Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

26 grudnia 2015 r.
10:51

Uczniowie w polskich szkołach mają się uczyć programowania

Autor: Zdjęcie autora Kurier PAP
0 16 A A

Wprowadzenie programowania w nauczaniu informatyki i zapewnienie szerokopasmowego Internetu we wszystkich szkołach zakłada wspólny projekt trzech ministerstw: edukacji narodowej, cyfryzacji oraz nauki i szkolnictwa wyższego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Szefowie resortów edukacji Anna Zalewska, cyfryzacji Anna Streżyńska, nauki Jarosław Gowin oraz prof. Maciej Sysło z Rady ds. Informatyzacji Edukacji - zapowiedzieli na wtorkowej wspólnej konferencji prasowej, że zostanie poszerzona podstawa programowa kształcenia informatycznego na wszystkich poziomach edukacji.

Jednym z jej elementów będzie wprowadzenie nauki programowania we wszystkich poziomach szkół. W 2016 roku w części placówek zostanie wprowadzony pilotaż nauczania, który ma się stać podwaliną nowej podstawy programowej.

Jak zapowiedziała szefowa MEN, we wszystkich szkołach będzie on funkcjonował od 2017 roku. Nowy program będą wprowadzali, po wcześniejszym przygotowaniu, nauczyciele informatyki.

Powszechne nauczanie programowania w szkołach ma służyć m.in. budowaniu kompetencji cyfrowych, wyrównywaniu szans dzieci i młodzieży z mniejszych i oddalonych ośrodków, rozwijaniu kreatywności, czy wreszcie - kształceniu przyszłych programistów.

- Naszych dzieci nie stać na to, aby tracić czas na powolne, mozolne budowanie kompetencji cyfrowych w oparciu o rozwiązania pozaszkolne. Tylko edukacja zapewni im systematyczną naukę umiejętności cyfrowych - podkreśliła Zalewska.

Anna Streżyńska dodała, że naszych dzieci nie stać również na to, by odbiegać od rówieśników z innych krajów.

- Dzisiaj mamy możliwość zrobić pierwsze kroki na tej drodze - zaznaczyła. - Dołączamy w tym względzie do państw europejskich, w których programowanie jest elementem nauki informatyki w szkołach - zadeklarowała.

Prof. Maciej Sysło z Rady ds. Informatyzacji Edukacji działającej przy Ministrze Edukacji zauważył, że wspólna propozycja ministerstw ma być próbą wypełnienia zajęć informatyki, które już się odbywają w szkołach, nowoczesnym kształceniem z uwzględnieniem programowania.

- Programowanie postrzegamy nie tylko jako czynność typowo informatyczną kształcącą programistów, ale również rozwijającą myślenie logiczne, kreatywność uczniów i pomysłowość. Nie tylko w zakresie samych narzędzi czy informatyki, ale także wszystkich innych przedmiotów - zauważył.

Minister cyfryzacji Anna Streżyńska poinformowała także, że resort pomoże zinwentaryzować zasoby szkolne - zarówno sprzęt IT, jak i dostęp do Internetu. Zapowiedziała również, że w ramach projektu we wszystkich szkołach podstawowych i ponadpodstawowych zostanie udostępniony szybki szerokopasmowy Internet.

Udostępnienie sieci ma służyć dostarczeniu wszystkim szkołom "platformy technologicznej do zaistnienia dla wszystkich nowoczesnych technologii". Środki na realizację projektu mają pochodzić z programu Polska Cyfrowa.

Jak podkreślił wicepremier Jarosław Gowin realizacja tych dwóch celów wprowadzi Polskę do ścisłej czołówki jeśli chodzi o proces edukacyjny.

- Wprowadzenie programowania do programów szkół od pierwszej klasy szkoły podstawowej to będzie drugi taki program na świecie. Nie ma też takiego kraju, w którym wszystkie szkoły mają dostęp do szerokopasmowego Internetu - mówił Gowin.

