Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 marca 2009 r.
15:51
Edytuj ten wpis

Policjant postrzelił policjanta

0 13 A A

Wypadek na policyjnej strzelnicy KWP w Lublinie. Podczas czyszczenia broni policjant postrzelił swego kolegę w nogę.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Na strzelnicy przy ul. Grenadierów rutynowe szkolenie przechodzili policjanci z lubelskich komisariatów. Po strzelaniu wrócili do pomieszczenia, w którym czyścili broń. Policjant w stopniu sierżanta prawdopodobnie zapomniał, że ma w lufie jeszcze jeden nabój. Pistolet wystrzelił.

– Nabój trafił drugiego policjanta w łydkę – potwierdził nam Janusz Wójtowicz, rzecznik lubelskiej policji. – Ranny posterunkowy trafił do szpitala.

Sierżant, któremu wypalił pistolet, był trzeźwy. W policji służył od trzech lat. Śledztwo w tej sprawie prowadzi prokuratura, która zdecyduje, czy funkcjonariusz będzie odpowiadał za nieostrożne obchodzenie się bronią i uszkodzenia ciała.

(er)


Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
puzon20 / 11 marca 2009 o 09:15
0
Fakty podane przez autora artykułu są błędne. Do niekontrolowanego oddania strzału nie doszło po ćwiczeniach strzeleckich, a przed. To chyba zmienia postać rzeczy, a dla dziennika pisanie nieprawdziwych faktów to drobnostka.
Avatar
bryy / 11 marca 2009 o 08:25
0
kylan napisał:
Z typka, który strzelał chyba też nie fachowiec, skoro postrzelił kolegę...





A moze tak zaczekamy na zakonczenie postepowania w tej sprawie przez prokurature!! Nie mozna powiedziec od tak kto jest winny czy ten co strzelal czy ten co prowadzil strzelanie czy to bylo jeszcze cos innego!! Jestem ciekaw czy Ty bedac w takiej sytuacji bys mial takie same zdanie co teraz!! Pzatym postawcie sie w jego sytuacji jaka to trauma postrzelil czlowieka to napewno nie jest zbyt przyjemne uczucie !!





A moze tak zaczekamy na zakonczenie postepowania w tej sprawie przez prokurature!! Nie mozna powiedziec od tak kto jest winny czy ten co strzelal czy ten co prowadzil strzelanie czy to bylo jeszcze cos innego!! Jestem ciekaw czy Ty bedac w takiej sytuacji bys mial takie same zdanie co teraz!! Pzatym postawcie sie w jego sytuacji jaka to trauma postrzelil czlowieka to napewno nie jest zbyt przyjemne uczucie !! rozwiń
Avatar
strzelec / 11 marca 2009 o 07:32
0
lolo napisał:
De...lu jak nie byłeś na miejscu to nie zabieraj głosu. Fachowiec z ciebie jak z koziej d... pukawka.

De...em to jesteś ty / z małej litery/
Avatar
gxpw / 10 marca 2009 o 23:20
0
[url="http://www.youtube.com/watch?v=3vp0MoejyjM"]http://www.youtube.com/watch?v=3vp0MoejyjM[/url]
Avatar
instruktor / 10 marca 2009 o 23:07
0
Ech... Jak po Chodlu pisałem, że policja nie potrafi posługiwać się bronią, to byłem obszczekiwany. A tu klasyczny przykład ignorancji. Kto winien? Oczywiście prowadzący strzelania. Powinna być komenda: "broń do sprawdzenia", kazdy na stanowisku powinien odciągnąć zamek i pokazać, że w komorze nie ma naboju. A potem oddać "strzał kontrolny" potwierdzający brak naboju w lufie. Ale to jest właśnie strzelnica na Grenadierów, kompletny brak wiedzy, ignorancja strzelecka, lekceważenie bezpieczeństwa innych.
Avatar
instruktor / 10 marca 2009 o 23:06
0
Ech... Jak po Chodlu pisałem, że policja nie potrafi posługiwać się bronią, to byłem obszczekiwany. A tu klasyczny przykład ignorancji. Kto winien? Oczywiście prowadzący strzelania. Powinna być komenda: "broń do sprawdzenia", kazdy na stanowisku powinien odciągnąć zamek i pokazać, że w komorze nie ma naboju. A potem oddać "strzał kontrolny" potwierdzający brak naboju w lufie. Ale to jest właśnie strzelnica na Grenadierów, kompletny brak wiedzy, ignorancja strzelecka, lekceważenie bezpieczeństwa innych.
Avatar
domel / 10 marca 2009 o 22:18
0
Wypadek przy czyszczeniu broni hahaha tak to się teraz nazywa a nie pokłucili się przed strzelaniam .
Avatar
Fang / 10 marca 2009 o 21:10
0
Niestety procedury zostały naruszone i to pokaże postępowanie w tej sprawie.Prowadzący strzelanie powinien sprawdzić magazynki i to czy został oddany strzał kontrolny.Niestety policjanci za mało ćwiczą z bronią i dlatego są takie efekty.Gdyby mieli więcej takich zajęć to nawet bez przestrzelenia by się zorientowali czy w komorze jest nabój,przecież to widać.Policjant w USA oddaje ok.3.500 strzałów w ciągu roku a w Polsce najczęściej jest to tylko markowanie strzelania bo brak jest strzelnic.W Lublinie jest nowoczesna strzelnica, ale pewnie brak jest pieniędzy na amunicje.
Niestety procedury zostały naruszone i to pokaże postępowanie w tej sprawie.Prowadzący strzelanie powinien sprawdzić magazynki i to czy został oddany strzał kontrolny.Niestety policjanci za mało ćwiczą z bronią i dlatego są takie efekty.Gdyby mieli więcej takich zajęć to nawet bez przestrzelenia by się zorientowali czy w komorze jest nabój,przecież to widać.Policjant w USA oddaje ok.3.500 strzałów w ciągu roku a w Polsce najczęściej jest to tylko markowanie strzelania bo brak jest strzelnic.W Lublinie jest nowoczesna strzelnica, ale pewnie ... rozwiń
Avatar
kylan / 10 marca 2009 o 20:33
0
lolo napisał:
De...lu jak nie byłeś na miejscu to nie zabieraj głosu. Fachowiec z ciebie jak z koziej d... pukawka.


