Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

3 października 2018 r.
18:59

Podwykonawcy stawiają ultimatum: Jeśli nie zapłacicie, we wtorek zablokujemy drogę

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 27 A A
Nie wiadomo, kiedy zakończy się przebudowa linii kolejowej
Nie wiadomo, kiedy zakończy się przebudowa linii kolejowej (fot. Maciej Kaczanowski)

Jeśli do poniedziałku nam nie zapłacicie, we wtorek zablokujemy drogi nr 17 i 19 – grożą podwykonawcy włoskiej firmy, która zerwała kontrakt na przebudowę torów z Lublina do Dęblina. W środę byli na rozmowach w stolicy. W czwartek według oficjalnych zapowiedzi Ministerstwa Infrastruktury, na ich konta ma trafić część pieniędzy

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Pisemne ultimatum wystosowali w środę przedstawiciele ponad trzydziestu przedsiębiorstw świadczących usługi dla włoskiej firmy Astaldi, która była generalnym wykonawcą przebudowy linii kolejowej między Lublinem a Dęblinem. Włosi prowadzili prace siłami lokalnych firm, którym nie zapłacili wielu milionów złotych, po czym oznajmili, że zrywają kontrakt z koleją. Na lodzie zostało wielu podwykonawców, którzy wydali pieniądze na materiały i robociznę, zrobili, co trzeba, a nie dostali nic lub prawie nic.

Ultimatum jest proste: podwykonawcy chcą, żeby to, czego nie dostali od Astaldi, bezpośrednio wypłaciła im kolej. – Jeżeli do dnia 8 października nie zostaną przez PKP zapłacone zaległe należności za złożone i bezsporne faktury, w dniu 9 października zablokujemy drogę DK 17 i DK 19 – ogłosili w środę przedsiębiorcy. Ultimatum jest adresowane do spółki PKP Polskie Linie Kolejowe, która zlecała Włochom przebudowę szlaku Lublin-Dęblin.

W środę przedstawiciele pokrzywdzonych firm pojechali na rozmowy do centrali Polskich Linii Kolejowych w Warszawie. Spotkanie z udziałem wojewody lubelskiego dotyczyło właśnie zapłaty należności.

– Nie można powiedzieć, że się dogadaliśmy – mówi Andrzej Jasiński, jeden z podwykonawców. – Kolej, owszem, chce nam płacić, ale według innych stawek. Nie chcemy być stratni.

Nieco inny wydźwięk miały komunikaty płynące ze specjalnej konferencji prasowej zwołanej w środę po południu w Ministerstwie Infrastruktury. – Kontrakt na realizację zadań publicznych to wspólna odpowiedzialność zamawiającego i wykonawcy. Jeżeli firma nie płaci za wykonane prace, to my podwykonawców nie zostawiamy bez wsparcia – ogłasza minister Andrzej Adamczyk.

Pod wieczór ministerstwo wydało oficjalny komunikat, w którym zapowiedziało, że w czwartek wypłaconych będzie 15 mln zł dla firm zatrudnionych przez Astaldi przy przebudowie linii kolejowej między Lublinem a Dęblinem. Pieniądze ma dziś dostać pięciu podwykonawców, chociaż na zapłatę czeka kilkakrotnie więcej. Termin kolejnego spotkania wyznaczono na 15 października, czyli już po terminie wyznaczonym w ultimatum.

W czwartek ma dojść do rozmów między firmami z naszego regionu a przedstawicielem włoskiej centrali Astaldi. Firma ponownie potwierdziła w środę, że nie chce już realizować kolejowego kontraktu. Mimo to ministerstwo konsekwentnie powtarza, że Włosi mają wznowić przebudowę. – W naszej ocenie kontrakt z Astaldi nadal obowiązuje. Wezwaliśmy firmę do podjęcia prac – zakomunikował po południu wiceminister Andrzej Bittel.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 27

