Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

13 lipca 2009 r.
9:03
Edytuj ten wpis

PKS nie chce przeprowadzki i grozi blokadą miasta

Autor: Zdjęcie autora (drs)
0 11 A A

Ulicznymi protestami i blokadą miasta grożą związkowcy z dworca PKS, jeśli samorządy Lublina i województwa nie zrezygnują z pomysłów przeniesienia Dworca Głównego PKS w okolice Dworca Głównego PKP.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Przy al. Tysiąclecia miałby pozostać tylko niewielki dworzec przesiadkowy. – Czy jak opuścimy Dworzec Główny, to czy odejdą wszyscy prywatni przewoźnicy z Nadstawnej i Ruskiej, którzy nawet na chodnikach stoją? Tego nikt nie widzi? Może by się szlachta z Ratusza przeszła i popatrzyła – irytuje się Stanisław Widelski z "Solidarności 80”.

Związkowcy nie wyobrażają sobie przeprowadzki w okolice obecnego Dworca Południowego PKS. – Jak ktoś sobie wyobraża 1432 odjazdy w ciągu doby tymi wąskimi uliczkami? Gdzie mają stać te wozy, które zgodnie z zarządzeniami Unii Europejskiej muszą mieć przerwy? No gdzie: na PKP, w parku Ludowym? – dopytuje Widelski.

– Teraz na Podzamczu panuje chaos i na pewno trzeba ten teren uporządkować. Ale najpierw w tej sprawie powinni się wypowiedzieć urbaniści – mówi Elżbieta Kołodziej-Wnuk, zastępca prezydenta Lublina.

– Poczekajmy, aż zakończą się prace nad projektem planu zagospodarowania tej części miasta. Dyskusja o Podzamczu tak naprawdę dopiero się zacznie – dodaje.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
red / 13 lipca 2009 o 21:47
0
PS, Blokowania Miasta Lublin, My lublinianie szybciej i skutecznej was możemy zablokować! Jak? PKS jak każda firma potrzebuje dostawców bo nie funkcjonuje w próżni gospodarczej, faktura przelewowa z odroczonym terminem płatności dla PKS - tylko dla idiotów! CASH ONLY! Drodzy związkowcy chcecie blokować nasze firmy proszę bardzo!
Avatar
red / 13 lipca 2009 o 21:33
0
To sobie blokujcie Miasto Lublin, sami lublinianie wam szybko odpowiedzą! A MY NIE CHCEMY DWORCA PKS (czyt. wiejskiej ob.....anej wiaty ) NA PODZAMCZU! I MY MIESZKAŃCY MIASTA LUBLINA TU MAMY DO POWIEDZENIA NAJWIECEJ A W NASZYM IMIENIU PREZYDENT MIASTA LUBLINA WYBRANY W WYBORACH SAMORZĄDOWYCH A NIE WY NIEROBY, KTÓRZY SAMI SIEBIE WE WŁASNYM SKISŁYM ŚRODOWISKU WYBIERACIE. Jak chcecie sobie zawiązać sznur na szyję to proszę bardzo! Bye, Bye! na bezrobociu! Przepraszam za język i emocje ale inaczej nie mogę!
Avatar
MZ / 13 lipca 2009 o 13:23
0
Jak zwykle zwiazkowcy mysla tylko o sobie, wszedzie pks i pkp sa stawiane blisko siebie zeby byla lepsza komunikacja nie tylko dla mieszkancow miasta ale dla samych podrozujacych, a tak niektorzy musze przemieszczac sie z jednego dworca na drugi kawal drogi...a CI "zwiazkowcy" jak zwykle mysla inaczej....
Avatar
Ewa / 13 lipca 2009 o 12:51
0
Dworce (PKS i PKP) powinny być usytuowane blisko siebie, tak jest w innych większych miastach. Tylko w Lublinie osoby przyjeżdżające zmuszone są korzystać z usług taxi żeby móc kontynuować podróż. Tak nie może być i należy to wziąć pod uwagę. Należy myśleć rozsądnie a nie ulegać emocjom.
Avatar
darayavahus / 13 lipca 2009 o 12:26
0
Czytam i nie dowierzam ...W jakim my ciemnogrodzie mieszkamy ? W innych miastach w Polsce już dawno zrobiono porządek z Pksami i Pkp a u nas nadal jeden wielki burdel. Miasto ma dobry pomysł z przeniesieniem Pks pod Pkp bo wszystko będzie wtedy w jednym miejscu ale pod jednym warunkiem - najpierw trzeba zrobić miejsce dla przewoźników z Pks - odpowiednie zatoczki przystanki czy po prostu trzeba by było zrobić duży dworzec PKS wielkości tego na podzamczu w miejscu obecnego dworca Pks pod Pkp + okoliczne tereny....
Avatar
gac / 13 lipca 2009 o 12:23
0
Dworzec na Podzamczu wraz z tymi syfiastymi azjatyckimi budkami powinien być dawno przeniesiony. Największy syf jest teraz właśnie tutaj.
Związkowcy niech się gonią na drzewo.
Avatar
k / 13 lipca 2009 o 11:54
0
Precz z tą bandą nierobów i szantażystów z PKS-u.Jeden wielki syf na dworcu i okolicach. Nic nie widzą poza czubkiem swojego nosa.Miasto jest dla mieszkańców, a nie dla grupki cwaniaczków.
Avatar
Evaryst / 13 lipca 2009 o 11:50
0
Moim zdaniem obecna lokalizacja dworca autobusowego jest b. dobra. Dojazd i wyjazd autobusów odbywa się z ominięciem centrum. Arteriami o dużej przepustowości. A komunikacja z centrum nie przedstawia problemu. Przeniesienie np w okolice dworca gł PKP byłoby gLupotą. Trzeba pamiętać, Ze autobusy są coraz większe i cięższe, o mniejszych zdolnościach manewrowych. Takie pojazdy doprowadzą do blokady ulic. Oczywiście to musi być dworzec na miarę XXI w a nie brudna buda.
Avatar
v / 13 lipca 2009 o 11:48
0
ike napisał:
Moim zdaniem to dopiero zrobi sie balagan jak wszystko poprzestawia nam szlachta tak jak w hipermarketach co jakis czas z braku doswiadczenia przestawiają w inne miejsce towary

