Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 grudnia 2011 r.
20:59
Edytuj ten wpis

Płacą rachunki, ale miasto szykuje im eksmisję

0 29 A A
Z własnej woli nie opuścimy mieszkania. Nie mamy dokąd pójść – mówi Paweł Kowalski. (Maciej Kaczanow
Z własnej woli nie opuścimy mieszkania. Nie mamy dokąd pójść – mówi Paweł Kowalski. (Maciej Kaczanow

Małżeństwo z małym dzieckiem może stracić dach nad głową. Chociaż płacą wszystkie rachunki, miasto szykuje im eksmisję. Urzędnicy przekonują, że nie ma innego wyjścia. Rodzinie grożą więc przenosiny do schroniska.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Od lat mieszkała tu moja matka, którą opiekowaliśmy się aż do śmierci – mówi Magdalena Kowalska z Lublina. –Teraz chcą nas stąd wyrzucić, chociaż nie mamy własnego mieszkania. Jesteśmy gotowi zrobić remont lub wykupić lokal. Niestety, urzędnicy odsyłają nas z kwitkiem. Tak się u nas dba o młode rodziny.

Kowalscy zajmują niewielkie mieszkanie na lubelskich Tatarach. Lokal należy do miasta. Poprzedniej lokatorce nie udało się go wykupić. W sądzie trwa bowiem spór między miastem a dawnym właścicielem gruntów. To blokuje wszelkie transakcje.

– Byliśmy u zastępcy prezydenta, który odesłał nas do TBS. Tam jednak od dawna nie przyjmują nowych zgłoszeń. Na kupno mieszkania na wolnym rynku nas nie stać – mówi pani Magdalena.

Rodzina jest rozgoryczona, bo choć miasto legalnie nalicza im czynsz, to nie pozwala mieszkać zgodnie z prawem. W czwartek lokatorów odwiedziła komisja z Ratusza.

– Gdyby nikogo nie zastali, mogliby zmienić zamki. Zostalibyśmy na ulicy. Podpisaliśmy oświadczenie, że z własnej woli nie opuścimy mieszkania – mówi Paweł Kowalski, mąż pani Magdaleny. – Nie mamy dokąd pójść. Nie chcemy też niczego za darmo. Niestety, według urzędników, jedyne wyjście to eksmisja.

Jeśli Ratusz wykwateruje rodzinę, mieszkanie trafi do puli komunalnej. Zajmą je nowi lokatorzy. Kowalscy mogą się zaś ustawić w kolejce…po mieszkanie komunalne. Urzędnicy przekonują, że choć z pozoru jest to nielogiczne, to nie ma innego wyjścia.
– Musimy działać zgodnie z ustawą. Przepisy nie przewidują przejęcia najmu przez wnuków – mówi Ewa Lipińska, dyrektor Wydziału Spraw Mieszkaniowych w lubelskim magistracie. – Mamy bardzo długą listę oczekujących na mieszkanie komunalne. Nie brakuje też osób, którym musimy przekazać jakiś lokal ze względu na wyroki sądowe, inwestycje czy wykwaterowania.

Według Ratusza, rodzinę Kowalskich czeka więc eksmisja. – Uruchomiliśmy odpowiednią procedurę – dodaje Lipińska. – O sytuacji poinformujemy policję, prokuraturę i sąd.

Takie sprawy kończą się zwykle wyrokiem eksmisyjnym. Na jego mocy gmina i tak musi zwykle przyznać lokal zastępczy.

– Lokatorzy samowolnie zajęli mieszkanie. Zgodnie z nowymi przepisami, takim osobom nie przysługuje inny lokal. Mogą być przeniesieni do schroniska – zapowiada Lipińska.

Kowalscy zamierzają walczyć o mieszkanie na Tatarach. Urzędnicy radzą, by ustawili się w kolejce i starali się o przydział innego lokalu. Przyznają jednak, że taki wniosek może zostać odrzucony, jeśli dochody rodziny okażą się zbyt wysokie.

