Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

31 grudnia 2015 r.
13:16

PiS zawrócił sześciolatki ze szkół. Co to oznacza dla rodziców?

0 33 A A

W nocy z wtorku na środę Sejm cofnął wprowadzony przez PO obowiązek szkolny dla 6-latków. Zniesiono także obowiązek przedszkolny. Przeciwko tym zmianom protestowali w środę radni sejmiku.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

To, żeby do pierwszych klas szkół podstawowych trafiały siedmiolatki, było wyborczym hasłem PiS. Projekt ustawy przeszedł głosami polityków tej partii oraz większości posłów z Kukiz’15. Teraz projekt przegłosuje Senat, w którym większość PiS-owska na pewno go poprze. Co to oznacza?

Od 1 września do szkół podstawowych pójdą siedmiolatki. Jeśli rodzice sześciolatków będą chcieli jednak posłać do pierwszej klasy swoje pociechy, będą mogli to zrobić tylko wtedy, gdy dziecko odbędzie wcześniej roczne przygotowanie przedszkolne. W przeciwnym wypadku konieczna będzie pozytywna opinia wystawiona przez poradnię psychologiczno-pedagogiczną.

A co z dziećmi, które w tym roku poszły do szkoły jako sześciolatki? Ich rodzice do końca marca będą mogli złożyć w szkole wniosek o ponowne zapisanie ich do I klasy w przyszłym roku. Jeśli tego nie zrobią, dziecko dostanie promocję do klasy drugiej. Prawo do powtarzania roku otrzymają także dzieci urodzone w pierwszej połowie 2008 r., które w tej chwili uczą się w II klasie, ponieważ były pierwszą grupą, która rozpoczęła obowiązkowo naukę w szkole w wieku sześciu lat.

MEN szacuje, iż we wrześniu 2016 r., oprócz dzieci siedmioletnich – którym w tym roku jako sześciolatkom odroczono obowiązek szkolny (jest ich 91 tys., czyli 21 proc. rocznika) – do I klasy trafi ok. 10–15 proc. sześciolatków, których rodzice będą chcieli skorzystać z tego, że klasy będą mniej liczne oraz 10–15 proc. dzieci, będących obecnie w klasach I, które na wniosek rodziców będą zapisane ponownie do klas pierwszych. 

Obowiązek rocznego wychowania przedszkolnego (czyli tzw. zerówkę) otrzymają dzieci 6-letnie. Młodsze będą miały jedynie prawo do udziału w zajęciach przedszkolnych. Prawo do wychowania przedszkolnego trzylatki otrzymają jednak dopiero od 1 września 2017 r. Ponieważ przez reformę znacznie zwiększy się liczba dzieci uczęszczających do przedszkoli, w przyszłym roku zwiększona zostanie dotacja z budżetu dla samorządów. Zamiast otrzymywanego dziś 1305 zł będzie to 1370 zł na ucznia.

Wczoraj przeciwko tym zmianom, przy biernej postawie polityków PiS, opowiedział się Sejmik Województwa Lubelskiego. W uchwalonym stanowisku napisano, że ciągłe zmiany wprowadzają chaos, niepewność, dezorientację, a w konsekwencji prowadzą do zmniejszenia szans edukacyjnych.

– Cofnięcie sześciolatków do przedszkoli opóźni o rok rozwój naszego społeczeństwa w porównaniu z innymi krajami, w których edukacja rozpoczyna się znacznie wcześniej – komentuje Celina Stasiak, radna sejmiku.

Pytają też o gimnazja

Na wczorajszej sesji sejmik przyjął też stanowisko, dotyczące planowanej przez rząd likwidacji gimnazjów. Apelują w nim o to, aby „decyzje dotyczące zmiany struktury kształcenia wynikały z prawdziwej troski o dzieci i młodzież oraz o przyszłość polskiej oświaty”. Za projektem głosowało 20 radnych koalicji PO i PSL. Klub PiS nie wziął udziału w głosowaniu.

