Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

19 czerwca 2018 r.
9:10

PO: Śmigłowce odleciały, repolonizacja PZL Świdnik to demagogia

Autor: Zdjęcie autora pp
0 24 A A
Prezentacja śmigłowca AW149
Prezentacja śmigłowca AW149 (fot. Maciej Kaczanowski/archiwum)

Posłowie PO Joanna Mucha, Stanisław Żmijan i Wojciech Wilk twierdzą, że rząd Prawa i Sprawiedliwości nie kupi żadnych śmigłowców dla polskiej armii. Ich zdaniem maszyny definitywnie odleciały z Polski, a repolonizacja Świdnika, o której mówił poseł Artur Soboń z PiS, to wprowadzanie helikopterów na plakaty wyborcze

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

O kontrakt ubiegały się trzy firmy: konsorcjum PZL Mielec oraz Sikorsky Aircraft Corporations, konsorcjum Airbus Helicopters i Heli Invest oraz WSK PZL-Świdnik. Jednak Inspektorat Uzbrojenia MON unieważnił zaproszenie do składania ofert ostatecznych w postępowaniu na śmigłowce bojowego poszukiwania i ratownictwa (CSAR) dla Wojsk Specjalnych.

Mówiło się, że jednym z faworytów w przetargu na 4 maszyny CSAR dla marynarki wojennej był śmigłowiec AW 101. Mógł być produkowany w Świdniku.

– Posłowie PiS dokładnie jednak wiedzieli, że AW 101 nie ma żadnych szans, bo nie może lądować na naszych fregatach Puławski i Kościuszko – dodał Stanisław Żmijan i podsumował: – Maszyny na dobre odleciały z polskiej armii i z naszego kraju. Gdyby był realizowany kontrakt na Caracale, to nasi żołnierze już lataliby nowymi śmigłowcami. Tymczasem zamiast tego inwestujemy olbrzymie kwoty w Wojska Obrony Terytorialnej, które bez sił operacyjnych są tylko mięsem armatnim.

Joanna Mucha pytała, kto wydaje polecenia rozbrajania polskiej armii. – A mówienie o repolonizacji PZL Świdnik (o sprawie niedawno pisaliśmy), to czysta demagogia. Włosi (właściciele PZL Świdnik – dop. red.) nie mają zamiaru sprzedawać zakładu. Po raz kolejny poseł Artur Soboń chce wciągnąć helikoptery na plakaty wyborcze – stwierdziła posłanka Mucha.

– Pieniądze zamiast na modernizację armii idą na strzelnice w każdym powiecie czy zakup samolotów dla VIP-ów za 3 miliardy złotych. Wiadomo, kto w razie konfliktu odleci w pierwszej kolejności – dodał Żmijan.

Trójka posłów zapewniła, że winni zaniedbań w procesie modernizacji polskiej armii, na czele z byłym ministrem obrony Antonim Macierewiczem, poniosą konsekwencje prawne. 

Quiz: Jak dobrze znasz produkty tradycyjne z Lubelskiego? [QUIZ]

Jak dobrze znasz produkty tradycyjne z Lubelskiego? [QUIZ]

