Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

25 maja 2018 r.
19:09

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze

0 36 A A
(fot. Maciej Kaczanowski)

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Dyrektor przedstawił nam nowe propozycje dotyczące podwyżek ale nadal są one nie do przyjęcia – podkreśla Mariusz Gnat, przewodniczący Zakładowej Organizacji Związkowej Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych. – Zaproponowane dzisiaj kwoty nie różnią się prawie niczym od tych przedstawionych wcześniej (dyrekcja proponowała 129,5 zł brutto dla zwykłych pielęgniarek i 179,5 złotych brutto dla tych z traktu operacyjnego i anestezjologicznych – red.).

Zaznacza, że pielęgniarki nadal chcą 1000 złotych netto podwyżki miesięcznie. – Zaproponowaliśmy jednak rozłożenie tej kwoty na dwa lata. W tym roku byłaby wypłacona pierwsza transza w wysokości 500 zł, a w przyszłym roku reszta – mówi Mariusz Gnat. – Nadal jest ogromny problem z obsadą dyżurów. Wczoraj po południu na oddziale gastroenterologicznym zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze. W związku z tym oddział został zamknięty a pacjent musiał zostać przeniesiony na chirurgię.

Jak tłumaczy Gabriel Maj, dyrektor szpitala przy al. Kraśnickiej, w związku z masowym przejściem pielęgniarek na L4 (w czwartek było to 130 pielęgniarek z 660-osobowego stanu – red.) pacjenci z gastroenterologii musieli zostać odesłani do domu.

– W momencie kiedy pielęgniarka zasłabła na oddziale był jeden pacjent, który rzeczywiście został przeniesiony na inny oddział – mówi Gabriel Maj i zapewnia, że dzisiaj wieczorem gastroenterologia znowu zacznie działać. – Do pracy wraca ok. 60 pielęgniarek. Z informacji na dzisiaj wiem, że na zwolnieniach jest jeszcze 70 pielęgniarek. Sytuacja oddziałów, które w związku z tym nie miały pełnej obsady zaczyna się stabilizować. Oprócz gastroenterologii chodzi o część kardiologiczną oddziału toksykologiczno-kardiologicznego.

Przyznaje, że szpital nadal ma problem z obsadą dyżurów. – Nie ma jednak żadnego zagrożenia dla pacjentów. Cały czas odbywają się zabiegi ratujące życie. Powoli zaczniemy też wracać do zabiegów planowych, które w związku ze zwolnieniami musiały być zawieszone – mówi dyr. Maj. – Co do podwyżek nie będę się na razie wypowiadał, w poniedziałek mamy kolejne spotkanie. Nie wiem czy dojdzie do porozumienia, trudno to ocenić.

– Pielęgniarki przedstawiły swoją propozycję i czekamy jak odniesie się do tego dyrekcja szpitala. Trudno cokolwiek wyrokować przed poniedziałkowym spotkaniem – mówi Maria Olszak-Winiarska, przewodnicząca Zarządu Regionu Lubelskiego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych.

Zobacz także: Lublin: Pielęgniarki masowo poszły na zwolnienia lekarskie [archiwum DW]

Quiz: Mieszkasz w Lublinie? Powinieneś to wiedzieć!

Mieszkasz w Lublinie? Powinieneś to wiedzieć!