Z typka, który strzelał chyba też nie fachowiec, skoro postrzelił kolegę...
Avatar
lolo / 10 marca 2009 o 19:40
0
strzelec napisał:
a gdzie był prowadzący strzelanie, gdzie po zakończonym strzelaniu przegląd broni z wyjętym pustym magazynkiem

De...lu jak nie byłeś na miejscu to nie zabieraj głosu. Fachowiec z ciebie jak z koziej d... pukawka.
Avatar
puzon20 / 11 marca 2009 o 09:15
0
Fakty podane przez autora artykułu są błędne. Do niekontrolowanego oddania strzału nie doszło po ćwiczeniach strzeleckich, a przed. To chyba zmienia postać rzeczy, a dla dziennika pisanie nieprawdziwych faktów to drobnostka.
Avatar
bryy / 11 marca 2009 o 08:25
0
kylan napisał:
Z typka, który strzelał chyba też nie fachowiec, skoro postrzelił kolegę...





A moze tak zaczekamy na zakonczenie postepowania w tej sprawie przez prokurature!! Nie mozna powiedziec od tak kto jest winny czy ten co strzelal czy ten co prowadzil strzelanie czy to bylo jeszcze cos innego!! Jestem ciekaw czy Ty bedac w takiej sytuacji bys mial takie same zdanie co teraz!! Pzatym postawcie sie w jego sytuacji jaka to trauma postrzelil czlowieka to napewno nie jest zbyt przyjemne uczucie !!





A moze tak zaczekamy na zakonczenie postepowania w tej sprawie przez prokurature!! Nie mozna powiedziec od tak kto jest winny czy ten co strzelal czy ten co prowadzil strzelanie czy to bylo jeszcze cos innego!! Jestem ciekaw czy Ty bedac w takiej sytuacji bys mial takie same zdanie co teraz!! Pzatym postawcie sie w jego sytuacji jaka to trauma postrzelil czlowieka to napewno nie jest zbyt przyjemne uczucie !! rozwiń
Avatar
strzelec / 11 marca 2009 o 07:32
0
lolo napisał:
De...lu jak nie byłeś na miejscu to nie zabieraj głosu. Fachowiec z ciebie jak z koziej d... pukawka.