Minister przypomniał także nazwiska przedstawicieli lwowskiej szkoły matematycznej Stefana Banacha, Stanisława Mazura, Stanisława Ulama i Hugo Steinhausa. Wyraził nadzieję, że "dzięki programowi, wśród młodych Polaków znajdą się znakomici kontynuatorzy dorobków polskiej myśli matematycznej II Rzeczypospolitej".

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
goska96 / 1 marca 2016 o 12:24
0

Ale ja tam jestem za! Powstaje teraz wiele fajnych szkół, które rzeczywiście uczą przyszłościowych rzeczy. Mój kuzyn wybiera się teraz do technikum żeby nauczyć się projektować gry komputerowe - http://szkolykreatywne.pl/technikum/technik-informatyk/technik-informatyk-programowanie/. Kiedyś było to nie do pomyślenia, a młodzi uczuli się tego na własną rękę, tak jak mój brat, a teraz już po gimnazjum można się przygtoowywać do zawodu! Super :) Moim zdaniem coraz bliżej nam do zachodu :D

Ale ja tam jestem za! Powstaje teraz wiele fajnych szkół, które rzeczywiście uczą przyszłościowych rzeczy. Mój kuzyn wybiera się teraz do technikum żeby nauczyć się projektować gry komputerowe - http://szkolykreatywne.pl/technikum/technik-informatyk/technik-informatyk-programowanie/. Kiedyś było to nie do pomyślenia, a młodzi uczuli się tego na własną rękę, tak jak mój brat, a teraz już po gimnazjum można się przygtoowywać do zawodu! Super :) Moim zdaniem coraz bliżej nam do zachodu :D

rozwiń
Avatar
Gość / 31 grudnia 2015 o 21:03
0
Jestem po technikum informatycznym, na studia poszedłem na WSPiA w Lublinie. Wielu moich kolegów skończyło liceum niby o profilu mat-inf, ale wiedzy praktycznej nie mieli za grosz... Uważam, że warto byłoby kształcić z programowania tych, którzy naprawdę są tym zainteresowani, bo uczenie osób, które tego nie lubią lub nie kręci ich programowanie jest tylko stratą czasu. Na studiach jeśli trafi się na dobrych wykładowców można pisać świetne aplikacje. Sporo nauczyłem się na WSPiA i podczas zagranicznego wyjazdu w ramach Erasmusa. Na wymianie byłem na uczelni w UK i zobaczyłem jak wygląda nauka za granicą. Uczelnie państwowe mogą się przy tym schować. Pozdrawiam.
Jestem po technikum informatycznym, na studia poszedłem na WSPiA w Lublinie. Wielu moich kolegów skończyło liceum niby o profilu mat-inf, ale wiedzy praktycznej nie mieli za grosz... Uważam, że warto byłoby kształcić z programowania tych, którzy naprawdę są tym zainteresowani, bo uczenie osób, które tego nie lubią lub nie kręci ich programowanie jest tylko stratą czasu. Na studiach jeśli trafi się na dobrych wykładowców można pisać świetne aplikacje. Sporo nauczyłem się na WSPiA i podczas zagranicznego wyjazdu w ramach Erasmusa. Na wymianie ... rozwiń
Avatar
prawnik / 27 grudnia 2015 o 12:11
0

Polecałbym i nauczanie podstaw prawa...

Avatar
Gość / 27 grudnia 2015 o 10:57
0
A co z kształceniem politechnicznym?! We wszystkich krajach jest ono rozwijane, a u nas zostało zlikwidowane. Dzieci nie widzą jak jak posługiwać się młotkiem. No cóż będziemy mieć roboty, które będą wbijać gwoździe i naprawiać urządzenia. Na dzień dzisiejszy mamy magistrów siedzących przy kasach w marketach, inżynierów kopiących doły, a za parę lat pseudo informatyków zamiatających ulice.
Avatar
Gość / 26 grudnia 2015 o 20:07
0

Nie to(przecinek) żebym Panu(wielka litera) coś wytykał, ale jakby piszemy razem(przecinek) jak już Pan(wielka litera) tak pisze o nauce pisania...

