Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

15 maja 2013 r.
19:38
Edytuj ten wpis

Policja na Sławinku. "Wyciągnęli nas w piżamach, bo źle stanęliśmy"

0 125 A A
Alicja Krawczak Dariusz Bieluszko zapowiadają, że mieszkańcy ulicy tak tej sprawy nie zostawią <br />
 (M
Alicja Krawczak Dariusz Bieluszko zapowiadają, że mieszkańcy ulicy tak tej sprawy nie zostawią
(M

We wtorek późnym wieczorem na małą, osiedlową ulicę wjechał patrol policji. Mundurowi zaczęli wywoływać ludzi na zewnątrz i wlepiać mandaty. Za samochody zaparkowane przed... domami.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– To się w głowie nie mieści. Gorzej niż za komuny – mówią oburzeni mieszkańcy ul. Jana Lisa na lubelskim Sławinku.

– Ok. godz. 22.15 przed mój dom podjechał radiowóz z włączonym "kogutem”. Kazali mi zabrać dokumenty i wyjść na zewnątrz. Przerażona wyszłam w piżamie. Zapytali, czy to mój samochód – opowiada Alicja Krawczak, pokazując na auto przed bramą. – Usłyszałam, że jest zaparkowany nieprawidłowo, więc dostaję mandat.

Podobna kara spotkała kilku innych mieszkańców. – Policjanci powoływali się na paragraf, według którego na dwukierunkowej ulicy samochody powinny stać po prawej stronie. A stały po lewej – dodaje Dariusz Bieluszko z ul. Lisa. – Ten paragraf dotyczy tylko dróg o dużym natężeniu ruchu. Tu ruchu nie ma prawie wcale.

– Dzielni policjanci skończyli swoją pracę po godz. 23. Wszyscy musieli przestawić swoje samochody zgodnie z kierunkiem jazdy – mówi jeden z mieszkańców. – Mundurowi tłumaczyli osłupiałym kierowcom, że wcale by ich tu nie było, gdyby nie telefon kogoś z tej ulicy.

Policja potwierdza, że zgłoszenie dostała ok. godz. 20 od jednego z mieszkańców. Patrol był na miejscu przed godz. 21. Zaczęli od pięciu samochodów zaparkowanych na zakręcie. – W takim miejscu stawać nie wolno – podkreśla Andrzej Fijołek z lubelskiej policji. Okazało się, że auta należą do trzech mieszkańców ulicy. Żaden nie zgodził się przyjąć mandatu, więc ich sprawy trafią do sądu.

Policjanci nakazali mężczyznom przestawienie aut. Jeden odmówił. – Ostatecznie ostentacyjnie cofnął o pół metra – dodaje Fijołek. – Policjant pouczył go, że nadal stoi w niewłaściwym miejscu Mężczyzna zjechał więc na drugą stronę ulicy. I znowu stanął nieprawidłowo. Wtedy policjant zaproponował mu mandat.

– Mężczyźni byli zdenerwowani. Od jednego był wyczuwalny alkohol. Zaczęli odgrażać się stojącemu na balkonie sąsiadowi, który powiadomił policję – relacjonuje Fijołek. – W końcu stwierdzili, że skoro oni mają dostać mandat, to dlaczego inni sąsiedzi nie. I wskazali dwóch kolejnych.

– Policjanci nie mieli wyjścia – dodaje Fijołek. – Zaczęli ustalać właścicieli kolejnych dwóch aut zaparkowanych nieprawidłowo. Jeden z właścicieli stał na tarasie, więc poproszono go o zejście. W drugim przypadku wyszła żona z mężem.



To właśnie pani Alicja. – Mandat mandatem. Ale zachowania i arogancji policjantów nie darujemy – podkreśla kobieta. I zapowiada, że napisze na nich skargę. Podobne szykują inni mieszkańcy. – Dzielni policjanci dobijali się do każdego domu. Wyciągnęli z łóżek na ulicę, budząc domowników włącznie z dziećmi – podkreślają.

– Właściwie to powinniśmy być wdzięczni taksówkarzowi i policjantom. Nic tak nie integruje sąsiadów, jak wspólny wróg – dodają z przekąsem.

Interwencja skończyła się na trzech mandatach i sześciu wnioskach do sądu.

