Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

1 sierpnia 2012 r.
22:15
Edytuj ten wpis

Po 52 i 45 tys. zł nagrody dla szefów wodociągów i LPEC

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 25 A A
Szefowie wodociągów i LPEC zasłużyli na nagrody finansowe – mówi prezydent Krzysztof Żuk (Maciej Kac
Szefowie wodociągów i LPEC zasłużyli na nagrody finansowe – mówi prezydent Krzysztof Żuk (Maciej Kac

Szefowie wodociągów i LPEC zasłużyli na nagrody finansowe – mówi prezydent. I wylicza, że mieszkańców kosztowało to niewiele.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
O nagrody dla prezesów wnioskują do prezydenta rady nadzorcze spółek. Zasada jest prosta – jeśli rada o to nie poprosi, prezes nagrody nie dostanie. Na taką prośbę zdecydowały się na razie rady Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji oraz Lubelskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Prezes pierwszej z tych spółek Marek Wagner dostał 52 tys. zł za dobre wyniki finansowe spółki. Z kolei szef LPEC odbiera 45 tys. zł.

– Kilka miesięcy temu pan prezydent rekomendował zatwierdzenie nowych taryf za wodę i ścieki, tymczasem dziś prezesi dostają gigantyczne nagrody. To nic innego, jak drenowanie kieszeni mieszkańców Lublina – pisze do prezydenta Sylwester Tułajew, szef klubu PiS w Radzie Miasta i żąda wyjaśnień. Pyta m.in., czy stawki za wodę i ścieki nie były zbyt wygórowane.

– To polityka – tak list Tułajewa komentuje Krzysztof Żuk, prezydent miasta. – Radny powinien najpierw przeprowadzić analizę, jaki jest związek między ceną wody a nagrodą dla prezesa.

Prezydent twierdzi, że premia dla szefa MPWiK to tylko 0,1 grosza w cenie metra sześciennego wody i 0,1 grosza w stawce za metr sześcienny ścieków. – To nie jest nawet pół grosza – mówi Żuk. Podkreśla, że wodociągi zarabiają też na dodatkowej działalności, m.in. usług świadczonych przez myjnię czy laboratorium.

Wiadomo już, że na nagrodę nie może liczyć prezes krytykowanych często "Kamienic Miasta” oraz odwołany niedawno szef TBS Nowy Dom. Rady nadzorcze tych spółek nie wystąpiły o premię dla szefów. Na razie nie ma też wniosku ze strony rady Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego.

W poniedziałek ma być za to wiadomo, czy na nagrodę będzie mógł liczyć prezes Portu Lotniczego Lublin. Jak dużą? – W każdym przypadku maksymalna wysokość nagrody to trzykrotność średniej pensji prezesa – mówi Żuk. W tym przypadku byłoby to ok. 60 tys. zł, a nagroda byłaby przyznawana nie za wyniki finansowe spółki, ile za postępy na budowie. O nagrodzie dla szefa lotniska Ratusz nie będzie decydować sam, ale wspólnie z samorządem województwa, który też ma udziały w spółce.