Towary w hipermarketach przestawia się z doświadczenia, że klient w poszukiwaniu chleba minie po drodze więcej niepotrzebnych acz kuszących rzeczy w "promocji".
Avatar
Adam Baranowski / 13 lipca 2009 o 11:12
0
Pan Widelski, tylko potrafi straszyć, a może tak mieszkańcy Lublina postraszą że zablokują dworzec główny żeby już więcej nie szpecił miasta. PKS doprowadził do ruiny dworzec, zezwolił na ustawienie tysiąca okropnych budek, nie prowadzi żadnych poważniejszych remontów nie mówiąc o inwestycjach, a teraz jak w końcu ktoś chce uporządkować teren w wizytowej części miasta, związkowcy są strasznie oburzeni. Co robiliście do tej pory żeby poprawić wygląd tego miejsca, podajcie chociaż jedną rzecz...? Wiadomo że wraz z przeniesieniem dworca głównego trzeba dostosować cały system komunikacyjny oraz infrastrukturę , może związkowcy pomyślą o tym żeby mieć wpływ na uzgodnienia pewnych rozwiązań komunikacyjnych usprawniających ich pracę. Druga sprawa to mam już dość słuchania o protestach, co druga wiadomość dotyczy jakiegoś protestu albo narzekania. Lotnisko, urząd skarbowy, koncert 'Inne brzmienia', tor motocrossowy, antena GSM, same protesty. Lublinianie są mistrzami protestu. A potem narzekają że nic się nie dzieje i że jesteśmy Polską B. Pozdrawiam Adam Baranowski
Pan Widelski, tylko potrafi straszyć, a może tak mieszkańcy Lublina postraszą że zablokują dworzec główny żeby już więcej nie szpecił miasta. PKS doprowadził do ruiny dworzec, zezwolił na ustawienie tysiąca okropnych budek, nie prowadzi żadnych poważniejszych remontów nie mówiąc o inwestycjach, a teraz jak w końcu ktoś chce uporządkować teren w wizytowej części miasta, związkowcy są strasznie oburzeni. Co robiliście do tej pory żeby poprawić wygląd tego miejsca, podajcie chociaż jedną rzecz...? Wiadomo że wraz z przeniesieniem dworca główne... rozwiń
Avatar
red / 13 lipca 2009 o 21:47
0
PS, Blokowania Miasta Lublin, My lublinianie szybciej i skutecznej was możemy zablokować! Jak? PKS jak każda firma potrzebuje dostawców bo nie funkcjonuje w próżni gospodarczej, faktura przelewowa z odroczonym terminem płatności dla PKS - tylko dla idiotów! CASH ONLY! Drodzy związkowcy chcecie blokować nasze firmy proszę bardzo!
Avatar
red / 13 lipca 2009 o 21:33
0
To sobie blokujcie Miasto Lublin, sami lublinianie wam szybko odpowiedzą! A MY NIE CHCEMY DWORCA PKS (czyt. wiejskiej ob.....anej wiaty ) NA PODZAMCZU! I MY MIESZKAŃCY MIASTA LUBLINA TU MAMY DO POWIEDZENIA NAJWIECEJ A W NASZYM IMIENIU PREZYDENT MIASTA LUBLINA WYBRANY W WYBORACH SAMORZĄDOWYCH A NIE WY NIEROBY, KTÓRZY SAMI SIEBIE WE WŁASNYM SKISŁYM ŚRODOWISKU WYBIERACIE. Jak chcecie sobie zawiązać sznur na szyję to proszę bardzo! Bye, Bye! na bezrobociu! Przepraszam za język i emocje ale inaczej nie mogę!
Avatar
MZ / 13 lipca 2009 o 13:23
0
Jak zwykle zwiazkowcy mysla tylko o sobie, wszedzie pks i pkp sa stawiane blisko siebie zeby byla lepsza komunikacja nie tylko dla mieszkancow miasta ale dla samych podrozujacych, a tak niektorzy musze przemieszczac sie z jednego dworca na drugi kawal drogi...a CI "zwiazkowcy" jak zwykle mysla inaczej....
Avatar
Ewa / 13 lipca 2009 o 12:51
0
Dworce (PKS i PKP) powinny być usytuowane blisko siebie, tak jest w innych większych miastach. Tylko w Lublinie osoby przyjeżdżające zmuszone są korzystać z usług taxi żeby móc kontynuować podróż. Tak nie może być i należy to wziąć pod uwagę. Należy myśleć rozsądnie a nie ulegać emocjom.
Avatar
darayavahus / 13 lipca 2009 o 12:26
0
Czytam i nie dowierzam ...W jakim my ciemnogrodzie mieszkamy ? W innych miastach w Polsce już dawno zrobiono porządek z Pksami i Pkp a u nas nadal jeden wielki burdel. Miasto ma dobry pomysł z przeniesieniem Pks pod Pkp bo wszystko będzie wtedy w jednym miejscu ale pod jednym warunkiem - najpierw trzeba zrobić miejsce dla przewoźników z Pks - odpowiednie zatoczki przystanki czy po prostu trzeba by było zrobić duży dworzec PKS wielkości tego na podzamczu w miejscu obecnego dworca Pks pod Pkp + okoliczne tereny....
Avatar
gac / 13 lipca 2009 o 12:23
0
Dworzec na Podzamczu wraz z tymi syfiastymi azjatyckimi budkami powinien być dawno przeniesiony. Największy syf jest teraz właśnie tutaj.
Związkowcy niech się gonią na drzewo.
Avatar
k / 13 lipca 2009 o 11:54
0
Precz z tą bandą nierobów i szantażystów z PKS-u.Jeden wielki syf na dworcu i okolicach. Nic nie widzą poza czubkiem swojego nosa.Miasto jest dla mieszkańców, a nie dla grupki cwaniaczków.
Avatar
Evaryst / 13 lipca 2009 o 11:50
0
Moim zdaniem obecna lokalizacja dworca autobusowego jest b. dobra. Dojazd i wyjazd autobusów odbywa się z ominięciem centrum. Arteriami o dużej przepustowości. A komunikacja z centrum nie przedstawia problemu. Przeniesienie np w okolice dworca gł PKP byłoby gLupotą. Trzeba pamiętać, Ze autobusy są coraz większe i cięższe, o mniejszych zdolnościach manewrowych. Takie pojazdy doprowadzą do blokady ulic. Oczywiście to musi być dworzec na miarę XXI w a nie brudna buda.
Avatar
v / 13 lipca 2009 o 11:48
0
ike napisał:
Moim zdaniem to dopiero zrobi sie balagan jak wszystko poprzestawia nam szlachta tak jak w hipermarketach co jakis czas z braku doswiadczenia przestawiają w inne miejsce towary