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 19 czerwca 2018 o 10:02
+5
Ludzie! To wy myśleliście że ONE kupią te śmigłowce?! ZA CO? PO CO? - Śmigłowce nie głosują! Kupisz takiego, zapłacisz i dopiero się zacznie - ubezpieczenia, szkolenia, paliwo, uzbrojenie, strzelanie, poligony itd. itp. A ty rządzie płać i płać! Nie ma śmigłowców - nie ma problemów!
Avatar
Mks / 19 czerwca 2018 o 11:48
+3
PO i PiS to dwie strony tego samego medalu, istnieja i zra przy korycie od dziesiecioleci tylko dlatego, ze udalo im sie podzielic Polakow (ktorzy niestety w ogromnej wiekszosci inteligencja i madroscia nie grzesza); wygonili za chlebem z Polski miliony Polaków a w ich miejsce sprowadzają tabuny anypolskich banderowcow z ukrainy, ktorzy rujnuja polski rynek pracy ale co najsmieszniejsze wiekszosc zmanipulowanych przez media, polskich imbecyli nie widzi zadnego zagrozenia i mowia jacy to upadlincy biedni i trzeba im pomagac haha...a mniejszosc rosnie jak przed wojną. Jaki naród tacy rządzący. Hańba i zdrada.
 A ja wolę mieć za ścianą w bloku za sąsiada kulturalnego Ukraińca albo nawet czarnego żyda geja niż stuprocentowego Polaka patriotę który od rana łazi nawalony, całymi dniami drze ryja, sra psem po trawnikach i robi grila na balkonie a co kilka dni i obowiązkowo w każde święta urządza całonocne imprezy z kumplami patriotami. Za nic mają wszystkich dookoła bo oni są wszak emanacją ducha narodu.
 A ja wolę mieć za ścianą w bloku za sąsiada kulturalnego Ukraińca albo nawet czarnego żyda geja niż stuprocentowego Polaka patriotę który od rana łazi nawalony, całymi dniami drze ryja, sra psem po trawnikach i robi grila na balkonie a co kilka dni i obowiązkowo w każde święta urządza całonocne imprezy z kumplami patriotami. Za nic mają wszystkich dookoła bo oni są wszak emanacją ducha narodu. rozwiń
Avatar
Gość / 19 czerwca 2018 o 11:43
+3
A Sobon rozwija swoja kariere! Njalepiej naobiecywac i sprytnie manipulowac prostym ludem! Ech to mozliwe tylko w takim kraju jak Polska! Dalej glosujcie na pisiorstwo!
Avatar
Jasiu / 19 czerwca 2018 o 11:38
+3
Tego Sobonia to kiedyś na taczce jeszcze może wywiozą ci pzlowcy jak zrozumieją jak ich w bambuko się robi...
Avatar
Gość / 21 czerwca 2018 o 19:10
+2
Te wszystkie pisy i peo, to nic innego jak kontynuacja awantury z czasów awuesu, kiedy byli jeszcze razem. A ludzie jak te chorągiewki...marionetki, znaczy się.
Avatar
Gość / 22 czerwca 2018 o 20:04
+1
autor propagandowego paszkwila PP boi się podać swojej tożsamości? Zwykły cengiel?
Avatar
leon z / 19 czerwca 2018 o 21:21
+1
Leonardo ma w głębokim poważaniu miasto Swidnik jak i nasz kraj. najświeższy przykład ? niby drobiazg , ale całkowite olanie Air Festiwalu w Swidniku . zero całej gamy produktów tej firmy . a można było pokazać 
Avatar
antek / 19 czerwca 2018 o 13:10
+1
Kiedy dobra zmiano rozliczycie 5 mln środków publicznych na prywatny koncert? Kiedy dobra zmiano rozliczycie "nosił wilk razy kilka" ? Kiedy dobra zmiano rozliczycie wydanie Ciechu przez ch...... Polski Wschodniej ? Jak macie coś zrobić to róbcie bo jak nie to nie liczcie na mój głos w następnych wyborach. Pięknie to było kraj trzeba odbudować po rządach kanalii a jak chcecie dalej się z nimi bawić w układy to nie liczcie na głos twardego elektoratu .
Avatar
pzlll / 19 czerwca 2018 o 12:36
+1
Bądźmy poważni. Co to za posłowie. już petru ma więcej rozumu...
Avatar
Gość / 19 czerwca 2018 o 11:22
+1
Posłowie P0 twierdzą, że... "ch tam z Polską Wschodnią" - może nie? I to przez całe 8 lat!
Avatar
Gość / 6 lipca 2018 o 13:15
0
Mucha to niech się zajmie tym na czym się zna najlepiej. Czyli trzecia ligą hokeja.
Avatar
Gość / 22 czerwca 2018 o 20:04
+1
autor propagandowego paszkwila PP boi się podać swojej tożsamości? Zwykły cengiel?
Avatar
Gość / 21 czerwca 2018 o 19:10
+2
Te wszystkie pisy i peo, to nic innego jak kontynuacja awantury z czasów awuesu, kiedy byli jeszcze razem. A ludzie jak te chorągiewki...marionetki, znaczy się.
Avatar
leon z / 19 czerwca 2018 o 21:21
+1
Leonardo ma w głębokim poważaniu miasto Swidnik jak i nasz kraj. najświeższy przykład ? niby drobiazg , ale całkowite olanie Air Festiwalu w Swidniku . zero całej gamy produktów tej firmy . a można było pokazać 
Avatar
Gość / 19 czerwca 2018 o 19:34
0
Jak to było? "Zlikwidujemy CBA", "nie będziemy na siłę utrzymywać Narodowego przewoźnika (LOT), tylko dlatego, że jest polski", "po co nam polskie stocznie?". A teraz: po co nam lotnisko w Polsce, skoro w Berlinie będzie?
Avatar
Gość / 19 czerwca 2018 o 15:05
0
Do `Mks: "kulturalny" i "ukrainiec" to antonimy. Albo jesteś bardzo młody i głupi albo - co gorzej - stary i głupi a na dodatek szkodnik i zdrajca.
Avatar
antek / 19 czerwca 2018 o 13:10
+1
Kiedy dobra zmiano rozliczycie 5 mln środków publicznych na prywatny koncert? Kiedy dobra zmiano rozliczycie "nosił wilk razy kilka" ? Kiedy dobra zmiano rozliczycie wydanie Ciechu przez ch...... Polski Wschodniej ? Jak macie coś zrobić to róbcie bo jak nie to nie liczcie na mój głos w następnych wyborach. Pięknie to było kraj trzeba odbudować po rządach kanalii a jak chcecie dalej się z nimi bawić w układy to nie liczcie na głos twardego elektoratu .
Avatar
pzlll / 19 czerwca 2018 o 12:36
+1
Bądźmy poważni. Co to za posłowie. już petru ma więcej rozumu...
Avatar
Mks / 19 czerwca 2018 o 11:48
+3
PO i PiS to dwie strony tego samego medalu, istnieja i zra przy korycie od dziesiecioleci tylko dlatego, ze udalo im sie podzielic Polakow (ktorzy niestety w ogromnej wiekszosci inteligencja i madroscia nie grzesza); wygonili za chlebem z Polski miliony Polaków a w ich miejsce sprowadzają tabuny anypolskich banderowcow z ukrainy, ktorzy rujnuja polski rynek pracy ale co najsmieszniejsze wiekszosc zmanipulowanych przez media, polskich imbecyli nie widzi zadnego zagrozenia i mowia jacy to upadlincy biedni i trzeba im pomagac haha...a mniejszosc rosnie jak przed wojną. Jaki naród tacy rządzący. Hańba i zdrada.
 A ja wolę mieć za ścianą w bloku za sąsiada kulturalnego Ukraińca albo nawet czarnego żyda geja niż stuprocentowego Polaka patriotę który od rana łazi nawalony, całymi dniami drze ryja, sra psem po trawnikach i robi grila na balkonie a co kilka dni i obowiązkowo w każde święta urządza całonocne imprezy z kumplami patriotami. Za nic mają wszystkich dookoła bo oni są wszak emanacją ducha narodu.
 A ja wolę mieć za ścianą w bloku za sąsiada kulturalnego Ukraińca albo nawet czarnego żyda geja niż stuprocentowego Polaka patriotę który od rana łazi nawalony, całymi dniami drze ryja, sra psem po trawnikach i robi grila na balkonie a co kilka dni i obowiązkowo w każde święta urządza całonocne imprezy z kumplami patriotami. Za nic mają wszystkich dookoła bo oni są wszak emanacją ducha narodu. rozwiń
Avatar
Gość / 19 czerwca 2018 o 11:43
+3
A Sobon rozwija swoja kariere! Njalepiej naobiecywac i sprytnie manipulowac prostym ludem! Ech to mozliwe tylko w takim kraju jak Polska! Dalej glosujcie na pisiorstwo!
Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Brutalne morderstwo. Zakrwawione ciało kobiety znaleziono w domu. Prokurator: "Rafał S. to zimny zabójca"
galeria

