Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 listopada 2019 r.
11:34

Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę: „Nawet okruszki smakują lepiej niż piękny bochen chleba”

0 8 A A

Akcja Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę już w najbliższą niedzielę od 10.00 do 15.00. Nie zbierają pieniędzy. Tylko odzież, obuwie, zabawki, książki, słodycze, żywność długoterminową i wytwory produkcji rolniczej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Dary przekazują potrzebującym będących w trudnej sytuacji materialnej, a także dzieciom niepełnosprawnym czy podopiecznym placówek szkolno-wychowawczych, jak domy dziecka czy sierocińce.

Zarejestrowanych jest ok. 200 sztabów.

Pomagają przedszkola, szkoły czy instytucje kulturalne. Zbiórki odbędą się między innymi w Radiu Lublin, Ratuszu Miejskim, Dworcu Głównym PKP, galeriach handlowych, sklepach Stokrotka i parafiach.

Trasą z Chodźki na Felin przejedzie też autobus „Gutek”, który będzie zatrzymywał się na przystankach m.in. na Lubartowskiej, Królewskiej, Zamojskiej czy Drodze Męczenników Majdanka. Pojawią się w nim wolontariusze, którzy będą namawiać do udziału w przedsięwzięciu.

Ogólnopolska Akcja Charytatywna „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę” zrodziła się w 1993 roku na antenie Radia Lublin – w radiowej audycji „Jasiek. Dobranocka dla Najmłodszych” autorstwa Ewy Dados.

W poprzednim roku z pomocy skorzystało ponad 7 tysięcy rodzin oraz podopieczni ponad 90 ośrodków wychowawczych.

- Nawet jeżeli podzielimy odrobinę, którą sami mamy, a zrobimy to z sercem, zrobimy to na prawdę, to nawet okruszki smakują lepiej niż piękny bochen chleba - dzieli się refleksją organizatorka akcji Ewa Dados.

- Nic nie daje większej satysfakcji, jak uśmiech drugiego człowieka. Wierzymy w to, że czynimy dobro, które trafia do wielu osób - podsumowuje Dyrektor Centrum Interwencji Kryzysowej w Lublinie Adam Mołdoch, który pomaga razem ze swoją córką.

- Od lat wspieramy nie tylko medialnie, ale i fizycznie - poprzez dyżury naszych dziennikarzy - akcję PDPZ. I robimy to z przyjemnością, doceniając pomysł Ewy Dados z Radia Lublin, a także pracę całego sztabu akcji oraz setek wolontariuszy - mówi Krzysztof Wiejak, redaktor naczelny Dziennika Wschodniego. - Tak też sobie wyobrażam rolę mediów: że zawsze stoimy po stronie słabszych i pomagamy im w trudnych życiowych momentach. Do zobaczenia w punktach zbiórki akcji PDPZ. Nasi dziennikarze będą dyżurować w punkcie w Stokrotce przy ul. Żelazowej Woli w Lublinie.

- Angażujemy się co roku. Tym razem trochę bardziej. Będziemy organizować i zabezpieczać magazyn główny. Dajemy także dwa samochody i obstawiamy dwa sklepy.  Będą pomagali nasi podopieczni oraz nasi wolontariusze ze szkół średnich. Wychodzimy z założenia - ktoś pomaga nam. Więc jeżeli my możemy się odwdzięczyć w jakiś sposób, bo jest taka duża akcja, to też chcemy się włączyć w pomoc, jako wolontariusze - mówi Monika Zielińska, Prezes Zarządu Bractwa Miłosierdzia im. św. Brata Alberta.

Zostawiają zmartwienia i idą pogadać

- Dla tych, którzy do nas dołączą, być może będzie to nowe, w tym zwariowanym dwudziestym pierwszym wieku. My mówimy - zatrzymaj się. Są piękne chwile, które warto trzymać w sercu, warto celebrować. Właśnie spotkanie z drugim człowiekiem. By porozmawiać. Nasi wolontariusze znajdują czas na rozmowę. Zostawiają swoje zmartwienia i idą pogadać – mówi Ewa Dados.

