Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

25 listopada 2013 r.
19:33
Edytuj ten wpis

Pomyłka CBA. Zatrzymali nie tego, co trzeba. Usłyszał zarzuty

0 22 A A
Po całym dniu przesłuchań agenci CBA odwieźli mężczyznę do domu. Po drodze wielokrotnie go przeprasz
Po całym dniu przesłuchań agenci CBA odwieźli mężczyznę do domu. Po drodze wielokrotnie go przeprasz

W związku z aferą korupcyjną w lubelskim WORD agenci CBA zatrzymali niewinnego człowieka. A prokurator postawił mu zarzuty. – Czekam na umorzenie tych bzdurnych podejrzeń. Złożyłem też wniosek o odszkodowanie – mówi poszkodowany.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Aferę nagłośnił wczoraj lubelski korespondent radia RMF FM. 5 listopada o godz. 6 rano do domu znanego biznesmena z naszego regionu weszli agenci CBA.

– Zarzucili mi udział w aferze korupcyjnej w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego. Zrobiłem wielkie oczy i wszystkiemu zaprzeczyłem. Nie uwierzyli mi, ale byli na tyle uprzejmi, że przy dzieciach nie zakuli mnie w kajdanki –opowiada mężczyzna.

CBA przewiozło biznesmena do Prokuratury Okręgowej w Lublinie. – Przesłuchanie było ostre. Prokurator zarzucił mi, że z niejakim Romanem P. miałem układ korupcyjny i bliżej nieokreślonej osobie przekazywałem jakieś pieniądze. Nie znam Romana P. Z WORD w Lublinie nie mam nic wspólnego – zapewnia.
Prokurator nie był zadowolony z takiego obrotu sprawy. – Zaczął mi zarzucać, że łżę jak pies. Po czym wyprosił mnie na korytarz, abym ponownie przemyślał sprawę i przyznał się do winy – opowiada mężczyzna.

Na korytarzu w prokuraturze zatrzymany spędził wiele godzin. Na polecenie prokuratora dalsze maglowanie miało się odbyć w siedzibie CBA.

– Agent rozpoczął przesłuchanie od pytania, czy posługuję się konkretnym numerem telefonu. Zaprzeczyłem. Udowodniłem, że od dwóch lat używam tylko jednego numeru. W firmie mam telefon z numerem, którym interesowali się agenci, ale korzysta z niego wyłącznie mój pracownik. Widziałem, jak agent blednie i zaczyna mnie przepraszać – dodaje biznesmen.

Po całym dniu przesłuchań agenci CBA odwieźli mężczyznę do domu. Po drodze wielokrotnie go przepraszali.

Centralne Biuro Antykorupcyjne nie chce sprawy komentować. Rzecznik CBA Jacek Dobrzyński zapewnia, że nie ma żadnych informacji o bezpodstawnym zatrzymaniu w związku z aferą w lubelskim WORD. Z pytaniami odsyła do lubelskiej prokuratury.

– Mężczyzna został zatrzymany, postawiono mu zarzuty – mówi Beata Syk-Jankowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie. – Przedstawił swoją wersję wydarzeń, która będzie teraz weryfikowana.

Po co było stawiać zarzuty, skoro okazało się, że zatrzymany nie jest zamieszany w korupcję? Śledczy tłumaczą, że musieli działać zgodnie z procedurami. To oznacza, że na zakończenie formalności, a tym samym na oczyszczenie z zarzutów, musi poczekać.

– Zatrzymany wskazywał, że nie jest związany ze sprawą. Wobec tego prokurator nabrał pewnych wątpliwości. W rezultacie nie zastosował wobec mężczyzny żadnych środków zapobiegawczych – dodaje Syk-Jankowska.

Prokuratura nie zdradza, kto pomylił numery telefonów. Śledczy nie ujawniają również, czy była to jedyna podstawą do postawienia zarzutów.

