Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 lutego 2010 r.
20:56
Edytuj ten wpis

Pietrasiewicz wyleciał z Chatki Żaka

Autor: Zdjęcie autora (mb) (drs)
0 26 A A

Szymon Pietrasiewicz, zastępca kierownika w Akademickim Centrum Kultury UMCS "Chatka Żaka”, został w poniedziałek dyscyplinarnie zwolniony z pracy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wypowiedzenie podpisał kanclerz uczelni. UMCS zarzuca Pietrasiewiczowi przekroczenie uprawnień do podpisywania dokumentów. Chodzi o wypożyczanie sal na próby zespołów muzycznych. Mowa jest też o "dezorganizacji pracy”.

– Jestem zaskoczony, bo nikt wcześniej nie rozmawiał ze mną na temat tych zarzutów – twierdzi Szymon Pietrasiewicz. Dostał do wyboru dwa dokumenty: jeden to rozwiązanie umowy za porozumieniem stron, drugi to dyscyplinarka.

Uczelnia nie komentuje sprawy. Pytana o zwolnienie Pietrasiewicza rzeczniczka UMCS, Katarzyna Mieczkowska-Czerniak, mówi tylko: Potwierdzam.

Nieoficjalnie wiadomo, że Pietrasiewicz był skonfliktowany z Arnoldem Deciem, kierownikiem Chatki Żaka. Ostatnio wręcz skrytykował publicznie pomysły Decia na konferencji prasowej, na której obydwaj występowali przed dziennikarzami. Obaj mieli odmienne wizje działalności ACK.

Za Pietrasiewiczem wstawiła się część pracowników UMCS. Ich list protestacyjny w poniedziałek wieczorem dotarł do naszej redakcji. Wśród jego sygnatariuszy jest m.in. prof. Jadwiga Mizińska, kierownik Zakładu Filozofii Kultury i dr Tomasz Kitliński, adiunkt na Wydziale Filozofii i Socjologii.

