Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

31 grudnia 2015 r.
13:16

PiS zawrócił sześciolatki ze szkół. Co to oznacza dla rodziców?

0 33 A A

W nocy z wtorku na środę Sejm cofnął wprowadzony przez PO obowiązek szkolny dla 6-latków. Zniesiono także obowiązek przedszkolny. Przeciwko tym zmianom protestowali w środę radni sejmiku.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

To, żeby do pierwszych klas szkół podstawowych trafiały siedmiolatki, było wyborczym hasłem PiS. Projekt ustawy przeszedł głosami polityków tej partii oraz większości posłów z Kukiz’15. Teraz projekt przegłosuje Senat, w którym większość PiS-owska na pewno go poprze. Co to oznacza?

Od 1 września do szkół podstawowych pójdą siedmiolatki. Jeśli rodzice sześciolatków będą chcieli jednak posłać do pierwszej klasy swoje pociechy, będą mogli to zrobić tylko wtedy, gdy dziecko odbędzie wcześniej roczne przygotowanie przedszkolne. W przeciwnym wypadku konieczna będzie pozytywna opinia wystawiona przez poradnię psychologiczno-pedagogiczną.

A co z dziećmi, które w tym roku poszły do szkoły jako sześciolatki? Ich rodzice do końca marca będą mogli złożyć w szkole wniosek o ponowne zapisanie ich do I klasy w przyszłym roku. Jeśli tego nie zrobią, dziecko dostanie promocję do klasy drugiej. Prawo do powtarzania roku otrzymają także dzieci urodzone w pierwszej połowie 2008 r., które w tej chwili uczą się w II klasie, ponieważ były pierwszą grupą, która rozpoczęła obowiązkowo naukę w szkole w wieku sześciu lat.

MEN szacuje, iż we wrześniu 2016 r., oprócz dzieci siedmioletnich – którym w tym roku jako sześciolatkom odroczono obowiązek szkolny (jest ich 91 tys., czyli 21 proc. rocznika) – do I klasy trafi ok. 10–15 proc. sześciolatków, których rodzice będą chcieli skorzystać z tego, że klasy będą mniej liczne oraz 10–15 proc. dzieci, będących obecnie w klasach I, które na wniosek rodziców będą zapisane ponownie do klas pierwszych. 

Obowiązek rocznego wychowania przedszkolnego (czyli tzw. zerówkę) otrzymają dzieci 6-letnie. Młodsze będą miały jedynie prawo do udziału w zajęciach przedszkolnych. Prawo do wychowania przedszkolnego trzylatki otrzymają jednak dopiero od 1 września 2017 r. Ponieważ przez reformę znacznie zwiększy się liczba dzieci uczęszczających do przedszkoli, w przyszłym roku zwiększona zostanie dotacja z budżetu dla samorządów. Zamiast otrzymywanego dziś 1305 zł będzie to 1370 zł na ucznia.

Wczoraj przeciwko tym zmianom, przy biernej postawie polityków PiS, opowiedział się Sejmik Województwa Lubelskiego. W uchwalonym stanowisku napisano, że ciągłe zmiany wprowadzają chaos, niepewność, dezorientację, a w konsekwencji prowadzą do zmniejszenia szans edukacyjnych.

– Cofnięcie sześciolatków do przedszkoli opóźni o rok rozwój naszego społeczeństwa w porównaniu z innymi krajami, w których edukacja rozpoczyna się znacznie wcześniej – komentuje Celina Stasiak, radna sejmiku.

Pytają też o gimnazja

Na wczorajszej sesji sejmik przyjął też stanowisko, dotyczące planowanej przez rząd likwidacji gimnazjów. Apelują w nim o to, aby „decyzje dotyczące zmiany struktury kształcenia wynikały z prawdziwej troski o dzieci i młodzież oraz o przyszłość polskiej oświaty”. Za projektem głosowało 20 radnych koalicji PO i PSL. Klub PiS nie wziął udziału w głosowaniu.