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Lublinianin / 3 października 2018 r. o 19:32
+35
Gdzie jest teraz premier Mateusz Morawiecki... czemu nie przyjedzie ratować sytuacji? Jeszcze tydzień temu tak ochoczo odwiedzał region i obiecywał co to on nie zrobi pojawia się realny problem i premier znika
Avatar
Gość / 3 października 2018 r. o 19:21
+29
We Włoszech blokujcie bo to oni wam sa winni kase
Avatar
Gość / 3 października 2018 r. o 19:07
+24
K...a kolejny rok jak nie dwa psu w d..e z szybkim dojazdem do Wawy.
Avatar
Gość / 3 października 2018 r. o 22:15
+22
tyle warta jest najtańsza oferta złozona przez wykonawcę!!!!
Avatar
odp / 3 października 2018 r. o 19:57
+21
Zablokujcie wiejską razem z rolnikami.
Avatar
kol90 / 3 października 2018 r. o 22:56
+20
Do czasu załatwienia sprawy odpowiedzialni urzędnicy też powinni dostawać tylko część wynagrodzeń. Wtedy szybciutko znajdą rozwiązanie problemu.
Avatar
nie członek piSS / 3 października 2018 r. o 20:51
+11
Gdzie są ci ludzie z platformy i zsl co ten przetarg ogłaszali w 2014, co popełniali błędy ????
 hahaha ***s://atapi.org.pl/otwock-lublin-otwarcie-finalnych-ofert-na-roboty-budowlane/ oj joj, oferty w przetargu otwarto w STYCZNIU 2017 roku.... Kłamiesz jak mateuszek pinokio.
Avatar
Gość / 3 października 2018 r. o 23:09
+10
blokujcie.blokujcie
Avatar
janak / 3 października 2018 r. o 20:01
+7
biznesmeni z bożej łaski jedną ma koparke i szaleje nad wykopem
Avatar
Tmk / 3 października 2018 r. o 22:26
+3
Tory zablokujcie a nie sie dróg czepiacie. Co Wam kierowcy winni?!?
Avatar
Gość / 5 października 2018 r. o 17:15
+1
Bardzo interesujący był tryb wyboru oferty Astaldi. Ich oferta , wyceniona na 25 % mniej od ceny PKP w specyfikacji przetargowej, nikogo nie zdziwiła, wręcz przeciwnie komisja przetargowa PKP łyknęła ją jak bocian żabę. Miało być tanio , szybko i bardzo dobrze. A jak jest ? Prognozowane DWA lata opóźnienia. To naprawdę dobra zmiana.
Avatar
Powiat Płonie / 5 października 2018 r. o 00:17
+1
Dla zamówienia częściowego C (roboty drogowe Dęblin – Lublin): [kwota przeznaczona przez PKP PLK: 1 242 848 622, 71 PLN brutto] LP. NAZWA FIRMY CENA BRUTTO PLN TERMIN REALIZACJI OKRES GWARANCJI 1. Konsorcium w składzie: Astaldi S.p.A. – Pełnomocnik konsorcjum Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o. Costruzioni Linee Ferroviarie S.p.A. ,,Zhol zhondeushi" Company" LLP 930 889 790,03 PLN 22 miesiące, licząc od Daty Rozpoczęcia 72 miesiące 2. Konsorcium w składzie: BUDIMEX S.A. – Pełnomocnik konsorcjum TORPOLS.A. 970 384 954,00 PLN 22 miesiące, licząc od Daty Rozpoczęcia 72 miesiące 3. Konsorcium w składzie: Trakcja PRKil S.A. – Pełnomocnik konsorcjum Comsa S.A. PRID – CIECHANOW Sp. z o.o. STRABAG HYDROTECH Sp. z o.o. Railway GFT Polska Sp. z o.o. 980 581 815,31 PLN 22 miesiące, licząc od Daty Rozpoczęcia 72 miesiące Dla zamówienia częściowego D (urządzenia sterowania ruchem kolejowym): [kwota przeznaczona przez PKP PLK: 986 109 855,05 PLN brutto]
Dla zamówienia częściowego C (roboty drogowe Dęblin – Lublin): [kwota przeznaczona przez PKP PLK: 1 242 848 622, 71 PLN brutto] LP. NAZWA FIRMY CENA BRUTTO PLN TERMIN REALIZACJI OKRES GWARANCJI 1. Konsorcium w składzie: Astaldi S.p.A. – Pełnomocnik konsorcjum Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o. Costruzioni Linee Ferroviarie S.p.A. ,,Zhol zhondeushi" Company" LLP 930 889 790,03 PLN 22 miesiące, licząc od Daty Rozpoczęcia 72 miesiące 2. Konsorcium w składzie: BUDIMEX S.A. – Pełnomocnik konsorcjum TORPOLS.A. 970 3... rozwiń
Avatar
Gosc / 4 października 2018 r. o 18:49
+2
Tory blokujcie.
Avatar
michał / 4 października 2018 r. o 09:35
0
Poblokujcie sobie wyjady z chałup jełopy.
Avatar
cfg / 4 października 2018 r. o 07:45
+2
Włosi prowadzili prace siłami lokalnych firm???? To na hu....... startowali w przetargu i go wygrali przetarg skoro sami nic nie robili????
Avatar
Gość / 4 października 2018 r. o 07:26
+1
Jak PKP nie płaci to blokujcie tory w Polsce a nie drogi!!!
Avatar
Gość / 4 października 2018 r. o 07:20
+1
dobry czas na strajki bo to czas przedwyborczy hahaha potem PIS-owcy mogą ich zaatakować rakietami SS-20 z caracali hahahaha
Avatar
Gość / 4 października 2018 r. o 07:04
+2
Blokujcie tych co są za to odpowiedzialni a nie utrudniać życie zwykłym ludziom co oni są temu winni.
Avatar
Bolek / 4 października 2018 r. o 06:56
+2
Chory kraj i chore przepisy. 1-Firmę, która podjęła się budowy i porzuciła powinno się wykluczyć z kontraktów na min. 20 lat na Polskim rynku. 2- Obciążyć firmę budującą kosztami inwentaryzacji budowy 3-wypłacić wszystkie zobowiązania finansowe podwykonawców i obciążyć nimi firmę budującą 4-przepadek vadium w kontrakcie 5- zająć mienie firmy budującej na poczet przyszłych kar i zobowiązań.
Avatar
Gość / 3 października 2018 r. o 23:09
+10
blokujcie.blokujcie
Zobacz wszystkie komentarze 27