Komentarze 26

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 25 lutego 2010 o 22:33
0
Pewnie że tak. Najlepiej żeby do tego KORYTA dopuścili Szymona. Wtedy byłoby sprawiedliwie, prawda? Chatka Żaka przeżywała by swój rozkwit.
Avatar
Gość / 25 lutego 2010 o 12:03
0
a może ucieka z tonącego okrętu który sam zatopił ?
Avatar
~gosc~ / 25 lutego 2010 o 06:26
0
Ale szefunio (Deć) zwolnionego Szymona Pietrasiewicza, już wczoraj podał się do dymisji = już nie chcę KORYTA, poczuł się "nachapany"?
Avatar
smutna prawda / 24 lutego 2010 o 23:18
0
[quote name='maxoverload' date='24.02.2010, 21:56:19' post='239810']
Jacy się nagle wszyscy na język i słownictwo zrobili. Nie zgrywajcie takich porządnickich i wrażliwych, bo sami pewnie mięsem rzucacie pod sklepem jak Wam pani źle resztę wyda.
A ci wszyscy co piszą że dobrze że chłopaka zwolnili, że się szarogęsił to niech lepiej się zastanowią - lepiej żeby był jeden aktywny i się szarogęsił, ale przynajmniej coś robił dobrego i działał, czy lepiej żeby było 1000 siedzących cicho potulnych piesków, grzecznych, łagodnych i robiących coś tylko wtedy jak ich o to poproszą? No ludzie litości - myślałem że Lublin ma ambicje bycia stolicą kultury - z takim myśleniem i podejściem to raczej nią nie będziemy.
[/quo
Z twoim podejściem raczej szans nie mamy.
[quote name='maxoverload' date='24.02.2010, 21:56:19' post='239810']
Jacy się nagle wszyscy na język i słownictwo zrobili. Nie zgrywajcie takich porządnickich i wrażliwych, bo sami pewnie mięsem rzucacie pod sklepem jak Wam pani źle resztę wyda.
A ci wszyscy co piszą że dobrze że chłopaka zwolnili, że się szarogęsił to niech lepiej się zastanowią - lepiej żeby był jeden aktywny i się szarogęsił, ale przynajmniej coś robił dobrego i działał, czy lepiej żeby było 1000 siedzących cicho potulnych piesków, grz... rozwiń
Avatar
maxoverload / 24 lutego 2010 o 21:56
0
Jacy się nagle wszyscy na język i słownictwo zrobili. Nie zgrywajcie takich porządnickich i wrażliwych, bo sami pewnie mięsem rzucacie pod sklepem jak Wam pani źle resztę wyda.
A ci wszyscy co piszą że dobrze że chłopaka zwolnili, że się szarogęsił to niech lepiej się zastanowią - lepiej żeby był jeden aktywny i się szarogęsił, ale przynajmniej coś robił dobrego i działał, czy lepiej żeby było 1000 siedzących cicho potulnych piesków, grzecznych, łagodnych i robiących coś tylko wtedy jak ich o to poproszą? No ludzie litości - myślałem że Lublin ma ambicje bycia stolicą kultury - z takim myśleniem i podejściem to raczej nią nie będziemy.
Jacy się nagle wszyscy na język i słownictwo zrobili. Nie zgrywajcie takich porządnickich i wrażliwych, bo sami pewnie mięsem rzucacie pod sklepem jak Wam pani źle resztę wyda.
A ci wszyscy co piszą że dobrze że chłopaka zwolnili, że się szarogęsił to niech lepiej się zastanowią - lepiej żeby był jeden aktywny i się szarogęsił, ale przynajmniej coś robił dobrego i działał, czy lepiej żeby było 1000 siedzących cicho potulnych piesków, grzecznych, łagodnych i robiących coś tylko wtedy jak ich o to poproszą? No ludzie litości - myślałem ... rozwiń
Avatar
Gość / 24 lutego 2010 o 16:31
0
hjk napisał:
Słabo się robi jak widać aktywność dyspozycyjnych piesków- w tej niby-grzecznej formie plujących i atakujących, szarpiących nogawki... Dajcie sobie spokój, bo to żenujące... Do północy będziesz siedział na forum i czarował rzeczywistość i pójdziesz spać z czystym sumieniem? Jesteś Decia lizusem, czy Deciem samym? Pfff... nie wiem, co bardziej parszywe...
A ja mam szczerą nadzieję, że w końcu sprawa się rypnie i za poważne przekręty oraz chamstwo czas przyjdzie zapłacić.
Rozumiem, że super festiwal teatralny będący początkiem sporu też miał iść przez któreś stowarzyszenie Tak jak Rozstaje i Zwierzyniec Chyba jeszcze tylko władze UMCS nie wiedzą, że były woźny-bileter, obecny kierownik D. dymał Chatkę na grubą kasę od paru lat jako pan-nie-wiadomo-kto przy Linkowskim i Kotowskim, a teraz sam wygodnie mości się przy korycie namaszczony przez wspomnianych.

Parszywa jest ludzka głupota i kadzenie miernocie oraz błazenadzie.
rozwiń
Avatar
Gość / 23 lutego 2010 o 18:59
0
"Pamiętajmy, że Uniwersytet tworzą ludzie..." ładne sformułowanie ale chyba niezbyt trafne w odniesieniu do tego co dzisiaj obserwuje się na umcsie, przykro mi to stwierdzać zwłaszcza dlatego że jestem absolwentem tej uczelni ale ostatnimi czasy umcs stał się wypaczeniem jakichkolwiek wartości moralnych... teraz liczy się tylko układ i władza (i pieniądze rzecz jasna) - 'jesteś albo z nami albo przeciwko nam' - jeśli nie chcesz współpracować to 'znajdzie się na ciebie paragraf' - wygląda na to, że Pan Pietrasiewicz ośmielił się być przeciwko za co zapłacił dyscyplinarką... podkładanie 'świni' - cóż chleb powszedni na tej uczelni niestety...

