Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 listopada 2009 r.
20:19
Edytuj ten wpis

Politechnika Lubelska łamie regulamin studiów

0 24 A A

Absolwenci Politechniki Lubelskiej mają kłopoty. Ci, którzy znaleźli pracę lada dzień mogą ją stracić. Skończyli studia kilka miesięcy temu, a uczelnia do tej pory nie wydała im dyplomów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wczoraj napisali do nas tegoroczni absolwenci Wydziału Podstaw Techniki PL.

– W lipcu obroniłem się na uzupełniających studiach magisterskich, na kierunku edukacja techniczno-informatyczna – narzeka jeden z nich. – Wcześniej miałem licencjat z matematyki. Uczę tego przedmiotu w szkole pod Kraśnikiem. Poszedłem na studia uzupełniające, żeby uczyć też informatyki i techniki. Studia skończyłem i dyrektor szkoły każe mi dostarczyć dyplom. Dyplomu nie mam.

Inny z absolwentów pracuje w PZL Świdnik. Miał obiecaną podwyżkę, jak tylko zostanie magistrem. Podwyżka przepadła, bo potwierdzenia ukończonych studiów nie ma.

– Niektórzy mają kłopot, żeby w ogóle znaleźć pracę. Bo studia skończyli, ale nie mają na to papieru – dodaje jeden z absolwentów. – A jeszcze inny kolega dostał od pracodawcy kilka dni na dostarczenie dyplomu. W przeciwnym razie wyleci.

Regulamin studiów PL: "Dyplom należy sporządzić w ciągu 30 dni od daty złożenia przez studenta egzaminu dyplomowego”. Minęły ponad 3 miesiące. A dyplomów nie ma.

– Jest nam bardzo przykro, że taka sytuacja zaistniała – mówi Iwona Czajkowska-Deneka, rzecznik PL. – Złożyło się na to kilka czynników.

– Od lipca resort nauki wprowadził nowe druki dyplomów. Do nas wzory dotarły dopiero w sierpniu – tłumaczy rzecznik. – Wtedy okazało się, że drukarka na Wydziale Podstaw Techniki, która miała drukować dyplomy, nie jest odpowiednio skonfigurowana. Wysłaliśmy drukarkę do firmy, która ją nam sprzedała, żeby zmienili konfigurację. Sprzęt wrócił do nas dopiero dwa tygodnie temu.

Tymczasem inne uczelnie nie miały z tym problemów. – Rozporządzenie o tym, że nowe wzory zaczną obowiązywać od lipca, pojawiło się już w grudniu zeszłego roku – mówi Katarzyna Mieczkowska-Czerniak, rzecznik UMCS. – Nowe wzory trafiły do nas jeszcze wiosną. Nie było żadnych opóźnień w wydawaniu dyplomów.

– Dzwonimy do dziekanatu co kilka dni i ciągle słyszymy, że jest jakiś problem. A to nie ma dziekana, a to dyplomy czekają na rektora – mówi jeden z absolwentów PL.

– Za dwuletnie studia każdy z nas zapłacił blisko 6 tys. zł. Jak tylko ktoś spóźniał się z płaceniem, uczelnia natychmiast się upominała – dodaje. – A teraz co? Sama może zwlekać, ile chce.

– Jeszcze raz przepraszamy naszych magistrów – podkreśla Czajkowska-Deneka. – Dyplomy są już wydrukowane i podpisane przez dziekana. Jeszcze dziś dostanie je do podpisu rektor. Od poniedziałku absolwenci będą mogli je odbierać.

Powtórka ze zwłoki

W 2007 r. opisaliśmy identyczną sytuację. Wtedy dyplomów nie mogli się doprosić absolwenci Wydziału Elektrotechniki i Informatyki PL. Bronili prac dyplomowych w czerwcu, a w sierpniu dyplomów jeszcze nie było. Uczelnia kazała im czekać do września. Powód? Urlopy pracowników i problemy techniczne. Dopiero po naszej interwencji władze uczelni przyspieszyły sprawę. Politechnika zapewniała wtedy, że podobna sytuacja już się nie zdarzy.