De...em to jesteś ty / z małej litery/
Avatar
gxpw / 10 marca 2009 o 23:20
0
[url="http://www.youtube.com/watch?v=3vp0MoejyjM"]http://www.youtube.com/watch?v=3vp0MoejyjM[/url]
Avatar
instruktor / 10 marca 2009 o 23:07
0
Ech... Jak po Chodlu pisałem, że policja nie potrafi posługiwać się bronią, to byłem obszczekiwany. A tu klasyczny przykład ignorancji. Kto winien? Oczywiście prowadzący strzelania. Powinna być komenda: "broń do sprawdzenia", kazdy na stanowisku powinien odciągnąć zamek i pokazać, że w komorze nie ma naboju. A potem oddać "strzał kontrolny" potwierdzający brak naboju w lufie. Ale to jest właśnie strzelnica na Grenadierów, kompletny brak wiedzy, ignorancja strzelecka, lekceważenie bezpieczeństwa innych.
Avatar
instruktor / 10 marca 2009 o 23:06
0
Ech... Jak po Chodlu pisałem, że policja nie potrafi posługiwać się bronią, to byłem obszczekiwany. A tu klasyczny przykład ignorancji. Kto winien? Oczywiście prowadzący strzelania. Powinna być komenda: "broń do sprawdzenia", kazdy na stanowisku powinien odciągnąć zamek i pokazać, że w komorze nie ma naboju. A potem oddać "strzał kontrolny" potwierdzający brak naboju w lufie. Ale to jest właśnie strzelnica na Grenadierów, kompletny brak wiedzy, ignorancja strzelecka, lekceważenie bezpieczeństwa innych.
Avatar
domel / 10 marca 2009 o 22:18
0
Wypadek przy czyszczeniu broni hahaha tak to się teraz nazywa a nie pokłucili się przed strzelaniam .
Avatar
Fang / 10 marca 2009 o 21:10
0
Niestety procedury zostały naruszone i to pokaże postępowanie w tej sprawie.Prowadzący strzelanie powinien sprawdzić magazynki i to czy został oddany strzał kontrolny.Niestety policjanci za mało ćwiczą z bronią i dlatego są takie efekty.Gdyby mieli więcej takich zajęć to nawet bez przestrzelenia by się zorientowali czy w komorze jest nabój,przecież to widać.Policjant w USA oddaje ok.3.500 strzałów w ciągu roku a w Polsce najczęściej jest to tylko markowanie strzelania bo brak jest strzelnic.W Lublinie jest nowoczesna strzelnica, ale pewnie brak jest pieniędzy na amunicje.
Niestety procedury zostały naruszone i to pokaże postępowanie w tej sprawie.Prowadzący strzelanie powinien sprawdzić magazynki i to czy został oddany strzał kontrolny.Niestety policjanci za mało ćwiczą z bronią i dlatego są takie efekty.Gdyby mieli więcej takich zajęć to nawet bez przestrzelenia by się zorientowali czy w komorze jest nabój,przecież to widać.Policjant w USA oddaje ok.3.500 strzałów w ciągu roku a w Polsce najczęściej jest to tylko markowanie strzelania bo brak jest strzelnic.W Lublinie jest nowoczesna strzelnica, ale pewnie ... rozwiń
Avatar
kylan / 10 marca 2009 o 20:33
0
lolo napisał:
De...lu jak nie byłeś na miejscu to nie zabieraj głosu. Fachowiec z ciebie jak z koziej d... pukawka.


Z typka, który strzelał chyba też nie fachowiec, skoro postrzelił kolegę...
Avatar
lolo / 10 marca 2009 o 19:40
0
strzelec napisał:
a gdzie był prowadzący strzelanie, gdzie po zakończonym strzelaniu przegląd broni z wyjętym pustym magazynkiem

De...lu jak nie byłeś na miejscu to nie zabieraj głosu. Fachowiec z ciebie jak z koziej d... pukawka.
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Biała Podlaska: Parkowanie w tym miejscu będzie płatne

Biała Podlaska: Parkowanie w tym miejscu będzie płatne 0 0

Miasto chce wprowadzić szlabany na nowo powstałym parkingu przy urzędzie miasta.

Budowa szkoły w Kazimierzu Dolnym wraca do prokuratury. "Decyzja o umorzeniu była przedwczesna"
galeria

Budowa szkoły w Kazimierzu Dolnym wraca do prokuratury. "Decyzja o umorzeniu była przedwczesna" 1 0

Prokuratura ponownie zbada sprawę budowy szkoły w Kazimierzu Dolnym. Chodzi o nieprawidłowości przy przetargu oraz zabezpieczeniu pobliskiej skarpy. Pierwsze postępowanie w tej sprawie umorzono.

"Włóczęgi" i "Dwie korony". Projekcje filmów przy Królewskiej 3
20 lipca 2018, 21:00

"Włóczęgi" i "Dwie korony". Projekcje filmów przy Królewskiej 3 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek i sobotę (20-21 lipca, godz. 21) w kinie plenerowym przy ul. Królewskiej 3 odbędą się projekcje filmów Włóczęgi i Dwie korony.