wyrazu szacunku dla osób, które ryzykując utrate posady podpisują się pod protestem.....
"Pamiętajmy, że Uniwersytet tworzą ludzie..." ładne sformułowanie ale chyba niezbyt trafne w odniesieniu do tego co dzisiaj obserwuje się na umcsie, przykro mi to stwierdzać zwłaszcza dlatego że jestem absolwentem tej uczelni ale ostatnimi czasy umcs stał się wypaczeniem jakichkolwiek wartości moralnych... teraz liczy się tylko układ i władza (i pieniądze rzecz jasna) - 'jesteś albo z nami albo przeciwko nam' - jeśli nie chcesz współpracować to 'znajdzie się na ciebie paragraf' - wygląda na to, że Pan Pietrasiewicz ... rozwiń
Avatar
hjk / 23 lutego 2010 o 18:36
0
Słabo się robi jak widać aktywność dyspozycyjnych piesków- w tej niby-grzecznej formie plujących i atakujących, szarpiących nogawki... Dajcie sobie spokój, bo to żenujące... Do północy będziesz siedział na forum i czarował rzeczywistość i pójdziesz spać z czystym sumieniem? Jesteś Decia lizusem, czy Deciem samym? Pfff... nie wiem, co bardziej parszywe...
A ja mam szczerą nadzieję, że w końcu sprawa się rypnie i za poważne przekręty oraz chamstwo czas przyjdzie zapłacić.
Rozumiem, że super festiwal teatralny będący początkiem sporu też miał iść przez któreś stowarzyszenie Tak jak Rozstaje i Zwierzyniec Chyba jeszcze tylko władze UMCS nie wiedzą, że były woźny-bileter, obecny kierownik D. dymał Chatkę na grubą kasę od paru lat jako pan-nie-wiadomo-kto przy Linkowskim i Kotowskim, a teraz sam wygodnie mości się przy korycie namaszczony przez wspomnianych.
Słabo się robi jak widać aktywność dyspozycyjnych piesków- w tej niby-grzecznej formie plujących i atakujących, szarpiących nogawki... Dajcie sobie spokój, bo to żenujące... Do północy będziesz siedział na forum i czarował rzeczywistość i pójdziesz spać z czystym sumieniem? Jesteś Decia lizusem, czy Deciem samym? Pfff... nie wiem, co bardziej parszywe...
A ja mam szczerą nadzieję, że w końcu sprawa się rypnie i za poważne przekręty oraz chamstwo czas przyjdzie zapłacić.
Rozumiem, że super festiwal teatralny będący początkiem spo... rozwiń
Avatar
? / 23 lutego 2010 o 18:11
0
Gość napisał:
Nie pieprzcie, co się działo takiego w tekturze ? Ja jakoś nie pamiętam, przypomnijcie mi. Na palcach jednej ręki można policzyć ludzi którzy faktycznie coś robili i dzięki którym faktycznie coś się działo. A Wy ty chrzanić bedziecie o kulturach i anty-kulturach. Widze że dla co niektórych kultura to powtarzany do znudzenia teatr albo drętwa operetka w filharmonii. Albo drętwy koncert jazzowy. Strzelcie się w głowę !

Widzę ,że ty wyniosłaś (-łeś) stamtąd dobry przykład. Widać po słownictwie i sposobie myślenia. To w taki sposób dba się o rozwój miasta? To mają być te wysławiane korzyści cywilizacyjne dla regionu z działalności p. Pietrasiewicza?
Decyzję władz UMCS uważam za słuszną.

Widzę ,że ty wyniosłaś (-łeś) stamtąd dobry przykład. Widać po słownictwie i sposobie myślenia. To w taki sposób dba się o rozwój miasta? To mają być te wysławiane korzyści cywilizacyjne dla regionu z działalności p. Pietrasiewicza?
Decyzję władz UMCS uważam za słuszną. rozwiń
Avatar
Gość / 23 lutego 2010 o 17:16
0
maxoverload napisał:
Ci co piszą że dobrze się stało chyba byli przytulani przez pana od chóru w dzieciństwie. Ludzie ! Jak sięgam pamięcią to nie działo się w chatce tak wiele jak za Pietrasiewicza. W końcu chatka zaczęła tętnić życiem, w końcu naprawdę zaczęła być dla studentów. I już myślałem że faktycznie idzie ku dobremu, że rozkręca się to wszystko, że naprawdę będzie się czym chwalić. A tu sruuu ! I po zawodach. Dobrze że robią z tego aferę, bo jak to słusznie ktoś zauważył - to ta sama gangrena co zżera w tej chwili PZPN.
Wątpie żeby protesty coś dały bo tych korytojadów ruszyć może tylko bomba albo śmierć, ale huku narobić wypada.