Komentarze 25

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Joanna / 17 sierpnia 2012 o 22:35
0
Żenada
Avatar
niezadowolony pracownik / 2 sierpnia 2012 o 20:21
0
Co to za gówno??!!! Pracuję w jednym z wymienionych wyżej przedsiębiorstw i moja nagroda z zysku to 1900zł netto. Dzięki takim ludziom jak ja,którzy zapierdzielają cały rok w upale i na mrozie te "pierdzistołki" mają śliskie ręce od liczenia takich pieniędzy. Dla ludzi podwyżek nie ma bo "sytuacja finansowa firmy na to nie pozwala" a tymczasem na prezesów wybierają ludzi bez kompletnego przygotowania praktycznego i merytorycznego. Na nich pracują kierownicy i im podlegli pracownicy poszczególnych działów. normalnei stolec mi się w odbycie gotuje na sama myśl. Ja mniej rocznie zarabiam.... SKANDAL!!
Co to za gówno??!!! Pracuję w jednym z wymienionych wyżej przedsiębiorstw i moja nagroda z zysku to 1900zł netto. Dzięki takim ludziom jak ja,którzy zapierdzielają cały rok w upale i na mrozie te "pierdzistołki" mają śliskie ręce od liczenia takich pieniędzy. Dla ludzi podwyżek nie ma bo "sytuacja finansowa firmy na to nie pozwala" a tymczasem na prezesów wybierają ludzi bez kompletnego przygotowania praktycznego i merytorycznego. Na nich pracują kierownicy i im podlegli pracownicy poszczególnych działów. norm... rozwiń
Avatar
KK / 2 sierpnia 2012 o 17:27
0
[quote name='jerzy' timestamp='1343908446' post='660094']
Ale tu jest właśnie pole popisu dla mediów!
Dostali nagrodę? To niech gazeta napisze, za co i dlaczego. Może się okazać, że ci prezesi rzeczywiście zasłużyli na tak wysokie premie. Że dzięki nim firma ma rekordowe zyski itd, itp.
Ale najłatwiej to pizdnąć, że to skandal, że ble ble ble.
A może jednak stworzyć tekst, za który kiedyś z chęcią internauta zapłaci...
Bo za ten - nie dałbym ani grosza.
[/quote]Trudno nie osiągnąc wysokich zysków jak się ma na coś wyłączność ,wleżli na stołki to ciągną póki sie da ale jakby co to gęby pełne moralizatorskich frazesów .....itd.,mam nadzieje że wyborcy będą pamiętać żeby nie wybierać na stołki aparatczyków partyjnych ,bo ci będą kolesi ciągnąć ze sobą i tak już od 44 roku taka elyta nami rządzi
[quote name='jerzy' timestamp='1343908446' post='660094']
Ale tu jest właśnie pole popisu dla mediów!
Dostali nagrodę? To niech gazeta napisze, za co i dlaczego. Może się okazać, że ci prezesi rzeczywiście zasłużyli na tak wysokie premie. Że dzięki nim firma ma rekordowe zyski itd, itp.
Ale najłatwiej to pizdnąć, że to skandal, że ble ble ble.
A może jednak stworzyć tekst, za który kiedyś z chęcią internauta zapłaci...
Bo za ten - nie dałbym ani grosza.
[/quote]Trudno nie osiągn... rozwiń
Avatar
jerzy / 2 sierpnia 2012 o 13:54
0
Ale tu jest właśnie pole popisu dla mediów!
Dostali nagrodę? To niech gazeta napisze, za co i dlaczego. Może się okazać, że ci prezesi rzeczywiście zasłużyli na tak wysokie premie. Że dzięki nim firma ma rekordowe zyski itd, itp.
Ale najłatwiej to pizdnąć, że to skandal, że ble ble ble.
A może jednak stworzyć tekst, za który kiedyś z chęcią internauta zapłaci...
Bo za ten - nie dałbym ani grosza.
Avatar
AntyPoPiS / 2 sierpnia 2012 o 13:09
0
swój swojemu zawsze pomoże! a jak będzie potrzeba to bez problemu da pieniążki na kampanię wyborczą, zatrudni znajomych itd! Wstyd się panie Żuk!
Avatar
olo / 2 sierpnia 2012 o 13:08
0
[quote name='lubelak' timestamp='1343905369' post='660066']
Tu nie chodzi o zawiść, jak piszą niektórzy, lecz o minimum przyzwoitości. Sytuacja ekonomiczna większości ludzi się pogorszyła - mniej kupują nawet podstawowych produktów żywnościowych, ubierają się w dyskontach, nie płacą czynszu (Vide informacje spółdzielni na klatkach schodowych), śmietniki są czyszczone nawet w biały dzień itp. Nie tak dawno otrzymaliśmy nowe naliczenie czynszów z powodu wzrostu opłat narzuconych przez miejską elektrociepłownię, kilka miesięcy temu wzrosła cena wody i ścieków. A tu słyszymy, że prezesi tych firm świetnie pracują i nieprzyzwoicie wysokie nagrody należą im się jak psu buda. Ja też mogę mieć świetne wyniki, jeśli ktoś pozwoli mi wydzierać coraz większe pieniądze. Cynizm rządzących miastem nie zna granic. Ale co się dziwić, jak kto frajer, to można go doić. Czyli "Śmierć frajerom".
[/quote]Śierpem i młotem w tą komunistyczną hołote.
[quote name='lubelak' timestamp='1343905369' post='660066']