Sonda: 6-latki nie będą objęte obowiązkiem szkolnym

Liczba głosów: 932
58.8%
To dobra decyzja
36.16%
To zła decyzja
5.04%
Nie mam zdania

Komentarze 33

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gripsonia / 6 marca 2016 o 12:21
0

A ja jako nauczyciel się bardzo cieszę z tej nowej ustawy dla 6-cio latka. Byłam w szoku jak w tym roku przyszło mi uczyć pierwszaków zajęć komputerowych a one nawet jednej literki we wrześniu nie znały!!! Szok. Wcześniej w tzw "zerówce" przecież uczyło się czytać, pisać i liczyć. Więc proszę nie chrzanić głupot, że przez to cofamy edukację. Cofnięciem było wprowadzenie sześciolatków do pierwszej klasy! Czy ktoś porównywał podręczniki??? Pracując przez 7 lat w szkole zmieniły się 3 razy podstawy, 3 razy dostosowywano podręczniki aby przygotować je dla młodszych dzieci. A jak to się zmieniało? Zmniejszaniem treści nauczania. W klasie 4 na lekcji matematyki po reformie wcześniejszego rządu dopiero wprowadzamy pisemne działania czy ułamki a jak zaczynałam pracę było to już w 3 klasie! Ja rozumiem, że są młodsze dzieci i trzeba dostosować materiał, więc to normalna rzecz ale sumą suma-rum na studia pójdą nie przygotowani maturzyści... Ja kończąc LO znałam pochodne i granice bez których na technicznych studiach ani róż a dzisiejsi licealiści nie wiedzą co to jest...

"sumą suma -rum"........no kuwa proszem.......

"sumą suma -rum"........no kuwa proszem.......

rozwiń
Avatar
Gość / 16 lutego 2016 o 21:01
0
Tak za rok może dwa odczujemy te super pomysły na własnym karku i portfelu. 1.Podatek bankowy - zapłaci naród MY WSZYSCY 2 Podatek handlowy - zapłaci naród MY WSZYSCY 3.Wzrost ubezpieczeń - zapłaci naród MY WSZYSCY 4.Do 500+ dopłacimy MY WSZYSCY 5.Do rosnącej ilości urzędasów zapłacimy MY WSZYSCY 6.Do Ojca Rydzyka zapłacimy MY WSZYSCY -Co z rosnącą ceną walut -za to też zapłacimy Odczujemy to po czasie na razie to króluje POWYBORCZA PROPAGANDA
Avatar
nie dla nieuków / 7 lutego 2016 o 12:16
0

A ja jako nauczyciel się bardzo cieszę z tej nowej ustawy dla 6-cio latka. Byłam w szoku jak w tym roku przyszło mi uczyć pierwszaków zajęć komputerowych a one nawet jednej literki we wrześniu nie znały!!! Szok. Wcześniej w tzw "zerówce" przecież uczyło się czytać, pisać i liczyć. Więc proszę nie chrzanić głupot, że przez to cofamy edukację. Cofnięciem było wprowadzenie sześciolatków do pierwszej klasy! Czy ktoś porównywał podręczniki??? Pracując przez 7 lat w szkole zmieniły się 3 razy podstawy, 3 razy dostosowywano podręczniki aby przygotować je dla młodszych dzieci. A jak to się zmieniało? Zmniejszaniem treści nauczania. W klasie 4 na lekcji matematyki po reformie wcześniejszego rządu dopiero wprowadzamy pisemne działania czy ułamki a jak zaczynałam pracę było to już w 3 klasie! Ja rozumiem, że są młodsze dzieci i trzeba dostosować materiał, więc to normalna rzecz ale sumą suma-rum na studia pójdą nie przygotowani maturzyści... Ja kończąc LO znałam pochodne i granice bez których na technicznych studiach ani róż a dzisiejsi licealiści nie wiedzą co to jest...

Najtragiczniejsze jest to, że tacy niedouczeni, nie potrafiący pisać po polsku ludzie pracują w szkołach z dziećmi. Zapewniam panią, że większość dzisiejszych, rzeczywiście dość słabo wyedukowanych maturzystów, nie robi tak skandalicznych błędów.  Proponuję kupić słownik poprawnej polszczyzny na początek i zwolnić się z pracy w szkole, aby nie było jak w znanym przysłowiu ("Uczył Marcin Marcina....")Tyle w temacie.