To tam się nauczyłeś lub nauczyłaś tak pięknie pisać? Cudowny styl i bardzo kulturalny. Myśle że w naszym mieście potrzeba tego typu zmian.

To tam się nauczyłeś lub nauczyłaś tak pięknie pisać? Cudowny styl i bardzo kulturalny. Myśle że w naszym mieście potrzeba tego typu zmian. rozwiń
Avatar
Gość / 25 lutego 2010 o 22:33
0
Pewnie że tak. Najlepiej żeby do tego KORYTA dopuścili Szymona. Wtedy byłoby sprawiedliwie, prawda? Chatka Żaka przeżywała by swój rozkwit.
Avatar
Gość / 25 lutego 2010 o 12:03
0
a może ucieka z tonącego okrętu który sam zatopił ?
Avatar
~gosc~ / 25 lutego 2010 o 06:26
0
Ale szefunio (Deć) zwolnionego Szymona Pietrasiewicza, już wczoraj podał się do dymisji = już nie chcę KORYTA, poczuł się "nachapany"?
Avatar
smutna prawda / 24 lutego 2010 o 23:18
0
[quote name='maxoverload' date='24.02.2010, 21:56:19' post='239810']
Jacy się nagle wszyscy na język i słownictwo zrobili. Nie zgrywajcie takich porządnickich i wrażliwych, bo sami pewnie mięsem rzucacie pod sklepem jak Wam pani źle resztę wyda.
A ci wszyscy co piszą że dobrze że chłopaka zwolnili, że się szarogęsił to niech lepiej się zastanowią - lepiej żeby był jeden aktywny i się szarogęsił, ale przynajmniej coś robił dobrego i działał, czy lepiej żeby było 1000 siedzących cicho potulnych piesków, grzecznych, łagodnych i robiących coś tylko wtedy jak ich o to poproszą? No ludzie litości - myślałem że Lublin ma ambicje bycia stolicą kultury - z takim myśleniem i podejściem to raczej nią nie będziemy.
[/quo
Z twoim podejściem raczej szans nie mamy.
[quote name='maxoverload' date='24.02.2010, 21:56:19' post='239810']
Jacy się nagle wszyscy na język i słownictwo zrobili. Nie zgrywajcie takich porządnickich i wrażliwych, bo sami pewnie mięsem rzucacie pod sklepem jak Wam pani źle resztę wyda.
A ci wszyscy co piszą że dobrze że chłopaka zwolnili, że się szarogęsił to niech lepiej się zastanowią - lepiej żeby był jeden aktywny i się szarogęsił, ale przynajmniej coś robił dobrego i działał, czy lepiej żeby było 1000 siedzących cicho potulnych piesków, grz... rozwiń
Avatar
maxoverload / 24 lutego 2010 o 21:56
0
Jacy się nagle wszyscy na język i słownictwo zrobili. Nie zgrywajcie takich porządnickich i wrażliwych, bo sami pewnie mięsem rzucacie pod sklepem jak Wam pani źle resztę wyda.
A ci wszyscy co piszą że dobrze że chłopaka zwolnili, że się szarogęsił to niech lepiej się zastanowią - lepiej żeby był jeden aktywny i się szarogęsił, ale przynajmniej coś robił dobrego i działał, czy lepiej żeby było 1000 siedzących cicho potulnych piesków, grzecznych, łagodnych i robiących coś tylko wtedy jak ich o to poproszą? No ludzie litości - myślałem że Lublin ma ambicje bycia stolicą kultury - z takim myśleniem i podejściem to raczej nią nie będziemy.
Jacy się nagle wszyscy na język i słownictwo zrobili. Nie zgrywajcie takich porządnickich i wrażliwych, bo sami pewnie mięsem rzucacie pod sklepem jak Wam pani źle resztę wyda.
A ci wszyscy co piszą że dobrze że chłopaka zwolnili, że się szarogęsił to niech lepiej się zastanowią - lepiej żeby był jeden aktywny i się szarogęsił, ale przynajmniej coś robił dobrego i działał, czy lepiej żeby było 1000 siedzących cicho potulnych piesków, grzecznych, łagodnych i robiących coś tylko wtedy jak ich o to poproszą? No ludzie litości - myślałem ... rozwiń
Avatar
Gość / 24 lutego 2010 o 16:31
0
hjk napisał:
Słabo się robi jak widać aktywność dyspozycyjnych piesków- w tej niby-grzecznej formie plujących i atakujących, szarpiących nogawki... Dajcie sobie spokój, bo to żenujące... Do północy będziesz siedział na forum i czarował rzeczywistość i pójdziesz spać z czystym sumieniem? Jesteś Decia lizusem, czy Deciem samym? Pfff... nie wiem, co bardziej parszywe...
A ja mam szczerą nadzieję, że w końcu sprawa się rypnie i za poważne przekręty oraz chamstwo czas przyjdzie zapłacić.
Rozumiem, że super festiwal teatralny będący początkiem sporu też miał iść przez któreś stowarzyszenie Tak jak Rozstaje i Zwierzyniec Chyba jeszcze tylko władze UMCS nie wiedzą, że były woźny-bileter, obecny kierownik D. dymał Chatkę na grubą kasę od paru lat jako pan-nie-wiadomo-kto przy Linkowskim i Kotowskim, a teraz sam wygodnie mości się przy korycie namaszczony przez wspomnianych.

