Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 listopada 2009 r.
20:19
Edytuj ten wpis

Politechnika Lubelska łamie regulamin studiów

0 24 A A

Absolwenci Politechniki Lubelskiej mają kłopoty. Ci, którzy znaleźli pracę lada dzień mogą ją stracić. Skończyli studia kilka miesięcy temu, a uczelnia do tej pory nie wydała im dyplomów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wczoraj napisali do nas tegoroczni absolwenci Wydziału Podstaw Techniki PL.

– W lipcu obroniłem się na uzupełniających studiach magisterskich, na kierunku edukacja techniczno-informatyczna – narzeka jeden z nich. – Wcześniej miałem licencjat z matematyki. Uczę tego przedmiotu w szkole pod Kraśnikiem. Poszedłem na studia uzupełniające, żeby uczyć też informatyki i techniki. Studia skończyłem i dyrektor szkoły każe mi dostarczyć dyplom. Dyplomu nie mam.

Inny z absolwentów pracuje w PZL Świdnik. Miał obiecaną podwyżkę, jak tylko zostanie magistrem. Podwyżka przepadła, bo potwierdzenia ukończonych studiów nie ma.

– Niektórzy mają kłopot, żeby w ogóle znaleźć pracę. Bo studia skończyli, ale nie mają na to papieru – dodaje jeden z absolwentów. – A jeszcze inny kolega dostał od pracodawcy kilka dni na dostarczenie dyplomu. W przeciwnym razie wyleci.

Regulamin studiów PL: "Dyplom należy sporządzić w ciągu 30 dni od daty złożenia przez studenta egzaminu dyplomowego”. Minęły ponad 3 miesiące. A dyplomów nie ma.

– Jest nam bardzo przykro, że taka sytuacja zaistniała – mówi Iwona Czajkowska-Deneka, rzecznik PL. – Złożyło się na to kilka czynników.

– Od lipca resort nauki wprowadził nowe druki dyplomów. Do nas wzory dotarły dopiero w sierpniu – tłumaczy rzecznik. – Wtedy okazało się, że drukarka na Wydziale Podstaw Techniki, która miała drukować dyplomy, nie jest odpowiednio skonfigurowana. Wysłaliśmy drukarkę do firmy, która ją nam sprzedała, żeby zmienili konfigurację. Sprzęt wrócił do nas dopiero dwa tygodnie temu.

Tymczasem inne uczelnie nie miały z tym problemów. – Rozporządzenie o tym, że nowe wzory zaczną obowiązywać od lipca, pojawiło się już w grudniu zeszłego roku – mówi Katarzyna Mieczkowska-Czerniak, rzecznik UMCS. – Nowe wzory trafiły do nas jeszcze wiosną. Nie było żadnych opóźnień w wydawaniu dyplomów.

– Dzwonimy do dziekanatu co kilka dni i ciągle słyszymy, że jest jakiś problem. A to nie ma dziekana, a to dyplomy czekają na rektora – mówi jeden z absolwentów PL.

– Za dwuletnie studia każdy z nas zapłacił blisko 6 tys. zł. Jak tylko ktoś spóźniał się z płaceniem, uczelnia natychmiast się upominała – dodaje. – A teraz co? Sama może zwlekać, ile chce.

– Jeszcze raz przepraszamy naszych magistrów – podkreśla Czajkowska-Deneka. – Dyplomy są już wydrukowane i podpisane przez dziekana. Jeszcze dziś dostanie je do podpisu rektor. Od poniedziałku absolwenci będą mogli je odbierać.

Powtórka ze zwłoki

W 2007 r. opisaliśmy identyczną sytuację. Wtedy dyplomów nie mogli się doprosić absolwenci Wydziału Elektrotechniki i Informatyki PL. Bronili prac dyplomowych w czerwcu, a w sierpniu dyplomów jeszcze nie było. Uczelnia kazała im czekać do września. Powód? Urlopy pracowników i problemy techniczne. Dopiero po naszej interwencji władze uczelni przyspieszyły sprawę. Politechnika zapewniała wtedy, że podobna sytuacja już się nie zdarzy.