Komentarze 29

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 17 sierpnia 2015 o 14:11
0
Właśnie dzisiaj na Piekarskiej było z 40 osób zaangażowanych w eksmisję jednego menela, 2 telewizje TVP, radio , policja i obrońcy pijaczka, 2 samochody na transport sprzętów (brudów). I co? I nic. Pozostał na starych śmieciach. Kompromitacja!! A uczciwi ludzie czekają w kolejce na mieszkanie.
Avatar
ja123... / 19 stycznia 2012 o 09:34
0
[quote name='M' timestamp='1324478202' post='573604']
Ludzie!!! Jeśli ktoś ma taką samą sytuację zgłaszajcie się do autora art. i podawajcie swoje maile, jak się zbierzemy razem to może Rada Miasta stworzy uchwałę abolicyjną...tak jak w Krakowie....musimy coś zrobić z tym bezprawiem!!!Podać pod trybunał ludzi, którzy zmienili przepis prawny, który Nas wnuków wyklucza!!!Wiadomo, że ktoś miał w tym interes...Nie pozwólmy im niszczyć Naszego życia!!!
[/quote]

Zgłosiłam się na gg do DW i co i nic. Ktoś napisał art. i się przestraszył.Po co pisać art. a potem trzeba temat kontynuować a nie chować głowę w piasek.... Nieładnie ;/

[quote name='M' timestamp='1324478202' post='573604']
Ludzie!!! Jeśli ktoś ma taką samą sytuację zgłaszajcie się do autora art. i podawajcie swoje maile, jak się zbierzemy razem to może Rada Miasta stworzy uchwałę abolicyjną...tak jak w Krakowie....musimy coś zrobić z tym bezprawiem!!!Podać pod trybunał ludzi, którzy zmienili przepis prawny, który Nas wnuków wyklucza!!!Wiadomo, że ktoś miał w tym interes...Nie pozwólmy im niszczyć Naszego życia!!!
[/quote]rozwiń
Avatar
Ksawery / 22 grudnia 2011 o 22:50
0
Prawo jest prawem i nie twórzcie własnych.Jeśli stać ich,na wykup to równie dobrze,mogą wykupić inne.Ofert lokalowych,na rynku jest pod dostatkiem.Też opiekowałem się moją babcią,lecz wprowadziłem się do niej rok przed jej śmiercią.Przyznam,że liczyłem na przejęcie najmu,na wypadek,jej śmierci.Ale przeliczyłem się i wraz z rodzina musiałem opuścić lokal.Schronisko,jest nie dla tych,których stać na wykup i nie uwierzę,że znajdą się w schronisku.Zaradny ojciec,do tego nie dopuści.
Avatar
ja123... / 21 grudnia 2011 o 20:39
0
[quote name='M' timestamp='1324478202' post='573604']
Ludzie!!! Jeśli ktoś ma taką samą sytuację zgłaszajcie się do autora art. i podawajcie swoje maile, jak się zbierzemy razem to może Rada Miasta stworzy uchwałę abolicyjną...tak jak w Krakowie....musimy coś zrobić z tym bezprawiem!!!Podać pod trybunał ludzi, którzy zmienili przepis prawny, który Nas wnuków wyklucza!!!Wiadomo, że ktoś miał w tym interes...Nie pozwólmy im niszczyć Naszego życia!!!
[/quote]