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ciąglestudent / 31 lipca 2010 o 08:28
0
Ja tam nie narzekam. Leci mi 7-my rok studiów i jestem zadowolony z PL. Kolejny zmyślony artykuł żeby zwiększyć nakład. Wystarczy wziąść zaświadczenie o ukończeniu studiów jeśli się komuś spieszy.
A i jeszcze jedno, panie wdziekanacie są życzliwe. Nie wiem jak na innych wydziałach, ale mówię o swoim.
Avatar
absolwent PL! / 30 lipca 2010 o 23:19
0
[quote name='baton' date='06 listopad 2009 - 11:07 ' timestamp='1257498457' post='189462']
to ktoś po tej ,,uczelni" wogóle znajduje pracę?
[/quote]


Jesteś bardzo niedoinformowany i nie wiesz co piszesz. Studiowałem budownictwo, ja jak i wszyscy moi koledzy znaleźli pracę od ręki. A to że bierzesz uczelnia w cudzysłów świadczy o twojej arogancji i cwaniactwie, a prościej mówiąc chamstwie. Obym takich jak ty, spotykał jak najmniej w mojej karierze-kierownika budowy.
Avatar
Gość / 13 listopada 2009 o 21:42
0
Gość napisał:
Co ty pieprzysz?
Nie ma żadnych ograniczeń czasowych. A nawet jak są, to nie widzę problemu w tym, żeby jak się oczekuje podwyżki, zaświadczenie pokazać w terminie do 30 dni.
Dyplom też sobie możesz podrobić i to wcale z niewiele większym nakładem niż zaświadczenie. Jeśli pracodawca jest taki podejrzliwy, to zawsze może zadzwonić do dziekanatu i zapytać czy taki człowiek faktycznie obronił pracę.
Z tym, ze jak już wspomniałem - jak ktoś nie chce, to sobie zawsze jakiś problem znajdzie.

Zajrzyj sobie do KPA i przeczytasz, że wszystkie zwykłe zaświadczenia i decyzje ważne są przez 30 dni. Po drugie według prawa oświatowego kwalifikacje nauczycieli uznaje się po przedstawieniu odpowiednich dyplomów lub świadectw, nic tam nie pisze o zaświadczeniach, a jest wielka różnica między świadectwem a zaświadczeniem.

Zajrzyj sobie do KPA i przeczytasz, że wszystkie zwykłe zaświadczenia i decyzje ważne są przez 30 dni. Po drugie według prawa oświatowego kwalifikacje nauczycieli uznaje się po przedstawieniu odpowiednich dyplomów lub świadectw, nic tam nie pisze o zaświadczeniach, a jest wielka różnica między świadectwem a zaświadczeniem. rozwiń
Avatar
Gość / 8 listopada 2009 o 14:31
0
Po to ta afera, że nie każdy pracodawca wieży na słowo. A co do zaświedczeń to użędowy czas ważności tekiego kwitka to jest 30 dni. Pracodawcy mają rację, że nie wieżą na słowo, ponieważ takie zaświadczenie jak wydaje Politechnika to można bez problemu podrobić.

Co ty pieprzysz?
Nie ma żadnych ograniczeń czasowych. A nawet jak są, to nie widzę problemu w tym, żeby jak się oczekuje podwyżki, zaświadczenie pokazać w terminie do 30 dni.
Dyplom też sobie możesz podrobić i to wcale z niewiele większym nakładem niż zaświadczenie. Jeśli pracodawca jest taki podejrzliwy, to zawsze może zadzwonić do dziekanatu i zapytać czy taki człowiek faktycznie obronił pracę.
Z tym, ze jak już wspomniałem - jak ktoś nie chce, to sobie zawsze jakiś problem znajdzie.