Brutalne morderstwo. Zakrwawione ciało kobiety znaleziono w domu. Prokurator: "Rafał S. to zimny zabójca" 2 0

Jest wyrok w sprawie 30-latka z Opola Lubelskiego, oskarżonego o brutalne zabójstwo żony. Rafał S. poderżnął kobiecie gardło. Został za to skazany na 25 lat więzienia.

Cosmopolitan, Playboy i CKM znikają z kiosków. Wydawca zwalnia 70 proc. załogi

Cosmopolitan, Playboy i CKM znikają z kiosków. Wydawca zwalnia 70 proc. załogi 1 0

Grudniowe wydania są ostatnimi numerami magazynów „CKM”, „Cosmopolitan”, „Esquire”, „Harper’s Bazaar”, „Joy” i „Playboy”. Powód? Wydawca - Marquard Media Polska - wycofuje się z rynku prasy.

Szymon Szymonowicz z Cementu-Gryfa Chełm startował w MŚ do 23 lat

Szymon Szymonowicz z Cementu-Gryfa Chełm startował w MŚ do 23 lat 0 1

Szymon Szymonowicz, uczeń Zespołu Szkół Technicznych w Chełmie, zajął w mistrzostwach świata do lat 23 w zapasach siódme miejsce. Impreza była rozgrywana na Węgrzech.

Wysypali tony piasku na rynku w Zamościu [zdjęcia]
galeria

Wysypali tony piasku na rynku w Zamościu [zdjęcia] 0 1

6 grudnia powinno zacząć działać sztuczne lodowisko na Rynku Wielkim w Zamościu. Właśnie trwa jego montaż

Lubelscy posłowie podczas pierwszego posiedzenia Sejmu. „Jest pewna nutka żalu, że co to co za nami się skończyło”
Wideo
galeria
film

Lubelscy posłowie podczas pierwszego posiedzenia Sejmu. „Jest pewna nutka żalu, że co to co za nami się skończyło” 29 10

Z lubelskimi posłami rozmawialiśmy przed i w trakcie przerwy podczas inauguracyjnego posiedzenia Sejmu IX kadencji.