Jestem ZA!!!!!!!!!!!!
[quote name='M' timestamp='1324478202' post='573604']
Ludzie!!! Jeśli ktoś ma taką samą sytuację zgłaszajcie się do autora art. i podawajcie swoje maile, jak się zbierzemy razem to może Rada Miasta stworzy uchwałę abolicyjną...tak jak w Krakowie....musimy coś zrobić z tym bezprawiem!!!Podać pod trybunał ludzi, którzy zmienili przepis prawny, który Nas wnuków wyklucza!!!Wiadomo, że ktoś miał w tym interes...Nie pozwólmy im niszczyć Naszego życia!!!
[/quote]rozwiń
Avatar
M / 21 grudnia 2011 o 15:36
0
Ludzie!!! Jeśli ktoś ma taką samą sytuację zgłaszajcie się do autora art. i podawajcie swoje maile, jak się zbierzemy razem to może Rada Miasta stworzy uchwałę abolicyjną...tak jak w Krakowie....musimy coś zrobić z tym bezprawiem!!!Podać pod trybunał ludzi, którzy zmienili przepis prawny, który Nas wnuków wyklucza!!!Wiadomo, że ktoś miał w tym interes...Nie pozwólmy im niszczyć Naszego życia!!!
Avatar
Naina / 20 grudnia 2011 o 20:13
0
[quote name='axz' timestamp='1324275467' post='572421']
To w końcu mieszkała tam matka pani czy babcia-bo już nie rozumiem...?
Zabiorą to mieszkanie osobom,które płacą regularnie i oddadzą komuś,za kogo będzie płacił MOPR.Standart.
Bierzcie dobrego adwokata i furtkę znajdzie....to tylko kwestia ceny.
[/quote]
Mieszkała tam babcia Pani Magdy,ktos sie pomylił na początku artykułu.
Avatar
wnuczek / 20 grudnia 2011 o 09:06
0
taki artykul inny

http://elblag.naszemiasto.pl/archiwum/1850542,wnuk-walczy-o-mieszkanie,id,t.html
jak widac w Elblagu maja pewna uchwale rady miasta a jak kto jest w Lublinie?


tych spraw na Tatarach jest sporo i jesli starsze osoby umra to troche lokali sie zwolni ..
Do tego dochodza sprawy ze Babcia -Dziadek byli rodzinna zastepcza dla tych osob .

Czy mozna cos zrobic?mozna przeciagnac eksmisje..
Avatar
uwaga / 20 grudnia 2011 o 08:23
0
przecież winni są nie urzędnicy ale posłowie muchy i te inne bezmózgowce
Avatar
gosc / 19 grudnia 2011 o 22:29
0
najlepiej mieszkac w kolejowych blokach, mozna nie placic i nic ci nie zrobia 18
Avatar
rafi / 19 grudnia 2011 o 22:19
0
kowalski napisz do mnie na maila miałem podobną sytuacje pogadamy ilukaszewi@op.pl bo ja wygrałem
Avatar
Gość / 17 sierpnia 2015 o 14:11
0
Właśnie dzisiaj na Piekarskiej było z 40 osób zaangażowanych w eksmisję jednego menela, 2 telewizje TVP, radio , policja i obrońcy pijaczka, 2 samochody na transport sprzętów (brudów). I co? I nic. Pozostał na starych śmieciach. Kompromitacja!! A uczciwi ludzie czekają w kolejce na mieszkanie.
Avatar
ja123... / 19 stycznia 2012 o 09:34
0
[quote name='M' timestamp='1324478202' post='573604']
Ludzie!!! Jeśli ktoś ma taką samą sytuację zgłaszajcie się do autora art. i podawajcie swoje maile, jak się zbierzemy razem to może Rada Miasta stworzy uchwałę abolicyjną...tak jak w Krakowie....musimy coś zrobić z tym bezprawiem!!!Podać pod trybunał ludzi, którzy zmienili przepis prawny, który Nas wnuków wyklucza!!!Wiadomo, że ktoś miał w tym interes...Nie pozwólmy im niszczyć Naszego życia!!!
[/quote]

Zgłosiłam się na gg do DW i co i nic. Ktoś napisał art. i się przestraszył.Po co pisać art. a potem trzeba temat kontynuować a nie chować głowę w piasek.... Nieładnie ;/

