Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

8 lipca 2019 r.
17:20

Podpisali umowę na sprzedaż górek czechowskich. Miasto kupi ten teren za 1,23 zł

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
111 316 A A

Dziś podpisana została przedwstępna umowa sprzedaży ponad 75 ha górek czechowskich przez spółkę TBV Investment. Teren ma kupić miasto, cenę ustalono na 1,23 zł, a transakcja ma być zawarta do końca września. Obecny właściciel górek ma później na własny koszt urządzić tutaj park

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Spółka zobowiązała się do sprzedaży części górek w zamian za zatwierdzenie przez Radę Miasta nowego studium przestrzennego, które wyznacza na innych częściach górek strefy zabudowy wielorodzinnej. Taką transakcję firma TBV Investment obiecała w umowie zawartej pod koniec czerwca z prezydentem Lublina. Zadeklarowała, że przedwstępna umowa sprzedaży będzie zawarta w siedem dni od uchwalenia studium, czyli do dzisiaj.

Po południu Ratusz potwierdził, że doszło do podpisania aktu notarialnego. – Jest pierwszym krokiem do przejęcia przez miasto terenu ok. 75 ha górek czechowskich, na którym obecny właściciel stworzy park naturalistyczny dostępny dla wszystkich mieszkańców – informuje Katarzyna Duma, rzeczniczka prezydenta Lublina. Podkreśla też, że w chwili zawarcia sprzedaży nieruchomość będzie musiała być wolna od obciążeń hipotecznych. Teraz nie jest.

Przyrzeczona dzisiaj transakcja ma opiewać na 1,23 zł. – Umowa sprzedaży ma być zawarta do dnia 30 września 2019 roku. Gmina wyrazi w niej zgodę na dysponowanie przez TBV Investment terenem na cele budowlane w związku ze zobowiązaniem spółki do urządzenia parku – dodaje Duma.

Przypomnijmy, że gdy teren będzie już własnością miasta, spółka będzie musiała urządzić na nim park naturalistyczny, ale będzie do tego zobowiązana pod warunkiem, że Rada Miasta uchwali plan zagospodarowania dla górek czechowskich. Plan ma doprecyzować takie szczegóły jak maksymalna wysokość bloków, czy też przebieg dróg w strefach zabudowy.

– Od chwili uchwalenia studium kontynuowane są prace nad szczegółowymi zapisami miejscowego planu zagospodarowania dla terenu górek czechowskich. Najwcześniej pod koniec 2019 roku projekt planu trafi do uzgodnień i wyłożenia publicznego – zapowiada Duma.

Jeżeli radni uchwalą plan zagospodarowania, to spółka będzie zobowiązana również do sprzedania miastu za złotówkę terenu pod budowę szkoły przy Koncertowej, budowy dróg, wykonania ronda na ul Ducha i sygnalizacji na skrzyżowaniu Poligonowej z Relaksową. W pierwszym etapie swoich inwestycji budowlanych spółka musiałaby też zapewnić lokal na potrzeby przedszkola lub żłobka.