Gala TFL 19 „Christmas Time” 21 grudnia w hali Globus

Gala TFL 19 „Christmas Time” 21 grudnia w hali Globus 0 0

MMA 21 grudnia w lubelskiej hali Globus odbędzie się gala TFL 19 „Christmas Time”. W klatce pojawią się m.in. Hubert „Maupa” Szymajda

Duże emocje na komisji rady gminy w sprawie nowego stadionu w Gołębiu
galeria

Duże emocje na komisji rady gminy w sprawie nowego stadionu w Gołębiu 5 10

Dzię-ku-jemy! - skandowali kibice Hetmana Gołąb, którzy z uśmiechami na twarzach opuszczali wtorkowe posiedzenie komisji budżetowej w Urzędzie Gminy Puławy. Radni po długiej, emocjonującej dyskusji, wbrew sugestiom urzędników, zagłosowali za dofinansowaniem stadionu.

Projekt Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego pod lupą CBA. Trzy osoby zatrzymane

Projekt Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego pod lupą CBA. Trzy osoby zatrzymane 0 0

Trzy osoby związane z projektem szkoleniowym realizowanym przez Lubelski Park Naukowo-Technologiczny zatrzymali funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Sprawę dotyczącą wyłudzenia co najmniej 200 tys. zł zajmie się Prokuratura Okręgowa w Zamościu

No go area. Wikipedia ostrzega: Lubelskie to miejsce niebezpieczne dla osób LGBT

No go area. Wikipedia ostrzega: Lubelskie to miejsce niebezpieczne dla osób LGBT 345 43

Według angielskiej wersji portalu Wikipedia, w Polsce istnieją tzw. no-go-area, czyli obszary, gdzie określonym grupom osób grozi poważne niebezpieczeństwo. Według encyklopedii internetowej strefa ta obejmuje również województwo lubelskie, a zagrożone miałyby być osoby LGBT.

Happysad wystąpi w klubie Graffiti w Lublinie
15 listopada 2019, 18:00

Happysad wystąpi w klubie Graffiti w Lublinie 0 0

W ramach trasy koncertowej "18+ Tour" już 15 listopada do Lublina przyjedzie jeden z najpopularniejszych współczesnych zespołów rockowych w kraj - Happysad. Formacja wystąpi w piątek o godz. 18 na scenie klubu Graffiti (al. Piłsudskiego 13).

Alpaca Alfachem – Espo Pszczółka II 50:40, wyniki drugiej kolejki rozgrywek LNBA

Alpaca Alfachem – Espo Pszczółka II 50:40, wyniki drugiej kolejki rozgrywek LNBA 0 0

Espo Pszczółka II z kolejną porażką. Tym razem lepsza od beniaminka okazała się Alpaca Alfachem

19-letni kierowca jechał bardzo dziwnie przez centrum Lublina. Operator monitoringu miał nosa [wideo]
film

19-letni kierowca jechał bardzo dziwnie przez centrum Lublina. Operator monitoringu miał nosa [wideo] 0 0

Dwa promile alkoholu miał 19-letni kierowca mazdy. Jazdę mieszkańca Lublina nagrały kamery miejskiego monitoringu

Chełm: 3-latek spadł z trampoliny w parku zabaw. Sprawę bada policja

Chełm: 3-latek spadł z trampoliny w parku zabaw. Sprawę bada policja 3 1

Dziecko spadło z trampoliny w parku zabaw w Chełmie. Policja sprawdzi, czy urządzenie było sprawne

Poznaj 5 sprawdzonych pomysłów na niebanalne prezenty świąteczne!

Poznaj 5 sprawdzonych pomysłów na niebanalne prezenty świąteczne! 0 1

Ostatnie dwa miesiące roku to czas, w którym intensywnie zaczynamy myśleć o kupowaniu prezentów mikołajkowych i świątecznych. Okazji do zakupów jest wiele, począwszy od Black Friday i Cyber Monday, przez przedświąteczne promocje, aż po Boxing Day - w wersji dla spóźnialskich. Na jakie prezenty warto postawić w tym roku?

Poszukiwacze skarbów wyruszyli nad Morze Karaibskie. Wśród nich jest lublinianin

Poszukiwacze skarbów wyruszyli nad Morze Karaibskie. Wśród nich jest lublinianin 5 3

Na celowniku: zatopione statki i okręty spoczywające na dnie Morza Karaibskiego. Robert Kmieć, lubelski eksplorator, szuka pirackich skarbów na Dominice. Pomaga mu w tym najnowsza technika

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!