[quote name='M' timestamp='1324478202' post='573604']
Ludzie!!! Jeśli ktoś ma taką samą sytuację zgłaszajcie się do autora art. i podawajcie swoje maile, jak się zbierzemy razem to może Rada Miasta stworzy uchwałę abolicyjną...tak jak w Krakowie....musimy coś zrobić z tym bezprawiem!!!Podać pod trybunał ludzi, którzy zmienili przepis prawny, który Nas wnuków wyklucza!!!Wiadomo, że ktoś miał w tym interes...Nie pozwólmy im niszczyć Naszego życia!!!
[/quote]rozwiń
Avatar
Ksawery / 22 grudnia 2011 o 22:50
0
Prawo jest prawem i nie twórzcie własnych.Jeśli stać ich,na wykup to równie dobrze,mogą wykupić inne.Ofert lokalowych,na rynku jest pod dostatkiem.Też opiekowałem się moją babcią,lecz wprowadziłem się do niej rok przed jej śmiercią.Przyznam,że liczyłem na przejęcie najmu,na wypadek,jej śmierci.Ale przeliczyłem się i wraz z rodzina musiałem opuścić lokal.Schronisko,jest nie dla tych,których stać na wykup i nie uwierzę,że znajdą się w schronisku.Zaradny ojciec,do tego nie dopuści.
Avatar
ja123... / 21 grudnia 2011 o 20:39
0
[quote name='M' timestamp='1324478202' post='573604']
Ludzie!!! Jeśli ktoś ma taką samą sytuację zgłaszajcie się do autora art. i podawajcie swoje maile, jak się zbierzemy razem to może Rada Miasta stworzy uchwałę abolicyjną...tak jak w Krakowie....musimy coś zrobić z tym bezprawiem!!!Podać pod trybunał ludzi, którzy zmienili przepis prawny, który Nas wnuków wyklucza!!!Wiadomo, że ktoś miał w tym interes...Nie pozwólmy im niszczyć Naszego życia!!!
[/quote]

Jestem ZA!!!!!!!!!!!!
[quote name='M' timestamp='1324478202' post='573604']
Ludzie!!! Jeśli ktoś ma taką samą sytuację zgłaszajcie się do autora art. i podawajcie swoje maile, jak się zbierzemy razem to może Rada Miasta stworzy uchwałę abolicyjną...tak jak w Krakowie....musimy coś zrobić z tym bezprawiem!!!Podać pod trybunał ludzi, którzy zmienili przepis prawny, który Nas wnuków wyklucza!!!Wiadomo, że ktoś miał w tym interes...Nie pozwólmy im niszczyć Naszego życia!!!
[/quote]rozwiń
Avatar
M / 21 grudnia 2011 o 15:36
0
Ludzie!!! Jeśli ktoś ma taką samą sytuację zgłaszajcie się do autora art. i podawajcie swoje maile, jak się zbierzemy razem to może Rada Miasta stworzy uchwałę abolicyjną...tak jak w Krakowie....musimy coś zrobić z tym bezprawiem!!!Podać pod trybunał ludzi, którzy zmienili przepis prawny, który Nas wnuków wyklucza!!!Wiadomo, że ktoś miał w tym interes...Nie pozwólmy im niszczyć Naszego życia!!!
Avatar
Naina / 20 grudnia 2011 o 20:13
0
[quote name='axz' timestamp='1324275467' post='572421']
To w końcu mieszkała tam matka pani czy babcia-bo już nie rozumiem...?
Zabiorą to mieszkanie osobom,które płacą regularnie i oddadzą komuś,za kogo będzie płacił MOPR.Standart.
Bierzcie dobrego adwokata i furtkę znajdzie....to tylko kwestia ceny.
[/quote]
Mieszkała tam babcia Pani Magdy,ktos sie pomylił na początku artykułu.
Avatar
wnuczek / 20 grudnia 2011 o 09:06
0
taki artykul inny

http://elblag.naszemiasto.pl/archiwum/1850542,wnuk-walczy-o-mieszkanie,id,t.html
jak widac w Elblagu maja pewna uchwale rady miasta a jak kto jest w Lublinie?


tych spraw na Tatarach jest sporo i jesli starsze osoby umra to troche lokali sie zwolni ..
Do tego dochodza sprawy ze Babcia -Dziadek byli rodzinna zastepcza dla tych osob .