Komentarze 36

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 26 maja 2018 o 19:23
+2
To akurat nie wina pielęgniarek,że w szpitalaszpitalach nie ma warunków żeby rodzice mogli nocować przy dziecku. Jeśli zaś chodzi wynoszenie karimat - takie są wymagania sanepidu. Tak samo jak zakaz trzymania toreb na podłogach w szpitalach, rzeczy osobistych na parapetach czy zakaz przebywania w odzieży wierzchniej na salach pacjentów. Od pielęgniarek wymaga się egzekwowania przestrzegania tych zapisów, więc na nie spadają pretensje o to że twgo wymagają.
Avatar
Gość / 26 maja 2018 o 16:06
+2
Nie bardzo rozumiem po co te wszystkie hejtowskie komentarze. Skoro, jak większość twierdzi, pielęgniarki nic nie robią tylko kawę piją, to po co robić larum, że są na zwolnieniu. Tak i tak nie ma z nich pożytku. A może kołkiem w gardle staje oczywistość że bez pielęgniarki się nie da? Panie Pielęgniarki trzymam kciuki i czapka z głowy przed Wami i Waszą ciężką pracą!
Avatar
A / 26 maja 2018 o 07:50
+2
Tam Pan dyrektor nic sobie nie robi z TRAKTOWANIA pracowników.Nic, reakcji nie ma żadnej.On ma posadę i mu dobrze reszta taboru kierowniczego to ludzie którzy dawno powinni być na emeryturach a trzymają się zwzg na "plecy". Potrzebny jest tam dyrektor który raz a dobrze zajmie się porządkiem jeśli chodzi o pracujących tam ludzi i sposób traktowania innych pracowników a wyjadaczy da na emerytury tak jak im to się należy. Tam się dzieje co chce taka jest smutna prawda i nikt tam tego nie pilnuje i nie robi sobie nikt nic z tego!!! Pan dyrektor nie umie albo boi się zrobić porządek.
Tam Pan dyrektor nic sobie nie robi z TRAKTOWANIA pracowników.Nic, reakcji nie ma żadnej.On ma posadę i mu dobrze reszta taboru kierowniczego to ludzie którzy dawno powinni być na emeryturach a trzymają się zwzg na "plecy". Potrzebny jest tam dyrektor który raz a dobrze zajmie się porządkiem jeśli chodzi o pracujących tam ludzi i sposób traktowania innych pracowników a wyjadaczy da na emerytury tak jak im to się należy. Tam się dzieje co chce taka jest smutna prawda i nikt tam tego nie pilnuje i nie robi sobie nikt nic z tego!!! ... rozwiń
Avatar
Pracownik / 27 maja 2018 o 12:37
+1
Nie od dziś wiemy, że dyrekcja mówiac delikatnie mija sie z prawdą, pacjentów było pół oddziału w tym leżący, wymagający pomocy przy pielęgnacji, transporty po zabiegu.  Za to rozmijanie się z prawdą kiedyś przyjdzie zapłata.
Avatar
Gość / 27 maja 2018 o 09:59
+1
Moim zdaniem to za mało żądają biorąc pod uwagę że kształcą się z prywatnych pieniędzy i praca świątek piątek i niedziela, bo wychodzi na to że społeczeństwo nie partycypuje w kosztach a chce partycypować w korzyściach czyli każdy kto obraża pielęgniarki jest dla mnie zwykłym złodziejem
Avatar
pacjenci szpitali / 26 maja 2018 o 23:58
+1
no tak co niektórzy,, lekarze po 40 0000 zł ,wiile pod Lublinem i na przedmiesciach plus drogie prywatne wizyty ,natomiast pielęgniarki,zapracowane odpowiedzialne kobiety po 2000zł i jeszcze w dodatku odpowiadając za porcjowanie /wydawanie leków pacjentów z odpowiedzialnością karną , w tym masa pracy przy pacjentach remedium ? trzeba zniwelować róznice i niektórym ciulom wytłumaczyć co to znaczy słuzyc doru innym
Avatar
pacjentka / 26 maja 2018 o 22:46
+1
Trzymajcie się i  bądżcie twarde bez was szpitale nie mają racji bytu wasza praca jest bezcenna nikt Was nie zastąpi i nie pomogą tabuny doktorów profesorów i innych bardzo umnych miejcie poczucie ogromnej wartości bo robicie kawał ciężkiej pracy  całym sercem jestem z Wami 