Parszywa jest ludzka głupota i kadzenie miernocie oraz błazenadzie.
rozwiń
Avatar
Gość / 23 lutego 2010 o 18:59
0
"Pamiętajmy, że Uniwersytet tworzą ludzie..." ładne sformułowanie ale chyba niezbyt trafne w odniesieniu do tego co dzisiaj obserwuje się na umcsie, przykro mi to stwierdzać zwłaszcza dlatego że jestem absolwentem tej uczelni ale ostatnimi czasy umcs stał się wypaczeniem jakichkolwiek wartości moralnych... teraz liczy się tylko układ i władza (i pieniądze rzecz jasna) - 'jesteś albo z nami albo przeciwko nam' - jeśli nie chcesz współpracować to 'znajdzie się na ciebie paragraf' - wygląda na to, że Pan Pietrasiewicz ośmielił się być przeciwko za co zapłacił dyscyplinarką... podkładanie 'świni' - cóż chleb powszedni na tej uczelni niestety...

wyrazu szacunku dla osób, które ryzykując utrate posady podpisują się pod protestem.....
"Pamiętajmy, że Uniwersytet tworzą ludzie..." ładne sformułowanie ale chyba niezbyt trafne w odniesieniu do tego co dzisiaj obserwuje się na umcsie, przykro mi to stwierdzać zwłaszcza dlatego że jestem absolwentem tej uczelni ale ostatnimi czasy umcs stał się wypaczeniem jakichkolwiek wartości moralnych... teraz liczy się tylko układ i władza (i pieniądze rzecz jasna) - 'jesteś albo z nami albo przeciwko nam' - jeśli nie chcesz współpracować to 'znajdzie się na ciebie paragraf' - wygląda na to, że Pan Pietrasiewicz ... rozwiń
Avatar
hjk / 23 lutego 2010 o 18:36
0
Słabo się robi jak widać aktywność dyspozycyjnych piesków- w tej niby-grzecznej formie plujących i atakujących, szarpiących nogawki... Dajcie sobie spokój, bo to żenujące... Do północy będziesz siedział na forum i czarował rzeczywistość i pójdziesz spać z czystym sumieniem? Jesteś Decia lizusem, czy Deciem samym? Pfff... nie wiem, co bardziej parszywe...
A ja mam szczerą nadzieję, że w końcu sprawa się rypnie i za poważne przekręty oraz chamstwo czas przyjdzie zapłacić.
Rozumiem, że super festiwal teatralny będący początkiem sporu też miał iść przez któreś stowarzyszenie Tak jak Rozstaje i Zwierzyniec Chyba jeszcze tylko władze UMCS nie wiedzą, że były woźny-bileter, obecny kierownik D. dymał Chatkę na grubą kasę od paru lat jako pan-nie-wiadomo-kto przy Linkowskim i Kotowskim, a teraz sam wygodnie mości się przy korycie namaszczony przez wspomnianych.
Słabo się robi jak widać aktywność dyspozycyjnych piesków- w tej niby-grzecznej formie plujących i atakujących, szarpiących nogawki... Dajcie sobie spokój, bo to żenujące... Do północy będziesz siedział na forum i czarował rzeczywistość i pójdziesz spać z czystym sumieniem? Jesteś Decia lizusem, czy Deciem samym? Pfff... nie wiem, co bardziej parszywe...
A ja mam szczerą nadzieję, że w końcu sprawa się rypnie i za poważne przekręty oraz chamstwo czas przyjdzie zapłacić.