Czy mozna cos zrobic?mozna przeciagnac eksmisje..
Avatar
uwaga / 20 grudnia 2011 o 08:23
0
przecież winni są nie urzędnicy ale posłowie muchy i te inne bezmózgowce
Avatar
gosc / 19 grudnia 2011 o 22:29
0
najlepiej mieszkac w kolejowych blokach, mozna nie placic i nic ci nie zrobia 18
Avatar
rafi / 19 grudnia 2011 o 22:19
0
kowalski napisz do mnie na maila miałem podobną sytuacje pogadamy ilukaszewi@op.pl bo ja wygrałem
Zobacz wszystkie komentarze 29

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nietypowa organizacja na ruchliwym skrzyżowaniu w Lublinie. Tak będzie tu na stałe
galeria

Nietypowa organizacja na ruchliwym skrzyżowaniu w Lublinie. Tak będzie tu na stałe 0 3

Nietypowa organizacja ruchu została wprowadzona na skrzyżowaniu ul. Kunickiego z Wolską, 1 Maja i jezdnią pl. Bychawskiego. Nad jednym z pasów zawisły… dwa sygnalizatory. Raz zielone światło zapala się dla jadących prosto, innym razem dla kierowców, którzy z tego samego pasa skręcają w prawo.

Jeden pies po serii ciosów uciekł. Drugi nie mógł, 21-latek uderzał owczarka nożem w pysk
film

Jeden pies po serii ciosów uciekł. Drugi nie mógł, 21-latek uderzał owczarka nożem w pysk 49 1

Bartosz B. najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie – tak orzekł wczoraj Sąd Rejonowy w Chełmie, przychylając się do wniosku prokuratury, która postawiła 21-latkowi m.in. zarzut znęcania się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem.

Na czym polega leasing operacyjny?

Na czym polega leasing operacyjny? 0 0

Leasing operacyjny to jedna z wielu opcji finansowania zakupu samochodu w firmie. Ma on zarówno zalety, jak i wady, mimo wszystko polscy przedsiębiorcy często decydują się rozliczać koszty związane z zakupem auta właśnie w ten sposób. Dowiedz się, na czym polega leasing operacyjny i w jaki sposób rozliczyć koszty z nim związane.

Sieć agencji towarzyskich działała m.in. w Zamościu, Chełmie i Biłgoraju
galeria
film

Sieć agencji towarzyskich działała m.in. w Zamościu, Chełmie i Biłgoraju 5 15

Policjanci z CBŚP rozbili agencji towarzyskich. Podczas jednej akcji zlikwidowano 19 tzw. "mieszkaniówek", m.in. w Zamościu, Biłgoraju i Chełmie.

Profesjonalna obróbka metalu w procesie produkcyjnym i jego rola w przemyśle

Profesjonalna obróbka metalu w procesie produkcyjnym i jego rola w przemyśle 0 0

Niewątpliwie branża metalowa ciągle się rozwija, a produkcja wciąż rośnie. Ma to kluczowe znaczenie dla gałęzi motoryzacyjnej, lotniczej, ale również elektrycznej i energetycznej. Warto zauważyć, że proces produkcyjny staje się bardziej innowacyjny, dzięki stosowaniu automatyzacji, a to z kolei wpływa na sam czas wytwarzania tego materiału.

