Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 maja 2018 r.
18:45

Pielęgniarki z Kraśnickiej masowo poszły na zwolnienia. I dopięły swego, dostaną podwyżki

0 62 A A

Pielęgniarki z Kraśnickiej dopięły swego: dostaną 500 zł podwyżki „na rękę” od 1 czerwca i kolejne 500 zł od 1 stycznia

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Pielęgniarki chciały podwyżki w wysokości 1000 zł „na rękę”. Podczas ostatnich negocjacji zaproponowały rozłożenie tej kwoty na dwie transze po 500 zł. W poniedziałek przystała na to dyrekcja szpitala.

– Moja decyzja jest efektem polityki samorządu województwa, dotyczącej ujednolicenia wynagrodzeń we wszystkich szpitalach marszałkowskich – tłumaczy Gabriel Maj, dyrektor szpitala przy Kraśnickiej. – To będzie jednak oznaczało zadłużanie się szpitala (w tym momencie dług wynosi ok. 250 mln zł – dop. red.). Na razie nie chciałbym jednak mówić o konkretnych kwotach, bo zarówno szpital, jak i Urząd Marszałkowski będzie pracował nad pozyskaniem pieniędzy na pokrycie tych zobowiązań – dodaje.

– Oprócz podwyżek ma być też jednomiesięczny okres rozliczeniowy, a nie trzymiesięczny jak było do tej pory. Nie będzie zatem możliwości manewrowania godzinami pracy, bo zdarzało się, że w jednym miesiącu pielęgniarka przepracowała mniej godzin, ale już w kolejnym pracowała ponad siły. Teraz średnia w miesiącu ma być na poziomie 168 godzin – mówi Mariusz Gnat, przewodniczący Zakładowej Organizacji Związkowej Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych. - Ponadto umowy mają być zawierane na oddział, a nie na szpital, dzięki czemu pielęgniarka nie będzie mogła być „przerzucana” z oddziału na oddział – dodaje.

– Do tej pory zasadnicze pensje naszych pielęgniarek w porównaniu do wynagrodzeń w szpitalach klinicznych na tych samych stanowiskach były niższe nawet o 1100 zł. Mogę to odnieść do własnego przykładu z oddziału kardiologicznego – mówi Beata Rogozińska z Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Bloku Operacyjnego Anestezjologii i Intensywnej Terapii działającego w szpitalu przy Kraśnickiej.

– Różnice są nawet w szpitalach marszałkowskich, np. w COZL zarobki są wyższe o 700–800 zł – podkreśla pani Edyta, pielęgniarka z Kraśnickiej.

– Do tej pory dyrektor nie dostrzegał problemu, udawał, że nic się nie dzieje. Zmienił zdanie, kiedy sprawa stała się głośna i trzeba było wstrzymać zabiegi, bo pielęgniarki poszły masowo na zwolnienia lekarskie – mówiła nam jedna z pielęgniarek. Przypomnijmy, że w szczytowym momencie sporu na 660 pielęgniarek na zwolnieniu było 130.

Podwyżkom wynagrodzeń w szpitalu przy al. Kraśnickiej było poświęcone poniedziałkowe spotkanie zorganizowane przez Arkadiusza Bratkowskiego, członka zarządu województwa lubelskiego i europosła Krzysztofa Hetmana.

– 500 zł podwyżki pensji zasadniczej „na rękę”, to dla pracodawcy koszt 1200 zł na osobę miesięcznie. W sumie dla szpitala to dodatkowe 765 tys. zł miesięcznie na rzecz funduszu płac – czytamy w komunikacie wydanym po spotkaniu.

Właśnie to spowoduje dalsze zadłużanie się szpitala. – Jednak ze względu na dobro pacjentów, których planowe zabiegi nie mogą być przesuwane oraz specyficzną sytuację zawodową grupy, jaką są pielęgniarki i położne, zdecydowaliśmy się na zwiększenie wynagrodzeń – czytamy w komunikacie.

Marszałek chce też, aby „wynagrodzenia ustalone w tym szpitalu stanowiły poziom odniesienia dla wynagrodzeń w innych szpitalach samorządowych w Lublinie”.

W tej chwili pensja zasadnicza pielęgniarki przy Kraśnickiej wynosi od ok. 2050 do 2800 zł brutto.