Sonda: 6-latki nie będą objęte obowiązkiem szkolnym

Liczba głosów: 932
58.8%
To dobra decyzja
36.16%
To zła decyzja
5.04%
Nie mam zdania

Komentarze 33

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gripsonia / 6 marca 2016 o 12:21
0

A ja jako nauczyciel się bardzo cieszę z tej nowej ustawy dla 6-cio latka. Byłam w szoku jak w tym roku przyszło mi uczyć pierwszaków zajęć komputerowych a one nawet jednej literki we wrześniu nie znały!!! Szok. Wcześniej w tzw "zerówce" przecież uczyło się czytać, pisać i liczyć. Więc proszę nie chrzanić głupot, że przez to cofamy edukację. Cofnięciem było wprowadzenie sześciolatków do pierwszej klasy! Czy ktoś porównywał podręczniki??? Pracując przez 7 lat w szkole zmieniły się 3 razy podstawy, 3 razy dostosowywano podręczniki aby przygotować je dla młodszych dzieci. A jak to się zmieniało? Zmniejszaniem treści nauczania. W klasie 4 na lekcji matematyki po reformie wcześniejszego rządu dopiero wprowadzamy pisemne działania czy ułamki a jak zaczynałam pracę było to już w 3 klasie! Ja rozumiem, że są młodsze dzieci i trzeba dostosować materiał, więc to normalna rzecz ale sumą suma-rum na studia pójdą nie przygotowani maturzyści... Ja kończąc LO znałam pochodne i granice bez których na technicznych studiach ani róż a dzisiejsi licealiści nie wiedzą co to jest...

"sumą suma -rum"........no kuwa proszem.......

"sumą suma -rum"........no kuwa proszem.......

rozwiń
Avatar
Gość / 16 lutego 2016 o 21:01
0
Tak za rok może dwa odczujemy te super pomysły na własnym karku i portfelu. 1.Podatek bankowy - zapłaci naród MY WSZYSCY 2 Podatek handlowy - zapłaci naród MY WSZYSCY 3.Wzrost ubezpieczeń - zapłaci naród MY WSZYSCY 4.Do 500+ dopłacimy MY WSZYSCY 5.Do rosnącej ilości urzędasów zapłacimy MY WSZYSCY 6.Do Ojca Rydzyka zapłacimy MY WSZYSCY -Co z rosnącą ceną walut -za to też zapłacimy Odczujemy to po czasie na razie to króluje POWYBORCZA PROPAGANDA
Avatar
nie dla nieuków / 7 lutego 2016 o 12:16
0

A ja jako nauczyciel się bardzo cieszę z tej nowej ustawy dla 6-cio latka. Byłam w szoku jak w tym roku przyszło mi uczyć pierwszaków zajęć komputerowych a one nawet jednej literki we wrześniu nie znały!!! Szok. Wcześniej w tzw "zerówce" przecież uczyło się czytać, pisać i liczyć. Więc proszę nie chrzanić głupot, że przez to cofamy edukację. Cofnięciem było wprowadzenie sześciolatków do pierwszej klasy! Czy ktoś porównywał podręczniki??? Pracując przez 7 lat w szkole zmieniły się 3 razy podstawy, 3 razy dostosowywano podręczniki aby przygotować je dla młodszych dzieci. A jak to się zmieniało? Zmniejszaniem treści nauczania. W klasie 4 na lekcji matematyki po reformie wcześniejszego rządu dopiero wprowadzamy pisemne działania czy ułamki a jak zaczynałam pracę było to już w 3 klasie! Ja rozumiem, że są młodsze dzieci i trzeba dostosować materiał, więc to normalna rzecz ale sumą suma-rum na studia pójdą nie przygotowani maturzyści... Ja kończąc LO znałam pochodne i granice bez których na technicznych studiach ani róż a dzisiejsi licealiści nie wiedzą co to jest...

Najtragiczniejsze jest to, że tacy niedouczeni, nie potrafiący pisać po polsku ludzie pracują w szkołach z dziećmi. Zapewniam panią, że większość dzisiejszych, rzeczywiście dość słabo wyedukowanych maturzystów, nie robi tak skandalicznych błędów.  Proponuję kupić słownik poprawnej polszczyzny na początek i zwolnić się z pracy w szkole, aby nie było jak w znanym przysłowiu ("Uczył Marcin Marcina....")Tyle w temacie.