Towary w hipermarketach przestawia się z doświadczenia, że klient w poszukiwaniu chleba minie po drodze więcej niepotrzebnych acz kuszących rzeczy w "promocji".
Avatar
Adam Baranowski / 13 lipca 2009 o 11:12
0
Pan Widelski, tylko potrafi straszyć, a może tak mieszkańcy Lublina postraszą że zablokują dworzec główny żeby już więcej nie szpecił miasta. PKS doprowadził do ruiny dworzec, zezwolił na ustawienie tysiąca okropnych budek, nie prowadzi żadnych poważniejszych remontów nie mówiąc o inwestycjach, a teraz jak w końcu ktoś chce uporządkować teren w wizytowej części miasta, związkowcy są strasznie oburzeni. Co robiliście do tej pory żeby poprawić wygląd tego miejsca, podajcie chociaż jedną rzecz...? Wiadomo że wraz z przeniesieniem dworca głównego trzeba dostosować cały system komunikacyjny oraz infrastrukturę , może związkowcy pomyślą o tym żeby mieć wpływ na uzgodnienia pewnych rozwiązań komunikacyjnych usprawniających ich pracę. Druga sprawa to mam już dość słuchania o protestach, co druga wiadomość dotyczy jakiegoś protestu albo narzekania. Lotnisko, urząd skarbowy, koncert 'Inne brzmienia', tor motocrossowy, antena GSM, same protesty. Lublinianie są mistrzami protestu. A potem narzekają że nic się nie dzieje i że jesteśmy Polską B. Pozdrawiam Adam Baranowski
Pan Widelski, tylko potrafi straszyć, a może tak mieszkańcy Lublina postraszą że zablokują dworzec główny żeby już więcej nie szpecił miasta. PKS doprowadził do ruiny dworzec, zezwolił na ustawienie tysiąca okropnych budek, nie prowadzi żadnych poważniejszych remontów nie mówiąc o inwestycjach, a teraz jak w końcu ktoś chce uporządkować teren w wizytowej części miasta, związkowcy są strasznie oburzeni. Co robiliście do tej pory żeby poprawić wygląd tego miejsca, podajcie chociaż jedną rzecz...? Wiadomo że wraz z przeniesieniem dworca główne... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce: Powstaną dwie nowe hale pod konkretnych najemców