 

 

 

Komentarze 62

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
lesio / 31 maja 2018 o 12:03
+2
Brawo pielęgniarki!!! Podła zmiana przyznaje sobie setki tysięcy złotych premii a nie ma dla przeciętnego człowieka. Dość obłudy od tych katolskich bydlaków.
Avatar
w k........ona pielęgniara / 30 maja 2018 o 14:46
+2
Szpital się zadłuży i to wina pielęgniarek bo dadzą marne podwyżki. I co znaczy "specyficzna sytuacja zawodową grupy jaka są pielęgniarki". Te wypowiedzi pani dyrektor szpitala i cały ten artykuł jest tak napisany , aby czytelnicy podświadomie nie nawidzili pielęgniarek, bo one chodzą na lewe zwolnienia i chcą więcej kasy. Nigdzie nie napiszą, że to 500zł to jest 1/4 czy 1/5 tego co lekarz bierze za dyżur
Avatar
przyszły lekarz / 29 maja 2018 o 21:09
+2
Pielęgniarka, szczególnie z doświadczeniem, powinna bez problemu zarabiać powyżej średniej krajowej. Ciężka, stresująca praca, narażenie na szkodliwe czynniki, zakażenia itd. W normalnych krajach pielęgniarka jest szanowanym i nieźle opłacanym zawodem, a nie niewolnikiem tyrającym za niewiele ponad minimalną.
Avatar
s / 28 maja 2018 o 19:47
+2
undefined napisał:
jak to wszystkie nagle  zachorowały ? Nie rozumiem .
 Normalnie zachorowały, to sie zdarza wszystkim nawet pielęgniarkom
Avatar
Gość / 28 maja 2018 o 19:17
+2
Oczywiście trzeba było podkreślić że przez podwyżki dla pielęgniarek szpital się zadłuży. Ciekawe że nigdy za to nie winią lekarz którzy po cichu dostają znacznie większe kwoty...
Avatar
Gość / 2 czerwca 2018 o 06:48
+1
Czytając te komentarze można zauważyć jakie tępe mamy spoleczenstwo. Najlepszy tekst to stwierdzeniem że pielegniarka odpowiada za ludzkie życie. To pisali chyba fani Pielęgniarek, Wybacz mi ,Szpital. Pielęgniarką działa na zlecenie lekarza sama to może pościel zmienić zmierzyć ciśnienie. Żądania płacowe poparte zwolnieniami lekarskimi jak ktoś napisał wbrew prawu i jeszcze można dodać na szkodę instytucji jaka jest ZUS jest ewidentne. Potwierdzenie nieprawdy przez kekarzy wydających zwolnienia pielęgniarkom jest przestępstwem z paragrafu wspoludzial w osiągnięciu korzyści finansowych materialnych bo dzięki tym zwolnieniem osiągnęły korzyści o których mówi kodeks karny. Jeśli ktoś mądry znający zawiłe polskie prawo zajął się tym procederem wyszłoby złamanie polskiego prawa które powinno być przykładnie ukarane.
 Chyba Pan/Pani nie wie o czym mowa. Pielęgniarka jest samodzielnym zawodem i może dużo więcej niż tylko prześcielić łóżko czy zmierzyć ciśnienie. Ciekawe czy kiedykolwiek na dzwonek że szpitalnej sali odpowiedział lekarz?.....i jak się lekarzowi nie powie że coś się z pacjentem dzieje to często sam tego nie widzi.... Ale jasne pielęgniarka jak przychodzi do pracy to tylko nóżka na nóżkę, kawka za kawką i dyżur leci......
 Chyba Pan/Pani nie wie o czym mowa. Pielęgniarka jest samodzielnym zawodem i może dużo więcej niż tylko prześcielić łóżko czy zmierzyć ciśnienie. Ciekawe czy kiedykolwiek na dzwonek że szpitalnej sali odpowiedział lekarz?.....i jak się lekarzowi nie powie że coś się z pacjentem dzieje to często sam tego nie widzi.... Ale jasne pielęgniarka jak przychodzi do pracy to tylko nóżka na nóżkę, kawka za kawką i dyżur leci...... rozwiń
Avatar
Baska / 2 czerwca 2018 o 06:32
+1
Tzn że pi podwyżce do ręki dostanie ok 2300. A te przeliczenia netto brutto to koszt pracodawcy.....
Avatar
pytam / 31 maja 2018 o 22:23
+1
A ja zapytam do jakiego koncernu medialnego należy Dziennik Wschodni? Czy nie przypadkiem do niemieckiej spółki .... proszę o odpowiedż administratora. Odpowiedż by tłumaczyła politykę odnośnie dopuszczania ludzkich wypowiedzi .... ???
Avatar
Iga / 31 maja 2018 o 22:21
+1