Koniec popularnej kawiarni w centrum Lublina. Przedsiębiorca oskarża wiceprezydenta

Koniec popularnej kawiarni w centrum Lublina. Przedsiębiorca oskarża wiceprezydenta 6 6

Doniesienie do prokuratury składa przedsiębiorca, któremu Centrum Kultury wypowiedziało umowę najmu pomieszczeń na lokal gastronomiczny „Szklarnia”. Sugeruje, że stał za tym zastępca prezydenta. – Nie było takich nacisków – mówi dyrektor CK. I tłumaczy, że przedsiębiorca po prostu naruszył zasady współpracy

Koncert przebojów Anny Jantar w Nałęczowie
20 lipca 2018, 19:00

Koncert przebojów Anny Jantar w Nałęczowie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 19 w Zabytkowych Podziemiach w Nałęczowie (ul. Lipowa 27) odbędzie się wyjątkowy koncert przebojów Anny Jantar z udziałem Anny Kostkiewicz i Fryderyka Pieńkosia.

Biegał nago po ulicy w Lublinie. Chciał udowodnić dziewczynie, że ją kocha

Biegał nago po ulicy w Lublinie. Chciał udowodnić dziewczynie, że ją kocha 99 3

Mężczyzna, który biegał nago po al. Tysiąclecia usłyszał prokuratorskie zarzuty. 32-latek odpowie za posiadanie narkotyków. Biegając bez ubrania po ulicy chciał zaimponować swojej dziewczynie.

Kobieta najechała na inny samochód. 6-letnie dziecko w szpitalu

Kobieta najechała na inny samochód. 6-letnie dziecko w szpitalu 2 0

Trzy osoby trafiły do szpitala po wypadku do którego doszło w Dąbrowie. Wśród nich jest 6-letnie dziecko.

Dawali pożyczki, wyłudzali mieszkania. Proces nie ruszył, były policjant nie melduje się na komisariacie

Dawali pożyczki, wyłudzali mieszkania. Proces nie ruszył, były policjant nie melduje się na komisariacie 2 3

Znów nie udało się rozpocząć procesu byłego policjanta i trzech jego kolegów oskarżonych o wyłudzenia. Panowie nie stawili się w sądzie, a były mundurowy – mimo że ma taki obowiązek – nie melduje się regularnie na komisariacie

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny?

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny? 17 11

Rozszerza się protest służb mundurowych. Do policjantów dołączyli strażnicy graniczni, celnicy, strażacy oraz strażnicy więzienni. – Jest bardzo mało kandydatów do służby i mnóstwo wakatów. Niewielu chce narażać zdrowie i życie za 2 tys. zł – mówi szef związków zawodowych w Straży Granicznej

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie 2 1

Energa Basket Liga Siedemnaście klubów zgłosiło się do udziału w rozgrywkach. Komisja Weryfikacyjna PLK SA dokona wstępnej analizy dokumentacji. Zarząd PLK SA decyzję w sprawie przyznania licencji podejmie najpóźniej do 27 lipca

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy 19 9

23-latek wpadł w ręce policjantów dwa razy w ciągu jednej nocy. Najpierw po pijanemu szarżował samochodem po cudzym polu, a potem doprowadził do zderzenia z innym autem i pchał je przez ok. 200 metrów.

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują?

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują? 9 13

120 milionów złotych na modernizację i budowę ponad 200 kilometrów dróg trafiło do wszystkich powiatów z województwa lubelskiego. Całkowita wartość inwestycji realizowanych w ramach tzw. megaprojektu drogowego wyniesie ok. 210 mln zł

Dzień z Harrym Potterem w MBP
27 lipca 2018, 11:00

Dzień z Harrym Potterem w MBP 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 lipca o godz. 11 w Filii nr 26 MBP im. H. Łopacińskiego w Lublinie (ul. Leonarda 18) odbędzie się Dzień z Harrym Potterem. To gratka dla wszystkich miłośników prozy J.K. Rowling.

Graffiti psuje krajobraz? Rada Kultury Przestrzeni chce by je zamalować i posadzić bluszcz

Graffiti psuje krajobraz? Rada Kultury Przestrzeni chce by je zamalować i posadzić bluszcz 46 51

Zamalowania graffiti na murach wzdłuż al. Solidarności koło skansenu i ogrodu botanicznego domaga się Rada Kultury Przestrzeni. Zamiast malowideł z zeszłorocznej imprezy Meeting of Styles wolałaby tu zieloną ścianę z bluszczu. Ratusz zapowiada jednak, że w sierpniu… powstanie tu nowe graffiti

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach 2 0

Granica Terespol wygrała rywalizację w grupie I bialskiej klasy A i wywalczyła awans do bialskiej klasy okręgowej

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!