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ciąglestudent / 31 lipca 2010 o 08:28
0
Ja tam nie narzekam. Leci mi 7-my rok studiów i jestem zadowolony z PL. Kolejny zmyślony artykuł żeby zwiększyć nakład. Wystarczy wziąść zaświadczenie o ukończeniu studiów jeśli się komuś spieszy.
A i jeszcze jedno, panie wdziekanacie są życzliwe. Nie wiem jak na innych wydziałach, ale mówię o swoim.
Avatar
absolwent PL! / 30 lipca 2010 o 23:19
0
[quote name='baton' date='06 listopad 2009 - 11:07 ' timestamp='1257498457' post='189462']
to ktoś po tej ,,uczelni" wogóle znajduje pracę?
[/quote]


Jesteś bardzo niedoinformowany i nie wiesz co piszesz. Studiowałem budownictwo, ja jak i wszyscy moi koledzy znaleźli pracę od ręki. A to że bierzesz uczelnia w cudzysłów świadczy o twojej arogancji i cwaniactwie, a prościej mówiąc chamstwie. Obym takich jak ty, spotykał jak najmniej w mojej karierze-kierownika budowy.
Avatar
Gość / 13 listopada 2009 o 21:42
0
Gość napisał:
Co ty pieprzysz?
Nie ma żadnych ograniczeń czasowych. A nawet jak są, to nie widzę problemu w tym, żeby jak się oczekuje podwyżki, zaświadczenie pokazać w terminie do 30 dni.
Dyplom też sobie możesz podrobić i to wcale z niewiele większym nakładem niż zaświadczenie. Jeśli pracodawca jest taki podejrzliwy, to zawsze może zadzwonić do dziekanatu i zapytać czy taki człowiek faktycznie obronił pracę.
Z tym, ze jak już wspomniałem - jak ktoś nie chce, to sobie zawsze jakiś problem znajdzie.

Zajrzyj sobie do KPA i przeczytasz, że wszystkie zwykłe zaświadczenia i decyzje ważne są przez 30 dni. Po drugie według prawa oświatowego kwalifikacje nauczycieli uznaje się po przedstawieniu odpowiednich dyplomów lub świadectw, nic tam nie pisze o zaświadczeniach, a jest wielka różnica między świadectwem a zaświadczeniem.

Zajrzyj sobie do KPA i przeczytasz, że wszystkie zwykłe zaświadczenia i decyzje ważne są przez 30 dni. Po drugie według prawa oświatowego kwalifikacje nauczycieli uznaje się po przedstawieniu odpowiednich dyplomów lub świadectw, nic tam nie pisze o zaświadczeniach, a jest wielka różnica między świadectwem a zaświadczeniem. rozwiń
Avatar
Gość / 8 listopada 2009 o 14:31
0
Po to ta afera, że nie każdy pracodawca wieży na słowo. A co do zaświedczeń to użędowy czas ważności tekiego kwitka to jest 30 dni. Pracodawcy mają rację, że nie wieżą na słowo, ponieważ takie zaświadczenie jak wydaje Politechnika to można bez problemu podrobić.

Co ty pieprzysz?
Nie ma żadnych ograniczeń czasowych. A nawet jak są, to nie widzę problemu w tym, żeby jak się oczekuje podwyżki, zaświadczenie pokazać w terminie do 30 dni.
Dyplom też sobie możesz podrobić i to wcale z niewiele większym nakładem niż zaświadczenie. Jeśli pracodawca jest taki podejrzliwy, to zawsze może zadzwonić do dziekanatu i zapytać czy taki człowiek faktycznie obronił pracę.
Z tym, ze jak już wspomniałem - jak ktoś nie chce, to sobie zawsze jakiś problem znajdzie.