Tu nie chodzi o zawiść, jak piszą niektórzy, lecz o minimum przyzwoitości. Sytuacja ekonomiczna większości ludzi się pogorszyła - mniej kupują nawet podstawowych produktów żywnościowych, ubierają się w dyskontach, nie płacą czynszu (Vide informacje spółdzielni na klatkach schodowych), śmietniki są czyszczone nawet w biały dzień itp. Nie tak dawno otrzymaliśmy nowe naliczenie czynszów z powodu wzrostu opłat narzuconych przez miejską elektrociepłownię, ki... rozwiń
Avatar
lubelak / 2 sierpnia 2012 o 13:02
0
Tu nie chodzi o zawiść, jak piszą niektórzy, lecz o minimum przyzwoitości. Sytuacja ekonomiczna większości ludzi się pogorszyła - mniej kupują nawet podstawowych produktów żywnościowych, ubierają się w dyskontach, nie płacą czynszu (Vide informacje spółdzielni na klatkach schodowych), śmietniki są czyszczone nawet w biały dzień itp. Nie tak dawno otrzymaliśmy nowe naliczenie czynszów z powodu wzrostu opłat narzuconych przez miejską elektrociepłownię, kilka miesięcy temu wzrosła cena wody i ścieków. A tu słyszymy, że prezesi tych firm świetnie pracują i nieprzyzwoicie wysokie nagrody należą im się jak psu buda. Ja też mogę mieć świetne wyniki, jeśli ktoś pozwoli mi wydzierać coraz większe pieniądze. Cynizm rządzących miastem nie zna granic. Ale co się dziwić, jak kto frajer, to można go doić. Czyli "Śmierć frajerom".
Tu nie chodzi o zawiść, jak piszą niektórzy, lecz o minimum przyzwoitości. Sytuacja ekonomiczna większości ludzi się pogorszyła - mniej kupują nawet podstawowych produktów żywnościowych, ubierają się w dyskontach, nie płacą czynszu (Vide informacje spółdzielni na klatkach schodowych), śmietniki są czyszczone nawet w biały dzień itp. Nie tak dawno otrzymaliśmy nowe naliczenie czynszów z powodu wzrostu opłat narzuconych przez miejską elektrociepłownię, kilka miesięcy temu wzrosła cena wody i ścieków. A tu słyszymy, że prezesi tych firm świetni... rozwiń
Avatar
anka / 2 sierpnia 2012 o 12:21
0
Wymyślanie opłat stałych, zmiennych, abonamentowych, aby tylko obejść warunek nieprzekraczania ustalonej ceny za m3 wody, czy gazu. Tymczasem państwowe spółki znalazły sobie wyjście z sytuacji. Powymyślały szereg opłat dodatkowych i nawet jak się z czegoś nie korzysta przez pewien czas to za faktyczne zużycie wody trzeba zapłacić 10 zł., ale innych opłat jest za 50 zł. Czy to jest normalne? A cóż takiego ci prezesi dokonali? Czy bez nich te firmy przestaną funkcjonować? Na pewno nie. Ile wynosi różnica pomiędzy premią pracownika, a prezesa? I to jest uczciwe? I o co się p. Żuk tak oburza? Może by pan Żuk tak pomyślał, ile pensji przeciętnego "Lubelaka"składa się na te 97 tys. zł. Jedyne z czym się zgodzę, to to, że nie ma znaczenia przedstawiciel której partii nami rządzi, gdyż zawsze jest takie samo dno i kolesiostwo.
Wymyślanie opłat stałych, zmiennych, abonamentowych, aby tylko obejść warunek nieprzekraczania ustalonej ceny za m3 wody, czy gazu. Tymczasem państwowe spółki znalazły sobie wyjście z sytuacji. Powymyślały szereg opłat dodatkowych i nawet jak się z czegoś nie korzysta przez pewien czas to za faktyczne zużycie wody trzeba zapłacić 10 zł., ale innych opłat jest za 50 zł. Czy to jest normalne? A cóż takiego ci prezesi dokonali? Czy bez nich te firmy przestaną funkcjonować? Na pewno nie. Ile wynosi różnica pomiędzy premią pracownika, a prezesa? ... rozwiń
Avatar
Wk.u.rwiony / 2 sierpnia 2012 o 11:45
0
za co te nagrody w spółkach komunalnych, monopolistach rynkowych. jaki jest wpływ prezesów na wyniki finansowe? jedyne narzedzie to podnoszenie cen, co moga robić bez końca, bo konkurencji nie mają.
i nagroda dla prezesa portu lotniczego, który nie rozpoczął jeszcze działalności,,, czy to wymaga komentarza?
swoją drogą, byle prezesina (ale za to koleś) w spółce samorządowej zarabia więcej niż minister rządu RP...
Avatar
jogo / 2 sierpnia 2012 o 11:38
0
[quote name='karol' timestamp='1343896774' post='660013']
Albo jesteś głupi albo zawistny. Gdzie jest powiedziane, że w miejskich firmach nie powinno być nagród? Bo "lud" tak chce?
Powtarzam, że skoro prezesi tych dwóch firm zasłużyli na premie, to powinni je dostać.
[/quote]
[quote name='karol' timestamp='1343896774' post='660013']
Albo jesteś głupi albo zawistny. Gdzie jest powiedziane, że w miejskich firmach nie powinno być nagród? Bo "lud" tak chce?
Powtarzam, że skoro prezesi tych dwóch firm zasłużyli na premie, to powinni je dostać.
[/quote]