Najtragiczniejsze jest to, że tacy niedouczeni, nie potrafiący pisać po polsku ludzie pracują w szkołach z dziećmi. Zapewniam panią, że większość dzisiejszych, rzeczywiście dość słabo wyedukowanych maturzystów, nie robi tak skandalicznych błędów.  Proponuję kupić słownik poprawnej polszczyzny na początek i zwolnić się z pracy w szkole, aby nie było jak w znanym przysłowiu ("Uczył Marcin Marcina....")Tyle w temacie.

rozwiń
Avatar
pseckolak / 7 lutego 2016 o 09:24
0

Posła Viola do pseckola,a nie to była Jola.

Bo Jola zapomniała palasola.

Avatar
Gość / 6 lutego 2016 o 13:58
0

A ja jako nauczyciel się bardzo cieszę z tej nowej ustawy dla 6-cio latka. Byłam w szoku jak w tym roku przyszło mi uczyć pierwszaków zajęć komputerowych a one nawet jednej literki we wrześniu nie znały!!! Szok. Wcześniej w tzw "zerówce" przecież uczyło się czytać, pisać i liczyć. Więc proszę nie chrzanić głupot, że przez to cofamy edukację. Cofnięciem było wprowadzenie sześciolatków do pierwszej klasy! Czy ktoś porównywał podręczniki??? Pracując przez 7 lat w szkole zmieniły się 3 razy podstawy, 3 razy dostosowywano podręczniki aby przygotować je dla młodszych dzieci. A jak to się zmieniało? Zmniejszaniem treści nauczania. W klasie 4 na lekcji matematyki po reformie wcześniejszego rządu dopiero wprowadzamy pisemne działania czy ułamki a jak zaczynałam pracę było to już w 3 klasie! Ja rozumiem, że są młodsze dzieci i trzeba dostosować materiał, więc to normalna rzecz ale sumą suma-rum na studia pójdą nie przygotowani maturzyści... Ja kończąc LO znałam pochodne i granice bez których na technicznych studiach ani róż a dzisiejsi licealiści nie wiedzą co to jest...

Szanowna pani od różu! Jest pani przykładem klęski edukacji. Teraz takie "łuczą" i na forach się wymądrzają. 

"ani rusz" - nie ma mowy http://sjp.pl/ani+rusz

Szanowna pani od różu! Jest pani przykładem klęski edukacji. Teraz takie "łuczą" i na forach się wymądrzają. 

"ani rusz" - nie ma mowy http://sjp.pl/ani+rusz

rozwiń
Avatar
pseckolacka / 6 lutego 2016 o 08:45
0

Posła Viola do pseckola,a nie to była Jola.

Avatar
viola / 5 lutego 2016 o 19:38
0

"A ja jako nauczyciel się bardzo cieszę z tej nowej ustawy dla 6-cio latka. Byłam w szoku jak w tym roku przyszło mi uczyć pierwszaków zajęć komputerowych a one nawet jednej literki we wrześniu nie znały!!! Szok. Wcześniej w tzw "zerówce" przecież uczyło się czytać, pisać i liczyć. Więc proszę nie chrzanić głupot, że przez to cofamy edukację. Cofnięciem było wprowadzenie sześciolatków do pierwszej klasy! Czy ktoś porównywał podręczniki??? Pracując przez 7 lat w szkole zmieniły się 3 razy podstawy, 3 razy dostosowywano podręczniki aby przygotować je dla młodszych dzieci. A jak to się zmieniało? Zmniejszaniem treści nauczania. W klasie 4 na lekcji matematyki po reformie wcześniejszego rządu dopiero wprowadzamy pisemne działania czy ułamki a jak zaczynałam pracę było to już w 3 klasie! Ja rozumiem, że są młodsze dzieci i trzeba dostosować materiał, więc to normalna rzecz ale sumą suma-rum na studia pójdą nie przygotowani maturzyści... Ja kończąc LO znałam pochodne i granice bez których na technicznych studiach ani róż a dzisiejsi licealiści nie wiedzą co to jest..." olaboga kobieto, ogarnij się i wróć na studia, a nie uczyć dzieci, bo ANI RÓŻ nie masz do tego prawa, z taką ortografią! nie psuj opinii nauczycielom wykształconym rzetelnie i rozgarniętym

Jestes nauczycielka i bzdury piszesz

rozwiń
Avatar
premiera / 28 stycznia 2016 o 10:25
0

A co z 3-latkami(nie mówiąc o 2,5-latkach) dla których zabraknie miejsc w przedszkolach? O tym PiS nie pomyślał- ciemnogród;-) polityka prorodzinna-kpina, brak słów-kto ich wybrał-brak słów

TO WINA ''samorządów''!