Rozumiem, że super festiwal teatralny będący początkiem spo... rozwiń
Avatar
? / 23 lutego 2010 o 18:11
0
Gość napisał:
Nie pieprzcie, co się działo takiego w tekturze ? Ja jakoś nie pamiętam, przypomnijcie mi. Na palcach jednej ręki można policzyć ludzi którzy faktycznie coś robili i dzięki którym faktycznie coś się działo. A Wy ty chrzanić bedziecie o kulturach i anty-kulturach. Widze że dla co niektórych kultura to powtarzany do znudzenia teatr albo drętwa operetka w filharmonii. Albo drętwy koncert jazzowy. Strzelcie się w głowę !

Widzę ,że ty wyniosłaś (-łeś) stamtąd dobry przykład. Widać po słownictwie i sposobie myślenia. To w taki sposób dba się o rozwój miasta? To mają być te wysławiane korzyści cywilizacyjne dla regionu z działalności p. Pietrasiewicza?
Decyzję władz UMCS uważam za słuszną.

Widzę ,że ty wyniosłaś (-łeś) stamtąd dobry przykład. Widać po słownictwie i sposobie myślenia. To w taki sposób dba się o rozwój miasta? To mają być te wysławiane korzyści cywilizacyjne dla regionu z działalności p. Pietrasiewicza?
Decyzję władz UMCS uważam za słuszną. rozwiń
Avatar
Gość / 23 lutego 2010 o 17:16
0
maxoverload napisał:
Ci co piszą że dobrze się stało chyba byli przytulani przez pana od chóru w dzieciństwie. Ludzie ! Jak sięgam pamięcią to nie działo się w chatce tak wiele jak za Pietrasiewicza. W końcu chatka zaczęła tętnić życiem, w końcu naprawdę zaczęła być dla studentów. I już myślałem że faktycznie idzie ku dobremu, że rozkręca się to wszystko, że naprawdę będzie się czym chwalić. A tu sruuu ! I po zawodach. Dobrze że robią z tego aferę, bo jak to słusznie ktoś zauważył - to ta sama gangrena co zżera w tej chwili PZPN.
Wątpie żeby protesty coś dały bo tych korytojadów ruszyć może tylko bomba albo śmierć, ale huku narobić wypada.

To tam się nauczyłeś lub nauczyłaś tak pięknie pisać? Cudowny styl i bardzo kulturalny. Myśle że w naszym mieście potrzeba tego typu zmian.

To tam się nauczyłeś lub nauczyłaś tak pięknie pisać? Cudowny styl i bardzo kulturalny. Myśle że w naszym mieście potrzeba tego typu zmian. rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 26

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Szpitale mogą zostać bez badań. W Lubelskiem szykują się kolejne protesty

Szpitale mogą zostać bez badań. W Lubelskiem szykują się kolejne protesty 6 3

Po lekarzach rezydentach oraz pielęgniarkach podwyżek zażądali szpitalni technicy wykonujący badania tomografem, USG, EKG, rezonans i prześwietlenia oraz wymierzone w raka zabiegi radioterapii. W szpitalu przy al. Kraśnickiej weszli w spór z dyrekcją, tak jak ich koledzy z Kraśnika. Szykują się do tego także w innych placówkach