Pozdrawiam :)

Ale ja wcale nie pisałem o tym, że umiem pisać poprawnie. Natomiast jeśli się już to komuś wytyka, to samemu należałoby pisać poprawnie. Pozdrawiam :D

Avatar
Gość / 26 grudnia 2015 o 18:49
0

Nie to żebym panu coś wytykał, ale "jakby" piszemy razem jak już pan tak pisze o nauce pisania...uwielbiam, gdy ktoś komuś coś wytyka ale już na siebie nie popatrzy  :D

Nie to(przecinek) żebym Panu(wielka litera) coś wytykał, ale jakby piszemy razem(przecinek) jak już Pan(wielka litera) tak pisze o nauce pisania...

Pozdrawiam :)

Avatar
Gość / 26 grudnia 2015 o 17:58
0

Ja proponuję najpierw ich nauczyć pisania i czytania ze zrozumieniem a dopiero jak to się uda szczęśliwie to można próbować jakiegoś edytora tekstu np worda... Jako promotor prac dyplomowych byłbym szczęśliwy jak by uuczeń posiadł te umiejętności i nie zapomniał na studiach... Tylko tyle i aż tyle!

Nie to żebym panu coś wytykał, ale "jakby" piszemy razem jak już pan tak pisze o nauce pisania...uwielbiam, gdy ktoś komuś coś wytyka ale już na siebie nie popatrzy  :D

Nie to żebym panu coś wytykał, ale "jakby" piszemy razem jak już pan tak pisze o nauce pisania...uwielbiam, gdy ktoś komuś coś wytyka ale już na siebie nie popatrzy  :D

rozwiń
Avatar
Gość / 26 grudnia 2015 o 16:07
0
Ja proponuję najpierw ich nauczyć pisania i czytania ze zrozumieniem a dopiero jak to się uda szczęśliwie to można próbować jakiegoś edytora tekstu np worda... Jako promotor prac dyplomowych byłbym szczęśliwy jak by uuczeń posiadł te umiejętności i nie zapomniał na studiach... Tylko tyle i aż tyle!
Avatar
Gość / 26 grudnia 2015 o 13:55
0

Rozumiem, że ktoś cię zmusza do uczestnictwa w religii? :D

Nauka języka programowania jest właśnie dla tych ludzi, którzy nie chcą pracy która polega na przeglądaniu fejsa właśnie (i jest dużo lepiej płatna).

Formalnie nie zmusza, ale w kraju, gdzie w Konstytucji jest zapisane, że jest rozdział państwa od Kościoła nie może być tak, że ilość lekcji religii zajmuje trzecie miejsce w kolejności przedmiotów nauczania. Poza tym nie powinna to być nauka religii tylko katolickiej, a raczej religioznawstwo. Konstytucja i rozdział państwa od Kościoła... Ale tak nigdy nie będzie, ponieważ pod płaszczykiem tradycji i bajdurzenia, że bez KK nie byłoby Polski cały czas INDOKTRYNUJE się społeczeństwo, żeby utrzymać Państwo Watykańskie ze wszystkimi jego funkcjonariuszami. A że w Polsce trafia to na podatny grunt... Ja jestem zdania, że wiara jest indywidualną sprawą każdego człowieka i NIKT absolutnie nie ma prawa narzucać (formalnie lub nieformalnie) żadnej wiary nikomu. Sam fakt, że wszędzie wiszą krzyże, a nie ma symboli innych wyznań świadczy o tym, że państwo wyraźnie faworyzuje i wspomaga KK. I są to niezaprzeczalne fakty.