Myyyy? A to dobre! Macie nas za nic a tylko wymagacie! Niech się zajmą doktory którym tak wychodzicie w tyłki! Nas ignorujecie, nie liczcie się z naszym zdaniem, uważacie tylko doktorów a zauważcie nas tyko jak coś wam trzeba i służbę zdrowia trzeba ratować... wtedy to pielęgniarki...zniszczyliście nas zawód, zdeptaliscie..więc teraz pocałujcie nas w nos! Teraz to my nie mamy prawa głosu bo właśnie to wy pacjenci z tym głosem nigdy się nie liczyliście więc już nie jest on uznawany skoro my nie jesteśmy ważne w służbie zdrowia.prowadziłyśmy nieskuteczną batalię z systemem przez lata -nigdy nam nie pomogliscie a wręcz przeciwnie,  wyzywaliście więc teraz nie rozsmieszajcie mnie tekstami żebyśmy się służba zdrowia zajęły...my będziemy wiecznie strajkować o barkach personelu, o brakach sprzętu,o zagrożeniach dla pacjenta i co z tego mamy?- poczytaj komentarze z obelgami.... tyle mamy! 
Myyyy? A to dobre! Macie nas za nic a tylko wymagacie! Niech się zajmą doktory którym tak wychodzicie w tyłki! Nas ignorujecie, nie liczcie się z naszym zdaniem, uważacie tylko doktorów a zauważcie nas tyko jak coś wam trzeba i służbę zdrowia trzeba ratować... wtedy to pielęgniarki...zniszczyliście nas zawód, zdeptaliscie..więc teraz pocałujcie nas w nos! Teraz to my nie mamy prawa głosu bo właśnie to wy pacjenci z tym głosem nigdy się nie liczyliście więc już nie jest on uznawany skoro my nie jesteśmy ważne w służbie zdrowia.prowadziłyśmy n... rozwiń
Avatar
Mk / 31 maja 2018 o 22:10
+1
Pielęgniarka ma przynieść z magazynu? A co Jeszce ma za magazyniera robić? I co jeszcze może ci w domu posprzątać..debilizm ludzi mnie osłabia. 
Avatar
Gość / 2 czerwca 2018 o 06:48
+1
Czytając te komentarze można zauważyć jakie tępe mamy spoleczenstwo. Najlepszy tekst to stwierdzeniem że pielegniarka odpowiada za ludzkie życie. To pisali chyba fani Pielęgniarek, Wybacz mi ,Szpital. Pielęgniarką działa na zlecenie lekarza sama to może pościel zmienić zmierzyć ciśnienie. Żądania płacowe poparte zwolnieniami lekarskimi jak ktoś napisał wbrew prawu i jeszcze można dodać na szkodę instytucji jaka jest ZUS jest ewidentne. Potwierdzenie nieprawdy przez kekarzy wydających zwolnienia pielęgniarkom jest przestępstwem z paragrafu wspoludzial w osiągnięciu korzyści finansowych materialnych bo dzięki tym zwolnieniem osiągnęły korzyści o których mówi kodeks karny. Jeśli ktoś mądry znający zawiłe polskie prawo zajął się tym procederem wyszłoby złamanie polskiego prawa które powinno być przykładnie ukarane.
 Chyba Pan/Pani nie wie o czym mowa. Pielęgniarka jest samodzielnym zawodem i może dużo więcej niż tylko prześcielić łóżko czy zmierzyć ciśnienie. Ciekawe czy kiedykolwiek na dzwonek że szpitalnej sali odpowiedział lekarz?.....i jak się lekarzowi nie powie że coś się z pacjentem dzieje to często sam tego nie widzi.... Ale jasne pielęgniarka jak przychodzi do pracy to tylko nóżka na nóżkę, kawka za kawką i dyżur leci......
 Chyba Pan/Pani nie wie o czym mowa. Pielęgniarka jest samodzielnym zawodem i może dużo więcej niż tylko prześcielić łóżko czy zmierzyć ciśnienie. Ciekawe czy kiedykolwiek na dzwonek że szpitalnej sali odpowiedział lekarz?.....i jak się lekarzowi nie powie że coś się z pacjentem dzieje to często sam tego nie widzi.... Ale jasne pielęgniarka jak przychodzi do pracy to tylko nóżka na nóżkę, kawka za kawką i dyżur leci...... rozwiń
Avatar
Baska / 2 czerwca 2018 o 06:32
+1
Tzn że pi podwyżce do ręki dostanie ok 2300. A te przeliczenia netto brutto to koszt pracodawcy.....
Avatar
pytam / 31 maja 2018 o 22:23
+1
A ja zapytam do jakiego koncernu medialnego należy Dziennik Wschodni? Czy nie przypadkiem do niemieckiej spółki .... proszę o odpowiedż administratora. Odpowiedż by tłumaczyła politykę odnośnie dopuszczania ludzkich wypowiedzi .... ???
Avatar
Iga / 31 maja 2018 o 22:21
+1