Co ty pieprzysz?
Nie ma żadnych ograniczeń czasowych. A nawet jak są, to nie widzę problemu w tym, żeby jak się oczekuje podwyżki, zaświadczenie pokazać w terminie do 30 dni.
Dyplom też sobie możesz podrobić i to wcale z niewiele większym nakładem niż zaświadczenie. Jeśli pracodawca jest taki podejrzliwy, to zawsze może zadzwonić do dziekanatu i zapytać czy taki człowiek faktycznie obronił pracę.
Z tym, ze jak już wspomniałem - jak ktoś nie chce, to sobie zawsze jakiś problem znajdzie. rozwiń
Avatar
Gość / 7 listopada 2009 o 14:47
0
lina napisał:
Proponuję po zakończeniu studiów zatrudnic się w dziekanacie wtedy zobaczysz jaką "filozofią" jest praca tam. Od razu zaczniesz inaczej śpiewkę, bo teraz nie masz zielonego pojęcia o pracy w dziekanacie. Naprawde proszę spróbować.....Znam takie co jako studentki psioczyly na dziekanat (same o tym mówią) a teraz kiedy udało im sie zatrudnic własnie w dziekanacie głosno prostuja wypowiadane opinie i jęczą z przepracowania.


Miałam styczność z pracą w dziekanacie i nie narzekałam. Wiadomo, że przed sesjami więcej zamieszania ale można je opanować jak się potrafi a dla ludzi miłym być to chyba nie wiele wysiłku potrzeba? czasami zdarzają się upierdliwi ludzie jak wszędzie ale dla przeciętnego studenta


Miałam styczność z pracą w dziekanacie i nie narzekałam. Wiadomo, że przed sesjami więcej zamieszania ale można je opanować jak się potrafi a dla ludzi miłym być to chyba nie wiele wysiłku potrzeba? czasami zdarzają się upierdliwi ludzie jak wszędzie ale dla przeciętnego studenta rozwiń
Avatar
umcsiak / 6 listopada 2009 o 22:25
0
Gość napisał:
Po to ta afera, że nie każdy pracodawca wieży na słowo. A co do zaświedczeń to użędowy czas ważności tekiego kwitka to jest 30 dni. Pracodawcy mają rację, że nie wieżą na słowo, ponieważ takie zaświadczenie jak wydaje Politechnika to można bez problemu podrobić.


"gościu" zamiast się wymądrzać lepiej wróć do gimnazjum. Kwiatki "wieży", "użędowy" wskazują na to, że warto...
Avatar
Gość / 6 listopada 2009 o 21:47
0
Po to ta afera, że nie każdy pracodawca wieży na słowo. A co do zaświedczeń to użędowy czas ważności tekiego kwitka to jest 30 dni. Pracodawcy mają rację, że nie wieżą na słowo, ponieważ takie zaświadczenie jak wydaje Politechnika to można bez problemu podrobić.
Avatar
absolwent / 6 listopada 2009 o 20:04
0
Dziwi mnie to ponieważ we wrześniu można było odebrać już dyplomy z WPT, mój obecny pracodawca nie pytał o dyplom tylko w cv zobaczył że tegoroczny absolwent to od razu spytał czy mam już dyplom i czy do końca roku będzie. Nie rozumiem po co cała ta afera.
Avatar
Gość / 6 listopada 2009 o 15:54
0
Nie bardzo rozumiem o co ta afera. Fakt - przeginają lekko ze spóźnieniami ale te krzywdy tutaj opisane, są mocno naciągane.
1. To bzdura, ze uczelnia nie daje żadnego kwitku. Daje - zaświadczenie o pozytywnym wyniku obrony i otrzymaniu tytułu mgr inż. Jeśli pracodawcy to nie wystarczy, to winiłbym właśnie jego - za upierdliwość i złośliwość. Ja do tej pory nie miałem z tym problemu, wszędzie pokazywałem zaświadczenie i to wystarczało.
2. Żeby otrzymać dyplom, trzeba dostarczyć obiegówki i legitymację (nie mówiąc już o innych pierdołach i opłatach). Zasadniczo jest to niezbędne do obrony, ale dziekanat poszedł studentom na rękę i pozwolił dostarczyć te dokumenty później (do 31.10 są przecież tansze przejazdy komunikacją publiczną). Wiele osób złożyło te dokumenty dopiero niedawno, a jak się dowiedziałam, bez tego zwykle nawet nie zaczynają procedury. Studenci czekali do samego końca, potem myśleli, ze w listopadzie oddadzą i od razu wezmą dyplom. Nie wyszło - a teraz mają fochy.