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce: Powstaną dwie nowe hale pod konkretnych najemców 1 0

Budowa dwóch hal oraz instalacja systemu kontroli wjazdów i wyjazdów samochodów z giełdy. Na Lubelskim Rynku Hurtowym szykują się nowe inwestycje.

Kapsuła życia będzie służyć pacjentom z woj. lubelskiego. Takiego sprzętu jeszcze u nas nie było

Kapsuła życia będzie służyć pacjentom z woj. lubelskiego. Takiego sprzętu jeszcze u nas nie było 0 0

Daje możliwość całkowitej izolacji chorego od otoczenia. Ma też własne zasilanie, dzięki czemu transport pacjenta zakażonego np. wirusem Ebola do specjalistycznego szpitala będzie łatwiejszy. Od czwartek Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe na nowy sprzęt. To kapsuła życia.

W piątek w Lublinie ruszają 94 PZLA Mistrzostwa Polski

W piątek w Lublinie ruszają 94 PZLA Mistrzostwa Polski 1 0

Od piątku w naszym mieście kibice będą mieli okazję obserwować zmagania najlepszych lekkoatletów w kraju. Na stadionie przy al. Piłsudskiego do rywalizacji przystąpi ponad 400 zawodników

Wernisaż wystawy "Tam gdzie teraz 2018" w Galerii Labirynt
21 lipca 2018, 17:00

Wernisaż wystawy "Tam gdzie teraz 2018" w Galerii Labirynt 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 21 lipca o godz. 17 w Galerii Labirynt (ul. Popiełuszki 5) odbędzie się wernisaż wystawy Tam gdzie teraz 2018.

Nowe perony i krótsza podróż. Po wakacjach otworzą przebudowywaną linię z Lublina
galeria

Nowe perony i krótsza podróż. Po wakacjach otworzą przebudowywaną linię z Lublina 18 2

Bez opóźnień powinna się zakończyć przebudowa linii kolejowej między Lublinem a Kraśnikiem. Na szlaku budowane są nowe perony: wygodniejsze dla pasażerów i dostępne dla osób niepełnosprawnych. Po wakacjach robotnicy przeniosą się na odcinek między Kraśnikiem a Zaklikowem.