Co ty pieprzysz?
Nie ma żadnych ograniczeń czasowych. A nawet jak są, to nie widzę problemu w tym, żeby jak się oczekuje podwyżki, zaświadczenie pokazać w terminie do 30 dni.
Dyplom też sobie możesz podrobić i to wcale z niewiele większym nakładem niż zaświadczenie. Jeśli pracodawca jest taki podejrzliwy, to zawsze może zadzwonić do dziekanatu i zapytać czy taki człowiek faktycznie obronił pracę.
Z tym, ze jak już wspomniałem - jak ktoś nie chce, to sobie zawsze jakiś problem znajdzie. rozwiń
Avatar
Gość / 7 listopada 2009 o 14:47
0
lina napisał:
Proponuję po zakończeniu studiów zatrudnic się w dziekanacie wtedy zobaczysz jaką "filozofią" jest praca tam. Od razu zaczniesz inaczej śpiewkę, bo teraz nie masz zielonego pojęcia o pracy w dziekanacie. Naprawde proszę spróbować.....Znam takie co jako studentki psioczyly na dziekanat (same o tym mówią) a teraz kiedy udało im sie zatrudnic własnie w dziekanacie głosno prostuja wypowiadane opinie i jęczą z przepracowania.


Miałam styczność z pracą w dziekanacie i nie narzekałam. Wiadomo, że przed sesjami więcej zamieszania ale można je opanować jak się potrafi a dla ludzi miłym być to chyba nie wiele wysiłku potrzeba? czasami zdarzają się upierdliwi ludzie jak wszędzie ale dla przeciętnego studenta


Miałam styczność z pracą w dziekanacie i nie narzekałam. Wiadomo, że przed sesjami więcej zamieszania ale można je opanować jak się potrafi a dla ludzi miłym być to chyba nie wiele wysiłku potrzeba? czasami zdarzają się upierdliwi ludzie jak wszędzie ale dla przeciętnego studenta rozwiń
Avatar
umcsiak / 6 listopada 2009 o 22:25
0
Gość napisał:
Po to ta afera, że nie każdy pracodawca wieży na słowo. A co do zaświedczeń to użędowy czas ważności tekiego kwitka to jest 30 dni. Pracodawcy mają rację, że nie wieżą na słowo, ponieważ takie zaświadczenie jak wydaje Politechnika to można bez problemu podrobić.


"gościu" zamiast się wymądrzać lepiej wróć do gimnazjum. Kwiatki "wieży", "użędowy" wskazują na to, że warto...
Avatar
Gość / 6 listopada 2009 o 21:47
0
Po to ta afera, że nie każdy pracodawca wieży na słowo. A co do zaświedczeń to użędowy czas ważności tekiego kwitka to jest 30 dni. Pracodawcy mają rację, że nie wieżą na słowo, ponieważ takie zaświadczenie jak wydaje Politechnika to można bez problemu podrobić.
Avatar
absolwent / 6 listopada 2009 o 20:04
0
Dziwi mnie to ponieważ we wrześniu można było odebrać już dyplomy z WPT, mój obecny pracodawca nie pytał o dyplom tylko w cv zobaczył że tegoroczny absolwent to od razu spytał czy mam już dyplom i czy do końca roku będzie. Nie rozumiem po co cała ta afera.
Avatar
Gość / 6 listopada 2009 o 15:54
0
Nie bardzo rozumiem o co ta afera. Fakt - przeginają lekko ze spóźnieniami ale te krzywdy tutaj opisane, są mocno naciągane.
1. To bzdura, ze uczelnia nie daje żadnego kwitku. Daje - zaświadczenie o pozytywnym wyniku obrony i otrzymaniu tytułu mgr inż. Jeśli pracodawcy to nie wystarczy, to winiłbym właśnie jego - za upierdliwość i złośliwość. Ja do tej pory nie miałem z tym problemu, wszędzie pokazywałem zaświadczenie i to wystarczało.
2. Żeby otrzymać dyplom, trzeba dostarczyć obiegówki i legitymację (nie mówiąc już o innych pierdołach i opłatach). Zasadniczo jest to niezbędne do obrony, ale dziekanat poszedł studentom na rękę i pozwolił dostarczyć te dokumenty później (do 31.10 są przecież tansze przejazdy komunikacją publiczną). Wiele osób złożyło te dokumenty dopiero niedawno, a jak się dowiedziałam, bez tego zwykle nawet nie zaczynają procedury. Studenci czekali do samego końca, potem myśleli, ze w listopadzie oddadzą i od razu wezmą dyplom. Nie wyszło - a teraz mają fochy.