e-Wydanie

Komentarze 316

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 8 lipca 2019 o 17:42
+51
To jest niewątpliwie sukces Żuka, że Górki staną się własnością miasta
Avatar
Gość / 8 lipca 2019 o 17:33
+49
osobiście uważam, że Żuk zrobił dla mieszkanców dobry interes ...a bloki i tak by tam były i tak...za to podziękujcie PISowi za ustawę lex deweloper...to teren powojskowy więc można by tam budować bloki bez zgodności ze studium...
Avatar
Gość / 8 lipca 2019 o 17:24
+47
Kolejne zdjęcie na którym na Górkach nie widać żywej duszy. Przypadek? Czy może jednak faktem jest, że z Górek obecnie nikt nie korzysta i jest to teren zaniedbany i odstraszający zwykłych mieszkańców okolicznych dzielnic?
Avatar
proste / 8 lipca 2019 o 17:35
+46
Gdyby miasto się nie dogadało z deweloperem, to ten pewnikiem uruchomiłby procedurę Lex Deweloper a jako że ma w posiadaniu teren powojskowy, nie musiałby się oglądać ani na żadne studium, ani na miejscowe plany zagospodarowania.
Avatar
Gość / 8 lipca 2019 o 17:27
+45
Dobry choć wywalczony w wielkich bólach kompromis, który godzi interesy właściciela terenu z interesem mieszkańców
Avatar
Gość / 8 lipca 2019 o 17:32
+44
nareszcie skończy się ta farsa która trwa od 2000 roku a której główną przyczyną jest były prezydent Andrzej Pruszkowski który mógł odkupić górki czechowskie od wojska ale wolał latać po świecie zamiast pilnować tego co się w mieście dzieje
Avatar
Gość / 8 lipca 2019 o 17:29
+43
Żuk zrobił to czego nie zrobili jego poprzednicy !!! Odzyskał Górki !!! Jako że to teren prywatny koszt tego trzeba było ponieść !!! Ale najważniejsze że w końcu się udało !!!
Avatar
odludzie / 8 lipca 2019 o 17:39
+42
Stawiam kratę piwa każdemu kto znajdzie człowieka w obrębie Górek Czechowskich na którymkolwiek z 45 zamieszczonych w tym artykule zdjęć.
Avatar
Gość / 8 lipca 2019 o 17:23
+40
No i po latach bezowocnych debat, dyskusji i działań, wreszcie Górki trafią w ręce miasta. Brawo!
Avatar
Gość / 8 lipca 2019 o 17:41
+39
TBV to poważna lubelska firma - wiadomo było od początku, że nie wycofają się jak Kielczanie którzy mamili ratusz złotymi górami a jak przyszło co do czego to dali dyla i tyle było widać ich oraz ich obietnice
Avatar
Fazi / 10 lipca 2019 o 12:12
0
Operator walca drogowego  największym architektem, urbanistą i ekologiem Lublina, walczącym z deweloperami! Wszystko mu się z dewelo- kojarzy i trolluje po forach wyzywając wszystkich, mających inne zdanie. Czyżby żaden deweloper nie chciał partacza zatrudnić i stąd ta frustracja?
 Widocznie pracując  przez tyle lat beton i asfalt mu się przejadł.
Avatar
uwaga na propagandowe wpisy: / 10 lipca 2019 o 11:31
+1
polskatimes.pl/prawo-i-sprawiedliwosc-kroluje-w-polskim-internecie-pomaga-w-tym-zdyscyplinowana-armia-trolli/ar/8866523
Avatar
Gerard / 10 lipca 2019 o 11:29
+1
Jest ktoś kto woli zaśmiecony i zachwaszczony barłóg zamiast parku naturalistycznego?
 Do stanu degradacji terenu Górek Czechowskich doprowadził właściciel, tj.TBV,który jak widać to wyrażnie, zrobił to świadomie,aby posługiwać się tym argumentem w celu uzasadnienia zabudowy osiedlem mieszkaniowym i stworzeniem tzw.parku naturalistycznego.Już dawno powinna zajmować się tym Prokuratura,bo teren ten to wg.obowiązującego MPZP z 2005 r.:ZIELEŃ PUBLICZNA OGÓLNODOSTĘPNA O CHARAKTERZE PARKOWYM Z INFRASTRUKTURĄ SPORTOWĄ I REKREACYJNĄ.
Avatar
Gość / 10 lipca 2019 o 10:20
0
Jest ktoś kto woli zaśmiecony i zachwaszczony barłóg zamiast parku naturalistycznego?
Avatar
Tom / 9 lipca 2019 o 20:07
+1
Cel osiągnięty, miasto będzie właścicielem górek i odzyska te cenne tereny, a włąsciciel zbuduje park naturalistyczny z niezbędną infrastruktura, umowa jest jasno określona
 Miasto,wg.umowy z TBV, ma być właścicielem zieleni osiedlowej 10 tysięcznego osiedla, i to mieszkańcy Lublina zostaną  obciążeni kosztami utrzymania zieleni osiedlowej prywatnego osiedla TBV !!! Bo do tego w istocie sprowadza się ta kombinacja.Na trzech wysoczyznach ma być 3 - 4 tysięcy mieszkań, a w wąwozach zieleń osiedlowa szumnie nazywana parkiem i to do tego naturalistycznym (śmiech na sali).
 Miasto,wg.umowy z TBV, ma być właścicielem zieleni osiedlowej 10 tysięcznego osiedla, i to mieszkańcy Lublina zostaną  obciążeni kosztami utrzymania zieleni osiedlowej prywatnego osiedla TBV !!! Bo do tego w istocie sprowadza się ta kombinacja.Na trzech wysoczyznach ma być 3 - 4 tysięcy mieszkań, a w wąwozach zieleń osiedlowa szumnie nazywana parkiem i to do tego naturalistycznym (śmiech na sali). rozwiń
Avatar
A to paradne! / 9 lipca 2019 o 18:59
+3
Operator walca drogowego największym architektem, urbanistą i ekologiem Lublina, walczącym z deweloperami! Wszystko mu się z dewelo- kojarzy i trolluje po forach wyzywając wszystkich, mających inne zdanie. Czyżby żaden deweloper nie chciał partacza zatrudnić i stąd ta frustracja?
Avatar
Cześć / 9 lipca 2019 o 18:11
-1
Byłem u swojej koleżanki mieszkającej na Czechowie-jej radość niezmierna że w końcu miasto górki  odzyska,,odzyska teren i to z parkiem i terenem rekreacyjnym urządzonym przez jego prawowitego właściciela a nie miasto! Była zachwycona decyzją prezydenta że z właścicielem się dogadał obie strony poszły na kompromis"coś za coś" bo do tej pory nikt z poprzedników obecnego prezydenta się do tego nie zabierał.
 xD, coraz głupsze te wpisy deweloperskich trolli, podszywających się pod mieszkańców :D
Avatar
gacek / 9 lipca 2019 o 17:55
0
Byłem u swojej koleżanki mieszkającej na Czechowie-jej radość niezmierna że w końcu miasto górki  odzyska,,odzyska teren i to z parkiem i terenem rekreacyjnym urządzonym przez jego prawowitego właściciela a nie miasto! Była zachwycona decyzją prezydenta że z właścicielem się dogadał obie strony poszły na kompromis"coś za coś" bo do tej pory nikt z poprzedników obecnego prezydenta się do tego nie zabierał.
Avatar
Gość / 9 lipca 2019 o 17:12
0
Kredyt inwestycyjny pod zastaw całych Górek Czechowskich zaciągnięty został przez spółkę matkę, czyli tę zarejestrowaną w Warszawie. Najlepsze jest to, że spółki z tej grupy wykazują ten sam obszar jako majątek własny. W tej sytuacji umowa powinna mieć kontrasygnatę tych spółek, które wykazują ten sam teren jako kapitały własne. Przy najbliższej okazji trzeba sprawdzić, czy czasem Górki Czechowskie nie mają drugiego, trzeciego i czwartego poziomu, czyli dna.
Avatar
dzie ku je my! / 9 lipca 2019 o 17:04
-2
Myślę, że jeszcze mieszkańcy będą dziękować Żukowi za ten park
Zobacz wszystkie komentarze 316