Formalnie nie zmusza, ale w kraju, gdzie w Konstytucji jest zapisane, że jest rozdział państwa od Kościoła nie może być tak, że ilość lekcji religii zajmuje trzecie miejsce w kolejności przedmiotów nauczania. Poza tym nie powinna to być nauka religii tylko katolickiej, a raczej religioznawstwo. Konstytucja i rozdział państwa od Kościoła... Ale tak nigdy nie będzie, ponieważ pod płaszczykiem tradycji i bajdurzenia, że bez KK nie byłoby Polski cały czas INDOKTRYNUJE się społeczeństwo, żeby utrzymać Państwo Watykańskie ze wszystkimi jego fu... rozwiń

Avatar
Gość / 26 grudnia 2015 o 12:16
0

Narzekacie na poziom nauczania w szkołach, ale pierwsze podstawowe pytanie, od kiedy szkoła daje dobry start na rynku pracy? Trzeba się trochę samemu wziąść, interesować czymś, zgłębiasz to i wtedy każdy pracodawca spojrzy na twoje umiejętności zawodowe, a nie umiejętności nauki budowy komórki roślinnej na pamięć.

Avatar
goska96 / 1 marca 2016 o 12:24
0

Ale ja tam jestem za! Powstaje teraz wiele fajnych szkół, które rzeczywiście uczą przyszłościowych rzeczy. Mój kuzyn wybiera się teraz do technikum żeby nauczyć się projektować gry komputerowe - http://szkolykreatywne.pl/technikum/technik-informatyk/technik-informatyk-programowanie/. Kiedyś było to nie do pomyślenia, a młodzi uczuli się tego na własną rękę, tak jak mój brat, a teraz już po gimnazjum można się przygtoowywać do zawodu! Super :) Moim zdaniem coraz bliżej nam do zachodu :D

Ale ja tam jestem za! Powstaje teraz wiele fajnych szkół, które rzeczywiście uczą przyszłościowych rzeczy. Mój kuzyn wybiera się teraz do technikum żeby nauczyć się projektować gry komputerowe - http://szkolykreatywne.pl/technikum/technik-informatyk/technik-informatyk-programowanie/. Kiedyś było to nie do pomyślenia, a młodzi uczuli się tego na własną rękę, tak jak mój brat, a teraz już po gimnazjum można się przygtoowywać do zawodu! Super :) Moim zdaniem coraz bliżej nam do zachodu :D

rozwiń
Avatar
Gość / 31 grudnia 2015 o 21:03
0
Jestem po technikum informatycznym, na studia poszedłem na WSPiA w Lublinie. Wielu moich kolegów skończyło liceum niby o profilu mat-inf, ale wiedzy praktycznej nie mieli za grosz... Uważam, że warto byłoby kształcić z programowania tych, którzy naprawdę są tym zainteresowani, bo uczenie osób, które tego nie lubią lub nie kręci ich programowanie jest tylko stratą czasu. Na studiach jeśli trafi się na dobrych wykładowców można pisać świetne aplikacje. Sporo nauczyłem się na WSPiA i podczas zagranicznego wyjazdu w ramach Erasmusa. Na wymianie byłem na uczelni w UK i zobaczyłem jak wygląda nauka za granicą. Uczelnie państwowe mogą się przy tym schować. Pozdrawiam.
Jestem po technikum informatycznym, na studia poszedłem na WSPiA w Lublinie. Wielu moich kolegów skończyło liceum niby o profilu mat-inf, ale wiedzy praktycznej nie mieli za grosz... Uważam, że warto byłoby kształcić z programowania tych, którzy naprawdę są tym zainteresowani, bo uczenie osób, które tego nie lubią lub nie kręci ich programowanie jest tylko stratą czasu. Na studiach jeśli trafi się na dobrych wykładowców można pisać świetne aplikacje. Sporo nauczyłem się na WSPiA i podczas zagranicznego wyjazdu w ramach Erasmusa. Na wymianie ... rozwiń
Avatar
prawnik / 27 grudnia 2015 o 12:11
0

Polecałbym i nauczanie podstaw prawa...