Energia Kozienice – Wisła Puławy 2:3. Na zmęczeniu też można wygrywać

Energia Kozienice – Wisła Puławy 2:3. Na zmęczeniu też można wygrywać 3 1

Chociaż brakowało sił z powodu ciężkich treningów, to piłkarze Jacka Magnuszewskiego zaliczyli w kolejne sparingowe zwycięstwo. Tym razem Wisła pokonała na wyjeździe czwartoligową Energię Kozienice 3:2. I to na boisku rywala

"Doktor Murek" i "Przełęcz Ocalonych" w Kinie w Bramie
27 lipca 2018, 21:00

"Doktor Murek" i "Przełęcz Ocalonych" w Kinie w Bramie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Fundacja Ruchu Solidarności Rodzin zaprasza na ostatnie lipcowe projekcje w ramach plenerowego Kina w Bramie (ul. Królewska 3). W dniach 27-28 lipca zobaczymy klasyczną polską produkcję Doktor Murek oraz oscarowe, epickie kino Mela Gibsona Przełęcz Ocalonych.

Chciała uniknąć zderzenia z dzikiem, wjechała w drzewo [zdjęcia]

Chciała uniknąć zderzenia z dzikiem, wjechała w drzewo [zdjęcia] 0 5

Pięć osób trafiło do szpitala po tym, jak kierująca BMW straciła panowanie nad autem i uderzyła w drzewo. Próbowała uniknąć zderzenia z dzikiem

Motocyklista zderzył się z kombajnem, zginął na miejscu [zdjęcia]
galeria

Motocyklista zderzył się z kombajnem, zginął na miejscu [zdjęcia] 19 6

Tragiczny wypadek na drodze Józefów - Hamernia w powiecie biłgorajskim. Nie żyje 48-letni motocyklista

We trzech pobili 31-latka z Lublina

We trzech pobili 31-latka z Lublina 0 3

Trzech bandytów pobiło mieszkańca Lublina. 31-latek przebywa w szpitalu

Lublin: Nowe autobusy mają pod górkę. Do tej pory nie dostarczono ani jednego

Lublin: Nowe autobusy mają pod górkę. Do tej pory nie dostarczono ani jednego 0 6

Do piątku spodziewana jest dostawa ośmiu nowych autobusów zamówionych przez miasto w lubelskim Ursusie. Taki termin podał miastu dostawca pojazdów, który zgodnie z umową powinien je przekazać do 29 maja. Umowa dawała mu dodatkowy czas do 29 czerwca, ale i ten termin został przekroczony.

Jacek Bąk: Jerzy Brzęczek zaczyna pracę z czystą kartą

Jacek Bąk: Jerzy Brzęczek zaczyna pracę z czystą kartą 0 0

Rozmowa z Jackiem Bąkiem, byłym piłkarzem, 96-krotnym reprezentantem Polski

Widowisko w hołdzie Michaelowi Jacksonowi w Lublinie
15 października 2018, 19:00

Widowisko w hołdzie Michaelowi Jacksonowi w Lublinie 4 0

Co Gdzie Kiedy. Już 15 października o godz. 19 w Hali Globus (ul. Kazimierza Wielkiego 8) zaprezentowane zostanie niesamowite widowisko muzyczne w hołdzie Michaelowi Jacksonowi - Thriller LIVE!

Policjanci znaleźli zakrwawione niemowlę. Rodzice usłyszeli zarzuty gdy wytrzeźwieli
film

Policjanci znaleźli zakrwawione niemowlę. Rodzice usłyszeli zarzuty gdy wytrzeźwieli 6 3

Zielona Góra. 10-miesięczne dziecko z ranami głowy znaleźli zielonogórscy policjanci podczas interwencji w sprawie zakłócania ciszy nocnej w jednym z mieszkań. Niemowlę trafiło do szpitala, a rodzice do policyjnej celi. Oboje usłyszeli zarzuty narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Grozi im do pięciu lat więzienia.