Zatem sam fakt, że łamią regulamin - tu się zgada. Od studentów wymagają, a każda zwłoka = jakieś problemy lub koszty. Sami natomiast lecą sobie w kulki i przed nikim się nie tłumaczą. Natomiast te żale tu opisane, to po sporej części wina samych studentów, którzy nie potrafią otworzyć gęby kiedy trzeba.
Nie bardzo rozumiem o co ta afera. Fakt - przeginają lekko ze spóźnieniami ale te krzywdy tutaj opisane, są mocno naciągane.
1. To bzdura, ze uczelnia nie daje żadnego kwitku. Daje - zaświadczenie o pozytywnym wyniku obrony i otrzymaniu tytułu mgr inż. Jeśli pracodawcy to nie wystarczy, to winiłbym właśnie jego - za upierdliwość i złośliwość. Ja do tej pory nie miałem z tym problemu, wszędzie pokazywałem zaświadczenie i to wystarczało.
2. Żeby otrzymać dyplom, trzeba dostarczyć obiegówki i legitymację (nie mówiąc już o innych pie... rozwiń
Avatar
lina / 6 listopada 2009 o 14:52
0
Gość napisał:
śmiechu warte... tak jest ze wszystkim na PL. Panie w dziekanacie olewają studentów na każdym kroku!!! Na zaocznym zarządzaniu dziekanat jest czynny co drugi zjazd i poszłam podbić legitymację ale pani powiedziała że jest jeszcze czas, że na następnym zjeździe podbije. Tylko, że na następnym zepsuła im się maszyna do podbijania :/ Kolejny zjazd jest dopiero 13.11. ale co tą panią obchodzą studenci, którym legitymacja jest potrzebna na codzień i w dodatku nie mieszkają w Lublinie i nie mogą ot tak sobie przyjechać na tygodniu??!!! Wogóle ta pani jest nie miła i jak się pójdzie o coś zapytać to łaskę robi że się odezwie. Powinno się coś zrobić z tym!!!! Może młodszych zatrudnić, tyle ludzi bezrobotnych jest a tu taka siedzi i ma wszystko gdzieś :/ Chyba nie taka filozofia trochę papierków powypełniać i być miłym dla innych?

Proponuję po zakończeniu studiów zatrudnic się w dziekanacie wtedy zobaczysz jaką "filozofią" jest praca tam. Od razu zaczniesz inaczej śpiewkę, bo teraz nie masz zielonego pojęcia o pracy w dziekanacie. Naprawde proszę spróbować.....Znam takie co jako studentki psioczyly na dziekanat (same o tym mówią) a teraz kiedy udało im sie zatrudnic własnie w dziekanacie głosno prostuja wypowiadane opinie i jęczą z przepracowania.
" jest praca tam. Od razu zaczniesz inaczej śpiewkę, bo teraz nie masz zielonego pojęcia o pracy w dziekanacie. Naprawde proszę spróbować.....Znam takie co jako studentki psioczyly na dziekanat (same o tym mówią) a teraz kiedy udało im sie zatrudnic własnie w dziekanacie głosno prostuja wypowiadane opinie i jęczą z przepracowania. rozwiń
Avatar
ciąglestudent / 31 lipca 2010 o 08:28
0
Ja tam nie narzekam. Leci mi 7-my rok studiów i jestem zadowolony z PL. Kolejny zmyślony artykuł żeby zwiększyć nakład. Wystarczy wziąść zaświadczenie o ukończeniu studiów jeśli się komuś spieszy.
A i jeszcze jedno, panie wdziekanacie są życzliwe. Nie wiem jak na innych wydziałach, ale mówię o swoim.
Avatar
absolwent PL! / 30 lipca 2010 o 23:19
0
[quote name='baton' date='06 listopad 2009 - 11:07 ' timestamp='1257498457' post='189462']
to ktoś po tej ,,uczelni" wogóle znajduje pracę?
[/quote]