Avatar
Gość / 26 maja 2018 o 19:31
+1
Witlij - rząd już nie raz nas straszył, że tak będzie, że zastąpią nas białoruskie i ukraińskie pielęgniarki - ciekawe dlaczego tak się jeszcze nie stało ? Za te pieniądze koleżanki zza wschodniej granicy nie chcą pracować ! Wolą wyjechać do Niemiec, Norwegii, Anglii-Irlandii itd. Pielęgniarka żeby pracować musi skończyć 5 letnie studia, 2 letnią specjalizację i do tego co roku kursy oczywiście wszystko z własnej kieszeni. Jeśli nie wyda co roku kasy na kursy (ok 1000) straszona jest stratą pracy. Specjalizacja to ok 5000 złm faktycznie raj na Ziemi za ok 2500 zł co miesiąc. Dlatego ja jestem w trakcie przekwalifikowania. Mam dość walki o godne życie i traktowanie. Każdy pacjent może mnie zwyzywać, uderzyć, opluć a potrm jeszcze złożyć skargę. A ja mam stać jak ciele i nie mogę się odezwać. Nie jestem typem ofiary,więc muszę pożegnać się z tym mimo wszystko pięknym zawodem. 
Witlij - rząd już nie raz nas straszył, że tak będzie, że zastąpią nas białoruskie i ukraińskie pielęgniarki - ciekawe dlaczego tak się jeszcze nie stało ? Za te pieniądze koleżanki zza wschodniej granicy nie chcą pracować ! Wolą wyjechać do Niemiec, Norwegii, Anglii-Irlandii itd. Pielęgniarka żeby pracować musi skończyć 5 letnie studia, 2 letnią specjalizację i do tego co roku kursy oczywiście wszystko z własnej kieszeni. Jeśli nie wyda co roku kasy na kursy (ok 1000) straszona jest stratą pracy. Specjalizacja to ok 5000 złm faktycznie raj ... rozwiń
Avatar
Xzy / 26 maja 2018 o 14:45
+1
Zastanawiam się nad tym dlaczego ZUS się za to nie weźmie???? L4 na masowa skalę i wiadomo dlaczego...
Avatar
witlij / 26 maja 2018 o 11:30
+1
Wpuścić ukraińskie i białoruskie pielęgniarki na rynek i problem z głowy. Rozumiem dbanie o własne interesy, ale nie kosztem pacjentów. Ciekawe drogie pielęgniarki, jeżeli ktoś z waszych bliskich będzie pilnie potrzebował pomocy, ale nie będzie dla niego miejsca, bo strajk. W cywilizowanym świecie w taki sposób nie traktuje się chorych ludzi. Teraz widać, ile pielęgniarek to ludzie z powołania, a ile to kawka i przyjmowanie bombonierek.
Avatar
Pracownik / 27 maja 2018 o 12:37
+1
Nie od dziś wiemy, że dyrekcja mówiac delikatnie mija sie z prawdą, pacjentów było pół oddziału w tym leżący, wymagający pomocy przy pielęgnacji, transporty po zabiegu.  Za to rozmijanie się z prawdą kiedyś przyjdzie zapłata.
Avatar
Gość / 27 maja 2018 o 09:59
+1
Moim zdaniem to za mało żądają biorąc pod uwagę że kształcą się z prywatnych pieniędzy i praca świątek piątek i niedziela, bo wychodzi na to że społeczeństwo nie partycypuje w kosztach a chce partycypować w korzyściach czyli każdy kto obraża pielęgniarki jest dla mnie zwykłym złodziejem
Avatar
Gość / 27 maja 2018 o 08:47
0
No przy jednym pacjencie to się otyrała. Mogła zemdleć.
Avatar
Gość / 27 maja 2018 o 07:05
0
Rozumiem że każdemu, czy to pielegniarka czy inny pracownik, zawsze bedzie mało. Ja również uważam że sam zarabiam za mało. Ale dlaczego nikt nie mówi że mogą i PRACUJĄ na dwóch lub wiecej etatach. Sam znam pielegniarki które pracują w szpitalu, przychodni i na opiece świątecznej. A czy wiadomo już coś w temacie kontroli L4 przez Zus?
Avatar
pacjenci szpitali / 26 maja 2018 o 23:58
+1