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Jaka będzie pogoda w niedzielę? Jest ostrzeżenie IMGW

Jaka będzie pogoda w niedzielę? Jest ostrzeżenie IMGW 0 1

To będzie gorąca niedziela. Niestety, piękną letnią pogodę mogą popsuć burze z gradem.

75. rocznica likwidacji niemieckiego więzienia na Zamku w Lublinie
22 lipca 2019, 8:00

75. rocznica likwidacji niemieckiego więzienia na Zamku w Lublinie 0 0

22 lipca w Muzeum Lubelskim odbędą się obchody 75. rocznicy likwidacji niemieckiego więzienia na Zamku w Lublinie.

Marsz szlakiem ostatniego transportu ewakuacyjnego z Majdanka [zdjęcia]
galeria

Marsz szlakiem ostatniego transportu ewakuacyjnego z Majdanka [zdjęcia] 1 0

Uczestnicy pokonali trasę, którą przeszli więźniowie opuszczający obóz tuż przed jego likwidacją w lipcu 1944 roku.

Orlęta Spomlek - Olimpia Zambrów 1:3. Z Chicago do Radzynia Podlaskiego?

Orlęta Spomlek - Olimpia Zambrów 1:3. Z Chicago do Radzynia Podlaskiego? 0 0

Są transfery w Orlętach Spomlek. Do drużyny dołączył już Rafał Nowak. Niewiele brakuje, żeby umowy podpisało trzech kolejnych zawodników. Biało-zieloni mają też za sobą niezły występ przeciwko Olimpii Zambrów, chociaż przegrali 1:3

Kino Niepodległej na placu Litewskim [zdjęcia]
galeria

Kino Niepodległej na placu Litewskim [zdjęcia] 0 0

W sobotę na pl. Litewskim odbył się plenerowy pokaz arcydzieł polskiej kinematografii z cyklu „Kino Niepodległej. Najważniejsze filmy stulecia”.

Święto Kolorów w Lublinie. Barwna impreza nad zalewem [zdjęcia]
galeria

Święto Kolorów w Lublinie. Barwna impreza nad zalewem [zdjęcia] 0 3

Kolejne święto kolorów w Lublinie. Tym razem barwna impreza odbyła się w sobotę na Słonecznym Wrotkowie nad Zalewem Zemborzyckim.