Komentarze 125

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
adam / 18 lipca 2013 o 18:57
0

:)super, brawo policja!

na miejscu policji sprawdziłbym za miesiąc, czy obywatele, dla których prawo znaczy tyle samo co informacja o zawartości alkoholu w wódce, przestali popełniać te wykroczenia.

Avatar
marco / 18 maja 2013 o 17:49
0
Prawo jest takie jaki cały rząd,co tu więcej wymagać. ŻENADA. Tylko zegarki i zegarki,młody i głupi łyka wszystko co się świeci,tępy czerwony BUC.
Avatar
nihil novi / 17 maja 2013 o 22:32
0
Brawo!
Trzeba parkować tam w miejscach do tego przeznaczonych. Kilka takich akcji i może Polska
nie byłaby takim dzikim krajem, gdzie niektórzy mają w ....poważaniu innych ludzi i obowiązujące prawo.
Avatar
sasiad z jana lisa / 17 maja 2013 o 22:18
0
Jestem mieszkancem tej ulicy....
I powiem wszystkim komentujacym szczerze....!! Te samochody nikomu nigdy w niczym nie przeszkadzaly..... Bez problemu nawet jak byly te samochody z samego rana zaparkowane kierowca smieciarki MPO bez problemu sobie radzil z przejazdem.....!! No ale nie ma sie co dziwic taxowkarzowi.... Moze miec kompleksy i sie obawiac ze sie nie zmiesci
Żałosna rodzina.... Ona nierób nigdy nic nie robi..... siedzi tylko na balkonie jara szlugi i tym swoim przepitym glosem sie z kims klóci albo wypatruje komu i jak dokuczyc.... i znalazla sobie problem..... zadzwonila i podkablowala na mlodych....
Ale jak jej mezulek czasami stawia sam po przeciwleglej stronie ulicy (ale nie przy krawezniku tylko na srodku ulicy) to nei ma problemu.... od dzisiaj osobiscie (i mysle ze inni sasiedzie tez beda tak robic) bede robil zdjecia jak tylko ten swietny kierowca zaparkuje niezgodnie z przepisami i DONOSIŁ..... teraz jest jedna rodzina przeciwko całej ulicy.... Zobaczymy teraz kto wygra ta wojne
Dobrze napisane w artukule.... Nic tak nie łączy jak wspólmny WRÓG - I piętro Jana Lisa 39.....
Jestem mieszkancem tej ulicy....
I powiem wszystkim komentujacym szczerze....!! Te samochody nikomu nigdy w niczym nie przeszkadzaly..... Bez problemu nawet jak byly te samochody z samego rana zaparkowane kierowca smieciarki MPO bez problemu sobie radzil z przejazdem.....!! No ale nie ma sie co dziwic taxowkarzowi.... Moze miec kompleksy i sie obawiac ze sie nie zmiesci
Żałosna rodzina.... Ona nierób nigdy nic nie robi..... siedzi tylko na balkonie jara szlugi i tym swoim przepitym glosem sie z kims klóci albo wy... rozwiń
Avatar
szczesliwa mama / 17 maja 2013 o 16:34
0
[quote name='R. D.' timestamp='1368723134' post='770913']
Sluchaj no ty, jeslies Jarek. Ty jestes szuja a nie czlowiek. Ojcie was wyedukowal wszystkie troje za granica, a ty sie cieszysz ze on na kolegjum? takiego konfidenta ojciec za prok nie powinien puscic. Opluc tylko taka szuje i wygnac na zbuta morde! Takis to madrala bos troche za granica pare lat sie uczyl? Znam was gnoje od malego i wiem jak ojciec ciezko robil zeby tylko wam dac. a ty sie cieszysz.....? gnuj szuja i cham pospolity co bez szacunku i takie tam.
[/quote]