Wolontariuszka Justyna od dwóch lat pomaga dzieciom przetrwać zimę - Zachęcam każdego do zaangażowania się. Panuje super atmosfera. Jak są koncerty, jest po prostu cudownie. Wszyscy się cieszą, uśmiechają. Motywację do działania daje mi świadomość tego, że mogę komuś pomóc. Ludzie, którym pomagam niekoniecznie mnie poznają. Dla mnie ważna jest wiedza, że będą dzięki temu szczęśliwi – skłania do wzięcia udziału w akcji.

- Ludzie bardzo chętnie pomagają. Nawet przynoszą jedzenie z domu, jak zapomną podczas zakupów coś kupić. Albo wracają z powrotem do sklepu. Udział w akcji daje mi satysfakcję. Spełniam się w tym, że pomagam - kwituje Mateusz, który ma już na swoim koncie wolontariackie doświadczenie.

- Wolontariuszkami akcji jesteśmy po raz pierwszy. Chcemy pomóc tym, którym trudno w życiu. Uczymy się jako terapeuci, dlatego chcemy działać w takich akcjach, pomagać. Zachęciła nas do tego nasza pani magister podczas jednych z zajęć - zdradzają koleżanki: Małgorzata, Aneta i Weronika.

Ola działa w akcji po raz drugi. - Mogę poświęcić swój czas, pomagając innym. W tamtym roku troszkę zmarzłam, ale w zamian dostałam super samopoczucie, że komuś pomogłam. Było warto. Bardzo doceniam to, że ludzie, którzy mają mało i tak chcą pomóc tym, którzy mają jeszcze mniej - mówi.

 

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Bakterie lubią place zabaw. Naukowcy badają lubelskie piaskownice

Bakterie lubią place zabaw. Naukowcy badają lubelskie piaskownice

Place zabaw – uwielbiają je dzieci i…bakterie. Naukowcy z KUL badają, na jakie patogeny narażone są maluchy w tych miejscach.

Najlepsze programy do pulpitu zdalnego

Najlepsze programy do pulpitu zdalnego

Czy warto kupić łóżka tapicerowane?

Czy warto kupić łóżka tapicerowane?

Łóżka tapicerowane bez zagłówka, z zagłówkiem czy szufladami, wybór nie należy do prostych. Wydawać się może, że takie łóżka sprawdzą się wszędzie, lecz nie jest to prawda. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej.

Ludzie teatru z medalami. Złota Maska dla Magdaleny Sztejman
Zdjęcia
galeria

Ludzie teatru z medalami. Złota Maska dla Magdaleny Sztejman

Międzynarodowy Dzień Teatru po raz pierwszy świętowano w 1961 roku. Został zainicjowany przez Międzynarodowy Instytut Teatralny ITI, którego obecna siedziba znajduje się w Paryżu. Święto uchwalono, aby upamiętnić otwarcie festiwalu „Teatr Narodów” 27 marca 1957 roku. 

Pociągiem na święta. Kolej uruchamia dodatkowe wagony

Pociągiem na święta. Kolej uruchamia dodatkowe wagony

PKP Intercity uruchomiły dodatkowe wagony na Wielkanoc. Wzmocnione zostały najpopularniejsze kursy, również do Lublina czy Białej Podlaskiej.

Racibórz: Nieodkryty Skarb Polski

Racibórz: Nieodkryty Skarb Polski

W sercu Polski, z dala od zgiełku popularnych turystycznych destynacji, leży Racibórz – miasto o niepowtarzalnym uroku i bogatej historii, które czeka, by zostać odkryte przez ciekawych świata podróżników. Niniejszy artykuł ma na celu odkrycie rodzinnych atrakcji i aktywności w Raciborzu, przemawiając zarówno do serc dorosłych, jak i budząc zachwyt w oczach najmłodszych. Racibórz, choć mniej znany, skrywa w sobie mnóstwo atrakcji, które sprawiają, że jest to idealne miejsce dla rodzin poszukujących wyjątkowych doświadczeń. Zapraszamy do odkrycia tego, co sprawia, że Racibórz jest obowiązkowym punktem na mapie każdego podróżnika pragnącego poznać autentyczne piękno Polski.