Zatem sam fakt, że łamią regulamin - tu się zgada. Od studentów wymagają, a każda zwłoka = jakieś problemy lub koszty. Sami natomiast lecą sobie w kulki i przed nikim się nie tłumaczą. Natomiast te żale tu opisane, to po sporej części wina samych studentów, którzy nie potrafią otworzyć gęby kiedy trzeba.
Nie bardzo rozumiem o co ta afera. Fakt - przeginają lekko ze spóźnieniami ale te krzywdy tutaj opisane, są mocno naciągane.
1. To bzdura, ze uczelnia nie daje żadnego kwitku. Daje - zaświadczenie o pozytywnym wyniku obrony i otrzymaniu tytułu mgr inż. Jeśli pracodawcy to nie wystarczy, to winiłbym właśnie jego - za upierdliwość i złośliwość. Ja do tej pory nie miałem z tym problemu, wszędzie pokazywałem zaświadczenie i to wystarczało.
2. Żeby otrzymać dyplom, trzeba dostarczyć obiegówki i legitymację (nie mówiąc już o innych pie... rozwiń
Avatar
lina / 6 listopada 2009 o 14:52
0
Gość napisał:
śmiechu warte... tak jest ze wszystkim na PL. Panie w dziekanacie olewają studentów na każdym kroku!!! Na zaocznym zarządzaniu dziekanat jest czynny co drugi zjazd i poszłam podbić legitymację ale pani powiedziała że jest jeszcze czas, że na następnym zjeździe podbije. Tylko, że na następnym zepsuła im się maszyna do podbijania :/ Kolejny zjazd jest dopiero 13.11. ale co tą panią obchodzą studenci, którym legitymacja jest potrzebna na codzień i w dodatku nie mieszkają w Lublinie i nie mogą ot tak sobie przyjechać na tygodniu??!!! Wogóle ta pani jest nie miła i jak się pójdzie o coś zapytać to łaskę robi że się odezwie. Powinno się coś zrobić z tym!!!! Może młodszych zatrudnić, tyle ludzi bezrobotnych jest a tu taka siedzi i ma wszystko gdzieś :/ Chyba nie taka filozofia trochę papierków powypełniać i być miłym dla innych?

Proponuję po zakończeniu studiów zatrudnic się w dziekanacie wtedy zobaczysz jaką "filozofią" jest praca tam. Od razu zaczniesz inaczej śpiewkę, bo teraz nie masz zielonego pojęcia o pracy w dziekanacie. Naprawde proszę spróbować.....Znam takie co jako studentki psioczyly na dziekanat (same o tym mówią) a teraz kiedy udało im sie zatrudnic własnie w dziekanacie głosno prostuja wypowiadane opinie i jęczą z przepracowania.
" jest praca tam. Od razu zaczniesz inaczej śpiewkę, bo teraz nie masz zielonego pojęcia o pracy w dziekanacie. Naprawde proszę spróbować.....Znam takie co jako studentki psioczyly na dziekanat (same o tym mówią) a teraz kiedy udało im sie zatrudnic własnie w dziekanacie głosno prostuja wypowiadane opinie i jęczą z przepracowania. rozwiń
Avatar
ciąglestudent / 31 lipca 2010 o 08:28
0
Ja tam nie narzekam. Leci mi 7-my rok studiów i jestem zadowolony z PL. Kolejny zmyślony artykuł żeby zwiększyć nakład. Wystarczy wziąść zaświadczenie o ukończeniu studiów jeśli się komuś spieszy.
A i jeszcze jedno, panie wdziekanacie są życzliwe. Nie wiem jak na innych wydziałach, ale mówię o swoim.
Avatar
absolwent PL! / 30 lipca 2010 o 23:19
0
[quote name='baton' date='06 listopad 2009 - 11:07 ' timestamp='1257498457' post='189462']
to ktoś po tej ,,uczelni" wogóle znajduje pracę?
[/quote]