Pierwszy wyjazdowy sparing piłkarzy Górnika Łęczna

Pierwszy wyjazdowy sparing piłkarzy Górnika Łęczna 0 0

Górnik Łęczna po dwóch meczach kontrolnych w Łęcznej w kolejnym sparingu zmierzy się w sobotę w Rzeszowie z tamtejszą Stalą

Lublin: Autobus MPK zderzył się z samochodem. Dwie osoby przewiezione do szpitala
galeria

Lublin: Autobus MPK zderzył się z samochodem. Dwie osoby przewiezione do szpitala 5 6

Do wypadku z udziałem miejskiego autobusu linii 16 doszło dziś rano na ul. Węglarza.

"Redukcja łóżek, lekarzy, pielęgniarek" w szpitalu przy al. Kraśnickiej. Oświadczenie lekarzy
galeria

"Redukcja łóżek, lekarzy, pielęgniarek" w szpitalu przy al. Kraśnickiej. Oświadczenie lekarzy 17 13

Obawiamy się o bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców województwa – alarmują lekarze z Oddziału Kardiologii szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie w oficjalnym komunikacie dotyczącym trwającej w placówce restrukturyzacji.

Były wykładowca KUL przestanie być szefem Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego

Były wykładowca KUL przestanie być szefem Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego 14 5

Piotr Pogonowski przestanie być szefem Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Były wykładowca Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego złożył rezygnację ze stanowiska.

Koronawirus zabił już 26 osób w Chinach. Jak chronić się przed zakażeniem?
film

Koronawirus zabił już 26 osób w Chinach. Jak chronić się przed zakażeniem? 1 4

Rozmowa z Beatą Nadolską, szefową Oddziału Epidemiologii Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie.

Kurów: Więcej pieniędzy na sport i kulturę

Kurów: Więcej pieniędzy na sport i kulturę 0 0

Trwa otwarty konkurs na upowszechnianie kultury fizycznej oraz wspieranie przedsięwzięć artystycznych i patriotycznych w gminie Kurów. W tym roku władze na obydwa zadania przeznaczyły o 30 proc. więcej pieniędzy, niż w ubiegłym roku.

Biała Podlaska: Stypendyści artystycznie uzdolnieni. Lista wyróżnionych
galeria

Biała Podlaska: Stypendyści artystycznie uzdolnieni. Lista wyróżnionych 4 0

W tym roku siedem młodych osób otrzymało stypendium artystyczne od prezydenta Michał Litwiniuka. Większość stypendystów postawi na samorozwój.

Skoki narciarskie w Zakopanem. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i internecie

Skoki narciarskie w Zakopanem. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i internecie 0 0

Polska po raz drugi w tym sezonie będzie gospodarzem zawodów Pucharu Świata. Po listopadowych konkursach w Wiśle kolej na Zakopane, czyli jedną z najbardziej oczekiwanych imprez w tegorocznym cyklu

"1917" i "Bad Boys For Life". Repertuar kin i teatrów w Lublinie i regionie [24-26.01]
24 stycznia 2020, 9:00

"1917" i "Bad Boys For Life". Repertuar kin i teatrów w Lublinie i regionie [24-26.01] 0 1

Wysyp kinowych premier w najbliższy weekend. Na ekranach lubelskich kin zobaczymy m.in. oscarowe "1917" i "Jojo Rabbit", komedię akcji "Bad Boys For Life", propozycję science-fiction "Proxima", dramat Clinta Eastwooda "Richard Jewell" czy film dla młodszych widzów - "Śnieżka i Fantastyczna Siódemka". Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Co oznacza uchwała Sądu Najwyższego? Sędziowie wskazani przez nową KRS są nieuprawnieni do orzekania
film

Co oznacza uchwała Sądu Najwyższego? Sędziowie wskazani przez nową KRS są nieuprawnieni do orzekania 9 122

Orzekające wspólnie trzy izby Sądu Najwyższego stwierdziły w czwartek, że nienależyta obsada sądu występuje wtedy, gdy w jego składzie znajduje się osoba wyłoniona na sędziego przez nową Krajową Radę Sądownictwa. Orzeczenie ma mieć zastosowanie do wyroków wydawanych od dnia dzisiejszego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!