Najtragiczniejsze jest to, że tacy niedouczeni, nie potrafiący pisać po polsku ludzie pracują w szkołach z dziećmi. Zapewniam panią, że większość dzisiejszych, rzeczywiście dość słabo wyedukowanych maturzystów, nie robi tak skandalicznych błędów.  Proponuję kupić słownik poprawnej polszczyzny na początek i zwolnić się z pracy w szkole, aby nie było jak w znanym przysłowiu ("Uczył Marcin Marcina....")Tyle w temacie.

rozwiń
Avatar
pseckolak / 7 lutego 2016 o 09:24
0

Posła Viola do pseckola,a nie to była Jola.

Bo Jola zapomniała palasola.

Avatar
Gość / 6 lutego 2016 o 13:58
0

A ja jako nauczyciel się bardzo cieszę z tej nowej ustawy dla 6-cio latka. Byłam w szoku jak w tym roku przyszło mi uczyć pierwszaków zajęć komputerowych a one nawet jednej literki we wrześniu nie znały!!! Szok. Wcześniej w tzw "zerówce" przecież uczyło się czytać, pisać i liczyć. Więc proszę nie chrzanić głupot, że przez to cofamy edukację. Cofnięciem było wprowadzenie sześciolatków do pierwszej klasy! Czy ktoś porównywał podręczniki??? Pracując przez 7 lat w szkole zmieniły się 3 razy podstawy, 3 razy dostosowywano podręczniki aby przygotować je dla młodszych dzieci. A jak to się zmieniało? Zmniejszaniem treści nauczania. W klasie 4 na lekcji matematyki po reformie wcześniejszego rządu dopiero wprowadzamy pisemne działania czy ułamki a jak zaczynałam pracę było to już w 3 klasie! Ja rozumiem, że są młodsze dzieci i trzeba dostosować materiał, więc to normalna rzecz ale sumą suma-rum na studia pójdą nie przygotowani maturzyści... Ja kończąc LO znałam pochodne i granice bez których na technicznych studiach ani róż a dzisiejsi licealiści nie wiedzą co to jest...

Szanowna pani od różu! Jest pani przykładem klęski edukacji. Teraz takie "łuczą" i na forach się wymądrzają. 

"ani rusz" - nie ma mowy http://sjp.pl/ani+rusz

Szanowna pani od różu! Jest pani przykładem klęski edukacji. Teraz takie "łuczą" i na forach się wymądrzają. 

"ani rusz" - nie ma mowy http://sjp.pl/ani+rusz

rozwiń
Avatar
pseckolacka / 6 lutego 2016 o 08:45
0

Posła Viola do pseckola,a nie to była Jola.

Avatar
viola / 5 lutego 2016 o 19:38
0

"A ja jako nauczyciel się bardzo cieszę z tej nowej ustawy dla 6-cio latka. Byłam w szoku jak w tym roku przyszło mi uczyć pierwszaków zajęć komputerowych a one nawet jednej literki we wrześniu nie znały!!! Szok. Wcześniej w tzw "zerówce" przecież uczyło się czytać, pisać i liczyć. Więc proszę nie chrzanić głupot, że przez to cofamy edukację. Cofnięciem było wprowadzenie sześciolatków do pierwszej klasy! Czy ktoś porównywał podręczniki??? Pracując przez 7 lat w szkole zmieniły się 3 razy podstawy, 3 razy dostosowywano podręczniki aby przygotować je dla młodszych dzieci. A jak to się zmieniało? Zmniejszaniem treści nauczania. W klasie 4 na lekcji matematyki po reformie wcześniejszego rządu dopiero wprowadzamy pisemne działania czy ułamki a jak zaczynałam pracę było to już w 3 klasie! Ja rozumiem, że są młodsze dzieci i trzeba dostosować materiał, więc to normalna rzecz ale sumą suma-rum na studia pójdą nie przygotowani maturzyści... Ja kończąc LO znałam pochodne i granice bez których na technicznych studiach ani róż a dzisiejsi licealiści nie wiedzą co to jest..." olaboga kobieto, ogarnij się i wróć na studia, a nie uczyć dzieci, bo ANI RÓŻ nie masz do tego prawa, z taką ortografią! nie psuj opinii nauczycielom wykształconym rzetelnie i rozgarniętym

Jestes nauczycielka i bzdury piszesz

rozwiń
Avatar
premiera / 28 stycznia 2016 o 10:25
0

A co z 3-latkami(nie mówiąc o 2,5-latkach) dla których zabraknie miejsc w przedszkolach? O tym PiS nie pomyślał- ciemnogród;-) polityka prorodzinna-kpina, brak słów-kto ich wybrał-brak słów

TO WINA ''samorządów''!