– Formalnie wciąż jestem oskarżony. Czekam na umorzenie tych bzdurnych podejrzeń. Złożyłem już wniosek do prokuratury o przeprosiny i odszkodowanie – mówi poszkodowany.


Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
~~ja / 16 stycznia 2014 o 16:16
0

dajcie człowieka a paragraf się znajdzie!!  chłopie dopier... im z grubej rury odszkodowanie i przeprosiny w prasie i telewizji !! 

Avatar
Gość / 27 listopada 2013 o 12:17
0

A ja się lepiej wypowiadać nie będę :D


Lol znalazłam tu przed chwilą stronę na której można sprawdzić w jakim miejscu aktualnie znajduje się dana osoba, wystarczy podać jej nr telefonu :D

Sprawdziliście? http://latwy.pl/lokalizowanie
Nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale jest zarąbiste :D

Avatar
zgłoś do usunięcia / 27 listopada 2013 o 09:44
0

W sprawie tego lokalizatora

Klikajcie na zgloś do usunięcia. usuwają. Gdu odpowiadacie nie cytujcie tematu bo niechcący powielacie spam.

Avatar
lanka / 26 listopada 2013 o 21:49
0

niezawisłość prokuratorska w tym kraju to jak niezawisłość  NKWD w ZSRR   tam też nie miały prawa  się pomylić  , o ile znam historie  to nawet znane osoby  siedziały wiele lat w więzieniach przez  takie pomyłki , niech facet dziękuje Bogu że  go wypuścili  bo różnie mogło być . Prokurator jak prokurator  przyprowadzili mu to przesłuchiwał , zaprzeczał to zaczeły się gierki niech się zastanowi , jak się przyzna mniejszy wyrok itp  itp  a  tu  wtopa  to nie ten klient ...... a  teraz  wstyd wycofać  oskarżenie  od razu  to udają  że  sprawdzają  ,  ale  jaja  ....... ten prokurator  to chyba ma nad sobą  jakiegoś  innego   co go sprawdza  , powinien wyciągnąć   wnioski   ?????? 

niezawisłość prokuratorska w tym kraju to jak niezawisłość  NKWD w ZSRR   tam też nie miały prawa  się pomylić  , o ile znam historie  to nawet znane osoby  siedziały wiele lat w więzieniach przez  takie pomyłki , niech facet dziękuje Bogu że  go wypuścili  bo różnie mogło być . Prokurator jak prokurator  przyprowadzili mu to przesłuchiwał , zaprzeczał to zaczeły się gierki niech się zastanowi , jak się przyzna mniejszy wyrok itp  itp  a  tu  wtopa  to nie ten klie... rozwiń

Avatar
kur*wi*szon*om dziękujemy / 26 listopada 2013 o 20:10
0

Firma GOOGLE wprowadziła swój nowy produkt Lokalizator Telefonu!
Od dziś możesz namierzyć każdy telefon za pomocą najnowszej satelity!
Przekonaj się sam.

http://elokalizacja.com.pl/7ybe

Spadaj cwelu i nie pal głupa!!!

Avatar
Gość / 26 listopada 2013 o 20:08
0

Firma GOOGLE wprowadziła swój nowy produkt Lokalizator Telefonu!
Od dziś możesz namierzyć każdy telefon za pomocą najnowszej satelity!
Przekonaj się sam.

http://elokalizacja.com.pl/7ybe

Spadaj cwelu i nie pal głupa!!!

Avatar
Jujo / 26 listopada 2013 o 17:43
0

Firma GOOGLE wprowadziła swój nowy produkt Lokalizator Telefonu!
Od dziś możesz namierzyć każdy telefon za pomocą najnowszej satelity!
Przekonaj się sam.

http://elokalizacja.com.pl/7ybe

Gdzie jest moderator tego forum? W prokuraturze?