Avatar
Gość / 27 grudnia 2015 o 10:57
0
A co z kształceniem politechnicznym?! We wszystkich krajach jest ono rozwijane, a u nas zostało zlikwidowane. Dzieci nie widzą jak jak posługiwać się młotkiem. No cóż będziemy mieć roboty, które będą wbijać gwoździe i naprawiać urządzenia. Na dzień dzisiejszy mamy magistrów siedzących przy kasach w marketach, inżynierów kopiących doły, a za parę lat pseudo informatyków zamiatających ulice.
Avatar
Gość / 26 grudnia 2015 o 20:07
0

Nie to(przecinek) żebym Panu(wielka litera) coś wytykał, ale jakby piszemy razem(przecinek) jak już Pan(wielka litera) tak pisze o nauce pisania...

Pozdrawiam :)

Ale ja wcale nie pisałem o tym, że umiem pisać poprawnie. Natomiast jeśli się już to komuś wytyka, to samemu należałoby pisać poprawnie. Pozdrawiam :D

Avatar
Gość / 26 grudnia 2015 o 18:49
0

Nie to żebym panu coś wytykał, ale "jakby" piszemy razem jak już pan tak pisze o nauce pisania...uwielbiam, gdy ktoś komuś coś wytyka ale już na siebie nie popatrzy  :D

Nie to(przecinek) żebym Panu(wielka litera) coś wytykał, ale jakby piszemy razem(przecinek) jak już Pan(wielka litera) tak pisze o nauce pisania...

Pozdrawiam :)

Avatar
Gość / 26 grudnia 2015 o 17:58
0

Ja proponuję najpierw ich nauczyć pisania i czytania ze zrozumieniem a dopiero jak to się uda szczęśliwie to można próbować jakiegoś edytora tekstu np worda... Jako promotor prac dyplomowych byłbym szczęśliwy jak by uuczeń posiadł te umiejętności i nie zapomniał na studiach... Tylko tyle i aż tyle!

Nie to żebym panu coś wytykał, ale "jakby" piszemy razem jak już pan tak pisze o nauce pisania...uwielbiam, gdy ktoś komuś coś wytyka ale już na siebie nie popatrzy  :D

Nie to żebym panu coś wytykał, ale "jakby" piszemy razem jak już pan tak pisze o nauce pisania...uwielbiam, gdy ktoś komuś coś wytyka ale już na siebie nie popatrzy  :D

rozwiń
Avatar
Gość / 26 grudnia 2015 o 16:07
0
Ja proponuję najpierw ich nauczyć pisania i czytania ze zrozumieniem a dopiero jak to się uda szczęśliwie to można próbować jakiegoś edytora tekstu np worda... Jako promotor prac dyplomowych byłbym szczęśliwy jak by uuczeń posiadł te umiejętności i nie zapomniał na studiach... Tylko tyle i aż tyle!
Avatar
Gość / 26 grudnia 2015 o 13:55
0

Rozumiem, że ktoś cię zmusza do uczestnictwa w religii? :D

Nauka języka programowania jest właśnie dla tych ludzi, którzy nie chcą pracy która polega na przeglądaniu fejsa właśnie (i jest dużo lepiej płatna).

Formalnie nie zmusza, ale w kraju, gdzie w Konstytucji jest zapisane, że jest rozdział państwa od Kościoła nie może być tak, że ilość lekcji religii zajmuje trzecie miejsce w kolejności przedmiotów nauczania. Poza tym nie powinna to być nauka religii tylko katolickiej, a raczej religioznawstwo. Konstytucja i rozdział państwa od Kościoła... Ale tak nigdy nie będzie, ponieważ pod płaszczykiem tradycji i bajdurzenia, że bez KK nie byłoby Polski cały czas INDOKTRYNUJE się społeczeństwo, żeby utrzymać Państwo Watykańskie ze wszystkimi jego funkcjonariuszami. A że w Polsce trafia to na podatny grunt... Ja jestem zdania, że wiara jest indywidualną sprawą każdego człowieka i NIKT absolutnie nie ma prawa narzucać (formalnie lub nieformalnie) żadnej wiary nikomu. Sam fakt, że wszędzie wiszą krzyże, a nie ma symboli innych wyznań świadczy o tym, że państwo wyraźnie faworyzuje i wspomaga KK. I są to niezaprzeczalne fakty.