Avatar
Gość / 28 stycznia 2016 o 09:47
0
A co z 3-latkami(nie mówiąc o 2,5-latkach) dla których zabraknie miejsc w przedszkolach? O tym PiS nie pomyślał- ciemnogród;-) polityka prorodzinna-kpina, brak słów-kto ich wybrał-brak słów
Avatar
sceptyk / 8 stycznia 2016 o 11:07
0

Która Korea Północna czy Południowa?

Ta od bomby WODOROWEJ i tego ostrzyżonego ''KARAKANA'' i tej pani z TV w rożowym co meczy ją'' ORGAZM''.

Avatar
gripsonia / 6 marca 2016 o 12:21
0

A ja jako nauczyciel się bardzo cieszę z tej nowej ustawy dla 6-cio latka. Byłam w szoku jak w tym roku przyszło mi uczyć pierwszaków zajęć komputerowych a one nawet jednej literki we wrześniu nie znały!!! Szok. Wcześniej w tzw "zerówce" przecież uczyło się czytać, pisać i liczyć. Więc proszę nie chrzanić głupot, że przez to cofamy edukację. Cofnięciem było wprowadzenie sześciolatków do pierwszej klasy! Czy ktoś porównywał podręczniki??? Pracując przez 7 lat w szkole zmieniły się 3 razy podstawy, 3 razy dostosowywano podręczniki aby przygotować je dla młodszych dzieci. A jak to się zmieniało? Zmniejszaniem treści nauczania. W klasie 4 na lekcji matematyki po reformie wcześniejszego rządu dopiero wprowadzamy pisemne działania czy ułamki a jak zaczynałam pracę było to już w 3 klasie! Ja rozumiem, że są młodsze dzieci i trzeba dostosować materiał, więc to normalna rzecz ale sumą suma-rum na studia pójdą nie przygotowani maturzyści... Ja kończąc LO znałam pochodne i granice bez których na technicznych studiach ani róż a dzisiejsi licealiści nie wiedzą co to jest...

"sumą suma -rum"........no kuwa proszem.......

"sumą suma -rum"........no kuwa proszem.......

rozwiń
Avatar
Gość / 16 lutego 2016 o 21:01
0
Tak za rok może dwa odczujemy te super pomysły na własnym karku i portfelu. 1.Podatek bankowy - zapłaci naród MY WSZYSCY 2 Podatek handlowy - zapłaci naród MY WSZYSCY 3.Wzrost ubezpieczeń - zapłaci naród MY WSZYSCY 4.Do 500+ dopłacimy MY WSZYSCY 5.Do rosnącej ilości urzędasów zapłacimy MY WSZYSCY 6.Do Ojca Rydzyka zapłacimy MY WSZYSCY -Co z rosnącą ceną walut -za to też zapłacimy Odczujemy to po czasie na razie to króluje POWYBORCZA PROPAGANDA
Avatar
nie dla nieuków / 7 lutego 2016 o 12:16
0

A ja jako nauczyciel się bardzo cieszę z tej nowej ustawy dla 6-cio latka. Byłam w szoku jak w tym roku przyszło mi uczyć pierwszaków zajęć komputerowych a one nawet jednej literki we wrześniu nie znały!!! Szok. Wcześniej w tzw "zerówce" przecież uczyło się czytać, pisać i liczyć. Więc proszę nie chrzanić głupot, że przez to cofamy edukację. Cofnięciem było wprowadzenie sześciolatków do pierwszej klasy! Czy ktoś porównywał podręczniki??? Pracując przez 7 lat w szkole zmieniły się 3 razy podstawy, 3 razy dostosowywano podręczniki aby przygotować je dla młodszych dzieci. A jak to się zmieniało? Zmniejszaniem treści nauczania. W klasie 4 na lekcji matematyki po reformie wcześniejszego rządu dopiero wprowadzamy pisemne działania czy ułamki a jak zaczynałam pracę było to już w 3 klasie! Ja rozumiem, że są młodsze dzieci i trzeba dostosować materiał, więc to normalna rzecz ale sumą suma-rum na studia pójdą nie przygotowani maturzyści... Ja kończąc LO znałam pochodne i granice bez których na technicznych studiach ani róż a dzisiejsi licealiści nie wiedzą co to jest...