[color=#0000CD][/color]
[color=#0000CD]... pomijając język, którym sie posługujesz musze wyrazić swoje zdziwienie taką postawą! Człowiek okazał sie być rozsądnym, praworządnym i „niezdołowanym" kompleksami mężczyzną. Ty zaś obrażasz Go i używasz słów, co najmniej niestosownych! Dziwnym jesteśmy narodem! Tutaj nie powinniśmy dyskutować, czy auta w taki sposób zostawione na noc nikomu nie przeszkadzały, ale czy były zaparkowane zgodnie z obowiązującymi zasadami.... Jesteśmy przedziwnym narodem, a najzabawniejsze jest to nieposzanowanie prawa! Zawsze i wszędzie inni są winni, tylko nie my….[/color]
[quote name='R. D.' timestamp='1368723134' post='770913']
Sluchaj no ty, jeslies Jarek. Ty jestes szuja a nie czlowiek. Ojcie was wyedukowal wszystkie troje za granica, a ty sie cieszysz ze on na kolegjum? takiego konfidenta ojciec za prok nie powinien puscic. Opluc tylko taka szuje i wygnac na zbuta morde! Takis to madrala bos troche za granica pare lat sie uczyl? Znam was gnoje od malego i wiem jak ojciec ciezko robil zeby tylko wam dac. a ty sie cieszysz.....? gnuj szuja i cham pospolity co bez szacunku i... rozwiń
Avatar
schaboszczak / 17 maja 2013 o 14:37
0
Ten kraj za RYŻEGO zjeba schodzi na psy. Wszędzie komuchy, kapuś na kapuśiu,wszech obecny monitoring i wieczna inwigilacja telefonów, internetu,same kapuchy,konfidenci i nagrzane na konfrontację ze społeczeństwem wściekłe PAŁY. !!!
Avatar
Sewer / 17 maja 2013 o 14:31
0
Ale na drodze o małym natężeniu ruchu można z lewej strony. A że nie ma definicji małego natężenia, więc na osiedlowej, w nocy nie ma przeszkód.
Avatar
Manolo / 17 maja 2013 o 13:55
0
Bardzo dobrze. Miejmy nadzieję, że takie akcje będą w całej Polsce. I wreszcie może jaśnie szanowni kierowcy nauczą się prawidłowych zachowań.
Avatar
Mako / 17 maja 2013 o 11:53
0
Pewnie ten co dzwonił to samochodu niema , albo go strasznie *** boli....
Avatar
mosquito / 17 maja 2013 o 10:37
0
i tak Policja musi rozstrzygać zawiści pomiędzy katolikami a w tym czasie zioło rośnie ....
Avatar
adam / 18 lipca 2013 o 18:57
0

:)super, brawo policja!

na miejscu policji sprawdziłbym za miesiąc, czy obywatele, dla których prawo znaczy tyle samo co informacja o zawartości alkoholu w wódce, przestali popełniać te wykroczenia.

Avatar
marco / 18 maja 2013 o 17:49
0
Prawo jest takie jaki cały rząd,co tu więcej wymagać. ŻENADA. Tylko zegarki i zegarki,młody i głupi łyka wszystko co się świeci,tępy czerwony BUC.
Avatar
nihil novi / 17 maja 2013 o 22:32
0
Brawo!
Trzeba parkować tam w miejscach do tego przeznaczonych. Kilka takich akcji i może Polska
nie byłaby takim dzikim krajem, gdzie niektórzy mają w ....poważaniu innych ludzi i obowiązujące prawo.
Avatar
sasiad z jana lisa / 17 maja 2013 o 22:18
0
Jestem mieszkancem tej ulicy....
I powiem wszystkim komentujacym szczerze....!! Te samochody nikomu nigdy w niczym nie przeszkadzaly..... Bez problemu nawet jak byly te samochody z samego rana zaparkowane kierowca smieciarki MPO bez problemu sobie radzil z przejazdem.....!! No ale nie ma sie co dziwic taxowkarzowi.... Moze miec kompleksy i sie obawiac ze sie nie zmiesci
Żałosna rodzina.... Ona nierób nigdy nic nie robi..... siedzi tylko na balkonie jara szlugi i tym swoim przepitym glosem sie z kims klóci albo wypatruje komu i jak dokuczyc.... i znalazla sobie problem..... zadzwonila i podkablowala na mlodych....
Ale jak jej mezulek czasami stawia sam po przeciwleglej stronie ulicy (ale nie przy krawezniku tylko na srodku ulicy) to nei ma problemu.... od dzisiaj osobiscie (i mysle ze inni sasiedzie tez beda tak robic) bede robil zdjecia jak tylko ten swietny kierowca zaparkuje niezgodnie z przepisami i DONOSIŁ..... teraz jest jedna rodzina przeciwko całej ulicy.... Zobaczymy teraz kto wygra ta wojne
Dobrze napisane w artukule.... Nic tak nie łączy jak wspólmny WRÓG - I piętro Jana Lisa 39.....
Jestem mieszkancem tej ulicy....
I powiem wszystkim komentujacym szczerze....!! Te samochody nikomu nigdy w niczym nie przeszkadzaly..... Bez problemu nawet jak byly te samochody z samego rana zaparkowane kierowca smieciarki MPO bez problemu sobie radzil z przejazdem.....!! No ale nie ma sie co dziwic taxowkarzowi.... Moze miec kompleksy i sie obawiac ze sie nie zmiesci
Żałosna rodzina.... Ona nierób nigdy nic nie robi..... siedzi tylko na balkonie jara szlugi i tym swoim przepitym glosem sie z kims klóci albo wy... rozwiń
Avatar
szczesliwa mama / 17 maja 2013 o 16:34
0
[quote name='R. D.' timestamp='1368723134' post='770913']
Sluchaj no ty, jeslies Jarek. Ty jestes szuja a nie czlowiek. Ojcie was wyedukowal wszystkie troje za granica, a ty sie cieszysz ze on na kolegjum? takiego konfidenta ojciec za prok nie powinien puscic. Opluc tylko taka szuje i wygnac na zbuta morde! Takis to madrala bos troche za granica pare lat sie uczyl? Znam was gnoje od malego i wiem jak ojciec ciezko robil zeby tylko wam dac. a ty sie cieszysz.....? gnuj szuja i cham pospolity co bez szacunku i takie tam.
[/quote]