Formalnie nie zmusza, ale w kraju, gdzie w Konstytucji jest zapisane, że jest rozdział państwa od Kościoła nie może być tak, że ilość lekcji religii zajmuje trzecie miejsce w kolejności przedmiotów nauczania. Poza tym nie powinna to być nauka religii tylko katolickiej, a raczej religioznawstwo. Konstytucja i rozdział państwa od Kościoła... Ale tak nigdy nie będzie, ponieważ pod płaszczykiem tradycji i bajdurzenia, że bez KK nie byłoby Polski cały czas INDOKTRYNUJE się społeczeństwo, żeby utrzymać Państwo Watykańskie ze wszystkimi jego fu... rozwiń

Avatar
Gość / 26 grudnia 2015 o 12:16
0

Narzekacie na poziom nauczania w szkołach, ale pierwsze podstawowe pytanie, od kiedy szkoła daje dobry start na rynku pracy? Trzeba się trochę samemu wziąść, interesować czymś, zgłębiasz to i wtedy każdy pracodawca spojrzy na twoje umiejętności zawodowe, a nie umiejętności nauki budowy komórki roślinnej na pamięć.

Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Jarmark Jagielloński 2018 w Lublinie. Co będzie się działo? [program]
17 sierpnia 2018, 13:00

Jarmark Jagielloński 2018 w Lublinie. Co będzie się działo? [program] 0 0

Festiwal Tańce, hulanki i zakupy będą czekać w ten weekend na gości Jarmarku Jagiellońskiego w Lublinie. Natalia Kukulska, Paulina Przybysz, Barbara Wrońska i Wojtek Mazolewski wystąpią na specjalnym koncercie, na Starym Mieście swe stragany ustawią rękodzielnicy z wielu krajów, będą też potańcówki pod gołym niebem

Konrad Gaca nie żyje. Popularny trener zmarł w swoim domu. Miał 42 lata
galeria

Konrad Gaca nie żyje. Popularny trener zmarł w swoim domu. Miał 42 lata 278 11

Konrad Gaca nie żyje. Zmarł w swoim domu. Ciało znaleziono w czwartek nad ranem w jego domu koło Lublina. Wstępnie wykluczono udział osób trzecich. Konrad Gaca miał 42 lata

Matka i córka skakały po worku. Z wewnątrz dobiegał skowyt psa

Matka i córka skakały po worku. Z wewnątrz dobiegał skowyt psa 2 6

W środę przed południem kobieta spacerująca przy jednym ze stawów znajdujących się na terenie gminy Góra Kalwaria (woj. mazowieckie) zauważyła, jak dwie kobiety nad stawem kopią w worek i próbują zanurzyć go w wodzie. Z worka na śmieci wydobywał się skowyt zwierzęcia.

Puławy: Zostawił saszetkę, a w niej 4 tys. zł. Kronika policyjna

Puławy: Zostawił saszetkę, a w niej 4 tys. zł. Kronika policyjna 6 1

W mijającym tygodniu puławscy policjanci interweniowali m.in w sklepie odzieżowym. Zgłoszenie dotyczyło znalezionej saszetki, w której ktoś zostawił biżuterię i 4 tys. zł.

Serwis komputerów oraz naprawa drukarek – Regulservis.pl

Serwis komputerów oraz naprawa drukarek – Regulservis.pl 0 0

W dobie współczesności spotykamy się z dynamicznym rozwojem e-biznesu opartego o działanie sprzętów elektronicznych takich jak komputer stacjonarny, laptop, czy wielofunkcyjne drukarki. Obecnie na próżno szukać przedsiębiorstw nie wyposażonych w tego typu urządzenia. Bez względu na formę działalności oraz jej branże – sprawnie działające zaplecze technologiczne to podstawa, która pozwala nieustannie się rozwijać. Właśnie dlatego warto zadbać o dobrą kondycję wyżej wymienionych urządzeń. W jaki sposób to uczynić? Jedynym rozsądnym i skutecznym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług profesjonalnej marki Regulservis - https://regulservis.pl/.