Avatar
Gość / 28 stycznia 2016 o 09:47
0
A co z 3-latkami(nie mówiąc o 2,5-latkach) dla których zabraknie miejsc w przedszkolach? O tym PiS nie pomyślał- ciemnogród;-) polityka prorodzinna-kpina, brak słów-kto ich wybrał-brak słów
Avatar
sceptyk / 8 stycznia 2016 o 11:07
0

Która Korea Północna czy Południowa?

Ta od bomby WODOROWEJ i tego ostrzyżonego ''KARAKANA'' i tej pani z TV w rożowym co meczy ją'' ORGAZM''.

Avatar
gripsonia / 6 marca 2016 o 12:21
0

A ja jako nauczyciel się bardzo cieszę z tej nowej ustawy dla 6-cio latka. Byłam w szoku jak w tym roku przyszło mi uczyć pierwszaków zajęć komputerowych a one nawet jednej literki we wrześniu nie znały!!! Szok. Wcześniej w tzw "zerówce" przecież uczyło się czytać, pisać i liczyć. Więc proszę nie chrzanić głupot, że przez to cofamy edukację. Cofnięciem było wprowadzenie sześciolatków do pierwszej klasy! Czy ktoś porównywał podręczniki??? Pracując przez 7 lat w szkole zmieniły się 3 razy podstawy, 3 razy dostosowywano podręczniki aby przygotować je dla młodszych dzieci. A jak to się zmieniało? Zmniejszaniem treści nauczania. W klasie 4 na lekcji matematyki po reformie wcześniejszego rządu dopiero wprowadzamy pisemne działania czy ułamki a jak zaczynałam pracę było to już w 3 klasie! Ja rozumiem, że są młodsze dzieci i trzeba dostosować materiał, więc to normalna rzecz ale sumą suma-rum na studia pójdą nie przygotowani maturzyści... Ja kończąc LO znałam pochodne i granice bez których na technicznych studiach ani róż a dzisiejsi licealiści nie wiedzą co to jest...

"sumą suma -rum"........no kuwa proszem.......

"sumą suma -rum"........no kuwa proszem.......

rozwiń
Avatar
Gość / 16 lutego 2016 o 21:01
0
Tak za rok może dwa odczujemy te super pomysły na własnym karku i portfelu. 1.Podatek bankowy - zapłaci naród MY WSZYSCY 2 Podatek handlowy - zapłaci naród MY WSZYSCY 3.Wzrost ubezpieczeń - zapłaci naród MY WSZYSCY 4.Do 500+ dopłacimy MY WSZYSCY 5.Do rosnącej ilości urzędasów zapłacimy MY WSZYSCY 6.Do Ojca Rydzyka zapłacimy MY WSZYSCY -Co z rosnącą ceną walut -za to też zapłacimy Odczujemy to po czasie na razie to króluje POWYBORCZA PROPAGANDA
Avatar
nie dla nieuków / 7 lutego 2016 o 12:16
0

A ja jako nauczyciel się bardzo cieszę z tej nowej ustawy dla 6-cio latka. Byłam w szoku jak w tym roku przyszło mi uczyć pierwszaków zajęć komputerowych a one nawet jednej literki we wrześniu nie znały!!! Szok. Wcześniej w tzw "zerówce" przecież uczyło się czytać, pisać i liczyć. Więc proszę nie chrzanić głupot, że przez to cofamy edukację. Cofnięciem było wprowadzenie sześciolatków do pierwszej klasy! Czy ktoś porównywał podręczniki??? Pracując przez 7 lat w szkole zmieniły się 3 razy podstawy, 3 razy dostosowywano podręczniki aby przygotować je dla młodszych dzieci. A jak to się zmieniało? Zmniejszaniem treści nauczania. W klasie 4 na lekcji matematyki po reformie wcześniejszego rządu dopiero wprowadzamy pisemne działania czy ułamki a jak zaczynałam pracę było to już w 3 klasie! Ja rozumiem, że są młodsze dzieci i trzeba dostosować materiał, więc to normalna rzecz ale sumą suma-rum na studia pójdą nie przygotowani maturzyści... Ja kończąc LO znałam pochodne i granice bez których na technicznych studiach ani róż a dzisiejsi licealiści nie wiedzą co to jest...