Najtragiczniejsze jest to, że tacy niedouczeni, nie potrafiący pisać po polsku ludzie pracują w szkołach z dziećmi. Zapewniam panią, że większość dzisiejszych, rzeczywiście dość słabo wyedukowanych maturzystów, nie robi tak skandalicznych błędów.  Proponuję kupić słownik poprawnej polszczyzny na początek i zwolnić się z pracy w szkole, aby nie było jak w znanym przysłowiu ("Uczył Marcin Marcina....")Tyle w temacie.

Najtragiczniejsze jest to, że tacy niedouczeni, nie potrafiący pisać po polsku ludzie pracują w szkołach z dziećmi. Zapewniam panią, że większość dzisiejszych, rzeczywiście dość słabo wyedukowanych maturzystów, nie robi tak skandalicznych błędów.  Proponuję kupić słownik poprawnej polszczyzny na początek i zwolnić się z pracy w szkole, aby nie było jak w znanym przysłowiu ("Uczył Marcin Marcina....")Tyle w temacie.

rozwiń
Avatar
pseckolak / 7 lutego 2016 o 09:24
0

Posła Viola do pseckola,a nie to była Jola.

Bo Jola zapomniała palasola.

Avatar
Gość / 6 lutego 2016 o 13:58
0

A ja jako nauczyciel się bardzo cieszę z tej nowej ustawy dla 6-cio latka. Byłam w szoku jak w tym roku przyszło mi uczyć pierwszaków zajęć komputerowych a one nawet jednej literki we wrześniu nie znały!!! Szok. Wcześniej w tzw "zerówce" przecież uczyło się czytać, pisać i liczyć. Więc proszę nie chrzanić głupot, że przez to cofamy edukację. Cofnięciem było wprowadzenie sześciolatków do pierwszej klasy! Czy ktoś porównywał podręczniki??? Pracując przez 7 lat w szkole zmieniły się 3 razy podstawy, 3 razy dostosowywano podręczniki aby przygotować je dla młodszych dzieci. A jak to się zmieniało? Zmniejszaniem treści nauczania. W klasie 4 na lekcji matematyki po reformie wcześniejszego rządu dopiero wprowadzamy pisemne działania czy ułamki a jak zaczynałam pracę było to już w 3 klasie! Ja rozumiem, że są młodsze dzieci i trzeba dostosować materiał, więc to normalna rzecz ale sumą suma-rum na studia pójdą nie przygotowani maturzyści... Ja kończąc LO znałam pochodne i granice bez których na technicznych studiach ani róż a dzisiejsi licealiści nie wiedzą co to jest...

Szanowna pani od różu! Jest pani przykładem klęski edukacji. Teraz takie "łuczą" i na forach się wymądrzają. 

"ani rusz" - nie ma mowy http://sjp.pl/ani+rusz

Szanowna pani od różu! Jest pani przykładem klęski edukacji. Teraz takie "łuczą" i na forach się wymądrzają. 

"ani rusz" - nie ma mowy http://sjp.pl/ani+rusz

rozwiń
Avatar
pseckolacka / 6 lutego 2016 o 08:45
0

Posła Viola do pseckola,a nie to była Jola.

