Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

13 lipca 2009 r.
9:03
Edytuj ten wpis

PKS nie chce przeprowadzki i grozi blokadą miasta

Autor: Zdjęcie autora (drs)
0 11 A A

Ulicznymi protestami i blokadą miasta grożą związkowcy z dworca PKS, jeśli samorządy Lublina i województwa nie zrezygnują z pomysłów przeniesienia Dworca Głównego PKS w okolice Dworca Głównego PKP.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Przy al. Tysiąclecia miałby pozostać tylko niewielki dworzec przesiadkowy. – Czy jak opuścimy Dworzec Główny, to czy odejdą wszyscy prywatni przewoźnicy z Nadstawnej i Ruskiej, którzy nawet na chodnikach stoją? Tego nikt nie widzi? Może by się szlachta z Ratusza przeszła i popatrzyła – irytuje się Stanisław Widelski z "Solidarności 80”.

Związkowcy nie wyobrażają sobie przeprowadzki w okolice obecnego Dworca Południowego PKS. – Jak ktoś sobie wyobraża 1432 odjazdy w ciągu doby tymi wąskimi uliczkami? Gdzie mają stać te wozy, które zgodnie z zarządzeniami Unii Europejskiej muszą mieć przerwy? No gdzie: na PKP, w parku Ludowym? – dopytuje Widelski.

– Teraz na Podzamczu panuje chaos i na pewno trzeba ten teren uporządkować. Ale najpierw w tej sprawie powinni się wypowiedzieć urbaniści – mówi Elżbieta Kołodziej-Wnuk, zastępca prezydenta Lublina.

– Poczekajmy, aż zakończą się prace nad projektem planu zagospodarowania tej części miasta. Dyskusja o Podzamczu tak naprawdę dopiero się zacznie – dodaje.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
red / 13 lipca 2009 o 21:47
0
PS, Blokowania Miasta Lublin, My lublinianie szybciej i skutecznej was możemy zablokować! Jak? PKS jak każda firma potrzebuje dostawców bo nie funkcjonuje w próżni gospodarczej, faktura przelewowa z odroczonym terminem płatności dla PKS - tylko dla idiotów! CASH ONLY! Drodzy związkowcy chcecie blokować nasze firmy proszę bardzo!
Avatar
red / 13 lipca 2009 o 21:33
0
To sobie blokujcie Miasto Lublin, sami lublinianie wam szybko odpowiedzą! A MY NIE CHCEMY DWORCA PKS (czyt. wiejskiej ob.....anej wiaty ) NA PODZAMCZU! I MY MIESZKAŃCY MIASTA LUBLINA TU MAMY DO POWIEDZENIA NAJWIECEJ A W NASZYM IMIENIU PREZYDENT MIASTA LUBLINA WYBRANY W WYBORACH SAMORZĄDOWYCH A NIE WY NIEROBY, KTÓRZY SAMI SIEBIE WE WŁASNYM SKISŁYM ŚRODOWISKU WYBIERACIE. Jak chcecie sobie zawiązać sznur na szyję to proszę bardzo! Bye, Bye! na bezrobociu! Przepraszam za język i emocje ale inaczej nie mogę!
Avatar
MZ / 13 lipca 2009 o 13:23
0
Jak zwykle zwiazkowcy mysla tylko o sobie, wszedzie pks i pkp sa stawiane blisko siebie zeby byla lepsza komunikacja nie tylko dla mieszkancow miasta ale dla samych podrozujacych, a tak niektorzy musze przemieszczac sie z jednego dworca na drugi kawal drogi...a CI "zwiazkowcy" jak zwykle mysla inaczej....
Avatar
Ewa / 13 lipca 2009 o 12:51
0
Dworce (PKS i PKP) powinny być usytuowane blisko siebie, tak jest w innych większych miastach. Tylko w Lublinie osoby przyjeżdżające zmuszone są korzystać z usług taxi żeby móc kontynuować podróż. Tak nie może być i należy to wziąć pod uwagę. Należy myśleć rozsądnie a nie ulegać emocjom.
Avatar
darayavahus / 13 lipca 2009 o 12:26
0
Czytam i nie dowierzam ...W jakim my ciemnogrodzie mieszkamy ? W innych miastach w Polsce już dawno zrobiono porządek z Pksami i Pkp a u nas nadal jeden wielki burdel. Miasto ma dobry pomysł z przeniesieniem Pks pod Pkp bo wszystko będzie wtedy w jednym miejscu ale pod jednym warunkiem - najpierw trzeba zrobić miejsce dla przewoźników z Pks - odpowiednie zatoczki przystanki czy po prostu trzeba by było zrobić duży dworzec PKS wielkości tego na podzamczu w miejscu obecnego dworca Pks pod Pkp + okoliczne tereny....
Avatar
gac / 13 lipca 2009 o 12:23
0
Dworzec na Podzamczu wraz z tymi syfiastymi azjatyckimi budkami powinien być dawno przeniesiony. Największy syf jest teraz właśnie tutaj.
Związkowcy niech się gonią na drzewo.
Avatar
k / 13 lipca 2009 o 11:54
0
Precz z tą bandą nierobów i szantażystów z PKS-u.Jeden wielki syf na dworcu i okolicach. Nic nie widzą poza czubkiem swojego nosa.Miasto jest dla mieszkańców, a nie dla grupki cwaniaczków.
Avatar
Evaryst / 13 lipca 2009 o 11:50
0
Moim zdaniem obecna lokalizacja dworca autobusowego jest b. dobra. Dojazd i wyjazd autobusów odbywa się z ominięciem centrum. Arteriami o dużej przepustowości. A komunikacja z centrum nie przedstawia problemu. Przeniesienie np w okolice dworca gł PKP byłoby gLupotą. Trzeba pamiętać, Ze autobusy są coraz większe i cięższe, o mniejszych zdolnościach manewrowych. Takie pojazdy doprowadzą do blokady ulic. Oczywiście to musi być dworzec na miarę XXI w a nie brudna buda.
Avatar
v / 13 lipca 2009 o 11:48
0
ike napisał:
Moim zdaniem to dopiero zrobi sie balagan jak wszystko poprzestawia nam szlachta tak jak w hipermarketach co jakis czas z braku doswiadczenia przestawiają w inne miejsce towary