Jesteś bardzo niedoinformowany i nie wiesz co piszesz. Studiowałem budownictwo, ja jak i wszyscy moi koledzy znaleźli pracę od ręki. A to że bierzesz uczelnia w cudzysłów świadczy o twojej arogancji i cwaniactwie, a prościej mówiąc chamstwie. Obym takich jak ty, spotykał jak najmniej w mojej karierze-kierownika budowy.
Avatar
Gość / 13 listopada 2009 o 21:42
0
Gość napisał:
Co ty pieprzysz?
Nie ma żadnych ograniczeń czasowych. A nawet jak są, to nie widzę problemu w tym, żeby jak się oczekuje podwyżki, zaświadczenie pokazać w terminie do 30 dni.
Dyplom też sobie możesz podrobić i to wcale z niewiele większym nakładem niż zaświadczenie. Jeśli pracodawca jest taki podejrzliwy, to zawsze może zadzwonić do dziekanatu i zapytać czy taki człowiek faktycznie obronił pracę.
Z tym, ze jak już wspomniałem - jak ktoś nie chce, to sobie zawsze jakiś problem znajdzie.

Zajrzyj sobie do KPA i przeczytasz, że wszystkie zwykłe zaświadczenia i decyzje ważne są przez 30 dni. Po drugie według prawa oświatowego kwalifikacje nauczycieli uznaje się po przedstawieniu odpowiednich dyplomów lub świadectw, nic tam nie pisze o zaświadczeniach, a jest wielka różnica między świadectwem a zaświadczeniem.

Zajrzyj sobie do KPA i przeczytasz, że wszystkie zwykłe zaświadczenia i decyzje ważne są przez 30 dni. Po drugie według prawa oświatowego kwalifikacje nauczycieli uznaje się po przedstawieniu odpowiednich dyplomów lub świadectw, nic tam nie pisze o zaświadczeniach, a jest wielka różnica między świadectwem a zaświadczeniem. rozwiń
Avatar
Gość / 8 listopada 2009 o 14:31
0
Po to ta afera, że nie każdy pracodawca wieży na słowo. A co do zaświedczeń to użędowy czas ważności tekiego kwitka to jest 30 dni. Pracodawcy mają rację, że nie wieżą na słowo, ponieważ takie zaświadczenie jak wydaje Politechnika to można bez problemu podrobić.

Co ty pieprzysz?
Nie ma żadnych ograniczeń czasowych. A nawet jak są, to nie widzę problemu w tym, żeby jak się oczekuje podwyżki, zaświadczenie pokazać w terminie do 30 dni.
Dyplom też sobie możesz podrobić i to wcale z niewiele większym nakładem niż zaświadczenie. Jeśli pracodawca jest taki podejrzliwy, to zawsze może zadzwonić do dziekanatu i zapytać czy taki człowiek faktycznie obronił pracę.
Z tym, ze jak już wspomniałem - jak ktoś nie chce, to sobie zawsze jakiś problem znajdzie.