Avatar
viola / 5 lutego 2016 o 19:38
0

"A ja jako nauczyciel się bardzo cieszę z tej nowej ustawy dla 6-cio latka. Byłam w szoku jak w tym roku przyszło mi uczyć pierwszaków zajęć komputerowych a one nawet jednej literki we wrześniu nie znały!!! Szok. Wcześniej w tzw "zerówce" przecież uczyło się czytać, pisać i liczyć. Więc proszę nie chrzanić głupot, że przez to cofamy edukację. Cofnięciem było wprowadzenie sześciolatków do pierwszej klasy! Czy ktoś porównywał podręczniki??? Pracując przez 7 lat w szkole zmieniły się 3 razy podstawy, 3 razy dostosowywano podręczniki aby przygotować je dla młodszych dzieci. A jak to się zmieniało? Zmniejszaniem treści nauczania. W klasie 4 na lekcji matematyki po reformie wcześniejszego rządu dopiero wprowadzamy pisemne działania czy ułamki a jak zaczynałam pracę było to już w 3 klasie! Ja rozumiem, że są młodsze dzieci i trzeba dostosować materiał, więc to normalna rzecz ale sumą suma-rum na studia pójdą nie przygotowani maturzyści... Ja kończąc LO znałam pochodne i granice bez których na technicznych studiach ani róż a dzisiejsi licealiści nie wiedzą co to jest..." olaboga kobieto, ogarnij się i wróć na studia, a nie uczyć dzieci, bo ANI RÓŻ nie masz do tego prawa, z taką ortografią! nie psuj opinii nauczycielom wykształconym rzetelnie i rozgarniętym

Jestes nauczycielka i bzdury piszesz

rozwiń
Avatar
premiera / 28 stycznia 2016 o 10:25
0

A co z 3-latkami(nie mówiąc o 2,5-latkach) dla których zabraknie miejsc w przedszkolach? O tym PiS nie pomyślał- ciemnogród;-) polityka prorodzinna-kpina, brak słów-kto ich wybrał-brak słów

TO WINA ''samorządów''!

Avatar
Gość / 28 stycznia 2016 o 09:47
0
A co z 3-latkami(nie mówiąc o 2,5-latkach) dla których zabraknie miejsc w przedszkolach? O tym PiS nie pomyślał- ciemnogród;-) polityka prorodzinna-kpina, brak słów-kto ich wybrał-brak słów
Avatar
sceptyk / 8 stycznia 2016 o 11:07
0

Która Korea Północna czy Południowa?

Ta od bomby WODOROWEJ i tego ostrzyżonego ''KARAKANA'' i tej pani z TV w rożowym co meczy ją'' ORGAZM''.

Zobacz wszystkie komentarze 33

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Chwila nieuwagi i takie efekty. Dachowanie audi [zdjęcia]
galeria

Chwila nieuwagi i takie efekty. Dachowanie audi [zdjęcia] 0 0

Do zdarzenia doszło w piątek po godz. 8 w Janowicach (pow. świdnicki).

Rzucił się z nożem na swoją matkę. Bo nie zostawili mu kotletów na kolację

Rzucił się z nożem na swoją matkę. Bo nie zostawili mu kotletów na kolację 19 5

Cztery lata więzienia i przymusowa terapia odwykowa. To kara dla 26-latka z okolic Puław, który ugodził nożem własną matkę. Wcześniej latami znęcał się nad rodziną.

Do ostatniego rzutu. Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość
Magazyn

Do ostatniego rzutu. Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość 2 0

Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość

O ziołach, wirusie i drogach dla Niepodległej. Rozmowa ze Sławomirem Sosnowskim, Marszałkiem Województwa Lubelskiego

O ziołach, wirusie i drogach dla Niepodległej. Rozmowa ze Sławomirem Sosnowskim, Marszałkiem Województwa Lubelskiego 0

Rozmowa ze Sławomirem Sosnowskim, Marszałkiem Województwa Lubelskiego.

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Złota niedziela AZS UMCS Lublin?

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Złota niedziela AZS UMCS Lublin? 2 0

Organizatorzy mistrzostw Polski zadbali o to, żeby kibice każdego dnia zawodów mieli co oglądać. Dlatego już w piątek w akcji będzie można zobaczyć Pawła Fajdka

Cyrk Podwórkowy w Lublinie przed Carnavalem Sztukmistrzów [harmonogram]
22 lipca 2018, 17:00

Cyrk Podwórkowy w Lublinie przed Carnavalem Sztukmistrzów [harmonogram] 1 0

Co Gdzie Kiedy. Od najbliższej niedzieli po Lublinie będzie krążyć Cyrk Podwórkowy, który co rok jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów. Artyści będą występować na terenie lubelskich dzielnic. Wszystkie występy są darmowe.