Najtragiczniejsze jest to, że tacy niedouczeni, nie potrafiący pisać po polsku ludzie pracują w szkołach z dziećmi. Zapewniam panią, że większość dzisiejszych, rzeczywiście dość słabo wyedukowanych maturzystów, nie robi tak skandalicznych błędów.  Proponuję kupić słownik poprawnej polszczyzny na początek i zwolnić się z pracy w szkole, aby nie było jak w znanym przysłowiu ("Uczył Marcin Marcina....")Tyle w temacie.

Najtragiczniejsze jest to, że tacy niedouczeni, nie potrafiący pisać po polsku ludzie pracują w szkołach z dziećmi. Zapewniam panią, że większość dzisiejszych, rzeczywiście dość słabo wyedukowanych maturzystów, nie robi tak skandalicznych błędów.  Proponuję kupić słownik poprawnej polszczyzny na początek i zwolnić się z pracy w szkole, aby nie było jak w znanym przysłowiu ("Uczył Marcin Marcina....")Tyle w temacie.

rozwiń
Avatar
pseckolak / 7 lutego 2016 o 09:24
0

Posła Viola do pseckola,a nie to była Jola.

Bo Jola zapomniała palasola.

Avatar
Gość / 6 lutego 2016 o 13:58
0

A ja jako nauczyciel się bardzo cieszę z tej nowej ustawy dla 6-cio latka. Byłam w szoku jak w tym roku przyszło mi uczyć pierwszaków zajęć komputerowych a one nawet jednej literki we wrześniu nie znały!!! Szok. Wcześniej w tzw "zerówce" przecież uczyło się czytać, pisać i liczyć. Więc proszę nie chrzanić głupot, że przez to cofamy edukację. Cofnięciem było wprowadzenie sześciolatków do pierwszej klasy! Czy ktoś porównywał podręczniki??? Pracując przez 7 lat w szkole zmieniły się 3 razy podstawy, 3 razy dostosowywano podręczniki aby przygotować je dla młodszych dzieci. A jak to się zmieniało? Zmniejszaniem treści nauczania. W klasie 4 na lekcji matematyki po reformie wcześniejszego rządu dopiero wprowadzamy pisemne działania czy ułamki a jak zaczynałam pracę było to już w 3 klasie! Ja rozumiem, że są młodsze dzieci i trzeba dostosować materiał, więc to normalna rzecz ale sumą suma-rum na studia pójdą nie przygotowani maturzyści... Ja kończąc LO znałam pochodne i granice bez których na technicznych studiach ani róż a dzisiejsi licealiści nie wiedzą co to jest...

Szanowna pani od różu! Jest pani przykładem klęski edukacji. Teraz takie "łuczą" i na forach się wymądrzają. 

"ani rusz" - nie ma mowy http://sjp.pl/ani+rusz

Szanowna pani od różu! Jest pani przykładem klęski edukacji. Teraz takie "łuczą" i na forach się wymądrzają. 

"ani rusz" - nie ma mowy http://sjp.pl/ani+rusz

rozwiń
Avatar
pseckolacka / 6 lutego 2016 o 08:45
0

Posła Viola do pseckola,a nie to była Jola.