no tak co niektórzy,, lekarze po 40 0000 zł ,wiile pod Lublinem i na przedmiesciach plus drogie prywatne wizyty ,natomiast pielęgniarki,zapracowane odpowiedzialne kobiety po 2000zł i jeszcze w dodatku odpowiadając za porcjowanie /wydawanie leków pacjentów z odpowiedzialnością karną , w tym masa pracy przy pacjentach remedium ? trzeba zniwelować róznice i niektórym ciulom wytłumaczyć co to znaczy słuzyc doru innym
Avatar
pacjentka / 26 maja 2018 o 22:46
+1
Trzymajcie się i  bądżcie twarde bez was szpitale nie mają racji bytu wasza praca jest bezcenna nikt Was nie zastąpi i nie pomogą tabuny doktorów profesorów i innych bardzo umnych miejcie poczucie ogromnej wartości bo robicie kawał ciężkiej pracy  całym sercem jestem z Wami 
Avatar
Gość / 26 maja 2018 o 19:31
+1
Witlij - rząd już nie raz nas straszył, że tak będzie, że zastąpią nas białoruskie i ukraińskie pielęgniarki - ciekawe dlaczego tak się jeszcze nie stało ? Za te pieniądze koleżanki zza wschodniej granicy nie chcą pracować ! Wolą wyjechać do Niemiec, Norwegii, Anglii-Irlandii itd. Pielęgniarka żeby pracować musi skończyć 5 letnie studia, 2 letnią specjalizację i do tego co roku kursy oczywiście wszystko z własnej kieszeni. Jeśli nie wyda co roku kasy na kursy (ok 1000) straszona jest stratą pracy. Specjalizacja to ok 5000 złm faktycznie raj na Ziemi za ok 2500 zł co miesiąc. Dlatego ja jestem w trakcie przekwalifikowania. Mam dość walki o godne życie i traktowanie. Każdy pacjent może mnie zwyzywać, uderzyć, opluć a potrm jeszcze złożyć skargę. A ja mam stać jak ciele i nie mogę się odezwać. Nie jestem typem ofiary,więc muszę pożegnać się z tym mimo wszystko pięknym zawodem. 
Witlij - rząd już nie raz nas straszył, że tak będzie, że zastąpią nas białoruskie i ukraińskie pielęgniarki - ciekawe dlaczego tak się jeszcze nie stało ? Za te pieniądze koleżanki zza wschodniej granicy nie chcą pracować ! Wolą wyjechać do Niemiec, Norwegii, Anglii-Irlandii itd. Pielęgniarka żeby pracować musi skończyć 5 letnie studia, 2 letnią specjalizację i do tego co roku kursy oczywiście wszystko z własnej kieszeni. Jeśli nie wyda co roku kasy na kursy (ok 1000) straszona jest stratą pracy. Specjalizacja to ok 5000 złm faktycznie raj ... rozwiń
Avatar
Gość / 26 maja 2018 o 19:23
+2
To akurat nie wina pielęgniarek,że w szpitalaszpitalach nie ma warunków żeby rodzice mogli nocować przy dziecku. Jeśli zaś chodzi wynoszenie karimat - takie są wymagania sanepidu. Tak samo jak zakaz trzymania toreb na podłogach w szpitalach, rzeczy osobistych na parapetach czy zakaz przebywania w odzieży wierzchniej na salach pacjentów. Od pielęgniarek wymaga się egzekwowania przestrzegania tych zapisów, więc na nie spadają pretensje o to że twgo wymagają.
Avatar
xzzcz / 26 maja 2018 o 19:16
0
Co druga pięlęgniarka dorabia sobie w prywatnych zakladach opieki zdrowotnej i jeszcze narzekają. Może stąd wynika to przemęczenie. Z czegoś trzeba zrezygnować, a nie liczyć na mannę z nieba. Teraz jeszcze może czas na nauczycieli, kolejarzy itp., żal patrzeć.
Avatar
Gość / 26 maja 2018 o 16:06
+2
Nie bardzo rozumiem po co te wszystkie hejtowskie komentarze. Skoro, jak większość twierdzi, pielęgniarki nic nie robią tylko kawę piją, to po co robić larum, że są na zwolnieniu. Tak i tak nie ma z nich pożytku. A może kołkiem w gardle staje oczywistość że bez pielęgniarki się nie da? Panie Pielęgniarki trzymam kciuki i czapka z głowy przed Wami i Waszą ciężką pracą!
Zobacz wszystkie komentarze 36