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ustawił przyczepkę i protestuje przed ZUS-em. Przez błąd urzędnika od dwóch miesięcy nie otrzymał pomocy

Ustawił przyczepkę i protestuje przed ZUS-em. Przez błąd urzędnika od dwóch miesięcy nie otrzymał pomocy

Tomasz Witkowski rozpoczął dzisiaj protest przed siedzibą ZUS w Zamościu. Przez błąd urzędnika od dwóch miesięcy nie może otrzymać postojowego – 2080 zł. Sprawa otarła się nawet o ministerstwo.

Z parku w Lubartowie notorycznie znikały sadzonki krzewów

Z parku w Lubartowie notorycznie znikały sadzonki krzewów

Policjanci z Lubartowa zatrzymali mężczyznę, który kradł sadzonki krzewów z parku miejskiego. 47-latek wpadł na gorącym uczynku.

Lubelskie na 13. miejscu w Polsce. Aktualna sytuacja epidemiologiczna - stan na 3 czerwca

Lubelskie na 13. miejscu w Polsce. Aktualna sytuacja epidemiologiczna - stan na 3 czerwca

W naszym regionie zagrożenie dotyczące koronawirusa jest coraz mniejsze - wynika z informacji przedstawionych przez wojewodę lubelskiego. Mamy jeden z najniższych wskaźników zachorowalności w skali kraju.

Rowerzysta źle zaczął dzień. Wjechał pod samochód

Rowerzysta źle zaczął dzień. Wjechał pod samochód

Dzisiaj o 5.30 rano 29-letni rowerzysta zjechał z chodnika wprost pod koła samochodu. Z ciężkimi obrażeniami trafił do szpitala w Łęcznej.

Nowa stacja diagnostyczna w Lublinie. Dla uczniów

Nowa stacja diagnostyczna w Lublinie. Dla uczniów

Dobiega końca rozbudowa samochodówki o stację diagnostyczną przy ul. Popiełuszki. Zajęcia mają się tu zacząć po wakacjach. Budowa przedłużyła się o dwa lata z powodu kłopotów z wykonawcą.

GKS Katowice – Górnik Łęczna 2:1 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]

GKS Katowice – Górnik Łęczna 2:1 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]

O 20.05 piłkarze Górnika Łęczna rozegrają pierwszy mecz o ligowe punkty od ósmego marca. Leandro i spółka zmierzą się na wyjeździe z GKS-em Katowice

Lublin: Czy na drzewach usuwanych z ul. Lipowej rzeczywiście nie było gniazd ptaków?

Lublin: Czy na drzewach usuwanych z ul. Lipowej rzeczywiście nie było gniazd ptaków?