Napadli na bezdomnego koło dworca w Lublinie. Nie miał pieniędzy, wtedy zrobili coś jeszcze gorszego

Napadli na bezdomnego koło dworca w Lublinie. Nie miał pieniędzy, wtedy zrobili coś jeszcze gorszego 16 3

Bezdomny został pobity przez dwóch mężczyzn w okolicach dworca autobusowego przy al. Tysiąclecia w Lublinie.

Lublin: Dwie linie autobusowe w sobotę zmienią trasę

Lublin: Dwie linie autobusowe w sobotę zmienią trasę 0 0

Dodatkowy objazd wprowadzony będzie w sobotę na liniach autobusowych nr 7 oraz 50. Powodem są prace drogowe.

Program TV na weekend 20-22 lipca. Jakie filmu warto zobaczyć?
20 lipca 2018, 0:00

Program TV na weekend 20-22 lipca. Jakie filmu warto zobaczyć? 0 0

Stacje telewizyjne kontynuują zapoczątkowane filmowe serie. Miłośnicy fantasy będą mogli obejrzeć w ten weekend kolejne części cyklów Władca Pierścieni i Gwiezdne Wojny, z kolei fani kina superbohaterskiego zobaczą Człowieka ze stali. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Szpital tonie w długach, kolejne grupy zawodowe walczą o podwyżki. Będzie nagroda dla dyrektora?

Szpital tonie w długach, kolejne grupy zawodowe walczą o podwyżki. Będzie nagroda dla dyrektora? 0 4

12 tys. zł nagrody rocznej może dostać dyrektor szpitala przy al. Kraśnickiej w Lublinie. Zdaniem jednego z członków rady społecznej lecznicy w obecnej napiętej sytuacji to nieetyczne, a związkowcy pytają o uczciwość.

Zostawił auto na parkingu. W nocy stanęło w ogniu
galeria

Zostawił auto na parkingu. W nocy stanęło w ogniu 4 6

Pożar samochodu wybuchł wczoraj w nocy na parkingu przy ul. Wiejskiej w Zamościu.

Górnik Łęczna rozpoczyna nowy sezon od meczu z Gryfem Wejherowo

Górnik Łęczna rozpoczyna nowy sezon od meczu z Gryfem Wejherowo 3 5

Po dwóch kompletnie nieudanych sezonach zielono-czarni rozpoczynają zmagania w II lidze. W sobotę podopieczni trenera Rafała Wójcika zmierzą się na wyjeździe z Gryfem Wejherowo. Początek spotkania zaplanowano na godz. 17

Najpierw pożar ciężarówki, potem zniszczony ładunek. Przedsiębiorca z Lublina daje 50 tys. zł za złapanie wandali [zdjęcia]
Alarm 24
galeria

Najpierw pożar ciężarówki, potem zniszczony ładunek. Przedsiębiorca z Lublina daje 50 tys. zł za złapanie wandali [zdjęcia] 34 13

Przedsiębiorcę z Lublina spotkał ogromny pech. Należąca do niego ciężarówka zapaliła się w trakcie jazdy. Co gorsza, wandale nie oszczędzili ładunku jaki znajdował się na naczepie. Teraz pan Michał chce złapać grafficiarzy dzięki zaoferowanym informatorom pieniądzom.

Matura 2018: Oto najlepsze szkoły w Lublinie i w każdym powiecie [szczegółowe wyniki]
galeria

Matura 2018: Oto najlepsze szkoły w Lublinie i w każdym powiecie [szczegółowe wyniki] 11 2

W oparciu o wyniki tegorocznych egzaminów maturalnych sprawdziliśmy, które szkoły uczą najlepiej. Na naszej liście znalazły się placówki z poszczególnych powiatów i miast regionu.

Lewart ciągle szuka wzmocnień

Lewart ciągle szuka wzmocnień 1 0

Łukasz Mierzejewski musi w lecie porządnie przebudować swoją drużynę. Lewart stracił wielu ważnych zawodników. Z klubem pożegnali się chociażby: Michał Zuber, Arkadiusz Adamczuk, czy Kamil Piasek