Co ty pieprzysz?
Nie ma żadnych ograniczeń czasowych. A nawet jak są, to nie widzę problemu w tym, żeby jak się oczekuje podwyżki, zaświadczenie pokazać w terminie do 30 dni.
Dyplom też sobie możesz podrobić i to wcale z niewiele większym nakładem niż zaświadczenie. Jeśli pracodawca jest taki podejrzliwy, to zawsze może zadzwonić do dziekanatu i zapytać czy taki człowiek faktycznie obronił pracę.
Z tym, ze jak już wspomniałem - jak ktoś nie chce, to sobie zawsze jakiś problem znajdzie. rozwiń
Avatar
Gość / 7 listopada 2009 o 14:47
0
lina napisał:
Proponuję po zakończeniu studiów zatrudnic się w dziekanacie wtedy zobaczysz jaką "filozofią" jest praca tam. Od razu zaczniesz inaczej śpiewkę, bo teraz nie masz zielonego pojęcia o pracy w dziekanacie. Naprawde proszę spróbować.....Znam takie co jako studentki psioczyly na dziekanat (same o tym mówią) a teraz kiedy udało im sie zatrudnic własnie w dziekanacie głosno prostuja wypowiadane opinie i jęczą z przepracowania.


Miałam styczność z pracą w dziekanacie i nie narzekałam. Wiadomo, że przed sesjami więcej zamieszania ale można je opanować jak się potrafi a dla ludzi miłym być to chyba nie wiele wysiłku potrzeba? czasami zdarzają się upierdliwi ludzie jak wszędzie ale dla przeciętnego studenta


Miałam styczność z pracą w dziekanacie i nie narzekałam. Wiadomo, że przed sesjami więcej zamieszania ale można je opanować jak się potrafi a dla ludzi miłym być to chyba nie wiele wysiłku potrzeba? czasami zdarzają się upierdliwi ludzie jak wszędzie ale dla przeciętnego studenta rozwiń
Avatar
umcsiak / 6 listopada 2009 o 22:25
0
Gość napisał:
Po to ta afera, że nie każdy pracodawca wieży na słowo. A co do zaświedczeń to użędowy czas ważności tekiego kwitka to jest 30 dni. Pracodawcy mają rację, że nie wieżą na słowo, ponieważ takie zaświadczenie jak wydaje Politechnika to można bez problemu podrobić.


"gościu" zamiast się wymądrzać lepiej wróć do gimnazjum. Kwiatki "wieży", "użędowy" wskazują na to, że warto...
Avatar
Gość / 6 listopada 2009 o 21:47
0
Po to ta afera, że nie każdy pracodawca wieży na słowo. A co do zaświedczeń to użędowy czas ważności tekiego kwitka to jest 30 dni. Pracodawcy mają rację, że nie wieżą na słowo, ponieważ takie zaświadczenie jak wydaje Politechnika to można bez problemu podrobić.
Avatar
absolwent / 6 listopada 2009 o 20:04
0
Dziwi mnie to ponieważ we wrześniu można było odebrać już dyplomy z WPT, mój obecny pracodawca nie pytał o dyplom tylko w cv zobaczył że tegoroczny absolwent to od razu spytał czy mam już dyplom i czy do końca roku będzie. Nie rozumiem po co cała ta afera.
Avatar
Gość / 6 listopada 2009 o 15:54
0
Nie bardzo rozumiem o co ta afera. Fakt - przeginają lekko ze spóźnieniami ale te krzywdy tutaj opisane, są mocno naciągane.
1. To bzdura, ze uczelnia nie daje żadnego kwitku. Daje - zaświadczenie o pozytywnym wyniku obrony i otrzymaniu tytułu mgr inż. Jeśli pracodawcy to nie wystarczy, to winiłbym właśnie jego - za upierdliwość i złośliwość. Ja do tej pory nie miałem z tym problemu, wszędzie pokazywałem zaświadczenie i to wystarczało.
2. Żeby otrzymać dyplom, trzeba dostarczyć obiegówki i legitymację (nie mówiąc już o innych pierdołach i opłatach). Zasadniczo jest to niezbędne do obrony, ale dziekanat poszedł studentom na rękę i pozwolił dostarczyć te dokumenty później (do 31.10 są przecież tansze przejazdy komunikacją publiczną). Wiele osób złożyło te dokumenty dopiero niedawno, a jak się dowiedziałam, bez tego zwykle nawet nie zaczynają procedury. Studenci czekali do samego końca, potem myśleli, ze w listopadzie oddadzą i od razu wezmą dyplom. Nie wyszło - a teraz mają fochy.