Jest kolejna odsłona sporu o drzewa z poszerzanych Al. Racławickich i ul. Lipowej. Ekolodzy żądają informacji o tym, kto sprawdził, czy na usuwanych w okresie lęgowym drzewach nie było gniazd. Obawiają się, że taka ekspertyza, choć obowiązkowa, w ogóle nie powstała. Ratusz zapewnia, że wszystko to sprawdzono.

Wybory 2020. PO zbiera podpisy na Rafała Trzaskowskiego. Lista punktów w Lubelskiem

Wybory 2020. PO zbiera podpisy na Rafała Trzaskowskiego. Lista punktów w Lubelskiem

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek poinformowała w środę, że wybory prezydenckie odbędą się 28 czerwca. Dla Rafała Trzaskowskiego, kandydata PO, oznacza to wyścig z czasem w zbieraniu podpisów poparcia. Termin mija 10 czerwca.

Najwięcej nowych przypadków zakażenia w woj. łódzkim. Najwięcej ofiar śmiertelnych we Wrocławiu

Najwięcej nowych przypadków zakażenia w woj. łódzkim. Najwięcej ofiar śmiertelnych we Wrocławiu

Wśród 142 nowych przypadków zakażenia koronawirusem 54 są z województwa łódzkiego. Wieczorny raport Ministerstwa Zdrowia z 3 czerwca.

W poprzek drogi S17 pod Lublinem stał samochód. Cudem nie doszło do tragedii

W poprzek drogi S17 pod Lublinem stał samochód. Cudem nie doszło do tragedii

Do bardzo niebezpiecznej sytuacji doszło dziś na drodze ekspresowej S17 w okolicach węzła Lublin Sławinek. Wszystko zarejestrowała kamera zamontowana w aucie jednego z kierowców.

Starosta świdnicki na kwarantannie. Zaskoczeni petenci zastali zamknięty urząd pracy
galeria

Starosta świdnicki na kwarantannie. Zaskoczeni petenci zastali zamknięty urząd pracy

Pracownik Powiatowego Urzędu Pracy w Świdniku jest zakażony koronawirusem. Mężczyzna miał kontakt zarówno z pracownikami świdnickiego sanepidu jak też Starostwa Powiatowego i Urzędu Miasta. Urząd pracy jest zamknięty do odwołania. Dziś na kwarantannie przebywało 69 osób, w tym starosta świdnicki.

Piłkarki Górnika Łęczna mistrzyniami Polski!

Piłkarki Górnika Łęczna mistrzyniami Polski!

Polski Związek Piłki Nożnej długo zwlekał z decyzją, ale w środę wreszcie zdecydował, co będzie z kobiecymi rozgrywkami. Sezon 2019/2020 został zakończony przedwcześnie. A to oznacza, że tytuł mistrzyń Polski ponownie wywalczyły piłkarki Górnika Łęczna!

Wycinają 102 drzewa, żeby zbudować 3 km ścieżki rowerowej

Wycinają 102 drzewa, żeby zbudować 3 km ścieżki rowerowej

Codziennie giną drzewa wzdłuż drogi z Chełma do Hrubieszowa. Do końca czerwca zniknie ponad sto sztuk i to tylko w granicach miasta. Kolejne drzewa zostaną ścięte na przestrzeni 7 kilometrów aż do miejscowości Kamień. Powstaje tu ścieżka rowerowa

Stabilne ceny i tanie kredyty mieszkaniowe

Stabilne ceny i tanie kredyty mieszkaniowe

Ceny ofertowe mieszkań przestały rosnąć – wynika z najnowszego reportu Expandera i Rentier.io. W Lublinie przeciętna cena wynosi obecnie ponad 6400 zł za mkw. Obecnie mamy również najtańsze w historii kredyty hipoteczne. Problemem jednak jest ich dostępność – zwracają uwagę eksperci.

Dlaczego wciąż nie leczą wszystkich pacjentów? W szpitalu przy al. Kraśnickiej mają za mało łóżek
Alarm 24

Dlaczego wciąż nie leczą wszystkich pacjentów? W szpitalu przy al. Kraśnickiej mają za mało łóżek

– Sytuacja, kiedy pacjentów z innymi dolegliwościami się nie leczy, za bardzo się przedłuża – denerwuje się nasz Czytelnik. Jego mama ma być operowana na oddziale chirurgii szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie, ale mimo zapowiedzi, zabiegi planowe nadal wciąż nie zostały tam wznowione

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.