Zasłużyli, jako firmy komunalne i monopolistyczne,mogą ciagle podwyższać opłaty za swoje usługi a sobie przyznawać premie.
[quote name='karol' timestamp='1343896774' post='660013']
Albo jesteś głupi albo zawistny. Gdzie jest powiedziane, że w miejskich firmach nie powinno być nagród? Bo "lud" tak chce?
Powtarzam, że skoro prezesi tych dwóch firm zasłużyli na premie, to powinni je dostać.
[/quote]
[quote name='karol' timestamp='1343896774' post='660013']
Albo jesteś głupi albo zawistny. Gdzie jest powiedziane, że w miejskich firmach nie powinno być nagród? Bo "lud" t... rozwiń
Avatar
Joanna / 17 sierpnia 2012 o 22:35
0
Żenada
Avatar
niezadowolony pracownik / 2 sierpnia 2012 o 20:21
0
Co to za gówno??!!! Pracuję w jednym z wymienionych wyżej przedsiębiorstw i moja nagroda z zysku to 1900zł netto. Dzięki takim ludziom jak ja,którzy zapierdzielają cały rok w upale i na mrozie te "pierdzistołki" mają śliskie ręce od liczenia takich pieniędzy. Dla ludzi podwyżek nie ma bo "sytuacja finansowa firmy na to nie pozwala" a tymczasem na prezesów wybierają ludzi bez kompletnego przygotowania praktycznego i merytorycznego. Na nich pracują kierownicy i im podlegli pracownicy poszczególnych działów. normalnei stolec mi się w odbycie gotuje na sama myśl. Ja mniej rocznie zarabiam.... SKANDAL!!
Co to za gówno??!!! Pracuję w jednym z wymienionych wyżej przedsiębiorstw i moja nagroda z zysku to 1900zł netto. Dzięki takim ludziom jak ja,którzy zapierdzielają cały rok w upale i na mrozie te "pierdzistołki" mają śliskie ręce od liczenia takich pieniędzy. Dla ludzi podwyżek nie ma bo "sytuacja finansowa firmy na to nie pozwala" a tymczasem na prezesów wybierają ludzi bez kompletnego przygotowania praktycznego i merytorycznego. Na nich pracują kierownicy i im podlegli pracownicy poszczególnych działów. norm... rozwiń
Avatar
KK / 2 sierpnia 2012 o 17:27
0
[quote name='jerzy' timestamp='1343908446' post='660094']
Ale tu jest właśnie pole popisu dla mediów!
Dostali nagrodę? To niech gazeta napisze, za co i dlaczego. Może się okazać, że ci prezesi rzeczywiście zasłużyli na tak wysokie premie. Że dzięki nim firma ma rekordowe zyski itd, itp.
Ale najłatwiej to pizdnąć, że to skandal, że ble ble ble.
A może jednak stworzyć tekst, za który kiedyś z chęcią internauta zapłaci...
Bo za ten - nie dałbym ani grosza.
[/quote]Trudno nie osiągnąc wysokich zysków jak się ma na coś wyłączność ,wleżli na stołki to ciągną póki sie da ale jakby co to gęby pełne moralizatorskich frazesów .....itd.,mam nadzieje że wyborcy będą pamiętać żeby nie wybierać na stołki aparatczyków partyjnych ,bo ci będą kolesi ciągnąć ze sobą i tak już od 44 roku taka elyta nami rządzi
[quote name='jerzy' timestamp='1343908446' post='660094']
Ale tu jest właśnie pole popisu dla mediów!
Dostali nagrodę? To niech gazeta napisze, za co i dlaczego. Może się okazać, że ci prezesi rzeczywiście zasłużyli na tak wysokie premie. Że dzięki nim firma ma rekordowe zyski itd, itp.
Ale najłatwiej to pizdnąć, że to skandal, że ble ble ble.
A może jednak stworzyć tekst, za który kiedyś z chęcią internauta zapłaci...
