

Teatr Andersena stworzy baśń wspólnie z dziećmi

- Stwórz z nami baśń, której jeszcze nikt nie wymyślił! - zachęca swoich młodych odbiorców Teatr Andersena. Dzieci w ramach projektu Teatralne podróże Live! będą mogły zaangażować się w powstanie opowieści, której będzie można wysłuchać na żywo 20 czerwca.

Kolonie w czasie epidemii. Jakie ograniczenia będą obowiązywać?
film

Kolonie w czasie epidemii. Jakie ograniczenia będą obowiązywać?

Tegoroczne obozy i kolonie będą wypoczynkiem stacjonarnym. Rodzice nie będą mogli odwiedzać dzieci, które bawić będą się w mniejszych grupach. Organizatorzy wypoczynku są jednak przekonani, że mimo rygoru sanitarnego wakacje będą udane.

Za tydzień idziemy do kina. Puławska "Sybilla" przygotowuje się do odmrożenia

Za tydzień idziemy do kina. Puławska "Sybilla" przygotowuje się do odmrożenia

Na ten dzień puławscy kinomaniacy czekali prawie trzy miesiące. Kino „Sybilla” potwierdza datę wznowienia swojej działalności. Pierwszy seans po długiej przerwie odbędzie się w sobotę, 6 czerwca. Pierwszym filmem prawdopodobnie zostanie animacja Disneya.

Nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Wśród nich mieszkanka Lublina

Nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Wśród nich mieszkanka Lublina

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek wieczorem o śmierci ośmiu osób zakażonych koronawirusem. Jest też 192 nowych przypadków covid-19.

Lubelskie liceum czeka w sieci. Przez tydzień będzie pokazywać się z jak najlepszej strony

Lubelskie liceum czeka w sieci. Przez tydzień będzie pokazywać się z jak najlepszej strony

W tym roku w szkołach średnich nie będzie tradycyjnych "Dni Otwartych Drzwi". W IX Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Lublinie było to zawsze wyjątkowe wydarzenie. Szkoła nie rezygnuje jednak z uroczystego charakteru imprezy i rozpoczyna promocję na niespotykaną dotychczas skalę.

Lewart Lubartów na razie bez licencji, reszta naszych klubów dostała zgodę na grę w III lidze

Lewart Lubartów na razie bez licencji, reszta naszych klubów dostała zgodę na grę w III lidze

W piątek poznaliśmy pierwsze decyzje Komisji ds. Licencji Klubowych Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej. Większość naszych klubów otrzymała zgodę na występy w III lidze. Do 5 czerwca czas na uzupełnienie dokumentów ma za to beniaminek – Lewart Lubartów.

Mieszkaniec Lublina brał pieniądze za wycieczki, które nigdy się nie odbyły

Mieszkaniec Lublina brał pieniądze za wycieczki, które nigdy się nie odbyły

Miały być rodzinne obozy narciarskie, ale kończyło się na pobraniu zaliczki. Przed sądem stanie 47-letni mieszkaniec Lublina, który oszukał 11 osób wyłudzając od nich blisko 120 tys. złotych.