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 stycznia 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 stycznia 2020 r. 0 0

Co miesiąc w budżecie Puław zostaje kilkaset tysięcy złotych. Dzięki zimie, której nie ma

Co miesiąc w budżecie Puław zostaje kilkaset tysięcy złotych. Dzięki zimie, której nie ma 5 4

Brak śniegu martwi właścicieli stoków narciarskich, ale cieszy kierowców oraz instytucje odpowiedzialne za utrzymanie ulic. Puławski Zarząd Dróg Miejskich z powodu łagodnej zimy notuje coraz wyższe oszczędności. Miesięcznie w budżecie zostaje kilkaset tysięcy złotych.

W długiej kolejce na drogi basen. Chełmski Park Wodny przeżywa oblężenie

W długiej kolejce na drogi basen. Chełmski Park Wodny przeżywa oblężenie 0 2

Chełmski Park Wodny stał się popularnym miejscem na feryjny wypoczynek dla dzieci i młodzieży, ale w ciepłej wodzie basenów, grzeją się też dorośli – tak wynika ze statystyk chełmskiego aquaparku, który w ferie przeżywa prawdziwe oblężenie.

W Lublinie walczyli o miejsca w armii. Tak wygląda kwalifikacja wojskowa na bieżni i sali gimnastycznej
Zdjęcia
galeria

W Lublinie walczyli o miejsca w armii. Tak wygląda kwalifikacja wojskowa na bieżni i sali gimnastycznej 0 9

Jedna z sal gimnastycznych lubelskich koszar była wypełniona po brzegi. Wszystko to w związku z kwalifikacją wojskową do Lubelskiej Brygady.

Jakie złe rzeczy robią mieszkańcy Zamościa. I gdzie

Jakie złe rzeczy robią mieszkańcy Zamościa. I gdzie 10 2

Już w połowie roku było wiadomo, że na Starym Mieście strażnicy miejscy interweniowali najczęściej. Gdy pokazali statystyki za cały 2019 roku okazało się, że dysproporcje są niesamowite. Prawie połowa złych rzeczy w całym mieście wydarzyła się w jego zabytkowej części.

Dowód w sprawie wypadku Beaty Szydło uszkodzony. Śledztwa nie będzie
film

Dowód w sprawie wypadku Beaty Szydło uszkodzony. Śledztwa nie będzie 65 13

Po siedmiu miesiącach postępowania prokuratura, która prowadziła postępowanie dotyczące uszkodzonego dowodu w sprawie wypadku byłej premier Beaty Szydło, nie dopatrzyła się znamion przestępstwa i odmówiła wszczęcia śledztwa.

Autor skandalicznej książki uczy jak bić dzieci. "Robiąc dziecku lanie trzeba być czujnym, bo ktoś może to zgłosić na policję"

Autor skandalicznej książki uczy jak bić dzieci. "Robiąc dziecku lanie trzeba być czujnym, bo ktoś może to zgłosić na policję" 101 11

– Zanim uderzysz dziecko zdejmij mu pieluchę. Klaps to wyraz posłuszeństwa Bogu. Robiąc dziecku lanie trzeba być czujnym, bo ktoś może to zgłosić na policję – to porady z książki „Pasterz dziecięcego serca”. Pracownicy jednego z lubelskich żłobków alarmują Rzecznika Praw Dziecka.