Myyyy? A to dobre! Macie nas za nic a tylko wymagacie! Niech się zajmą doktory którym tak wychodzicie w tyłki! Nas ignorujecie, nie liczcie się z naszym zdaniem, uważacie tylko doktorów a zauważcie nas tyko jak coś wam trzeba i służbę zdrowia trzeba ratować... wtedy to pielęgniarki...zniszczyliście nas zawód, zdeptaliscie..więc teraz pocałujcie nas w nos! Teraz to my nie mamy prawa głosu bo właśnie to wy pacjenci z tym głosem nigdy się nie liczyliście więc już nie jest on uznawany skoro my nie jesteśmy ważne w służbie zdrowia.prowadziłyśmy nieskuteczną batalię z systemem przez lata -nigdy nam nie pomogliscie a wręcz przeciwnie,  wyzywaliście więc teraz nie rozsmieszajcie mnie tekstami żebyśmy się służba zdrowia zajęły...my będziemy wiecznie strajkować o barkach personelu, o brakach sprzętu,o zagrożeniach dla pacjenta i co z tego mamy?- poczytaj komentarze z obelgami.... tyle mamy! 
Myyyy? A to dobre! Macie nas za nic a tylko wymagacie! Niech się zajmą doktory którym tak wychodzicie w tyłki! Nas ignorujecie, nie liczcie się z naszym zdaniem, uważacie tylko doktorów a zauważcie nas tyko jak coś wam trzeba i służbę zdrowia trzeba ratować... wtedy to pielęgniarki...zniszczyliście nas zawód, zdeptaliscie..więc teraz pocałujcie nas w nos! Teraz to my nie mamy prawa głosu bo właśnie to wy pacjenci z tym głosem nigdy się nie liczyliście więc już nie jest on uznawany skoro my nie jesteśmy ważne w służbie zdrowia.prowadziłyśmy n... rozwiń
Avatar
Mk / 31 maja 2018 o 22:10
+1
Pielęgniarka ma przynieść z magazynu? A co Jeszce ma za magazyniera robić? I co jeszcze może ci w domu posprzątać..debilizm ludzi mnie osłabia. 
Avatar
lesio / 31 maja 2018 o 12:03
+2
Brawo pielęgniarki!!! Podła zmiana przyznaje sobie setki tysięcy złotych premii a nie ma dla przeciętnego człowieka. Dość obłudy od tych katolskich bydlaków.
Avatar
w k........ona pielęgniara / 30 maja 2018 o 14:46
+2
Szpital się zadłuży i to wina pielęgniarek bo dadzą marne podwyżki. I co znaczy "specyficzna sytuacja zawodową grupy jaka są pielęgniarki". Te wypowiedzi pani dyrektor szpitala i cały ten artykuł jest tak napisany , aby czytelnicy podświadomie nie nawidzili pielęgniarek, bo one chodzą na lewe zwolnienia i chcą więcej kasy. Nigdzie nie napiszą, że to 500zł to jest 1/4 czy 1/5 tego co lekarz bierze za dyżur
Avatar
piel / 30 maja 2018 o 09:17
+1
Dobrze, że pielęgniarki dostały na Al. Kraśnickiej podwyżki, bo skończy się podbieranie pielęgniarek z tego szpitala np. do szpitala na Staszica. Poza tym podwyżka spowoduje, że pielęgniarki zainteresują się teraz bardziej pracą na Al. Kraśnickiej niż w innym szpitalu. Okaże się teraz, że na Kraśnickiej będą lepsze warunki płacowe dla niektórych pielęgniarek niż w szpitalach klinicznych, gdzie także lekarze dostają podwyżki o których media milczą (np. Staszica), a pielęgniarkom zabiera się z dodatku Zembalowego na "podwyżki" z ustawy Radziwiłła, czyli z jednej kupki na drugą przerzuca się kasę - ale propaganda trwa i wszyscy mówią, że pielęgniarki dostały 20%. Oczywiście lekarzom szpital dalej kasę z własnych środków niczego im nie zabierając.
Dobrze, że pielęgniarki dostały na Al. Kraśnickiej podwyżki, bo skończy się podbieranie pielęgniarek z tego szpitala np. do szpitala na Staszica. Poza tym podwyżka spowoduje, że pielęgniarki zainteresują się teraz bardziej pracą na Al. Kraśnickiej niż w innym szpitalu. Okaże się teraz, że na Kraśnickiej będą lepsze warunki płacowe dla niektórych pielęgniarek niż w szpitalach klinicznych, gdzie także lekarze dostają podwyżki o których media milczą (np. Staszica), a pielęgniarkom zabiera się z dodatku Zembalowego na "podwyżki" z us... rozwiń
Avatar
przyszły lekarz / 29 maja 2018 o 21:09
+2
Pielęgniarka, szczególnie z doświadczeniem, powinna bez problemu zarabiać powyżej średniej krajowej. Ciężka, stresująca praca, narażenie na szkodliwe czynniki, zakażenia itd. W normalnych krajach pielęgniarka jest szanowanym i nieźle opłacanym zawodem, a nie niewolnikiem tyrającym za niewiele ponad minimalną.
Avatar
Gość / 29 maja 2018 o 18:23
0
Może byście się zajęły ogólnie służbą zdrowia a nie własnym tyłkiem?
Zobacz wszystkie komentarze 62