Towary w hipermarketach przestawia się z doświadczenia, że klient w poszukiwaniu chleba minie po drodze więcej niepotrzebnych acz kuszących rzeczy w "promocji".
Avatar
Adam Baranowski / 13 lipca 2009 o 11:12
0
Pan Widelski, tylko potrafi straszyć, a może tak mieszkańcy Lublina postraszą że zablokują dworzec główny żeby już więcej nie szpecił miasta. PKS doprowadził do ruiny dworzec, zezwolił na ustawienie tysiąca okropnych budek, nie prowadzi żadnych poważniejszych remontów nie mówiąc o inwestycjach, a teraz jak w końcu ktoś chce uporządkować teren w wizytowej części miasta, związkowcy są strasznie oburzeni. Co robiliście do tej pory żeby poprawić wygląd tego miejsca, podajcie chociaż jedną rzecz...? Wiadomo że wraz z przeniesieniem dworca głównego trzeba dostosować cały system komunikacyjny oraz infrastrukturę , może związkowcy pomyślą o tym żeby mieć wpływ na uzgodnienia pewnych rozwiązań komunikacyjnych usprawniających ich pracę. Druga sprawa to mam już dość słuchania o protestach, co druga wiadomość dotyczy jakiegoś protestu albo narzekania. Lotnisko, urząd skarbowy, koncert 'Inne brzmienia', tor motocrossowy, antena GSM, same protesty. Lublinianie są mistrzami protestu. A potem narzekają że nic się nie dzieje i że jesteśmy Polską B. Pozdrawiam Adam Baranowski
Pan Widelski, tylko potrafi straszyć, a może tak mieszkańcy Lublina postraszą że zablokują dworzec główny żeby już więcej nie szpecił miasta. PKS doprowadził do ruiny dworzec, zezwolił na ustawienie tysiąca okropnych budek, nie prowadzi żadnych poważniejszych remontów nie mówiąc o inwestycjach, a teraz jak w końcu ktoś chce uporządkować teren w wizytowej części miasta, związkowcy są strasznie oburzeni. Co robiliście do tej pory żeby poprawić wygląd tego miejsca, podajcie chociaż jedną rzecz...? Wiadomo że wraz z przeniesieniem dworca główne... rozwiń
Avatar
red / 13 lipca 2009 o 21:47
0
PS, Blokowania Miasta Lublin, My lublinianie szybciej i skutecznej was możemy zablokować! Jak? PKS jak każda firma potrzebuje dostawców bo nie funkcjonuje w próżni gospodarczej, faktura przelewowa z odroczonym terminem płatności dla PKS - tylko dla idiotów! CASH ONLY! Drodzy związkowcy chcecie blokować nasze firmy proszę bardzo!
Avatar
red / 13 lipca 2009 o 21:33
0
To sobie blokujcie Miasto Lublin, sami lublinianie wam szybko odpowiedzą! A MY NIE CHCEMY DWORCA PKS (czyt. wiejskiej ob.....anej wiaty ) NA PODZAMCZU! I MY MIESZKAŃCY MIASTA LUBLINA TU MAMY DO POWIEDZENIA NAJWIECEJ A W NASZYM IMIENIU PREZYDENT MIASTA LUBLINA WYBRANY W WYBORACH SAMORZĄDOWYCH A NIE WY NIEROBY, KTÓRZY SAMI SIEBIE WE WŁASNYM SKISŁYM ŚRODOWISKU WYBIERACIE. Jak chcecie sobie zawiązać sznur na szyję to proszę bardzo! Bye, Bye! na bezrobociu! Przepraszam za język i emocje ale inaczej nie mogę!
Avatar
MZ / 13 lipca 2009 o 13:23
0
Jak zwykle zwiazkowcy mysla tylko o sobie, wszedzie pks i pkp sa stawiane blisko siebie zeby byla lepsza komunikacja nie tylko dla mieszkancow miasta ale dla samych podrozujacych, a tak niektorzy musze przemieszczac sie z jednego dworca na drugi kawal drogi...a CI "zwiazkowcy" jak zwykle mysla inaczej....
Avatar
Ewa / 13 lipca 2009 o 12:51
0
Dworce (PKS i PKP) powinny być usytuowane blisko siebie, tak jest w innych większych miastach. Tylko w Lublinie osoby przyjeżdżające zmuszone są korzystać z usług taxi żeby móc kontynuować podróż. Tak nie może być i należy to wziąć pod uwagę. Należy myśleć rozsądnie a nie ulegać emocjom.
Avatar
darayavahus / 13 lipca 2009 o 12:26
0
Czytam i nie dowierzam ...W jakim my ciemnogrodzie mieszkamy ? W innych miastach w Polsce już dawno zrobiono porządek z Pksami i Pkp a u nas nadal jeden wielki burdel. Miasto ma dobry pomysł z przeniesieniem Pks pod Pkp bo wszystko będzie wtedy w jednym miejscu ale pod jednym warunkiem - najpierw trzeba zrobić miejsce dla przewoźników z Pks - odpowiednie zatoczki przystanki czy po prostu trzeba by było zrobić duży dworzec PKS wielkości tego na podzamczu w miejscu obecnego dworca Pks pod Pkp + okoliczne tereny....
Avatar
gac / 13 lipca 2009 o 12:23
0
Dworzec na Podzamczu wraz z tymi syfiastymi azjatyckimi budkami powinien być dawno przeniesiony. Największy syf jest teraz właśnie tutaj.
Związkowcy niech się gonią na drzewo.
Avatar
k / 13 lipca 2009 o 11:54
0
Precz z tą bandą nierobów i szantażystów z PKS-u.Jeden wielki syf na dworcu i okolicach. Nic nie widzą poza czubkiem swojego nosa.Miasto jest dla mieszkańców, a nie dla grupki cwaniaczków.
Avatar
Evaryst / 13 lipca 2009 o 11:50
0
Moim zdaniem obecna lokalizacja dworca autobusowego jest b. dobra. Dojazd i wyjazd autobusów odbywa się z ominięciem centrum. Arteriami o dużej przepustowości. A komunikacja z centrum nie przedstawia problemu. Przeniesienie np w okolice dworca gł PKP byłoby gLupotą. Trzeba pamiętać, Ze autobusy są coraz większe i cięższe, o mniejszych zdolnościach manewrowych. Takie pojazdy doprowadzą do blokady ulic. Oczywiście to musi być dworzec na miarę XXI w a nie brudna buda.
Avatar
v / 13 lipca 2009 o 11:48
0
ike napisał:
Moim zdaniem to dopiero zrobi sie balagan jak wszystko poprzestawia nam szlachta tak jak w hipermarketach co jakis czas z braku doswiadczenia przestawiają w inne miejsce towary