Avatar
Gość / 26 listopada 2013 o 16:29
0

Firma GOOGLE wprowadziła swój nowy produkt Lokalizator Telefonu!
Od dziś możesz namierzyć każdy telefon za pomocą najnowszej satelity!
Przekonaj się sam.

http://elokalizacja.com.pl/7ybe

Avatar
andy / 26 listopada 2013 o 16:09
0

i  kiedyś przyjdą do nich i w drzwi załomocą bo zbydlęceniu trzeba postawić tamę

Avatar
O matko boska Lubartowska / 26 listopada 2013 o 15:28
0

Ja pierdole co za hardcore, święta inkwizycja powróciła!!! Przesłuchanie było ostre.Naczelny Inkwizytor nie był zadowolony z takiego obrotu sprawy. – "Zaczął mi zarzucać, że łżę jak pies". Słownictwo zajebioza! Pani Syk-Jankowska twierdzi teraz, że facet jest wielbłądem i że Naczelny Inkwizytor będzie teraz to weryfikował. Poza tym (czytaj inkwizytor) okazał się dobroczyńcą, łaskawcą miłosiernym, że w  rezultacie nie zastosował wobec faceta żadnych środków zapobiegawczych. Normalnie cud, miód ale facet dalej jest wielbłądem!!!!!! I nie ma ani przepraszam ani pocałuj mnie w .........chrapy.

Ja pierdole co za hardcore, święta inkwizycja powróciła!!! Przesłuchanie było ostre.Naczelny Inkwizytor nie był zadowolony z takiego obrotu sprawy. – "Zaczął mi zarzucać, że łżę jak pies". Słownictwo zajebioza! Pani Syk-Jankowska twierdzi teraz, że facet jest wielbłądem i że Naczelny Inkwizytor będzie teraz to weryfikował. Poza tym (czytaj inkwizytor) okazał się dobroczyńcą, łaskawcą miłosiernym, że w  rezultacie nie zastosował wobec faceta żadnych środków zapobiegawczych. Normalnie cud, miód ale facet dalej jest wielbłądem!!!!!! I n... rozwiń

Avatar
~~ja / 16 stycznia 2014 o 16:16
0

dajcie człowieka a paragraf się znajdzie!!  chłopie dopier... im z grubej rury odszkodowanie i przeprosiny w prasie i telewizji !! 

Avatar
Gość / 27 listopada 2013 o 12:17
0

A ja się lepiej wypowiadać nie będę :D


Lol znalazłam tu przed chwilą stronę na której można sprawdzić w jakim miejscu aktualnie znajduje się dana osoba, wystarczy podać jej nr telefonu :D

Sprawdziliście? http://latwy.pl/lokalizowanie
Nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale jest zarąbiste :D

Avatar
zgłoś do usunięcia / 27 listopada 2013 o 09:44
0

W sprawie tego lokalizatora

Klikajcie na zgloś do usunięcia. usuwają. Gdu odpowiadacie nie cytujcie tematu bo niechcący powielacie spam.

Avatar
lanka / 26 listopada 2013 o 21:49
0

niezawisłość prokuratorska w tym kraju to jak niezawisłość  NKWD w ZSRR   tam też nie miały prawa  się pomylić  , o ile znam historie  to nawet znane osoby  siedziały wiele lat w więzieniach przez  takie pomyłki , niech facet dziękuje Bogu że  go wypuścili  bo różnie mogło być . Prokurator jak prokurator  przyprowadzili mu to przesłuchiwał , zaprzeczał to zaczeły się gierki niech się zastanowi , jak się przyzna mniejszy wyrok itp  itp  a  tu  wtopa  to nie ten klient ...... a  teraz  wstyd wycofać  oskarżenie  od razu  to udają  że  sprawdzają  ,  ale  jaja  ....... ten prokurator  to chyba ma nad sobą  jakiegoś  innego   co go sprawdza  , powinien wyciągnąć   wnioski   ?????? 