Lublin: Jedna miała 12,9 mln zł zysku, inna 4,5 mln zł straty. Wyniki finansowe miejskich spółek
galeria

Lublin: Jedna miała 12,9 mln zł zysku, inna 4,5 mln zł straty. Wyniki finansowe miejskich spółek 8 6

Połowa miejskich spółek przynosi straty – dowiadujemy się z lektury oficjalnych bilansów. Ale wielokrotnie większe od strat są zyski wypracowane przez drugą połowę firm. To głównie te dostarczające wodę i energię cieplną. Część ich zysków trafia potem do miejskiej kasy.

Lubelskie: Milion złotych w Lotto Plus. Pierwsza taka wygrana w mieście

Lubelskie: Milion złotych w Lotto Plus. Pierwsza taka wygrana w mieście 18 1

Lotto i Lotto Plus 14.08.2018 - wyniki losowania. Milion złotych wygrał ktoś, kto zagrał w Lotto Plus w Lubartowie.

ZPP: Embargo Rosji na żywność. Polska sobie poradziła

ZPP: Embargo Rosji na żywność. Polska sobie poradziła 1 4

Bilans handlowy Polski po wprowadzeniu rosyjskiego embarga systematycznie się poprawia. Polakom udało się skutecznie znaleźć alternatywne rynki zbytu - informuje Związek Przedsiębiorców i Pracodawców

Lubelskie: 35-letni lekarz na randce z 14-latką. Jest śledztwo

Lubelskie: 35-letni lekarz na randce z 14-latką. Jest śledztwo 20 2

Maciej T., lekarz z Białej Podlaskiej miał się umówić się z 14-latką. Sprawę bada prokuratura.

Utrudnienia w ruchu na obwodnicy Lublina. Wyciek oleju napędowego z ciężarówki

Utrudnienia w ruchu na obwodnicy Lublina. Wyciek oleju napędowego z ciężarówki 4 0

Na utrudnienia w ruchu natkną się kierowcy poruszający się obwodnicą Lublina między węzłami Czechów a Rudnik.

Żerocin: Wykopali pocisk podczas budowy wodociągu [zdjęcia]
galeria

Żerocin: Wykopali pocisk podczas budowy wodociągu [zdjęcia] 0 0

Pocisk z czasów wojny wykopali pracownicy podczas budowy wodociągu w miejscowości Żerocin koło Międzyrzeca Podlaskiego

Lubelscy strażacy kupują nowy wóz bojowy

Lubelscy strażacy kupują nowy wóz bojowy 0 1

Średni wóz bojowy zamawiają lubelscy strażacy, którzy ogłosili przetarg na dostawę pojazdu.

II Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny "World Wide 2018". Program koncertów
18 sierpnia 2018, 17:30

II Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny "World Wide 2018". Program koncertów 8 1

Co Gdzie Kiedy. Goście z Serbii, Turcji, Litwy, Meksyku i Bułgarii zawitają do województwa lubelskiego w ramach II Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego World Wide! Barwne koncerty odbywać się będą w dniach 18-26 sierpnia. Uczestnicy zaprezentują się m.in. w Puławach, Lublinie i Zamościu.

Prokurator miał 2,5 promila, spał w samochodzie. Obudzili go policjanci

Prokurator miał 2,5 promila, spał w samochodzie. Obudzili go policjanci 55 22

Prokurator z Krasnegostawu zasnął za kierownicą. Obudzili go policjanci. Andrzej S. ma 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Pomniki w Kraśniku z napisem "konstytucja". Policja szuka sprawców

Pomniki w Kraśniku z napisem "konstytucja". Policja szuka sprawców 22 15

Na dwóch pomnikach w Kraśniku zawieszono plakaty z napisem "konstytucja".

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!