Jesteś bardzo niedoinformowany i nie wiesz co piszesz. Studiowałem budownictwo, ja jak i wszyscy moi koledzy znaleźli pracę od ręki. A to że bierzesz uczelnia w cudzysłów świadczy o twojej arogancji i cwaniactwie, a prościej mówiąc chamstwie. Obym takich jak ty, spotykał jak najmniej w mojej karierze-kierownika budowy.
Avatar
Gość / 13 listopada 2009 o 21:42
0
Gość napisał:
Co ty pieprzysz?
Nie ma żadnych ograniczeń czasowych. A nawet jak są, to nie widzę problemu w tym, żeby jak się oczekuje podwyżki, zaświadczenie pokazać w terminie do 30 dni.
Dyplom też sobie możesz podrobić i to wcale z niewiele większym nakładem niż zaświadczenie. Jeśli pracodawca jest taki podejrzliwy, to zawsze może zadzwonić do dziekanatu i zapytać czy taki człowiek faktycznie obronił pracę.
Z tym, ze jak już wspomniałem - jak ktoś nie chce, to sobie zawsze jakiś problem znajdzie.

Zajrzyj sobie do KPA i przeczytasz, że wszystkie zwykłe zaświadczenia i decyzje ważne są przez 30 dni. Po drugie według prawa oświatowego kwalifikacje nauczycieli uznaje się po przedstawieniu odpowiednich dyplomów lub świadectw, nic tam nie pisze o zaświadczeniach, a jest wielka różnica między świadectwem a zaświadczeniem.

Zajrzyj sobie do KPA i przeczytasz, że wszystkie zwykłe zaświadczenia i decyzje ważne są przez 30 dni. Po drugie według prawa oświatowego kwalifikacje nauczycieli uznaje się po przedstawieniu odpowiednich dyplomów lub świadectw, nic tam nie pisze o zaświadczeniach, a jest wielka różnica między świadectwem a zaświadczeniem. rozwiń
Avatar
Gość / 8 listopada 2009 o 14:31
0
Po to ta afera, że nie każdy pracodawca wieży na słowo. A co do zaświedczeń to użędowy czas ważności tekiego kwitka to jest 30 dni. Pracodawcy mają rację, że nie wieżą na słowo, ponieważ takie zaświadczenie jak wydaje Politechnika to można bez problemu podrobić.

Co ty pieprzysz?
Nie ma żadnych ograniczeń czasowych. A nawet jak są, to nie widzę problemu w tym, żeby jak się oczekuje podwyżki, zaświadczenie pokazać w terminie do 30 dni.
Dyplom też sobie możesz podrobić i to wcale z niewiele większym nakładem niż zaświadczenie. Jeśli pracodawca jest taki podejrzliwy, to zawsze może zadzwonić do dziekanatu i zapytać czy taki człowiek faktycznie obronił pracę.
Z tym, ze jak już wspomniałem - jak ktoś nie chce, to sobie zawsze jakiś problem znajdzie.

Co ty pieprzysz?
Nie ma żadnych ograniczeń czasowych. A nawet jak są, to nie widzę problemu w tym, żeby jak się oczekuje podwyżki, zaświadczenie pokazać w terminie do 30 dni.
Dyplom też sobie możesz podrobić i to wcale z niewiele większym nakładem niż zaświadczenie. Jeśli pracodawca jest taki podejrzliwy, to zawsze może zadzwonić do dziekanatu i zapytać czy taki człowiek faktycznie obronił pracę.
Z tym, ze jak już wspomniałem - jak ktoś nie chce, to sobie zawsze jakiś problem znajdzie. rozwiń
Avatar
Gość / 7 listopada 2009 o 14:47
0
lina napisał:
Proponuję po zakończeniu studiów zatrudnic się w dziekanacie wtedy zobaczysz jaką "filozofią" jest praca tam. Od razu zaczniesz inaczej śpiewkę, bo teraz nie masz zielonego pojęcia o pracy w dziekanacie. Naprawde proszę spróbować.....Znam takie co jako studentki psioczyly na dziekanat (same o tym mówią) a teraz kiedy udało im sie zatrudnic własnie w dziekanacie głosno prostuja wypowiadane opinie i jęczą z przepracowania.