W Lubliniance ze składem mogło być gorzej

W Lubliniance ze składem mogło być gorzej 1 1

Trener Lublinianki Dariusz Bodak buduje w lecie nowy zespół. Cieszy się jednak, że w klubie zostało kilku zawodników ze „starej” gwardii

Zwolnili pracownika, a teraz brakuje im ludzi. Zaskakujące słowa kierownika

Zwolnili pracownika, a teraz brakuje im ludzi. Zaskakujące słowa kierownika 4 4

Miało być ogłoszenie wyroku w głośnej sprawie Grzegorza Cybulskiego, ale sąd niespodziewanie wezwał ponownie na świadka Franciszka Afaltowskiego, kierownika działu eksploatacji w Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej w Białej Podlaskiej. Zwolniony pracownik walczy o przywrócenie do pracy w miejskiej spółce.

Uwaga na ogromne korki w okolicach zamkniętego placu Zamkowego w Lublinie
Alarm 24
galeria

Uwaga na ogromne korki w okolicach zamkniętego placu Zamkowego w Lublinie 0 9

Na placu Zamkowym w Lublinie trwają przygotowania do sobotniego koncertu "Siła kobiet". Już jednak dzisiaj przejazd przez plac jest niemożliwy.

Lublin: Urządzą skwer na osiedlu Świt

Lublin: Urządzą skwer na osiedlu Świt 0 0

Nie dłużej niż do końca listopada ma potrwać urządzanie skweru między ul. Szczecińską i Warmińską (os. Świt).

Koncert Fonie Lublina w Trybunale Koronnym
21 lipca 2018, 18:00

Koncert Fonie Lublina w Trybunale Koronnym 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 21 lipca o godz. 18 w Trybunale Koronnym w Lublinie odbędzie się koncert z cyklu Fonie Lublina pt. Kamienica Rynek 17 - Bracia Wieniawscy.

Pieszym na miasteczku akademickim w Lublinie będzie wygodniej. Plany remontowe UMCS

Pieszym na miasteczku akademickim w Lublinie będzie wygodniej. Plany remontowe UMCS 0 0

Wakacyjne remonty planuje UMCS na terenie miasteczka akademickiego. Uczelnia szuka wykonawcy, który wyremontuje zniszczone chodniki i schody w okolicach akademików.

Podlasie straciło dwóch ważnych piłkarzy, decyzje w Chełmiance w sobotę

Podlasie straciło dwóch ważnych piłkarzy, decyzje w Chełmiance w sobotę 2 1

Dwa mocne ciosy spadły w ostatnich dniach na trenerów i kibiców Podlasia. Kamil Kocoł zdecydował się na transfer do Chełmianki, a Przemysław Grajek postanowił zawiesić buty na kołku

Alarm 24: Co to za samolot lata nad Lublinem? Czytelnik przysyła zdjęcia
galeria

Alarm 24: Co to za samolot lata nad Lublinem? Czytelnik przysyła zdjęcia 51 19

Zdjęcia samolotu przysłał do nas Czytelnik.

"Głusza" i "Zaklęte rewiry" w Kinie Perła. Repertuar na weekend
20 lipca 2018, 21:00

"Głusza" i "Zaklęte rewiry" w Kinie Perła. Repertuar na weekend 3 0

Co Gdzie Kiedy. Kanadyjski thriller Głusza, kultowe Zaklęte rewiry Majewskiego i komedia Za jakie grzechy, dobry Boże? to propozycje Kina Perła na najbliższy weekend. Projekcje o godz. 21 przy ul. Bernardyńskiej 15.

Grozili śmiercią i zgwałceniem matki? Ruszył proces Cyganów, którzy mieli pobić kucharzy
galeria

Grozili śmiercią i zgwałceniem matki? Ruszył proces Cyganów, którzy mieli pobić kucharzy 99 12

Rozpoczął się proces pięciu Romów, oskarżonych o pobicie kucharzy z puławskiej pizzerii „Desperado”. Wszyscy odpowiadają za napaść z powodu przynależności narodowej. Mieli również grozić swoim ofiarom i ich rodzinom.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!