Oryginalny pomysł na biznes. Sami konstruują maszyny rolnicze
Lubelski Biznes

Oryginalny pomysł na biznes. Sami konstruują maszyny rolnicze 20 1

Paweł Pietrzak ze wspólnikiem na niedawnej wystawie rolniczej w Sitnie pokazali dwie maszyny własnej konstrukcji. Wzbudziły takie zainteresowanie, że sprzedały się na pniu, a do tego nowi właściciele, na prośbę organizatorów podobnej wystawy w Grabowcu, zgodzili się je tam udostępnić

Ilu obcokrajowców pracuje w woj. lubelskim? Ukraińców mniej, przybyło osób z innego kraju

Ilu obcokrajowców pracuje w woj. lubelskim? Ukraińców mniej, przybyło osób z innego kraju 0 7

Obywatele Ukrainy nie wybierają już tak chętnie województwa lubelskiego na miejsce pracy. W Polsce liczba Ukraińców ubezpieczonych w ZUS w ciągu kilku ostatnich miesięcy rosła, tymczasem w naszym regionie – spadła. Tę lukę częściowo zapełniają Białorusini.

Krzysztof Krawczyk wystąpi na urodzinach klubu Radość
10 sierpnia 2019, 20:00

Krzysztof Krawczyk wystąpi na urodzinach klubu Radość 0 0

Legenda polskiej sceny muzycznej, Krzysztof Krawczyk, zaśpiewa 10 sierpnia Radości (ul. Bernardyńska 15) na III urodziny klubu. Start koncertu o godz. 20.

Wybieg dla psów, chodnik czy plac zabaw? Co wybiorą mieszkańcy Białej Podlaskiej

Wybieg dla psów, chodnik czy plac zabaw? Co wybiorą mieszkańcy Białej Podlaskiej 0 3

Na 19 projektów będą mogli głosować mieszkańcy w tegorocznej, czwartej już edycji budżetu obywatelskiego w Białej Podlaskiej. Najwięcej propozycji dotyczy budowy chodników czy miejsc do rekreacji.

Cyrk w Lublinie, czyli będziecie przecierać oczy ze zdumienia. Co trzeba zobaczyć na Carnavalu Sztukmistrzów 2019
Magazyn
25 lipca 2019, 16:00
galeria

Cyrk w Lublinie, czyli będziecie przecierać oczy ze zdumienia. Co trzeba zobaczyć na Carnavalu Sztukmistrzów 2019 0 7

W czwartek rozpocznie się w Lublinie festiwal Carnaval Sztukmistrzów, który obchodzi w tym roku dziesiąte urodziny.

Tratwą po Bugu. To protest

Tratwą po Bugu. To protest 22 2

Łukasz Długowski, dziennikarz i zapalony podróżnik od "Mikrowypraw" rozpoczął właśnie spływ tratwą flisacką po rzece Bug. To protest przeciwko planom regulacji rzek w Polsce.

Szkoła i biznes. Czym Lubelska Szkoła Realna będzie się różnić od innych liceów?
Lubelski Biznes

Szkoła i biznes. Czym Lubelska Szkoła Realna będzie się różnić od innych liceów? 5 1

Z Agnieszką Kantor-Kołodyńską, jedną z pomysłodawczyń powołania Lubelskiej Szkoły Realnej rozmawiamy o nowym liceum na edukacyjnej mapie Lublina.

"Wzywałam wszystkich zmarłych, bo myślałam, że to jest już koniec mojego życia". Jak się żyje miesiąc po nawałnicy
Reportaż
galeria

"Wzywałam wszystkich zmarłych, bo myślałam, że to jest już koniec mojego życia". Jak się żyje miesiąc po nawałnicy 0 4

Genowefa Jaskowska: Ten szum wody cały czas mi się śni. Florian Wołoszynek: Jednego dnia siedem pomp wypompowywało wodę naraz w naszym gospodarstwie. Andrzej Wołoszynek: Wszyściutko było zniszczone. Zaraz po ulewie zaczęło się sprzątanie. Później remont. Wczoraj minął dokładnie miesiąc od dnia, kiedy w ciągu kilku godzin wielu rodzinom w gminie Modliborzyce, w tym z Wierzchowisk II, nawałnica zabrała dorobek życia.

Jarosław Kaczyński na pikniku rodzinnym PiS w Chełmie [zdjęcia]
galeria

Jarosław Kaczyński na pikniku rodzinnym PiS w Chełmie [zdjęcia] 134 41

Działacze Prawa i Sprawiedliwości ruszyli w objazd po kraju – to realizacja przyjętych na niedawnej konwencji programowej w Katowicach. W Chełmie europosłanka Beata Mazurek z marszałkiem województwa lubelskiego Jarosławem Stawiarskim przedstawiła Jacka Sasina, obecnego wicepremiera, jako jedynkę PiS na listach w okręgu 7.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.