Miałam styczność z pracą w dziekanacie i nie narzekałam. Wiadomo, że przed sesjami więcej zamieszania ale można je opanować jak się potrafi a dla ludzi miłym być to chyba nie wiele wysiłku potrzeba? czasami zdarzają się upierdliwi ludzie jak wszędzie ale dla przeciętnego studenta


Miałam styczność z pracą w dziekanacie i nie narzekałam. Wiadomo, że przed sesjami więcej zamieszania ale można je opanować jak się potrafi a dla ludzi miłym być to chyba nie wiele wysiłku potrzeba? czasami zdarzają się upierdliwi ludzie jak wszędzie ale dla przeciętnego studenta rozwiń
Avatar
umcsiak / 6 listopada 2009 o 22:25
0
Gość napisał:
Po to ta afera, że nie każdy pracodawca wieży na słowo. A co do zaświedczeń to użędowy czas ważności tekiego kwitka to jest 30 dni. Pracodawcy mają rację, że nie wieżą na słowo, ponieważ takie zaświadczenie jak wydaje Politechnika to można bez problemu podrobić.


"gościu" zamiast się wymądrzać lepiej wróć do gimnazjum. Kwiatki "wieży", "użędowy" wskazują na to, że warto...
Avatar
Gość / 6 listopada 2009 o 21:47
0
Po to ta afera, że nie każdy pracodawca wieży na słowo. A co do zaświedczeń to użędowy czas ważności tekiego kwitka to jest 30 dni. Pracodawcy mają rację, że nie wieżą na słowo, ponieważ takie zaświadczenie jak wydaje Politechnika to można bez problemu podrobić.
Avatar
absolwent / 6 listopada 2009 o 20:04
0
Dziwi mnie to ponieważ we wrześniu można było odebrać już dyplomy z WPT, mój obecny pracodawca nie pytał o dyplom tylko w cv zobaczył że tegoroczny absolwent to od razu spytał czy mam już dyplom i czy do końca roku będzie. Nie rozumiem po co cała ta afera.
Avatar
Gość / 6 listopada 2009 o 15:54
0
Nie bardzo rozumiem o co ta afera. Fakt - przeginają lekko ze spóźnieniami ale te krzywdy tutaj opisane, są mocno naciągane.
1. To bzdura, ze uczelnia nie daje żadnego kwitku. Daje - zaświadczenie o pozytywnym wyniku obrony i otrzymaniu tytułu mgr inż. Jeśli pracodawcy to nie wystarczy, to winiłbym właśnie jego - za upierdliwość i złośliwość. Ja do tej pory nie miałem z tym problemu, wszędzie pokazywałem zaświadczenie i to wystarczało.
2. Żeby otrzymać dyplom, trzeba dostarczyć obiegówki i legitymację (nie mówiąc już o innych pierdołach i opłatach). Zasadniczo jest to niezbędne do obrony, ale dziekanat poszedł studentom na rękę i pozwolił dostarczyć te dokumenty później (do 31.10 są przecież tansze przejazdy komunikacją publiczną). Wiele osób złożyło te dokumenty dopiero niedawno, a jak się dowiedziałam, bez tego zwykle nawet nie zaczynają procedury. Studenci czekali do samego końca, potem myśleli, ze w listopadzie oddadzą i od razu wezmą dyplom. Nie wyszło - a teraz mają fochy.