Im szybciej dotrzemy, tym większa szansa na pomoc. Rozmowa z ratownikiem medycznym z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego

Im szybciej dotrzemy, tym większa szansa na pomoc. Rozmowa z ratownikiem medycznym z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego 0 1

Rozmowa z Norbertem Miączem, ratownikiem medycznym Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

520 lotów w roku żeby ratować życie i zdrowie. Lotnicze Pogotowie Ratunkowe w nowej bazie pod Lublinem
Wideo, zdjęcia
galeria
film

520 lotów w roku żeby ratować życie i zdrowie. Lotnicze Pogotowie Ratunkowe w nowej bazie pod Lublinem 38 4

Półtorej minuty od otrzymania zgłoszenia wystarczy, by wzbić w powietrze śmigłowiec lubelskiego Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jego pracownicy zdążyli już się zadomowić w nowej bazie w sąsiedztwie lotniska.

Zawodnik Speed Car Motoru Lublin przeniesie się do Betard Sparty Wrocław?

Zawodnik Speed Car Motoru Lublin przeniesie się do Betard Sparty Wrocław? 0 0

Betard Sparta Wrocław ma rozpocząć rozmowy transferowe z Dawidem Lampartem ze Speed Car Motoru Lublin – informuje „Przegląd Sportowy”. To efekt wpadki dopingowej Maksyma Drabika, któremu grozi zawieszenie

To on podpalał samochody w Lublinie. Chciał się zemścić na ludziach
galeria
film

To on podpalał samochody w Lublinie. Chciał się zemścić na ludziach 42 16

To bezdomny 45-latek odpowiada ze serię podpaleń samochodów na lubelskim Czechowie. Mężczyzna spowodował ponad 150 tys. zł strat. Podkładał ogień by zemścić się na tych, którzy traktowali go „gorzej niż psa”.

Grypa atakuje w Lubelskiem. Szpitale wstrzymują odwiedziny pacjentów lub ostrzegają

Grypa atakuje w Lubelskiem. Szpitale wstrzymują odwiedziny pacjentów lub ostrzegają 11 1

Wstrzymaliśmy odwiedziny na wszystkich oddziałach, do odwołania. Obserwujemy coraz bardziej liczne przypadki zachorowań na grypę i infekcje grypopodobne wśród pacjentów. Często infekcje przenoszą odwiedzający, dlatego podjęliśmy taką decyzję. Zakaz będzie obowiązywał do odwołania – tłumaczy Ryszard Pankiewicz, zastępca dyrektora szpitala „papieskiego” w Zamościu. – Monitorujemy na bieżąco tę sprawę. Szczyt zachorowań na grypę przypada na luty i marzec, sytuacja na pewno jest rozwojowa.

Brynton Lemar (Start Lublin): Atmosfera w drużynie to nasz duży atut

Brynton Lemar (Start Lublin): Atmosfera w drużynie to nasz duży atut 0 2

Rozmowa z Bryntonem Lemarem, koszykarzem Startu Lublin

AOC: Monitor płaski albo zakrzywiony

AOC: Monitor płaski albo zakrzywiony 0 0

Za 1 399 złotych, albo za 1 439 złotych. Poza ceną i zakrzywieniem jest jeszcze jedna różnica. AOC przedtawia nowe monitory dla graczy: AOC Q27G2U i AOC CQ27G2U.

Lewart Lubartów planuje jeszcze dwa transfery

Lewart Lubartów planuje jeszcze dwa transfery 0 2

Lewart do tej pory pozyskał dwóch zawodników: Konrada Szczotkę i Krystiana Żeliskę. Trener Tomasz Bednaruk chciałby jednak, żeby do kadry jego drużyny dołączyło jeszcze dwóch kolejnych piłkarzy: lewy obrońca i defensywny pomocnik.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.