Towary w hipermarketach przestawia się z doświadczenia, że klient w poszukiwaniu chleba minie po drodze więcej niepotrzebnych acz kuszących rzeczy w "promocji".
Avatar
Adam Baranowski / 13 lipca 2009 o 11:12
0
Pan Widelski, tylko potrafi straszyć, a może tak mieszkańcy Lublina postraszą że zablokują dworzec główny żeby już więcej nie szpecił miasta. PKS doprowadził do ruiny dworzec, zezwolił na ustawienie tysiąca okropnych budek, nie prowadzi żadnych poważniejszych remontów nie mówiąc o inwestycjach, a teraz jak w końcu ktoś chce uporządkować teren w wizytowej części miasta, związkowcy są strasznie oburzeni. Co robiliście do tej pory żeby poprawić wygląd tego miejsca, podajcie chociaż jedną rzecz...? Wiadomo że wraz z przeniesieniem dworca głównego trzeba dostosować cały system komunikacyjny oraz infrastrukturę , może związkowcy pomyślą o tym żeby mieć wpływ na uzgodnienia pewnych rozwiązań komunikacyjnych usprawniających ich pracę. Druga sprawa to mam już dość słuchania o protestach, co druga wiadomość dotyczy jakiegoś protestu albo narzekania. Lotnisko, urząd skarbowy, koncert 'Inne brzmienia', tor motocrossowy, antena GSM, same protesty. Lublinianie są mistrzami protestu. A potem narzekają że nic się nie dzieje i że jesteśmy Polską B. Pozdrawiam Adam Baranowski
Pan Widelski, tylko potrafi straszyć, a może tak mieszkańcy Lublina postraszą że zablokują dworzec główny żeby już więcej nie szpecił miasta. PKS doprowadził do ruiny dworzec, zezwolił na ustawienie tysiąca okropnych budek, nie prowadzi żadnych poważniejszych remontów nie mówiąc o inwestycjach, a teraz jak w końcu ktoś chce uporządkować teren w wizytowej części miasta, związkowcy są strasznie oburzeni. Co robiliście do tej pory żeby poprawić wygląd tego miejsca, podajcie chociaż jedną rzecz...? Wiadomo że wraz z przeniesieniem dworca główne... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