Zatem sam fakt, że łamią regulamin - tu się zgada. Od studentów wymagają, a każda zwłoka = jakieś problemy lub koszty. Sami natomiast lecą sobie w kulki i przed nikim się nie tłumaczą. Natomiast te żale tu opisane, to po sporej części wina samych studentów, którzy nie potrafią otworzyć gęby kiedy trzeba.
Nie bardzo rozumiem o co ta afera. Fakt - przeginają lekko ze spóźnieniami ale te krzywdy tutaj opisane, są mocno naciągane.
1. To bzdura, ze uczelnia nie daje żadnego kwitku. Daje - zaświadczenie o pozytywnym wyniku obrony i otrzymaniu tytułu mgr inż. Jeśli pracodawcy to nie wystarczy, to winiłbym właśnie jego - za upierdliwość i złośliwość. Ja do tej pory nie miałem z tym problemu, wszędzie pokazywałem zaświadczenie i to wystarczało.
2. Żeby otrzymać dyplom, trzeba dostarczyć obiegówki i legitymację (nie mówiąc już o innych pie... rozwiń
Avatar
lina / 6 listopada 2009 o 14:52
0
Gość napisał:
śmiechu warte... tak jest ze wszystkim na PL. Panie w dziekanacie olewają studentów na każdym kroku!!! Na zaocznym zarządzaniu dziekanat jest czynny co drugi zjazd i poszłam podbić legitymację ale pani powiedziała że jest jeszcze czas, że na następnym zjeździe podbije. Tylko, że na następnym zepsuła im się maszyna do podbijania :/ Kolejny zjazd jest dopiero 13.11. ale co tą panią obchodzą studenci, którym legitymacja jest potrzebna na codzień i w dodatku nie mieszkają w Lublinie i nie mogą ot tak sobie przyjechać na tygodniu??!!! Wogóle ta pani jest nie miła i jak się pójdzie o coś zapytać to łaskę robi że się odezwie. Powinno się coś zrobić z tym!!!! Może młodszych zatrudnić, tyle ludzi bezrobotnych jest a tu taka siedzi i ma wszystko gdzieś :/ Chyba nie taka filozofia trochę papierków powypełniać i być miłym dla innych?

Proponuję po zakończeniu studiów zatrudnic się w dziekanacie wtedy zobaczysz jaką "filozofią" jest praca tam. Od razu zaczniesz inaczej śpiewkę, bo teraz nie masz zielonego pojęcia o pracy w dziekanacie. Naprawde proszę spróbować.....Znam takie co jako studentki psioczyly na dziekanat (same o tym mówią) a teraz kiedy udało im sie zatrudnic własnie w dziekanacie głosno prostuja wypowiadane opinie i jęczą z przepracowania.
" jest praca tam. Od razu zaczniesz inaczej śpiewkę, bo teraz nie masz zielonego pojęcia o pracy w dziekanacie. Naprawde proszę spróbować.....Znam takie co jako studentki psioczyly na dziekanat (same o tym mówią) a teraz kiedy udało im sie zatrudnic własnie w dziekanacie głosno prostuja wypowiadane opinie i jęczą z przepracowania. rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

W weekendy pojedzie więcej nocnych autobusów

W weekendy pojedzie więcej nocnych autobusów 0 0

Już w tym tygodniu zmieni się rozkład jazdy nocnych linii autobusowych N1, N2 i N3.

Wybuch gazu w kamienicy na Starym Mieście w Lublinie. Lokatorzy nadal nie mogą tu wrócić

Wybuch gazu w kamienicy na Starym Mieście w Lublinie. Lokatorzy nadal nie mogą tu wrócić 0 0

Uszkodzona po wybuchu gazu staromiejska kamienica przy ul. Rybnej przejdzie gruntowny remont pod nadzorem konserwatora zabytków. Miasto zarezerwowało już pieniądze na projekt przebudowy. Konieczna jest naprawa dachu i wymiana zalanych stropów.

Po wichurach w Lubelskiem. Drzewo przygniotło samochód, w środku jechało czterech mężczyzn

Po wichurach w Lubelskiem. Drzewo przygniotło samochód, w środku jechało czterech mężczyzn 4 4

Volkswagen, który w poniedziałek rano przejeżdżał ul. Piwną w Chełmie, został przygnieciony przez drzewo. Jeden z pasażerów trafił ranny do szpitala.

Lublin z własną kryptowalutą? Pomysły kandydata na prezydenta

Lublin z własną kryptowalutą? Pomysły kandydata na prezydenta 0 8

Pomysły na wykorzystanie nowych technologii w życiu miasta przedstawiał we wtorek poseł Jakub Kulesza, kandydat na prezydenta Lublina z komitetu „Kukiz, Wolność, Lubelscy Patrioci i Ruchy Miejskie”.

Lubartów: Kwartet smyczkowy zagrał na otwarciu oczyszczalni ścieków
film

Lubartów: Kwartet smyczkowy zagrał na otwarciu oczyszczalni ścieków 0 2

Kwartet smyczkowy OFF and BACH przygrywał na otwarciu zmodernizowanej oczyszczalni ścieków w Lubartowie. Największa inwestycja w historii miasta kosztowała ponad 58 mln zł.