niezawisłość prokuratorska w tym kraju to jak niezawisłość  NKWD w ZSRR   tam też nie miały prawa  się pomylić  , o ile znam historie  to nawet znane osoby  siedziały wiele lat w więzieniach przez  takie pomyłki , niech facet dziękuje Bogu że  go wypuścili  bo różnie mogło być . Prokurator jak prokurator  przyprowadzili mu to przesłuchiwał , zaprzeczał to zaczeły się gierki niech się zastanowi , jak się przyzna mniejszy wyrok itp  itp  a  tu  wtopa  to nie ten klie... rozwiń

Avatar
kur*wi*szon*om dziękujemy / 26 listopada 2013 o 20:10
0

Firma GOOGLE wprowadziła swój nowy produkt Lokalizator Telefonu!
Od dziś możesz namierzyć każdy telefon za pomocą najnowszej satelity!
Przekonaj się sam.

http://elokalizacja.com.pl/7ybe

Spadaj cwelu i nie pal głupa!!!

Avatar
Gość / 26 listopada 2013 o 20:08
0

Firma GOOGLE wprowadziła swój nowy produkt Lokalizator Telefonu!
Od dziś możesz namierzyć każdy telefon za pomocą najnowszej satelity!
Przekonaj się sam.

http://elokalizacja.com.pl/7ybe

Spadaj cwelu i nie pal głupa!!!

Avatar
Jujo / 26 listopada 2013 o 17:43
0

Firma GOOGLE wprowadziła swój nowy produkt Lokalizator Telefonu!
Od dziś możesz namierzyć każdy telefon za pomocą najnowszej satelity!
Przekonaj się sam.

http://elokalizacja.com.pl/7ybe

Gdzie jest moderator tego forum? W prokuraturze?

Avatar
Gość / 26 listopada 2013 o 16:29
0

Firma GOOGLE wprowadziła swój nowy produkt Lokalizator Telefonu!
Od dziś możesz namierzyć każdy telefon za pomocą najnowszej satelity!
Przekonaj się sam.

http://elokalizacja.com.pl/7ybe

Avatar
andy / 26 listopada 2013 o 16:09
0

i  kiedyś przyjdą do nich i w drzwi załomocą bo zbydlęceniu trzeba postawić tamę

Avatar
O matko boska Lubartowska / 26 listopada 2013 o 15:28
0

Ja pierdole co za hardcore, święta inkwizycja powróciła!!! Przesłuchanie było ostre.Naczelny Inkwizytor nie był zadowolony z takiego obrotu sprawy. – "Zaczął mi zarzucać, że łżę jak pies". Słownictwo zajebioza! Pani Syk-Jankowska twierdzi teraz, że facet jest wielbłądem i że Naczelny Inkwizytor będzie teraz to weryfikował. Poza tym (czytaj inkwizytor) okazał się dobroczyńcą, łaskawcą miłosiernym, że w  rezultacie nie zastosował wobec faceta żadnych środków zapobiegawczych. Normalnie cud, miód ale facet dalej jest wielbłądem!!!!!! I nie ma ani przepraszam ani pocałuj mnie w .........chrapy.

Ja pierdole co za hardcore, święta inkwizycja powróciła!!! Przesłuchanie było ostre.Naczelny Inkwizytor nie był zadowolony z takiego obrotu sprawy. – "Zaczął mi zarzucać, że łżę jak pies". Słownictwo zajebioza! Pani Syk-Jankowska twierdzi teraz, że facet jest wielbłądem i że Naczelny Inkwizytor będzie teraz to weryfikował. Poza tym (czytaj inkwizytor) okazał się dobroczyńcą, łaskawcą miłosiernym, że w  rezultacie nie zastosował wobec faceta żadnych środków zapobiegawczych. Normalnie cud, miód ale facet dalej jest wielbłądem!!!!!! I n... rozwiń

Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia 1 0

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Damian Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 5

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 9 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 10

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 0

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 0

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 8 6

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 4 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 26 10

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 7

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!