Bo za ten - nie dałbym ani grosza.
[/quote]Trudno nie osiągn... rozwiń
Avatar
jerzy / 2 sierpnia 2012 o 13:54
0
Ale tu jest właśnie pole popisu dla mediów!
Dostali nagrodę? To niech gazeta napisze, za co i dlaczego. Może się okazać, że ci prezesi rzeczywiście zasłużyli na tak wysokie premie. Że dzięki nim firma ma rekordowe zyski itd, itp.
Ale najłatwiej to pizdnąć, że to skandal, że ble ble ble.
A może jednak stworzyć tekst, za który kiedyś z chęcią internauta zapłaci...
Bo za ten - nie dałbym ani grosza.
Avatar
AntyPoPiS / 2 sierpnia 2012 o 13:09
0
swój swojemu zawsze pomoże! a jak będzie potrzeba to bez problemu da pieniążki na kampanię wyborczą, zatrudni znajomych itd! Wstyd się panie Żuk!
Avatar
olo / 2 sierpnia 2012 o 13:08
0
[quote name='lubelak' timestamp='1343905369' post='660066']
Tu nie chodzi o zawiść, jak piszą niektórzy, lecz o minimum przyzwoitości. Sytuacja ekonomiczna większości ludzi się pogorszyła - mniej kupują nawet podstawowych produktów żywnościowych, ubierają się w dyskontach, nie płacą czynszu (Vide informacje spółdzielni na klatkach schodowych), śmietniki są czyszczone nawet w biały dzień itp. Nie tak dawno otrzymaliśmy nowe naliczenie czynszów z powodu wzrostu opłat narzuconych przez miejską elektrociepłownię, kilka miesięcy temu wzrosła cena wody i ścieków. A tu słyszymy, że prezesi tych firm świetnie pracują i nieprzyzwoicie wysokie nagrody należą im się jak psu buda. Ja też mogę mieć świetne wyniki, jeśli ktoś pozwoli mi wydzierać coraz większe pieniądze. Cynizm rządzących miastem nie zna granic. Ale co się dziwić, jak kto frajer, to można go doić. Czyli "Śmierć frajerom".
[/quote]Śierpem i młotem w tą komunistyczną hołote.
[quote name='lubelak' timestamp='1343905369' post='660066']
Tu nie chodzi o zawiść, jak piszą niektórzy, lecz o minimum przyzwoitości. Sytuacja ekonomiczna większości ludzi się pogorszyła - mniej kupują nawet podstawowych produktów żywnościowych, ubierają się w dyskontach, nie płacą czynszu (Vide informacje spółdzielni na klatkach schodowych), śmietniki są czyszczone nawet w biały dzień itp. Nie tak dawno otrzymaliśmy nowe naliczenie czynszów z powodu wzrostu opłat narzuconych przez miejską elektrociepłownię, ki... rozwiń
Avatar
lubelak / 2 sierpnia 2012 o 13:02
0
Tu nie chodzi o zawiść, jak piszą niektórzy, lecz o minimum przyzwoitości. Sytuacja ekonomiczna większości ludzi się pogorszyła - mniej kupują nawet podstawowych produktów żywnościowych, ubierają się w dyskontach, nie płacą czynszu (Vide informacje spółdzielni na klatkach schodowych), śmietniki są czyszczone nawet w biały dzień itp. Nie tak dawno otrzymaliśmy nowe naliczenie czynszów z powodu wzrostu opłat narzuconych przez miejską elektrociepłownię, kilka miesięcy temu wzrosła cena wody i ścieków. A tu słyszymy, że prezesi tych firm świetnie pracują i nieprzyzwoicie wysokie nagrody należą im się jak psu buda. Ja też mogę mieć świetne wyniki, jeśli ktoś pozwoli mi wydzierać coraz większe pieniądze. Cynizm rządzących miastem nie zna granic. Ale co się dziwić, jak kto frajer, to można go doić. Czyli "Śmierć frajerom".