Avatar
viola / 5 lutego 2016 o 19:38
0

"A ja jako nauczyciel się bardzo cieszę z tej nowej ustawy dla 6-cio latka. Byłam w szoku jak w tym roku przyszło mi uczyć pierwszaków zajęć komputerowych a one nawet jednej literki we wrześniu nie znały!!! Szok. Wcześniej w tzw "zerówce" przecież uczyło się czytać, pisać i liczyć. Więc proszę nie chrzanić głupot, że przez to cofamy edukację. Cofnięciem było wprowadzenie sześciolatków do pierwszej klasy! Czy ktoś porównywał podręczniki??? Pracując przez 7 lat w szkole zmieniły się 3 razy podstawy, 3 razy dostosowywano podręczniki aby przygotować je dla młodszych dzieci. A jak to się zmieniało? Zmniejszaniem treści nauczania. W klasie 4 na lekcji matematyki po reformie wcześniejszego rządu dopiero wprowadzamy pisemne działania czy ułamki a jak zaczynałam pracę było to już w 3 klasie! Ja rozumiem, że są młodsze dzieci i trzeba dostosować materiał, więc to normalna rzecz ale sumą suma-rum na studia pójdą nie przygotowani maturzyści... Ja kończąc LO znałam pochodne i granice bez których na technicznych studiach ani róż a dzisiejsi licealiści nie wiedzą co to jest..." olaboga kobieto, ogarnij się i wróć na studia, a nie uczyć dzieci, bo ANI RÓŻ nie masz do tego prawa, z taką ortografią! nie psuj opinii nauczycielom wykształconym rzetelnie i rozgarniętym

Jestes nauczycielka i bzdury piszesz

rozwiń
Avatar
premiera / 28 stycznia 2016 o 10:25
0

A co z 3-latkami(nie mówiąc o 2,5-latkach) dla których zabraknie miejsc w przedszkolach? O tym PiS nie pomyślał- ciemnogród;-) polityka prorodzinna-kpina, brak słów-kto ich wybrał-brak słów

TO WINA ''samorządów''!

Avatar
Gość / 28 stycznia 2016 o 09:47
0
A co z 3-latkami(nie mówiąc o 2,5-latkach) dla których zabraknie miejsc w przedszkolach? O tym PiS nie pomyślał- ciemnogród;-) polityka prorodzinna-kpina, brak słów-kto ich wybrał-brak słów
Avatar
sceptyk / 8 stycznia 2016 o 11:07
0

Która Korea Północna czy Południowa?

Ta od bomby WODOROWEJ i tego ostrzyżonego ''KARAKANA'' i tej pani z TV w rożowym co meczy ją'' ORGAZM''.

Zobacz wszystkie komentarze 33

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wielka Doroczna WYPRZ Garażowa w Piękno Panie
17 sierpnia 2018, 12:00

Wielka Doroczna WYPRZ Garażowa w Piękno Panie 0 0

Co Gdzie Kiedy. Już po raz 6. w Piękno Panie (ul. Jezuicka 17) odbędzie się wielka wyprzedaż garażowa. W dniach 17-19 sierpnia będzie można znaleźć tam prawie wszystko - od literatury po kostiumy.

Unia Krzywda wzmacnia się przed kolejnym sezonem

Unia Krzywda wzmacnia się przed kolejnym sezonem 0 0

Powroty po latach Starszy z braci Gajowników Adrian zasili kadrę Unii Krzywda. Klub rozmawia także z byłym zawodnikiem Michałem Łukasikiem

Wybory samorządowe 2018: Prezydent Lublina już zarejestrował swój komitet
galeria

Wybory samorządowe 2018: Prezydent Lublina już zarejestrował swój komitet 8 7

„Komitet Wyborczy Wyborców Krzysztof Żuk” – pod takim szyldem o trzecią kadencję będzie ubiegał się urzędujący prezydent Lublina. We wtorek, tuż po ogłoszeniu terminu wyborów samorządowych zarejestrował swój komitet. Nie był jednak pierwszy.

Genua: Zawalił się wiadukt ze stojącymi na nim samochodami. Wiele ofiar śmiertelnych katastrofy [wideo]
film

Genua: Zawalił się wiadukt ze stojącymi na nim samochodami. Wiele ofiar śmiertelnych katastrofy [wideo] 37 0

We włoskim mieście Genua zawalił się wiadukt na autostradzie. Na wiadukcie znajdowało się bardzo wiele samochodów. Do tej pory podano, że zginęły 22 osoby.