83-latek spowodował wypadek. Stracił prawo jazdy

83-latek spowodował wypadek. Stracił prawo jazdy 0 0

Do wypadku doszło w środę przed godz. 11 na skrzyżowaniu ul. Sitnickiej, Glinki i Królowej Jadwigi w Białej Podlaskiej.

Pride of Poland i narodowy czempionat znowu razem w Janowie Podlaskim

Pride of Poland i narodowy czempionat znowu razem w Janowie Podlaskim 0 0

W przyszłym roku aukcja koni arabskich i narodowy czempionat odbędą się w jednym terminie w stadninie koni w Janowie Podlaskim. Tak zdecydował minister rolnictwa Jan Ardanowski na posiedzeniu rady ds. rozwoju hodowli koni w Polsce.

Koncert zespołu Kairos w Bazylice Dominikanów
17 listopada 2018, 19:00

Koncert zespołu Kairos w Bazylice Dominikanów 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 17 listopada o godz. 19 w Bazylice Dominikanów wystąpią Warszawski Chór Międzyuczelniany i Męski Zespół Wokalny KAIROS.

Nowi policjanci w lubelskim garnizonie. Złożyli ślubowanie [zdjęcia]
galeria

Nowi policjanci w lubelskim garnizonie. Złożyli ślubowanie [zdjęcia] 3 0

29 nowo przyjętych policjantów złożyło dziś ślubowanie w lubelskiej komendzie.

Koncert "Przemiany" w DDK Węglin
22 listopada 2018, 18:00

Koncert "Przemiany" w DDK Węglin 0 0

Co Gdzie Kiedy. 22 listopada o godz. 18 w Dzielnicowym Domu Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) odbędzie się koncert Przemiany z cyklu Zawsze klasyka.

Odchodzący prezydent Puław odwołał wiceprezydenta. Nowy prezydent krytykuje

Odchodzący prezydent Puław odwołał wiceprezydenta. Nowy prezydent krytykuje 6 22

Janusz Grobel w ubiegłym tygodniu przyjął rezygnację z pracy wiceprezydent Ewy Wójcik, a w czwartek wręczył wypowiedzenie drugiemu ze swoich zastępców Tadeuszowi Koconiowi. Zrobił to wbrew woli prezydenta-elekta, który przez jakiś czas planował jeszcze zatrzymać przy sobie byłego wójta gminy Janowiec.

Jedzenie zdrożało, szykują się kolejne wzrosty cen. Nawet o 60 procent!