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Co miesiąc w budżecie Puław zostaje kilkaset tysięcy złotych. Dzięki zimie, której nie ma

Co miesiąc w budżecie Puław zostaje kilkaset tysięcy złotych. Dzięki zimie, której nie ma 5 4

Brak śniegu martwi właścicieli stoków narciarskich, ale cieszy kierowców oraz instytucje odpowiedzialne za utrzymanie ulic. Puławski Zarząd Dróg Miejskich z powodu łagodnej zimy notuje coraz wyższe oszczędności. Miesięcznie w budżecie zostaje kilkaset tysięcy złotych.

W długiej kolejce na drogi basen. Chełmski Park Wodny przeżywa oblężenie

W długiej kolejce na drogi basen. Chełmski Park Wodny przeżywa oblężenie 0 2

Chełmski Park Wodny stał się popularnym miejscem na feryjny wypoczynek dla dzieci i młodzieży, ale w ciepłej wodzie basenów, grzeją się też dorośli – tak wynika ze statystyk chełmskiego aquaparku, który w ferie przeżywa prawdziwe oblężenie.

W Lublinie walczyli o miejsca w armii. Tak wygląda kwalifikacja wojskowa na bieżni i sali gimnastycznej
Zdjęcia
galeria

W Lublinie walczyli o miejsca w armii. Tak wygląda kwalifikacja wojskowa na bieżni i sali gimnastycznej 0 5

Jedna z sal gimnastycznych lubelskich koszar była wypełniona po brzegi. Wszystko to w związku z kwalifikacją wojskową do Lubelskiej Brygady.

Jakie złe rzeczy robią mieszkańcy Zamościa. I gdzie

Jakie złe rzeczy robią mieszkańcy Zamościa. I gdzie 9 1

Już w połowie roku było wiadomo, że na Starym Mieście strażnicy miejscy interweniowali najczęściej. Gdy pokazali statystyki za cały 2019 roku okazało się, że dysproporcje są niesamowite. Prawie połowa złych rzeczy w całym mieście wydarzyła się w jego zabytkowej części.

Dowód w sprawie wypadku Beaty Szydło uszkodzony. Śledztwa nie będzie
film

Dowód w sprawie wypadku Beaty Szydło uszkodzony. Śledztwa nie będzie 58 7

Po siedmiu miesiącach postępowania prokuratura, która prowadziła postępowanie dotyczące uszkodzonego dowodu w sprawie wypadku byłej premier Beaty Szydło, nie dopatrzyła się znamion przestępstwa i odmówiła wszczęcia śledztwa.

Autor skandalicznej książki uczy jak bić dzieci. "Robiąc dziecku lanie trzeba być czujnym, bo ktoś może to zgłosić na policję"

Autor skandalicznej książki uczy jak bić dzieci. "Robiąc dziecku lanie trzeba być czujnym, bo ktoś może to zgłosić na policję" 95 10

– Zanim uderzysz dziecko zdejmij mu pieluchę. Klaps to wyraz posłuszeństwa Bogu. Robiąc dziecku lanie trzeba być czujnym, bo ktoś może to zgłosić na policję – to porady z książki „Pasterz dziecięcego serca”. Pracownicy jednego z lubelskich żłobków alarmują Rzecznika Praw Dziecka.