Ruchy kadrowe w Unii Żabików

Ruchy kadrowe w Unii Żabików 0 0

W kadrze Unii Żabików przed sezonem dojdzie do kosmetycznych zmian

Dywizjon 303: Bitwa o Anglię. Pierwszy lot w sierpniu (wideo)
film

Dywizjon 303: Bitwa o Anglię. Pierwszy lot w sierpniu (wideo) 0 0

Powietrzne pojedynki, tryb mechanika i edycja specjalna z kartonowym modelem Hawker Hurricane. Premiera gry Dywizjon 303: Bitwa o Anglię już 31 sierpnia.

Z drogówką do szpitala. Patrolowali ciężarną

Z drogówką do szpitala. Patrolowali ciężarną 7 1

Lekarze z Zamościa uratowali ciężarną kobietę i jej nienarodzone dziecko. Wszystko dzięki pomocy miejscowego policjanta. Mundurowy eskortował do szpitala samochód, którym podróżowała kobieta.

"Naukowy Bełkot" głównym sponsorem koszykarzy AZS UMCS Lublin

"Naukowy Bełkot" głównym sponsorem koszykarzy AZS UMCS Lublin 0 1

Naukowy Bełkot AZS UMCS Lublin. Pod taka nazwą w nowym sezonie będzie występowała drużyna koszykówki mężczyzn w rozgrywkach drugoligowych. Sponsorem zespołu został kanał YouTube “Uwaga! Naukowy Bełkot”

Gang Poszukiwaczy Szczęścia: Spotkanie z Hanną Kurkiewicz
16 sierpnia 2018, 19:00

Gang Poszukiwaczy Szczęścia: Spotkanie z Hanną Kurkiewicz 2 0

Co Gdzie Kiedy. Gang Poszukiwaczy Szczęścia (ul. Żołnierzy Niepodległej 5) zaprasza na spotkanie Hanną Kurkiewicz, która opowie o aniołach i anielskich kartach. Wydarzenie odbędzie się 16 sierpnia o godz. 19.

PO chce kontroli NIK w stadninach. "Mamy do czynienia z działaniem na szkodę państwa"
galeria

PO chce kontroli NIK w stadninach. "Mamy do czynienia z działaniem na szkodę państwa" 1 13

Politycy Platformy Obywatelskiej złożyli wniosek do Najwyższej Izby Kontroli. Chcą, by NIK skontrolował państwowe stadniny. – Mamy tam do czynienia z działaniem na szkodę państwa – przekonuje PO

Bezpłatne kursy żeglarskie dla dzieci nad Zalewem Zemborzyckim
zdjęcia
galeria

Bezpłatne kursy żeglarskie dla dzieci nad Zalewem Zemborzyckim 0 0

Bezpłatne kursy żeglarstwa dla dzieci oferuje Uczniowski Klub Sportowy „Żegluj”. Są jeszcze wolne miejsca

Wsiadła za kółko po alkoholu. Samochód z dziećmi dachował

Wsiadła za kółko po alkoholu. Samochód z dziećmi dachował 1 0

Blisko pół promila miała kobieta, która prowadziła auto i wpadła do rowu. W samochodzie były dwie dziewczynki.

Ostre słowa szefa Towarzystwa Ukraińskiego o AK. Prokuratura wszczęła śledztwo

Ostre słowa szefa Towarzystwa Ukraińskiego o AK. Prokuratura wszczęła śledztwo 12 10

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie wypowiedzi prezesa Towarzystwa Ukraińskiego w Polsce, Grzegorza Kuprianowicza. To skutek zawiadomienia, złożonego przez wojewodę. Kuprianowicz przypisał żołnierzom AK „zbrodnię przeciwko ludzkości”.

Hetman Żółkiewka stracił zawodników i trenera

Hetman Żółkiewka stracił zawodników i trenera 6 9

Zespół opuściło 10 zawodników. Z drużyny odszedł też nowy trener Jarosław Czarniecki

W Lublinie otwiera się dmuchany park rozrywki. Ponad 2800 mkw. [bilety, godziny otwarcia]
galeria

W Lublinie otwiera się dmuchany park rozrywki. Ponad 2800 mkw. [bilety, godziny otwarcia] 51 6

Ponad 2800 mkw. przestrzeni do zabawy dla rodzin z dziećmi, młodzieży i dorosłych. W czwartek w Lublinie (ul. Mełgiewska 2C) otwiera się dmuchany park rozrywki - Bounce.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!