Zatem sam fakt, że łamią regulamin - tu się zgada. Od studentów wymagają, a każda zwłoka = jakieś problemy lub koszty. Sami natomiast lecą sobie w kulki i przed nikim się nie tłumaczą. Natomiast te żale tu opisane, to po sporej części wina samych studentów, którzy nie potrafią otworzyć gęby kiedy trzeba.
Nie bardzo rozumiem o co ta afera. Fakt - przeginają lekko ze spóźnieniami ale te krzywdy tutaj opisane, są mocno naciągane.
1. To bzdura, ze uczelnia nie daje żadnego kwitku. Daje - zaświadczenie o pozytywnym wyniku obrony i otrzymaniu tytułu mgr inż. Jeśli pracodawcy to nie wystarczy, to winiłbym właśnie jego - za upierdliwość i złośliwość. Ja do tej pory nie miałem z tym problemu, wszędzie pokazywałem zaświadczenie i to wystarczało.
2. Żeby otrzymać dyplom, trzeba dostarczyć obiegówki i legitymację (nie mówiąc już o innych pie... rozwiń
Avatar
lina / 6 listopada 2009 o 14:52
0
Gość napisał:
śmiechu warte... tak jest ze wszystkim na PL. Panie w dziekanacie olewają studentów na każdym kroku!!! Na zaocznym zarządzaniu dziekanat jest czynny co drugi zjazd i poszłam podbić legitymację ale pani powiedziała że jest jeszcze czas, że na następnym zjeździe podbije. Tylko, że na następnym zepsuła im się maszyna do podbijania :/ Kolejny zjazd jest dopiero 13.11. ale co tą panią obchodzą studenci, którym legitymacja jest potrzebna na codzień i w dodatku nie mieszkają w Lublinie i nie mogą ot tak sobie przyjechać na tygodniu??!!! Wogóle ta pani jest nie miła i jak się pójdzie o coś zapytać to łaskę robi że się odezwie. Powinno się coś zrobić z tym!!!! Może młodszych zatrudnić, tyle ludzi bezrobotnych jest a tu taka siedzi i ma wszystko gdzieś :/ Chyba nie taka filozofia trochę papierków powypełniać i być miłym dla innych?

Proponuję po zakończeniu studiów zatrudnic się w dziekanacie wtedy zobaczysz jaką "filozofią" jest praca tam. Od razu zaczniesz inaczej śpiewkę, bo teraz nie masz zielonego pojęcia o pracy w dziekanacie. Naprawde proszę spróbować.....Znam takie co jako studentki psioczyly na dziekanat (same o tym mówią) a teraz kiedy udało im sie zatrudnic własnie w dziekanacie głosno prostuja wypowiadane opinie i jęczą z przepracowania.
" jest praca tam. Od razu zaczniesz inaczej śpiewkę, bo teraz nie masz zielonego pojęcia o pracy w dziekanacie. Naprawde proszę spróbować.....Znam takie co jako studentki psioczyly na dziekanat (same o tym mówią) a teraz kiedy udało im sie zatrudnic własnie w dziekanacie głosno prostuja wypowiadane opinie i jęczą z przepracowania. rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r. 0 0

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele
galeria

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele 26 8

Z jednej strony mobilizacja do uczestnictwa w pikiecie i referendum strajkowym, z drugiej oskarżenia o działanie „godzące w dobre imię spółki”. Związki zawodowe w puławskich Azotach już dawno nie były ze sobą tak skłócone.

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 8 2

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 24 1

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 149 17

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 405 16

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 7 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 27 10

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 9 4

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 22 6

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie 0 0

Zawodniczka AZS UMCS Lublin Paulina Guba bez najmniejszych problemów wywalczyła złoty medal w pchnięciu kulą. Lubelska zawodniczka uzyskała rezultat 18.82 i nad drugą w klasyfikacji zawodniczką miała blisko dwa metry

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!