Mezoterapia twarzy, szyi i dekoltu – recepta na zatrzymanie czasu

Mezoterapia twarzy, szyi i dekoltu – recepta na zatrzymanie czasu 0

Zależy ci na tym, aby twoja skóra zachowała młodość na dłużej? W takim razie odpowiednia pielęgnacja skóry to za mało – oprócz niej warto skorzystać z zabiegów mezoterapii, dzięki którym możemy uzyskać jeszcze lepsze efekty. Na czym dokładnie polega mezoterapia i ile musimy za nią zapłacić?

Lubelskie: Śmierć nastolatki i jej chłopaka. Dilerzy zatrzymani

Lubelskie: Śmierć nastolatki i jej chłopaka. Dilerzy zatrzymani 11 1

Zatrzymano dwóch dilerów narkotyków, którzy mają być powiązani ze śmiercią młodych ludzi w Biskupicach. 17-latka i jej chłopak zmarli najprawdopodobniej po przedawkowaniu środków odurzających – ustalili śledczy. Nie wykluczają, że były to dopalacze.

Lublin: UMCS ma problem z kampusem zachodnim

Lublin: UMCS ma problem z kampusem zachodnim 2 6

UMCS ma poważny problem z budową nowych siedzib Wydziału Politologii i Instytutu Psychologii. Do przetargu na roboty budowlane stanęły cztery firmy, ale wszystkie oferty przekraczają kwotę, którą gotowa jest wydać uczelnia.

XX-lecie zespołu Coma w Domu Kultury w Lublinie
7 grudnia 2018, 18:00

XX-lecie zespołu Coma w Domu Kultury w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. W tym roku zespół Coma świętuje swoje XX-lecie. Z tej okazji formacja wyruszyła w urodzinową trasę koncertową, w ramach której zawita również do Lublina. Koncert odbędzie się 7 grudnia o godz. 18 w klubie Dom Kultury (Krakowskie Przedmieście 19).

Chcą porzucić Sejm dla samorządu. Sprawdziliśmy aktywność lubelskich posłów
galeria

Chcą porzucić Sejm dla samorządu. Sprawdziliśmy aktywność lubelskich posłów 7 23

Jarosław Sachajko to lider w liczbie wystąpień na posiedzeniach Sejmu (240) i złożonych interpelacji (707). Na przeciwległym biegunie jest Sylwester Tułajew, który na swoim koncie ma zaledwie 5 interpelacji.

Tak będą wyglądać nowe dowody osobiste. Jest już wzór
galeria

Tak będą wyglądać nowe dowody osobiste. Jest już wzór 0 4

Wiosną 2019 r. ma się zmienić wygląd dowodu osobistego> Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji pokazało jego wzór.

Lubelskie: 13-latek na motorowerze wjechał wprost pod samochód
galeria

Lubelskie: 13-latek na motorowerze wjechał wprost pod samochód 11 1

Do wypadku doszło w poniedziałek około godz. 17 między miejscowościami Andrzejówka i Bukowa (pow. biłgorajski).

Zderzenie toyoty i skody na skrzyżowaniu ul. Skłodowskiej i Akademickiej w Lublinie
galeria

Zderzenie toyoty i skody na skrzyżowaniu ul. Skłodowskiej i Akademickiej w Lublinie 4 3

Do zdarzenia doszło tuż przed godz. 8 na skrzyżowaniu ul. Skłodowskiej i Akademickiej w Lublinie.

"Bezczelny koniec lata" w Just Crafted
30 września 2018, 19:00

"Bezczelny koniec lata" w Just Crafted 1 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 30 września o godz. 19 w Just Crafted (ul. Cicha 2) odbędzie się pokaz krótkich form improwizowanych w wykonaniu Teatru Bezczelny.

Praca w Lublinie. Szukają osób mówiących w nietypowych językach

Praca w Lublinie. Szukają osób mówiących w nietypowych językach 15 5

Powstaje wielojęzyczne centrum obsługi klienta Voice Contact Center. Poszukiwani są pracownicy znający języki obce m.in. czeski i węgierski.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!