Im szybciej dotrzemy, tym większa szansa na pomoc. Rozmowa z ratownikiem medycznym z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego

Im szybciej dotrzemy, tym większa szansa na pomoc. Rozmowa z ratownikiem medycznym z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego 0 1

Rozmowa z Norbertem Miączem, ratownikiem medycznym Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

520 lotów w roku żeby ratować życie i zdrowie. Lotnicze Pogotowie Ratunkowe w nowej bazie pod Lublinem
Wideo, zdjęcia
galeria
film

520 lotów w roku żeby ratować życie i zdrowie. Lotnicze Pogotowie Ratunkowe w nowej bazie pod Lublinem 34 4

Półtorej minuty od otrzymania zgłoszenia wystarczy, by wzbić w powietrze śmigłowiec lubelskiego Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jego pracownicy zdążyli już się zadomowić w nowej bazie w sąsiedztwie lotniska.

Zawodnik Speed Car Motoru Lublin przeniesie się do Betard Sparty Wrocław?

Zawodnik Speed Car Motoru Lublin przeniesie się do Betard Sparty Wrocław? 0 0

Betard Sparta Wrocław ma rozpocząć rozmowy transferowe z Dawidem Lampartem ze Speed Car Motoru Lublin – informuje „Przegląd Sportowy”. To efekt wpadki dopingowej Maksyma Drabika, któremu grozi zawieszenie

To on podpalał samochody w Lublinie. Chciał się zemścić na ludziach
galeria
film

To on podpalał samochody w Lublinie. Chciał się zemścić na ludziach 41 16

To bezdomny 45-latek odpowiada ze serię podpaleń samochodów na lubelskim Czechowie. Mężczyzna spowodował ponad 150 tys. zł strat. Podkładał ogień by zemścić się na tych, którzy traktowali go „gorzej niż psa”.

Grypa atakuje w Lubelskiem. Szpitale wstrzymują odwiedziny pacjentów lub ostrzegają

Grypa atakuje w Lubelskiem. Szpitale wstrzymują odwiedziny pacjentów lub ostrzegają 10 1

Wstrzymaliśmy odwiedziny na wszystkich oddziałach, do odwołania. Obserwujemy coraz bardziej liczne przypadki zachorowań na grypę i infekcje grypopodobne wśród pacjentów. Często infekcje przenoszą odwiedzający, dlatego podjęliśmy taką decyzję. Zakaz będzie obowiązywał do odwołania – tłumaczy Ryszard Pankiewicz, zastępca dyrektora szpitala „papieskiego” w Zamościu. – Monitorujemy na bieżąco tę sprawę. Szczyt zachorowań na grypę przypada na luty i marzec, sytuacja na pewno jest rozwojowa.

Brynton Lemar (Start Lublin): Atmosfera w drużynie to nasz duży atut

Brynton Lemar (Start Lublin): Atmosfera w drużynie to nasz duży atut 0 2

Rozmowa z Bryntonem Lemarem, koszykarzem Startu Lublin

AOC: Monitor płaski albo zakrzywiony

AOC: Monitor płaski albo zakrzywiony 0 0

Za 1 399 złotych, albo za 1 439 złotych. Poza ceną i zakrzywieniem jest jeszcze jedna różnica. AOC przedtawia nowe monitory dla graczy: AOC Q27G2U i AOC CQ27G2U.

Lewart Lubartów planuje jeszcze dwa transfery

Lewart Lubartów planuje jeszcze dwa transfery 0 2

Lewart do tej pory pozyskał dwóch zawodników: Konrada Szczotkę i Krystiana Żeliskę. Trener Tomasz Bednaruk chciałby jednak, żeby do kadry jego drużyny dołączyło jeszcze dwóch kolejnych piłkarzy: lewy obrońca i defensywny pomocnik.

Lubelskie: Śmiertelny wypadek na drodze krajowej. Nie żyje kierowca audi
ALARM24
galeria

Lubelskie: Śmiertelny wypadek na drodze krajowej. Nie żyje kierowca audi 76 21

Śmiertelny wypadek w Dąbiu (Gm. łuków) na trasie Stoczek Łukowski – Łuków. Audi czołowo zderzyło się z ciężarówką. Zmarł kierowca samochodu osobowego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.