[color=#0000CD][/color]
[color=#0000CD]... pomijając język, którym sie posługujesz musze wyrazić swoje zdziwienie taką postawą! Człowiek okazał sie być rozsądnym, praworządnym i „niezdołowanym" kompleksami mężczyzną. Ty zaś obrażasz Go i używasz słów, co najmniej niestosownych! Dziwnym jesteśmy narodem! Tutaj nie powinniśmy dyskutować, czy auta w taki sposób zostawione na noc nikomu nie przeszkadzały, ale czy były zaparkowane zgodnie z obowiązującymi zasadami.... Jesteśmy przedziwnym narodem, a najzabawniejsze jest to nieposzanowanie prawa! Zawsze i wszędzie inni są winni, tylko nie my….[/color]
[quote name='R. D.' timestamp='1368723134' post='770913']
Sluchaj no ty, jeslies Jarek. Ty jestes szuja a nie czlowiek. Ojcie was wyedukowal wszystkie troje za granica, a ty sie cieszysz ze on na kolegjum? takiego konfidenta ojciec za prok nie powinien puscic. Opluc tylko taka szuje i wygnac na zbuta morde! Takis to madrala bos troche za granica pare lat sie uczyl? Znam was gnoje od malego i wiem jak ojciec ciezko robil zeby tylko wam dac. a ty sie cieszysz.....? gnuj szuja i cham pospolity co bez szacunku i... rozwiń
Avatar
schaboszczak / 17 maja 2013 o 14:37
0
Ten kraj za RYŻEGO zjeba schodzi na psy. Wszędzie komuchy, kapuś na kapuśiu,wszech obecny monitoring i wieczna inwigilacja telefonów, internetu,same kapuchy,konfidenci i nagrzane na konfrontację ze społeczeństwem wściekłe PAŁY. !!!
Avatar
Sewer / 17 maja 2013 o 14:31
0
Ale na drodze o małym natężeniu ruchu można z lewej strony. A że nie ma definicji małego natężenia, więc na osiedlowej, w nocy nie ma przeszkód.
Avatar
Manolo / 17 maja 2013 o 13:55
0
Bardzo dobrze. Miejmy nadzieję, że takie akcje będą w całej Polsce. I wreszcie może jaśnie szanowni kierowcy nauczą się prawidłowych zachowań.
Avatar
Mako / 17 maja 2013 o 11:53
0
Pewnie ten co dzwonił to samochodu niema , albo go strasznie *** boli....
Avatar
mosquito / 17 maja 2013 o 10:37
0
i tak Policja musi rozstrzygać zawiści pomiędzy katolikami a w tym czasie zioło rośnie ....
Zobacz wszystkie komentarze 125

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 7 0

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 65 8

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 3 1

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 13 2

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 2

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 3 0

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 2

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 4

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 4

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!