Jedzenie zdrożało, szykują się kolejne wzrosty cen. Nawet o 60 procent! 88 19

Zdrożało masło, pieczywo, niektóre warzywa. Drastyczne wzrosty cen jednak dopiero przed nami. Niektórzy przedsiębiorcy w przyszłym roku mogą dostawać rachunki za energię elektryczną nawet o 60 proc. wyższe. Odczujemy to wszyscy w swoich portfelach.

"Zgnilec. Obszar zapowietrzony". Nietypowe tablice na ulicach Lublina. O co chodzi?

"Zgnilec. Obszar zapowietrzony". Nietypowe tablice na ulicach Lublina. O co chodzi? 15 5

Na tablice informujące o zgnilcu amerykańskim pszczół i tzw. obszarze zapowietrzonym można się natknąć w Lublinie, Niemcach, Wólce i Jastkowie. Ognisko tej groźnej choroby odnotowano w podlubelskim Dysie.

Ochroniarze odwieźli ją po dyskotece. Potem została wykorzystana seksualnie?
film

Ochroniarze odwieźli ją po dyskotece. Potem została wykorzystana seksualnie? 8 11

Adrianna wracała z dyskoteki. Podwózkę do domu zaproponowało jej pięciu ochroniarzy. W mieszkaniu, jak twierdzi dziewczyna, została wykorzystana seksualnie. Dlaczego policja nie chciała przyjąć zawiadomienia o gwałcie?

Kto włamał się do sklepu spożywczego w Łukowie? Złodziej słabo zacierał ślady

Kto włamał się do sklepu spożywczego w Łukowie? Złodziej słabo zacierał ślady 0 0

26-latek z Łukowa bez prawa jazdy, ubezpieczenia i po alkoholu spowodował we wtorek kolizję. Okazało się, że kilka dni wcześniej włamał się do sklepu spożywczego.

Transport na terenie Lublina – najważniejsze informacje

Transport na terenie Lublina – najważniejsze informacje 0 1

Chcesz przewieźć jakiś gabarytowy ładunek na terenie Lublina? Przeprowadzasz się, przenosisz firmę albo sprzedajesz nieużywany sprzęt AGD? Transport możesz załatwić naprawdę bardzo szybko, bezpiecznie i tanio. Tak, jak jeszcze nigdy wcześniej. Wystarczy jeden przemyślany krok.

Przestronny salon - pomysły na aranżację

Przestronny salon - pomysły na aranżację 0 0

Duży salon to marzenie każdego człowieka. Jeśli dysponujesz sporą przestrzenią, należysz do grona szczęśliwców, ale pewnie już się zorientowałeś, że sensowne zagospodarowanie metrażu nie jest wcale takie oczywiste i zastanawiasz się, jak efektownie i pomysłowo zaaranżować przestronny salon. Wydaje się, że dużo miejsca to duże pole do popisu - nic nas nie ogranicza, wszystko się zmieści. Problem w tym, by tego wnętrza nie “zagracić”, nie stworzyć efektu ścisku, odbierając salonowi jego pierwotną przestronność. Można łatwo przesadzić z ilością mebli i dekoracji, ale to nie jedyna trudność. Duży salon wymaga sensownego podzielenia go na poszczególne strefy, ponieważ będzie on pełnił wiele funkcji - jadalni, miejsca do relaksu, czytania, oglądania telewizji, przyjmowania gości, niekiedy także pracy. Trzeba ten podział zaplanować tak, by przestrzeń była użyteczna dla każdego z domowników, a jednocześnie reprezentacyjna i atrakcyjna dla odwiedzających nas osób.

Podkrasne: Kierowca z Ukrainy zasnął za kierownicą. Samochód w rowie, pasażerka ranna
galeria

Podkrasne: Kierowca z Ukrainy zasnął za kierownicą. Samochód w rowie, pasażerka ranna 1 1

W środę nad ranem podróżujący drogą krajową nr 17 w miejscowości Podkrasne (gm. Stary Zamość) napotkali utrudnienia w ruchu. Około godz. 4:30 doszło tam do zdarzenia drogowego.

Aleksandra Kutrzepa Quartet. Koncert w Nałęczowie
17 listopada 2018, 19:30

Aleksandra Kutrzepa Quartet. Koncert w Nałęczowie 0 0

Kawiarnia Lipowa w Nałęczowie zaprasza na koncert Aleksandra Kutrzepa Quartet, który odbędzie się 17 listopada o godz. 19.30.

Azoty Puławy oblały egzamin

Azoty Puławy oblały egzamin 4 1

Niemiłym zaskoczeniem okazała się wyjazdowa porażka Azotów Puławy z Piotrkowianinem

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!