Tu nie chodzi o zawiść, jak piszą niektórzy, lecz o minimum przyzwoitości. Sytuacja ekonomiczna większości ludzi się pogorszyła - mniej kupują nawet podstawowych produktów żywnościowych, ubierają się w dyskontach, nie płacą czynszu (Vide informacje spółdzielni na klatkach schodowych), śmietniki są czyszczone nawet w biały dzień itp. Nie tak dawno otrzymaliśmy nowe naliczenie czynszów z powodu wzrostu opłat narzuconych przez miejską elektrociepłownię, kilka miesięcy temu wzrosła cena wody i ścieków. A tu słyszymy, że prezesi tych firm świetni... rozwiń
Avatar
anka / 2 sierpnia 2012 o 12:21
0
Wymyślanie opłat stałych, zmiennych, abonamentowych, aby tylko obejść warunek nieprzekraczania ustalonej ceny za m3 wody, czy gazu. Tymczasem państwowe spółki znalazły sobie wyjście z sytuacji. Powymyślały szereg opłat dodatkowych i nawet jak się z czegoś nie korzysta przez pewien czas to za faktyczne zużycie wody trzeba zapłacić 10 zł., ale innych opłat jest za 50 zł. Czy to jest normalne? A cóż takiego ci prezesi dokonali? Czy bez nich te firmy przestaną funkcjonować? Na pewno nie. Ile wynosi różnica pomiędzy premią pracownika, a prezesa? I to jest uczciwe? I o co się p. Żuk tak oburza? Może by pan Żuk tak pomyślał, ile pensji przeciętnego "Lubelaka"składa się na te 97 tys. zł. Jedyne z czym się zgodzę, to to, że nie ma znaczenia przedstawiciel której partii nami rządzi, gdyż zawsze jest takie samo dno i kolesiostwo.
Wymyślanie opłat stałych, zmiennych, abonamentowych, aby tylko obejść warunek nieprzekraczania ustalonej ceny za m3 wody, czy gazu. Tymczasem państwowe spółki znalazły sobie wyjście z sytuacji. Powymyślały szereg opłat dodatkowych i nawet jak się z czegoś nie korzysta przez pewien czas to za faktyczne zużycie wody trzeba zapłacić 10 zł., ale innych opłat jest za 50 zł. Czy to jest normalne? A cóż takiego ci prezesi dokonali? Czy bez nich te firmy przestaną funkcjonować? Na pewno nie. Ile wynosi różnica pomiędzy premią pracownika, a prezesa? ... rozwiń
Avatar
Wk.u.rwiony / 2 sierpnia 2012 o 11:45
0
za co te nagrody w spółkach komunalnych, monopolistach rynkowych. jaki jest wpływ prezesów na wyniki finansowe? jedyne narzedzie to podnoszenie cen, co moga robić bez końca, bo konkurencji nie mają.
i nagroda dla prezesa portu lotniczego, który nie rozpoczął jeszcze działalności,,, czy to wymaga komentarza?
swoją drogą, byle prezesina (ale za to koleś) w spółce samorządowej zarabia więcej niż minister rządu RP...
Avatar
jogo / 2 sierpnia 2012 o 11:38
0
[quote name='karol' timestamp='1343896774' post='660013']
Albo jesteś głupi albo zawistny. Gdzie jest powiedziane, że w miejskich firmach nie powinno być nagród? Bo "lud" tak chce?
Powtarzam, że skoro prezesi tych dwóch firm zasłużyli na premie, to powinni je dostać.
[/quote]
[quote name='karol' timestamp='1343896774' post='660013']
Albo jesteś głupi albo zawistny. Gdzie jest powiedziane, że w miejskich firmach nie powinno być nagród? Bo "lud" tak chce?
Powtarzam, że skoro prezesi tych dwóch firm zasłużyli na premie, to powinni je dostać.
[/quote]