Hetman z pewną wygraną w meczu otwarcia 18. kolejki zamojskiej okręgówki

Hetman z pewną wygraną w meczu otwarcia 18. kolejki zamojskiej okręgówki

W meczu otwarcia 18. kolejki najciekawszej ligi świata Hetman Zamość pokonał bez żadnych problemów Potok Sitno

Manicure na wiosnę 2024 – sprawdź tegoroczne trendy!

Manicure na wiosnę 2024 – sprawdź tegoroczne trendy!

Zima powoli odchodzi w zapomnienie, a my z utęsknieniem wyczekujemy pierwszych promieni wiosennego słońca. Wraz z nadejściem nowego sezonu, przychodzi czas na zmiany - nie tylko w naszej szafie, ale również w kosmetyczce. Dzisiaj podpowiemy Ci, jaki kolor paznokci na wiosnę 2024 będzie najmodniejszy i jakie lakiery do paznokci Avon warto wybrać, aby być na topie!

Największe centrum rehabilitacji w regionie. Prace już ruszyły

Największe centrum rehabilitacji w regionie. Prace już ruszyły

W Białej Podlaskiej powstaje największe centrum rehabilitacji w regionie. To inwestycja filii Akademii Wychowania Fizycznego.

Jak się ubezpieczyć w podróży, aby nie dopłacać do opieki medycznej?

Jak się ubezpieczyć w podróży, aby nie dopłacać do opieki medycznej?

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak zabezpieczyć się finansowo podczas podróży, aby uniknąć dodatkowych kosztów związanych z opieką medyczną? Co zrobić, aby wakacje były nie tylko niezapomniane, ale i bezpieczne? W tym artykule znajdziesz kluczowe informacje, jak wybrać odpowiednie ubezpieczenie podróżne, aby cieszyć się spokojnym wypoczynkiem bez obaw o nieprzewidziane wydatki.

Nowoczesne oświetlenie zewnętrzne domu – postaw na design i funkcjonalność

Nowoczesne oświetlenie zewnętrzne domu – postaw na design i funkcjonalność

Od pewnego czasu zastanawiasz się nad nowym oświetleniem zewnętrznym swojego domu, jednak nie masz pewności, jakie lampy wybrać? Zależy Ci na tym, aby oświetlenie było zarazem designerskie i funkcjonalne? Koniecznie zapoznaj się z naszymi poradami!

Życie ma ostatnie słowo. Rozpoczyna się Triduum Paschalne
Dzień Wschodzi
film

Życie ma ostatnie słowo. Rozpoczyna się Triduum Paschalne

Rozpoczyna się Triduum Paschalne. To najważniejszy czas dla katolików w całym roku liturgicznym. - Śmierć i zmartwychwstanie dają nam szansę na nieskończoność, wieczność. To święta życia, chociaż wspominamy dramatyczne wydarzenia: pojmanie, więzienie, bicie, drogę krzyżową i wreszcie samo ukrzyżowanie.

Młodzi wyborcy zdecydują o wyniku wyborów. Kto jeszcze?
wybory 2024

Młodzi wyborcy zdecydują o wyniku wyborów. Kto jeszcze?

Wybory parlamentarne w ubiegłym roku pobiły frekwencyjny rekord- do urn poszło ponad 74 proc. wyborców. Z badania ekspertów uniwersytetu SWPS wynika, że w wyborach samorządowych to młodzi wyborcy będą mieli kluczowy wpływ na frekwencję i ich wynik.

Zrobił śmietnik z prywatnej działki. Nie uszło mu to na sucho

Zrobił śmietnik z prywatnej działki. Nie uszło mu to na sucho

Ktoś wysypał gruz i inne odpady na prywatnej działce w gminie Kraśnik. Sprawcę złapały kamery monitoringu.

Żurek i sałatka jarzynowa w Kuchni Brata Alberta. "Potrzebujących przybywa"
Zdjęcia
galeria

Żurek i sałatka jarzynowa w Kuchni Brata Alberta. "Potrzebujących przybywa"

Pół tysiąca podopiecznych Lubelskiego Bractwa Miłosierdzia imienia Świętego Brata Alberta spotkało się w środę na świątecznym śniadaniu. Na stole królował żurek, biała kiełbasa, sałatka jarzynowa oraz jajka z sosem tatarskim.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Komunikaty