Zasłużyli, jako firmy komunalne i monopolistyczne,mogą ciagle podwyższać opłaty za swoje usługi a sobie przyznawać premie.
[quote name='karol' timestamp='1343896774' post='660013']
Albo jesteś głupi albo zawistny. Gdzie jest powiedziane, że w miejskich firmach nie powinno być nagród? Bo "lud" tak chce?
Powtarzam, że skoro prezesi tych dwóch firm zasłużyli na premie, to powinni je dostać.
[/quote]
[quote name='karol' timestamp='1343896774' post='660013']
Albo jesteś głupi albo zawistny. Gdzie jest powiedziane, że w miejskich firmach nie powinno być nagród? Bo "lud" t... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 25

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ciężarówka wjechała w samochód osobowy. Dwie osoby nie żyją
PILNE

Ciężarówka wjechała w samochód osobowy. Dwie osoby nie żyją 2 3

Tragiczny wypadek w miejscowości Leokadiów na trasie DK-12. Nie żyją dwie osoby,

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem 9 1

11-letnie dziecko zostało porażone prądem w wesołym miasteczku w Okunince.

"Wystaw to!" w Labiryncie
20 lipca 2018, 19:00

"Wystaw to!" w Labiryncie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt 2 (ul. Grodzka 3) zaprasza na wernisaż ekspozycji Wystaw to!. Otwarcie wystawy odbędzie się 20 lipca o godz. 19.

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi 29 11

Ze Straży Miejskiej odchodzi co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy – alarmują kontrolerzy z Ratusza. Komendant odpowiada, że zarobki są nieatrakcyjne, a fundusz płac zależy od tego, ile pieniędzy przekaże mu Ratusz. Czy w miejskiej kasie znajdą się pieniądze na podwyżki dla strażników?

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać 0 0

Podawał się za szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na operację córki. Wyłudził od kobiety ponad tysiąc złotych.

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie 2 0

Zawodniczki Górnika Łęczna wracają ze zgrupowania z zaledwie jednym zwycięstwem. Podopiecznym Piotra Mazurkiewicza udało się pokonać białoruski FK Mińsk

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje]
galeria

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje] 0 0

Będzie kolejny etap inwestycji przy ul. Parkowej w Lubartowie. Do końca września ma powstać budynek szatniowo-sanitarny z pełną infrastrukturą, a do lipca przyszłego roku: pełnowymiarowe boisko z naturalną nawierzchnią

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki
Od Czytelnika
galeria

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki 36 18

W niedzielę podczas finału Mistrzostw Świata nie było chętnych na wspólne kibicowanie w Strefie Kibica w Lublinie

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni?

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni? 7 1

Cały tydzień ma być deszczowy. Dzisiaj możemy spodziewać się również burz. IMGW wydał ostrzeżenie

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce 0 3

Na 400 zł została ustalona stawka za jedno miejsce pod wózek gastronomiczny na odnowionym deptaku.

MKS Perła Lublin wraca do treningów

MKS Perła Lublin wraca do treningów 0 3

MKS Lublin dzisiaj wraca do treningów. Zespół mistrzyń Polski wzmocniło aż pięć nowych zawodniczek

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce